Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2012.06.12 0 0 48848

Kész, feladom...

 

Itt a kezemben két kőműves árajánlata. Mindkettő KömKel árazatlan kiírása alapján készült.

 

Az egyikben az egységárak sokkal alacsonyabbak, mint a másikban - viszont kb. 1 millával több a vége.

 

Szerintetek?

 

Most előveszek egy tollat és elkezdek firkálni...

 

(Az 1 millával magasabb árajánlat tele van rejtélyes extra tételekkel... nem is értem... 12 méter zsalukő lerakása és betonozása nála 27.000 Ft (12*1000Ft + 1m3 beton bedolgozása 14.300 Ft), a másiknál meg ugyanez 3000Ft????????????)

 

Asszem előszedek egy korábbi, 3. ajánlatot is...  hátha akkor tisztábban látok...

HagaNRG Creative Commons License 2012.06.12 0 0 48847

"

A polifoam csík a szerelő betonról indul és burkolat teteje fölöttig tart, építés közben.

A burkolás után vágod majd síkba a kész burkolat tetejével és utána rakod fel körben a szegélyt."

 

Ezt mondjuk pont nem mondta egyik mester sem. Aljzatbeton lehúzása után a padlóval síkra vágták a kimaradó csíkokat. (bár ha meg nem nem vágják le, akkor a festő megtette volna, mert a falak glettelésekor mindenképp egybefüggőre csiszolja az egészet)

nopánick Creative Commons License 2012.06.12 0 0 48846

A szerelő és aljzatbeton közé még kerül 5cm "lépésálló" hungarocell is.

Gondolom ezt hozzá lehet tolni a gipszkartonhoz

 

Nem lehet...mert a lépésálló hab NEM hang csillapító.

Mondjuk a lépés álló és az aljzat beton közé kellene, mondjuk

2 cm lépés/kopogó hang csillapító AT-L (zöld csíkos) hab is.

Azért, hogy a padló hangok ne jussanak le a szerelő betonra, ami

aztán átvezeti őket a szomszédos helyiségek felé, a fal alatt ...

(illetve lefelé is, ha alatta helyiség van)

 

és a rákerülő beton és a gipszkarton fal közé kéne tennem a polifoam csíkot?

 

A polifoam csík a szerelő betonról indul és burkolat teteje fölöttig tart, építés közben.

A burkolás után vágod majd síkba a kész burkolat tetejével és utána rakod fel körben a szegélyt.

 

A szegélyt jómagam 1-2 mm-rel a burkolat fölött rakom fel a falra.

(karton papír csík ideiglenes távtartókat rakva alá)

 

Az ideiglenes távtartót kihúzása után, lehet szilóval tömíteni az 1-2 mm-es rést.

Így a szilózot rés

- nem engedi a nedveséget (takarítás-kiömlés) és port a szegő alá bejutni

- a szegély sem veszi át a padlón járás hangjait és nem adja át a falnak

  ezért fal nem viszi át a szomszédos helyiségbe...

Előzmény: kinga_004 (48842)
KömKel Creative Commons License 2012.06.12 0 0 48845

Ez igy van. Ráadásul nem fordulhat elő, hogy a csavarokkal megfúrják a padlófűtéscsöveket :)

Előzmény: kinga_004 (48844)
kinga_004 Creative Commons License 2012.06.12 0 0 48844

A szerelések miatt, most lenne a legjobb megtenni a keret megépítését.

Utána a padlófűtést is könnyebb lenne lefektetni, illetve a csöveket is!

Előzmény: KömKel (48843)
KömKel Creative Commons License 2012.06.12 0 0 48843

"Vagy a másik megoldás, hogy a szerelőbetonról indul a gk.fal."

 

Javitás: aljzatbetonról indul a gk.fal.

Előzmény: KömKel (48839)
kinga_004 Creative Commons License 2012.06.12 0 0 48842

Köszönöm a válaszod!

A szivacs csík rendben, azt meg is veszem.

A szerelő és aljzatbeton közé még kerül 5cm "lépésálló" hungarocell is.

Gondolom ezt hozzá lehet tolni a gipszkartonhoz és a rákerülő beton és a gipszkarton fal közé kéne tennem a polifoam csíkot?

A beton ha jól emlékszem kb 7cm vastag lesz, de ebben most nem vagyok biztos...

Előzmény: nopánick (48832)
angel_fire Creative Commons License 2012.06.12 0 0 48841

Ők is hívtak utána egy héttel, hogy akkor most mekkora szívességet tennének azzal nekem, hogy a régi gázkészülékemet ingyen elszállítanák. Elküldtem őket a halál faxára, a gázkészülék meg a vaterán landolt..

 

Ezek után a villanyszerelőket már konkrétan versenyeztettem. Ugyan ráment majdnem egy napom, de jöttek félóránként beosztva én meg pontozgattam. :))) Volt, aki ránézésre megmondta, hogy nem kell itt vésni, megcsinálja ő faszán "okosba" x ezeré', a második legalább megnézte, hogy hol van (!!) a villanyóra...azt hiszem, ma negyedik jutott el odáig, hogy leszedte a kapcsolókat és rájött, hogy az Ytongban nem csőben futnak a vezetékek...és volt kb 7-8 "szaki" aznap. Szerencsére volt köztük olyan, akit végül ki tudtam választani, és korrekten meg is csinálták a dolgokat mindenféle susmus meg félrehadoválás nélkül, ráadásul tisztán és próbaüzem után adták csak át, mindent elmagyarázva.

A másik kedvencem- és rájöttem, hogy ez teljesen általános ebben a körökben- a másik szakik munkájának fikázása. A gázos fikázza a konyhát csempéző munkáját meg az ablakosét, a vizes az asztalosét, stb stb..

Elképesztő.. :-/

Előzmény: KömKel (48840)
KömKel Creative Commons License 2012.06.12 0 0 48840

Egyszer én is belefutottam ismerősnél olyan szerelőbe, aki bojlertisztitás közben beleejtette a kádba a villáskulcsot, zománc le is pattant a kádról. Kikente fogkrémmel baszki, hogy ne lássák :D

Aztán utána meg gumibetét nélküli kulcsokkal rakta fel a mosdó csaptelepet, teljesen szétkarcolva a krómozott elemeket...

 

És jött utána, hogy tőle miért nem kérek árajánlatot a munkákra.

Előzmény: angel_fire (48838)
KömKel Creative Commons License 2012.06.12 0 0 48839

Ahogy nopánick is irta, a tartószerkezetet el kell választani az aljzatbetontól.

Vagy a másik megoldás, hogy a szerelőbetonról indul a gk.fal.

Előzmény: kinga_004 (48831)
angel_fire Creative Commons License 2012.06.12 0 0 48838

Ha már, akkor...nekem is valahogy így kezdődött, és -ez nem vicc- még csak a kezdet volt.

Szerződött szerelő jött bekötni a gázt+vizet acucchoz, ha már ott van a vizes, gondoltam, intézze el a wc-fürdő apró vízszerelését is (egy-egy elzárót kellett betenni, nem egy embert próbáló feladat).

Ezalatt az idő alatt sikerült rosszul bekötni a mosogítógépet (egy rövidebb csonkraütöttek lyukat a kifolyócsőnek. Mondtam, hogy az rövid lesz, hát, rövid is lett...fel kellett karcolni a műanyagot, h valahogy tartson, plusz két pánt tartja meg a szentlélek), pattintós konyhaajtót csavarhúzóval próbált leszerelni (itt már félre kellett tuszkolni, inkább leszedtem én), "erre a csőre kicsit rámelegítek" lépésnél majdnem felgyújtotta a lakást (még jó, h az ezeréves tapéta úgyis csere előtt állt), a nap csúcspontjaként pedig jó 2.5 méterről beleejtette a wc-be a villáskulcsot. Hümmögve közölte, hogy ez a wc majd később sajnos csere lesz (1nm budi, nem láttam semmit, utólag belegondoltam, h az egyetlen helyiség, ahol nem tudtam mögötte állni). Mikor bejutottam, látom, h a budiba konkréta  lyukat ütött a cucc, mire a szaki poénosan közölte, hogy ha ügyesen célzok, pisilni még lehet bele.

Ezen a ponton lett belőlem szörnyeteg és közöltem, hogy na, addig innen senki haza nem megy, amíg ezt meg nem csinálják. Szörnyen nézhettem ki mert onnantól kezdve egy mukk nélkül, vigyázállásban szerelgettek estig, lett új wc-m is.

 

Az i-re a pontot a másnap tette fel, amikor visszamentem a lakásba takarítani, és kiderült, hogy a fürdőszobai csaptelepet sikerült úgy összerakni, hogy tömítőgyűrűk konkrétan kimaradtak.

Előzmény: Törölt nick (48826)
nopánick Creative Commons License 2012.06.12 0 0 48837

Vannak erre való műgyanta bázisú beton erősítő cuccok, amitől biztosan jó lesz.

 

De, ezek is lényegében mély alapozók :-)

Csak erősebbek kicsit....

 

Szóval, egy erőteljes átsöprés utáni mélyalapozás is valóban jó lehet.

 

Magamnak asszem,

sárga Ceresit Padlopon alapozóval alapoznám és aztán

ráöntenék ~ 3-4 mm-nyi Padlopont is .... oszt jó van.

 

Igaz nem olcsó a Padlopon, de leaglább adna

egy erős és sík ! réteget a burkolatok alá...

Előzmény: conrat (48834)
nopánick Creative Commons License 2012.06.12 0 0 48836

Így távolról és nem érintettként...

Eladni mindkettőt ...és egy új városi műhely, kis lakással együtt építve/kialakítva?

 

 

 

 

 

Előzmény: gdzsozy (48833)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.12 0 0 48835

A rossz tapasztalatod általánosnak mondható. "Belsős" emberként is nehéz volt megbízható szakikat találni...

Ráadásul mivel értenek is ahhoz amit csinálnak, (minimum) 3 hónapra előre van munkájuk.

Előfordul hogy valaki több dologhoz is ért, de ezek egymáshoz kapcsolódó szakmák szoktak lenni. Vízvezetékszerelő és asztalos párosítást nem hiszem hogy fogsz találni.

Előzmény: angel_fire (48817)
conrat Creative Commons License 2012.06.11 0 0 48834

Sajnos egyre nagyobb gondban vagyok a betonnal ami az elő- és fürdőszobában van. Már kb 2 hetes a beton, de a teteje egyszerűen porlik. Ma mászkáltnk rajta és kb egy vödörnyi port össze lehetett söpörni. Ha a cipőmmel megkaparom akor is lazán morzsolódik. Ha drótkefével megsikálom, akkor a felső réteg lejön, kb 1 mm, alatta kilátszanak a kavicsok, ott már valamivel keményebb és nem porzik. Sajnos az a réteg is lazán kikapirgálható egy csavarhúzóval. Erre burkolatot kellene rakni. Mit csináljak? Helyre lehet ezt hozni valahogy? Mi az esély arra hogy erről feljön a burkolat? Van valami anyag amivel lehet ezen javítani? ha ezt feltöröm akkor sokáig nem lesz nyaraló, és holnap jönnének egy gipszkarton falat is berakni. A kivitelező azt mondja hogy mélyalapozó kell és az majd megoldja. Nem hiszek neki. Attól félek, ha erre ráburkolnak akkor pár éven belül feljön a burkolat, és akkor már nem lesz kinél reklamálni. Nagyon sok munkát és pénzt beleöltem ebbe a projektbe és félek hogy ezzel nagyon elrontottak valamit. Nincs valami anyagami megköti a beton tetejét úgy hogy az ne menjen szét? Sajnos netem is csak este van itt :(

gdzsozy Creative Commons License 2012.06.11 0 0 48833

Gondolkodtam rajta.

sőt most is. gondolkodom.

 

A ház falun, a lakás miskolcon van. Bár szeretek kinn lenni, a táj is szép, a levegő is jó de

Falura már nem mennék ki lakni, épp elég hogy reggel 7-től délután 4-ig kinn vagyok, délután 2-kor már olyan vagyok mint akinek elindították a feneke alatt a visszaszámlálást.

 

Eladni nehéz mert anyámon van még egy élvezeti jog.

de valószínűleg ez fog bekövetkezni, mert az árából szeretnék miskolcon egy olyan épületet vagy telket venni ahol a műhelyem berendezhetem.

 

bár nem hiszem hogy a kb 3000nm-es telekért  (1500m2 gyümölcskert+150m2-es tó) 150 m2-es házért +1db 100m2 és 1db 50m2 es műhelyépületért (és egyéb gazdasági épületért)

tudnék értelmes valamit venni.

 

 

Előzmény: nopánick (48794)
nopánick Creative Commons License 2012.06.11 0 0 48832

Az alsó a szerelő betonra mehet, de!  KELL alá az öntapadós szivacs csík.

(és a falra-plafonra kerülök alá is kell, persze...)

 

Amikor majd önti az aljzat betont akkor KELL!!! a körben az 1 cm-es polifoam csík!!!!

(vagy az erre a célra árult más hab/kőzetgyapot  csík, sima hungarocell/xps NEM JÓ ide)

 

Ez a rugalams csík nem engedi a betont a falszerkezethez érni.

Ezzel gátolja hangterjedést a padlóról és a hőtágulás sem teszi tönkre a falat.

 

Ilyesmi a szerkzet, csak nálad a vízszigetlsé vélhetően egy síkban van megoldva.

A képen kopogóhang gátló csík néven látható cucc... ami kell neked is.

 

 

Előzmény: kinga_004 (48831)
kinga_004 Creative Commons License 2012.06.11 0 0 48831

Sziasztok!

 

Köszi a fémvázas tippeket, amellett döntöttünk!

Lenne egy újabb kérdés a témában.

A mester az alsó vízszintes profilt a szerelőbetonhoz rögzítené. Ez ugye azt jelenti, hogy a végleges beton körbefogja venni ezt az elemet.

Ez így megfelelő lehet?

 

Köszi a válaszokat előre is!

 

Peter atyuska Creative Commons License 2012.06.11 0 0 48830

Bocs nem azt irtam, hogy generál = szar hanem azt hogy a generálban dolgozó szakiparosok egyedileg lehetnek minősíthetetlenek ez nem általánosítás. Akinek nem inge ne vegye magára :)) És addig míg azon megy a harc egy ügyfél - kivitelző között kié a legolcsobb, tisztelet a kívételnek, addig igenis nem fog a melós 200% teljesíteni csak annyit amennyi muszály.

 

Kint ha valakire sok a panasz keményen "kicsinálják" mind a kamara, mind a hívatalok, mind a megrendelők. Igaz ott nem fketeén mennek a dolgok jelentős hányada hanem papírral. Pld én kiadok ajánlatot valakinek legyen x ft ebebn van 27% AFA alapból, más ad x-20 ról de áfa és számla nélkül, kifog gyözni? Ha valami baj van kárt okoz nekem van biztosításom a szerzödés meg kötelez a kártérítésre a papír nélkülinek vajon van és kiis fizeti? Szóval nehéz és igen árnyalt a kérdés a válasz az egészre meg marha egyszerű

- nem kéne ekkora magas ÁFA = ne érje meg ÁFA nélkül

- erösebb ellenőrzés = lebukás és birság 99% legyen ergó nagy a rizikó

- kisebb és normálisabb adminisztráció = ne egy óráig keljen naponta irogatni a papírokat

- egyszerű és érthető törvények = ne lehesen mindig másként értelmezni sem nekem sem hatóságnak

uff

:) hepi az élet

Előzmény: brigi 77 (48822)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.11 0 0 48829

 

pedig valamennyit biztos ment a víz mert a sárga nyílnál csöpögött.

de akkor meg lehet hogy a kémény lesz az.

 

Előzmény: KömKel (48828)
KömKel Creative Commons License 2012.06.11 0 0 48828

Szerintem tuti az lesz a ludas.

A viz nem mászik el métereket a tetőn belül (hacsak nincs valami hurka hajtva a tetőfóliába), és a viszonylag kevés vizmennyiség is arra utalhat, hogy inkább szivárgás, mint komoly beázás.

 

Le kell szedni a tetősikablak bádogurkolatát, és öntapadós vizzáró szalagokkal felragasztani rá a tetőfóliát rendesen, hogy ne tudjon viz bejutni. Ha viszont a tok-szárny illesztésnél folyik be, akkor az ablakot kell feltuningolni/cserélni.

Előzmény: Törölt nick (48827)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.11 0 0 48827

csináltam képet, lehet hogy az ablak lesz a ludas, az van kb egy sikban a gerendával, ahol a piros nyil jelöli hol csöpögott, majd ha lesz egy kis időm megbontom körbe az ablakot, annyit láttam, hogy van tetőfólia, és az ablak mellett vmi fekete szivacs van a cserép alatt.

Előzmény: KömKel (48821)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.11 0 0 48826

na ilyenből van kevés...magyarországon fogalma sincs a vállalkozásoknak, mi az hogy megizhatóság, minőség garancia és hogy egyik vevő hozza a másikat, itt mindenki egy hét alatt akar meggazdagodni.

 

én az olaszoknál vettem egy 7 éves golf 3-ast, mikor kint dolgoztam, mondták hogy van rá egy év gari, gondoltam persze persze, nem érdekelt, mert tudtam mit veszek, 7 éves autó elromolhat, 7 hónappal később mikor itthon voltam elkezdett rázni, elvittem 3 szerelőhoz, futóműveshez stb... eredmény rámsóztak 4 uj gumit, mondván, hogy kagylósra van kopva, azért ráz.

 

nyilván nem ez volt a hiba, igy mikor visszamentem olaszo.-ba visszamentem a kesekedőhoz hogy van egy kis baj, mondjon már egy normális szerelőt,  ekkor ért megdöbbenéssel a dolog, mondta, hogy erre még van gari holnap vigyem el egy szervizbe megadta a címet, és gariban tök ingyen kicseréltek egy belső féltengely csapágyat.egy 8 éves autóban. itt próbálj meg visszamenni egy kereskedőhöz, 1 nap után, hogy valami gond van, azt is letagadja hogy valaha látott.

 

 

na ez szolgáltatás,  a multkor vettünk kerámialapot, nyílván csak szerződött szerelő kötheti be, feleségem volt otthon, a szakik kijelentette, hogy ezt ide nem lehet bekötni, telefonon kellett elmagyaráznom neki mit hova kössön, igy csinálta meg végül 8000 ft-ért.

 

Előzmény: brigi 77 (48822)
angel_fire Creative Commons License 2012.06.11 0 0 48825

örülök, hogy van ilyen :)

Előzmény: brigi 77 (48822)
angel_fire Creative Commons License 2012.06.11 0 0 48824

Igen, pont erre gondoltam, hogy talán van pár ilyen társulás, ahol két-három szaki összeáll és ha kell, elvégeznek ilyesmit.

Felőlem hívhatják magukat generálkivitelezőnek is :), a lényeg az, hogy megbízhatóan, normálisan dolgozzanak és minőségi legyen az eredmény.

 

Sajnos az eddigi tapasztalataim inkább azt mutatják, hogy anélkül, hogy az ember ne álljon mögöttük karikás ostorral (és védőhálóval, mert simán törnek-zúznak figyelmetlenségből), nem igazán mennek a dolgok. Persze lehet, hogy rajtam ül átok, de eddig elképesztő, milyen tapasztalataim vannak... Persze most már inkább vicces, de valahol elkeserítő, hogy ez az általános helyzet :-/

Előzmény: Peter atyuska (48820)
angel_fire Creative Commons License 2012.06.11 0 0 48823

Hátőő, köszi, de a Kisokos nem ír személyes tapasztalatokat. :) Ez a szolgáltatóipar már csak ilyen. A személyes ajánlás százszor többet ér.

Egyébként mosanra túl vagyok egy konyha burkoláson (sajnos a mester külföldre távozott), egy ajtócserén, egy vízszerelőn, gipszkartonoson, villanyszerelő brigádon, gázszerelőn, komplett ablakcserén. Sajnos a "minden szaki becsületes" kategóriát nagyon ki kell fogni. Kerületi Kisokosból nagyjából lehetetlen..

 

Előzmény: Zoltanuss (48818)
brigi 77 Creative Commons License 2012.06.11 0 0 48822

Nem szeretem az ilyen általánosítást.Mi csináltunk már kisebb felújítástól a nagy építkezésig sokmindent,és nem érdekem úgy átadni egy munkát hogy panasz legyen rá.Sőt szerintem egyik szakinak se érdeke,mivel az egyik munka hozza a másikat.

Előzmény: Peter atyuska (48820)
KömKel Creative Commons License 2012.06.11 0 0 48821

A szellőzőcserépnél nem ázhatott be, mivel az nem töri át a fóliát.

 

A kéményre azért tippelnék, mert a nagy zuhé miatt előfordulhat, hogy a kémény falán csurog lefelé a viz, ami utat talál a bádogozás mellett, és máris bejutott. Ha nincs özönviz, akkor ezen a felületen nincs vizfolyás, azért nem ázott eddig.

 

A tetősikablaknál ugyanez a helyzet, ott is az illesztés a hibás. Nekem akkor ázik be az egyik, ha porhavazás van, széllel megspékelve. Ilyenkor aláhordja a havat, ami kiolvadva szépen becsöpög...

Előzmény: Törölt nick (48816)
Peter atyuska Creative Commons License 2012.06.11 0 0 48820

Vagy jó vizest találsz aki vizórázik is és jó csempést burkolót és egyéb szakiparost, ezermester nem létezik. Aki ilyet állít magáról az lódit. Vagy generál kivitlező aki olyam szkit hív amilyenje van. Ha jó és minőség mindenben az nem lesz olcsó. Olcső jánosok meg vagy nem szépen dolgoznak vagy silány anyagból (3 év műlva lehet újra felújítani a 10-15 év helyett vagy fél év mulva már hullanak a csempék és nem müködik semmi úgy ahogy kéne.)

Előzmény: angel_fire (48817)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.11 0 0 48819

csak az lesz a baj, hogy 6.6 nm nem igazán nagy bolt egyetlen szakinak sem. de 2-3e közt burkolnak /nm.

 

 

 

Előzmény: angel_fire (48817)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!