Keresés

Részletes keresés

KömKel Creative Commons License 2012.06.07 0 0 48722

Én is igy vagyok vele.

Nálam a konyha előtétfala faszerkezetű, de sajnos volt ott egy beázásunk tavaly télen, és kapott egy kis vizet. Meg is vetemedett kicsit a faszerkezet, éppen annyira, hogy a derékszögű (negativ) falsaroknál legyen egy 2 mm-es rés, hiába szilóztam ki.

Előzmény: nopánick (48721)
nopánick Creative Commons License 2012.06.07 0 0 48721

Ha, jóval olcsóbb a fa akkor az gyanús... fa minőség gyanús.

Vagy eleve túlárazták a fémet, valamiért.

 

Egyébként én a fémvázra szavazok, válaszfal esetén.

Előzmény: kinga_004 (48720)
kinga_004 Creative Commons License 2012.06.07 0 0 48720

Köszönöm a válaszod!

A kapott ajánlatok alapján jóval olcsóbban jött ki a fa, pedig vastagabbakat tennénk be, mint ami az "átlag". Csak ennél a konyhai résznél kételkedünk, habár más helyeken azt írják, hogy a fa és a fém tudja ugyanazt, és a lényege az, hogy valami speciális, nagy teherbírású csavarral/tiplivel/dübellel fogassuk meg a szekrényt.

Előzmény: KömKel (48719)
KömKel Creative Commons License 2012.06.07 0 0 48719

Pontosan tudni kell, hogy hová kerülnek a szekrények, és oda erősitőbordákat kell berakni már előre.

 

Ha sok gipszkarton falatok lesz, akkor arra kell figyelni, hogy a faszerkezet teljesen kiszáradt legyen már, különben vetemedni fog, és hajszálrepedések jelennek meg a gipszkartonozáson. Ezért is javasolják inkább a fémprofilozást.

Érdemes utánaszámolni, mert ha jó minőségű faanyagot veszel (+impregnáltat), az csak 10-15%-al olcsóbb a fémprofilnál.

Előzmény: kinga_004 (48718)
kinga_004 Creative Commons License 2012.06.07 0 0 48718

Sziasztok!

 

A véleményeteket kérdezném arról, hogy gipszkarton válaszfalaink lesznek, és nem tudjuk, hogy a fém vagy fa profilt válasszuk inkább a konyhában arra a részre, ahová a súlyos terhet viselő felsőszekrény fog kerülni. A többi részen fában gondolkodunk. Mi erre a gyakorlat?

 

Gyurco78 Creative Commons License 2012.06.06 0 0 48717

A végén nekem csak az jön le, hogy ilyen téglából inkább ne építkezz.

Előzmény: sygma (48713)
sygma Creative Commons License 2012.06.06 0 0 48716

> Gratula, fő, hogy jó vége lett a dolognak! :)

 

Várjuk ki a végét... :)

Ma csak "szöszmötöltek", de holnap hozzák a vágót, kíváncsi vagyok mi sül ki belőle.

 

-Sygma

Előzmény: HagaNRG (48715)
HagaNRG Creative Commons License 2012.06.06 0 0 48715

Gratula, fő, hogy jó vége lett a dolognak! :)

Előzmény: sygma (48711)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.06 0 0 48714

banyek... banyek... banyek...

 

sokkot kaptunk...

 

tegnap elküldtem egy ajánlatkérőt egy kőművesnek - erre már el is küldte a beárazott kiírást...

 

vazze... lehet, hogy ennek tényleg ÍGY kellene működnie???

 

még bevárunk egyet, és hét végéig döntünk...

sygma Creative Commons License 2012.06.06 0 0 48713

> ... és vajon mitől táltosodtak meg hirtelen?

 

Vagy a FAX/Email kombó az anyacégnek, vagy a tüzép tulaj satuja ("Te, folyton kerestek, hogy nyomjuk ezt az új XYZ téglát, erre szőrszál került a karburátorba, és nem találtok megoldást.. Na, erőltessétek meg kicsit magatokat!" ;)

Esetleg a kettő egyszerre.

 

-Sygma

Előzmény: nopánick (48712)
nopánick Creative Commons License 2012.06.06 0 0 48712

... és vajon mitől táltosodtak meg hirtelen?

Előzmény: sygma (48711)
sygma Creative Commons License 2012.06.06 0 0 48711

Megmozdultak a hegyek, ma délre kicserélték az összes téglát...

 

Hétfő reggel 9-kor még fociztunk egy sort az igazgatóval, utána ment a FAX az anyacégnek, majd a tüzép tulajdonosa felhívta az itteni fővezért. Kedden alig győztem kapkodni a telefont, hívott a cég minőségbiztosítási vezetője, hogy az a döntés született, hogy cserebere. Utána a logisztikai vezető keresett, hogy hova viheti szerda reggel a cuccot, majd a gyárból, hogy reggel jönnek ketten, akik segítenek pakolni és csomagolni... Jött két rendes szaki, jól elbeszélgettünk, úgyhogy pár értékes infó birtokába jutottam.

 

A t.v.i-i gyár terméke helyett hoztak b.sz.gy-i gyárból. Ez se 100-as (vékony repedések), de klasszisokkal jobb. Színe nem az a megszokott piros kerámia, hanem az a hóka-bóka világos.

 

 

Viszont lehet érzeni benne a "kraftot". Megkopogtatva nem repedt fazék hangja van, hanem mintha acélból lenne. Elkértem a gumikalapácsot a kőművestől, és egy sérült téglán kipróbáltam, teljes erőből vertem, és alig tettem benne kárt, míg a másik egy kisebb ütéstől porrá hullott.

 

A kontaszt:

 

 

Érdemes megnézni, mennyi hibás van a kétféle szín között...

Aztán érmes tudni, hogy T.v.i és az autópálya között rendkívül rossz az út, és ha ezzel a gyengébb téglával megpadlózza a kamionos, abból tényleg csak ropi marad.

Szóval egy jó tanács: tégla vásárlásnál/rendeléskor érdemes ragaszkodni a b.sz.gy-i gyártáshoz. Gondolom mindkettő teljesíti a katalógusban leírtakat, csak ezzel (sokkal jobban) lehet dolgozni.

-Sygma

Előzmény: sygma (48628)
sygma Creative Commons License 2012.06.06 0 0 48710

> Ez pedig a rosszabb:
> http://www.praktikerwebshop.hu/image.php?id=259469&m=t

 

A Holcim mennyire jó?

 

-Sygma

Előzmény: V. Rita (48682)
KömKel Creative Commons License 2012.06.06 0 0 48709

Semennyire sem engedélyes, mivel oldalhatáros beépitésnél is kilóghat a tető/eresz 60 cm-t.

 

A bevasalására kell odafigyelni, hogy a 10 cm-es túlnyúlásnál legyen 2 szál vas hosszában, és kinyúljon az acélháló is.

Előzmény: halaloszto (48708)
halaloszto Creative Commons License 2012.06.06 0 0 48708

hmm. ez egesz tetszik. tulajdonkeppen a csatorna alatt is lehetne egy parkany akar. 

 

egy ilyen tulnyulas mennyire engedelyes problema?

 

vajk

Előzmény: KömKel (48707)
KömKel Creative Commons License 2012.06.06 0 0 48707

Létezik mini szögletes ereszcsatorna is.

Csináltam már olyat, hogy a terasz túlnyúlt 10 cm-t, és ez ALÁ került be az ereszcsatorna. Igy volt egy masszivabb tömb, és nem lehetett csak az ereszcsatornába ütközni.

(a kilógó rész aljára rakattam egy L-profilt, hogy a vizorron túlcsorgó viz ebben megakadjon, és belecsepejen a csatornába)

Előzmény: halaloszto (48704)
halaloszto Creative Commons License 2012.06.06 0 0 48706

Ha elhinnem hogy lehet tokeletesre csainalni a lejtest, akkor lenne pereme (kuszobje), es a szelen a burkolatbol lenne kicsi valyu, ket sarkaban meg lefolyo.

 

vajk

Előzmény: Csokis (48705)
Csokis Creative Commons License 2012.06.06 0 0 48705

Valami unortodox megoldás nem lehetséges? Például növény felfuttatva, vagy lelógatva. Esetleg valami dekor takarás, ami egy füst alatt meg is vezetné a vizet lefelé. Csak ötletelek...

Előzmény: halaloszto (48704)
halaloszto Creative Commons License 2012.06.06 0 0 48704

kb erre jutottam en is, viszont olyan magassagban lenne a csatorna, ahol pont baromi utban van a mellette kozlekedonek. pont beleakad mindenkinek a valla/karja.

 

vajk

Előzmény: KömKel (48703)
KömKel Creative Commons License 2012.06.06 0 0 48703

Ekkora felületnél azért már illene egy mini ereszcsatornát felrakni, mert a vizorr kevés lesz.

(A lábazaton fog végigfolyni a legtöbb viz, mert elég magas is)

Előzmény: halaloszto (48702)
halaloszto Creative Commons License 2012.06.05 0 0 48702
Sziasztok,

Hogyan kell korrektul megoldani egy nagy terasz vizelvezeteset?
Kb 5x6m. Ha magas pereme van, akkor vizkopo kell. Ha lefolyok vannak, akkor megsertik a vizszigetelest. (Alatta garazs) ha csak lapos pereme, akkor csatornazni kell? 1.3m magasan van a jardaszinthez, egy csatorna tok rossz helyen lenne. Vagy siman 5cm tullogas' vizor es kesz? Labazati vakolattal?

Vajk
Szunyó Creative Commons License 2012.06.05 0 0 48701

Köszi, én is így gondoltam az L alakú kialakítást, hogy felül az áthidalónál alakítja így ki és teszünk be mögé szigetelést. (Na, jó, fordított L betű:P) Nálunk is csak tok lesz egyelőre.

 

Nem a redőnytokra gondoltam ráfordulni szigeteléssel, hanem az oldalsó ablakkávákra. Nekünk muszáj lesz, mert vagy síkban ablak, vagy vastagabb falazati hőszigetelés, hogy ne lógjon ki a redőnytok. Mivel a szomszédtól való távolságunk cm-re kiszámolt (=szigetelést a garfitossal és nem cm-rel növeljük), kompromisszumként marad a beljebb tolt ablak. :S

 

Meg a ráépített tok azért tetszett, mert akkor nem lóg be a redőny az ablaküvegbe.

 

Kömkel!

Köszi, hogy ide is betetted, nem vettem észre "odaát".

Előzmény: V. Rita (48692)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.05 0 0 48700

Hajrá!!!!!!!!!! (és tényleg rohadjon meg...)

Előzmény: V. Rita (48698)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.05 0 0 48699

ja, a gázt majd mi is csináltatjuk - de annak csak a kazánig kell bejönnie a házba plusz még egy cső a konyhába, az azért nem egy nagy durranás.

 

A villanyos ember már megvan (szerintem ugyanaz, mint nálatok :)))) - a házon belül meg SK

 

A víz SK lesz ha jól sejtem (az se nagy durranás) - a kötelező részt csináltatjuk csak - ha van egyáltalán kötelező rész.

 

Ja, igen... a csatorna... azt tényleg csináltatni kell. Vagyis még szürkezóna, hogy mit is kell ezzel csinálnunk. Befizettük a bekötési díjat, kaptunk egy papírt, amivel majd a csat. művekhez elblattyogunk. Aztán meglátjuk.

 

Fűtésrendszer: SK (fal/mennyezet)

 

Vakolni nem kell, mert silka - glettelni meg csak megtanulok :) Alig néhány nm-t kell csak valóban vakolni, azt kőművessel csináltatjuk (a ház külső glettelésére/vakolására kaptunk egy 1000Ft/nm ajánlatot... ha levonult a kőművesbrigád, az olcsó csapattal megcsináltathatunk minden maradék cuccot...)

 

Az ablakot a gyártó szereli be (a redőny még nálunk is teljes homály, KömKelben bízunk, hogy felhomályosít a kiviteli tervben:)))))))

 

Csempézni én fogok :) (na jó, a padlón még filózok... de ha jó az alap, akkor miért ne? Megnézek néhány videjót a jutyúbon:)))) (na jó, a padló szerintem olyan minimális mennyiség, hogy megcsináltatja az ember - csak a fürdőszoba a necces, a konyhába lehet, hogy inkább linóleumot tennék, azon nem törik minden azonnal ripityára, és melegebb is sokkal - nálunk nem lesz padlófűtés)

 

Festés/tapétázás SK. Burkolás dettó. Vízszigetelés/hőszigetelés SK.

Előzmény: V. Rita (48696)
V. Rita Creative Commons License 2012.06.05 0 0 48698

most, hogy jól felhergeltél, fel is hívom a tüzépest...

Előzmény: KömKel (48695)
KömKel Creative Commons License 2012.06.05 0 0 48697

Keress rá a "betondoktor" nicknévre itt a fórumban.

Ha jól emlékszem van publikus kontaktja, ő szerintem kapásból tud a teraszra valami erősitőanyagot ajánlani.

Előzmény: KömKel (48695)
V. Rita Creative Commons License 2012.06.05 0 0 48696

Mi nem merjük. Ha a padlófűtést elbacnánk, az elég költséges muri lenne:-)

Gázszerelést pedig nem is engednék embernek...

Persze a költségvetésünknek - szó se róla - jót tenne a saját kivitelezés:-)

Előzmény: Törölt nick (48689)
KömKel Creative Commons License 2012.06.05 0 0 48695

Szerintem az esztrichnél is porlani fog :/

Nincs most időm utánanézni mert mennem kell megint, de én tuti nem csináltatnám ebből a padlófűtés aljzatbetonját.

 

Vegye vissza, vagy fizesse ki az utókezelés miatt az anyag+munkadijat. (pl padloponozás)

(rohadjon meg egyébként az ilyen tüzépes is)

Előzmény: V. Rita (48694)
V. Rita Creative Commons License 2012.06.05 0 0 48694

Visszavitessem? Bakker én nem ezt kértem...

Előzmény: KömKel (48691)
V. Rita Creative Commons License 2012.06.05 0 0 48693

Az első szállítmány cement, amit ettől a tüzéptől vettem, az magyar volt.

A második még nem rossz szlovák (de már szólt a kőműves, hogy ez nem olyan jó, mint az előző).

A harmadik pedig ez a f...talicska szlovák...

 

Na megyek és kihegyezem a körmeim, hogy széttépjem a tüzépest.

Előzmény: Törölt nick (48685)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!