Keresés

Részletes keresés

Ati_66 Creative Commons License 2013.10.22 0 0 2518

Szüleimnél az EH5000-es esetében ugyan ez a helyzet, mert annak a szín beállításaival szoktam szórakozni, ha náluk vagyok, de kb reménytelen. Nem is várok mást. Igaz az analóg kábel TV, de a MindigTV ingyenes csatornáin sem jobb a helyzet.

 

Itthon digitális kábelen az ES8000-esnél már nem annyira feltűnő bár azt nem nézem sokat, a lányom meg nem panaszkodik.

A plazmával szintén nincs jelentős kölönbség a csatornák között, de olyan durva szín eltérés mint az ES5000-es produkál illetve amit leírtál a legócskább minőségű csatornáknál sincs egyiken sem.

Nem véletlenül szokták írni a Plazma vagy LCD topicban, hogy egy alap plazmával felső kategóriás LCD veszik fel a versenyt képminőségben.

A Samu F6400-es ezt tudja nyújtani. Akit ez zavar vehet Smuból 7000 vagy 8000-est. Vagy olcsóbban plazmát.

 

 

Előzmény: GPS (2516)
Doky586 Creative Commons License 2013.10.22 0 0 2517

Ha úgy elállítgattad az RGB komponens szineket és a Gammát hogy a kis sárga kínaiak normális bronzbarna olaszoknak néznek ki, akkor nemcsoda ha a középeurópai ember marslakónak látszik a tvden...  ;-))

 

Pár helyen le van írva hogy kell pendriveal vagy PCvel bekelibrálni a TVt, de nem szemre találomra tekergetni...

Előzmény: GPS (2516)
GPS Creative Commons License 2013.10.22 0 0 2516

 

Fiúk!

 

Én kezem-lábam megeszem ezzel a TV-vel - pontosabban a színek beállításával.

 

Egyszerűen képtelen vagyok úgy beállítani, hogy minden (legalábbis a nézett) csatornán elfogadható képe legyen - főként színileg.

 

Mindent megpróbáltam - a fehéregyensúlytól - az egyedi beállításig mindent állítottam már - de olyan nincs, hogy váltáskor ne húzzon el ide vagy oda - vagy zöldes, vagy pirosas lesz - szóval őrület mit művel a különböző csatornán.

 

Nem úgy kell elképzelni, hogy piros lesz a kép, vagy ilyesmi - hanem főként bőrszínt vágja haza a különböző műsorfélék esetén.

 

- Erre fel most megy valami koreai sorozat az M1 HD-n - hát szinte tökéletesnek mondható.

- Utána átkapcsolok a TV2 HD Mokkára - hát kriminálisan szar a kép - rózsaszínek (inkább bíbor-színűek) a pofák, a pofacsont alatt be van égve a fény (mint ha túlkontrasztos lenne - de ha leveszem, akkor meg hóka lesz) - szóval nagyon elkeserítő amit művel.

 

Nem tudom, hogy ez a Digi sara lehet-e ... vagy más az ok - de ez nem állapot.

És ez nem lehet panel-kérdés - mert egy fos panel semmilyen csatornán vagy jelforrásból nem képes rendes képet gyártani... ez meg néha igen-néha nem.

 

Nálatok mi a helyzet ezügyben? Minden csatorna egyformán príma... vagy nálatok is ingadozik a minőség? Főleg a színkép konstans, vagy néha jó, néha csapnivaló?

 

Ha van kedvetek írjátok már meg lécci mit tapasztaltatok ezügyben.

.

Qkorica Creative Commons License 2013.10.22 0 0 2515

uninstall + install

Előzmény: gaborszasz (2514)
gaborszasz Creative Commons License 2013.10.21 0 0 2514

Sziasztok!

 

Kérem segítségeteket és ötleteiteket az alábbi témában:

 

Samu Allshare pc klienssel hibátlanul ment a filmézés Samu Smart Tv-n, de újra raktam a gépet (u.a. op.rendszer, u.a szoftver és hardver környezet, driverek stb.) és most az Allshare kliens indításakor hibaüzenettel kilép a program.

 

Találkoztott már valaki hasonló problémával? Ötleteket előre is köszönöm!

 

 

nicko Creative Commons License 2013.10.21 0 0 2513

nem képernyő..panel :)

igen mert edge led panelt már csak azokba van amit írtam, plusz az ultra clear panel.

 

A többi részét,ami gyengélkedik..nem lehetne felturbózni??

 

hardveresen nem mert a D6500 (D6510 csak külsőben tér el) technikailag ez a max. amit tud. a samygo van ami szoftveresen nyújt többletet, ha nem a legutolsó fw-t használod, akkor fel lehet rakni a 1016fw-t.

Erről bővebben itt és itt

 

Én azt vallom tévézni, BD filmet nézni maxi jó ezért vettem.

Netezni meg ott van a laptop, PC, mobil, tablet is...

Előzmény: samsas (2512)
samsas Creative Commons License 2013.10.21 0 0 2512

Nicko....nekem is a 46D6510-em van!! Akkor ezek szerint,abban egy mostani felsőkategóriás képernyő van??

Az biztos,h.álom szép,és tökélets a képe!!

A többi részét,ami gyengélkedik..nem lehetne felturbózni??

 

üdv.Laci

Inhouse Creative Commons License 2013.10.20 0 0 2511

"Ilyen is van - az ilyennek én az ingyenes MindigTV-t ajánlom, az megy szobaantennával is, nem kell sem kábel, sem kábelcsatorna -fúrni meg aztán pláne nem kell semmit."

 

Hát ez így nem igaz. Ott, ahol eddig az analóg is ment szobaantennával (adóközelben), vagy egy darab dróttal igen, ahol eddig is kellett antenna a padlástérbe, vagy a tetőre, ott nem. Sajnos ott a digitális világ ide-vagy oda, kell egy külső jófajta Yagi antenna, másképp nem lesz MindigTV. Egyébként a MindigTV oldalán van egy kereső oldal, beírod a címed és kiadja, hogy melyik adó lesz az optimális és milyen antenna kell hozzá.

Üdv

Inhouse

Előzmény: GPS (2492)
nicko Creative Commons License 2013.10.19 0 0 2510

nem fogják nyugi :)

Előzmény: Doky586 (2509)
Doky586 Creative Commons License 2013.10.19 0 0 2509
Már megijedtem hogy a 10 lakásos társasházban 1db előfizetés nem látna el mindenkit ha lekódolnák...
Előzmény: Ati_66 (2507)
nicko Creative Commons License 2013.10.19 0 0 2508

üfsz-ken nincs stb valamit lépniük kell ezügyben már...az új lapos tévék meg terjedőben így már lenne létjogosultsága a diginél is a CI+ kártyának.

Előzmény: Ati_66 (2507)
Ati_66 Creative Commons License 2013.10.19 0 0 2507

A kiegészítő csatornák, mint a DIGI Film, HBO Pak eddig is kódolva voltak a Digi kábelen is és  DIGI-s box kellett kozzájuk.

 

Tehát az a kártya olvasó lehet csak ezt a box-ot tudja kiváltani, de valóban az is lehet, hogy elkezdik kódolni az öszeset.

 

 

Előzmény: nicko (2505)
nicko Creative Commons License 2013.10.19 0 0 2506

képileg azért, mert ami mi még megkaptunk D6500-al azt a ES6xxx-től már nem csak a felsőbb kategória 7000/8000.

edge led, micro dimming, ultra clear panel. néz meg egy helyen egy F6400-at és F7000-t egymás mellett akkor fogod látni am különbséget.

samsung azt csinálta, hogy ezeket a drágább ficsőröket nem adta az olcsóbb kategóriához viszont, hogy adjon is azért valamit rágyúrt a smart és web részre ami viszont jöbb mint a D szériánál az erősebb proci és több memória miatt.

De pl. az ES7000/8000-hez képest a F7000/8000 semmi másban nem különbözik, mint megduplázták a memóriát és proci magok számát, hogy végre fél milláért lehessen netezni is gondtalanul a tévén :D

ezt én egy akkora bullshitnak tartom....pár ezer Ft egy androidos mobil vagy ott vannak a tabletek jóval kevesebbért is lehet netezni ;)

 

az egy más kérdés ennyi pénzért én tuti nem LCD-t vennék hanem Panasonic plazmát.

A 4K-s tévékhez Mo-n még legalább 4-5 évnek kell eltelnie, hogy egyáltalán megfizethető legyen és akkor sem lesz még hozzá olyan műsor ami ilyen felbontásban ad.

 

Szóval azt olvastam, hogy a kép minősége nagyban függ az LCD panel milyenségétől - ezt a román Samsungosok már kistudírozták, hogy ezt hol kell megnézni és hogy melyik panel a minőségi és melyik a gagyibb.

 

Nekem fogalmam sincs milyen van az enyémben - minden esetre a kütyü szlovák gyártmányú, ha mond ez valamit-valakinek.

 

A samsung romániában gyártja a monitorokat (P2470HD nekem is ot készült és semmi gond vele csak a fránya TN panel) míg a tévéket szlovákiában. D széria esetében volt még 37" is és olyan panelt a samsung nem gyártott, tehát arról 100%-ban lehetett tudni nem samsung gyártmány. A többi esetében a panel lotto volt érvényben és a szervíz menűből lehet kiolvasni a pontos tipusát.

Mostaniakat már nem tudom..pl. a 42" a samsung gyártja vagy mással gyártatja.

 

Amit viszont biztosra állítok: olyan trehány, vacak minőségű képanyag jön néha a kábelen (beleértve a stúdió-képet is) - hogy szerintem ezen a világ legjobb TV-je sem tudna segíteni.

 

Erről nem tehetnek a szolgáltatók milyen jelet kapnak.

De engem jobban zavar már SD csatornán a 4:3-as képarány..borzalom...

Viszont digikábelen a DS adásai FHD-ben ill. dokumentumfilm csatornák főleg az állatos, nagyon rendbe van.

 

Ezek után már nehéz "képminőségről" beszélni.

 

azért ilyen tévéken lehet ám mást is nézni..pl. BD filmet BD lejátszóról hiszen ezért is vettünk ilyen tévét. Vagy nem? :)

Előzmény: GPS (2504)
nicko Creative Commons License 2013.10.19 0 0 2505

A DIGI kábel esetén még kártya sem kell.

 

lehet már nem sokáig?

 

ott van rajta a 1272 is...

Előzmény: Ati_66 (2503)
GPS Creative Commons License 2013.10.19 0 0 2504

 

"azért én a D6500-as tévémet nem cserélném le a tiédre és mond meg a havarodnak is, hogy képileg jobb tévénk van :)"

 

Ez látod könnyen meglehet - erről nincs infóm.

 

A haver TV-jét soha nem láttam (ő Pesten én meg Veszprémben lakolok - csak a nyarainkat töltjük együtt Balatonalmádiban - mert lakókocsi-szomszédok vagyunk).

 

Szóval azt olvastam, hogy a kép minősége nagyban függ az LCD panel milyenségétől - ezt a román Samsungosok már kistudírozták, hogy ezt hol kell megnézni és hogy melyik panel a minőségi és melyik a gagyibb.

 

Nekem fogalmam sincs milyen van az enyémben - minden esetre a kütyü szlovák gyártmányú, ha mond ez valamit-valakinek.

 

Amit viszont biztosra állítok: olyan trehány, vacak minőségű képanyag jön néha a kábelen (beleértve a stúdió-képet is) - hogy szerintem ezen a világ legjobb TV-je sem tudna segíteni.

 

Pl. azon, hogy egy sima, 2-kamerás stúdió-beszélgetésnél a riporter feje hullazöld... kameraváltásnál meg a riportalany feje meg lángvörös.

Ezt egy másik TV-n, méghozzá DVBT csatornán ellenőriztem - tehát erről még a digi-tv vagy ,más szolgáltató sem tehet.

 

Ezek után már nehéz "képminőségről" beszélni.

.

Előzmény: nicko (2502)
Ati_66 Creative Commons License 2013.10.19 0 0 2503

Azzal a TV-vel műholdas adásokat továbbra is csak beltéri egységet használva nézhetsz, mert nincs benne műholdas adások vételére alkalmas  DVB-S tuner. Kérj a szolgáltatótól HDMI kimenetes beltérit, ha nem olyan.

 

A kártya egyébként azért nem passzol, mert a TV-n nincs kártya olvasó, csak a kártya olvasók fogadására alkalmas univerzásis CI/CI+ slot.

 

Beltéri egység nélkül az alábbi szolgáltatók esetén használhatod : MindigTV, DIGI kábel TV, UPC digitális kábel TV, T-HOME digitális kábel TV .

A DIGI kábel esetén még kártya sem kell. A T-HOME pedig hivatalosan nem támogatja és jelenleg már nem is fizethetsz elő kábel TV-re úgy tudom.

Előzmény: G ZSOLT68 (2498)
nicko Creative Commons License 2013.10.18 0 0 2502

azért én oda adnám neki a pent és kiváncsi lennék rá, hogy az sem megy...ha itt lakna a szomszédban :)

 

Úgy látszik sok volt a panasz Samsungéknál a D-k miatt

 

azért én a D6500-as tévémet nem cserélném le a tiédre és mond meg a havarodnak is, hogy képileg jobb tévénk van :)

 

Előzmény: GPS (2499)
nicko Creative Commons License 2013.10.18 0 0 2501

Báár, amitóa csont nélkül vette a leg-gyalogabb USB-s billentyűzetet is, amit beledugtam

 

erről is volt szó korábban a 2012-.es ES modelleknél ezen már javított a samsung és egy tescos billel is működik a történet.

Előzmény: GPS (2496)
nicko Creative Commons License 2013.10.18 0 0 2500

Mivel az emberek lusták megnézni az e-manulat így megnéztem pontosan mit írnak erről az F6400 esetében. :)

 

Mobilkészülékek képernyőjének tükrözése a tv-készüléken

Ezen a televízión meg lehet jeleníteni a mobileszközök képernyőjét. A video-, fénykép- és zenefájlokat a mobileszközről az alábbi funkciók segítségével jelenítheti meg közvetlenül a televízión. 

A mobileszköz képernyőjét aKépernyő tükrözése menüvel jelenítheti meg a televízión

 

tehát ebben semmi új nincs bármelyik androidos mobillal felvett videót, fényképet tudod a tévén megjeleníteni, bizonyos progival egész jól fellehet ruházni a mobilt és a tévét használni megjelenítő eszközként. én a youtub videókat indítom a mobilon és a tévén nézem. nincs a "szokásos" hiba, hogy 10-30 perc elteltével lefagy a tv mert megtelik a memóriája...

Ezt tudja a te tévéd is.

 

Amiről én beszéltem az a 2nd TV funkció. Na ezt csak a prémium kategóriás tévék tudják 7000/8000 tipusok. szerintem mindig az éppen aktuális samsung galaxy mobillal.

 

viszont ha tudod fogni a mindigtv-t akkor a HbbTV-t tudod használni :)

Előzmény: GPS (2496)
GPS Creative Commons License 2013.10.18 0 0 2499

 

"Mivel az 5mbit/sec írást kiköpi a tévé és tudtommal nem gyártanak pont 8mbit/sec írással bíró pent ezért kell a 10. mert kb. 8mbit/sec sebességgel ír penre a tv."

 

Hát akkor nekem vagy csoda TV-m van, vagy csoda-pendrivom, mert a régi kingston alig tud 4-nél többet, mégis megkajálta PVR felvételre.

 

Egébként ott az üzenet a fotón, (amit felraktam) hogy mennyit ajánl - messze nem 8-at, hanem csak a felét.

 

Mint mondtam volt, a barátom D6500-asa sem fogad semmilyen pen-t...pedig neki is van pár márkás darabja, mégsem.

 

Úgy látszik sok volt a panasz Samsungéknál a D-k miatt - ezért enyhítettek valamit a szigoron az F-eknél :-)))

.

Előzmény: nicko (2497)
G ZSOLT68 Creative Commons License 2013.10.18 0 0 2498

helló.  adtak hozzá egy dekodert abban van a kártya ki tudom belőlle venni,de nem passzol a samsung tvn lévőhöz.

 

Előzmény: GPS (2486)
nicko Creative Commons License 2013.10.18 0 0 2497

hát biza eléggé csaponkodó vagy :)

mint írtam 8GB-os Kingston DT400 USB 2-es pennel veszek fel tévéről néha. Adatlap alapján tudja a 10mbit/sec írást és ez a lényeg. Egyébként nem ezért vettem, hanem mert nem volt és fw frissítéshez, csatornák szerkesztéséhez kellett. Mivel az 5mbit/sec írást kiköpi a tévé és tudtommal nem gyártanak pont 8mbit/sec írással bíró pent ezért kell a 10. mert kb. 8mbit/sec sebességgel ír penre a tv.

USB 3 esetében már nem ez a kérdés, hanem melyiket fogadja el a tévé...de ezt meg kisérlketezzék ki mások :)

Előzmény: GPS (2495)
GPS Creative Commons License 2013.10.18 0 0 2496

 

Én nem próbáltam ezt a ficsört - szégyelem, de nincs is okostelefonom.

 

(sőt, nem is lesz egyhamar - legalábbis amig napi 12 órát ülök a gép előtt, addig biztos nem) -

 

....szóval fogalmam sincs mit tud, de hogy van ilyen menű, az biztos.

 

Úgy hívják Screen Mirroring - és állítólag átviszi a képet valami kompatibilis (vélhetően Samsung) device-ra.

Báár, amitóa csont nélkül vette a leg-gyalogabb USB-s billentyűzetet is, amit beledugtam - lehet bármilyen laptoppal megcsinálja ezt a mirror-kodást :-)))

.

Előzmény: nicko (2493)
GPS Creative Commons License 2013.10.18 0 0 2495

 

"nézd a penedről kiderült nem tud felvenni ellenben az állításoddal."

 

Hát boccs, de nem így van. Lehet én fogalmaztam rosszul, de akkor sem így van.

 

Na, nekifutok még egyszer:

 

1) A cca. 3 éves, 4 Gigás Kingston-om az első pillanattól ment - és megy ma is, tökéletesen.

 

2) Aminek a képét posztoltam alább, az EGY MÁSIK (!!!) PENDRIVE - ugyanis nekem több pendriveom is van, nem csak 1 darab. Összesen van vagy 6 darabom.

 

Tehát ez, amit a TV visszadobott (és aminek az üzenetét posztoltam) - ez NEM a Kingston - hanem egy 8 Gigás bicska-pendrive.

Ez  rendkívül dizájnos ugyan, (az  Intercontinental Budapest szálloda osztogatja a jelesebb vendégeinek) - csak épp belül egy halom szar. Lásd fotó, amit linkeltem.

 

Tehát NEM a Kingstonomat dobta vissza a TV - hanem ezt a "dizájn-pendrive" -ot.

Mert "Nem csak egy pen van a világon..." - ahogy a nóta is mondja :-))))

.

Előzmény: nicko (2493)
nicko Creative Commons License 2013.10.18 0 0 2494

az ilyennek én az ingyenes MindigTV-t ajánlom, az megy szobaantennával is, nem kell sem kábel, sem kábelcsatorna -fúrni meg aztán pláne nem kell semmit.

 

ez főleg ott jó tanács, ahol kikell rakni egy antennát erősítővel, 10 méter kábellel, mert olyan a jelvétel :)

Előzmény: GPS (2492)
nicko Creative Commons License 2013.10.18 0 0 2493

nézd a penedről kiderült nem tud felvenni ellenben az állításoddal.

ezt a ficsőrt (TV műsort visszastreamelni a telefonra, abból sem mindegy melyik tipusra) amiről szó van csak felső kategóriás tévék tudják, tipusok amiket írtam.

 

Előzmény: GPS (2489)
GPS Creative Commons License 2013.10.18 0 0 2492

 

Nézd, Inhouse: nem vagyunk egyformák. Van akinek fontos ez a téma...és van akinek egy cseppet sem.

 

Én voltam olyan helyen (a digi hazájában) ahol 40 collos Samsung volt a nappaliban és úgy volt beállítva, ahogy a szerelő otthagyta kiszállításkor.

 

Kérdeztem a TV-ről ezt-azt, de fogalmuk sem volt - azt mondták, hogy ők valójában nem is nézik, néha bekapcsolják aztán megy ott valami rajta, de nem igazán érdekli őket hogy mi és hogy.

Ezért nekik tökmindegy, hogy hogy vannak rendezve a csatornák, de a képformátum is el volt állítva - de mindegy volt nekik az is.

 

Ilyen is van - az ilyennek én az ingyenes MindigTV-t ajánlom, az megy szobaantennával is, nem kell sem kábel, sem kábelcsatorna -fúrni meg aztán pláne nem kell semmit.

 

(pláne, hogy léteznek fúrás-fóbiás emberek is - akik egy elcseszett lakóparki lakásban - a konyhából frankón kifelejtették a konnektort) - inkább a nappaliból vezette az áramot 4 darab 1,5 méteres hosszabítón keresztül, mert azt mondta, hogy: "Azt el nem tudja képzelni, hogy bárki is bármilyen lukat fúrjon a lakásába - mert szerinte az barbár dolog".

A 4 hosszabító a láb alatt az nem az. Na mindegy.)

 

Szóval akinek a legfőbb gondja, hogy ne legyen kábel a lakásban (még kulturáltan, kábelcsatornába, szakszerűen szerelve sem) - hát én azt mondom, hogy az ne is erőltesse ezt a jelátviteli dolgot - mert vannak egyszerűbb megoldások is.

 

Lásd: szobaantennás MindigTV - ahhoz nem kell kábel egy szál sem. És még ingyért is van.

.

Előzmény: Inhouse (2490)
Doky586 Creative Commons License 2013.10.18 0 0 2491

Egyébként azt még sehol nem olvastam hogy valaki is kipróbálta volna hogy az IPTV-s szolgáltatói router és a médiabox közt húzódó UTP kábelt kihelyettesítse wifi-vel (két AP -t kell csak venni) mert a kérdező is erre célzott és nem videoátvitelre.

 

Tehát ha van (lenne) wifin a két szoba közt megfelelő sávszélesség (20Mbps) esetleg működhetne is... Csak kézimunkás a beállítása.

Persze valószínűleg nem menne a TV saját wifijével, de két TPlink AP nem nagy ár ha működne.

Inhouse Creative Commons License 2013.10.18 0 0 2490

Erről a konkrét jelátlövőről nincs tapasztalatom, de azok amikkel eddig találkoztam szánalmasan gyengék voltak. Egy adott légtéren belül, kitakarás nélkül még lehet jó, pl. egy szoba egyik sarkából a másikba. De ha már fal van közte, akkor nem lesz stabil. Sőt, ha átmész köztük, akkor is lemehet a jel, főleg ha már gyengébb, lévén 2,4GHz-en megy, mint a mikro, az emberben meg elég sok a víz...

Szerintem még mindig érdemesebb kábelezni, és inkább ott spórolni a kábelek/erek számán valami jóféle kütyüvel...

 

Üdv

Inhouse

Előzmény: Qkorica (2483)
GPS Creative Commons License 2013.10.18 0 0 2489

 

Ez a mirror-ficsöröm nekem is van - pedig az enyém csak middle-range TV.

.

Előzmény: nicko (2488)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!