Keresés

Részletes keresés

1bibi Creative Commons License 2018.07.16 0 0 4964

Igen, készpénzben kell fizetni mindent. Nagyon rendesek.

Előzmény: Limetree (4962)
'szti Creative Commons License 2018.07.16 0 0 4963

https://www.google.hu/maps/place/Ascensor+A+La+Playa/@36.6229305,-4.4974861,17.5z/data=!4m5!3m4!1s0x0:0xc86a74834856ccd5!8m2!3d36.6229617!4d-4.4968525

ascensor a la playa - ez a lift a partra, amit mi használtunk

elvileg van egy másik panoráma lift is, azt nem ismerem

Előzmény: klepi (4959)
Limetree Creative Commons License 2018.07.16 0 0 4962

Szia, nagyon orulok a pozitiv tapasztalatnak. A depozitot az kp-ben kell nekik odaadni? Nekem is nagyon szimpinek tuntek amugy, messengeren kommunikaltunk. A Del-Spanyolorszagban nyaralo, dolgozo (azt, hiszem, ez a neve) FB csoportban ajanlottak oket. Mi nem kifejezetten magyar kolcsonzot kerestunk, de ha mar rajuk talaltam, akkor miert ne? Az arak kb ugyanott vannak mindenhol.

Mas. Volt mar valaki a hollywoodi faluban? Erdemes megnezni? Kicsit kiesik ugyan, de engem nagyon erdekel, nem csak a falu, hanem az is, hogy itt van Europa egyetlen sivataga. http://www.bestandalucia.com/oasis-mini-hollywood/

Előzmény: 1bibi (4958)
'szti Creative Commons License 2018.07.16 0 0 4961

mi néhány évvel ezelőtt voltunk ebben a hotelben, akkor elégedettek voltunk vele, félpanziós ellátást választottunk, a szobánk tengerre néző volt.

lift van, amivel gyorsan a partra lehet jutni, de nem a hotelé, hanem nyilvános, fizetős (legalábbis akkor az volt)

Előzmény: klepi (4959)
klepi Creative Commons License 2018.07.15 0 0 4960

Szia Eszter!

Mi Rondába busszal mentünk tavaly. Kb. 9-kor indult a busz, és du. 5-kor jött vissza.

Gyors, olcsó. 

Mi tavaly utazási irodával mentünk Granadába és Córdobába, nem mondom hogy olcsó volt, de az idegenvezetés mindent megért .

Előzmény: majóca (4948)
klepi Creative Commons License 2018.07.14 0 0 4959

Majd megírod, hogy "lifttel" vagy valami más eszközzel hogyan lehet le, illetve feljutni a szállodához? Várom nagyon az élménybeszámolódat.

Mi tavaly is Torremolinosban voltunk (ritkán megyünk vissza ugyanoda, de itt még sok minden van, amit meg kell nézni), csak a Los Jazminesben. Nem volt rossz, mert a tenger közel volt, de az idén olyan drága lett, hogy ezt a szállodát választottuk.

 

Előzmény: majóca (4956)
1bibi Creative Commons License 2018.07.14 0 0 4958

Mi most érkeztünk haza Costa del Solról. A ZuliCar-tól béreltük mi is a kocsit. Szerintem korrektek. Minden ott van a honlapjukon. Adrienn nagyon kedves, nagyon mosolygós, segítőkész. Ő intézi a papírokat. 5 napra béreltük a kocsit (egy Fiat Panda volt, nekünk éppen elég) és 7. napon mindenféle felár nélkül kivittek a reptérre. Nekem szintén a FB-on ajánlották őket. Kicsit beszélünk németül és egy kicsit angolul, ezért választottuk őket. Itt a fórumon olvasottak alapján tartottunk a kocsi bérlési hercehurcától, depozittól meg mindentől. Gondoltuk, ha baj lesz, legalább meg tudjuk magunkat értetni velük. Szerencsére semmi probléma nem volt. A sebesség korlátozásokat betartottuk, úgyhogy a depozitot valószínűleg visszakapjuk kb. 1 hónap múlva.

Előzmény: Limetree (4957)
Limetree Creative Commons License 2018.07.13 0 1 4957

Sziasztok. Már írtam egy párszor  szeptemberben megyünk, már sajnos csak 11 éjszaka lesz  de sebaj. 6 éjszaka Frigilianában lefoglalva  kifizetve, az rendben is van, azonban a mijasi vendéglátónk visszamondta a foglalást. Amivel valójában nagyon jól jártunk, most Alorában találtam egy apartmant gyönyörű kilátással, így az utolsó öt éjszakát itt fogjuk tölteni. Ráadásul a tulaj angol  így nem lesz nyelvi probléma sem. 

 

Még jó  hogy feljöttem ide egyik nap, gyorsan meg is vettem a jegyeket az El Caminito del Rey-re, már alig volt, pedig még van két hónap addig. Még a napokban megveszem a jegyeket az Alhambrába is szerintem, biztos  ami biztos.

 

Autóbérlés. Hallottatok már a Zulicar-ról? Magyarok csinálják, a Facebookon találtam őket egy spanyol nyaralós/dolgozós csoportban. Már le is foglaltam náluk. 

majóca Creative Commons License 2018.07.13 0 0 4956

Szia! :)

 

Remélem nem érint majd minket a sztrájk, ugyanis Ryanairrel megyünk 07.25-án.

Nem is tudom, mit csinálok, ha törlik a járatot?!

 

Ha eljutunk, megírom, milyen volt!

 

Üdv, Eszter

Előzmény: klepi (4954)
majóca Creative Commons License 2018.07.13 0 0 4955

Köszönöm! :)

Előzmény: Ka Pál (4952)
klepi Creative Commons License 2018.07.11 0 0 4954

Szia!

Érdeklődöm, hogy mikor lesztek a Servantesben? Mi szeptember 4-én indulunk, ugyanoda. Ha esetleg Ti korábban mentek, kérhetnék majd beszámolót? Nagyon köszönöm előre is.

Előzmény: majóca (4948)
Flower2000 Creative Commons License 2018.07.09 0 0 4953

Jaj ez tényleg jól néz ki, ezt még én se láttam. Klassz.

Előzmény: Ka Pál (4952)
Ka Pál Creative Commons License 2018.07.09 0 0 4952

Talánmég nem késő. Ajánlom becses figyelmedbe még Setenil de las Bodegas városkát is, ha már Rondáig elautókázol.

Előzmény: majóca (4948)
R.Eszter. Creative Commons License 2018.07.08 0 0 4951

Sziasztok. Augusztus 7-14 ig leszünk Torremolinosban. Esetleg nyaral valaki ebben az időpontban ott, összeszervezhetnénk a kirándulásokat.

dundalk Creative Commons License 2018.06.30 0 0 4950
Előzmény: Zsolt_555 (4949)
Zsolt_555 Creative Commons License 2018.06.29 0 0 4949

Sziasztok!

Tudna nekem valaki segiteni? A delfin show-t szeretnénk megnézni, de nem tudjuk mikor kezdodik. Nem emlékszik valaki, hogy hány órakor kezdődik? A weblapon nem találom :( https://www.selwomarina.es/

majóca Creative Commons License 2018.06.24 0 0 4948

Sziasztok!

 

Köszönöm szépen, mindent tudok! :)

 

Torremolinosban szállunk meg a Gran Hotel Blue Cervantes -ben.

 

2-3 napra bérelnénk autót, Sevillába és Granadába tuti elmegyünk, még Mijas-t, és Rondát néztem, ha belefér, és bírja a gyűrődést, illetve a meleget a családom.

 

Utánaolvasok itt a fórumon, és máshol is az autóbérlésnek.

 

Szuperek vagytok! Köszönöm!

raulista Creative Commons License 2018.06.23 0 0 4947

Mikor mi váltottuk ki a jegyet egy könyvesboltban az automatából, egy hölgy odajött segíteni. Levert a víz, mert nem emlékeztem, melyik kártyával vásároltuk és ami nálunk volt, egyik sem volt jó. De ez sem volt gond, beütögette a visszaigazoláson lévő kódot és megkaptuk a jegyeket. :) Szerintem a kártya ezek szerint csak egyszerűsíti a folyamatot.

Előzmény: majóca (4941)
COOP Creative Commons License 2018.06.23 0 0 4946

a jegyeket úgy kaod meg, hogy megkeresed az autómatát és bedugod a kártyádat és már adja a jegyeidet. Azok a valódi jegyek.

Az autómata elvileg a könyvesbolt mögötti részben van/volt, szerintem most is ott van...

 

Autót hol akartok bérelni? A malagacarnál és a delpasonál ha nincs hitelkártyátok-a  legdrágább ajánlatot (a 3 közül) választjátok, akkor nincs szükség semmilyen kártyára- de akkor ugye ez jóval drágább, mintha hitelkártyán zárolnának 900-1500 eurot depozitnak. (erre kell a hitelkártya)

 

Egyébként ha visszaolvasol, ezeket mind megtalálod, többször is, részletesen leírva...

Előzmény: majóca (4944)
COOP Creative Commons License 2018.06.23 0 0 4945

igen, így gondoltam!

Előzmény: majóca (4943)
majóca Creative Commons License 2018.06.23 0 0 4944

Szia! :)

Segítségedet szeretném kérni az alhambrai jegyvásárlást illetően.

 

Az interneten kinyomtatott jegyek úgy olvasom, még nem a végső jegyek, Caixa automatából a foglaláshoz használt hitelkártyával kell érvényesíteni őket. Ilyen automata van a bejáratnál?

Bankkártya nélkül a jegypénztárnál nem elég felmutatni a kinyomtatott jegyet? 

Megkérhetnélek, hogy részletesen leírd a folyamatot? Sajnos angol nyelven nem, csak németül beszélek, nem szeretnék a helyszínen szerencsétlenkedni.

 

 

 

Hitelkártya nélkül olvastam már máshol, hogy lehet autót bérelni. Nem probléma akkor, ha nincs hitelkártyánk? Ti azzal foglaltatok?

 

Nagyon köszönöm előre is a segítséged! (vagy bárki más segítségét!)

 

 

Üdvözlettel, Eszter

 

Előzmény: feanorthegreat (4564)
majóca Creative Commons License 2018.06.23 0 0 4943

Nagyon köszönöm, megnyugodtam! Akkor, ha a bank ki is küldi addig az új kártyát, nem aktíválom, s így aznap, sőt még másnap is érvényes marad a régi kártyám!

 

Köszönöm, köszönöm!!!!

Előzmény: COOP (4942)
COOP Creative Commons License 2018.06.23 0 0 4942

Na akkor: a lejárat 07/2018 az július 31-ig érvényes.

A helyszínen a jegy kiadáshoz valóban kell a kártya-tudnál is vele fizetni július 30-án, de csak az átvételhez kell, bedugod és az automata köpi ki a jegyeket.

 

Lehet előbb emelik le az összeget, ez a dátum június 29 a legkésőbbi dátum erre.

 

A régi kártyád kelleni fog, így azt ne szüntesd meg...

Előzmény: majóca (4941)
majóca Creative Commons License 2018.06.23 0 0 4941

Sziasztok!

 

Sajnos problémába ütköztem az Alhambra jegy foglalásakor. Nem voltam elég körültekintő, nem olvasgattam szét fórumokon, csak ukmukfukk megvettem.

 

A problémám a következő: a kártyám 07/2018 le fog járni, a jegyeket pedig 2018.07.30-ra vettem.

 

Az összeg zárolva van jelenleg a számlámon. Bankkártya tranzakció zárolása 2018.06.22 Mellette látok egy dátumot, 2018.06.29

 

Ez azt jelenti, hogy 2018.06.29-ig fogják leemelni az összeget?

 

 

 

Több helyen viszont azt olvastam, hogy a helyszínen kell fizetni ugyanazzal a kártyával. Ugyanazzal viszont nem fogok tudni fizetni, hiszen le fog járni addig, és fogok kapni új kártyát.

 

Amennyiben viszont addig leemelik az összeget, minek kell a helyszínen is fizetnem? Zavaros ez Nekem, foglaltam már Sagrada Familiaba, Güell parkba, Colosseumba, Vatikánba is jegyet, ott rögtön leemelték, nem zároltak összeget, nem kellett a helyszínen fizetni.

 

 

A General daytime Alhambra jegyre az van írva, hogy !! THIS IS A TICKET!!! 

Tehát nem kapok más jegyet a helyszínen, ez már maga a jegy.

 

 

Valaki, aki mostanában foglalt online jegyet, segítene légyszíves?

 

Nagyon köszönöm előre is!

Eszter

 

COOP Creative Commons License 2018.06.18 0 0 4940
Előzmény: aszofi (4939)
aszofi Creative Commons License 2018.06.18 0 0 4939

Van az utatokról leírás valahol?

Előzmény: COOP (4938)
COOP Creative Commons License 2018.06.17 0 0 4938

Caminito del Reynél tavaly november közepén jártunk. Jegyet neten előre meg kell venni, a helyszínen nem adnak..(korlátozva van a látogatók száma)

én a jegyet novemberre július elején vettem, amikor megnyitották arra a szektorra a jegyvásárlást.

Előzmény: aszofi (4937)
aszofi Creative Commons License 2018.06.17 0 0 4937

Sziasztok!

Sevillában, Rondában, Cordobában és Malagában már jártunk (írtam is róla itt beszámolót) tömegközlekedve és remek volt.

 

Tippeket-ötleteket-tanácsokat szeretnék gyűjteni, hogy szintén tömegközlekedéssel hová tudunk még eljutni könnyedén (Granadán kívül), ill. a Caminito del Rey-t az év mely' szakaszában lehet már és még bejárni?

'szti Creative Commons License 2018.06.04 0 0 4936

bikaviadalt nem láttam, csak az arénát néztem meg rondában

találtam egy oldalt, hogy mikor hol rendeznek: https://www.servitoro.com/en/bullfighting-calendar

Előzmény: KataDini1 (4934)
vélemény Creative Commons License 2018.06.01 0 0 4935

Csillagtúra lesz, vagy körjárat?

1. nap este Malaga? Másnap tovább Granadaba? Ha nagyon korán indultok és nincs semmi közlekedési gond, akkor ott minden belefér. Persze az Alhambraba foglalni kell és a jegyet a foglalás alapján vagy bent a városban vagy  bejáratnál kell kiváltani. A Capilla Real nyitvatartásának nézz utána. Oda még le kell érni az Alhambraból. Ha Granadaban van a szállás, akkor érdemes megnézni este is az Alhambrat, a Nasrid palotát.

Sevillaban a Katedrális és a Alcazar is elég időigényes, érdemes lehet foglalni, hogy sorállással ne menjen el az idő.

A Plaza de Toros csak vezetéssel látogatható, arra is várni kell.

A Cordobai patiokról én 2016 május elején írtam, gyönyörűek.

Tulajdonképpen szerintem minden belefér. Strapás lesz, de kár lenne bármit kihagyni.

 

Előzmény: KataDini1 (4934)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!