Keresés

Részletes keresés

píszes fész Creative Commons License 2005.12.19 0 0 10592

nem, nem.

Samsung player volt irva. Raadasul KAracsonyra szantam, ugyhogy most vehetem meg a boltban es meg az is lutri, hogy visszakapom-e a penzem itt...

Előzmény: klapanciusz (10591)
klapanciusz Creative Commons License 2005.12.19 0 0 10591
biztos, hogy nem csak annyi volt a leirasban, hogy "with samsung chip" ? anno amikor en akartam venni, rengeteg ilyen mp3 lejatszo volt...
Előzmény: píszes fész (10590)
píszes fész Creative Commons License 2005.12.19 0 0 10590

Hello

Nem tudom volt-e mar rola szo, de mivel tul sok hsz van nem tudom mindet elolvasni. Szoval : rendeltem egy Samsung mp3 playert (a termek leirasaba is benne, van, hogy Samsung, meg a a termek szamlajan is ez van feltuntetve), de amit kaptam az egy gagyi vacak kinai koppincs. Koze sincs a Samsunghoz. Mit lehet ilyenkor tenni ? Ez a vasarlo tudatos megtevesztese. Van esely visszakapni a penzt ? Hogyan ? Mar irtam neki melt, de nem valaszolt. Elore is koszi a valaszokat.

Pavel Creative Commons License 2005.12.18 0 0 10589
Sziasztok!

Bankadatoknál a Clearig number micsoda?

Kösz, Pavel

t.lantos Creative Commons License 2005.12.18 0 0 10588

www.dpd.hu

depo szamra kereses.

A 660-667 intervallumban vannak a magyarorszagiak. A 660 a budapesti.

Előzmény: kavegep (10587)
kavegep Creative Commons License 2005.12.18 0 0 10587
Megtudná valaki mondani ,hogy a DpD nek hol találom azt a link-ét ahol a telephelyeket mutatják be Magyarországon !Teház ,hohgy nekem hol lenne a legközelebbi.Nem találom...
Törölt nick Creative Commons License 2005.12.17 0 0 10586

igen, mi már vettünk cipőt. a méretkonverzióra nagyon oda kell figyelni. az amcsi és az angol méret ugyanis a közhiedelemmel ellentétben nem ugyanaz:

 

férfi - amcsi - angol

38 - 6.5 - 5.5

39 - 7 - 6

40 - 7.5 - 6.5

41 - 8 - 7

42 - 8.5 - 7.5

43 - 9 - 8

44 - 9.5 - 8.5

45 - 10 - 9

 

női - amcsi - angol

36 - 5.5 - 4.5

37 - 6 - 5

38 - 6.5 - 5.5

39 - 7 - 6

40 - 7.5 - 6.5

41 - 8 - 7

 

mi ez alapján jó méretet kaptunk, ez egy fordítógépből van. a neten találtam olyan táblázatot is, ami alapján a vett cipő egész más méret lett volna, de szerintem ott is az amcsi méretet tüntették fel uk helyett.

 

ha nem vagy biztos benne, méresd le a cipőt centire az eladóval, meg a saját cipődet is.

Előzmény: Fletcher77 (10582)
vomit Creative Commons License 2005.12.17 0 0 10585

a forintszamlara utalas is koltsegmentes.

felad a faszi X eurot, kerul neki 0,5 euroba es devizaveteli arfolyamon a bankod 4-5 nap mulva a szamladra teszi. nem vehet el belole semmit.

 

a szopo csak akkor van, ha a nemet bank es a magyar valamiert ugy dont, hogy kozvetlenul nem tudjak megoldani, es kozvetito bankot vonnak be. a magyar bankok kozul nemelyik ilyenkor lenyul 8 eurot. emiatt panaszt tettem a pszaf-nel, es egyelore azzal akarnak lerazni, hogy tajekozodjam jobban. (bazz, honnan lassam elore, hogy guenter4545 user milyen banknal van, lesz-e kozbeavatkozo bank, melyik az, es mennyit akar elvenni.)

 

az eu szerint a kozvetito bankok nem nyulhatnak a penzhez, es ezt nemsokara egyertelmuve is teszik. aki szerint sulyos jobbitando kerdesek vannak, az itt megadott cimen januar 6-ig javaslatot tehet:

http://europa.eu.int/comm/internal_market/payments/docs/reg-2001-2560/report_final-2005_10_19.pdf

 

vizsgalataim szerint a lenyulasnak remelhetoleg mar most elejet lehet venni, ha a kuldo a koltsegek viseleset OUR koddal adja meg. tudok nehany nemet bankot, ahonnan az OTP-be nem bir rendesen megjonni a zseton (8 euro eltunik), igy ezeknek a problemas helyen elo usereknek a segitsegevel fogok par tesztet elvegezni (3 euro kuldese OUR koddal es anelkul stb.) ha talalok olyan atutalast, ahol a koltsegek fejeben az egeszet megprobaljak elvenni, ismeretlen tettes ellen tuti feljelentest teszek.

 

kis olvasnivalok az EU oldalarol:

gyakorlati kerdesek, itt irnak az OUR kodrol:

http://europa.eu.int/comm/internal_market/payments/docs/reg-2001-2560/reg-2001-2560-article3-par2_en.pdf

 

honnan hova utalas tartozik az 2560/2001 iranyelv ala (merthogy minden ami euroban indul az EU barmelyik orszagába): 

http://europa.eu.int/comm/internal_market/payments/docs/reg-2001-2560/reg-2001-2560-article3_en.pdf

 

Előzmény: Törölt nick (10581)
Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.12.17 0 0 10584
Kollegak..a VOIPBUSTER-rel dijmentesen lehet telefonalni az USA-ba? Valami van a böngeszömmel mert nem nyitja meg a lapot és nem tudom megnezni...

Thanks...
mariska_xx Creative Commons License 2005.12.17 0 0 10583
Épp most hozták meg a nike airmax-emet. Sajnos nagy lett :(((
Előzmény: Fletcher77 (10582)
Fletcher77 Creative Commons License 2005.12.17 0 0 10582
Hamarosan én is megejtem első ebayes vásárlásomat az angol oldalról.. Márkás új sportcipők szinte fele áron vannak még a szállítási díjjal együtt is. Rendelt már esetleg valaki hasonló dolgot?
Törölt nick Creative Commons License 2005.12.17 0 0 10581

egy átlagos német bankban  az un europa átutalás

 

 Überweisungen per Online-Banking (kein freier Auftrag), Bankingterminal und Telefon-Banking (Inland,  EU- und EWR-Staaten)  

 

max 12500 euró összegig /devizaszámlád legyen/ korrekt bic és iban számokkal költségmentes !!!

Előzmény: Chirs_K1 (10569)
atti73 Creative Commons License 2005.12.17 0 0 10580
Köszi mindenkinek!
m.tomi wr Creative Commons License 2005.12.17 0 0 10579

Sziasztok!

Amerikai e-bay-ről szeretnék rendelni, de előtte meg szeretném tudni, hogy milyen járulékos ktg-ek merülnek még fel, aszállítási ktg-en kívül.

Illetv azt szeretném még megkérdezni tőletek, hogy milyen értékig vámmentesek a rendelt áruk, továbbá hogy működik ez az ajándékként feladás.

Válaszaitokat előre is köszönöm.

Üdv

Bering de la Cruz Creative Commons License 2005.12.17 0 0 10578
Erröl asszem beszéltünk.. de jó hogy emlited. Rendszeresen vásárolok az Amazon.com-ról. Én ott DINERS CLUB hitelkártyát használok.. A lényeg volt már rá nekem is példa hogy vásároltam valamit cca. 800.-usd-ért de a termék "back order" volt. Szóval a vásárláskor zároltak 800.-USD-t majd eltelt cca 15-17 nap, és amikor szállitották a terméket ismét zároltak 800.-USD-t. A másodikra benyújtották a terhelést a bank fele az elsőre nem. Azóta ez többször előfordult pl amikor autó alkatrészeket vásároltam az USA-ból de sohasem fordult elő hogy kétszer terheltek volna be ugyanazzal a tétellel. Szerintem ez valami technikai dolog lehet..de kiváncsi vagyok rá én is. Megfogom kérdezni a bankot...

Huuh remélem nem voltam túl hosszú ON..
Előzmény: morbiczer (10555)
digicat Creative Commons License 2005.12.16 0 0 10577
Egy masik hasonlo eset:
http://www.theregister.co.uk/2005/12/08/xbox_photo_auction/
Előzmény: pikkpakk (10235)
digicat Creative Commons License 2005.12.16 0 0 10576
Es nyilvan a felado sem az eBay volt.
Mivel mindenki azt ir be feladonak, amit akar, igy nem nehez hamisitani. Akar en is kuldhetek neked emailt az eBay neveben. Vagy te sajat magadnak ;-)
Előzmény: atti73 (10573)
digicat Creative Commons License 2005.12.16 0 0 10575
Ha jol megnezed, az a link nem is az eBay oldalara mutat.

MINDIG ugy lepj be, hogy beirod www.ebay.com vagy www.paypal.com.

Tobbszor is volt mar a topikban: installald az eBay toolbart, az figyelmeztet, ha hamis a level (spoof) vagy a weboldal.

"Ráadásul a címzett mezőben az szerepelt, hogy atti555@freemail.hu az én címem meg atti73@freemail.hu , de a levelet mégis megkaptam. Nem értem!!???"
Az emailnek 3 cimzettsora van:
TO, CC - ezeket mindenki latja
BCC: ezt csak a felado latja.

Az atti73 a BCC-ben volt, sok mas cimmel egyutt, ezert nem latod.
Es minel tobbszor irod be a cimed nyilvanos forumokba, annal tobb spam es spoof fog erkezni ra.
Előzmény: atti73 (10573)
asx Creative Commons License 2005.12.16 0 0 10574

A PIN kódodat SENKINEK ne add meg!!!

Az a levék nem az ebaytől ment, nekik semmi közük a hitelkártyádhoz! Nem is érdekli őket. Az sem, hogy mivel fizetsz!

Előzmény: atti73 (10573)
atti73 Creative Commons License 2005.12.16 0 0 10573

Hali!

Ma kaptam egy levelet az ebay-től, hogyha nem frissítem a creditkártya információim, felfüggesztenek. Erre a mellékelt linre kattintottam, ahol az eddigi információk mellett a PIN kódomat is kérték!!! Nem mertem megadni! Ez normális?

Ráadásul a címzett mezőben az szerepelt, hogy atti555@freemail.hu az én címem meg atti73@freemail.hu , de a levelet mégis megkaptam. Nem értem!!??? Köszi!

Törölt nick Creative Commons License 2005.12.16 0 0 10572

hát ez sajnos így műxik. de most már szerintem az eu rendelkezések miatt nem lesz ennyi költség. esetleg csináljatok egy próba tranzakciót, ne túl kicsi, és nem is túl nagy összeggel (pl 100eur). általában vagy fix összeget/százalékot vonnak, vagy az összeg növelésével csökken a %. túl kis összeget nem ér meg utalni, arra azért számíts.

 

szerintem egy sima devizaszámla elég, arra mehet mindenféle pénz, usából is.

 

fizetési lehetőség még a csekk, de az gyakorlatilag mind közül a legdrágább, meg mint a wu, macerás, hogy utána kell járni a beváltásnak.

Előzmény: Chirs_K1 (10569)
digicat Creative Commons License 2005.12.16 0 0 10571
"Minden bank akinek csak egy kis koze is volt az atutalashoz 20-at lecsippentett belole ugy hogy elore direkt megkerdeztuk hogy akkor holt biztos hogy csak egy 20-as lesz a koltseg?"
Igen, ez a levelezo bank(ok) koltsege. Keress ra a topikban, sokat volt rola szo.
Előzmény: Chirs_K1 (10569)
Chirs_K1 Creative Commons License 2005.12.16 0 0 10570
:D koszi koszi!!!
Ha ez az Euros utalas tenyleg nem draga akkor ez nekem a legmegfelelobb EU-n belul. Ezt megkerdezem majd es amint lesz tapasztalat ez ugyben beirom ide a forumba.
Nem akarok telhetetlen lenni, de van esetleg otlet az amerikai kuldessel kapcsolatban(USA->Mo viszonylatban)? Gondolom USD alapu szamlanyitas, de az atutalas mar biztos nem olyan olcso.
megegyszer koszi!
Előzmény: digicat (10568)
Chirs_K1 Creative Commons License 2005.12.16 0 0 10569
Sima banki atutalasban azert nem bizok mert par eve tortent velem az alabbi eset.
Edesanyam 200Eurot kuldott at nekem lehet akkor meg DM volt, szoval az o bankja azt mondta hogy 20euro/DM lesz a kuldes. En bementem a bankomba ami meg raadasul nemet erdekeltsegu is volt(Hipo). Mar dorzsoltem is a tenyeremet hogy na vegre megerkezett a love. Erre kerdezi a banki alkalmazott hogy mind a 80-t fel akarom -e venni? :D Minden bank akinek csak egy kis koze is volt az atutalashoz 20-at lecsippentett belole ugy hogy elore direkt megkerdeztuk hogy akkor holt biztos hogy csak egy 20-as lesz a koltseg? Hat persze.... Aztan lass csodat megse annyi lett.
Par napja kaptam pezt No-bol WU-on keresztul es a 150 euro-t tobb mint 20 euroba kerult atkuldeni. Meg aznap felvehetem, de szerintem relativ draga egy paypal-hoz viszonyitva(tudom innen csak kuldeni lehet :) ) es tok sok macera. A kuldo elmegy es kitolti a papirokat plusz okmanyellenorzes aztan a fogado is elmegy es kitolti a papirokat... Korulmenyes! Ennel nincs Mo-on meg egyeszerubb,gyorsabb es koltseghatekonyabb kuldesi forma?

Előzmény: Törölt nick (10566)
digicat Creative Commons License 2005.12.16 0 0 10568
Igy mar erthetobb.

Ha atutalassal akarsz penzt fogadni, akkor teljesen mindegy, hogy a kuldo hogyan inditja, interneten, telefonon vagy bankfiokban.

Ne az internetes kartyahoz tartozo szamlaszamot add meg, hanem a foszamladat, vagy ha van devizaszamlad akkor azt (ha Nemetorszagbol erkezik a penz akkor lehet megeri egy euroszamlat nyitni - ha jol tudom a CIB-nel ingyenes - igy akkor valtod forintra amikor te akarod).
A foszamlarol pedig mar tudod hogy lehet penzt felvenni: bankfiokban vagy bankkartyaval.

smartcake hozzaszolasat kiegeszitem azzal, hogy EU-n belul az EURO (nem forint vagy mas deviza) atutalas kulfoldre nem kerulhet tobbe mint belfoldre. Vagyis edesanyad valoszinuleg olcson tud utalni az itteni bankszamladra.

De pontos valaszt csak az o bankja tud adni. Valoszinuleg a honlapjukon is fent van a dijtablazat.

Bankkartyaval nem tudsz penzt fogadni, kiveve amikor egy korabbi tranzakciot jovairnak (pl. sikertelen PayPal fizetes).
Előzmény: Chirs_K1 (10564)
__BB__ Creative Commons License 2005.12.16 0 0 10567

nálam jóindulató eladó volt

25$ paypallal ment, havi kivonaton -, csomag elveszett, ő elhitte, paypalon visszaküld, havi kivonaton +

különbség a +/- között minimális árfolyamingadozás

Előzmény: Törölt nick (10562)
Törölt nick Creative Commons License 2005.12.16 0 0 10566
igazából a bankszámláról bankszámlára utalás költsége teljesen bankfüggő. általában csak a küldő banktól függ, pl hogy hány% tranzakciós költséget számít fel, hogyan váltja a valutát, ha erre szükség van (vételi, középárfolyamon, stb), itt a zárolás és könyvelés közti árfolyamkülönbség szerencsére nem játszik. Illetve attól is függ persze, hogy pl a túloldali bank tudja-e értelmezni a magyar IBAN-t. Az is előfordulhat, hogy pénzküldésre pl a WU olcsóbbra jön ki. szerintem a küldő banknál kéne utánanézni, hogy x összeget mennyiért utalnak át.
Előzmény: Chirs_K1 (10565)
Chirs_K1 Creative Commons License 2005.12.16 0 0 10565
Koszi az eszmefuttatast, nem gond ha hosszu legalabb tanulok valamit es erdekel masok velemenye is.
Ezek a szamok engem megdobbentettek. En nem lattam/gondoltam ilyen rossznak a helyzetet. En kint mar hasznaltam No-ban az ebay-t licitaltam is edesanyamnak parszor meg mi is raktunk be par dolgot es nem volt nagy ordongosseg az egesz. Helyileg No-ban hasznaltam mert edesanyam ott el kint, tehat akkor en nem szamitok ebbe a statisztikaba bele.
Most itt Mo-rol szeretnek vasarolni a ebay.de,uk,com amazon skype es egyeb helyeken ezert kerem az indulasnal a segitsegeteket. Mivel szeretnek Amerikabol es edesanyamtol No-bol is penzt fogadni ezert szeretnek valami gyors es olcso modot kitalalni.

"fogadni pénzt épp ezért paypallal NEM TUDSZ. ha fogadni akarsz, akkor a leggyorsabb, ha megadod az iban-od, és banki átutalással intézed a dolgot."
Az okes hogy a paypal-lal csak fogadni lehet ezt mar tudtam, csak lehet nem voltam egyertelmu elegge. Ez az IBAN-os dolog mennyire gyors es olcso?
Te csinaltal mar ilyet? No-bol es Amerikabol erdekelnenek tapasztalatok.
koszi
Krisztian
Előzmény: Törölt nick (10559)
Chirs_K1 Creative Commons License 2005.12.16 0 0 10564
Nem vagyok egyszeru eset az biztos. :) Szoval a paypal azert volt belekeverve az egeszbe mert azzal akarok kuldeni penzt es vasarolni. Ez volt az alapproblemam.
Kozben felvetodott bennem, hogy mi van akkor ha en is kapnek az interneten keresztul penzt valahonnan valamilyen uton(termeszetesen nem paypal). Ebben az esetben hogy tudnam felvenni azt a penzt. Mivel internetes utalassal szeretnem kapni ezert ennek is gondlom az internet kartyam lenne az alapja.

Nem voltam egyertelmu, bocsanat.

Igy mar ertheto a kerdesem?
Előzmény: digicat (10560)
Twr Creative Commons License 2005.12.16 0 0 10563
Ettől féltem.
Kösz.
Előzmény: Törölt nick (10561)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!