Keresés

Részletes keresés

Tsebi Creative Commons License 2008.10.06 0 0 2400
Szia!

Köszi!
A paprikás dolgot elvetettem. Próbáltam rájönni, hogy mi a jó franc miatt jöhetett elő ilyesmi, és volt egy ilyen tévutam.
Előzmény: tristen (2397)
Tsebi Creative Commons License 2008.10.06 0 0 2399
Szia!

Köszi!
Doxiproct az a D betűs. A fórum elején olvastam. A gyógyszerész mást ajánlott helyette: Hom-mal kezdődik, de most nincs kéznél, és nem jut eszembe a neve.
Az erős paprikás dolog csak egy kósza feltételezés volt. :) Rájöttem idő közben, hogy marhaság.

Kúpot nem vettem, csak kenőcsöt + kamillás ülőfürdőt tartok napjában kétszer. Pénteken elmesélem a házi dokinak, hogy mi minden borzalmak vannak velem odalenn. Bízok benne, hogy valami biztatót mond.

Sebem nincs, csak egy kívül lévő kis duzzanat. Ma reggel kicsit kisebbnek tűnt, de nem vagyok benne biztos. Abban vagyok biztos, hogy meg akarok gyógyulni, és ilyesmit soha többé nem akarok megtapasztalni. Ahogy meggyógyulok, megelőzéssel fogok foglalkozni.

Mindenkinek jobbulást kívánok!
Előzmény: zszsuga (2398)
zszsuga Creative Commons License 2008.10.06 0 0 2398

Szia

 

Az erős paprikát én sem értem. Attól, hogy ott hozzáérsz max csak csíphet ha van sebed de, hogy attól valakinek aranyere lenne, még nem hallottam.

 

Mi lenne, ha addíg míg eljutsz az orvoshoz vennél a gyógyszertárban aranyér elleni kúpot meg kenőcsöt.

Nemcsak a folyadék a fontos, hanem a rostdús étrend is, meg mozgás, hogy a belek mozogjanak.

 

Amúgy mi az a D betűs valami?

 

üdv és jobbulást

Előzmény: Tsebi (2396)
tristen Creative Commons License 2008.10.05 0 0 2397
Szia Tsebi!

Szerintem menjél el az orvoshoz. Hát én csak ennyit tudok tanácsolni! Amúgy az erős paprikás dolgot meg nem is értettem. Szerintem egy erős paprikától nem fog ilyesmi kialakulni! De hát ki tudja.....

A többiek biztos írnak valami bíztatóbbat!

hali
Előzmény: Tsebi (2396)
Tsebi Creative Commons License 2008.10.05 0 0 2396
Sziasztok szakértők, sorstársak és szakértő sorstársak!

Előjött nekem is valami, aztán olvastam a témában itt-ott, és ráakadtam erre a fórumra. Úgy gondoltam, leírom, hogy mi van nálam, és mit találtam ki rövid- és hosszú távú megoldásként, hogy aztán erősítsetek meg, vagy szidjatok le, vagy ajánljatok jobbat.

A probléma 3 napja jött elő először. Akkor egy egészen kicsi kis dolog volt, és ujjal vissza lehetett nyomni a belső régiókba, így nem volt vele sok gond. Közben érződött, hogy kezd egy másik helyen is kialakulni valami. Az első hamar helyrejött, de a második megnőtt kb 1 centisre, és kívül van, akárhogy próbáltam még időben visszanyomni belülre.

Az étrendemmel nincs gond, mostantól több folyadékot fogok inni. Mivel a kis dolog se vérzéssel nem jár, se viszketéssel, csak egy minimális fájdalom szerűséggel, plusz mert hétvége van, ezért a D betűs kenőcs mellett döntöttem, és a zuhanyos tisztítás mellett. Pénteken legkésőbb úgyis a háziorvosomhoz tudok menni, ha nem javulna a dolog. Lehet, hogy ha javul, ha nem, elmegyek, és elmesélem neki, mit tapasztaltam.

Hogy mitől alakulhatott ki arra van pár tipp: apámnak is van ilyen problémája, nekem volt már here tájéki problémám, ami miatt műtöttek is (szakértőknek megpróbálom helyesen leírni: varicocele), továbbá kb 3 napja erős paprikát ettem, kézmosásom nem volt elég alapos, és kicsit maradt az erőből a kezemen, amivel viszont a rötyin egy véletlen hülye mozdulat miatt megérintettem a popómat, és én leginkább erre gyanakszom.

Vélemény?
tristen Creative Commons License 2008.10.04 0 0 2395
Sziasztok!

Remélem a körülményekhez képest jól vagytok!

hali :)
zszsuga Creative Commons License 2008.10.02 0 0 2394

Szia pmara

 

Nyco javaslatai mellett még tudom ajánlani az Alsol nevű krémet vagy a Neogranormont.

Legutoljára belül ezekkel kenegettem és elmúlt.

 

Csak egy kérdés. Honnan tudom, hogy 1 cm-es repedésed van? Ha orvos mondta, akkor miért nem adott recepre kapható kúpot vagy azt a krémez amit a Nyco írt?

Előzmény: p.mara (2392)
Nyco Creative Commons License 2008.10.02 0 0 2393

Szia p.mara!

Röviden a kérdéseidre a válasz:

A Cordaflex csak receptre kapható, tabletta formában. Proktológus írhat fel ebből készült krémet, amit a gyógyszertárban készítenek.

REVORON nem létezik, gondolom, Reparonra gondoltál, ebből van kenőcs és kúp, aranyérre való, recept nélkül kapható, de ennél vannak már modernebb készítmények elég nagy választékban.

A Laevolac szirup tejcukor tartalmú enyhe hashajtó, különböző kiszerelésben, recept nélkül kapható. Egyéni, kinek mennyire hatásos.

Végbélrepedésre létezik Nitroglicerin hatóanyagú kenőcs, amit csak szakorvos írhat fel, és az ára igen borsos, kb. 5 ezer forint, de az orvos írhat fel patikai készítésű kúpot, ami jóval olcsóbb.

Recept nélkül megpróbálhatod a Mastu S kúpot és kenőcsöt (kb. 1000 forint), Doxyproct kenőcsöt, Hemoridot, ezek elsősorban aranyérre valók, de olyat, ami kimondottan izomlazító, csak az orvos tud felírni.

Előzmény: p.mara (2392)
p.mara Creative Commons License 2008.10.01 0 0 2392

Sziasztok nekem végbélrepedésem van kb 1 cm kicsivel kissebb, a régebbi leveleket olvastam és kérdezném a CORDAFLEX krém,LEVOLAC szirup mennyire jok?

Csak receptre kaphatok?

A REVORON kúp mire jo? az is receptes?

Vagy ha ezek receptesek tudtok nekem olyat ajánlani ami jo és nem receptes?

Valami izom lazitot,széklet lágyitot...ha tudtok irjatok árat is

 

Elöre is köszönöm a segitséget

tristen Creative Commons License 2008.09.27 0 0 2391
Sziasztok!

Tettem be egy PDF formátumú internetes anyagot, (ld. előző hozzászólásomban, a letöltés linket...) az aranyérről! Érdemes elolvasni, sok-sok hasznos információ van benne!

hali :)
tristen Creative Commons License 2008.09.27 0 0 2390
tristen Creative Commons License 2008.09.26 0 0 2389
Menjetek el az orvoshoz !!!!

Én csak ezt tudom tanácsolni!

csáó: tristen :)
Bobby75 Creative Commons License 2008.09.26 0 0 2388
Ajjaj... Nálam hétfőn jött elő és ma már péntek van...:( Igaz, már nincs kint, de még érezhető...
Előzmény: zszsuga (2387)
zszsuga Creative Commons License 2008.09.26 0 0 2387
kb 1 hét volt emlékeim szerint
Előzmény: Bobby75 (2386)
Bobby75 Creative Commons License 2008.09.25 0 0 2386
Azt azért elárulnád, hogy mennyi idő múlva tünt el?
Előzmény: zszsuga (2384)
Bobby75 Creative Commons License 2008.09.25 0 0 2385
Köszi a tanácsot, el fogok menni! :)
Előzmény: zszsuga (2384)
zszsuga Creative Commons License 2008.09.25 0 0 2384

Szia Bobby75

 

Ha javasolhatnék valamit.

Nekem kb 2 évvel ezelőtt volt egy puklim a fenekem kívül, ami nem fájt nem vérzett és egyszer csak észrevettem, hogy ott van. Nem tudom mikor jöhetett ki és miért. Elmentem a körzetihez és ő kiírt első körben Venoruton gyógyszert (recept köteles), meg mondta, hogy vegyek krémet (vény nélkülit). Ha ezektől nem múlik el akkor menjek majd a sebészetre. Szerencsére elmúlt.

Ha jóba vagy a körzetivel ezt is ki lehet próbálni.

 

üdv

Előzmény: Bobby75 (2383)
Bobby75 Creative Commons License 2008.09.25 0 0 2383
Nos, kenegetem már három napja, gondoltam leírom a tapasztalatokat. Először hétfőn este kentem be, akkor egy félgömbnyi dudor volt eléggé kint. Fájt is ha valami hozzáért. Reggelre a fájdalom elmúlt és egy kicsivel talán kisebb is lett. Reggel este fürödtem, próbáltam visszanyomogatni, de nem sikerült. A keddi nagydolognál kicsit féltem, hogy mi lesz, de simán megvolt, sőt aztán egész kellemesen éreztem magam. Azóta már jóval beljebb húzódott, állva ki sem lehet tapintani, csak ha kádban ülök, vagy kenegetem. Jóval kisebb lett és az alakja is inkább kúp alakú. Nekem is megjelent mellette egy pici nyúlvány, ami nem fáj, csak fura, hogy ott van.
Előzmény: tristen (2378)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.24 0 0 2382

Na, valamit félreértettem.

 

http://www.forces-of-nature.net/topics/warts/Anal_Skin_Tags_2.htm

 

Itt van, amit olvastam (néhol hibás a szöveg).

 

Többféle eltávolítási módot sorol fel, mindet az orvos csinálja!

Előzmény: Törölt nick (2381)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.24 0 0 2381

Szia Nyco!

 

Jaj, köszi, hogy írtál! Ezek szerint nem vagyok egyedül ezzel a problémával. Nekem is a doki kb. olyasmiket mondott, hogy kit érdekel, ez csak esztétikai probléma, nem nagy ügy...

 

De engem zavar. Persze ha nagyon gáz megszabadulni tőle, maradjon ilyen, de angol nyelvű honlapon olyat olvastam, hogy házilag megszabadulnak tőle (!!!) szemölcs fagyasztó szerrel. Hát ez meg elég meredek...

 

A.

Előzmény: Nyco (2380)
Nyco Creative Commons License 2008.09.24 0 0 2380

Szia Annalu!

Nekem is van ilyen, és ahogy végigolvasgattam a fórumot, szinte mindenkinek keletkezik ilyen, akinek aranyere vagy végbélrepedése van. Sajnos, a sok erőlködéstől valószínűleg megnyúlik a kötőszövet. Engem is nagyon zavar, ezért megkérdeztem az orvost, mit lehet vele csinálni, de nem sok jóval bíztatott. Elvileg le lehetne vetetni, de azt mondta, hogy utána lehet hogy sokkal többet szenvednék vele (gondolom, fájna??).

Úgyhogy engem is érdekelne, erről van-e valakinek tapasztalata?

Előzmény: Törölt nick (2379)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.23 0 0 2379

Helló!

 

Nekem az a problémám, hogy kiderült, hogy amire azt hittem, hogy aranyér, az valójában egy bőrkinövés (a végbélnyílásnál). Aztán persze nem maradtam aranyér diagnózis nélkül, mert talált a doki azt is.

 

Engem ez is kis bőrkinövés nagyon zavar, mert egyrészt csúnya (eh, ezek a hiú nők), másrészt wc-zés után muszáj mindig megmosakodnom.

 

Valakinek volt-van ilyenje? Mi a teendő? Magyarul nem találok semmit a neten erről, angolul olyasmit, hogy le lehet fagyasztani vagy lézerrel eltávolítani.

 

(A doki azt mondta, hogy a terhességek alatt alakult ki és mivel még lehet, hogy lesz gyerekem (szerinte), ezért még nem érdemes semmit csinálni vele... de én szeretnék fájdalommentesen megszabadulni tőle.)

 

Köszi előre is.

A.

tristen Creative Commons License 2008.09.23 0 0 2378
Szia Bobby75!

Lehet már III. fokú az aranyered, ha egyáltalán az, és ekkor már csak a műtét segít, szerintem. De nem tudom! Biztos a többiek okosabbat fognak írni!

Hali
Előzmény: Bobby75 (2377)
Bobby75 Creative Commons License 2008.09.23 0 0 2377
Üdv!

Próbáltam végigolvasni az egész topic-ot, de kicsit hosszú..:) Régebebn nekem is volt nagydolog után vércseppes széklet, meg kis fajdalom, de kenőccsel kezelve ez elmúlt. Viszont tegnap megjelent egy félgömbnyi valami ami nem húzódik vissza. Mivel dolgoznom kellett nem tudtam vele foglalkozni, és nagyon fájt. Hazamentem vettem egy fürdőt, majd bekentem a frissen vásárolt kenőccsel. Reggelre már nem fájt, csak kellemetlen volt kicsit, meg egy kissé mintha kissebb lenne, de nem húzódott vissza. Tudom, hogy orvoshoz kellene menni vele, de most még elég sok a munka, így reménykedek, hogy hátha visszhúzódik. Szerintetek van rá remény, vagy ezt már csak az orvos tudja operálni?
tristen Creative Commons License 2008.09.22 0 0 2376
Szia P. Mara!

Úgy gondolom, hogy ha a sima sebészetre mész, oda nem kell beutaló, de ott tudnak adni majd egy újabb időpontot, hogy ha szükséges végbéltükrözés. Az alapellátás ebben az esetben a házi orvossal kezdődik, és azt tanácsolom, először vele beszéld ezt meg. Ő nem fog megvizsgálni, csak tudja, hová küldjön tovább. És neki van jogosultsága a beutalásra is. Ha elmondod mindezeket, amiket ide is leírtál, egy orvos már tudja milyen további vizsgálat szükséges az esetedben.

Azt hiszem "többlépcsős" a dolog, mivel először el kellene menned a házi orvosodhoz, és az ő tanácsára tovább menned oda, ahová küld.

A vizsgálat tényleg nem fáj, inkább kényelmetlen, és szokatlan.... A pirulósabb emberek kipirulnak, akik meg jól bírják az ilyen helyzeteket, nem. :)

MIELŐBB MENJ EL A SAJÁT ÉRDEKEDBEN!

Sok sikert kívánok!

hali :)

Előzmény: p.mara (2375)
p.mara Creative Commons License 2008.09.22 0 0 2375

Szia Tristen!

Nagyon szépen köszönöm a tanácsot megfogadom,elmegyek orvoshoz.Arra még tudnál válaszolni,hogy kell e beutalo háziorvostol,vagy csak idöpontot kérjek telefonon elöre is köszi!

Előzmény: tristen (2374)
tristen Creative Commons License 2008.09.22 0 0 2374
Szia P.Mara!

Szerintem azonnal keress fel egy sebészt vagy proktológust, aki végbéltükrözést végez el, és az után felállítja a diagnózist. Ha már vérzik, akkor kell a végbéltükrözés. Nem hinném, hogy okod van aggodalomra, de a tükrözés után lehet tényleges diagnózist felállítani. Ez egy rutinszerű eljárás. Aki szemérmes, annak kínos, mert hát maga a vizsgálat súrolja az intimitást. De mit számít ez, egy olyan helyen, ahol ez mindennapos, mondhatnám megszokott az orvosoknak. Ha sima sebészetre mész, ott nem kell hashajtózni előtte, sem beöntés, ha a proktológiára mész, ott úgy tudom, kell előtte hashajtózás, meg ilyesmi. Ezen vizsgálatokat elvégzik TB keretre. A sima sebészeten csak „felnyúlnak” a végbeledbe, és kitapintja a dolgokat. Ha magánorvoshoz mész, szintúgy elvégzik, de pénztárcafüggő, valamint orvos függő (intézményfüggő), ki mennyit kér.

És az sem mindegy, hogy aranyered van, vagy pedig végbélrepedésed, ugyanis a kettő sokszor jár(hat) együtt, de lehet önállóan is. Ha „csak” végbélrepedésed van, az egy fokkal jobb, mert ha időben kezelik, kikezelhető, tünetmentessé tehető. Nem úgy az aranyeret, ami ha első esetleg enyhe másodfokú, akkor konzervatív kezelést igényel, kúpok, kenőcsök, tabletták, de idővel harmad esetleg negyedfokúvá fejlődhet, és akkor már csak a műtét marad, mint hathatós kezelési mód.

Hidd el, megéri, felkeresni a szakorvost!

Hali :)
Előzmény: p.mara (2371)
Procti Creative Commons License 2008.09.22 0 0 2373

András, kívánom neked, hogy soha többé ne kelljen negyedmilliót fizetned egy orvosi kezelésért!

Vagyis gyógyulj meg te is, meg gyógyuljon meg végre a magyar egészségügyi rendszer is!

Procti Creative Commons License 2008.09.22 0 0 2372

Igen, köszi, megjött, bár nem értek egyet a titkolózással, hiszen úgyis csak receptre lehet beszerzni, úgyhogy írd be ide lécci, hátha másokon is segít. Remélem rajtam is.

 

Üdv

Előzmény: Nyco (2370)
p.mara Creative Commons License 2008.09.22 0 0 2371
Sziasztok! Én egy 21 éves lány vagyok az én problémám kb.2 éve kezdödött,pár napig nem olyan helyen voltam ahol nyugodtan lehetetett volna wc-zni,utána erölködtem és vérzett egy kicsit,de akkor nem mentem orvoshoz mert elmult, de tavaly is elöjött ujra elmult. Most megint vérzik de most sokkal jobban és nagyon fáj is már elöre félek menni wc-re, de egyre ritkábban van székletem hetetne 2szer max 3,néha iszom pár csepp guttalax hashajtot hátha nem lesz olyan kemény a székletem de nem akarom sürün, ugy érzem mintha már nem is tágulnék ki annyira wc-zés közben,lehet a szorongástol,hiába probálok megnyugoni... Akarok menni orvoshoz de nem fizetöshöz!! Nincs pénzem magán orvosra,mennyek korházba? Kell beutalo? A vizsgálattol félek a legjobban félek lesz e tükrözés? Mit csinálnak? Meg ott nézegetnek már elöre kiráz a hideg félek!!!! kérlek mondjátok meg milyen fel kell készülnöm fáj? elöre is köszi

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!