Keresés

Részletes keresés

zytaa Creative Commons License 2006.05.28 0 0 462

Sziasztok!

 

Ha valaki tudna segíteni, azt megköszönném!

Segítséget azzal kapcsolatban kérnék, hogy 18-21-ig Torinoban leszek a párommal egy versenyen, és 21-én reggel 8-ra kint kell lennünk a Milánói repülőtéren!

Hogy a legcélszerűbb mennünk, hogy kiérjünk, és mivel. Vasút, busz stb!

Ill. milyen messze lehet a Miláno vasútállomása a repülőtérről!

 

Előre is köszönöm!

Mrs Fred Weasley Creative Commons License 2006.05.27 0 0 461

Szia! :)

Fredne el es virul, csak Los Angelesbol atkoltozott a keleti partra, es egyelore nincs otthon nete, igy a kozkonyvtarat hasznalja, ott meg csak egy orat lehet naponta. :((

 

Szoval, minden ok, Milano hianyzik, es mivel most volt eg yeve, hogy kikoltoztem oda, nap mint nap gondolok arra, hogy mi mindent csinaltam en ott egy evvel ezelott, hogy mennyire szerettem a Dom lepcsojen ulni, mennyire elveztem a villamosozast es a metrozast, milyen finom a fagyi a Dom teren stb...

Hijjjjjjjjjjjjjanyzik, na.... :(

 

De egy darabig sajnos biztosan nem jarok arra! :(

Itt meg ezer pussz mindenkinek!

Előzmény: Veronica Pinter (460)
Veronica Pinter Creative Commons License 2006.05.26 0 0 460
Hahó Pálmácska, merre vagy?? Még nincs nyári szünet, teljesen kiürült a fórumunk. Ezek szerint most nem sokan utaznak Milánóba.Mi ujság veled? Teljes mellbedobással szervezkedel? Képzeld kedden voltam az Il Divo koncerten, a férjemtől utolsó pillanatban kaptam a jegyet. Annyira szerettem volna elmennei, de nem volt partnerem. A férjemnek nem fekszik ez a műfaj, nem egy muzikális alkat, a végén tettem egy kijelentést hogy már egyedül is elmennék, erre elrohant és szó szerint az utolsó pillanatban kaptam egy jegyet tőle. Egészen elájultam, egyrészt jó pasik, a másik meg ahogy énekelnek. Szóval szuper volt. Vasárnap meg láttuk a Da Vinci kódot, te olvastad a könyvet vagy ezt a felhajtást körülötte? Igazán nem tudok róla véleményt mondani, olvastam a könyvet is, de nem szeretnék vallásos felhanggal beszélni róla. Egyszer megnézhető, nem kell mögé nézni és elgondolkodni rajta. Szerintem.. Az egyik kedvenc filmem a Kis Buddha, és az jobban megérintett, azóta mindenki tudja hogy szerfölött érdekel és gyűjtöm a szobrokat, könyveket, de ennyi. Na képzeld, megint Itáliába megyünk nyaralni, a csdaládi tanácsunk ujra megszavazta. Pont a Vir szigetre készültünk, már be is akartam fizetni, erre a híradóban láttuk a rombolást, hát gyorsan letettünk róla. Most találtam egy jó helyet, Grado-nak hívják, ez van a legközelebb nekünk, valahol Trieszt alatt van. Szombaton lementünk Esztergomba, és persze bementünk a Bazilikába, gondoltam rád, ennél jobb helyet nem is találhattál volna. Olyan lélekemelő, ott állni az oltár előtt!! Utána átmentünk Párkányba, ettünk egy jó sztrapacskát. Te arra felé laksz? mármint Esztergom felé? Nem tudod mi lehet Frednével? Teljesen eltűnt, vagy nincs net közelben. szia
Előzmény: pálmácska (452)
benjipd Creative Commons License 2006.05.21 0 0 459
hello kedves milano kedvelők!

hamarosan milánóba készülök, pontosan az egyik közeli városba, Paderno Dugnanoba!
tavaly már jártam ott, de akkor orio al seriotol paderno dugnanoig ködös sötétségben mentünk!

Kösz,
benjipd
Gasparkati Creative Commons License 2006.05.19 0 0 458
Sziasztok, van egy kiado szobam Milanoban mostmàr KORLATLAN
idore....Szuper helyen, 5 perc sètàra a Duomotol! 380euro + rezsi
junius kozepètol szabad!! Hivjatok 3463161290 vagy irjatok:
gasparkati@freemail.hu !

welll Creative Commons License 2006.05.19 0 0 457

Sziasztok!

Eladó 4 db. Sky Europe retúr repülőjegy Milánóba a következő részletekkel:

indulás: jun.10. (szombat) 13.10-kor

vissza: jun. 13. (kedd) 20.10-kor

ár: 13.500 Ft./db. mindennel együtt, névre írva

Érdeklődni a nick alatt található mail-en lehet.

IV.kercsaj Creative Commons License 2006.05.18 0 0 456
Szia,

írd meg itt vagy mailben nekem! (lakberendezek@gmail.com)
Előzmény: szilvia_28 (455)
szilvia_28 Creative Commons License 2006.05.18 0 0 455
Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni,hogy valaki le tudna-e fordítani nekem egy pár mondatot olaszra!Nagyon hálás lennék érte!
Az mail címemre írjon az aki szivesen segítene!Köszönöm előre is!
Mindenkinek szép napot!

Szilvia

szilvia@lhcom.hu
Ric007 Creative Commons License 2006.05.17 0 0 454
Köszi, megtaláltam amire szükségem lesz :)
Előzmény: pálmácska (451)
Veronica Pinter Creative Commons License 2006.05.17 0 0 453
Ciao ragazzo, megnéztem a térképemen és a negyed neve ahol találod Taliedo, ahogy szemben van a térkép velem, a Tangenziale est A 51 autosztda bal oldaln van,egy nagyobb utca neve ami a strada túloldalán van Via Piero Portaluppi, van egy nagyobbacska folyó is a Fiume Lambro, és van egy S. Lorenzo nevű templom-kápolna? Hát ennél jobban sajna nem tudom körülírni.Ezen a hellomilano oldalom mi is a negyed szerint kerestük meg, és viszonylag könnyen megtaláltuk. Hát az éjszakai élet nekem is kimaradt bár mi a barátainkkal voltunk, de képzelheted már 9 kor elmentünk és este ugyanennyire értünk haza, a lábam majd leszakadt, egy esti buli már nem igazán izgatott. Bár a fiúk lelkesek voltak, sajna mi nem.Igazán klassz feladat amit felvállalsz a bevándorlókkal kapcsolatban, a Pálmácskának úgy tudom egészen rossz tapasztalatai voltak Barcelonában. Párizsban mi is egy ilyen körgyűrűn kívüli hotelben laktunk , bár a hotel az olyan volt mint a Novotel, izgi volt amikor este mentünk haza a metrón és szerelvényben mi voltunk csak fehérek. Ettől eltekintve soha semmilyen bántódásunk nem esett. Gondolom itt is a túlnyomó többség fekete lesz majd, úgy emlékszem nem nagyon láttam Milánóban, de Rómában ott elképesztő méreteket öltött, éz zömében ilyen filippi meg indiaiakat láttunk. Nekem semmi kifogásom ellenük, mindenki ott boldogul ahol tud. Persze megváltozna a véleményem ha bármilyen atrocitás érne. Mi itthon inkább csak sok-sok kis kínait látunk.Meg persze rengeteg fekete volt a tengerparton, olyan kellemetlen lehet árulni azt a sok vackot, és a napi betevőjét jó ha megkeresi. Én inkább sajnáltam őket, sajna sokan elég durván elhajtották őket. na látszik hogy jobban vagyok, egész regényt írok.  mondom ha valami kérdésed van írjál     bona sera   vera
Előzmény: ragazzo07 (449)
pálmácska Creative Commons License 2006.05.16 0 0 452

Szia Vera! Végre találtunk éttermet, úgyhogy aug. 5-én bekötik a fejemet. A ruhámat tényleg potom áron veszem meg, kb. 100.000 Ft-ot spórolok meg. A fátyol 1000 Ft. És így tovább. A vonalú ruha (mini abronccsal), pánt nélkül, felül húzott, alul 3 szoknya egymáson, lépcsőzetesen, a derekánál, ahol a 3 szoknyarész találkozik, egy selyemvirág. Semmi gyöngy, csipke, fodor. Minimális uszály.

A szervezés azért megy lassan, mert nem nagyon érünk rá, meg leülni sincs nagyon időnk megbeszélni a részleteket.

Köszi amit a nevemről írtál, én nem nagyon szeretem, a Pálma jobban bejönne. Szerintem a Veronika igenis szép, de nem becézve. Sok szép nevet elrontanak a becézésekkel.

Na jól eltértünk Milánótól, de ha már ilyen jól szót értünk............

Előzmény: Veronica Pinter (445)
pálmácska Creative Commons License 2006.05.16 0 0 451

A milano.lap.hu oldalán a Közlekedés részben megtalálsz mindent.

A Malpensa reptérről kb. 20 percenként indulnak buszok Milánóba a Central FS-hez, az egy hatalmas vonatstadion. Visszafele ahogy a Stadionnal szemben állsz, a jobb oldalától indulnak Malpensa-ba a buszok. Jegyet bármelyik újságosnál vagy bódéban tudsz venni.

Előzmény: Ric007 (447)
pálmácska Creative Commons License 2006.05.16 0 0 450

ciao ragazzo 07!

Az éjszakai éltről sajnos nem tudok semmit, a nappaliról inkább. Én a madre-val voltam, ő viszont már 7-kor ágyat követelt, ygy valymi keveset tudtam meg a szórakozóhelyekről. Én olasz térképen néztem meg az utcádat, de nem találtam ilyen nevet. De ha mondod, biztosan létezik.

Előzmény: ragazzo07 (449)
ragazzo07 Creative Commons License 2006.05.16 0 0 449

 

ciao Vera!

 

először is jobbulást neked!!!

köszi, hogy te is megnézted, már Pálmácska is kereste ezt az utcát, de akkor csak meg lett.

esetleg tudnál mondani néhány utcát, ami nagyjából a közelében van? mert nekem van egy részletes útikönyvem, de ha kigúvad a szemem, se találom ezt az utcát! :)

már csak azért, hogy nagyjából betájoljam, hogy hol leszek a központhoz képest.

amúgy ebben az utcában, van egy központ, ahol a bevándorlók élnek.

nos, ott fogok én tevékenykedni...

a bevándorlókról tudsz valamit esetleg?

érdekes lesz ez a munka, mert még bevándorlókkal soha nem dolgoztam, de hát megoldjuk, már csak azért is, mert Itáliában leszek, s ez már alapjában sirály! :)

már Pálmácskát is kérdeztem, mit tud mondani az ottani szórakozóhelyekről. ha vannak érdekes infóid várom!

na de most mennem kell, írjatok mihamarabb!

grazie!

 

ciao és jobbuljál! :)

ragazzo07

Előzmény: Veronica Pinter (446)
ragazzo07 Creative Commons License 2006.05.16 0 0 448

 

szia Pálmácska! :)

 

köszi a jóindulatot, közben már Veronica is írt, hogy megtalálta a térképén, s azt írta, hogy ez már egy városszéli utca.

mondjuk gondoltam, mivel ez a szervezet bevándorlókkal foglalkozik, s ebben az utcában van egy központ, ahol ezek a bevándorlók élnek.

nem tudom, esetleg a milánói bevándorlókkal kapcsolatban vannak - e információd?? állítólag, elég sokan vannak... :)

én meg velük fogok dolgozni. :) izgalmas lesz!

bár annak jobban örültem volna, ha a városhoz közelebb vagyok - hát majd be kell menni...

az éjszakai életről mit tudsz mondani? mert azt láttam, hogy van egy pár szórakozóhely, de úgy mégis milyen...

 

egyelőre még ennyi, de majd lesz még kérdésem! :)

minden jót neked!

 

ciaoooooooooooo

ragazzo07

Előzmény: pálmácska (444)
Ric007 Creative Commons License 2006.05.16 0 0 447

Sziasztok!

A segítgeteket szeretném kérni.

Nem tud véletlenül valaki olyan oldalt, ahol Milánó tömegközlekedési hálózatát lehetne alaposan tanulmányozni?

Esetleg valami egyszerű (és olcsó) megoldást amivel Milánóból a malpenza reülőtérrejuthatnék.

Minden ötletetnek örülnék, mert már nagyon kevés időm van és nem szeretnék ott szerencsétlenkedni :)

Előre is köszönöm.

 

Veronica Pinter Creative Commons License 2006.05.15 0 0 446
Ciao ragazzo, én képzeld megtaláltam a térképemen, és egészen pontosan A 51 autosztádán kívül esik. Ahogy nézem a térképen ez olyasmi hely ami kívűl esik a várost körülvevő körgyűrűn. A legközelebb eső metrómegálló a Lambrate, ha ezt megtalálod attól kissé délkeletre keresd, egy Monlué navű park van mellette, ami nagyon jellemző Milánóra, hiszen gyönyörű parkok vannak. Mi a Parco Sempoinénál laktunk. A térképemet a Párisi udvarban vettem egy idegennyelvű könyvesboltban. Tel: 235-03-79, vagy e-mail: info@parisiudvar.hu, próbáld meg ezeken az elérhetőségeken, mert sajna magyar kiadású nem létezik.Ha mégsem boldogulsz szívesen kölcsönadom.Azt hogy drága relatív, mert a kaja mintha csak itthon lennél, tehát a boltokban, bérletet lehet venni de mi csak a túrista bérletet vettük. De megjegyzem, még soha sehol ennyit nem költöttünk múzeumi belépőkre. Kettőnknek kb. 130 euro volt a belépők, abba a néhányba ahová elmentünk, sajna időhiány miatt, majd meglátod hogy bármilyen sokáig leszel kinn, nem fogsz ráunni, mert mindig tartogat valami felfedeznivalót. Utikönyvem sajna nics, mert ez a magyar kiadású Marco Polo sorozat csak észak-Olaszországosat árul. De van egy oldal ahonnan én is sok fontosat összeszedtem www.hellomilano.it.  Most a héten gépközelben lszek nem dolgozom mert van egy ronda mandulagyulladásom, és dögrováson vagyok, ha tudok még segítek   ciao
Előzmény: ragazzo07 (443)
Veronica Pinter Creative Commons License 2006.05.15 0 0 445
Szia Pálmácska, hogy állsz a szervezéssel? Nagyon szép az igazi neved is , de a Pálmácska is. Van egy ismerősöm aki Pálma, és mindig irigyeltem milyen szép neve van. Bevallom nagyon sikáig nem tudtam megbarátkozni a nevemmel, mindig valami szépre vágytam. Azt sajna elfelejtettem írni, hogy amiről írtam a z a második esküvőm volt, az elsőn persze habos-babos ruha, minden volt csak ugy látszik szerencsém nem, de most!!! Képzeld erről az ukrán ruhákról én is regéket hallottam, az őszön volt egy kolléganőm Csap-on esküvőn, és a hölgy akinél volt ráadásul abban az üzemben varrónő ahol készítik ezeket a ruhákat. Hozott képeket, hát valami fantasticó, és a hazaiakhoz képest valami poton áron. Egy barátnőm ment férjhez két hete, és még az elején mesélte ezeket a kölcsönzéseket, hogy valami eszméletlen árakon dolgoznak. Ha van valami ami publikus mesélj, imádoma menyasszonyokat meg az egész készülődést, persze tudom hajmeresztő meg minden, de a legcsodálatosabb ami egy nővel történhet az anyaságon kívül.   szia
Előzmény: pálmácska (444)
pálmácska Creative Commons License 2006.05.15 0 0 444

Sziasztok!

A jóindulat megvolt bennem, akartam segíteni neked Ragazzo07, de Monlué utcát nem találtam a térképen. Pedig szuper térképem van, amin minden rajta van.

A pályaudvar környéke szerintem nappal is nagyon gáz. Egyébként rendőrök vannak lépten-nyomon.

Szívesen betájolnám neked az utcát amit keresel, de kérlek nézz utána mégegyszer, mert ilyen utca nincs. Szerintem.

Egyébként én is szívesen válaszolok a kérdéseidre.

Előzmény: ragazzo07 (443)
ragazzo07 Creative Commons License 2006.05.12 0 0 443

 

ciao Vera!!!

 

Köszi a válaszodat, most mindenkit zakalatok, aki valamit is tud Olaszországról, azon belül is Milánóról... :-))

A pályaudvaros témával egyetértek, - persze, így van, mindenhol vannak gázos helyek.

Én már nagyon várom, hogy menjek, bár furcsa lesz, hogy egyedül vágok neki az útnak, de igyekszem minél hamarabb beilleszkedni, mert nagyon bírom az olaszokat, az olasz nyelvet meg főleg! :)

De sok jót hallottam már Milánóról, mondjuk nekem kicsit húzós, hogy állítólag elég drága hely. Ez tényleg így van? Ennyire fejlett, jól menő város?

Én még nem olvastam a Da Vinci kódot, de én is igyekszem majd mindent megnézni!

(Amúgy, most az olasz maffiáról olvasok egy könyvet... :))

Tényleg, a Monlué utcán voltál-e esetleg? S ha igen, van-e valmi közelebbi pont, ahonnan be tudom tájolni. Ugyanis abban az utcában fogok tevékenykedni egy szervezetnél...

 

Várom válaszod!

Minden jót!!!

 

Ciao, ciao!!!!!!!!

Előzmény: Veronica Pinter (441)
grisin100 Creative Commons License 2006.05.12 0 0 442

Nagyon szépen köszke a kimerítő választ, de nem tuti, hogy kimerítő, mert tuti, hogy lesznek még kérdések!:-))

 

Előzmény: Veronica Pinter (440)
Veronica Pinter Creative Commons License 2006.05.12 0 0 441

Va bene, gracie va bene... Igen kirándulni voltunk négy egész napig, és még kétszer ugyanennyit eltudtam volna tölteni. Vannak gázos helyek, pld a pályudvar este, de szerintem ez itthonra is igaz.Voltunk piacon ahol olyan zöldségeket láttam amit még sosem, és rengeteg halat, egész nagy kardhalakat, kagylók takaros kis halmokba rakva vagy előre csomagolva, ami egy kicsit fura hiszen nem egy tengerperti város. Az embereket imádom ahogy beszélnek, egy kívülálló azt hiszi mindjárt egymás torkának esnek, aztán kiderül hogy csak az időjárás téma. Először én is úgy indultam mint ezen az oldalon bárki más, hogy mit lehet ott nézni-látni. Hát ott aztán van, előre irigyellek mert nem fogod megbánni. Tényleg gyönyörű a város és a látnivalók, a Dóm mint egy csipkecsoda. Olvastam a Da Vinci kódot és egészen felcsigázott hogy lássam az Utolsó vacsorát, az az alak tényleg nő. Hidd el egészen közelről láttam, és ugye csupa férfiak veszik körül, hát az nő akárhonnam néztem. A férjem orvul készített egy képet, mert persze nem lehet fényképezni sehogyan. majd még írok ha érdekel hogy én miket láttam és hogy hol találod , ha érdekel szívesen segítek.   ciao Vera

Előzmény: ragazzo07 (429)
Veronica Pinter Creative Commons License 2006.05.12 0 0 440
Szia, itt a beszámolóm a San Siroról. A 16-os villamossal kell menni a Dóm térről és a végállomásig. Egyszerűen egy lenyűgöző stadion, megkeresed a 21-es kaput, és ott van egy múzeum meg maga a recepció. A múzeum is érdekes pláne focirajongóknak, mezek, kupák, egészen a kezdetektől. Képzeld, van egy fotó Puskás Öcsiről, mert 1956-ban volt egy Honvéd-Milán meccs. A múzeumba 5 euro a belépő, és van lehetőség idegenvezetésre, ami kb. fél óra. Így kombinálva 12,50 euro a jegy, csak  önállóan idegenvezetés nincs. Teljesen bevisznek a stadionba, elmondja melyik tábor hol ül, mi is leültünk. Elmaséli a történetét, aztán bevisz az öltözőkbe, sajtószobába. Persze erre kellett a több idő, végig fotóztuk az öltözőket, beleültünk Seva meg a többiek ülésébe. Ugyanez az Inter öltözőjébe, persze a gyúrószobák a fürdők, szóval minden. Megmutatta a VIP vároót és hozzá tartozó helyiségeket. Az egész fél óra, be is tartja. A stadion 10-től 17-óráig van nyitva és félóránként indul az idegenvezetés. Figyelj az időre mert tényleg betartják. A következő kapunál van a shop ahol aztán mindent meglehet venni amin a két klub logója van. Nekem a csecsemő szett tetszett a legjobban mert még a umi is meg az üvegek is Inter logós volt, na erre spórolhatsz mert elég húzós. pld egy Inter mez 70 euro a zokni 10, sapka 20, a cumi szett 29 euro. hát röviden ennyi, van egy web oldaluk www.sansirotour.com.  ha van még kérdésed szívesen válaszolok    szia Vera
Előzmény: grisin100 (435)
Veronica Pinter Creative Commons License 2006.05.11 0 0 439
Sziasztok, csak beugrottam pár percre, egykicsit bevagyok havazva, de holnap elmondok mindent a San Sirorol, meg teszek fel képeket! Vera     Forza Milan!!!
Előzmény: grisin100 (435)
babi76 Creative Commons License 2006.05.11 0 0 438
A Milan-Roma meccsre készülsz?
Előzmény: grisin100 (435)
kiefli Creative Commons License 2006.05.11 0 0 437

Sziasztok Lányok!

megkezdtem beszámoló sorozatunk közlését az Olaszo., Sorrento, Amalfi topicban. A vége felé lesz szó Nápolyról is.

üdv.

d

Előzmény: pálmácska (411)
deriva Creative Commons License 2006.05.10 0 0 436

Több lehetőség is van pl. piros metro  Lotto megálló,  16-os villamos a Dóm térről. Van több is, de én csak ezeket tudom. :))

Előzmény: grisin100 (435)
grisin100 Creative Commons License 2006.05.10 0 0 435

 Valaki le tudn írni, hogy találom+ a Milán stadionját?

 Köszke!!

pálmácska Creative Commons License 2006.05.10 0 0 434
De édes vagy! A Pálmácska a párom által rámtukmált fantázianév, egyébként a nevem Kinga. De mondjuk, hogy a szülinapomon köszöntöttél, most voltam ápr. 19-én 30 éves. Tényleg, nagyon meg vagyok hatva. Ha nem is vagyok Pálma, nagyon figyelmes vagy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Előzmény: Veronica Pinter (431)
deriva Creative Commons License 2006.05.10 0 0 433

Egyik sincs éppen olyan közel Milánóhoz, de azért remélem néha majd meglátogatjuk egymást!  De rendesek ezek a fiúk! ;)

Küldöm a számot!

Előzmény: szilvia_28 (432)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!