Keresés

Részletes keresés

Attika30 Creative Commons License 2018.05.31 0 0 108125

Porte, Bardet, Uran, velük nem számolsz TOP 5-re esélyesként? Zakarin szerintem tuti nem lesz dobogós, még a TOP-5 is necces neki. 

Attika30 Creative Commons License 2018.05.31 0 0 108124

Landa hol ment jobbat segítőként? Tavalyi Tour-on? Az nem feltétlenül mérvadó, Landa a Giro-n pár szakaszt kivéve sehol sem volt, a Tour-on meg nem nagyon segített szokásához híven, saját versenyét futotta, 4. helyre futotta tőle.

Előzmény: nscatto 2 (108123)
nscatto 2 Creative Commons License 2018.05.31 0 0 108123

Aru: ahogy ment a Girón, nekem van olyan sejtésem, hogy nem tudták rendesen belőni a formáját. Hazai versenyen, bajnoki mezben olyan nincs, hogy legalább egyszer nem indulok meg - hacsak tudom, hogy még Babettával sem nyernék. Új csapat, új orvos, új brigád: valami nem jött össze a formával. Ha csúsztak az időzítéssel, akkor a Tour teljesen vállalható, és ha szakasz/hegyitrikó/összetett/sprintertrikó/bármi összejön akkor be lehet fogni az olasz szurkerek arcát. 

 

Quintana: szereplése szerintem megint csalódás lesz, Landa segítőként sokkal jobban ment, mint az indián első számú emberként. Tudom, csak ide készült, mijegymás, de eddig sem volt képes megverni bilharziát, nem hiszem, hogy most menne neki.

 

Nibali: mivel a legintelligensebb és legtechnikásabb versenyző, ezért ő a pavés szakaszon előnyben lesz, és ott adni fog a többieknek. Az egy egynapos verseny, és abban ő a legjobb. Nem akkora tehetség, mint a többiek, nem bírja annyira a kokszot, mint mások, de kiváló versenyző. A 10-ik etap neki lett elgondolva. 

 

Froome: nem hiszem, hogy indulhat, ha mégis, nem tud nyerni. Contador sokkal tehetségesebb nála, és mégsem volt képes megnyerni a két versenyt egymás után - és arra is komoly pénzt tennék, hogy rosszabbul viselte a kokszot, mint Froome. A 11-ik szakasz pont olyan, mint a Girón a 19 - mehet az elejétől:)

 

Yates: ugyanaz a felkészülés lehet, mint Yates-nél, ezért ugyanolyan jó fomában lesz, mint Yates. Ha erősebb, mint Yates, akkor nem fog akkorát bukni két hét után, és dobogós lehet. 

 

Zakarin: van benne becsvágy, van tapasztalás, és ha lesz két normális segítője, akkor dobogós lehet. 

 

Dumoulin: kituggya?

 

Biztosan lesz megint olyan esélyes, aki az első hegyen elszáll, mert olyan nincs, hogy mind a 8 embernek tökéletes a felkészülés. És tutira lesz meglepetésember:)

 

A Kittel-Gaviria meccs érdekes lesz:)

Előzmény: sasa.s (108120)
HPéter1978 Creative Commons License 2018.05.31 0 0 108122

Szép neve van: Madárdal Jakab.

Előzmény: nscatto 2 (108121)
nscatto 2 Creative Commons License 2018.05.31 0 0 108121

Jákob könyvelő, vagy van lajtorjája? :)

Előzmény: HPéter1978 (108118)
sasa.s Creative Commons License 2018.05.31 0 0 108120

Mit várok a TdF-től?

Ha azt írom egy nagyon jó versenyt, ahol a legjobb fog nyerni, ahol nem a technika befolyásolja majd a verseny kimenetelét, ahol nem szól közbe semmi bukás, sérülés - az nagyon átlagosan hangzik?

 

Froome, nem hiszitek el, de fogalmam sincs arról indulhat-e (mármint saját véleményem). Annyira kétséges a dolog, annyira bizonytalan, hogy nem tudok mást írni. Egyfelől indítják/indul, mert a címvédőnek indulnia kell, meg ugye a sport diplomácia csodákra képes. Ha Lajos véleményét nézem, egyet kell, hogy értsek vele, mindent NEM SZABAD MEGNYERNI, mert az már tényleg zavaró mindenkinek. Személy szerint örülnék neki, ha indulna, mert talán támadható(bb), ha nem félnek tőle. Azt, hogy megnyeri-e? Ezt a TdF előtti héten megmondom; ha indul nem fogja megnyerni. Ez lehetne az alku.

 

Csalódás: Péter véleménye nagyon jó, ami az UAE tézist illeti. Martint hagyni kellene nyugodtan versenyezni, bizonyítson úgy, hogy azért vannak emberei (legalábbis most még úgy néz ki, hogy tudják támogatni).  Ami még csalódás lehet, hogy nem lesz egyetértés a Movistraban a kapitány személyét illetően.

vanda62 Creative Commons License 2018.05.31 0 0 108119

1993

Előzmény: HPéter1978 (108118)
HPéter1978 Creative Commons License 2018.05.31 0 0 108118

Hivatalból Jakob Fuglsangnak szurkolok. Meg amúgy is. :-)

De Chris Froome fog nyerni, mert ő most a sportág aktuális Hőse és Antihőse egy személyben.

Kizártnak tartom, hogy kizárják, mert vele 2x akkora a médiahepaj mint nélküle. Ő korunk Armstrongja akit lehet imádni vagy gyűlölni.

Lehet az elején nem lesz valami jó, de a Madeleinen a Rohamosztagosok szétszórják a mezőnyt, majd a Vaskereszt lábánál leszegi a fejét és jön a világvége.

 

Vágyak?

Fuglsang megnyeri a sárgát.

Ja nem mert neki is van egy rossz napja minden GT-n és úgy nem megy. De feláll a dobogóra.

Valgren, Cort és Fraille nyernek egy-egy szakaszt.

 

Realitás?

Froome-Quintana-Badret, illetve inkább Froome-Badret-Quintana.

Pinot lehet ott se lesz, Nibali nekem nem elég meggyőző.

Valgren, Cort vagy Fraille nyer egy szakaszt. :-)

 

Csalódás?

Arut elviszi az UAE ami arra lesz jó, hogy szétzilálja Martin sorát, és egyikük se legyen tízben.

Bernalt beszórják a húsdarálóba és nem tud végig menni.

 

Fehér?

No de kérem azt se tudom mennyi kettőezertizenyolcból huszonöt, erre térjünk vissza ha lesz rendes névsor. :-)

Előzmény: Attika30 (108112)
nscatto 2 Creative Commons License 2018.05.31 -1 0 108117

A csigafalók országa "Európa szíve?" ??????????

Előzmény: vanda62 (108114)
vanda62 Creative Commons License 2018.05.31 0 0 108116

 én speciel de Gentért se tenném tűzbe a kezem:-)

Előzmény: HPéter1978 (108115)
HPéter1978 Creative Commons License 2018.05.31 0 0 108115

a Föld bolygó kétszáz legjobb bringását

 

Csak 199 lesz mert a harci Rinocérosz a Szíriuszról való. :-)

Előzmény: vanda62 (108114)
vanda62 Creative Commons License 2018.05.31 0 0 108114

Én azt várom, hogy a holland Lotto nevezi az utolérhetetlen humorú Robert Wagnert, akivel idén is szerződik a radsport, így első kézből tudhatom meg, hogy ő csak azért hagyta a pácban Dylant, mert azt hitte, hogy az már a cél, hogy mennyire őrült Tom de Gent, és hogy cseszett vele ki Pimasz Roglic, miközben a busz padlóján szietázott. Már alig várom Juanto Flecha színes nyárinadrág gyűjteményét. Az várom, hogy a világbajnok zöldtrikót szerez, hogy de Gent, a magányos lovas lesz  a hegyitrikós, hogy Valverde szívdöglesztő lesz és fineszes, Vincenzo Nibali lesz a legszebb, és hogy a díjazottak nem fordulnak le a pódiumról Voeckler kölniszagától. Azt várom, hogy idén is öszegyűjtik a Föld bolygó kétszáz legjobb bringását és nekizavarják Európa szívének, hegyen-völgyön, síkon és meredélyen, erdőn és mezőn, és ők megmutatják, hogy miért ők a legjobb kétszáz, abból a több ezerből, aki a nyeregben keresei a kenyerét. 

nscatto 2 Creative Commons License 2018.05.31 -1 0 108113

Froome megnyeri, mert ilyen sem volt már 20 éve. Aztán a Vueltát is, mert olyan meg sosenem volt, csak lemondnak sikerült háromszor, de neki is titokban. 

 

Nem hinném, hogy engedik indulni. Ha igen, akkor nyerni nem engedik, mert elképzelhetetlen, hogy csak egy csapatnak van dicsősége egy éven keresztül. 

Előzmény: Attika30 (108112)
Attika30 Creative Commons License 2018.05.31 0 0 108112

Most, hogy az útvonal már adott, azt is tudjuk kik indulnak, láttunk is idén mindenkit mar kisebb nagyobb versenyeken....

 

Szóval ki mit vár az idei Tour-tól, tegyük fel, hogy indulhat Froome. Ő mire lez képes? Kik harcoltnak a győzelemért, ki fog csalódást okozni, fehér trikó.....?

 

Esélylatolgatás, ki mit gondol, ki kinek szurkol stb. :)

Attika30 Creative Commons License 2018.05.21 0 0 108111

A Tour-on erősebb mezőny lesz szerintem.

Előzmény: nscatto 2 (108110)
nscatto 2 Creative Commons License 2018.05.21 0 0 108110

Azon töprengtem tegnap tekerés közben, hogy ha Yates ennyire jól megy a pizzériában, akkor vajon Yates mennyire lesz jó majd a csigások földjén? Vélhetően ugyanazt az edzést csinálják végig mind a ketten - persze Yates-nél a forma júliusra van kihegyezve - ugyanaz a genetika, komolyan számolni kell vele a Tour-on.

Attika30 Creative Commons License 2018.05.15 -1 0 108109

Messze még a Tour de azért nem bánnám ha nem tűnne el teljesen a hó legalább a magasabb hegyekről, érdekes lenne látni, hogy a Tour-on hófalak között mennek, ott azért az emlékeim szerint (bár nem látok mindig minden szakaszt az elejétől a végéig) az utobbi jópár évben nem volt ilyen.

Előzmény: HPéter1978 (108108)
HPéter1978 Creative Commons License 2018.05.15 0 0 108108

A Pireneusok is szépen fest.

https://twitter.com/AstanaTeam/status/995948129475289089

 

Col de Portet, egy-két napos kép.

Előzmény: Mr Reacher (108107)
Mr Reacher Creative Commons License 2018.05.15 0 0 108107
Törölt nick Creative Commons License 2018.04.08 0 0 108106

The Route in 3D - Tour de France 2018

 

https://youtu.be/5ile4NRMLDQ

Attika30 Creative Commons License 2017.10.19 0 0 108105

Hogy jön ide a csapatidőfutam? Én egy szót sem írtam arról. Nekem egyébként nincs különösebb bajom vele, bár az sem zavarna ha nem lenne.

Előzmény: ave / timeslip.hu (108104)
ave / timeslip.hu Creative Commons License 2017.10.19 0 0 108104

De a csapatidofutam az persze tok oke, ugye?

Előzmény: Attika30 (108100)
Attika30 Creative Commons License 2017.10.19 0 0 108103

A Tour-on is vannak olyan nehézségű szakaszok, mint a Giro-n vagy a Vuelta-n, csak kevesebb van belőlük. Szerintem ez amit írsz nem a szakaszok "könnyűsége" miatt van hanem sokkal inkább a Sky dominanciája és versenyzési stílusa miatt. Arra gondolok, hogy ők 4-5 emberrel élre állnak olyan tempoban amiből egyszerűen nem tudnak a riválisok megindulni, a Sky-nak meg ugye általában nem érdeke a támadás és ebből van az, hogy együtt megérkeznek az utolsó (fél) kilométerre majd ott mindenki kiadja ami benne maradt és kialakulnak a pár másodperces különbségek. Másrészt az a helyzet, hogy idén a mezőny sem volt annyira erős, a nevek ott voltak (- Nibali) de a forma nem, Contador hamar elszállt, Quintana még hamarabb, Uran, Bardet meg egyszerűen kevés ahoz, hogy érdemileg odapörköljön Froome-nak, arra jók, hogy érkezzenek minimális különbséggel de, hogy időt adjanak neki ahoz ők kevesek. Aru-ban lett volna potenciál (meg van is a jövőt tekintve) de ő meg lebetegedett. Igazából Quintana versenyzése szerintem nagyon hiányzott az idei Tour-ról, ő sem egy Contador, hogy a szakasz közepén meginduljon de az utolsó hegyen (a szakaszokon) ő menni szokott, nem szokott várni az utolsó kilométerig, ha pedig egy ember meg tud indulni akkor már kiosztásra kerülnek a fél-1 percek, mert nincs az egyenletes tempo amit sokan bírnak békanyálon de támadni nem tudnak belőle.

Előzmény: NAR (108102)
NAR Creative Commons License 2017.10.19 0 0 108102

Szóval az volt a bajom az idei útvonallal (vagy versenyzéssel?), hogy nem volt olyan szakasz, ahol "kiosztották volna a perceket". Az időfutamokat leszámítva nem volt olyan szakasz, ahol Froome, Uran és Bardet között 20 másodpercnél nagyobb különbség lett volna (Izoard: 2 másodperccel maradt le Uran; Peyragudes: Froome kapott 20 másodpercet (Uran és Bardet között 2); La Planche des Belles Filles: Uran kapott 6 másodpercet - a többinél együtt jöttek). Ehhez képest a Giro-n a Blockhauson Quintana adott 24 másodpercet Dumoulinnek és 60-at Nibalinak, az Oropán Dumoulin adott 43-at Nibalinak (és 14-et Quintanának), Bormioban Nibali adott 2:18-at Dumoulinnak (és 14-et Quintanának), Piancavallon Quintana adott 69 másodpercet Dumoulinnak: négy hegyes szakasz is, ahogy jelentős különbségek voltak. Lehet, hogy azzal akarják végig izgalmasan tartani a Tourt, hogy ne legyenek nagy különbségek, de akkor az lesz a vége, hogy 19 sík szakasz után egy hegy, majd befutó Párizsban...

Előzmény: NAR (108101)
NAR Creative Commons License 2017.10.19 0 0 108101

Lesz Mur de Bretagne is, mint "hegyi" befutó.

Előzmény: Attika30 (108100)
Attika30 Creative Commons License 2017.10.18 0 0 108100

Szerintem 30 km időfutam simán elég egy olyan versenyen ahol 3 hegyibefutó van összesen (plusz a Mende de az csak pár km).

Előzmény: NAR (108099)
NAR Creative Commons License 2017.10.18 0 0 108099

Nekem nem igazán tetszik (ahogy az idei sem tetszett). A Tour de France-t olyan versenyző nyerje, aki jó hegyekben és időfutamon is, ehhez képest szinte csak dísznek van időfutam ebben az útvonalban. A 65 kilométeres szakasz is kicsit túlzásnak tűnik.

Előzmény: freakapotamous (108097)
Attika30 Creative Commons License 2017.10.18 0 0 108098

Tényleg érdekesnek tűnik az útvonal.

 

Az elején biztos lesznek oldalszeles szakaszok ahol páran gondba kerülhetnek, a csapatidőfutamnak még nem tudjuk az útvonalát de ha viszonylag sík akkor ott pl. a Movistar-nak össze kell kapnia magát, mert Castroviejo elment, Valverde nem indul és túl sok "csak" cronost nem tudnak a csapatba rakni, mert kellenek a hegyi segítők, viszont cronos nélkül simán befigyelhet nekik fél vagy akár egy perc is. A kockaköves szakasz is nagyon kemény lesz, elvileg kétszer annyi kockakő lesz, mint a legutolsó ilyen szakaszon pár éve, biztos, hogy lesznek akik időt kapnak és itt elsősorban a könnyű súlyú hegyimenők lesznek bajban. A hegyi szakaszok viszont jónak tűnnek.

 

Dumoulin szerintem nem fog indulni, szerintem neki nem annyira jó ez az útvonal, a 30 km crono az nem 60, mint a Giro-n, plusz nem is sík crono (közel sem) és itt a legnagyobb ellenfele top 5-ös crono menő, szerintem a holland nem ilyen Tour-on akar "nekimenni" a Sky-nak és Froome-nak.

Előzmény: freakapotamous (108097)
freakapotamous Creative Commons License 2017.10.17 0 0 108097

Megvan a hivatalos útvonal:
http://www.cyclingnews.com/news/tour-de-france-2018-route-revealed/
http://www.cyclingweekly.com/news/racing/tour-de-france/tour-de-france-route-192041

A második és a harmadik hét így elsőre blikkre egészen tetszetős és érdekesnek tűnik.
Én a csapatidőfutamot se bánom, bár inkább néztem volna egy hegyit.
Kockaköves, murvás, 65km-es extra rövid, néhány komoly hegyes... tényleg változatosnak tűnik.

Attika30 Creative Commons License 2017.10.09 0 0 108096

http://www.cyclingnews.com/news/alpe-dhuez-to-return-as-details-of-2018-tour-de-france-mountains-emerge/

 

Kiszivárogtak az első infók a jövőévi Tour-ról. Alpe d Huez "visszatér" és először mennek az Alpokba utána pedig a Pireneusokba.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!