Keresés

Részletes keresés

naox Creative Commons License 2013.01.14 0 0 4653

"Arról azonban beszélt, hogy a cégcsoportjához tartozó Safety Gold Zrt. hamarosan aranybányát nyit Recsken."

jajjj.

Előzmény: dasziszi2 (4652)
dasziszi2 Creative Commons License 2013.01.14 0 0 4652

http://magyarnarancs.hu/belpol/csodeljaras-alatt-a

 

Egy újabb cikk az Aranközpontról

Doublőr Creative Commons License 2013.01.14 0 0 4651

Igazad van, én meg belesétáltam a  csapdába, elnézést!

Előzmény: Törölt nick (4650)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.14 0 0 4650

Ez itt OFF.

Előzmény: Törölt nick (4647)
Doublőr Creative Commons License 2013.01.14 0 0 4649

Ha rajtakapnak valamin, fogd rá másra, vagy tereld el a figyelmet mással! Ezt ez a kormány mesterfokon űzi. Ha lehet még bűnbakot is kell keresni. Mindig más a hibás mindenért, könyörgöm: 2,5 éve 2/3-os többséggel, ekkora mellénnyel és gátlástalansággal, miről beszélnek ezek? Gyurcsány-Bajnai miért maradt ki?

Előzmény: Törölt nick (4647)
naox Creative Commons License 2013.01.14 0 0 4648

Neki ez nem jó, vagy nem rossz. Az ő dolga az, hogy amennyiben egy instrumentumról várható, hogy drágul/vagy olcsóbb lesz, akkor szóljon. Ezért kapja a fizetését.

A spekulánsok pedig teszik a dolgukat. (zárójelben a spekulánsokat befektetőknek is hívhatjuk....)

A jogos kérdés szerintem az, hogy kormányunknak miért jó az, hogy fejjel megy a falnak, miközben úgy kommunikál, mintha Hruscsovot alkalmazná szóvivőként.

Előzmény: Törölt nick (4647)
BlackVoid2 Creative Commons License 2013.01.12 0 0 4646

"Ha pedig a komoly megoldások helyett azt választják, hogy elinflálják a nagy devizákat, az is csak az arany javára hajtja a vizet."

 

Ez a valasztas mar megtortent, nem lehet abbahagyni a penznyomtatast, mert osszeomlik a bankrendszer.

Előzmény: balacy (4645)
balacy Creative Commons License 2013.01.12 0 0 4645

Sajnos még nem vagyunk ott, hogy a gazdaság tényleges teljesítménye indokolná, hogy az arany egy testeset essen. Pár beírás is mutatja, hogy akár az USA adósságállománya, akár a gazdaság más mutatói miatt aggódnak az emberek, amit nem is csodálok, mert eddig nem nagyon tettek az adósság ellen, maximum azt a plafont emelték, amíg elmehetnek. A „gazdaságot élénkítik”, a „munkahelyeket teremtik”, legalábbis látszólag, mert a gazdaságba öntött pénz egy része nem erre megy, hanem spekulatív dolgokra, és a mostani - az eddigi hiányt okozó - rendszer fenntartásába. Amíg a tényleges hiányt nem tudják megnyirbálni, illetve a gazdaságot valóban megélénkíteni, addig csak időszakos örömködés lehet a piacon, ami hozhat egy esést is, de amikor kiderül, hogy ezek az intézkedések csak színlelő/bővítő dolgok és nem komoly megoldások, akkor megint bepánikoznak az emberek és venni kezdik az aranyat. Ha pedig a komoly megoldások helyett azt választják, hogy elinflálják a nagy devizákat, az is csak az arany javára hajtja a vizet.

Pár kört még le lehet futni azzal az eddig megszokott játékkal, hogy túltermelünk  - hitelre adjuk el - majd csak lesz valami - kiderül, hogy a hitelt nem tudják visszafizetni, de ez a kör valahol meg fog szakadni, és akkor a megszokott nagy ellátórendszerek (nyugdíj, egészségügy, segélyezés) nagyot fog tanyálni, és jól megrázza a mostani gazdaság alapjait. Ez lehet egy olyan mód, hogy az emberek rájönnek, hogy ez nem mehet így és össznépi összefogással elfogadják ideiglenesen a nagyon rossz körülményeket, vagy bekövetkezhet egy lecsapolása a nem kívánatos népességnek és egy háború után (ami helyrerázza a gazdaságot az újjáépítéssel) más utat választanak. Mindegyik esetben az jár jól, aki értékálló, mobil, könnyen mozgatható értékeket birtokol.

Előzmény: BlackVoid2 (4643)
BlackVoid2 Creative Commons License 2013.01.11 0 0 4644
BlackVoid2 Creative Commons License 2013.01.11 0 0 4643

Propaganda.

Nem áll le a QE, mert nem állhat le.

 

Az az érdekes, hogy a hozzászólók többsége pontosan átlátja a helyzetet.

Előzmény: andetta (4642)
andetta Creative Commons License 2013.01.11 0 0 4642

hmmm, nektek mi a véleményetek erről?

Előzmény: BlackVoid2 (4641)
BlackVoid2 Creative Commons License 2013.01.10 0 0 4641

Arany cikk, USA mainstream, főoldalon:

http://finance.yahoo.com/news/8-reasons-gold-may-disappoint-193928048.html

 

A hozzászólásokkal együtt olvasandó.

indaha Creative Commons License 2013.01.09 0 0 4640

Majd a nyeremény átvételénél meglepödik áljon a sor végére vannak még maga elött egy páran xdd

Előzmény: vrezso (4637)
petike23 Creative Commons License 2013.01.09 0 0 4639

"Aranyos" átverések:

 

"999 tisztaságú 24 Karátos 6gr. befektetési Arany" - ahol a "6gr" az nem 6 gramm, hanem 6 grain (=0.39 gramm)

Az ár (45.000,-Ft) is azt sugallja, hogy 6 grammról van szó; valamint az eladó azonnal törli a súlyt firtató kérdéseket..)

 

"9999 tisztaságú Német befektetési Arany CGB" - pirossal odaírva: "1 Uncia = 31,1 gramm"

(valójában csak 1/10 uncia a súlya..ha kérdezel töröl&kitilt)

 

A vatera egy napra inaktívvá tette az eladót, de aztán úgy döntött, hogy a jutalék fontosabb, mint a csalásban bűnrészesség.

tusinger Creative Commons License 2013.01.08 0 0 4638

Nagyon köszi, "asszem" beiratkozom hozzád.

 

Előzmény: naox (4636)
vrezso Creative Commons License 2013.01.08 0 0 4637

A TV2 Aktív című műsorának az egyik nyereménye egy aranylapka az Aranyközpont Zrt. jóvoltából. No comment.

naox Creative Commons License 2013.01.08 0 0 4636

Fontos tudni, hogy a csőd az nem felszámolás, pedig szinte mindenki azt hiszi. A csődeljárás célja, hogy a cég működőképességét helyreállítsák, és a tartozásokat megfizessék. Ennek egy független személy (csődgondnok) által levezényelt módja a csődeljárás. Itt minden hitelező egyenlő, nem lehet a leghangosabbakat a csendesek kárára kifizetni. Tehát csődeljárás alatt a cég működik/működhet, vehet fel megrendelést, etc.

----------

"tudatosan tévesztik meg a lehetséges vásárlókat és ez csalás, illetve valamiféle csődbüntett"

nem tudjuk, mit kommunikálnak. Ha tényleg a S.G. köt a személyekkel szerződést, akkor az OK, de ha az Aranyközpont, és nem közlik, hogy a cég csődeljárás alatt van, az csalás (a csődbűntett az más dolog). Azért csalás, mert ha egy csődben lévő cég megrendelést vesz fel, és előleget, akkor nem szállíthat, hisz a megrendelő egyből beállt a cég hitelezői közé, és nem lehet vele a többi hitelező kárára kivételt tenni, azaz majd sokára ő is kap úgy 10%-ot. Na ez tipikus csalás.

Más kérdés, hogy lehet csődben lévő cégtől vásárolni, soxor meg is éri, hisz pl. gyakran nagyon olcsón árusítják ki a készletet, de ezek az ügyletek minden esetben utólagos fizetéssel történnek (és ált. készpénzzel).

Előzmény: tusinger (4635)
tusinger Creative Commons License 2013.01.07 0 0 4635

Jól értem, ez azt jelenti, hogy ezzel a magatartással gyakorlatilag tudatosan tévesztik meg a lehetséges vásárlókat és ez csalás, illetve valamiféle csődbüntett. (Nem vagyok jogász és nincs is sok tapasztalatom.)

 

Előzmény: naox (4632)
balacy Creative Commons License 2013.01.07 0 0 4634

"nagyon xar a világ, amiben élünk."

 

Igen, ez így van, nem igazságszolgálatás van, hanem jogszolgáltatás.

 

 

  "mit csinál a rendőrség,"

 

Ha tett valaki feljelentést, akkor nyomoz. De sokszor, bár az igazság azt kivánna, ők nem tudnak semmít csinálni. Nem rájuk tartozik, ha valaki nem tud teljesíteni.

 

 

"az ügyészség"

 

Semmit, amig nyomozati szakban van, csak max. felügyelhet valamit.

 

" a csődbiztos,"

 

Ahogy lehet hallani teszi a golgát, próbálja rendezni a dolgokat. Valahol, de lehet, hogy itt, azt olvastam, hogy 10%-ot jelzet, hogy annyi lesz a hitelezőknek.

 

De ő sem tud csodákat csinálni, nekem volt olyan felszámolási ügyem, amit 2000-ben indítottunk el, és még most is folyik. Nem egyszerű és nem lehet kapkodni, mindennek van határideje.

 

"a fogyasztóvédelem,"

 

maximum kiszabhat rá egy bírságot, persze az nagy szívás lenne annak, aki az aranyra befizetett pénzét várja, mert a birság is a cég megmaradt vagyonát csökkentené.

 

"a károsultak"

 

Ők várnak...

 

", a behajtók? "

 

Ők már behajtották, amit tudtak.

 

"kötöttem volna a valamicsodájára."

 

Erről lebeszélnék mindenkit, mert jogtalanságra jogtalansággal nem lehet válaszolni. Ez volt az első gondolatom, amikor elindítottuk annaka cégnek a felszámolását, de a zügyvédem lebeszélt róla.

Előzmény: Darwin1 (4633)
Darwin1 Creative Commons License 2013.01.07 0 0 4633

Itt valami nagyon nem frankó. Több mint egy fél éve, tán már lassan egy is meglesz, hogy húzódik ez az ügy. Persze én csak innét tájékozódom, a háttereket nem ismerem. De amit itt lehet olvasni, az az, hogy több száz millióval lettek emberek átverve, és látszólag nem történik semmi. Ez a Sipos vagy nagyon ügyes, vagy hazugok a hírek, vagy nagyon xar a világ, amiben élünk. Egy bolti szarkát állítólag egy tábla csokiért sittre vágnak. Ez a csóka meg él mint Marci hevesen, űzi tovább az ipart, állítólag stómannon keresztül üzemelteti a másik lehúzós aranyos cégét... mit csinál a rendőrség, az ügyészség, a csődbiztos, a fogyasztóvédelem, a károsultak, a behajtók? Semmit!?

 

Ha én is károsult lennék, akkor ennek a Siposnak biztos nem lenne víg élete, már rég bütyköt kötöttem volna a valamicsodájára.

 

 

Előzmény: naox (4632)
naox Creative Commons License 2013.01.06 0 0 4632

elég fura a dolog, a cég neve ugyanis nem "aranyközpont zrt", hanem "aranyközpont zrt csődeljárás alatt", és ezt sehol nem javították az oldalon, többek között az ászf-en sem. Ha valaki börtönben akarja látni Sipost, most elérheti....

Előzmény: tusinger (4631)
tusinger Creative Commons License 2013.01.06 0 0 4631

lgen, lehetséges ez az opció is, bár én nem ezt a feltételezést osztom. Megnéztem az Aranyközpont Zrt. honlapját és - persze lehetséges, hogy felületesen vizsgáltam - de hírét sem láttam már a csődeljárásra vonatkozó információknak, ami persze több okból is adódhat. Én még december elején vettem a fáradtságot és beszéltem a csődbiztossal, illetve képviselőjével, aki nagyon készségesen tájékoztatott és nem nagyon tudott bárminemű pozitívumot említeni sem a cég, sem az azt képviselő Sipos Ferenc vonatkozásában. Persze az is lehetséges, hogy már sok-sok ügyfél megkapta a megrendelt aranyát, vagy visszakapta a befizetett pénzét és minden a legnagyobb rendben halad. Nekem mindenesetre a csődbiztos mást mondott, nevezetesen, hogy a csődegyezség szerint február elején minden károsult a kárának 10%-a erejéig "kártalanítva" lesz, a többit majd később... Én ennyit tudok az ügyről.

 

Előzmény: naox (4630)
naox Creative Commons License 2013.01.05 0 0 4630

Lehetséges, hogy előre kifizették, és a csődbiztos rájött, hogy van előre kifizetett reklám, megpróbálta visszaszerezni a pénzt, erre a TV gyorsan leadja a reklámot, hogy ne kelljen fizetnie. Szoktak ide írogatni a károsultak, érdemes lenne infot kérniük a csődbiztostól...

Előzmény: tusinger (4629)
tusinger Creative Commons License 2013.01.05 0 0 4629

Rég nem jártam erre. Most is csak azért mert egy érdekes hirdetésre lettem figyelmes. Az egyik TV-csatornán gözerővel és naponta többször is hirdet az egyébként korábban csődeljárás alá vont Aranyközpont Zrt. Nem tudom, hogy a hirdetések tarifáját kiegyenlítik e, vagy valamilyen rejtélyes okból ingyen is hirdethetnek, mindenesetre ennek is érdemes utránanézni, mert annak is van némi pikantériája, ha ingyé' hirdethetnek...

 

balacy Creative Commons License 2013.01.05 0 0 4628

Nem tudom, hogy mennyi idős a lányod, de majdnem biztos, hogy életében lesz jobb eladási ár is. Az arany befektetési termék, azt nem 1-2 éves távon vizsgáljuk.

 

Most mondenki reménykedő a piacon, így a nemesfémek esnek. Majd ha kiderül, hogy a "király meztelen", akkor megint az arany felé fordulnak az emberek.

Előzmény: Reboni (4626)
tamas1000 Creative Commons License 2013.01.05 0 0 4627

az év végére sok komoly elemző  cég 2000 dollár körüli árfolyamot vár.  egyrészt

 

másrészt a fizikai arany egy jó értékmegörző, ha bármi váratlan komoly esemény történne.

 

ha úgy vetted, hogy nincs most speciel a kp-ra szükséged akkor ne problémázz miatta.

 

szerintem akinek van lehetősége, kell hogy legyen egy kevés kis aranya meg ezüstje ha valami történne...

Előzmény: Reboni (4626)
Reboni Creative Commons License 2013.01.04 0 0 4626

Én 2011 novemberében vettem 2 db. Argor Heraeus Gold Bullion (50 grams) 999,9/1000 aranytömböt 1-2 éves befektetésnek. Túl vagyok 1 éven, de nem kapnék érte annyit amennyiért vettem. Rosszkor száltam be, de ebből Én már nem is tudok nyereséggel kiszállni ahogy látom, de még lehet a lányom sem! Amúgy szépek és lehet, hogy a kutyánknak csináltatunk belőle nyakörvet..........

W_B Creative Commons License 2013.01.04 0 0 4625
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.04 0 0 4624

Nem az enyém, csak vásárolni szoktam ott.

Előzmény: tamas1000 (4623)
tamas1000 Creative Commons License 2013.01.04 0 0 4623

Szia!

 

nem kötekedés miatt, de vannak kötelező adatok, amiket fel kell tünteni a honlapon.

Azért szólók, mert nagyon komoly büntetések vannak, ha hiányzik valami.

 

üdv

t

 

 

Előzmény: Törölt nick (4621)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!