Keresés

Részletes keresés

Nagy-Imre Creative Commons License 2015.10.09 0 0 39417

Minden további nélkül! Ahogy én tudom ezek a kistestű nyulak, már 3,5 hónaposan ivarérettek tenyészérettségüket pedig már 5-6. hónapban elérik.

Szóval benne van a pakliban, rokoni kapcsolatból általában az alom nagy részében életképtelen, selejt utódok lesznek, de amelyik egészséges az nagy általánosságban kiugró egyed,a szülők jó genetikai értékei felerősödnek benne. 

Előzmény: GazCamp3r (39415)
Deryan Creative Commons License 2015.10.08 0 0 39416

A kis és középtestű nyulak 4-6 hónapos kortól ivarérettek.

Rokonkapcsolatból származó nyulakat biztonsági okokból nem szabad tovább tenyészteni!

Előzmény: GazCamp3r (39415)
GazCamp3r Creative Commons License 2015.10.07 0 0 39415

Sziasztok. Szerintetek létezik, hogy egy május 25.-én született törpenyúl vemhes legyen a szintén ugyanezen a napon  született testvérétől?

Ivarérettek már ilyen korban?

Deryan Creative Commons License 2015.10.07 0 0 39414

A patkányok egy időben az életemet is nagyon megkeserítették.

A nyulakat egy lényegében nyitott fészerben tartjuk minden ketrechez kifutó tartozik.

 

Állandóan zavarták az állományt jelenlétükkel. A fészer körül s alatt valóságos járatrendszert fúrtak.

Kárt a fialó anyáknál okoztak. Egy alkalommal az anya a kifutóban szétszórva fialt le.

(Valószínű az ugrálás, dobolás indította el a fialást, mert nem volt ideje szőrt sem tépni viszont szép érett fiai voltak. A 8-ból 5-öt sikerült megmenteni. Felmelegítettük a fiakat, megtéptük az anyát, ő pedig szépen elfogadta az almot és a maradékot hiánytalanul felnevelte.)

 

A patkányok irtására mi csapdákat használunk. Van 10 db, mert a méreg mellett ezzel kezdtük. 
A szomszéd olyan tevékenységet folytat, amiből eredően hatalmas kolónia szakadt ránk.

 

Később vettem 3 db. elemes egér- és patkányriasztót, BioMetrixx S2 17031. Ez arra volt jó, hogy a patkányokat a csalihoz irányítsam. (A csendes kimúlást se a farakás, szénaállvány alatt keresse.)

 

A gyakran látogatott kennelt szabaddá, zavartalanná tettem és a szemes takarmányt patkányméreggel kiegészítettem, a boltban kaphatókat variáltam.  Amikor láttam, hogy eszi a mérget, viszi a zacskókat, fokozatosan elhagytam a szemes takarmányt.

 

Véletlenül egy patkányfogós korcsunk is van. Örökbe fogadott kutya. Nagy segítségemre volt a patkányjáratok fészer körüli felderítésében. A lyukakba kénlapokat dugtam meggyújtva. Volt olyan is, ahová más lehetőség nem lévén vödörszámra öntöztem a vizet, hogy ne tudjanak fészket építeni.

Ahol lehetett, ott a kutya felkutatta és kirámolta a fészkeket, de a kint kószáló patkányokat is elkapta és reggelre a gyalogútra kertben kipakolta.

 

Kicsit hosszúra sikeredett a beszámolóm. A körülményeidet nem ismerem, ezért a személyes módszereimet mutattam be hátha segíteni tudok vele.

 

Nekem nagy segítségemre volt az is, hogy a patkányok életviteléről az interneten sok leírást olvashattam.

 

Írd meg, hogyan boldogulsz, mit csinálsz! Hátha tudok még valamit javasolni a patkányvadászathoz.

Előzmény: Mákoscsík (39409)
Nagy-Imre Creative Commons License 2015.10.06 0 0 39413

Annno nálam is sokat segített a kutya :)

Előzmény: pirossapkásaranyhal (39412)
pirossapkásaranyhal Creative Commons License 2015.10.06 0 0 39412

Körbe kell keríteni a helyet ahol a nyuszik vannak és betenni egy  patkányfogó kutyát! Megoldja a problémát!

Előzmény: Nagy-Imre (39411)
Nagy-Imre Creative Commons License 2015.10.06 0 0 39411

Nálam is voltak régebben rendesen ahol befértek a kisnyulakat teljesen elhordták a kissebb növendékek fülét, lábaikat stb lerágcsálták.. míg ki nem írtottam őket olyan ketrecet csináltam, hogy a legnagyobb rés is kb 1 cm nagyságú volt, így képtelenség volt bemennie. Én többfajta mérget, többféle csapdát,vadászgörényt stb. "bevetettem" igaz benne volt 1-2 malac árában, de megérte mert azóta egy sincs.. 

Előzmény: Mákoscsík (39409)
Nagy-Imre Creative Commons License 2015.10.06 0 0 39410

Szia! Én ismerek tenyésztőt, talán többet is, csak nemtudom merre keresel? Hátha tudok a közeletekben is. 

 

Előzmény: rampi (39406)
Mákoscsík Creative Commons License 2015.10.06 0 0 39409

Élve falják fel a nyulaimat a patkányok!

A rácspadozatú ólban, ahol még az anyjuk is velük van, van (volt) a 9 db 4,5 hetes fióka. Tegnap kimegyek, csupa vér az ól belülről. Az egyik kis nyúl jobb első lába vállból hiányzik, a hátsó lábfeje szintén, nyakon vágtam szegényt. Néztem...néztem...hát még másik 3 db nyúl hátsó lába is megcsonkítva (nagyon csúnya), ők is nyakon lettek vágva. Egy másik, kb. 15 méterrelévő ólban is meg volt rágva az egyik nyúl lába, de csak minimálisa, őt élve hagytam. Az ól padozata 1,25X5 cm méretű rácsból van. Ezen keresztül rágta volna meg őket? Ha bement volna az ól ajtajain lévő 2X2 cm lyuknagyságú hálón, akkor nyilván nem csak a talpukat rágja el.....

A földön lévő tálca alatt pedig vagy 3 nagy lyuk, gondolom, itt (is) közlekedik a vérengző. Ezek a nyulak 80 dkg körüliek..eddig azt hittem, hogy csak az újszülött, max. 1-2 heteseket viszik a fészekből. Ráadásul ez védhetetlen. Az ól jól zárt, egyéb nyílás nincs,ahol bemehetne a patkány (vagy más?), de, ha a rácson bemegy, azzal nem tudok mit kezdeni. Vagy be sem megy, és alulról szétrágja a szerencsétlen, védtelen állatokat.

Tehetek ki mérget, mire az hat (ha hat), addigra rég megették mind a 3 almot...sok sok ezer ft kárt okozva. Ha ez így marad, a nyúlászat értelmét veszti, fel kell számolnom a tenyészetet.

ulan77 Creative Commons License 2015.10.04 0 0 39408

Pannon fehér süldö Bak nyulat keresek!
Komárom-Esztergom megyében vagy Fejér megyében.
Csak fajtatiszta érdekel.

Baranyai Óriás Creative Commons License 2015.10.04 0 0 39407

Remélem sikerül egy jó tenyészbakot(növendéket) beszerezni!

 

Az ú. vörös az egyik legjobb, legszebb a standard-középtestűek között.

 

(Én ajánlom 3 havonta zselés méreg lerakását! Ha elfogy, elviszik 1-2 napon belül, úgy látni, , hogy vannak, vagy sem?!)

Előzmény: rampi (39406)
rampi Creative Commons License 2015.10.03 0 0 39406

Sziasztok!

Új-zélandi vörös bakot keresek!1 állatot.

Van egy fajtatiszta nőstényünk és férjem nagyon szeretne hozzá egy bakot és most lesz a 40.szülinapja.Nagyon örülne neki.Egyébként építi az új istállót a nyulókáknak, a héten 1 anya sikeresen megfialt,másik 3 is mindennapos,már nagyon várjuk a sok puhaságot.és imádkozunk,hogy ne jöjjenek vissza a rohadék patkányok.(most nincsenek,de ugye jön az ősz...)

 

köszönöm

Réka

rekszi@gmail.com 

kicsikocs Creative Commons License 2015.10.03 0 0 39405

T Fórumtársak !

 

Tegnap észleltem, hogy a belga óriás (kan) és vadasszürke anya kapcsolatából újabb min.6 db kis fészekhagyó nyuszika jelent meg a baromfiudvarban.

 

Még van 14 vágásérett nyuszkóm, úgyhogy szivesen megválnék tőlük. (Mármint az új szaporulattól.)

Helyileg Szomódon vannak, de még legalább két hét, amikor  választásiak lesznek. Akinek kell, szivesen odaadom, csak a befogásban kérek majd segitséget.(Télire viszonylag kevés szénám van, ezért a két anyán és a bakon kivül nem szándékoztam továbbtartani őket.)

Törölt nick Creative Commons License 2015.10.02 0 0 39404

stoffi55 Creative Commons License 2015.10.02 0 0 39403

Sok sikert.

Gratulálok

Előzmény: Baranyai Óriás (39402)
Baranyai Óriás Creative Commons License 2015.10.01 0 1 39402
pápailepketarka Creative Commons License 2015.09.27 0 0 39401

Sziasztok! eddig még hasonlót nem tapasztaltam, hogy az anyanyúl pérája pároztatás után napokig be van dagadva. Szerintetek mi lehet a háttérben? Több napja elhúzodik már a dolog. 

KL67 Creative Commons License 2015.09.27 0 0 39400

Holland törpenyuszi fiú (8 hónapos) eladó, vagy Balatonfüred, Veszprém környékére elajándékozom.

 

Gludánjoe Creative Commons License 2015.09.26 0 0 39399

Sziasztok!Valaki tud valamit a Jászdózsai Kis Andrásról?Nem lehet elérni telefonon!

Törölt nick Creative Commons License 2015.09.25 0 0 39398

Kaliforniai növendék nyulak, származási lappal,tetoválva eladók vagy cserélhetők. Monorra megyek. Érd. : emailban v. itt! Kérésre küldök képet...ide valamiért nem engedi feltölteni!

Minifarm

 

 

Deryan Creative Commons License 2015.09.25 0 0 39397

Szívesen!

Természetesen utána kell nézned, hogy valóban erről a betegségről lehet-e szó.

Előzmény: Gyuri.o (39396)
Gyuri.o Creative Commons License 2015.09.25 0 0 39396

Köszi a segítséget!! 😔

Előzmény: Deryan (39395)
Deryan Creative Commons License 2015.09.24 0 0 39395

"Fibromatózis

 

A házinyúl bőr alatti kötőszövetében kialakuló vírus okozta daganatos betegség. A kórokozó a Leporipox nemzetségbe tartozik. Terjedése hasonló a myxomatóziséhoz, a vírus vérszívó rovarok, szúnyogok, és ízeltlábúak közvetítésével kerül a nyúl szervezetébe.

Tünetek: A daganatok száma egy, vagy néhány. Folyamatosan nőnek, és elérhetik a 2 cm-es nagyságot is.

Kezelés: A daganatok rendszerint 2-3 hónap múlva maguktól visszafejlődnek.

Megelőzés: Mivel a fibromatózis terjedése hasonló a myxomatoziséhoz, ezért megelőzése is megegyezik vele."

 

http://www.haziallat.hu/kisemlos/gondozas/nyulbetegsegek-mixomatozis-fibromatozis-verzes/4990/

 

Nálunk már előfordult ilyen. Nem volt jelentősége. A nyusziból pörkölt lett. Tenyészállatnak csak makkegészséges egyedeket hagyunk meg.

Előzmény: Gyuri.o (39393)
Lac_low Creative Commons License 2015.09.24 0 0 39394

Pannon fehér nyulat tudok vásárolni valakitől (vagy laptopomat elcserélni)? Bp-Hatvan útvonalon elég sokat járok. 

Gyuri.o Creative Commons License 2015.09.23 0 0 39393

Tiszteletem nyúlászok!!!

Segítségeteket szeretném kérni. Kiskoromba 15évig volt nyúlunk, most 10 év szünet után ujra belefogotam. Nem nagyon fordult elö betegség ami volt meg meg tanultam kezelni. Most kaptam 7 nyúszit megunta a gazdija öket!! :( 2 nek volt egykis bibi az orrán (kicsi) hát olyan mogyoronyi dudor! Az mondták megcsipte neki tyuk meg az egyiknek az önetető sebezte ki. Egyiknek elmult jah és 3 tüszögött, betudtam hogy ahogy hoztuk biztos a huzat miatt, 4 napja kapnak neo te solt mondom léguti ellen, nem taknyosak!Erre 2db nyuszi reggelre teli lett dudorral, fülei orra szájatájékán! :( gazdijuk aszonta tavasszal kaptak oltást mixo ellen de szerintem ez az!!! Aki tapasztalt kérem segitsen! Reggel fênyképet is dobok fel. Nem szeretném szegényeket szenvedjenek és hogy esetleg a többi is elkapja!

köszönöm elöre is a segitségetetek Gyuri.

Laci-Kótaj Creative Commons License 2015.09.23 0 0 39392

Köszönöm, de az nagyon mesze van. 

Előzmény: Mészáros Barna (39388)
Mészáros Barna Creative Commons License 2015.09.21 0 1 39391

 

Jobb állatorvos ad annyit amennyi kell :-) 

Előzmény: Mészáros Barna (39390)
Mészáros Barna Creative Commons License 2015.09.21 0 0 39390

de jó a biomectin is

Előzmény: Mészáros Barna (39389)
Mészáros Barna Creative Commons License 2015.09.21 0 0 39389

szia ez oltás ,olyan 0,3 ml/nyúl. 

 

Előzmény: Lac_low (39387)
Mészáros Barna Creative Commons License 2015.09.21 0 0 39388

2,5-3 kg -os növendékeim vannak ,debrecenig eltudom vinni ... ha érdekel :msz.barna.p@gmail.com

Előzmény: Laci-Kótaj (39383)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!