Keresés

Részletes keresés

benssz Creative Commons License 2014.02.25 0 0 1665

szia! panaszok alapján körülbelül magamra ismertem,csak nekem már az első nap azt mondták,hogy a belső oldalszalag elszakadt(ma 2 hete történt a baleset).Kedden történt,nekem is azt mondták jegeljem polcoljam fel stb. és csütörtökön kontroll.Visszamentem és kaptam egy fasza térdrögzítőt( 13ezer forint).Aztán végigolvastam itt a forumot és kértem időpontot Béres drhoz.szombaton voltam nála,csütörtökön megyek MR vizsgálatra és márc. 11-én műtenek Tatán.Ha van valami kérdésed,esetleg telefonszámokat szeretnél,akkor írj privátot.

Előzmény: DSzH (1663)
L0riana Creative Commons License 2014.02.25 0 0 1664

Szia! Sajnos ez a sérülés lassan gyógyul. Mivel a Sportkórházban jártál, nem hiszem, hogy lehet jobbat javasolni. Az ultrahang helyett én MRI csináltattam volna, mert jobb a diagnosztikus értéke. Biztos visszarendelt az orvos kontrollra, majd ott eldől, van-e további teendő - bár feltételezem, hogy gyótornára mindenképp beutal majd. A belső szalag jobb gyógyhajlamú, mint a keresztszalag, és ha csak részlegesen szakadt és nyúlt, nem is szokták műteni (ahogy a keresztszalagot sem). A szalagsérülés sokkal rosszabb a sima törésnél (persze nem a ripityára tört sípcsontra gondolok), legalább fél év, mire helyrejön. Szóval türelem. Ha maradtak kétségeid, egy MRI-t megpróbálnék talán.

Előzmény: DSzH (1663)
DSzH Creative Commons License 2014.02.25 0 0 1663

sziasztok!

 

Röviden: 3 hete síbaleset-kórház-röntgen-doki szerint keresztszalagok megvannak de a belső térdszalag csúnyán megsérült. Adott krémet, gyulladáscsökkentőt, jegelés polcolás. Nagyon fájt ezért elmankóztam 4D ultrahangra ahol azt mondták a keresztszalagok megvannak viszont a belső valószínűleg szakadt. 1 hete vissza sportkórház elmondom mi van, doki újra megrángatja a lábamat szerinte nem vészes, tovább jegelés polcolás fokozatos terhelés. Jelenleg óvatosan rá bírok állni, lépni nem igazán, kb.90 fokban tudom hajlítani és nagyon fáj de nem csak a belső szalag hanem a kalácsom belső fele nagyon feszül mintha valami beakadt volna.

 

ha bármi megoldás tapasztalat van megköszönöm.

DD

martihun Creative Commons License 2014.02.24 0 0 1662

Szia!

 

Gratulálok, akkor a nehezén már Te is túl vagy, varratszedés volt már? Nekem tegnap volt, az egyáltalán nem fájt, de leszívást is alkalmazott a doki (5 ml-t sikerült kierőszakolni), na az annál inkább!

Amúgy igen, dagadt még eléggé, de lehet, hogy azért tűnik még dagadtabbnak, mert a vádlim úgy visszasorvadt már, olyan, mint az alkarom!!

De ez állítólag normális. A dagadás állítólag úgy 4 hétnél rendeződik. Mindenesetre a jegelés nagyon kell neki, jót tesz! Kitartás!

Előzmény: háromnevűl (1658)
pom-pom77 Creative Commons License 2014.02.23 0 0 1661

Természetesen mivel Országos Intézet,csak oda kell  kérni a beutalót a sebésztől.T.J-hoz menjél.A  csarnokban  több gyógytornász is van T.J a bejárati ajtótól  mindjárt  balra találod.Onnan ismered meg,hogy nála vannak a legtöbben ennek ellenére egyénre szabja a gyakorlatokat.

benssz Creative Commons License 2014.02.23 0 0 1660

Gratulálok a felépüléshez ! :) Ha nem a sportkórházban műtenek,attól még járhatok oda gyógytonára ? ha igen,hogyan? 

Előzmény: pom-pom77 (1659)
pom-pom77 Creative Commons License 2014.02.23 0 0 1659

Bidmu!

 

Nem voltam világos?T.A. a nyerő ember a Sport kórházban. Ingyenes a gyógytorna is.99. gyógytornán vagyok túl.Már olyan gyakorlatokat végzek amit egy átlag ember nem csinál.Felugrás a zsámolyra egy lábra érkezve,majd vissza leugrani egy lábról vissza  20-szor.  23 perc 06 mp alatt futottam ma 4,2 km-t. Egy hete voltam kontrollon a dokinál.Azt mondta már  mehet a tenisz térdvédőben (futásra persze nem használom) és azt mondta színházba se vegyem fel.1 év mire tökéletesen beépül  az ín.Nem kell csavarokért sem fizetni és ugyanazt az endobutont teszi be az állambácsi amit nekem TB alapon akart betenni egy doki 100.000 Ft-ot kért volna érte és kórházi ágy 30.00 Ft + a gyógytornásza 7500 Ft/ alkalom mindezt TB alapon.És nem epidurális érzéstelenítés hanem spínális.Soha az életemben nem volt ilyen erős a térde és az erőnlétem mint most.9 és 6 hónappal az 5. műtét után.

háromnevűl Creative Commons License 2014.02.22 0 0 1658

Kedves Martihun! Nekem 13-án volt patella inas pótlásom. Doki szerint terheljem és manó nélkül menjek. Annyira nem fáj, de dagadt. Neked mennyire?

berzensky Creative Commons License 2014.02.22 0 0 1657

Ismeretségen keresztül, bevallom őszintén, hogy nekem könnyű volt, mert édesanyám a kórházban dolgozik és egy héten belül bekerültem.

Előzmény: benssz (1652)
martihun Creative Commons License 2014.02.20 0 0 1656

Sziasztok!

 

Azt szeretném kérdezni, hogy tud-e valaki ajánlani nekem Keszthely - Hévíz környékén megbízható gyógytornászt, akihez bizalommal fordulhatok LCA plasztika (hamstring inas) rehabilitációjával?

 

Előre is köszönöm a segítséget!

martihun Creative Commons License 2014.02.20 0 0 1655

Kedves Sorstársaim!

 

Február 11-én műtöttek Székesfehérváron LCA plasztikával (hamstring inas megoldással) mivel elszakadt az első keresztszalagom.

Azoknak, akik nem tudják hogy döntsenek a műtét során altatást, vagy epidurális érzéstelenítést alkalmazzanak tanácsolom, hogy nyugodtan menjenek bele az utóbbiba, mert nekem most volt másodszor, és úgy érzem ismét jól döntöttem. Természetesen az a 2 mp kellemetlen, amíg beadja az aneszteziológus, de aztán kaptam dormicumot és semmit nem "élvezhettem" a műtéti zajokból.

A majd' 3 órás műtét után még 2 - 3 óráig tartott a zsibbadás, és semmi olyan gondom nem volt (szédülés, émelygés, hányás, fejfájás), mint altatott szobatársaimnak.

Igen, a vízszintes helyzetet meg kell az előírt 6 órán át tartani, de ez a műtét után nem esik nehezedre, hidd el, ja, és katéter egyáltalán nem kellett.

Remélem tudtam valakinek segíteni. Kitartás, gyógyuljatok!

benssz Creative Commons License 2014.02.20 0 0 1654

értem köszi ! az nem kevés.akkor megvárom mit mond a doki szombaton :) 

Előzmény: gurabli (1653)
gurabli Creative Commons License 2014.02.20 0 0 1653

MR jócskán várólistás, ha nincs valaki ismerősöd, aki segít, akkor hónapokat is várni kell. Fizető szerintem minden nagyobb városban van, Pesten több is, akár lehet olyan szerencséd is, hogy másnapra adnak időpontot. Egy térd esetén, ha jól emlékszem, 25-35e volt a tarifa. Ultrahangért a világért se fizess, max ingyen, mert ártani nem árt, de az nem sokat fog mondani.

Sőt, esélyes, hogy a fizetős MR is felesleges, mert sajnos az is elég megbízhatatlan térdnél. Ha az orvos kéri, akkor érdemes lehet.

Előzmény: benssz (1652)
benssz Creative Commons License 2014.02.20 0 0 1652

az MR-t hogy lehetne elintézni,hogy minél hamarabban,de ingyenesen megcsinálják?Viszont,ha nem ingyen,akkor mennyiért csinálják meg?  Lent írtam,hogy szombaton megyek Tatára.Holnap menjek el a háziorvoshoz,aztán hátha tud intézni valamit? 

Előzmény: berzensky (1649)
Axióma Creative Commons License 2014.02.20 0 0 1651

Akkor jo, ha rugalmasak. Igen, a leletkuldes neten azert konnyebbseg, de MR-nel nem gondoltam volna - bar pont azt lemezen kaptam meg.

Előzmény: berzensky (1649)
berzensky Creative Commons License 2014.02.19 0 0 1650

Elküldték neki interneten a felvételeket és telefonon egyeztettek. Bocsi, esténként nem tudok már elég jól fogalmazni :)

berzensky Creative Commons License 2014.02.19 0 0 1649

Ez nem teljesen így van. Volt egy ismerősöm, akit a vizsgálat és a műtét közötti időpontban küldött el MR-re, mivel előtte még nem csináltatta meg. A műtét előtt történt egyeztetés az eredményekről, a lényeges dolgok úgyis a feltárás után derülnek ki. Persze gondolom ez dokifüggő

Előzmény: Axióma (1643)
berzensky Creative Commons License 2014.02.19 0 0 1648

Teljesen felesleges elmenned, nem is olyan pontos, mint az MR

Előzmény: benssz (1645)
pcsaba12 Creative Commons License 2014.02.19 0 0 1647

Sziasztok! A gyógytornászom ajánlott egy FortifFit nevű táplálékkiegészítőt a keresztszalag rehabilitációhoz. Ez a szer elvileg meggyorsítja az izmok gyorsabb újraépítését! Aki ismeri,az írja már le,hogy ér e ez valamit,mert egy kúra több tízezerbe van! Köszönöm!

Axióma Creative Commons License 2014.02.19 0 0 1646

Me'g ha a korhazba bekoltozeshez kernel, de egy vizsgalathoz... semmi.

Előzmény: benssz (1644)
benssz Creative Commons License 2014.02.19 0 0 1645

még annyi,hogy péntekre van  időpontom ultrahangra itthon,amit ha megcsinálnak 6ezer forintba kerül.Elmenjek rá szerintetek vagy felesleges ? 

Előzmény: benssz (1644)
benssz Creative Commons License 2014.02.19 0 0 1644

na ! szombaton délre kell Tatára mennünk,most beszéltem Béres dr. feleségével.Direkt rákérdeztem,hogy mit kell vinni és mondta,hogy az eddigi leleteket meg a térdemet :) 

van valami tanács esetleg a számomra? :) 

Előzmény: Axióma (1643)
Axióma Creative Commons License 2014.02.19 0 0 1643

Ja a haziorvosom - ingyen - utalt be mindenre, kiveve az MR, mert azt egy masik maganrendelos doki intezte a sajat korzeteben (intezes = nem a varolista vegere kerultem, amugy ingyen). De talan a helyi sebesz vagy ortoped szakrendeles is be tud, es jo esetben be is akar utalni oda is.

MR az tuti kell mielott mondanak valamit... szoval sztem (bar tevedhetek), ha most MR lelet nelkul elmesz, akkor utana kell majd me'g egyszer az MR-rel egyutt, me'g a mutet elott.

Előzmény: Axióma (1642)
Axióma Creative Commons License 2014.02.19 0 0 1642

Nekem az MR addigra mas uton megvolt, en csak a leleteket vittem, de volt amit nem is neztek meg... (a labort is itthon csinaltak, meg a tudoszurest, azok kellenek a mutet elott, elobbit kuldtem elektronikusan, utobbi az amit nem lattam hogy neztek volna - igaz nyilvan ha mar van lelet, es ott a paciens, akkor velhetoen gond nincs vele, talan ra is kerdeztek ugy altalaban a leletekre, hogy volt-e valami).

De miert nem kerdezed meg oket telefonon? Nekem siman mindent megmondtak, me'g azt is hogy nincs boritekozas (en is mar hallottam hogy ilyen lehet, es rakerdeztem).

Előzmény: benssz (1641)
benssz Creative Commons License 2014.02.19 0 0 1641

na ez remek! akkor konkrétan csak a 2 napért(2x20ezer forint) kell fizetni,na meg a kontrollok. Ha kifelejtettem valamit,akkor szóljatok bátran :D esetleg még az MR vizsgálat.Az kötelező? ha igen,akkor mennyibe kerül? 

Előzmény: Axióma (1640)
Axióma Creative Commons License 2014.02.19 0 0 1640

Fizetes az ott tavozas elott volt arra is, tehat akkor mar nincs ilyen. Ez mondjuk jo hir! Marmint a tobbieknek, akik me'g most jonnek, felezi a koltsegeket.

Igazabol nekem egy mua. csavarra se lett volna mindenkepp szuksegem, amig MR-ezheto marad a terdem es allitolag ezzel az orvosi fem csavarral is marad, mert en azert a kiszedetes vagy MR-nelkuli vizsgalattal szemben lehet, hogy kifizettem volna a masodik beepulot is (bar egyaltalan nem biztos, mindenesetre jobban utanamentem volna).

Előzmény: berzensky (1637)
trkaniko Creative Commons License 2014.02.18 0 0 1639

Sziasztok!  Egy kérdéssel fordulnék hozzátok. Olyan 3-4hete kezdődött el a térdfájdalom. konkrétan jöttem haza iskolából és furcsa nyilaló érzést éreztem minden egyes hajlításnál a jobb térdemben.  Azt hittem csak rosszul léptem, vagy front miatt van az egész. Aztán minden nap ez volt, mikor elmentem valahova. olyan 5perc állandó séta után már fáj is. És ahogy lépek, amikor a lábam a talajon van nem fáj, mikor lépés közben felemelem s hajlítom viszont rettenetes nyilaló fájdalmam van. Csak akkor múlik el, ha leülök pár percre, aztán kezdődik az egész elejéről :S  Vártam hogy egyszer csak elmúlik, kentem krémmel is nem segített. Megerőltetve sem lehet, mert nem sportolok versenyszerűen, nem vagyok túlsúlyos sem, nem tudom mi lehet a baj :S Külső elváltozás sincs a térdemen. Csütörtökön elmegyek sebészetre hogy tudnak e valamit mondani, de gondoltam megkérdezlek Titeket, hátha valakinek voltak ilyen, vagy ehhez hasonló panaszai. Előre is köszönöm a segítséget.

berzensky Creative Commons License 2014.02.18 0 0 1638

(Mindkettőjüket Tatán műtötték)

Előzmény: berzensky (1637)
berzensky Creative Commons License 2014.02.18 0 0 1637

Szalagpótlás volt, megmondom őszintén, hogy nem tudom biztosan, hogy kell-e fizetni a csavarok miatt. Két ismerősömet is műtöttek kb 1 éve és nekik se kellett érte fizetni, plusz nekem se szóltak, hogy küldenének csekket, hamarosan kiderül.

Előzmény: Axióma (1634)
benssz Creative Commons License 2014.02.18 0 0 1636

egyelőre nincs kérdésem,de a későbbiekben lehet,hogy írok :) 

Előzmény: L0riana (1635)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!