Keresés

Részletes keresés

bkata27 Creative Commons License 2008.10.20 0 0 2416
Ohh anyám kell ez nekünk??????
Előzmény: goldos (2415)
goldos Creative Commons License 2008.10.20 0 0 2415
sziasztok
találtam a YOUTOBE-n filmeket mütétekröl
a keresöbe ird be COLONOSCOP,frissura ani,polypus ani....
Procti Creative Commons License 2008.10.19 0 0 2414

Szia Trisztán!

 

Én azért jelenkeztem rég, mert egyrészt nem akarok itt senkinek  az agyára menni, másrészt meg nincs mit mondanom. Kéthetente elmegyek a dokihoz, azt mondja szépen gyógyul, de lassan  (lassan két hónapja). Majd ha begyógyul, akor tudja megmondani, hogy kell-e, hogyan kell múteni.

 

Más:

Galandféreg okozhat végbélpanaszokat? Illetve a kolonoszkópia minden kétséget kizárólag fel tudja fedezni (avagy ki tudja zárni) a galandférget? Nemrég láttam valamit erről a Spectrum tévén, de csak a legvégét.

Előzmény: tristen (2412)
ltf Creative Commons License 2008.10.19 0 0 2413

Sziasztok!

Nálam kb egy hete kezdtek jelentkezni a tünetek, s mostmár elkezdtem gyanakodni, hogy talán aranyerem van... Az antibiotikum szedése mellett kezdődött. Vajon ez okozhatta?

tristen Creative Commons License 2008.10.19 0 0 2412
Szia!

Szerintem, amíg el nem fogy, addig használd, sosem lehet tudni, mikor fog kijönni megint!

Amúgy nem értem, hová lett innen a legtöbb ember????????????????????????

hali
Előzmény: Bobby75 (2411)
Bobby75 Creative Commons License 2008.10.18 0 0 2411
Nekem kenegetés hatására visszahúzódott a kis gömb ami jó 2 hétig kint volt. Szerintetek meddig érdemes még eztán használni a kenőcsöt?
tristen Creative Commons License 2008.10.18 0 0 2410
Szia!

Sajnos ez a fórum kezd meghalni, alig válaszol itt egy- két ember! A gyűrűzésről nem tudok semmit sem, egyelőre, de biztos egyszer majd nekem is kell gyűrűzni! Egyet tudok írni, gyors és tartós felépülést kívánok!

Hali


goldos Creative Commons License 2008.10.16 0 0 2409
sziasztok!
megkérdezném: vki ismeri-e vagy használta-e már a "kardos kup"-ot /BP--URÁNIA GYSZTÁR/
az aurobin krémmel együtt? én ezt kaptam jo nagyon.!
a másik:
nekem tegnap gyürüzték az aranyrögömet,és nem érzem hogy ott
lenne még, ez természetes?
tristen Creative Commons License 2008.10.15 0 0 2408
Sziasztok!

Nagyon le vagytok állva az írással!

Ezek szerint jól vagytok!

hali :)
tristen Creative Commons License 2008.10.12 0 0 2407
Szia Era60!

Mielőbbi gyors gyógyulást kívánok! Sajnos nekem nincs ötletem! :(((((

hali
Előzmény: era6o (2406)
era6o Creative Commons License 2008.10.10 0 0 2406

Sziasztok!

A patikában készítenek külön, neked - ha ismered a patikust - nitroglicerines kúpot. Nekem szokott - bár én rendszeresen abba a patikába járok. Van, aki peru-balzsamos kúpként ismeri, mondja.

Szerintetek, ha elmegyek az orvoshoz, a cordaflexet simán felírja? Vagy esetleg megsértődik, hogy gyógyszert merészelek kérni. Esetleg Miskolcon nem tud valaki jó proctológust? Én már túlestem a nyáron egy aranyér-műtéten, de sajnos tegnap berepdtem megint. Pedig a széklet lágy, naponta 2-3 l folyadék, sok-sok gyümölcs, aszalt szilva, aszalt barack, aszaltszilvalé, ananászlé, joghurt, dudva. Ötlet, hogy mit lehet tenni? Megköszönném!

Gyógyulást mindenkinek!

zszsuga Creative Commons License 2008.10.08 0 0 2405

Szia

 

Parafin olajat a gyógyszertárban tudsz venni.

 

Én minden reggel egy joghurtba teszek 1 evőkanál zabkorpát (rost gyanánt), de szerintem neked minimum 2-3 joghurt vagy kefirt kéne enned meg rostos italokot is inni egy jó darabig.

Fontos az orvos, nézzen meg, ne legyél szégyenlős ő nap mint nap lát ilyet.

 

Üdv

zszsuga

Előzmény: Mui (2403)
tristen Creative Commons License 2008.10.07 0 0 2404
KITARTÁS!!!!!!!!!!!!!! :-)
Mui Creative Commons License 2008.10.07 0 0 2403
Szia!
De jó hogy írtál!
Hát ez a fájdalmas kis csomós dolog, ez most van másodszor, de az első az nagyon rég volt. ami többször van az inkább az hogy megsérül székletürítés közben a végbelem, és olyankor jön egy csepp vér is.
ez jó tipp ez a parafin olaj, feltétlen kipróbálom, meg tudnád mondani hol kaphatók ilyet?
Viszont a rostok tényleg hiányoznak az étrendemből, sajna nem sokat eszek olyan dolgokat, asszem muszáj lesz ezen változtatni.
üdv mui
Előzmény: zszsuga (2402)
zszsuga Creative Commons License 2008.10.07 0 0 2402

Szia Mui,

 

Ha tényleg olyan sokszor történik ez veled, ne halogassd és irány az orvos, hogy ott lent rendbe tegyen.

A vérzés és fájdalom nem normális. Addig is széklet rendezés sok rosstal, kefirrel, joghurttal, főzelékkel, meg szénsavmentes ásványvízzel (napi  liter).

 

Erölködni nem szabad!!!!! Vegyél még parafin olajat (napi  3 evőkanállal), hogy könnyebben kicsússzon. Ezt nem szabad sokáig használni csak a széklet rendezésig, mert az ásványi anyagokat és sókat nem engedi felszívódni a szervezetben. Ha kell egy kis támpont én kb 1 hónapig ittam és fokozatosan hagytam el, nem hirtelen.

 

 

Ha még kérdésed van, szívesen segítek.

 

Üdv

zszsuga

Előzmény: Mui (2401)
Mui Creative Commons License 2008.10.06 0 0 2401
Sziasztok!
Nekem is van valami nem éppen kellemes problémám! Sokszor nehéz a székletürítésem, nagyon tud fájni, és fel is reped a végbelem, ilyenkor kis vérzést is tapasztalok, de általában el is múlik. Na most történni egy olyan hogy a végbelem és környéke nagyon érzékeny maradt, fáj körülötte, és ma tapintottam ki a végbelem mellett egy ici-picike csomót!:((( Ez vajon mi lehet, az erőlködés az oka, vagy mi? mit lehetne tenni, hogy tüntethetem el? Tudtok jó praktikákat?
üdv mui
Tsebi Creative Commons License 2008.10.06 0 0 2400
Szia!

Köszi!
A paprikás dolgot elvetettem. Próbáltam rájönni, hogy mi a jó franc miatt jöhetett elő ilyesmi, és volt egy ilyen tévutam.
Előzmény: tristen (2397)
Tsebi Creative Commons License 2008.10.06 0 0 2399
Szia!

Köszi!
Doxiproct az a D betűs. A fórum elején olvastam. A gyógyszerész mást ajánlott helyette: Hom-mal kezdődik, de most nincs kéznél, és nem jut eszembe a neve.
Az erős paprikás dolog csak egy kósza feltételezés volt. :) Rájöttem idő közben, hogy marhaság.

Kúpot nem vettem, csak kenőcsöt + kamillás ülőfürdőt tartok napjában kétszer. Pénteken elmesélem a házi dokinak, hogy mi minden borzalmak vannak velem odalenn. Bízok benne, hogy valami biztatót mond.

Sebem nincs, csak egy kívül lévő kis duzzanat. Ma reggel kicsit kisebbnek tűnt, de nem vagyok benne biztos. Abban vagyok biztos, hogy meg akarok gyógyulni, és ilyesmit soha többé nem akarok megtapasztalni. Ahogy meggyógyulok, megelőzéssel fogok foglalkozni.

Mindenkinek jobbulást kívánok!
Előzmény: zszsuga (2398)
zszsuga Creative Commons License 2008.10.06 0 0 2398

Szia

 

Az erős paprikát én sem értem. Attól, hogy ott hozzáérsz max csak csíphet ha van sebed de, hogy attól valakinek aranyere lenne, még nem hallottam.

 

Mi lenne, ha addíg míg eljutsz az orvoshoz vennél a gyógyszertárban aranyér elleni kúpot meg kenőcsöt.

Nemcsak a folyadék a fontos, hanem a rostdús étrend is, meg mozgás, hogy a belek mozogjanak.

 

Amúgy mi az a D betűs valami?

 

üdv és jobbulást

Előzmény: Tsebi (2396)
tristen Creative Commons License 2008.10.05 0 0 2397
Szia Tsebi!

Szerintem menjél el az orvoshoz. Hát én csak ennyit tudok tanácsolni! Amúgy az erős paprikás dolgot meg nem is értettem. Szerintem egy erős paprikától nem fog ilyesmi kialakulni! De hát ki tudja.....

A többiek biztos írnak valami bíztatóbbat!

hali
Előzmény: Tsebi (2396)
Tsebi Creative Commons License 2008.10.05 0 0 2396
Sziasztok szakértők, sorstársak és szakértő sorstársak!

Előjött nekem is valami, aztán olvastam a témában itt-ott, és ráakadtam erre a fórumra. Úgy gondoltam, leírom, hogy mi van nálam, és mit találtam ki rövid- és hosszú távú megoldásként, hogy aztán erősítsetek meg, vagy szidjatok le, vagy ajánljatok jobbat.

A probléma 3 napja jött elő először. Akkor egy egészen kicsi kis dolog volt, és ujjal vissza lehetett nyomni a belső régiókba, így nem volt vele sok gond. Közben érződött, hogy kezd egy másik helyen is kialakulni valami. Az első hamar helyrejött, de a második megnőtt kb 1 centisre, és kívül van, akárhogy próbáltam még időben visszanyomni belülre.

Az étrendemmel nincs gond, mostantól több folyadékot fogok inni. Mivel a kis dolog se vérzéssel nem jár, se viszketéssel, csak egy minimális fájdalom szerűséggel, plusz mert hétvége van, ezért a D betűs kenőcs mellett döntöttem, és a zuhanyos tisztítás mellett. Pénteken legkésőbb úgyis a háziorvosomhoz tudok menni, ha nem javulna a dolog. Lehet, hogy ha javul, ha nem, elmegyek, és elmesélem neki, mit tapasztaltam.

Hogy mitől alakulhatott ki arra van pár tipp: apámnak is van ilyen problémája, nekem volt már here tájéki problémám, ami miatt műtöttek is (szakértőknek megpróbálom helyesen leírni: varicocele), továbbá kb 3 napja erős paprikát ettem, kézmosásom nem volt elég alapos, és kicsit maradt az erőből a kezemen, amivel viszont a rötyin egy véletlen hülye mozdulat miatt megérintettem a popómat, és én leginkább erre gyanakszom.

Vélemény?
tristen Creative Commons License 2008.10.04 0 0 2395
Sziasztok!

Remélem a körülményekhez képest jól vagytok!

hali :)
zszsuga Creative Commons License 2008.10.02 0 0 2394

Szia pmara

 

Nyco javaslatai mellett még tudom ajánlani az Alsol nevű krémet vagy a Neogranormont.

Legutoljára belül ezekkel kenegettem és elmúlt.

 

Csak egy kérdés. Honnan tudom, hogy 1 cm-es repedésed van? Ha orvos mondta, akkor miért nem adott recepre kapható kúpot vagy azt a krémez amit a Nyco írt?

Előzmény: p.mara (2392)
Nyco Creative Commons License 2008.10.02 0 0 2393

Szia p.mara!

Röviden a kérdéseidre a válasz:

A Cordaflex csak receptre kapható, tabletta formában. Proktológus írhat fel ebből készült krémet, amit a gyógyszertárban készítenek.

REVORON nem létezik, gondolom, Reparonra gondoltál, ebből van kenőcs és kúp, aranyérre való, recept nélkül kapható, de ennél vannak már modernebb készítmények elég nagy választékban.

A Laevolac szirup tejcukor tartalmú enyhe hashajtó, különböző kiszerelésben, recept nélkül kapható. Egyéni, kinek mennyire hatásos.

Végbélrepedésre létezik Nitroglicerin hatóanyagú kenőcs, amit csak szakorvos írhat fel, és az ára igen borsos, kb. 5 ezer forint, de az orvos írhat fel patikai készítésű kúpot, ami jóval olcsóbb.

Recept nélkül megpróbálhatod a Mastu S kúpot és kenőcsöt (kb. 1000 forint), Doxyproct kenőcsöt, Hemoridot, ezek elsősorban aranyérre valók, de olyat, ami kimondottan izomlazító, csak az orvos tud felírni.

Előzmény: p.mara (2392)
p.mara Creative Commons License 2008.10.01 0 0 2392

Sziasztok nekem végbélrepedésem van kb 1 cm kicsivel kissebb, a régebbi leveleket olvastam és kérdezném a CORDAFLEX krém,LEVOLAC szirup mennyire jok?

Csak receptre kaphatok?

A REVORON kúp mire jo? az is receptes?

Vagy ha ezek receptesek tudtok nekem olyat ajánlani ami jo és nem receptes?

Valami izom lazitot,széklet lágyitot...ha tudtok irjatok árat is

 

Elöre is köszönöm a segitséget

tristen Creative Commons License 2008.09.27 0 0 2391
Sziasztok!

Tettem be egy PDF formátumú internetes anyagot, (ld. előző hozzászólásomban, a letöltés linket...) az aranyérről! Érdemes elolvasni, sok-sok hasznos információ van benne!

hali :)
tristen Creative Commons License 2008.09.27 0 0 2390
tristen Creative Commons License 2008.09.26 0 0 2389
Menjetek el az orvoshoz !!!!

Én csak ezt tudom tanácsolni!

csáó: tristen :)
Bobby75 Creative Commons License 2008.09.26 0 0 2388
Ajjaj... Nálam hétfőn jött elő és ma már péntek van...:( Igaz, már nincs kint, de még érezhető...
Előzmény: zszsuga (2387)
zszsuga Creative Commons License 2008.09.26 0 0 2387
kb 1 hét volt emlékeim szerint
Előzmény: Bobby75 (2386)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!