Keresés

Részletes keresés

Replay Creative Commons License 2006.06.12 0 1 81
Gibraltár egy csodálatos hely. Lehet, hogy az interneten csak olyan képeket láttál róla, ami a sziklát mutatja és a majmokat, de egészen másról van szó.
Gibraltár évszázadok óta angol fennhatóság alatt áll, stratégiailag fontos helyen, és talán ez is adja a hely érdekességét. Régi ágyuk, angol őrségváltás, csodálatos cseppkőbarlang, fennséges panoráma, Európa pont - Európa legdélibb pontja.
Európa egyetlen helye, ahol szabadon élnek majmok.
Én ha újra arra járnék, biztos, hogy inkább ide mennék el mégegyszer és nem Marbellába. Luxusjachtokat és szűk utcákat az Isztria bármely városában látni, de hát izlések és pofonok és különbözőek.
Előzmény: ketti (79)
agipa Creative Commons License 2006.06.12 0 0 80

Sziasztok Replay, Helma, Lunacica!

 

Mindenkinek köszönöm a segítséget!

Tényleg jónak tűnik az az Aquapark, amit ajánlottatok.

Megnézzük...

 

Üdv.

Ágica

ketti Creative Commons License 2006.06.12 0 0 79

Gibraltárban mi a vonzó? A hegy látványa? Olvastam majomcsordákról, azok nem érdeklnek, vásárolgatási lehetőségekről, az sem annyira vonzó, Afrika partjainak látványa annyira jó lenne? Ezen túl nem sokat olvastam róla.....

Marbelláról - kis utcák, yachtkikötő - viszont hangulatos fotókat láttam. Neked mi tetszett Gibraltárban?

Előzmény: Replay (78)
Replay Creative Commons License 2006.06.12 0 0 78
Szerintem Gibraltárt semmiképpen se hagyjátok ki, ha amugyis elmentek Marbellába, akkor onnan már talán nincs túl messze, és százszor érdekesebb
Marbellánál.
Előzmény: ketti (76)
Replay Creative Commons License 2006.06.12 0 0 77
Torremolinosban van aquapark, mi anno gyalogosan mentünk oda, de már nem emlékszem, hogy merre van, csak arra, mintha valami dombon lett volna, kis emelkedőn kellett felmenni, és augusztusban tele volt ott nyaraló spanyolokkal minden, nagyon sokat kellett minden csúszdánál sorban állni.
Előzmény: Lunacica (73)
ketti Creative Commons License 2006.06.12 0 0 76

Sziasztok! Mi jövő kedden indulunk, sajnos csak 1 hétre. Torremolinosban fogunk lakni. Autóbérlés mindenek előtt.

Amit mindenképp meg akarunk nézni: Ronda, Nerja, Marbella, Antequera, Sierra Nevada, Sevilla, Granada. Olyan hosszú a lista, hogy nem is sorolom tovább. Persze pihenni is kellene a szállodában, tengerparton, nem tudom, hogyan fogjuk összeegyeztetni ezeket a dolgokat. Az útiterv sűrűsége alapján az is kétséges, hogy vacsorára visszaérjünk a szállodánkba.

Cordobát, Malagát és Gibraltárt legnagyobb sajnálatunkra már töröltük a listánkról, Cordoba túl messze van, Malagáról és Gibraltárról pedig túl sok figyelemfelkeltő dolgot nem tudunk...

Amihez mindenképp ragaszkodunk: Ronda, Marbella, Nerja és Sevilla. Mindenképp önállóan autóval próbálkozunk, nem nagyon szeretjük a szervezett idegenvezetős dolgokat, így az Alhambrát is egyénileg próbáljuk becserkészni - reméljük, sikerül.

Egyelőre az Útitárs sorozat Spanyolország könyvére, ill. a Marco Polo sorozat Andalúziájára és Costa del Soljára támaszkodunk. Meg a neten talált dolgokra.

Előzmény: woody01 (59)
Helma Creative Commons License 2006.06.12 0 0 75

Mijas és Fuengirola között van egy aquapark.

Ez a honlap címe:

http://www.aquamijas.com/

 

Jónak tűnik.

Előzmény: agipa (72)
sziszi80 Creative Commons License 2006.06.12 0 0 74

Sziasztok!

 

Újonc vagyok köztetek, bár régóta olvasgatom az itteni fórumokat, mindig az éppen aktuálisat, ahova utazni akarunk. Én idén Rodoszra repülök, de a szüleim Torremolinosban fognak nyaralni pár hét múlva. Ezért lenne pár kérdésem.

 

woody01!

Említetted a Portillo busztársaságot és hogy előre kell jegyet venni. A szállodákban kapható jegy? Vagy csak jegyirodában lehet venni? Ha jegyirodában, akkor gondolom az valahol a buszpályaudvarokon-állomásokon található. Menetrendeket és árakat találtam.

köszi előre is a válaszod.

Lunacica Creative Commons License 2006.06.12 0 0 73
Mi Torremolinosba készülünk, úgy tudom, Torre környékén van aquapark. A neve Aqualand, és állítólag ez a legnagyobb a Costa Del Sol-on.
Lunacica
Előzmény: agipa (72)
agipa Creative Commons License 2006.06.11 0 0 72

Szia Bari!

 

Ismét egy kérdés: van a közelben valamilyen vidámpark? Vizi- vagy hagyományos?

 

Üdv.
Ágica

Előzmény: bari32 (67)
benu Creative Commons License 2006.06.11 0 0 71

Mi Salobrenában a Motrilban laktunk. Egy szirttetőn van, gyönyörű itt a holdtölte. Ilyen óriási izzó gömbnek még sose láttam. Mi az alltours-sal voltunk, repjegy szálloda félpanzió. Nincs transzfer,m a reptéren vár a tlepített idegenvezető egy borítékkal, abban van minden hasznos tudás, plusz az autókölcsönző címe: szemben a malagai reptérrel: átballagsz, adnak térképet: célszerű fullcascót kötni és irány Andalúzia. Mi egyénileg jártunk be mindent: az Alhambrát is: recepcióssal foglaltattunk belépőt 1 euró kezelési költségért: sorbanállás nélkül besétálsz a megadott időpontban.

Igaz, hogy német az iroda: de tokkal vonóval olcsóbb, mint az eddig látott akármelyik hazai szuperkedvezményes ára...

Rengeteg előnye van: magad szervezed, azt nézel meg amit akarsz, addig amig akarod,ott állsz meg ahol akarsz...

Kja: célszerű a turistaközpontokból kicsit, nem nagyon kijebb menni: hangulatos spanyol kisvendéglők vannak - nem turista áron spanyoloknak : 7,50 3 fogásos menü, amit magad raksz össze, benne van a kávé meg egy ital is, ja és egy kancsó jeges víz.

Előzmény: nataniel8 (66)
Lunacica Creative Commons License 2006.06.11 0 0 70
Szia nataniel! Mi Neckermannal megyünk. Egyénibe nem mertünk belevágni, szervezettből meg ez volt a legolcsóbb, legalábbis azok közül, amiket mi láttunk.
Lunacica
Előzmény: nataniel8 (68)
agipa Creative Commons License 2006.06.08 0 0 69

Szia Bari!

 

Köszönöm a sok hasznos infót.

Ha még lesz kérdésem, okvetlen írok! (és ahogy egyre közeledik az idő, szerintem egyre több lesz)

 

Üdv.

Ágica

Előzmény: bari32 (67)
nataniel8 Creative Commons License 2006.06.08 0 0 68
Ti milyen szervezéssel mentek?
Előzmény: Lunacica (40)
bari32 Creative Commons License 2006.06.06 0 0 67
Szia Ágica! Minden van, a törölközőt naponta cserélik, mindenféle méretben van a fürdőszobában. Fürdőkád van, olyan aminek a végén zuhanyzó is van. Nagyon kultúrált és tiszta. Bidé is van . Sampon, tusfürdő, fogkefe, fogkrém, minden van ami egy tisztességes szállodában dukál. A szálloda közvetlenül a tengerparton van, minden szoba erkélyes, és úgy van kialakítva, hogy minden erkély a tengerre néz. A szálloda udvarán ingyenes a nyugágy, a homokos parton 3 euró naponta a szivacs a nyugágyra, de ha elfoglalod az ágyat, akkor automatikusan viszik a szivacsot. Úgy van megcsinálva, hogy napozhattok a parton is a homokban. A szálló bejáratától a víz szerintem kb.100 méterre van. Élelmiszerbolt van a faluban 5 perc sétára, de nem lesz onnan szükségetek semmire. Mi tavaly csak egy térképet vettünk ott. A szállodában is van egy kis ajándékbolt, de szerintem csak a tipikus "túristagagyit" árulják. Mi ajándékot végülis nem vettünk, mert én rosszul vagyok ezektől a vackoktól amit rásóznak a túristákra mindenfelé. Ha hajlamos vagy a sújgyarapodásra akkor készülj lelkiekben, mert a kaja az hihetetlen. Ha valamit kihagytam akkor írjál.
Előzmény: agipa (65)
nataniel8 Creative Commons License 2006.06.06 0 0 66

 

 

Tudnál jó szállodát ajánlani a környéken?

Előzmény: anettom (12)
agipa Creative Commons License 2006.06.06 0 0 65

Szia Bari!

 

Köszönöm az infókat, majd igyekszem felhasználni.

Annyi mindent akartam kérdezni tőled a szállodáról, de persze most nem jut eszembe semmi. Írsz nekem néhány fontos dolgot, ami eszedbe jut? Pl. mi az amit okvetlen vigyünk, mert nem adják a szállodában (pl. van-e törölköző, hajszárító). Tisztaság? Kád, vagy zuhanyzó van? Milyen messze van a tengerpart? Homokos, vagy kavicsos? Vannak a közelben üzletek? Mit érdemes ajándékba hozni?

Arra emlékszem, hogy már írtad korábban, hogy a kaja bőséges a hotelban. (már előre félek hány kilót fogok felszedni 10 nap alatt)

 

Na,majd még ha eszembe jut valami, írok!!!

 

Előre is köszi a segítségedet.

 

Üdv.

Ágica

Előzmény: bari32 (62)
Helma Creative Commons License 2006.06.06 0 0 64
Majd ha lesz időm akkor összeállítom én is a saját magam listáját, hogy mi az amit feltétlen meg akarok nézni. Ha meglesz akkor lehet hogy közzé teszem és véleményt kérek:)
Előzmény: Helma (63)
Helma Creative Commons License 2006.06.06 0 0 63

Jó nyaralást Rodoszon. Majd ha haza jöttetek nézz be ide. Az élménybeszámolódat meg elolvasom a Rodosz szigeti nyaralás fórumon.

 

Most hirtelen eszembe jutott még egy kérdés. Bikaviadal? Nem vagyok benne biztos, hogy meg akarom nézni, de hát az is hozzá tartozik Spanyolországhoz.

 

Szóval ha van valakinek infója, hogy hol és mennyiért lehet megtekinteni, az írjon.Köszi

 

Előzmény: bari32 (62)
bari32 Creative Commons License 2006.06.04 0 0 62
Sziasztok Ágica és Helma! Ne haragudjatok, hogy ilyen későn válaszolok, de özön a munkám, 1 hét múlva indulunk nyaralni. Szóval, én tavaly csináltam egy listát, amit be kellene járni címszóval... Persze félére sem jutott idő, így majd egy következő alkalommal remélem sikerül. A lista a már említetteken kivül a következő volt: Huelva, Cádiz, Jerez de la Frontera, Antequera, Cordoba, Almeira, Úbeda, Alicante, Murcia, Cartagena. Ez rengeteg látnivaló, és rengeteg idő. Utikönyvekből én még kedvelem a Nyitott Szemmel sorozatot, Spanyolország a címe. Ágica! Most nézem, hogy ez 10 nap. Nekünk tavaly csak 8 volt. Mi külön Giblartárt nem néztük meg idő hiányában. Nem is nagyon olvastam róla olyan dolgokat, ami felkelltette volna az érdeklődésemet. Különbözőek vagyunk. Utitársaink voltak, ők jól érezték magukat. 2 nap alatt azt a sok mindent nem fogjátok tudni bejárni autóval. 1 nap volt a Sierra Nevada egy picike része (vacsorára pont vissza értünk). Következő nap Puerto Banus (érdekes volt!) , Ronda , Sevilla ( a vacsorát teljes egésszében lekéstük!). Nagyon húzós volt! Piszkosol nyomtuk pedig a kis bérelt Corsát, csoda hogy túlélte. A párom kamionsofőr, így még a térképpel se kellett vacakolnunk. A szállodában is van autókölcsönző, de van egy olcsóbb a faluban. Az idegenvezetők felhívták őket telefonon, és másnap már ott is voltak az autóval, és érte is jöttek. Nagyon segítőkészek voltak, karácsonyra még üdvözlőlapot is kaptunk tőlük. YELLOW CAR a nevük. Ha van még kérdésetek akkor írjatok nyugodtan, keddtől kezve szabadabb leszek, lesz időm válaszolni. Sziasztok!
Lunacica Creative Commons License 2006.06.02 0 0 61
Hali mindenkinek! Úgy látom, mióta nem jártam itt, pörgött az élet. Ma végeztem a vizsgáimmal, úgyhogy mostmár részt tudok venni a fórum-életben.
Mi (mint lejjebb olvasható) Torremolinosba megyünk szeptemberben... Még olyan messze van :-(( A Neckermannal utazunk. Kérdésem az lenne, hogy kint is be lehet fizetni a kirándulásokat, vagy előre itthon kell? Illetve, hogy hol érdemes ajándékot venni? Inkább "rendes" üzletben, vagy "bazárokban"? (Az biztos, hogy az utóbbi hangulatát szeretném megélni)
Első utazók vagyunk, és totál kezdők e téren.
Kösz a segítséget!!
Lunacica
Helma Creative Commons License 2006.06.02 0 0 60

Halihó! Örülök, hogy össze jött megint a nyaralásotok.

Lenne egy kérdésem. Mi kocsival megyünk mindent saját szervezésben. Szállást interneten keresztűl foglaltunk, a városokat saját magunk szeretnénk bejárni.

Mivel sokan mondtátok már, hogy Granadát az Alhambra miatt érdemes szervezetten bejárni. Ezt hol tehetnénk meg?

Mármint hol lehet fellelni a magyar idegenvezetőket a túrista csoportjaival, hogy oda befizessünk hozzájuk. Ezt már itthon meg kéne tennünk, vagy esetleg ott kint is elég.

Ha van vkinek infója ezzel kapcsolatban jöhet. Esetleg telefonszáma valamelyik kinti magyar idegenvezetőnek.

Köszi

Előzmény: woody01 (59)
woody01 Creative Commons License 2006.06.02 0 0 59

Sziasztok

kicsit felhozom a témát. Tavaly óriási élményekkel tele jöttem haza Spanyolország eme gyönyörű szegletéről. Úgyhogy álmodoztam róla hogy majd ezt megismételjük párommal. Hát idén visszanézünk. Valaki esetleg jövő héten nem lesz ott?

Én annyit tudok előzetesen mondani, hogy aki oda készül nyugodtan szervezhet saját maga "csillagtúra" szerűen városlátogatásokat. Gibraltár, Ronda városokat mi így jártuk be, Marbella-ból indulva, egy helyi buszjárattal (vmi 5 euró áron volt az út tuti buszokkal, a Portillo busztársasággal, jegyet előre kell venni). Granadát szervezetten Alhambra miatt (nehéz amúgy bejutni) de egyáltalán nem bántuk meg a pluszkiadást mert isteni volt az idegenvezetés. A szállás 4*os, tágas, mindennek felszerelt. A város (Marbella) gyöngyszem, tiptop éttermek, sétálóutcák. Már várom. Idén tervben Sevilla, Cordoba és Jerez. Ha van kérdés benézek ide. W 

kobold77 Creative Commons License 2006.05.31 0 0 58
Sziasztok!

A nyáron szeretnénk barátnőmmel Spanyolországba, Barcelona környékére menni. Nem tudtok esetleg Barcelona közelében valami nyugodt kis tengerparti helyen elfogadható áru szálláslehetőséget? Hablo espanol un poco, tehát nem vagyok elveszett ember. Itt valami megbízható, szép és jó árú panzióra, apartmanra, zarándokházra vagy egyszerűen kiadó szobára gondolok. Nagyon nagyon megköszönném annak, aki segítene. kb 2 hetes időtartamról lenne szó, Barcelona 50 kmes környékén, tengerparti faluban. Minden lehetőség érdekel. Kérlek segítsetek. üdv
Laci
agipa Creative Commons License 2006.05.31 0 0 57

Sziasztok Bari és Helma!

 

Azt hiszem Bari, Te fogsz tudni segíteni nekem! Már "beszéltünk" korábban is, biztos emlékszel rám. Mi júl. 11-20-ig megyünk Costa del Sol-ra, ugyanabba a szállodába, ahol Ti is voltatok.

Csak abban szeretném a segítségedet kérni, hogy melyik kirándulásra érdemes menni szervezetten, és melyikre önállóan?

Még júniusban van alkalmunk rá, hogy kifizessük itthon a szervezett kirándulásokat. 2 áráért 3 kirándulásra mehetünk el, ha még itthon kifizetjük max. 2 héttel indulás előtt. Még nem vagyunk biztosak benne, hogy 3 kirándulásra akarunk szervezetten menni. Ami biztos, hogy Gibraltárt meg akarjuk nézni. (Ti voltatok ott? Szervezetten? Milyen a program? Mit érdemes venni a vámmentesbe? Parfümöt esetleg?)

És ugye Granada az, amit szervezetten kell megnézni az Alhambra miatt.

Szeretnénk bérelni autót, azzal meg tudnánk nézni Rondát, Sevillát, esetleg Cordobát, na meg persze az általad említett Sierra Nevada pici falvait. 

Szóval szervezett lenne Gibraltár+Granada, a többi meg egyéni.

2 napra gondoltunk kocsit bérelni. Szerinted beleférne 2 napba Ronda, Sevilla, Cordoba, Sierra Nevada?

Jó lenne pihenni is, ezért nem akarunk több napot kirándulni. Olyan hamar el fog telni az a 10 nap...

De azért még én is várom a Helmának ígért kirándulási tanácsaidat.

 

Ahogy közeledik az indulás, még biztos számos kérdésem lesz, úgyhogy még zaklatni foglak.

Addig is köszönök minden segítséget.

 

Üdv.

Ágica

 

Ui.: a Spirál utikönyvet már mi is megvettük, tényleg szuper.

 

Helma Creative Commons License 2006.05.31 0 0 56
Köszi, jó pihenést és ha ráérsz majd várom az ötleteket. (Még mi is ráérünk van még 2 hónap, sajnos:(()
Előzmény: bari32 (55)
bari32 Creative Commons License 2006.05.30 0 0 55
Szia Helma! A látnivaló rengeteg, ha csak a spirál utikönyvre támaszkodtok, már az is bőven sok. A párom többször járt már Alicante és Murcia környékén, azt mondja, hogy azt is látnom kell majd egyszer. Még fogok neked írni ötleteket, hogy mit érdemes megnézni, de most nagyon fáradt vagyok, csütörtökön rá fogok érni. Addig is jó álmodozást, bár nektek még nagyon messze van az indulás napja.
Előzmény: Helma (54)
Helma Creative Commons License 2006.05.30 0 0 54

Ja! Amúgy mi is a Spirál utikönyveket részesítjük előnybe, már meg is vettük mind a Spanyolországosat, mind az Andalúziáról szólót.

Rómát és Párizst is többekközött a Spirál utikönyvek segítségével járuk be.

 

Még megvan a régi Panorámás Spanyolország könyv is, a látnivalók nem hiszem, hogy változtak.

Esetleg van valami már könyv amit feltétlen ajánlanál?

 

Esetleg, ha másnak is van jó könyvajánlója, jöhet. Köszi

Előzmény: Helma (53)
Helma Creative Commons License 2006.05.30 0 0 53

Jó lesz nektek is, főleg, hogy már csak két hét. Mi is Rodoszra készültünk, már be is fizettük az előleget, már meg volt az utiterv, könyvet is vettem, mikor visszamondta az utazási iroda a foglalásunkat.

 

De mostmár nem bánom, sőt nagyon örülök, mert így az eredetileg (már tavaly)tervezett uticélt vesszük irányba.

Rettentően izgulok már, nagyon várom.

 

Jó nyaralást kívánok nektek is.

Ha addig is van kedved mesélhetnél Andalúziáról. Mi az amit nem szabad kihagyni, mi az ami felejthető.

Esetleg van e olyan hely, amiről az utikönyvek nem írnak és Ti felfedeztétek.

Szóval ha van kedves várom az ötleteket. 

Előzmény: bari32 (51)
Helma Creative Commons License 2006.05.30 0 0 52

Aug.5-én délután szeretnénk indulni és Barcelonáig meg sem akarunk állni. Ott szombat és vasárnap este megaludnánk (camping). Hétfőn reggel tovább Almeriáig, ott még valahol autóba, campingba megint egy este és kedd délután már elfoglalhatjuk a szállásunkat Mijas-Costán.

Visszafele Madridban 1-2 napot akarunk eltölteni és utána a Francia riviérán még ami belefér. Mármint ha marad pénzünk és energiánk. Inkább az elsővel lesz a gond, az energia ha utazásról van szó végtelen.

 

 

Előzmény: bari32 (51)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!