Keresés

Részletes keresés

zoliee81 Creative Commons License 2013.08.22 0 0 15248
Ebből sajnos semmi sem látszik..
Előzmény: mr.mzsa (15247)
mr.mzsa Creative Commons License 2013.08.22 0 0 15247

Pacsker12 Creative Commons License 2013.08.20 0 0 15246

Nem védekezek :) Csak nem akarom, hogy valakinek úgy jöjjön le, hogy én most fikázni akarom a terméket.

A tapasztalataimat meg szoktam osztani itt, általában a pozitívakat, de most becsúszott egy negatív is. :)

Előzmény: ötfelezős (15244)
PFS Creative Commons License 2013.08.19 0 0 15245

2 hete alkalmazom ezt a gyogymodot :egy negyed  liter kut vizbe so t oldok fel kb ugy  4  5 evo kanal  ki ulok a napra es ezzel a vizzel kenegetem magam  fej skalp,arc , hat ,szoval vegig a mint ha furodnek  csak hat takarekosan  mikor meg szarad kenem ujra  .Mar az elso kezeles utan fordultat indult be . Majd eszte vettem az arcom nal foleg bajusz alalatt  ajak kornyekeegy ket nedvesites uttan kicsapodik a bor felszinere a fuggyu mirigy polusokbol ,ez most nem tudom  mi is pontossan  de a kormommel le tudom kaparni  mag tisztitani a bort szoval ez a hamlas sos vizzel lejon . Eloszor kicsit csip de hamar meg szoktam ,....

Nos ket het utan abszult tunet mentes vagyok ,nincs korpa viszketes  piros foltok az arcomon !

 

ötfelezős Creative Commons License 2013.08.19 0 0 15244

Én azért írtam le a tapasztalataimat, mert hátha ezzel segíthetek valakinek.

 

Ez olyan, mintha védekeznél. Csak nem tudom, minek, mikor én előtte azt írtam:

 

A tapasztalatokat meg kell osztani

 

:)

Előzmény: Pacsker12 (15243)
Pacsker12 Creative Commons License 2013.08.18 0 0 15243

Én azért írtam le a tapasztalataimat, mert hátha ezzel segíthetek valakinek. Előfordulhat, hogy másnál is jelentkezik ez a reakció és akkor legalább tudja, hogy azonnal hagyja abba, mert csak rosszabb lesz.

Amúgy én úgy tudom, hogy a krémben csukamájolaj is található és én sajnos ha májat eszem, akkor lobbanásszerűen elmérgesednek a sömöreim, de sose gondoltam volna, hogy akkor is ha a börömre kenem...legalább már ezt is tudom, még ha ilyen drasztikusan is kellett értesülnöm róla. :)

Ha valakinek használt a krém, akkor annak szívből örülök, de nekem sajnos nem jött be...

ötfelezős Creative Commons License 2013.08.18 0 0 15242

No de hát ez nem új jelenség, hogy valakinek használ valami, valakinek meg árt... A tapasztalatokat meg kell osztani, de az, hogy másnál mit okozott, az ebben a topicban semmit sem jelent. A hitet nem szabad elveszíteni, és próbálkozni kell.

mr.mzsa Creative Commons License 2013.08.18 0 0 15241

Én is kipróbáltam régebben Dream féle krémet, de nekem semmilyen általad leírt mellékhatást nem okozott, igaz nem is használt. Ilyenkor jogosan merülhet fel a kérdés, hogy biztosan jó összetevőket kevertek bele?

 

Előzmény: Pacsker12 (15236)
Pacsker12 Creative Commons License 2013.08.17 0 0 15240

Hát ja! :(

Ráadásul nekem sosem plakkosodott, vagy csak nagyon ritkán, most meg úgy hullik a bőröm, mint mikor halat pucolnak...

De ez van, remélem minél hamarabb visszaáll az eredeti állapot. :)

További szép napot Neked/Nektek!

Előzmény: zoliee81 (15239)
zoliee81 Creative Commons License 2013.08.16 0 0 15239
Bakker... :(
Előzmény: Pacsker12 (15238)
Pacsker12 Creative Commons License 2013.08.16 0 0 15238

Még egyenlőre nem nagyon használ, pedig már hónapok óta szedem. Most belegondolva kb 4hónapja. De nem adtam fel, most is szedem, csak én hülye gondoltam kipróbálom ezt a krémet, mert már többször is szó volt róla itt, de hát jól ráfáztam...a szteroidos szarokkal fel hagyok örökre, ezért gondoltam hogy ez jó lehet, mert ebben nincs, de valamelyik összetevőjére (vagy többre) nem reagált jól a bőröm és jóformán úgy nézek, mint ha megégett volna az egész lábam...

Sajnos a "buta" ember a saját kárán tanul! :)

Előzmény: zoliee81 (15237)
zoliee81 Creative Commons License 2013.08.16 0 0 15237

Neked nem működött a Sulfur?

Előzmény: Pacsker12 (15236)
Pacsker12 Creative Commons License 2013.08.16 0 0 15236

Ha már a tapasztalatokról van szó, akkor ezt úgy érzem muszály megosztanom...elkezdtem használni eukariota krémjét, amit az előttem hozzászóló is használ, az a dream nevű krém vagy mi és már először is furcsálottam, hogy marja a lábamat, de gondoltam valamelyik összetevője intenzíven dolgozik bennem. Majd 2-3nap alatt kifejezetten szép lett a sömörös terület, viszont utána nem kívánom senkinek ami a testemmel történt...intenzíven elkezdett viszketni, de már olyan intenzitással, ami már elviselhetetlen és ha a ruhanemű hozzáér, attól jóformán beszarok, már elnézést... az összes sömörös terület kürül hol izzóvörös, hol sötét barna egybefüggő foltok keletkeztek, amik még jobban viszketnek. Még sosem nézett ki a lábam és a karom ilyen szörnyen és persze máshol is kentem, ahol sömörös, de az nem olyan látványos. 7éve vagyok sömörös, de még sosem néztem ki ilyen drasztikusan, ami jóformán sírásra késztet, akárhányszor ránézek és melette még ott van az égő, iszonytató viszkető érzés, amitől már kezdek házisárkányként viselkedni, mert idegörlő...szóval köszönöm szépen a nagy semmit és kenegesse magát az vele, aki kitalálta!!!

mms2 Creative Commons License 2013.08.14 0 0 15235

Mivel új vagy itt, először olvasd vissza a hozzászólásait!

A népszerűtlenségének az az oka, hogy semmi konkrétumot nem mond a PS gyógyításával kapcsolatban, ( kivéve a saját szellemi tulajdonát képező krém ) csak a mézesmadzagot húzogatja mindenki orra előtt! Pl: 15232......

Amit ő csinál a fórumon, annak a legjobb meghatározása az én véleményem szerint a " nesze semmi fogd meg jól "

A tapasztalatokat pedig igenis oszd meg, hisz erről szól a fórum!

Ui. A krémben lévő "oleum jecoris"-t helyettesítsd "oleum ricini"-vel! ( jobb nem lesz, de legalább nem lesz büdös )

Előzmény: karakast (15233)
eukariota Creative Commons License 2013.08.14 0 0 15234

karakast Creative Commons License 2013.08.14 0 0 15233

Nem tudom érdemes-e feltennem a dream-féle kencével kapcsolatos 2 hetes eddigi tapasztalataimat?

Ugyanis aki ajánlotta(eukarita) nem igazán örvend itt népszerűségnek ahogy látom.

Ennek mi az oka?

A cél a gyógyulás lenne ezen a fórumon  és nem a személyeskedés sztem...

eukariota Creative Commons License 2013.08.13 0 0 15232

Van olyan krém, amit elég csak hetente 2X este felkenni, h tünetmentes legyen egy PS-es beteg..ha már elérte ezt az állapotot, akkor már heti-havi 1X-i kenés is elégséges..ez a termék nem kapható kereskedelmi forgalomban..a használata megkezdése előtt ki kell zárni, h mi tartja fenn, esetleg mi provokálja a PS jelenlétét (liszérzékenység, béta blokkolók, gyulladáscsökkentők, stb..)

Előzmény: Pacsker12 (15230)
eukariota Creative Commons License 2013.08.12 0 0 15231

A PS tünetileg kezelhető és akár tünetmentesíthető, és ez az állapot fenntartható..lehet kezelni belsőleg és külsőleg, ha ez utóbbiról van szó, természetesen csak az érintett területeket kell kezelni, célszerű egy újjkesztyűt vásárolni a gyógyszertárban a krém mellé, és ezt felhúzva kenni a krémet, így kevesebb krém szükséges, és ez oda kerül, ahova kell..a kenés után célszerű pár percet várni, míg a krém felszívódik..este mindenképpen javasolt a kenegetés fürdés után..

Előzmény: Pacsker12 (15230)
Pacsker12 Creative Commons License 2013.08.12 0 0 15230

Szia!

Én viszonylag ritkán reagálok a fórumon történtekre, inkább csak akkor írok, ha valami termékkel vagy kencével pozitív tapasztalatom van és szívesen megosztanám másokkal.

Viszont most lenne egy kérdésem hozzád, mégpedig hogy a 15209. hozzászólásodban (meg előtte már jópár fórumozóéban) említett kenőcsödet kikevertettem, gondoltam egy próbát megér, hiszen a mi esetünkben a remény hal meg utoljára. :) A kérdésem pedig az lenne, hogy lokálisan az egész testet kell kenni vele, vagy csak az érintett területet és hogy az eddigi tapasztalatok alapján, milyen gyorsasággal és intenzitással fejti ki hatását?

Előre is köszönöm a válaszodat! :)

Szép napot Nektek!

Előzmény: eukariota (15227)
babboo Creative Commons License 2013.08.11 0 0 15229

:-) Igen Zsoca, ez így van a reménnyel.:-))

Előzmény: -=Zsoca=- (15220)
Rosszcsont82 Creative Commons License 2013.08.11 0 0 15228

Sziasztok!

Szenved valaki inverz pikkelysömörben? Én megnyertem...

Kb. 10 éve jelentkeztek az első tünetek, fejbőrön, fül hátsó részén, nyakon, hónaljban. Két bőrgyógyász diagnosztizálta félre, többek között volt fagyási sérülés, gomba, seborrhea, a harmadik megállapította az inverz pikkelysömört. Ez a testhajlatokban jelentkezik, duzzadt, vörös foltokban, pikkelyek nélkül. Cutivate kenőccsel kezeltük, és sikerült tünetmentesíteni, kb. 3-4 hét alatt. Azóta ritkán jelentkezik a hónaljamban és a nyakamon, és ha időben felismerem, és kezelem, nem durvul el nagyon a helyzet.

Most viszont hetek óta küzdök vele, nem nagy sikerélménnyel. Hol kibújik, hol elhalványul. Felkerestem egy bőrgyógyászt, sajnos azt a doktornőt nem sikerült elérnem, aki megállapította a betegséget. És mindent kezdtünk elölről. Gombára akarta kezelni, a tudtomon kívül. A felírt kenőcs (Travocort) megégette a bőrömet, a háziorvosom újra felírta a Cutivate-ot, az némiképp segített. Néhány stresszmentes nap is nagyon bevált, sikerült elmennem vidékre a szüleimhez, teljesen kikapcsolódtam, és azon a pár napon még a kenőcsöt sem kellett használnom, teljesen tünetmentes lettem. Aztán visszajöttem, újra meló, újra foltok. Átterjedt a karomra a hónaljamról, még rondább lett. Izzadásgátlót nem tudok használni, úgyhogy mindennapos a váltás póló, a tusfürdő és a kistörülköző a munkahelyen. 

 

A fentiek ellenére a Cutivate kenőcsöt mindenkinek ajánlani tudom, eddig még mindig bevált, és bízom benne, hogy most is segíteni fog. Természetesen azért kérdezzétek meg a bőrgyógyászotokat.

 

Sok sikert, és kitartást kívánok Nektek!

eukariota Creative Commons License 2013.08.10 0 0 15227

Tudom, h régen itt vagy a fórumon (hiszen én is 10 éve ismerem ezt a fórumot), és nem azt akartam a kérdésemmel kifelyezni, h fogalmad sincs a PS-ről és a gyógyításáról..a DermaSray valóban egy semmitmondó név, bármit takarhat..ezt találtam a neten, és ez alapján kérdeztem..

Előzmény: -=Zsoca=- (15226)
-=Zsoca=- Creative Commons License 2013.08.10 0 0 15226

Eukariota neked még biztosan új a (bece)nevem, de hidd el, elég régi motoros vagyok már... sajnos itt az Index sömörös fórumában is. :) Én nem írogatok hülyeségeket, mint itt páran, tudom mit beszélek és írok ha sömörről van szó, nem nagyon szorulok segítségre, de azért köszi a próbálkozást.

 

A derma bőrt jelent, ezért rengeteg bőrkészítmény nevében megtalálod és ha spray formájú, akkor máris meg van a Derma Spray elnevezés...

 

Én a DermaSpray (így egyben írva) nevű készítményről beszélek (írok), ez egy angol termék (salcura). A gyártó sokféle bőrproblémára gyárt termékeket, köztük ekcémára és sömörre is. Van köztük intenzív és kevésbé intenzív. Én az intenzívet vettem, mert nagyon nagy területen, elég súlyos már a sömöröm, így nem akartam a pénzt holmi pacsmagra költeni (enyhe verzió)... ezért csíp és mar. Jelzem, ez csak az első napokban volt, az óta csak a kellemetlen szagot lehet érezni, de nem érzek semmilyen marást.

 

Ha jó lesz, azt úgyis jelzem, ha meg nem, akkor nem érdemes foglalkozni vele, mert pont olyan semmi, mint a többi ezer termék, amit kipróbálgatunk.

Előzmény: eukariota (15225)
eukariota Creative Commons License 2013.08.10 0 0 15225

Ha erre gondolsz, akkor sztem ez nem a Ps gyógyszere, hanem egy gomba ellenes készítmény, és a csípős hatás a vivőközeg miatt van..nagyon ritka esetben fordul elő, h gomba provokálja a PS-t..

 

 

1.         A GYÓGYSZER NEVE

 

Lamisil Derma 1% külsőleges oldatos spray

 

 

2.         MINŐSÉGI ÉS MENNYISÉGI ÖSSZETÉTEL

 

1 g Lamisil Derma spray 10,0 mg terbinafin-hidrokloridot tartalmaz ami 8,8 mg terbinafinnak felel meg.

Ismert hatású segédanyag(ok): propilénglikolt (E 1520) (50 mg/g) tartalmaz.

 

A segédanyagok teljes listáját lásd a 6.1 pontban.

 

 

3.         GYÓGYSZERFORMA

 

Külsőleges oldatos spray.

 

Tiszta, színtelen vagy halványsárga oldat.

 

 

4.         KLINIKAI JELLEMZŐK

 

4.1       Terápiás javallatok

 

A bőr Dermatophytonok, így Trichophytonok (pl. T. rubrum. T. mentagrophytes, T. verrucosum, T. violaceum), Microsporum canis és Epidermophyton floccosum okozta gombás fertőzéseinek kezelésére, például interdigitális típusú tinea pedis (atlétaláb), tinea cruris és tinea corporis esetén.

Pityriasis (tinea) versicolor Pityrosporum orbiculare következtében (ismert Malassezia furfur-ként is).

 

4.2       Adagolás és alkalmazás

 

A bőr kezelésére.

 

Adagolás

Indikációtól függően a Lamisil Derma spray naponta egyszer vagy kétszer alkalmazandó.

 

A kezelés időtartama és gyakorisága:

  • Interdigitális típusú tinea pedis:          naponta egyszer, 1 hétig
  • Tinea corporis, cruris:                        naponta egyszer, 1 hétig
  • Pityriasis versicolor:                           naponta kétszer, 1 hétig.

 

A klinikai tünetek rendszerint néhány napon belül enyhülnek. A rendszertelen alkalmazás vagy a kezelés idő előtti abbahagyása a tünetek kiújulásának kockázatát rejti magában. Amennyiben kétheti kezelés után nem jelentkezik javulás, orvoshoz kell fordulni.

 

Az alkalmazás módja

A Lamisil Derma spray alkalmazása előtt az érintett bőrfelületet és környékét meg kell tisztítani és meg kell szárítani. A tartályból pumpáljon annyi oldatot, hogy az alaposan benedvesítse a kezelt területet és befedje az érintett bőrfelületet és környékét.

Előzmény: -=Zsoca=- (15224)
-=Zsoca=- Creative Commons License 2013.08.10 0 0 15224

DermaSpray. Azt már sikerült kiderítenem, hogy a plakkos területekre hiába fújom, még ha vékonyan vannak is, mégsem bír a bőrbe jutni. Ezért előbb Dipro kúra kell, nincs mese.

Előzmény: eukariota (15223)
eukariota Creative Commons License 2013.08.10 0 0 15223

Megírnád a cucc nevét?..A kék kenőcsben van egy komponens, amit már több évtized óta ismerek, és egy kutatási erdmény..jelenleg elég szűkszavú a vele elért eredmény..én is alkalmaztam anno, amikor praktizáltam, és persze eredményesen, erről számoltam be korábban a Hböszörményi háziorvos öccsének gyógyításával kapcsolatban, aki már évtizedek óta tünetmentes a fején lévő PS miatt..ez egy fejszesz volt, amelyet akkor kezdett használni, amikor a dipró már szart sem ért..a dokumentáció nálam megtekinthető..

Előzmény: -=Zsoca=- (15220)
eukariota Creative Commons License 2013.08.10 0 0 15222

MAGYARORSZÁGON, pontosabban a csonka Magyarországon születtem, de ezt neked is illene tudnod, hiszen a Facebook-on  (volt ismerősödként) jelen vok, és ott levelet is váltottunk..az oldallapomon ez a születési hely is szerepel..de ha Nagyváradon születtem volna, az is MAGYARORSZÁG-ot jelent ..biztosan nem ismered a fórumos etikettet..nem "kötelező" minden bejegyzésre itt a fórumon válaszolni, én főleg azokat szoktam kerülni, amelyek nem építő jellegűek, azaz nem szolgálják a PS gyógyítás elvárható igényét, azaz inkább az oldalt OFF-olják, ezért kérlek ne válaszol, főleg nem ezen a fórumon..más: a "ringrispil" német szó, az oláhok csak átvették..

Előzmény: mms2 (15219)
ivananyu Creative Commons License 2013.08.10 0 0 15221

Üdv.!

Kaptam válszt privátban a kérdésemre, már váltottunk egy pár üzenetet a ps. kapcsolatban, ez a fórum is azért van nem?

 

Előzmény: mms2 (15219)
-=Zsoca=- Creative Commons License 2013.08.09 0 0 15220

Értem. Csak belefutottam böngészés közben és gondoltam, hogy rákérdezek.

 

Én most egy angol terméket tesztelgetek, ha lesz valami eredménye, akkor jelzem. Egyelőre mar mint a fene. :) Legalább érzem, hogy hat. Eddig akármivel kentem (Dipro-n kívül persze), mintha csak vízzel kentem volna, egyáltalán nem éreztem semmit. A hatás is pontosan olyan volt. Reménykedem... az hal meg utoljára ugye. :)

Előzmény: babboo (15217)
mms2 Creative Commons License 2013.08.09 0 0 15219

Kedves Sándor!

Ha már személyes adatokat teszel nyilvánossá, legalább az igazat írjad!!

Már többször is elmondtam neked, most utoljára leírom, hátha a " képzettségének megfelelően igen magas " IQ-val végre megérted!

Veled ellentétben én Magyarországon SZÜLETTEM, és Romániában DOLGOZOK, a saját cégemmel.

Személyesen " kétszer " találkoztunk, ( először és utoljára ) gondolkodj el, hogy miért!?

A románozásról csak annyit, hogy nézz a tükörbe és kérdezd meg magadtól, hogy TE hol születtél??!!

Látod milyen sokoldalú vagyok, most " ringrispiles " nemrég meg " román cirkuszigazgató " voltam!!

Kaptál egy kérdést, ami arról szólt, hogy a SZABADALMAZTATOTT TERMÉKEDHEZ HOL LEHET HOZZÁJUTNI? Négy (4) napig vártam,

mivel nem reagáltál, válaszoltam helyetted. ( neked kellett volna )

Veled ellentétben én most is minden jót kívánok neked!

Üdvözöl a " román oláh kukorica zabáló ringrispiles cirkuszigazgató "!!

Ui. helyesen: ringlispil (románul) magyarul :körhinta ( helytelenül csak tőled idéztem )

 

 

 

 

 

Előzmény: eukariota (15213)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!