Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2015.02.27 0 0 11741
Hát azt honnan vette, hogy aut. immun betegséged van?
Rád nézett?
Azt komoly vizsgálatokkal lehet csak kimutatni.
Valóban menj el a reumatológiára, ez az ö asztaluk.

Elcsùszással nem fognak leszázalékolni.
A mozgást nem szabad abbahagyni, mert rosszabb lesz az állapotod.

Nem vesztetted el a meccset, ez még csak a félidö.
Két hónap? Az még semmi!
Előzmény: Gyuszimók (11740)
Gyuszimók Creative Commons License 2015.02.27 0 0 11740

Két hónapja még teljesen egészséges voltam, mára már minden értelemben egy roncs vagyok.

Neked is mindened recseg -ropog ? Nekem erre azt mondta a doki, hogy az izületeimet támadta meg a saját immunrendszerem. Menjek reumatológushoz.

Előzmény: 1323333 (11739)
1323333 Creative Commons License 2015.02.27 0 0 11739

azért ne add fel, nem tudom mióta kínlódsz vele, de a torna hónapok alatt hozza az eredméynét, én is recsegek, akkor nekem is autoimmun betegségem van???

Előzmény: Gyuszimók (11736)
1323333 Creative Commons License 2015.02.27 0 0 11738

szia!

 

nekem bizsergett a derekam, lábaim zsibbadtak, fájt a lágyékom, mintha téglát húztam volna magammal derékból...és még sincs sérvem, mr nem mutatta ki , gyógyulóban vagyok. lehet egy idegszál becsipődés, vagy egy rossz helyzetű , elmozdult porckorong, amit a ct nem mutat

Előzmény: fekete22 (11730)
1323333 Creative Commons License 2015.02.27 0 0 11737

ne ijedj meg, már az én térdem se fáj..elég egy rossz mozdulat, pihentesd

Előzmény: zlota (11726)
Gyuszimók Creative Commons License 2015.02.27 0 1 11736

Sziasztok !

 

Sziasztok !

Brigi57 ! Köszönöm a válaszod ! Sajnos továbbra sem tudom mitévő legyek. Tegnap voltam gerincsebésznél, aki azt mondta , hogy egyelőre nem kell műteni(1 cm-es csigolyacsúszás) de ha arra kerül a sor , akkor nagyon nagy műtétre számítsak.

Arra, hogy recseg-ropog minden ízületem (de tényleg, még az állkapcsom is ropog), azt válaszolta , hogy valamilyen autoimmun betegségem van. Hát még ez is ! Mostanáig tornászgattam, reménykedtem a felépülésben de azt hiszem be kell látnom, hogy nincs értelme semminek. Már a saját immunrendszerem is ellenem fordult! Be kell látnom, hogy ezt a harcot elvesztettem !

ex-petike23 Creative Commons License 2015.02.27 0 0 11735

Szia !

 

"Majd elküldtek gerinc CT re ahol arra a megállapodásra jutott két orvos, hogy porc-korongsérvem van kialakulóban.

Írtak rá gyógyszert de nem használ."

 

Milyen gyógyszert írtak fel porckorongsérvre ?

Üdv.

Előzmény: fekete22 (11730)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.26 0 0 11734
Azért még ne ijedj meg nagyon, spontán elmúlhat.
Előzmény: zlota (11726)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.26 0 0 11733
Szia!

A háziorvostól kérj egy beutalót a reumatológiára.
Ha porckorongsérvre gyanakodnak, azt mr vizsgálattal lehet megerösíteni.
OEP alapon igen lassú és nehezen küldenek el, zsebböl 22.000 forint a raditechnél, viszonylag gyorsan megcsinálják.

Üdv.
Előzmény: fekete22 (11730)
zlota Creative Commons License 2015.02.26 0 0 11732

Én valamiért úgy érzem nem lenne rossz egy MR az mást is kimutathat, vagy esetleg többet tudnál meg róla.

Előzmény: fekete22 (11730)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.26 0 0 11731
Köszönöm, ez így megnyugtató.
Örülök, hogy neked sikerült, csak sajnos nem nagyon lehet találkozni ezzel kapcs. véleményekkel, pedig a módszer nem új.
Előzmény: similis (11729)
fekete22 Creative Commons License 2015.02.26 0 0 11730

Sziasztok!

 

Azzal a kérdéssel fordulnák hozzátok, hogy kb 1 éve fáj a derekam bal oldalán egy ponton és a hasam alja a lágyékomig.

Elmentem a sebészetre, mert azt hittem, hogy sérvem van de kiderült, hogy sérvem az nincs elküldtek gerinc röntgenre és hasi ultra hangra de semmi baj a gerincemnek. Nos a hasi ultrahangon, sem vesekövem sem epekövem nincs azt mutatta ki a vizsgálat és a prosztatám sem volt nagyobb. Nos ezzel nem tudtunk meg többet.

 Majd elküldtek gerinc CT re ahol arra a megállapodásra jutott két orvos, hogy porc-korongsérvem van kialakulóban.

Írtak rá gyógyszert de nem használ.

És közben meg a lágyékom mind a két oldalon fáj és fel van duzzadva mind a két oldalon olyan mintha daganat lenne ott.

A bal oldali herém is hátra került olyan mintha le lenne szakadva és a duzzanat is egyre jobban látszik.

Azt mondták az orvosok szedjem a gyógyszert és minden rendben lesz de szerintem itt más lehet a baj.

Kérem aki tud segítsen, milyen orvoshoz forduljak???

 

Sebészet: elutasít

Neurológia:  Porckorong sérvre hivatkozik

CT-n azt mondták semmi komoly

 

Tanácstalan vagyok a lágyékom fáj a két combom is a lágyékom irányában és a derekam a baloldalon egy ponton! 

A segítségeteket előre is köszönöm! üdvözlettel: Fekete22

similis Creative Commons License 2015.02.26 0 0 11729

Nem tudom, ilyen szinten már nem értek hozzá, az biztos hogy valamilyen szinten megvastagítja a szalagot, ezért nem lehet korlátlanul csinálni, nekem használt ennyit tudok. Biztos van olyan is akinek nem.  De van akinek nem is csinálja, mert nincs rá szüksége. Egyik ismerősöm is elment hozzá, (ő is műtve volt és nem igazán lett jó neki), és őt szimplán gyógytornára meg manuálterápiára küldte. Szval nem csinálja csak azért mert miért ne, van elég betege szerintem 3 életre előre ahhoz, hogy ha nincs szükséged valamire, nem fogja csinálni.

Előzmény: Törölt nick (11728)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.26 0 0 11728
Köszönöm, tehát akkor egy ilyen alkalommal nem egy hanem több injekciót adnak az adott területre.


Egy pasi a vital.hu-n Dr. Kövári Zsolt idegsebésznek panaszkodik, mondván, ha valamit megbánt az a Rácz katéter és a proloterápia.
Azt panaszolja, hogy nagyon megvastagították a szalagot.
Nem tudom! Ijesztö lehet ha mondjuk egy megvastagított szalag nyom egy ideget.
Előzmény: similis (11727)
similis Creative Commons License 2015.02.26 0 0 11727

Nem egy injekciót, hanem végigszurkálja az adott helyett és mondom én nem számoltam, de van akinek 30 helyre is szúrt az adott területen belül, azt ő ítéli meg hogy hova kell az mr, a tünetek, meg tapintás útján. Egyébként röntgen alatt csinálja, hogy pontosan lássa hova megy a szuri.

 

Azt ő mondja meg mikor van vége, de mondom nekem volt olyan h mikor már vége volt egyébként és felhívtam h fáj megint akkor mondta h menjek be és megszúr megint. De mondjuk én elég speciális eset vagyok :)

 

Nekem a Péterffyben csinálta, de a honlap alapján, lehet hogy most már a Bimbó úton is csinálja teljesen privátba, de ezt nem tudom.

 

De szerintem jelentkezz be hozzá, és akkor mindent elmond, meg hogy Neked mit lehet/érdemes csinálni, mert nem is mindenkinek szokta javasolni ezt a kezelést.

Előzmény: zlota (11726)
zlota Creative Commons License 2015.02.26 0 0 11726

Ma hátúszás közben elkezdett fájni a vállam.Kattogni minden átfordításnál.A végén fél karral kellett leúsznom az utolsó 100 métert.

Na az lesz szép, ha ezt is abba kell hagynom.Ezt meg valami más ízületi dolog miatt.

Mivel a topik címe "Porc-Gerinc-EÜ" kérdezem hogy ez valami porc dolog lehet, vagy valami húzódás?

A kattogás miatt aggódom.Most már lassan mindentől parázok... több mint fél éve rendszeresen hátúszom eddig hasonló gondom nem volt.

Törölt nick Creative Commons License 2015.02.26 0 0 11725
Ha jól értem, a 4-6 hetes intervallumokban csak egy injekciót ad, de azt szórtan az adott területen (pl. nyak), és 4-6 hét elteltével megint egy injekció szórva. És így lesz az injekciók száma kb.6-7 db.

Legalábbis a guna terápia így müködik, de sajnos az nem használt nekem.

Ezt az eljárást a Péterfyben vagy a Bimbó u.-ban csinálja?

És mitöl függ a terápia hossza? Te jelzed, hogy már jól vagy, vagy a Doktornö ellenörzi, vizsgálja a szöveti regenerációt valamilyen módszerrel?

Bocs a sok kérdésért!
Előzmény: similis (11722)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.26 0 0 11724
Szia!

Ennek a leszázalékolásnak van egy külön fóruma, ök ott biztos otthon vannak a témában.
Illetve jó néhány oldallal odébb van egy fórumozó (Sziporka66), aki nagyon járatos ez ügyben is. Emailen eléred.

Üdv.
Előzmény: Gyuszimók (11723)
Gyuszimók Creative Commons License 2015.02.26 0 0 11723

Sziasztok !

 

Nagy szükségem lenne a segítségetekre. Lassan egy hónapja  vagyok táppénzen mert el kezdett fájni a jobb lágyékom annyira, hogy  alig tudtam megemelni a lábam és lehajolni. A röntgen az L.V.-ös csigolya 8 mm-es csúszását (spondylolysthesis) , és ugyanazon a csigolyán 3mm-es spodylosyst állapított meg. A medence felvételen a csípőízületek mérsékelt beszűkülése is látszik (coxarthrosis).Az MR vizsgálat mindezt visszaigazolta L.V. gyöki kompresszió mellett !

Betegségeim :

-M4310 Spondylolisthesis

-M4300 Pondylosis

-M1590 Polyarthrosis

Mondjátok meg légyszi mit tegyek , van esélyem leszázalékoltatni magam úgy , hogy pénzt vagy adókedvezményt kaphassak ?Hogy csináljam a táppénz dolgot , mert a főnököm alig várja , hogy felvegyem a munkát és azonnal kirúghasson. Ki tudja ennek az egész dolognak a helyes menetét leíri?

Remélem lesz olyan köztetek aki végigolvassa  bár tény . hogy hosszúra sikerült.

Segítsetek kérlek ! Köszönöm !

similis Creative Commons License 2015.02.26 0 0 11722

Igen, megtaláltam már, sztem nem lehet túl régi az oldal. Valóban kicsit fájdalmasabbnak jön le belőle mint amilyen valójában, emiatt ne aggódj. Maga a kezelés 100x rosszabb, de az meg nem tar annyira sokáig. Mondjuk az se egyforma mindenkinek, mert voltak akik még azt is képesek voltak közben számolni hogy hány szúrást kaptak. Én csak az egyenletes légzésre figyeltem hogy kibírjam :P

 

De azt is túl lehet élni, én kaptam kb 6-7 x derekamnál, ugyanennyit a nyakamnál, és 1x még a térdemet is kezelte hasonló módszerrel, na az sokkal jobban fájt utána tényleg, jópár napig alig bírtam menni. De az sem rögtön lett jobb utána, hanem a hónapok múltával észrevettem, hogy az olyan dolgoktól amiktől előtte fájt, már nem, vagy csak sokkal nagyobb terhelés után.

 

Előzmény: Törölt nick (11721)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.26 0 0 11721
Köszönöm, hogy leírtad a tapasztalatod.
A honlap: fajdalomklinika.hu

A honlapot olvasva úgy éreztem, sokkal jelentösebb a fájdalom, amit a direkt gyulladás okoz.
Előzmény: similis (11720)
similis Creative Commons License 2015.02.25 0 0 11720

Igen jól emlékszel a műtéti infokra, és utána jöttek a drnő kezelései.

 

Ez a gyulladás amit a szurik kiváltanak, nekem nem volt gáz, olyan "kellemes" fájdalomnak tudnám nevezni, mint egy erős izomláz, ami azért javul napról-napra. Kb 4-6 hetente van 5-6 alkalommal a kezelés, és 1-1 kezelés után pár napig van a fájdalom nem végig az egész kezelés alatt. A kezelés maga az már más tészta, az nem valami kellemes :( De valamit valamiért.

 

Gyulladás csökkentőt végig az egész alatt nem lehet szedni, legfeljebb ha nagyon muszáj, paracetamol hatóanyagú fájdalomcsillapítót. De a kezeléstől nem lesz olyan fájdalmad hogy kéne, ha egyébként nincs.

 

A honlapot nem ismerem, akkoriban nem volt erről, de majd megkeresem.

Előzmény: Törölt nick (11710)
1323333 Creative Commons License 2015.02.25 0 0 11719

Köszi, akkor azért nyomta a lábfejem , meg a bokám:) férjem ráállítom a témára.

Köszi a tanácsot, egyébként én is elégedett vagyok vele.

 

 

Előzmény: Törölt nick (11717)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.25 0 0 11718
Hát akkor ma szinte semmit nem tudtál elintézni.

A denevérpadommal elégedett vagyok, csak mint már olvashattad, ezek az okosok fordítva teszik rá a lábtartót.

A csak nyújtás az nem sok. Valamit kéne azért mozogni.

Üdv.
Előzmény: ex-petike23 (11716)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.25 0 0 11717
Megfordítottam a lábtartót, hátra tettem a hengert elöre a bokafogót. Akkor jeleztem a gyártónak, hogy rosszul van felrakva.
Köszönte, hogy szóltam. Persze továbbra is úgy forgalmazzák.
De pillanatok alatt át lehet rakni. Le kell húzni a rúdról a hengert és a bokafogót, majd megcserélni.
Előzmény: 1323333 (11715)
ex-petike23 Creative Commons License 2015.02.25 0 0 11716

Szia Brigi !

 

Megjártam az sztk-t.

A neurológus nem volt ma, a jövő héten lesz, csütörtök délutánra tudtak időpontot adni.

A gyógytornász szabin van, délután kell hívni őket időpont-ügyben.

Bementem a gyógy. segédeszköz boltba, szendvics szerkezetű talpbetétért, valgus állásra.

Igen ám, de az ortopéd doki magas sarokrészűt mondott, itt meg azt állítják, hogy olyan nem létezik, csak mélyített sarkú.. persze a doki csak péntek délután lesz, akkor majd felhívom, és megkérdezem tőle.

 

Egy ülő párnát (felfújható, egyensúlyozóst) sikerült azért vennem.

 

Azon gondolkodom, hogy inkább csak nyújtó gyakorlatokat csinálok, homorítást most egy darabig nem, hátha attól szurkál a lábfejem.

A csak nyújtásnak is van értelme ?

 

A wellimpexes géppel elégedett vagy ?

 

Köszi!

Előzmény: Törölt nick (11714)
1323333 Creative Commons License 2015.02.25 0 0 11715

én is  a fittet használom..mit csináltál vele, hogy nem szorítja  a bokád, 7 perc után már érzem...

Előzmény: Törölt nick (11714)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.25 0 0 11714
Kiváncsi leazek mit mond a doki.

Most a wellimpexnél akció van a debevérpadokra. Én a fttet használom, annak jó a lábtartója. Ez most 29.000.forint, én még negyvenért vettem. Ha mégis meggondolnád magad.

Üdv.
Előzmény: ex-petike23 (11713)
ex-petike23 Creative Commons License 2015.02.25 0 0 11713

Szia Brigi!

Nem fáj! 

A lábam zsibbad, és csipked időnként, de nem tudom, hogy ez az ideggyulladás utóhatása, vagy amiatt van, hogy a kiboltosulás most is nyomja az ideget/durazsákot, vagy a homorításos gyakorlatok miatt.

A labdán homorítást éreztem egy kicsit kellemetlennek, de lehet, hogy csak az izom nem szokta még ezt.. mindenesetre azt abbahagytam.

Ma mehyek a neurológushoz, kérek tőle beutalót az OGyK-ba, ott meg kérek időpontot.

Előzmény: Törölt nick (11712)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.24 0 0 11712
Szia!

Semmi olyat ne csinálj, ami fájdalmat provokál.
Ha fáj a homorítás, ne csináld.

Az én ágyéki szakaszom gondja hasonló, mint a tied.
Kiegyenesedett lordózis, enyhe jobbra konvex torsiós scoliózis,protrúsió. Nekem kifejezetten jót tesz a homorítás.
Ha fájdalmat éreznék, nem csinálnám.

Ez olyan, mint a fejenállás. A gyakorlat maga nagyon jó, de az én nyakamat tacsra vágná.

Érezz rá, hogy mi tesz jót neked. Ennek egyik módszere a próba.

Üdv.
Előzmény: ex-petike23 (11699)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!