Keresés

Részletes keresés

Xaxonos Creative Commons License 2015.02.05 0 0 4375
Szia. Jól megjártad,sajnálom. Hát nem sok remény van rá hogy érdemes e feldolgozni a kan iz miatt. Felénk ugyan van aki kolbásznak megcsinálja és eladja,de szerintem a füst sem veszi el a bűzt róla meg Téged sem nézlek olyannak aki ilyet eladna. Azért hivj fel egy hentesboltot hátha kutyakajának eladják kimérve. Nagy veszteség az biztos nektek.
Előzmény: Mirtill72 (4372)
Xaxonos Creative Commons License 2015.02.05 0 0 4374
Helló. Táppal a leg gyorsabb de ugy k.va drága. Takarmány keverék+ koncentrátum ami olcsóbb. Mindkettövel 6 hónapos korra elérhetö a 120kg persze a malac fajtájától függ.
Előzmény: gaboor92 (4371)
ez-Ben Creative Commons License 2015.02.05 0 0 4373

 :( Sajnálom "Rómeót" .

 

 Próbálj beszélni egy olyan hentessel, aki gyakorlott a kényszervágások terén. Vagy egy nagy tapasztalatú böllérrel. XXI.szd. már mindenre van megoldás. Kár lenne ha pocsékba menne.

 Együttérzéssel. Csak ügyesen- és semmi pánik. ( Drukk !)

Előzmény: Mirtill72 (4372)
Mirtill72 Creative Commons License 2015.02.05 0 0 4372

Sziasztok .

Tapasztalat megosztás következik.

Tegnap este mikor etettem , még egyik állatkámnak sem volt semmi baja. Ma reggeli etetésnél , a 3 mázsás apa állatkámat , a vályú mellet a földön fekve találtam, vergődve , furcsán hörgő hangot hallatva. Szóltam a páromnak , aki meg próbálta fel állítani , mert azt hittük ,hogy csak a lejegesedet betonon el csúszott , és a beton csúzsóssága miatt nem bír fel állni. Vastagon be szalmáztunk alá , hogy legyen miben felkapaszkodni , de közel egy órás kínlódással sem sikerült. Akkor vettem észre , hogy a nyitott szájába be láttam , hogy a nyelve tövén valami véres hab jön felfelé. Azonnal hívtam párommal az orvost aki miután el mondtam neki , hogy mi van , közölte vele , hogy valami össze keveredett a vérkörbe és össze omlott a vérkeringése. Ki se jön , mert nem tud rajta segíteni , azonnal vágjuk le felé, fogyasztható a húsa, de ha bontáskor bármi szokatlant észlelünk , vigyünk át a belsőségből mintát és be vizsgálja . Na de heréletlen apa állatról van szó , mit csináljak a kanszagú hússal ?
Szép kis nap.

gaboor92 Creative Commons License 2015.02.04 0 0 4371

Mivel etessek ha azt szeretném, hogy a lehető leggyorsabban vágósertés legyen választási malacból? Mennyire költséges és költségkímélő megoldások léteznek erre?

Rzola Creative Commons License 2015.02.04 0 0 4370

Búza,árpa ,kukorica  forrázva ,táp és korpa valamint minden konyhai maradék illetve hulladék az övék . Ugyan ezt kapták a vietnámiak is táp és kukorica  nélkül .

Előzmény: Xaxonos (4369)
Xaxonos Creative Commons License 2015.02.03 0 0 4369
szewa Zola! Örülök hogy jól fejlödnek a malacaid. Tudtam én hogy tudsz Te. Arra gondoltam a több fehérjével hogy igényesebb fajta mint a vietnámi vagy manga bár ök is meghálálják a minöségibb kaját. Mivel etetsz? Ugy értem ajanlott nem csak tisztán darát adni hanem kell bele táp is amit viszont majd Te is végy el a nyáron vagy a vágás elött. Meg kell a malacodnak karacsonyra a 250 lenni ! )
Előzmény: Rzola (4367)
Xaxonos Creative Commons License 2015.02.03 0 0 4368
Szia. Számit a fajta is, viszont tény hogy hogy nálam is nagyobbak lettek a száraz táposak. Talán a titok a sertés gyomorban lehet ugyanis az nagyon érzékeny még ha a disznó minden evö is ,ugy gondolom a egyenletes száraz táp folyamatosabban épül be mint a változó kaja meg több vizet is isznak rá mint a moslékra. A moslékosnak viszont a húsa jobb!! A szója fel tudja hamar nyómni a jószágot de ajanlanám hogz vágás előtt 2hónappal ne adj nekik ha jó hust akarsz. A 10 hónapós hus disznódnak már tóbnek kéne lenni mint 140
Előzmény: matula84 (4365)
Rzola Creative Commons License 2015.02.03 0 0 4367

Szia! Nagy zabagépekké váltak a malackák ,esznek mint a sáskák és szépen gyarapodnak :)
Kicsit régen beszéltünk róluk már 01.09 környékén,akkor mondtad ,hogy több fehérjére lesz szükségük . Mire gondoltál?

Előzmény: Xaxonos (4287)
Rzola Creative Commons License 2015.02.03 0 0 4366

Bocsi,hogy beleszólok! Nekem vietnámi nagyfehér keverék anyám volt  13 malacot fialt ebből 4 kis termetű lett 60-70kg a többi 90-110kg közötti volt egyévesen  az apjuk 90kg vietnámi . Úgyhogy szerintem a vérvonal ütött vissza nálad .

Előzmény: matula84 (4365)
matula84 Creative Commons License 2015.02.03 0 0 4365

helló Xaxonos!
Van kettő húsdisznóm 10 hónaposak kb 140 kilósak és van három vaddisznó-mangalica keverék. ők 8 hónaposak és olyan 80-100 kgosak. Forrázva kapják a darát 2/3 részt 1/3 rész hízó táp és egy kevés szója, kapnak még bele moslékot és kenyér illetve péksütit. Igazság szerint az volna a kérdésem, hogy a vadaknak a testvérei 120-130 kilósak voltak január elején (őket a sógorom nevelte) szinükben és alkatukban is a mangalica anyukra hasonlítottak, de ők szárazon kapták a darát és külön a vizet. A vérvonal ütött ki rajtuk igy, hogy jóval nagyobb volt a súlyuk vagy az étel?

Előzmény: Xaxonos (4363)
Rzola Creative Commons License 2015.02.03 0 0 4364

Eladó 10hetes vietnámi malacok vegyes ivarban  5000ft alku nélkül! Vácdukán.

Xaxonos Creative Commons License 2015.02.02 0 1 4363
Údv! Ugy etestd ahogy neked kényelmesebb és olcsóbb. Szárazan kényelmesebb de drágább, moslékot igaz akkor is lehet külön adni nekik. Ha van ételmaradékod akkor jobb a moslék mert izesebb de könnyen el is lehat kapatni öket mert ha véletlenül nincs benne maradék kaja fött krumpli stb,egyes disznók akkor nem esznek. Ha szárazan etetsz mindig legyen elöttük viz is. Milyen idös és milyen fajta malacod van?
Előzmény: matula84 (4362)
matula84 Creative Commons License 2015.02.01 0 0 4362

Sziasztok!
Nem rég óta vannak malackáim és érdeklődnék, hogy ki mit javasol nekem. Mivel etesem őket a hízás érdekében. Szárazan kapják-e a darát külön vízzel vagy inkább moslékosan? A segítségeteket előre is köszönöm..

Rzola Creative Commons License 2015.02.01 0 0 4361

Én takarmány problémára gondolok . Az elmúlt pár napban nem hoztál friss takarmányt?

Előzmény: sasa87 (4360)
sasa87 Creative Commons License 2015.02.01 0 0 4360

Idén novemberben lesz 4 éves!

 

Március vége felé fog harmadjára fialni!

 

A súlya olyan 300kg körül van!

Rzola Creative Commons License 2015.02.01 0 0 4359

Kicsit többet jó volna tudni a cociról! Vemhes vagy nem ,mennyi idős ,stb: !

Előzmény: sasa87 (4357)
Rzola Creative Commons License 2015.02.01 0 0 4358

Sajnálom őket ,valahol sejtettem,hogy ilyesmi fog történni. Kicsik is hideg is van és az anyuci sincs a legjobb állapotban ,sajnos most eszt hozta a sors :(
Majd legközelebb már biztos sikerülni fog minden!
További jó gazdálkodást!

Előzmény: bolero84 (4356)
sasa87 Creative Commons License 2015.02.01 0 0 4357

Sziasztok!

 

Lenne egy olyan gondom,hogy van nekem egy kocám és már két napja nem eszik normálisan, kiöntöm neki a kaját és eszik belőle két három  falatott azután otthagyja az egészet ez mitől lehet?

 

bolero84 Creative Commons License 2015.02.01 0 0 4356

Szia! Elhullott mind a három... :/

A koca viszont egy kicsit jobban van...

Előzmény: Rzola (4355)
Rzola Creative Commons License 2015.01.31 0 0 4355

Sajnálom a malackát ! 36fok kell eleinte a kicsiknek majd később lelehet csökkenteni 20fok körülre. Az utolsó videón amikor bokszolnak az meg van előttem is amikor 24órasan ugyan így játszottak . Remélem a többi szépen felcseperedik ,próbáld meg hátha van az anyának teje ,legalább fröccs tejet kapjanak!

 

Előzmény: bolero84 (4352)
bolero84 Creative Commons License 2015.01.31 0 0 4352

Ilyenek voltunk a nyáron...

Előzmény: Rzola (4349)
bolero84 Creative Commons License 2015.01.31 0 0 4351

Szia! Egy malac mínsz ,

de a másik kettő sárga színűt ürített és nem hígat...nyílván csak volt értelme 3 óránként éjjel is tunkolnom őket...de borzasztóan kell fűteni rájuk...az anyuka reggel 3 tyúktojást megevett és a vizébe tettem egy púpos evőkanál malactápszert...meg 3  dl savanyú tejet is megivott...fel is állt a három lábára...beszéltem a dokival...holnap egy  gyulladáscsökkentőt még adunk neki...

Köszi a segítséget! :)

Előzmény: Rzola (4350)
Rzola Creative Commons License 2015.01.30 0 0 4350
Előzmény: bolero84 (4348)
Rzola Creative Commons License 2015.01.30 0 0 4349

Nekem is voltak vietnámi malackáim,ha nincs belső sérülése az anyának akkor lehet esélye még ,oxitocin inekció szokott segíteni a tej megindulásában normál esetben .

2éve 65db kismalacom volt :)

Előzmény: bolero84 (4348)
bolero84 Creative Commons License 2015.01.30 0 0 4348

Szia! Köszi! Sajnos egy állatpatikában vásárolták és 3 kilós zacskóban...nincs ráírva semmi...holnap felhívom a patikust(állatorvost)...azt elfelejtettem írni,hogy ezek vietnámi malacok...picik...a komondorunk megharapta,illetve összemarta az anyjukat...a koca nagyon szarul van...erre megfialt ma reggelre...a kocának sajna kevés esélye van...kapott egy antibiotikumot és egy gyulladáscsökkentőt... injekciókat...a megmaradt kismalacokat inkább behoztam...nem is volt teje a kocának... :(

Előzmény: Rzola (4347)
Rzola Creative Commons License 2015.01.30 0 0 4347

Szia!
Szerintem 1-2dl keverjél be fejenként és addig erőszakoskodj velük,de csak finoman ameddig nem lesznek hajlandóak elfogadni a cumit. Nem tudom milyen cumid van de ha olyan ami a gumikesztyű újára hasonlít az a legjobb. Tedd a tápszert műanyag flakonra arra húzd fel a cumit ,tedd a szájába és finoman spricd be neki de ne nagyon nehogy félre nyeljen.
Dobozán biztos van név és gyártó az oldalukon biztos találsz mennyiségi adatott!

Előzmény: bolero84 (4346)
bolero84 Creative Commons License 2015.01.30 0 0 4346

Sziasztok! Légyszi segítsetek...vagy legalább mondjátok meg hányadik hsz-ben volt róla szó...napos malac kézből etetése tápszerrel? 3 kicsi malac...tápszert megvetettem ,de azt nem mondták,meg nem is kérdezték meg...hogy mennyi tápszer kell ,mennyi vízbe...a cumit nem is fogadják el...légyszi segítsetek minél előbb! Most melegben vannak,melegvizes palackokat is raktunk melléjük...3 van...

MG Petimester Creative Commons License 2015.01.29 0 0 4345

"....- Szeretnék disznó lenni!
Ez a kijelentés annyira meglepő volt, hogy mindnyájan elhallgattunk. Még a szakállas főorvos is abbahagyta az ezredessel való vitatkozást és a lengyel fiú kezében megállt a szájharmonika. Boris pedig ült az ágyán és ahogy végignézett rajtunk, a szeme sötéten tüzelt .
- Igen - ismételte makacsul, törött németséggel, az ezernyelvű tábor nemzetközi volapükjén - szeretnék disznó lenni. Mert irigylem a disznókat, értik ? Azért !
Néhányan összenéztünk. Valaki hátul a szoba sarkában fölnevetett. Élesen, cinikusan.
- Tán nem elég moslék neked ez az élet itt ?
De a szobrász mintha meg se hallotta volna a szavakat. Szeme végigszökdösött a figyelő arcokon, aztán szaggatott, ideges hangon beszélni kezdett.
- Tudják, én szegény fiú voltam és gyermekkoromban anyám elszegődtetett a községhez disznópásztornak. Maguk most nevetnek, pedig a  disznók előtt megemelheti a kalapját minden ember. Tudják-e milyen jószándékú, becsületes állatok azok ?
Három éven át jártam ki a legelőre velők, tavasztól őszig. Megismertem őket. Hűségesek, tisztességesek. Értik? Szerettek engem! Pedig én nem is voltam disznó, csak ember...
Nyelt egyet és egy pillanatig maga elé bámult a padlóra. Aztán folytatta :
- Egy őszön makkoltatni küldtek föl a hegyekbe. Akkor történt, hogy farkasok kezdték kerülgetni a kondát. Volt a rám bízott állatok között egy, amelyik mindig külön járt a többitől. Egy rühes, sovány kis süldő. A többi nem tűrte meg maga között, mert, hogy maga alá piszkolt, fektiben. Mert a disznó nagyon tiszta állat , tudják-e, az elveri magától az ilyet. A konda szégyene volt ez a süldő. És éppen erre mentek rá a farkasok.
- Reggel történt, alig valamivel virradat után. Éppen kitereltem az állatokat a karámból s álmosan dűtöttem neki hátamat egy bükkfának, amikor a visítást meghallottam. A kis rühes süldő megint valamivel távolabb túrt a többitől s azt cserkészték be a farkasok. Négyen támadtak reá egyszerre. De amikor én felütöttem fejemet a sivalkodásra, már valamennyi disznónak fönt volt a feje és a következő pillanatban az egész konda összeröffent s mint egy roppant fekete henger rohant reá a farkasokra. Képzeljenek csak el kétszázegynéhány disznót, tömötten egymás mellett, fölemelt ormánnyal rohanni, fújva és fogcsattogtatva ! Szempillantás alatt elkergették a farkasokat s a kis rühes süldőnek néhány harapáson kívül semmi baja nem történt. Én pedig sokat gondolkoztam akkoriban azon, hogy miért is védte meg a falka ezt az egyet, akit amúgy is kitaszított maga közül s akit azután sem fogadott vissza soha. De csak most jöttem rá: azért, mert disznó volt az is.
- Hát látjátok, ezért szeretnék disznó lenni. Mert irigylem a disznóktól a szolidaritást, ami az én emberi falkámból hiányzik. Mi tanokat hirdetünk és jelszavakat halmozunk jelszavakra, de közben mindenki csak önmagával törődik, nemhogy a kisujját is mozdítaná másért. Ha akkor, ott az erdőn, az én disznófalkám is úgy viselkedik mint ma az emberi társadalom: rendre az egész falkát fölfalhatták volna a farkasok. Mint ahogy az embereket is fölfalja rendre a,gonoszság és az önzés. Elsőnek talán engem. De aztán mást is. Es végül mindenkit. Mindenkit! Még azokat is, akik most engem falnak föl ott az irodákban !
Nem szólt többet, csak ült az ágyán és hallgattunk mi is. "   ....              :-))

MG Petimester Creative Commons License 2015.01.29 0 0 4344

,-)) ...Jó magam is be szeretnék köszöni majd...   :-))   üdv.

Előzmény: Norbert Zsankó (4340)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!