Keresés

Részletes keresés

barkácsszakkör Creative Commons License 2011.09.27 0 0 654

Sziasztok! A hajamat tépem, mert az új thunderbird-ben nem tudok új postafiókot letrehozni addig, amíg nem adom meg az SMTP beállításokat (az "új postafiók" varázsló nem enged tovább), márpedig ebben az épületben ezen a héten senki sem fogja tudni megmondani az smtp beállítást. Tehát a hülye varázsló addig nem enged levelet FOGADNI, amíg be nem állítom a levél ELKÜLDÉST. Szóval vagy valaki elárulja, hogyan lehet létrehozni új POP thunderbird fiókot ezen idióta varázsló nélkül, vagy visszaállunk az outlookra, mert ez így nem megoldás.

komikami Creative Commons License 2011.09.19 0 0 653

Sziasztok!

 

Abban kérném segítségeteket, hogy tudtok-e valami olyan kiegészítőről, ami küldés/fogadáskor az outlookhoz hasonlóan külön ablakban mutatja postafiókonként ezt a folyamatot, megvalósulását. Linux alatt az evolution (olyan mint a thunderbird) is tudja ugyanezt. Sehol sem találok ilyen kiegészítőt.

 

 

Nagyon köszönöm előre is!

 

 

AfrikaansAlbanianArabicArmenianAzerbaijaniBasqueBelarusianBulgarianCatalanChinese (Simplified)Chinese (Traditional)CroatianCzechDanishDetect languageDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGeorgianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatinLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishThaiTurkishUkrainianUrduVietnameseWelshYiddishAfrikaansAlbanianArabicArmenianAzerbaijaniBasqueBelarusianBulgarianCatalanChinese (Simplified)Chinese (Traditional)CroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGeorgianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatinLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishThaiTurkishUkrainianUrduVietnameseWelshYiddishNyelvfelismerés ť Hungarian
gyulai-imre Creative Commons License 2011.09.17 0 0 652

Sziasztok!
Az a problémám hogy az általam használt Thunderbirdes

postatfiókokból küldött üzenetnek a név mezője

idézőjelben jelenik meg a nem Thunderbirdet használó

címzetteknél.


Akkor jelenik meg a címzettnél a feladó idézőjelben,

ha a feladó postafiókbeállításaiban a név mezőben

ékezet ÉS különleges karakter is szerepel (tipikusan

. a dr után). Ha van benne . és nincs benne ékezet

akkor semmi gond (pl. dr. Gipsz Jakab) vagy hogyha

nincs benne . és van benne ékezet (Pl. dr Gipsz Nóra)

akkor is minden rendben.

Ez a gond a 3.1.11-es Thunderbird verziónál előjött

(Itt a Thunderbird is idézőjelben jelenítette meg a

feladó nevét), utána az 5.0-ás verziónál

Thunderbird-Thunderbird levelezésnél már nem.

Felfrissítettem a gépeket a legújabb Thunderbirdre

(6.02). De ez sem oldotta meg a problémát ha a Feladó

Thunderbird-es, de a címzett nem. Sokáig úgy

gondoltam hogy Microsoft-os gondról van szó, mert

ugyanez a hiba az OE-n kívüli újabb progikkal is, pl.

Outlook 2003, Windows Mail. De Firefox hibáról van

szó, mert freemail-es címre, a freemail webes

felületén bejelentkezve is ugyanezt csinálja. További

érdekesség hogyha OE-ben partnerként mentem az

idézőjeles feladót, akkor az idézőjeleket is menti.

(Pl. a partner tulajdonsága lapon: Vezezéknév: "Dr.

Tóth Keresztnév: Viktor"     ). De ha ez után

módosítom a partner adatlapját, úgy hogy kiszedem

belőle az idézőjeleket, és ez után újra kapok levelet

a feladótól (ami természetesen idézőjelben jelenik

meg) akkor nem tudom felvenni a partnerlistámra a

címzettet, mert azt mondja hogy már szerepel.

Próbáltam a karakterkódolást is állítani, de úgy

vettem észre hogy az csak a levél törzsét érinti a

feladó nevét nem. Különben is az ékezetes és

különleges karakterekkel nincs gond, megjelennek

rendesen, csak idézőjelek közé teszi a program.
Interneten nem találtam semmit erről a problémáról.

Hol lehetne a postafiók név mezejének a

karakterkódolását beállítani? Illetve egyéb ötlet?

Előre is köszönöm a segítséget!

Kivancsi_1 Creative Commons License 2011.09.09 0 0 651

Szia!

 

Én nem vettem észre lassulást, nálam tökéletesen működik. Bár azt hozzá kell tennem, hogy én IMAP tipust használok, nem POP3-at. A levelek száma kb 1000 db és 70%-nál van melléklet is.

 

Ebből adódóan, nekem is van egy problémám. Gmail fiókomhoz IMAP rendszeren keresztül csatlakozom ( a lelelek a kiszolgálón maradnak) és a TB megnyításakor szűrők segítségével a beérkező leveleket mappákba rendezem. A probléma ott van, hogy egyes leveleknél a mellékletet nem jeleniti meg a TB. Megnéztem a weben keresztül a fiókom és ott megjelenik a melléklet.

Van valakinek esetleg tapasztalata, 5ete? Gondoltam arra, hogy a levél áthelyezésénél merül fel a probléma, mivel a TB-nek az áthelyezési szűrőszabály miatt a levelet le kell tölteni, majd visszatölteni a megfelelő mappába.

 

Várom a segítő válaszokat, 5leteket.

 

Üdv: Kivancsi

Előzmény: rosencrantzhu (650)
rosencrantzhu Creative Commons License 2011.09.08 0 0 650

Sziasztok, nektek nincs problémátok a 6-os verzióval?  Nálam egyszerűen használhatatlanságig lelassult, és pár munkatárs is ezen panaszkodik.

srf Creative Commons License 2011.08.21 0 0 649

Hát mért használja a te fiókodat bárki is? :)

Csinálj magadnak (vagy másnak) egy új Windows fiókot és biztos senki nem fogja látni a te leveleidet!

Előzmény: horika_ (648)
horika_ Creative Commons License 2011.08.20 0 0 648

Köszönöm, kipróbáltam, beállítottam a mesterjelszót, de nekem ezt azóta sem kérte soha. (Indításkor viszont kér IMAP-jelszót.) Tehát ha van egy olyan gép, amit más is használ rajtam kívül, akkor a TB indítása után mindenképpen látja a bejövő emailek fejlécét, mappákat stb. És ezt NEM LEHET kikerülni. Nekem ez elég furcsa. 

Előzmény: Geronimo cáratyuska (647)
Geronimo cáratyuska Creative Commons License 2011.08.15 0 0 647

Olyan van, hogy indításkor jelszót kér, és míg meg nem adod nem megy tovább, de az a kívánság nem teljesül, hogy semmi ne látszódjék. Látszik a mappalista és az üzenetfejlécek.

(beállítások - biztonság - jelszavak - mesterjelszó használata)

Előzmény: horika_ (646)
horika_ Creative Commons License 2011.08.12 0 0 646

Sziasztok!

Olyat lehet TB-ben, hogy az ikonra kattintva (elindítva) ne jelenjen meg az egész postaláda beérkezett levelestül, mappástul stb.? Hanem előtte kérjen jelszót, és amíg nincs meg a jelszó, addig semmi ne látszódjon.

Köszönöm!

 


r.tonyo4 Creative Commons License 2011.07.15 0 0 645

köszi így már okés a dolog

bár Seamonkeyt használok, de abban is ugyanígy vannak a beállítások

Előzmény: Dulifuli (644)
Dulifuli Creative Commons License 2011.07.15 0 0 644

Thunderbird esetén (legalábbis abban a verzióban, amit én használok) a következő segíthet a problémán: az Eszközök, Beállítások, Szerkesztés, Általános fül alatt a "Levél továbbítása" listából a "Beágyazva" opciót kell kiválasztani. Próbáld meg ezt beállítani, és utána továbbítsd újra a leveleket!

Előzmény: r.tonyo4 (643)
r.tonyo4 Creative Commons License 2011.07.14 0 0 643

a gmail topicból irányítottak ide. Ez volt a kérdésem:

 

Üdv

már 6 éve vagyok gmail használó, de most vettem észre, hogy Thunderbird, vagy seamonkey levelezőprogramból a gmailes fiókomba  továbbított leveleket a gmailben nem tudom megnézni, azért mert, .eml-ként és egyszerű mellékletként fogadja, és a levélben nem is látom az eredeti továbbított tartalmat. Sem az eredeti szöveget, sem az eredeti csatolmányt.

Az .eml-t pediig vagy böngészővel nyitja meg, vagy pedíg jegyzettömbben, de a lényeg az, hogy txt ként, és így pl egy Word csatolmányt sem tudok megnyitni. Arra gondoltam, hogy valami beállítás  probléma lehet, de nem jöttem rá eddig.

 

Köszi a segítséget, fontos lenne a megoldás

 

Dulifuli Creative Commons License 2011.07.01 0 0 642

Én nem használom a 3-as verziót, de állítólag abban alapból új fülön nyílnak meg a levelek, az új levél szerkesztését új fülön viszont a Google szerint még a 3.1-es verzió sem tudja.

Előzmény: gymkhana (641)
gymkhana Creative Commons License 2011.06.30 0 0 641

Sziasztok

Meg tudná valaki mondani, hogy lehet azt beállítani, hogy ha egy levelet dupla katt-al felnyitok, vagy ha új üzenetre kattintok, akkor ne új ablakban nyíljanak fel, hanem új lapon (új fülön)?

Dulifuli Creative Commons License 2011.05.11 0 0 640

Fogalmam sincs, hogy mi okozhatja ezt, illetve tippem azért van: szerintem vagy valami vírus lehet, vagy egyszerűen programhiba. Az előbbi miatt érdemes átnézni az egész gépet, hogy van-e rajta, az utóbbira meg még mindig csak annyit tudok mondani, hogy nekem a 2-es verziótól kezdve egyik sem működött teljesen gond nélkül, így már jó ideje nem is erőltetem a dolgot, hanem használom továbbra is az 1.5.0.14-es verziót, mert azzal még semmi komolyabb gondom nem volt. Tudom, hogy ez így nem annyira biztonságos, de én már csak azt mondom, hogy inkább legyen valamivel kevésbé biztonságos, mint hogy ne működjön. Lehet ezért köpködni, de az tény, hogy nem én szoktam itt panaszkodni ilyen hibákra.

Előzmény: dsteve11 (639)
dsteve11 Creative Commons License 2011.05.08 0 0 639

Szia!

 

Ugyan ez a problémám, a kereső megtalálja a régi leveleket, de csak a fejlécet meg 1-2 sort mutat. Ha rákkantitok, akkor üres lap jön be.

Találtál megoldást? Vagy vki esetleg tud segíteni?

Előzmény: ENGINEER (619)
axa13 Creative Commons License 2011.05.03 0 0 638

Sziasztok!

 

Valamit sikeresen elnyomtam a Thunderbird-ön (3.1.10) mert a beérkező leveleimet egyböl olvasottra teszi, így nem látom kaptam-e új levelet. Próbáltam megkeresni, mit állítottam el és hol, de nem találtmam semmit :( Tud ebben valaki segíteni?

Köszi!

Catti-bia Creative Commons License 2011.04.30 0 0 637

Szia!

 

Nem lehet, hogy ez a gond:

"a user profilt és a program files mappát átmásoltam win7 alá"?

 

Én fél éve telepítetem újra az oprendszert (xp -> w7) és valami spec múdon hoztam át a leveleket meg a Firefox dolgait. Valami külön programot találtam hozzá.. és működött és működik. :)

 

Catti

Előzmény: Spidersoft (636)
Spidersoft Creative Commons License 2011.04.27 0 0 636

Sziasztok!

 

Az mitől van, hogy mikor letöltöm az új leveleket, akkor a Thunderbird először letöltögeti őket, és aztán áll neki sorbarendezni, amivel levelenként kb. egy másodpercet eltölt? A probléma XP alatt nem jelentkezik, csak Win7 alatt.

 

Ugyanarról a Thunderbirdről van szó, és nem csak verzióra, hanem példányra is... a user profilt és a program files mappát átmásoltam win7 alá és (ezt a furcsaságot leszámítva) teljesen jól működik...

 

Régebben már használtam a Win7-et úgy két hónapig: akkor is így pakolászgatta a leveleket... mivel az akkori gépemen nem futott jól a Win7, ezért visszatértem XP-re, és win7 alól visszaszemezgettem a profil- és programfileokat XP alá, és újra jól működött a Thunderbird.

 

Nemrég kipróbáltam, hogy feltettem egy kopasz Win7 rendszerre egy vadonatúj Thunderbirdöt, beállítottam benne a levelezőt és ugyanez: rendezgetett... emiatt kénytelen vagyok azt hinni, hogy ez vagy alapból ilyen Win7 alatt, vagy valami fícsör...

 

 

Nem lehet ezt valahol kikapcsolni?...

 

 

Előre is köszönöm!

Dulifuli Creative Commons License 2011.04.27 0 0 635

Nem értem a problémát. Ha ugyanattól jöttek, akkor rá kell szűrni a küldőre (ha a tárgy ugyanaz, akkor meg arra), aztán Ctrl-A és Shift-Del.

Előzmény: Mimi01 (634)
Mimi01 Creative Commons License 2011.04.27 0 0 634

Sajnos nem jött össze ez a megoldás, marad a kézi törlés. A gond az, hogy valaki spam-et küldött, de abból is 20 ezret:-( azt akartam törölni

Előzmény: Catti-bia (633)
Catti-bia Creative Commons License 2011.04.26 0 0 633

Szia Mimi01!

 

Nem tudom, hogy ez így segít-e, de ha jól rendezed a leveleket, akkor sikerülnie kell. :)

Ha rákattintasz egy levélre majd nyomvatartod a shift billentyűt és rákattintasz egy másik levélre, akkor az első levéltől a kattintottig kijelöli az összeset. Illetve lehet egyesével is kijelölni, ha a ctrl billentyűt tartod lenyomva. De a kettőt lehet kombinálni úgy, hogy shiftel kijelölsz 20 levelet, majd ctrl-lal meg újra kattintasz a már kijelölt de mégsem törlendő levelekre.

Ha minden törlendő kijelölve, akkor meg már csak a del billentyű lenyomása hiányzik. :)

 

Sok sikert, :)

Catti

Előzmény: Mimi01 (632)
Mimi01 Creative Commons License 2011.04.26 0 0 632

Sziasztok!

 

Egy kis segitségre lenne szükségem. Hogyan tudok thunderbird beérkezett üzenetek mappájából tömeges levelet törölni? Van mondjuk a mappában 200 levél, de abból 150-et törölni akarok egyszerre. Ha kijelölöm, akkor a 200-at jelölöm ki, és ha azokra kattintok, amiket meg akarok hagyni, akkor persze amiket törölni szeretnék, azoknál is megszünik a kijelölés.

Van valakinek valami jó ötlete?

Előre is köszönöm a segiséget

Catti-bia Creative Commons License 2011.04.23 0 0 631

Beállítottam - még pár napja - teszteltem, de ugyanúgy nem jó, így vissza is állítottam. :)

Azért egy próbát megért - köszi. :)

 

Vagy inkább úgy (hangzik), hogy néhány inviteles IP cím valami szpemlistán szerepel.

Előzmény: Dulifuli (626)
Catti-bia Creative Commons License 2011.04.23 0 0 630

Ez jó! Tetszik! Köszi! :)

 

Ez is tetszett nagyon:

"Óvatos leszek, megígérem."

:)))

Előzmény: Andreas (629)
Andreas Creative Commons License 2011.04.22 0 0 629

Egy tipp: Talán mást is idegesít, hogy a Thunderbird a levél fejlécében a Címzett mezőben az email címünk helyett az "Ön" szöveget jeleníti meg. Főleg "Egyesített mappák" nézetben találtam zavarónak, hogy nem látom melyik címemre jött a levél. Kicsit keresgélve megtaláltam hogy hogy lehet kikapcsolni:

 

Eszközök/Beállítások, Haladó, Általános, Beállításszerkesztő és itt a mail.showCondensedAddresses tulajdonságot kell átbillenteni.

kpl Creative Commons License 2011.04.21 0 0 628

Üdv, az érdekelne hogy be lehet-e állítani valahogy azt, hogy egy levél nyomtatásakor a néha több oldalnyi többi címzettet ne nyomtassa ki a viharmadár ? (3.1.9-es verzióm van)

Catti-bia Creative Commons License 2011.04.20 0 0 627

Köszi a HTML tippet, átállítottam. Annak ellenére HTML-nek volt belőve, hogy szinte soha nem küldök HTML formázást levélben. :) De most majd kiderül, hogy így jó lesz-e neki. :)

 

Nekem úgy tűnik, mintha az Invitel néhány IP címe blokkolva lenne a két célszerver által.

Na, de most tesztelés fázis. :-)

 

Köszönöm!

Előzmény: Dulifuli (626)
Dulifuli Creative Commons License 2011.04.20 0 0 626

Szerintem próbáld meg beállítani a Thunderbirdben, hogy ne HTML formátumban küldje a leveleket! (Nálam ez úgy megy, hogy Eszközök, Postafiókok beállításai, és a megfelelő cím alatt a Címzés és szerkesztés kiválasztása után a Szerkesztés rész első opcióját kell törölni.) Ettől talán meggyógyul, és ha valamikor mégis szükség lenne az üzenet formázására, akkor azt meg lehet tenni egy külső programmal, és elküldeni csatolt állományként.

Ha ez nem segít, akkor érdeklődni kéne a címzett domain postmasterénél (pl. postmaster@citromail.hu), hogy szerintük mi okozhatja ezt a hibát. Eléggé úgy hangzik a dolog, mintha náluk lenne beállítva, hogy ne fogadjanak leveleket abból a domainből, amiből Te küldesz. Ha így van, akkor lehet, hogy annak a szolgáltatóját is meg kell majd keresned, hogy próbálják meg orvosolni azt a hibát, ami miatt kitiltották őket.

Előzmény: Catti-bia (625)
Catti-bia Creative Commons License 2011.04.20 0 0 625

Nem köhögök, nincs lázam. ,)

De azért frissítgetem a rendszert, aztán tolok egy ellenőrzést, de igazából nem hiszem.

 

Amúgy ilyen üzenetek jönnek vissza:

 

@indamail.hu>: host mail29.indamail.hu[91.83.45.29] said: 552 5.2.0
    Z9Cc1g00906CNLm019Cgxr Blacklisted URL (in reply to end of DATA command)

@citromail.hu>: host server30.citromail.hu[91.83.45.30] said: 552 5.2.0
    YDMr1g00906CNLm01DMu1u Blacklisted URL (in reply to end of DATA command)

 

@indamail.hu>: host mail27.indamail.hu[91.83.45.27] said: 552 5.2.0
    Wwr51g00b06CNLm01wr9mk Blacklisted URL (in reply to end of DATA command)

 

Van, amikor egyszerre küldök indamail-re meg freemail-re és a freemail megkapja az indamail visszaír.

Előzmény: Dulifuli (624)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!