Keresés

Részletes keresés

watta1 Creative Commons License 2005.10.26 0 0 18

potyamuvek.atw.hu

nyman Creative Commons License 2005.10.24 0 0 17
hat en az otezer emberbol az 1-2 vagyok akinek explorerrel sem jon le az oldal, ugyhogy velemenyt nem tok mondani.
Előzmény: goog (16)
goog Creative Commons License 2005.10.24 0 0 16

Sziasztok......

 

Remélem már sokan benéztetek a http://fenykapu.free-energy.hu/ oldalra..

 

Mi  véleményetek....?

 

Én már kisérletezek..........

reszeltsajt Creative Commons License 2005.10.24 0 0 15

...azt hittem, hogy ez egy fórum, ahol beszélgetünk. Eltűntetek? Vagy már az ingyenenergiát barkácsoljátok.....?

 

reszeltsajt Creative Commons License 2005.10.17 0 0 14
Nem semmi! Egy szabadegyetemmel felér!
Előzmény: goog (13)
goog Creative Commons License 2005.10.17 0 0 13

Működik a http://fenykapu.free-energy.hu/ oldal.

 

Nézzétek meg!!!

reszeltsajt Creative Commons License 2005.10.16 0 0 12
Előzmény: Antonió (7)
TheLawnmoverMan Creative Commons License 2005.10.16 0 0 11
Hidraulikus áutó? De a hidraulika szivattyúját dízel hajtja, igaz ? ;) Nekem mazdám van, az is japán, talán van megoldás?
goog Creative Commons License 2005.10.16 0 0 10

Itt van Daniel Dingel vízautója. Képek videók. http://www.s-line.de/homepages/keppler/wasserauto.htm

 

Daniel Dingel egy Fülöp-szigeteken élő feltaláló, aki 1969-óta többszáz benzinüzemű autót alakított át vízmeghajtásúra.

 

Ezen az oldalon mutat be egy 16 szelepes Toyota Corollát vízzel üzemelve.

goog Creative Commons License 2005.10.16 0 0 9

Sziasztok...

 

Örülök a pozitív ill. negatív hozzászólásokhoz is.

 

Sok eu-s országba kevernek étolajat az üzemanyaghoz. De van ahol csakis kizárólag étolajjal ill. biodízellel mehetnek az agráripar területén a kamionok, traktorok. És ez Anglia.

 

Ki tudja nekem megmondani hogy mi is az a jövedéki termék ill. az, hogy jövedéki adó.

 

Nem találtam még definíciót erre.

 

 

Mi is az a vízüzemű autó?

 

Ez nem külömbözik semmit a megszokott benzines otto motortól.

A motor ugyan az csak nem benzingőzt fecskendezünk be, hanem hidrogén és levegő keverékét. A vizet egyenfeszültséggel szétbontjuk hidrogénre és oxigénre.

Ennyi az egész.

 

Mostanába leszedtek egy oldalt a netről. Ezzel foglalkozott rengeteg kisérlet volt rajta. http://fenykapu.free-energy.hu/ 

 

Ez most nem mükszik, de beszélek a sráccal, hogy rakja fel valahova megint.

 

Addig is http://www.szabadenergia.lap.hu/.

 

ui.: ha valaki kitalálja, hogy 1 liter benzin kell az autóhoz és a végtermék is 1 liter benzin,  gyakorlatilag örökmozgó lesz az adócsalást követ el?

 

üdv mindenkinek.....

ak_ Creative Commons License 2005.10.16 0 0 8
A sz*arháziak szerint ha beleöntöd az étolajat a tankba, akkor az már nem étolaj, hanem üzemanyag és mint ilyen jövedéki termék, amely után adót kell fizetni. Bár szerintem ez egy kapitális baromság és az étolaj attól még étolaj marad és amíg nem hoznak olyan törvényt, hogy közúti közlekedésben csak az vehet részt aki adózott üzemanyaggal üzemelteti a járgányát, addig tehetnek egy szívességet.
Előzmény: goog (0)
Antonió Creative Commons License 2005.10.16 0 0 7

Szia!

engem érdekelne ez a szélerőmű dolog.Tudnál valami plussz infót mondani erről?Ki a forgalmazó,hol lehet elérni stb.?

 

Előzmény: reszeltsajt (2)
TheLawnmoverMan Creative Commons License 2005.10.16 0 0 6
Gondolom kompatibilis a dízelolajhoz (csak) télen adagolt dermedéspont csökkentővel, amit bármely kúton külön megvásárolhatsz. Egyébként meg naná, hogy büntiznek... az üzemanyaggal fizetjük közvetve az úthálózat építését/fenntartását. Az étolaj árában ez tudtommal mnincs benne. Abban csak inszekticidek fordulnak elő nyomokban ;)
Előzmény: Platon (5)
Platon Creative Commons License 2005.10.16 0 0 5
Te nem lehet hogy környezetvédelmi probléma van az étolajal? Nem tudom hogy kapna e zöldkártyát étolajal. Meg ugye az is valószinű, hogy a jelenlegi zöldkártyájához a mérést étolajjal végezték.

Mellesleg érdekes ez a dolog, még nem hallottam róla. Hogyan akadályozzák meg hogy beledermedjen a motorba?
Előzmény: goog (0)
reszeltsajt Creative Commons License 2005.10.15 0 0 3
...egyébént majd megoldják ezt is: lesz az étolajon is jövedéki adó, s majd a rászorultak (akik otthon krumplit sütnek) majd pályázhatnak állami támogatásért.
Előzmény: goog (0)
reszeltsajt Creative Commons License 2005.10.15 0 0 2

Sziasztok,

divatos lett a téma (mármint az étolajos autók). Mostanában túl sokat beszélnek róla. Túl sok felesleges dolgot! Épp ma volt a hírekben, hogy megbüntetik a határon azokat, akik étolajjal mennek. (Pont azért nyílt ma ez a topik??)

Korábban meg azt mondták, hogy károsítja a motort. Egy biztos: nem akarják, hogy elterjedjen!

Úgy tudom, nincs rá törvény! (Még nincs.)

Viszont ismerek olyat, aki 6 éve használt étolajjal jár, kutya baja az autónak.
Ausztriában tilos, Németországban pedig lehet. Nézzétek meg a német Toyotások internetes klubját. Ott le van írva, hogyan kell átalakítani az autót, hogy biztonságos legyen. A limitált km: 160.

Most volt az ÖKO vásár. Ott meg láttam egy amerikai házi szélerőművet, ami egy normál háztartás energia ellátását képes megoldani. Az ára 3600 EUR. A német muki azt mondta, hogy 26000 db-ot adott el belőle. Ilyet biztosan veszek! De ahogy ezeket ismerem, majd ebbe is beleszólnak! (Ugyanis 10 méter magasra kell szerelni.)

Krokofánt Creative Commons License 2005.10.15 0 0 1

ne! ne idegesíccs!

te itt feltatláod a vízüzemű autót, én meg frankón szomjanhalok, mert egy hét múlva ötezer forint lesz két csepp víz jövedéki adója!

eszedbe ne jusson barbálni a vízzel!

tervezzél földüzemű autót inkább! (földem nincs)

Előzmény: goog (0)
goog Creative Commons License 2005.10.15 0 0 0
Nem tudom, hogy vagytok vele, de engem felháborít ebben a szabad országba, hogy nem is olyan szabad.

Nem lehet logikus értelmezésben mindent, bármit csinálni. Nincs szabadság!!!!!!!!

Amin, felháborodtam az az, hogy ki mondja meg azt, hogy mi a törvény ill. mit lehet vagy mit nem.

 

Hallottátok ti is, hogy Baranyába büntetik az embereket, mert nem gázolajjal üzemeltetik a gépjárműveiket, hanem étolajjal.

 

Ez most miért baj?

 

Ezt ki dönti el, hogy mivel üzemeltethetem az autómat. Aláírtam 1 szerződést az állammal hogy akkor vehetek autót, ha olyan üzemanyaggal üzemeltetem, amiből nekik jó hosszútávon????

 

Az a problémájuk, hogy az étolajon nincs jövedéki adó, mint a benzinen, gázolajon ,..stb és a szőlőn, boron.

Tehát nem folyik be pénz az államkasszába.

 

Mi lesz, ha összefogunk, mint 'vizesek' (nem olajosok) és tömegesen autókat fogunk átalakítani vízhajtásúra.

Lehet, hogy az esővizet is megadóztatják? :-) Egy jó pár évvel ezelőtt azon röhögtünk a haverokkal, hogy eljön majd az az idő is, amikor nem lesz ingyé' a levegő se.

 

A szegények csak 1-2-t lélegezhet percenként.

 

De vissza a témához.

 

Át lehet íratni a forgalmit hogy vízüzemű az autóm?

Lehet zöldkártyát szerezni ilyen autókra? Mert úgy hallottam, hogy eleinte a hibrid autókra se akarták megadni.

 

Mi alapján bírálják el azt, hogy lehet -e vízre vizsgáztatni az autót vagy sem.

Azért elég nagy az olajosok beleszólása a világon mindenbe pl. politikába,.

 

Előfordulhat, hogy lecsuknak azért mert ingyen energiával megy az autód.

Azért nem mindegy, hogy gyilkosságért ülsz vagy egy ilyen, valaki kitalált hülye gazdasági törvény megszegése, áthágása miatt.

 

Na mind1.

 

Nektek mi a hozzászólásotok? Hogy gondoljátok?

goog Creative Commons License 2005.10.15 0 0 topiknyitó

Üdvözöllek titeket......

 

Ide azokat az érdeklődöket, feltalálókat, fejlesztőket várok akik elsősorban a free-energy technológiát részesítik előnybe a mai energiahordozókkal szemben.

 

!!! Csináljunk vízüzemű autókat !!!

 

 

Üdvözlettel GooG....

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!