Keresés

Részletes keresés

marosi.pal Creative Commons License 2007.02.17 0 0 1218

Ebben sajnos nem segíthetek, de próbáld meg a másik erdélyi topikot, éppen kajákról írnak mostanság:

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9002225&la=64420378

Előzmény: Vicus_35 (1217)
Vicus_35 Creative Commons License 2007.02.17 0 0 1217
Csak azért kérdeztem, mert a Drága páromnak egyik kedvenc levese a pacal leves. De én nem tudom a receptjét. Gondoltam Valaki csak tud itt segíteni:)))
Előzmény: marosi.pal (1216)
marosi.pal Creative Commons License 2007.02.17 0 0 1216
Nem mindenki erdélyi a fórumon, de ha végigolvasod a topicot, akkor rájösz ki hova való. Fogjuk rá úgy 70%-ban erdélyiek.
Előzmény: Vicus_35 (1215)
Vicus_35 Creative Commons License 2007.02.17 0 0 1215
Sziasztok!

Ti itt mind erdélyiek vagytok?
marosi.pal Creative Commons License 2007.02.17 0 0 1214

Azt sem verik nagy dobra, hogy az EGT tartózkodási engedéllyel jár a családi pótlék is, ha a többi feltétel is megvan:

http://www.magyarorszag.hu/allampolgar/ugyek/egeszseg/gyertam20060213/csalpotl20060627.html

Előzmény: zsolt.tomai (1212)
enciee Creative Commons License 2007.02.16 0 0 1213
Köszönöm szépen nagy segitség volt ez nekem.Aranyosak vagytok
Előzmény: marosi.pal (1211)
zsolt.tomai Creative Commons License 2007.02.16 0 0 1212

Munkavállalásal kapcsolatos cikkeket böngészve az alábbi két dokumentumra bukkantam:

 

Tájékoztató a külföldi állampolgárok magyarországi foglalkoztatásának szabályairól (2007. január 01-jétől)

http://www.pbkik.hu/download.php?id=6193

 

és

Engedélymentesség igazolása iránti kérelem

http://www.afsz.hu/resource.aspx?ResourceID=fovaros_nyomt_engedelyment_igaz_kerelem

 

Kiemelném a fontos részt: "nincs szükség a bolgár, illetve román állampolgárok további magyarországi foglalkoztatásához, ha az érintettet a Rendelet hatálybalépésekor vagy azt követően megszakítás nélkül legalább 12 hónap időtartamú foglalkoztatása irányuló jogviszonyban jogszerűen foglalkoztatták."

 

Úgy tűnik, hogy a munkaügyi központok próbálják eltitkolni létezésüket, vagy tudatosan nem adnak ki róla információkat. Vannak ismerőseim akik már megkapták az igazolást, miszerint a Magyar Köztársaság területén engedély nélkül dolgozhatnak.

Ha valaki munkavállalási engedély helyett ilyen igazolással kéri a tartózkódási engedélyt, annak 5 évre szóló tartozkódási engedélyt állítanak ki.

marosi.pal Creative Commons License 2007.02.16 0 0 1211

"A megélhetéshez nem kérnek bankszámlát vagy készpénz bemutatást,mert ugye régebben ez volt?"

A megélhetést is kell bizonyítani. De ezt kérdezd meg tőlük, hogy mivel kell bizonyítani, mert én nem tudom.

 

"És hol kell ezt igényelni?"

A lakcím szerinti idegenrendészeti (bevándorlási) hivatalban.

Megnézheted a térképen, hogy hova tartozol, válaszd ki hol laksz:

http://www.bevandorlas.hu/terkep.php

 

http://www.bevandorlas.hu/teruleti_szervek.php

Előzmény: enciee (1210)
enciee Creative Commons License 2007.02.16 0 0 1210
És hol kell ezt igényelni?A megélhetéshez nem kérnek bankszámlát vagy készpénz bemutatást,mert ugye régebben ez volt?
enciee Creative Commons License 2007.02.16 0 0 1209
köszönöm szépen a segitségeteket.Lenne még egy kérdésem.Édesanyám is szeretné ezt az EGT kártyát megkérni.Neki munkavállalásija van.Neki milyen pappirok kellenek hozzá?
Előzmény: Green Army (1208)
Green Army Creative Commons License 2007.02.16 0 0 1208
bármikor kérheted,de a lejárat előtt 1 hónappal mindenképpen kérned kell..
Előzmény: enciee (1207)
enciee Creative Commons License 2007.02.15 0 0 1207
És ezt csak akkor kerhetem ha lejar a tartozkodásim?
Előzmény: marosi.pal (1206)
marosi.pal Creative Commons License 2007.02.15 0 0 1206

-kell a házassági anyakönyvi kivonat

-a lakás tulajdoni lapja

-1 db. arcfénykép

-1500 Ft

 

Amiket egyszer már leadtál a hivatalba az előbbi tartózkodási kérelmezésekor, azt nem szokták kérni ismételten.

 

Még egyebeket is kérhetnek, de ez a konkrét esettől függ.

Előzmény: enciee (1205)
enciee Creative Commons License 2007.02.15 0 0 1205
A lényeg az hogy oda szeretnék eljutni hogy megkapjam a magyar állampolgárságot.Ugye eddig ugy volt hogy tartozkodasi,letelepedési és utánna az állampolgárság.Annak örülnék a legjobban ha csak az állampolgárságot kéne intéznem.A lányom is magyar állampolgár mivel itt született.Nem tudom hogy igazán jelent-e valamit?Mi szükséges ahhoz hogy én megkapjam ezt az EGT kártyát?
enciee Creative Commons License 2007.02.15 0 0 1204
elnezest kerek.Roman allampolgar vagyok
marosi.pal Creative Commons License 2007.02.15 0 0 1203
És még valami. EU állampolgárok személyi igazolványt is használhatnak útlevél helyett az EGT kérelemnél. Román állampolgárok esetén az új tpusú (műanyag) személyi kell.
marosi.pal Creative Commons License 2007.02.15 0 0 1202

Green.

 

Ez ebben a formában nem igaz.

A letelepedési nem szünt meg.

A törvény nem tiltja, hogy valaki letelepedési engedélyt kérjen mint EU állampolgár, csak rendelkezésre áll számára egy új lehetőség, az EGT tipusú tartózkodási engedély, amit olcsóbban és gyorsabban be lehet szerezni és hasonló jogokat biztosít.

 

Szoval ha valaki nagyon akarja, kérhet EU állampolgárként is letelepedési engedélyt, de minek várjon egy letelepedésire 3-5 hónapot, ha az EGT okmányt akár egy nap alatt is el lehet intézni.

 

Az EGT-nél azt az egy kényelmetlenséget látom, hogy munkavállalói jogcím esetén a román állampolgárok évente meg kell hosszabítsák.

Házastársi jogcím esetén az EGT tartózkodási engedélyt akár 5 évre ki kéne adják, ha korrektek lennének a hivatalban. (Egy EU állampolgár ismerősöm 5 évre kapta meg az EGT okmányt, mivel magyar állampolgár a házastársa).

 

Majd 2007.július 1. után mondhatod, hogy EU állampolgárok nem kérhetnek letelepedésit, ugyanis akkor hatályba lép az új törvény.

 

Amúgy meg honnan tudod milyen államolgár enciee?

 

Ugyanis ha netán szerb vagy ukrán állampolgár lenne, akkor nem lenne jogosult EGT okmányra, hanem ők továbbra is a letelepedésit kell kérelmezzék.

Előzmény: Green Army (1201)
Green Army Creative Commons License 2007.02.15 0 0 1201

Szia!

 

Letelepedési már megszünt. Helyette EGT (Európai Uniós) tartózkodási engedély van.

Ezt megkapod 1 hónapon belül.

(hogy az útlevél lejártával mi a helyzet, azt nem tudom pontosan)

Előzmény: enciee (1199)
marosi.pal Creative Commons License 2007.02.15 0 0 1200

Bocs, de milyen állampolgár vagy? Mert ha román állampolgár vagy akkor lehet, hogy jobb EGT tartózkdási engedélyt kérni, ami olcsóbb és gyorsabb mint a letelepedési.

Előzmény: enciee (1199)
enciee Creative Commons License 2007.02.15 0 0 1199
Sziasztok.Nekem is lenne egy kerdesem ha tudtok segiteni azt nagyon megkoszonnem.En magyar allampolgarhoz vagyok ferjhezmenve van egy lanyom is.mar hat eve hazasok vagyunk.2007 07 lejár a tartozkodasi engedélyem ami családeggyesitésnek van kiállitva.Szeretnek letelepedési engedély kérni ez hogy lehetséges.Viszont az utlevelem is lejár 2007 08.Tudom hogy kell csináltatnom ujat csak azt nem tudom hogy megcsinaltathatom én aprilisba vagy ez hogy müködik?Elöre is köszönöm a segitséget.
M! Creative Commons License 2007.02.14 0 0 1198
Igen, regisztrálni kellett, aztán a még meglévő időpontokból lehetett választani,hogy melyik nap, melyik órában akarok menni. Jól működött a dolog, egy percet sem vártam, kedvesek voltak és 1 óra múlva mehettem vissza az engedélyért.
Csak arra kell figyelni, hogy minden papír meglegyen.

Ja.

Azóta megvan a TAj-számom is, hát inkább nem mondok róla semmit. Várni ugyan nem kellett sokat, de háromszor zavartak vissza, mert nem voltak rendben a papírok, eléggé kukacoskodóak a Teve utcában.
Előzmény: marosi.pal (1197)
marosi.pal Creative Commons License 2007.02.06 0 0 1197

Szia!

 

A következő linken lehet időpontot foglalni:

http://www.bmbah.hu/reserve.php

 

Először regisztrálni kell.

Előzmény: tmania (1196)
tmania Creative Commons License 2007.02.06 0 0 1196

Sziasztok!

 

Kedves M! szeretnék tőled kérni valamit,remélem tudsz segíteni;

Picit régebben írtad,hogy te interneten kértél időpontot a Budafoki út,60,Idegenrendészetre és,hogy nem kellet várnod meg stb....

nem tudnád leírni az internet címet,gondolom bárki kérhet időpontot,ha egyszer dolga van ott s nekem hétfőn lesz,megprobálnám.

mint leírtam már 3-4 órát kell várni és sokat segítenél,ha leírnád a címet;

előre is köszi és várom a válaszod.

 

tmania Creative Commons License 2007.02.05 0 0 1195

Szia,kedves marosi.pal!

 

Örülők,hogy válaszolsz,ahogy látom te nagyon jártas vagy ezekben a dolgokban:-)))

Nagyon boldoggá tettél ezzel a válaszal,de uakkor szomorúvá is;azért mert bárkivel beszélek és elég sokat érdeklődöm,de nekem nem ezt mondják,igaz még konkrétan mondani sem tudnak semmit,mert nincs elhatározva:-((((

Ha tudsz mindenféle infóval segítenni,kérlek tedd meg.Pl.a jövő héten(ha Isten is velem lesz),kiváltom a lakcímkártyát és azután hol kezdjem???

akkor már a férjem a letelepedési eng.be sem adja???ezen a héten akarjuk;

mit csináljunk?

én hiszek neked,mert tudom és látom,hogy jó tanácsokat adsz;

nem számit,hogy az EGT tart.eng.1 évre szól?tudom,hogy "néha"hülye kérdeseket teszek fel,de már össze vagyunk zavarodva,én már a tavaly őssztől érdeklődöm és várom a "nagy"vátozást,aztán most itt vagyok és nem tudom hol kezdjem és mit csináljak:-((((

előre is köszi a türelmedet;

férjem és én is erdélyiek vagyunk,Marosvásárhely mellől.

 

marosi.pal Creative Commons License 2007.02.02 0 0 1194

Nem értem azt a mondatot"EGT tart.eng-el is lehet állampolgárságot kérni"!!!

 

Kedves Tmania!

 

Azt a mondatot szó szerint kell érteni!

 

Kiváltod az EGT tartózkodási engedélyt, utána a lakcímkártyát.

Miután kiváltottad a lakcímkártyát beadhatod a honosítási kérelmet (feltéve, hogy van magyar állampolgár felmenőd).

Ez azért van mert az EGT tartózkodási engedély hasonló jogokat biztosít mint a letelepedési engedély.

A férjed is kiválthatja az EGT tartózkodási engedélyt és lakcímkártyát, ha EU-s állampolgár.

Utána akár közös honosítási kérelmet adhadtok be.

 

szemembe röhögnek,ha ilyent kérdezzel tölük.

Kik azok?

Előzmény: tmania (1193)
tmania Creative Commons License 2007.02.02 0 0 1193

Sziasztok!

 

Lehet,hogy nem helyesen magyaráztam;én most adtam be a munkaválallás eng.a kérelmet,most kedtem legelölről!2 hét múlva megyek az EGT tart.kártyáért,aztán jön a lakcím és tb.

Nem értem azt a mondatot"EGT tart.eng-el is lehet állampolgárságot kérni"!!!

2 hét múlva nekem az lesz,2007.12.07-ig lesz érvényes,mint a határozat.

mindenki össze-vissza beszél,egyiknek így sikerül,másiknak úgy,magyarázza meg valaki,hogy lehet államp-ot kérni?akinek 5 éves tart.eng.van,az tud,de én biztos nem;szemembe röhögnek,ha ilyent kérdezzel tölük.

A letelepedési eng.meg a férjemnek kérdeztem;mennyi idő,hova kell menni?Ő már 3 éve dolgozik legálisan,de most jutottunk el a letelep.eng-hez.

szerintem nem lesz könnyű,sőt aki a tavaly ügyes volt,az most boldog:-)))) 

Hevő Creative Commons License 2007.02.01 0 0 1192
Igen, 14-15 hónappal számolok. Ott van még a polgármesteri hivatalok időhúzása is, hogy mikorra tűznek ki állampolgársági esküt.
Előzmény: marosi.pal (1191)
marosi.pal Creative Commons License 2007.02.01 0 0 1191
Most egy évig tart az ügyintézés. Erre rájön az elnöki döntési idő, plusz az áp. eskü letétele. Úgyhogy nyugodtan számíts 14 hónappal.
Előzmény: Hevő (1190)
Hevő Creative Commons License 2007.02.01 0 0 1190
Még nem kaptam meg, mert kicsit lusta voltam, és későn adtam be a kérelmet, úgyhogy csak év vége körül várható. A BÁH-ot pedig sajnos tényleg nem lehet makulátlannak tekinteni, mert sokakat fölöslegesen szivattak. Nekem ugyan mindig szerencsém volt velük, de szerintem ez csak az ügyintézők jóindulatától és felkészültségétől függ.
Előzmény: marosi.pal (1189)
marosi.pal Creative Commons License 2007.01.31 0 0 1189

Az volt a benyomásom, hogy makulátlannak tartod a hivatalt, ezért gondoltam, hogy ki fogod magyarázni.

 

Te már megkaptad a magyar állampolgárságot?

 

Előzmény: Hevő (1188)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!