Keresés

Részletes keresés

oregbeatsuhanc Creative Commons License 2017.12.17 0 0 1163

Igazából ilyenről még nem hallottam, mert a hőtárolós kályha lényege az, hogy a zömében éjszakai időszakban a hőszigetelt térben, felfűtött magnezitbetétek hőjét a fűtendő térbe kifújja egy ventilátorral.

 

Volt olyan ismerősöm, akinek villanyfűtésű cserépkályhája volt, csak ő még a B 1 tarifánál is olcsóbban kapta az áramot éjjel, nappal, mert ELMŰ dolgozó volt.

Előzmény: Beer Monster (1162)
Beer Monster Creative Commons License 2017.12.16 0 0 1162

Sziasztok,

Na akkor megtaláltam a megfelelő helyet a kérdésemnek. Olyan hőtárolós kályha létezik, ami nem ventillátoros, vagy ventillátor bekapcsolása nélkül is fűt?

NAND708 Creative Commons License 2017.12.16 0 0 1161

"Segítened illett volna inkább, mint ezt írnod"

 

Mikor is? Nem emlékszem, hogy segítséget kerestél volna a klímás topicban. 

Helyette teleszórod a linkeddel minden egyes új bejegyzésedkor az összes releváns topicot. 

Előzmény: calcone (1159)
oregbeatsuhanc Creative Commons License 2017.12.15 0 0 1157

Ez reális ár, ha szabványosítani kellett a mérőhelyet.

Előzmény: NAND708 (1155)
NAND708 Creative Commons License 2017.12.15 0 0 1156

Ahhoz vissza kellene időnként nézned... sok pontatlanság, félreérthetőségre okot adó van dolog van az írásaidban. Kb, mint amikor a kiskutya először kezd el ugatni.

Előzmény: calcone (1153)
NAND708 Creative Commons License 2017.12.15 0 0 1155

Nálam úgy csinálta meg az áramszolgáltató embere, hogy a klíma telepítő vállalkozó mindenféle plomba feltörése nélkül be tudta kötni a klímát. (ergo kb mindent rá lehetne kötni...) A szabványos mérőhely majd egy 100-as volt.

Előzmény: oregbeatsuhanc (1154)
oregbeatsuhanc Creative Commons License 2017.12.15 0 0 1154

"Semmilyen költséggel sem járt a H tarifa telepítése, mivel a villanyóránk méretét elrendezését elfogadták. "

 

Mert a mérőhelyed a mai szabványoknak megfelelő volt, de a H mérőtől a klímákig kiépített önálló áramkörök, blombálható fix bekötések csak kerültek még valamibe. 

Előzmény: calcone (1152)
palfimagda Creative Commons License 2017.12.15 0 0 1151

van ennek az eladónak nagyobb teljesítményűje is Ensto finland elektomos futoradiator  2000w.azt mondja hogy a 400W kevés lenne.

Előzmény: NAND708 (1149)
palfimagda Creative Commons License 2017.12.15 0 0 1150

köszönöm.infa panel így keresek akkor.igazán találtam egyet jó áron,garanciás még 5 évig kerámiabetétes ezt írja .az is jó?Német gyártmány.400W.

 

Előzmény: NAND708 (1149)
NAND708 Creative Commons License 2017.12.15 0 0 1149

Nincs érdemi fogyasztási különbség a különböző infra, norvég, svájci villamos hőtermelő eszközök között. A következő lépcső tényleg a klíma

Előzmény: palfimagda (1148)
palfimagda Creative Commons License 2017.12.14 0 0 1148

sziasztok.egy kis segítségre lenne szükségem.sokat olvastam itt,de egyre zavarosabb lett a dolog.villanyfűtést szeretnék egy pici szobába.4*4 méter,és a belmagasság is csak 2 méter. a szoba feléig,azután csapott tető,és plafon van.ahol kb 1 méter már a falnál a magasság.tehát picike.szigeteltük a mennyezetet is,a falakat is már,most még 2 falat fogunk szigetelni kívülről.villanyfűtést keresek,melyik eszköznek a legtakarékosabb az üzemeltetése?most is villannyal fűtjük,de ezek sokat esznek. infra panelről mik a tapasztalatok? legjobb lenne egy klíma,de arra most nincs keret sajna.köszönöm 

digium Creative Commons License 2017.12.10 0 0 1147

Több helyen kevered a teljesítményt az energiával.

Teljesítmény mértékegysége kW.

Energia m.e. kWh.

Jóságfokok m.e. nincs, mert egy aránypár.

Előzmény: calcone (1145)
Téli nap Creative Commons License 2017.12.10 0 1 1146

Csak éppen a H tarifás telepítés költségei valahogy kimaradtak !

 

Vagy nem találom !

Előzmény: calcone (1145)
zöldeskékek Creative Commons License 2017.12.06 0 1 1144

 A ritka kivételekhez tartozol!

Előzmény: Hisztor (1143)
Hisztor Creative Commons License 2017.12.04 0 0 1143

Valami ott akkor nagyon el van tolva. Nekem pl. ilyen havas fagyos borult időben 170m2-re megy el 30 kWh egy napra, és nincs szigetelve a PTH 38 NF falam. Ahol ülünk, fekszünk, oda nyomják a hősugárzók a meleget, ott 25-30 fok van. Megy szép lassan a légkeverés is, hogy ne a plafonon álljon meg a meleg, így a többi helyen átlag 20-21 fok van.

Előzmény: Madaraspisti (1135)
Hisztor Creative Commons License 2017.12.04 0 0 1142

A hősugárzó teljesen más mint pl. az olajradiátor. Nekem az a tapasztalatom. Hőlégfúvós, olajradiátoros stb. fűtésből sokszorosa kell, mint pl az infrarubin, vagy quartz sugárzó hőnek. 

Előzmény: Madaraspisti (1133)
kosztoglotov Creative Commons License 2017.12.03 0 0 1141

Persze, amennyiben a korlátozott a költségvetés, mindenképp a szigetelésé az elsőbbség, annak van a legnagyobb befolyása a fűtési költségre.

Igazad van, a megtérülés számításához tudni kell a készülék árát is, az enyém például 600 eFt volt szereléssel együtt, de léteznek olcsóbbak is, a klímás topikban sok okosság összegyűlt, érdemes olvasgatni.

Előzmény: Lüttyöm Zsuzsietta (1139)
Lüttyöm Zsuzsietta Creative Commons License 2017.12.03 0 0 1140

Szezononként vagy havonta? 

A házikód hogy van szigetelve? 

(Plusz ebből mi aktívan csak 20 m2-t (42 m3) akarunk fűteni, a raktárrészt csak temperálni.)

Előzmény: Madaraspisti (1135)
Lüttyöm Zsuzsietta Creative Commons License 2017.12.03 0 0 1139

Azért van annak a klímának egy bekerülési ára is. Első körben mi inkább minden pénzt a hőszigetelésbe nyomtunk (a norvég paneleket jóformán ajándékba kaptuk.) Klíma, gondolom, később is telepíthető, a szigetelésre rányomni még egy réteget már bonyolultabb...

Előzmény: kosztoglotov (1136)
oregbeatsuhanc Creative Commons License 2017.12.03 0 0 1138

"...használtuk B tarifáról, ami azért már nem igazán os ár a gázhoz képest."

 

Jav.: használtuk B tarifáról, ami azért már nem igazán 3 x-os ár a gázhoz képest.

Előzmény: oregbeatsuhanc (1137)
oregbeatsuhanc Creative Commons License 2017.12.03 0 0 1137

 

"Akadhat még hőtárolós kályha, de a használtak már kikoptak a piacról." 

 

Használtat, jó állapotút olcsón lehet venni most is, sőt láttam leharcoltat hirdetve ingyen is, tehát nem kötelező mondjuk esztétikai okok miatt egy újat drágán megvenni. ( Tavaly vettem pl. egy 4.5 kW os jó állapotút a Jófogáson 15 ezerért. )

 

"Mivel nehezek, sokáig egyhelyben állnak, kivinni csak szétszerelve lehet  és olyankor az alkatrészek szép lassan eltűnnek."

 

Párszor telepítettem át én is ilyen kályhát, nem sérült meg semmije és nem veszett el belőle alkatrész.

 

"Jó találmány volt a hőtárlós... valamikor  ... úgy a  80 -as években talán 95 -ig.

De a villany  cirka 3 x -osan drágább a gáznál,  így csak nehány megszállott gondolkodik még ebben. Ja nekem is van  hőtárolós... 2 is, de csak tartaléknak. Amúgy hőtárolós kályha  6 kW   kb. 300 eft."

 

Nekünk is volt 86- 93 között 3 is, mert akkoriban még nem volt gázunk és a cserépkályha mellett használtuk B tarifáról, ami azért már nem igazán os ár a gázhoz képest.

Szóval tény, hogy ma ez nem túl ideális megoldás, + van egy adott helyigénye, de szerintem ma is egy opció lehet annak, akinek műszaki, vagy egyéb okok miatt más olcsó fűtési módra lehetősége.

 

Előzmény: Madaraspisti (1134)
kosztoglotov Creative Commons License 2017.12.03 0 1 1136

Nálunk egy darab Daikin Nexura 3.5 klíma fűti a szintén szabadon álló 60 négyzetméteres házat, mondjuk a ház elég jól szigetelt, -20 fokban kényelmesen kifűtötte.

Hangja valóban van, de nem több mint egy modernebb hűtőszekrénynek, csendes üzemmódban pedig halkabb mint a falióra ketyegése.

Engem a klímás fórumon olvasottak győztek meg két éve erről a fűtési módról, de egyáltalán nem bántam meg, a házunk adottságaihoz tökéletes, pontosan szabályozható, hűteni is tud, és rendkívül gazdaságos.

A gazdaságosságot persze a ház hőigényétől függően kell nézni, egy gyengén szigetelt házat minden módon drága fűteni.

Én azt tenném a helyedben, hogy megnézném a jelenleg meglévő villanyfűtéssel a fogyasztást, annak az összegnek a 14 %-a lenne a számlád ezzel a berendezéssel H tarifával ugyanolyan időjárás és belső hőmérséklet esetén.

Ekkor már lesz két adatod, ezek alapján el tudod dönteni, hogy mit látsz gazdaságosnak. Ezek a zaj és fogyasztási adatok persze típusonként változhatnak, én az enyémről írtam. Esetleg nézz meg működő készülékeket, ha Budapest környéki vagy, a miénket is szívesen megmutatom.

Előzmény: Lüttyöm Zsuzsietta (1129)
Madaraspisti Creative Commons License 2017.12.03 0 0 1135

 Na kérem ez az ami közel jár a valósághoz  :

 "4,5 kW * 24h = 108 kWh/nap, azaz havonta 3 348. Bruttó 40 forintos kWh-díjjal számolva ez kb havi 125 000 Ft, ami nem kevés " 

 

 

 

 Annyival korrigálva, hogy a nappali / 24 órás áram csak  38 ft.

 

 Összehasonlításként :

 

 

  Nekem van egy  csak 28 nm -es -es hasonló  házacskám, ami megy hőtárolóssal... vezéreltről,   ami csak 23 ft /kWó. Fűtése szezononként olyan 90 eft.

 Erős hónapban lehet akár 20 eft  is. Gyengébb hónapban  kevesebb.

 tehát  nappalival a  Ti valamivel nagyobb  műhelyetek fűtése a  szezononként  120 - 130 eft lehet a drágább árammal.  Mint írtad teljesítmény a hálózati oldalról van :

 

 "A teljesítményünk 25+20+20A nappali"

 

 Nem kell mást tenni, mint  növelni   készülék teljesítményt is. 
 Venni egy   6000 Ft-os tesco hősugárzót, amit topiktárs is javasolt

 ha már megvan az a 3db  norvég panel azt is használni.

 Felfűtésre mindet, hőntartásra csökkentve a teljesítményt.

 

 

 Biztos hogy nem lesz a havi 125 eft, de az is tuti, hogy a 7500 ft/hónál több lesz !

Előzmény: Lüttyöm Zsuzsietta (1126)
Madaraspisti Creative Commons License 2017.12.03 0 0 1134

 Akadhat még hőtárolós kályha, de a használtak már kikoptak a piacról.  Mivel nehezek, sokáig egyhelyben állnak, kivinni csak szétszerelve lehet  és olyankor az alkatrészek szép lassan eltűnnek. Jó találmány volt a hőtárlós... valamikor  ... úgy a  80 -as években talán 95 -ig.

 De a villany  cirka 3 x -osan drágább a gáznál,  így csak nehány megszállott gondolkodik még ebben.

 Ja nekem is van  hőtárolós... 2 is, de csak tartaléknak. Amúgy hőtárolós kályha  6 kW   kb. 300 eft.

Előzmény: oregbeatsuhanc (1131)
Madaraspisti Creative Commons License 2017.12.03 0 1 1133

  H  .. H azért nem gondolod, hogy a havi    7 e 500  ft és a  havi  125 eft között hatalmas a szakadék ,  valaki  nagyon fals dolgokat hisz /hirdet !

 

 Egy  szabadon álló   30 nm -es épület rész fűtése villannyal   7,5 eft -ból villannyal  nonszensz !

 

 Még ha  szigetelt akkor is  !

 

 

 ja lehet októberben és április elején már kijön ennyiből.

Előzmény: Hisztor (1128)
Lüttyöm Zsuzsietta Creative Commons License 2017.12.02 0 0 1132

Nem igazán férne el :( 

Előzmény: oregbeatsuhanc (1131)
oregbeatsuhanc Creative Commons License 2017.12.02 0 0 1131

Ilyen helyekre régebben B tarifával működtetett hőtárolós kályhát használtak. 6, 4, 3.5 kW teljesítményűek léteztek.

Mivel A 1 es tarifára bőven adtak áramot a korábbi ipari fogyasztók miatt - ráadásul 3 fázist - a mérőhelyre, azt a teljesítményt meg kell adja a szolgáltató B tarifára is. ( erről még egy bojler is olcsóbban üzemeltethető, ha szükség volna esetleg meleg vízre. )

Hőtárolós kályha ma is kapható, használtan még olcsóbb.

Az üzemelése viszonylag csendes, szobatermosztáttal vezérelt.

 

Szerintem egy próbát lehet, hogy megérne, amíg nem készül el a napelemes rendszer.

Ha pedig az is kész lesz arról a hőtároló kályhák továbbra is működhetnének, mert semmivel sem rosszabb hatásfokúak, mint a mostani infrasugárzók, vagy "norvég" panelek. 

Előzmény: Lüttyöm Zsuzsietta (1130)
Lüttyöm Zsuzsietta Creative Commons License 2017.12.02 0 0 1130

Nem Hisztor, kosztoglotov, elnézést. 

Előzmény: Lüttyöm Zsuzsietta (1129)
Lüttyöm Zsuzsietta Creative Commons License 2017.12.02 0 0 1129

Valami ilyesmi végeredményben bízunk mi is, igen. (Bár ennél eleinte biztosan több lesz, mert ki kell tapasztalni, hogy éjszakára meddig lehet leengedni a termosztátot, hogy nyitáskor hamar újra meleg legyen.) Ez az összeg, amit megadtam, azért kellett hogy tudjuk: ennél nem lehet rosszabb :) 

 

Hisztor, a tulaj (rokonom) a huzat miatt, én a tavalyi tél miatt, de együtt fáztunk a klímától. Plusz zúgni a parapetes is zúg, ha jól tudom? 

Előzmény: Hisztor (1128)
Hisztor Creative Commons License 2017.12.02 0 0 1128

30m2-re egy db 6000 Ft-os kvarcz hősugárzó bőven elég. Ha hideg van, kb 500 W megy el, amíg nyitva az üzlet. Tehát 8-12 óra/nap. Az a maximum. Ez is csak 4-6 kWh/nap. Kb. 7500 Ft/hó. 

Előzmény: Lüttyöm Zsuzsietta (1126)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!