Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2016.06.07 0 0 19038

Az elég nagy gáz lenne, ha még egy hónap múlva is áradna a Szajna:))) Hálistennek tetőzött, előbb utóbb visszaáll a régi kerékvágásba, egy hónap alatt még az okozott károk legnagyobb részét is eltakarítják.

Attól lesz más, hogy megállíthatnak, ellenőrizhetik az utiokmányaidat, megnézhetik a csomagjaidat, akkor is, ha uniós állampolgár vagy, minél több embert ellenőriznek, annál lassabb lesz a haladás a határon. Kb ennyi.

Előzmény: gabor0089 (19037)
gabor0089 Creative Commons License 2016.06.07 0 0 19037

Sziasztok!

Két kérdésem lenne. Az egyik, hogy mi a jelenlegi helyzet a Szajnával? Próbálok keresgetni híreket, de 3 napos a legújabb, amit találok. 1 hónap múlva utazunk, addigra ugye lemegy a víz, és nem lesz nyoma? (Tudom, hogy ezt senki nem tudja, csak mondjatok valami biztatót :) )

A másik kérdésem az lenne, hogy Franciaország ideiglenesen visszaállította a határellenőrzést valamennyi schengeni szárazföldi, tengeri és légi határátkelő pontján. Az Eb és a Tour de France alatt.
Ez mit jelent? Mennyire vizsgálják a csomagokat, vagy mitől lesz más?

Flower2000 Creative Commons License 2016.06.03 0 0 19036

http://www.bbc.com/news/world-europe-36432429

 

A Louvre bezárt, viszik magasabb emeletekre az értékes műtárgyakat. Sok helyen nincs áram.

tessloff Creative Commons License 2016.06.02 0 0 19035

Kuldtem egy mailt az adatlapodon levo cimre.

Előzmény: Törölt nick (19034)
Törölt nick Creative Commons License 2016.06.02 0 0 19034

Tessloff kedves, eljött az idő, last call, július 15.-én ha Párizsban leszel meghívnálak egy kávéra- vagy bármi másra- szívesen, egy teljes nap szabad leszek, utána pedig már nem visz az utam Párizsba biztos egy jó darabig- valljuk be, elég is volt de horribile dictu ilyet ezen a fórumon, el is csendesedek- valószínűleg már csak akkor, ha nagyon megkívánnám Disneylandet és igyekszem majd nem hódolni ennek a szenvedélynek.

tessloff Creative Commons License 2016.06.02 0 0 19033

A cikk egy kicsit hatasvadasz. Az igaz, hogy a Szajna vizallasa magas, de ez meg csak a lakohajokat erinti, mert az also rakpartokat ahova ki vannak kotve elboritotta a viz igy gondot okoz a ki es beszallas. Az illusztracioul szolgalo kepek nem Parizsban keszultek (nem is a peremkeruletek egyikeben) Ami igazan gondot okoz hogy a Szajna vizgyujto teruleten esett sokat (2-3 nap alatt 1 honapnyi csapadek hullott) igy a mellekfolyok kozul 2 kilepett a medrebol es ez 2 -3 napon belul eleri majd Parizst amikor is a Szajna kb 570 cm tetozik.

Előzmény: Törölt nick (19032)
Törölt nick Creative Commons License 2016.06.01 0 0 19032
Törölt nick Creative Commons License 2016.05.23 0 0 19031

Ezt így elég nehéz, mert lehet, hogy valaki tud egy tuti jó ilyen-olyan kajáldát mondjuk a 13. kerületben ti meg mondjuk épp a város másik végében fogtok lakni. Az tuti, hogy a pékáruk minden pékségben isteniek.

Előzmény: Törölt nick (19029)
Törölt nick Creative Commons License 2016.05.23 0 0 19030

A tradicionális bagettet és a francia sajtokat semmiképpen se hagyjátok ki :)

Előzmény: Törölt nick (19029)
Törölt nick Creative Commons License 2016.05.23 0 0 19029

Sziasztook!

A barátommal nyáron megyünk Párizsba 5 napra. Természetesen a legfőbb és legfontosabb nevezetességek benne vannak a programban, inkább olyan segítséget kérnék, hogy viszonylag olcsóbb éttermek, vagy bármilyen jó kajáldát tudna-e valaki ajánlani, hogy mit és hol érdemes kipróbálni?! :) 

Illetve hogy mi az, amit semmiképp se hagyjunk ki. 

Köszönöm, ha segítetek! 

Törölt nick Creative Commons License 2016.05.11 0 2 19028

Nem megbántani akarlak, de ha "hónapok óta" nézed és egyik sem volt jó az airbnb-n, akkor elég speciális igényeid lehetnek. Első körben ezt kellene felülvizsgálni.

Előzmény: Törölt nick (19027)
Törölt nick Creative Commons License 2016.05.11 -1 0 19027

Sziasztok!

Parommal szeretnenk nyaron par napra Parizsba latogatni, es honapok ota keresem a megfelelo szallast, de eddig sajnos nem talaltam. Nem szeretnenk a legdragabbat, eddig leginkabb airbnb-n neztem, nagyjabol olyan arkategoriat keresek. Tokeletesen megfelelne egy picike lakas berlese 3-4 napra. (max 60-80 ezer forintig). Ha valaki tud, vagy ismer ilyet, nagyon megkoszonnem az ajanlatokat! Szorit az ido :) 

koszi elore is!

Niki :) 

tessloff Creative Commons License 2016.04.28 0 0 19026

Ezzel kapcsolatban nem tudok nyilatkozni, nem hasznalom az ejszakai buszokat, sot a nappaliakat se tul sokat ;-)

 

Egy gikszer minden rendszerbe belecsuszhat, a gyalogos verzio az egyetle ebben az esetben szamotokra, de ott is ellehet tevedni.....

Előzmény: pasig (19025)
pasig Creative Commons License 2016.04.28 0 0 19025
Kösz,tegnap este utánanéztem,és találtam egy n66 számut,ami az Augustin Dumont megallonal megall 5.00kor, és 5.20 ra ott van az állomáson.Ez jó lenne, csak jöjjön a busz.Londonban hallottam olyat nem egyszer,hogy várták a reptéri buszt,csak éppen nem jött.
Előzmény: tessloff (19024)
tessloff Creative Commons License 2016.04.28 0 0 19024

Igen a noctilien az az ejszakai buszok megnevezese. Az RATP honlapjan Nxxx sorszamu buszok.

 

Normalis taxitarsasagnal lehet elore taxit rendelni, sot kerheted hogy jojjenek 2 minibusszal 4 auto helyett.... Esetleg maradnak maradnak az uberhez hasonlo itt VTC-nek hivott cegek (Voiture de Tourisme avec Chauffeur)

 

Penzugyileg mindenkeppen a buszozas a kedvezobb megoldas. Ilyen koran ennyi embernek szerintem 50-100€ a taxi es egyebek, a noctilien pedig 1 t+ jegy ami gyujtotombben vasarolva 1, 50 korul van.

Előzmény: pasig (19023)
pasig Creative Commons License 2016.04.27 0 0 19023
Kösz a választ.Ez a neve az éjszakai buszoknak?
A taxi is oke lehet,de egyrészt 12 megyunk,és ha jól tudom csak 3 ember ülhet be,másrészt a szálláson nincs recepcio olyan korán még szerintem.Legalabbis irtak hogy csak este 9 ig vannak a recepcion,csak nem tudom mikortol.Esetleg előző nap megrendelhetjuk a 4 taxit?
Előzmény: tessloff (19022)
tessloff Creative Commons License 2016.04.27 0 0 19022

En kihagynam a metrot, parszor jartam csak ott da ha jolremlik a metrobol kiszallva lepcsozni mozgojardazni, mozgolepcsozni kell hogy feljuss az indulasi szintre amit ugy is vehetsz, hogy az elso emeleten van. Emelett a Montparnassi allomast felszereltek kiserleti jelleggel egy beleptetokapu rendszerrel. Igy sajnos nem mukodik az hogy hopp felugrasz az ajtok zarodasa elott par masodperccel a vonatra, mert a beleptetokapuk ha uzemben vannak 1-2 perccel a vonat indulasa elott mar a peronra sem engednek be....Az allomas nagy, tobbszintes nem nehez benne elkeveredni, a vegen nagy szaladas lehet belole.

 

Ejszakai buszokon (Noctilien) nem gondolkoztatok? Esetleg taxi?

Előzmény: pasig (19021)
pasig Creative Commons License 2016.04.27 0 0 19021
Udv.Tudnál nekem is tanácsot adni?Jun 12-n érkezünk Parizsba,hogy másnap reggel tovabbinduljunk Bordóba TGV-vel.A vonat reggel 6.04 kor indul.A szállásunk 3,5 Kmre van a Gare Montparnassetol.(malakoff varosresz)
Úgy néztem ,az első metró 5.34 kor ér a szallashoz közeli metromegallohoz, és 9 percet ír a metroutra.
Mit javasolsz ,bevallalhatjuk a metrót,vagy inkább gyalogoljunk kb. egy órát?mennyi időt vesz igenybe míg a metromegallotol megtalaljuk a vonatot?
Válaszodat előre is kösz.
Előzmény: tessloff (19017)
Törölt nick Creative Commons License 2016.04.26 0 0 19020
tessloff Creative Commons License 2016.04.25 0 2 19017

A parkolas ingyenes az europai rokkant igazolvannyal minden egyszeru utcai parkolohelyen, a parkolohazban nem tudom hogy oldjak meg az ingyenesseget. 

A rendorseg a temaval foglalkozo honlapjan talaltam egy terkepet ahol a kifejezetten mozgasserulteknek fenntartott parkolokat tuntetik fel. Ha nem sikerul a varoson kivul szallast talalni esetleg segithet a valasztasnal, illetve a lap aljan PDF formatumban listaszeruen felsorolva le is lehet tolteni, esetleg kinyomtatni, 

http://www.prefecturedepolice.interieur.gouv.fr/Vous-aider/Securite-routiere/Stationnement/Stationnement-pour-personnes-handicapees-a-Paris

 

Előzmény: napoli008 (19012)
szofi762 Creative Commons License 2016.04.25 0 0 19016

Nem tudom mi az az árfekvés ami belefér és mik az igények de ez egy nagyon jó helyen lévő jó kis szálloda, 90 euro/ 2 ágyas szoba, most voltunk március 31-április 02 között: Hotel Cardinal Rive Gauche. Latin negyed környéke, metro 5 perc, rue Mouffetard 2 perc és kb. 15 perc kényelmes sétával a Pantheonnál vagy. nagyon jól megközelíthető innen minden. Bookingon foglaltuk, tiszta, kényelmes, a személyzet is nagyon kedves.

Előzmény: Stickerei (19015)
Stickerei Creative Commons License 2016.04.25 0 0 19015

Újból köszönöm a segítségeteket, fogok majd visszaolvasgatni.

Aug 21-re (26-án vissza) volna Ryanair-es járat két főre 78000 Ft-ért, azt hiszem, azt választjuk. Sajnos ez éppen Beauvais-be visz, ellenben lényegesen olcsóbb, mint ha másik repteret vennénk célba.

Szállást bookingon vagy van valakinek jobb ötlete?

 

köszi

Törölt nick Creative Commons License 2016.04.24 0 0 19014

Ja, hát úgy tényleg nem megy olyan gyorsan, mint gépről:))

Előzmény: tessloff (19011)
Törölt nick Creative Commons License 2016.04.24 0 0 19013

Ó, így persze teljesen más a helyzet, nyilván ebben az esetben tökéletesen érthető, amit mondasz. Sajnos autós témában teljesen nem vagyok képben, de majd Tessloff biztosan mond okosabbakat, mint én. Akkor nyilván érdemes olyan szállodát keresni, aminek esetleg van saját parkolója.

Előzmény: napoli008 (19012)
napoli008 Creative Commons License 2016.04.24 0 0 19012

Értelek benneteket teljesen, de nehezen mozgó mozgássérültként a sors nem hagyott nekem más választást.Viszont a családommal szeretném én is tölteni az időt ami még van. Ezért küzdök itt az autós dolgaimmal. Bocsánat érte! Ezért írtam, hogy tömegközlekedés nem opció a számomra.

Parkolni a rozzant kártyámmal gondolom ott is ingyenes, nem?

Ami időbe belefér, belefér. Ez van.

Előzmény: Törölt nick (19009)
tessloff Creative Commons License 2016.04.24 0 0 19011

Ugy latom egy huron pendulunk:-) amig bepotyogtem a telomrol te is valaszoltal....

Előzmény: Törölt nick (19009)
tessloff Creative Commons License 2016.04.24 0 0 19010

Az autozassal kapcsolatban:

 

Parizsban nehez parkolni, tul sok az auto keves a hely, a parkolohazakban van hely de csak azert mert tul draga. Egy 2-3 oras parkolas 8-10 euroba is kerulhet nemelykben. A parizsi tomegkozlekedes nem nagy ordongosseg konnu vele barhova eljutni.  

 

Emellet rendszeresen be van allva a forgalom a 10-km eseteben akar egyoras araszolast is jelenthet. Viszonylag rendszeresen autozok a Gare de l'Est Porte de la Chapelle utvonalon ami valamivel tobb mint 3 km de altalaban 20 perc korul sikerul csak abszolvalni, mindezt vasarnaponkent amikor relative kicsi a forgalom. Szoval szemely szerint lebeszelnelek a varosban valo autozasrol. 

 

Autos parkolos kerdesrol volt mar szo, azt hiszem ugy 2 eve jott valaki autoval anno eleg rendesen korbejartuk a temat, de o azt hiszem valahol kinnt hagyta az autojat a varos szelen.

Előzmény: napoli008 (19007)
Törölt nick Creative Commons License 2016.04.24 0 1 19009

No, én pont az ellenkezője vagyok, mivel nincs autóm, én mindenhol a tömegközlekedést használom. Szerintem arra ne nagyon bazírozd az utazást, hogy Párizsban a-ból b-be egész nap kocsival fogsz menni, mert gutaütést fogsz kapni a folyamatos parkolóhely kereséstől és egy csomó pénzt is kifizethetsz a parkolásra. Azt el tudom esetleg képzelni, hogy egy kintebbi metrómegállónál leteszed a kocsit és onnan metróval mész tovább, de hogy a látnivalókat kocsival járd körbe, azt nem igazán javasolnám. A szállás elhelyezkedésénél azt is érdemes figyelembe venni, hogy mennyi időre mentek. 2-3-4 nap esetében szerintem érdemes központibb helyen foglalni, hogy az a kevéske értékes idő ne a közlekedéssel menjen el. Hossszabb időre akár lehet valahol kijjebb.

Előzmény: napoli008 (19007)
napoli008 Creative Commons License 2016.04.24 0 0 19008

Esetleg körgyűrűn délre Ibis hotel amit jónak értékeltek?

Előzmény: napoli008 (19007)
napoli008 Creative Commons License 2016.04.24 0 0 19007

Szerinted ha Párizstól délre 10-20 km-re keresek szállást az mennyire gáz?

Autóval megyünk és nem gond a távolság.

Tömeg közlekedni eleve nem tudok!

Előzmény: Törölt nick (18994)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!