Keresés

Részletes keresés

Pinyo Creative Commons License 2023.09.01 0 3 237529

Egyébként pedig végre élőben hasonlíthattam össze, hogy a mai 1x12 sebességes MTB rendszereknél hiányzik-e a mászós oldalon áttétel.

 

Vilard mögött pedáloztam, szinte azonosan pörgött a lábunk, amikor neki 34/51 (29" 1x12 rendszer), nekem pedig 22/30 (26" 3x9 rendszer) áttételem volt. Innen nekem még lett volna plusz egy hegyi áttételem: 22/34.

 

Persze mindezt ki is számolhattam volna.

Előzmény: Vilard1 (237521)
Pinyo Creative Commons License 2023.09.01 0 0 237528

Valami sík mezőn vagy a Duna partján természetesen.

Előzmény: Pinyo (237527)
Pinyo Creative Commons License 2023.09.01 0 3 237527

Nincs mese, teleholdasok közé alternatív Újholdasokat kell beiktatni, lehetőleg ahol bográcsban halászlét főzünk kedélyes borozgatás mellett.

Előzmény: Nemozoli (237526)
Nemozoli Creative Commons License 2023.08.31 0 0 237526

Vilardov, nekem csak egy kifogásom van: nincs hegyre alkalmas bringám már... :) :(

 

Az országútival oda nem megyek fel, mert láttam az útminőséget, és azon is a tömör gumis felni szétrázna engem is meg a bringát is. A volt montim jelenleg teljesen városi géppé alakult, azzal járok minden nap a munkába. Agyváltó van rajta, szingli első tányér, keskeny 1,25-ös gumi, 6 barra fújva... sárvédők elöl-hátul, csomagtartó, táska... tehát az sem oda való, és a legkisebb áttétel is kevés, hogy oda feltekerjek vele. Lámpám van elég még mindig :)

Össze kéne raknom egy terepezős bringát, de nehezen tudnám beadni a családi kasszának, hogy a 4 ember 5 bringája mellé (nekem van csak 2) minek kellene egy hatodik.

 

Egy dolgot tudnék tenni, hogy a kisebbik fiam bringáját elorzom, mert az monti (bár keskeny gumit kapott az is), amikor éppen nem megy valahova. Sajnos azonban ő is mindenhova azzal megy, ezt "örökölte" tőlünk (vagy inkább eltanulta...). Ezt kellene összelogisztikázni.

 

Most, hogy belegondolok, van egy szett vastag gumis felnim 9-es kazettával szerelve, amit bepattinthatnék a fiam bringájába, mert az enyémnél nemcsak a váltó a gond, hanem a sárvédőket is le kellene szerelni, az meg egy borzalom macera (éjjel visszaérkezéskor még visszaalakítani, ha másnap reggel is bringával akarok menni).

Előzmény: Vilard1 (237521)
dhpage Creative Commons License 2023.08.31 0 0 237525

de most jönnek a korai téli telék :)

Előzmény: Pinyo (237524)
Pinyo Creative Commons License 2023.08.31 0 0 237524

Egyébként is túl korán kelsz. A késői teleholdasoknál nagyon kevés alvásidő marad.

Előzmény: SzeZo (237523)
SzeZo Creative Commons License 2023.08.31 0 3 237523

Nem kifogás, inkább magyarázat:

Oda még egyszer nem megyek országútival, az bringagyilkosság lenne.

A montit pedig lusta vagyok olyan állapotba hozni, hogy hegyen is megbízható legyen. Az első váltót kéne megcsinálni (bowdencsere és állítgatás), de a városba elég a nagytányér. A hátsó tárcsaféket sem tudom normálisan beállítani, cincorog. Szóval, nem igazán szeretem, inkább csak kényszerből használom azt a járgányt, amivel felmennék, pláne lejönnék(!!!) azon a ragyás aszfalton.

De most, hogy így rám (is) szóltál, erőt veszek magamon és elvégzem a fél órás szerelési műveleteket három óra alatt (így szokott lenni:-)) és, ha itthon leszek, megyek veletek.

Előzmény: Vilard1 (237521)
Pinyo Creative Commons License 2023.08.31 0 1 237522

Először láttam a Starlink formációt, tényleg durva, jogosan őrjönghetnek a csillagászok. Miután dhpage szólt, 17 egy vonalban mozgó nagyon fényes csillagot számoltam meg.

Előzmény: Vilard1 (237521)
Vilard1 Creative Commons License 2023.08.31 0 1 237521

Teleholdas,

 

Na meg is jöttünk! :- ))

Szóval fent most hideg volt! 16-17 fok ami épp csak oké volt de lefele már szél dzseki kellett.

Nagyon teccett az éccakai trailezés és a benőtt ösvényzet közti száguldozás!

 

Pálvölgyi büfét most is épp elértük. A narancsos muffin így nap végén is állati jó volt!

 

Ebben a hónapban mind 2 Telehold teljesítve!

 

Végére egy költői kérdés ős Topikosoknak:

Bocs srácok, lányok. Fish, Szezo, Nemo, Nemozoli, Orby,  jó páran a "múltból"! :- )))

Írjatok már pár kifogást, hogy miért nem tudtok 1 hónapban egyszer eljönni egy kis közös nosztalgiás Teleholdasra? Tényleg érdekel, nem kötözködésből kérdem!

És igen nekem is erőfeszítésbe és logisztikai bravúrokba kerül, hogy ez a havi egy éccakai ride is összejöjjön de mivel tudom, hogy ezer éves cimbikkel cspathatok így megteszem. Lámpát meg 10-12e ft-ért lehet kapni amivel jól láthatsz még terepen is.

 

Hajrá és üdv!

Előzmény: Fishtax (237517)
dhpage Creative Commons License 2023.08.30 0 0 237520

szuper! :)

Előzmény: Fishtax (237517)
dhpage Creative Commons License 2023.08.30 0 0 237519

errdőben is, csak ott sokan elengedik, mert azt hiszik kezelhető a kutyájuk

Előzmény: Re:barbara (237511)
Pinyo Creative Commons License 2023.08.29 -1 1 237518

Köszönjük!

Előzmény: Fishtax (237517)
Fishtax Creative Commons License 2023.08.28 -1 2 237517

274. telehódas HHH

Hely: Budapest

Dátum: 2023. augusztus 30. (szerda)

Időpont: 20:00

TalálkozóBatthyány tér Duna felőli oldala, a HÉV feljáró mellett

Program (Classic): szokásos útvonalon fel a HHH-ra, majd vissza (a szokásos útvonal aszfaltot jelöl, mégpedig Batthyány tér - rakpart kerékpárút  - Kolossy tér - Szépvölgyi út - Fenyőgyöngye - HHH). Alternatív útvonalak egyénileg választhatók.

Program (Extra): Visszaúton Pálvölgyi-barlangnál opcionális büfézés, üdítő, miazmás.

Kötelező kiegészítők: lámpa előre, hátra!!

Ajánlott kiegészítők: bukó, pulóver, bundabugyi, stb.

Mindenkit szeretettel vár a "Rendezőség"!

Értelmi szerző: robi

Szervező: esetleges, alapjáraton Pinyo(?)

 

236. Sijófoki Telihold Túra

Hely: Siófok

Dátum: 2023. augusztus 30. (szerda)

Időpont: 20:00

Találkozó: a Víztorony melletti parkolóban

Program (Classic): végig aszfalton kirándulás a balatonvilágosi Panoráma kilátóhoz.

Program (Special): a balatonvilágosi Panoráma kilátó megközelítése autópályán (matrica kötelező!).

Program (Extrém): Közlekedés céljára a Balaton felületének igénybe vétele(vitorlások előnyben, de a dombra cipeléshez külső segítség nem vehető igénybe).

Ajánlott felszerelés: bicikli, bukósisak, első-hátsó lámpa, strandpapucs, fürdőlepedő, napszemüveg, strandlabda, jókedv, kacaj, jeges tea, stb.

Mindenkit szeretettel vár a "Rendezőség"!

Szervező: bátyó

 

Telehódas topiktúrák időpontjai 2023-ban:

január 6. (péntek) 18:30

február 5. (vasárnap) 18:30

március 7. (kedd) 18:30

április 5. (szerda) 19:30

május 5. (péntek) 20:30

június 3. (szombat) 21:00

július 3. (hétfő) 21:00

augusztus 1. (kedd) 20:30

augusztus 30. (szerda) 20:00

szeptember 29. (péntek) 19:00

október 28. (szombat) 18:30

november 27. (hétfő) 18:30

december 26. (kedd) 18:30

 

robi

Előzmény: Fishtax (237421)
Dr Nickelsdorf Creative Commons License 2023.08.28 -1 1 237516

Köszönöm szépen! Útba is esik,mert vonattal tudom leginkább megközelíteni a helyszíneket,és közel van Zugló vasútállomáshoz.

Előzmény: Vilard1 (237515)
Vilard1 Creative Commons License 2023.08.28 -1 1 237515

Hello Dr.N,

 

Vázjavítás miatt:

 

Ezt a csapatatot nézd meg:

https://dunacycles.hu/szerviz/

 

Üdv: Vil

Előzmény: Dr Nickelsdorf (237514)
Dr Nickelsdorf Creative Commons License 2023.08.27 -1 0 237514

Sziasztok! Egy ütközés miatt elgörbült a vázam,vagy az első villám,vagy mindkettő,és az első kerék hozzáér a váz aljához.(Oria RANF CrMo váz) Az volna a kérdésem,hogy ilyet hol érdemes javíttatni,ha egyáltalán vissza lehet görbíteni a csöveket? Vannak olyan szervizek,ahol speciálisan ilyennel foglalkoznak? Kit tudnátok ajánlani Budapesten,esetleg Vác-Szob vonalon mozgok még.

főgóré Creative Commons License 2023.08.25 -4 1 237513

az ilyen picsanyaló dögök  különösen harciasan tudnak megnyilvánulni

vissza szoktam vicsorogni rájuk, a tulajt meg válogatott szidalmazásban részesítem

hátakurvaanyjukat !

 

Ashi Valkoinen Creative Commons License 2023.08.25 -2 0 237512

Üllői úti pálcikasor témában.

 

Ma kipróbáltam bringával a sávot, mert útba esett, Corvin-negyed és Haller utca között, a Corvin-negyedhez a nagykörúton érkeztem dél felől.

 

Ebben a csomópontban, Buda felől, balról jobbra:

-két forgalmi sáv megy egyenesen előre

-egy kerékpársáv megy egyenesen előre

-egy forgalmi sáv kanyarodik jobbra.

 

Szabályosan nyilván ebből kezded meg a manővert, hiszen a jobbra kanyarodó autós és a jobbra kanyarodó bringás "helyet" cserél, ha valaki a bringasávban előzi a jobbrakanyarodó autókat, majd jobbra kanyarodik az üllői úti sávra, akkor meglepődhet, hogy elütik. 

 

A nagykörúti forgalmi renden nem változtatott senki semmit, az onnan érkező bringás számára az új sávról és kerékpáros lehetőségről nincs tájékoztatás.

 

Magyarul: itt az új sávot nem integálták a meglévő kerékpáros infrasuktúrába.

 

A műanyagkarók végig sorakoznak, a karók két oldalán bal felől egy fehér, jobbról egy sárga záróvonal van, amely csak ott van megszaggatva, ahol jobb kéz felől utca torkollik be. Ahol lehet jobbra kanyarodni az Üllőiről, ott egy rövid kanyarodósávvá változik a bringasáv, kerékpárosoknak egyenesen továbbhaladási lehetőséggel. Ahol a keresztutca az Üllői felé egyirányú, ott nincs kanyarodósávocska.

 

Nade, ahol van kanyarodósáv - ott volt áruszállítás is. Áruszállító furgon bemegy a kanyarodósávra, majd egyenesen ráhajt a kerékpársávra és megáll a műanyag karó és a szegély között. Ha nem lenne karó, a saját sávomon belül, az autós forgalmi sáv érintése nélkül ki tudnám kerülni - így viszont a jobbra kanyarodósávból először besorolok a külső autós forgalmi sávba, majd (mivel záróvonal és nincs kedvem város tempóval jávorszarvas tesztet végrehajtani a karók között) az autós forgalmi sávban továbbhaladok a következő olyan lehetőségig, ahol a szaggatott vonalon visszatérhetek a kerékpáros sávba.

 

Ma ezen a rövid szakaszon 2 db. áruszállító állt, mindkettőt az autós sávban kerültem ki, karók nélkül nem lett volna gond (sőt, akár szabályos rakodási hely is kialakítható lenne).

 

A szuper védett sáv az áthaladó kerékpárosoknak még jó, de akik itt laknak, őket kevéssé szolgálja, hiszen balkanyar vagy az Üllői keresztezése (járműként) nem megoldott.

 

Valószínű ezért volt az, hogy a védett, irányhelyes kerékpársávomban összesen három, egymástól független bringás kerekezett velem SZEMBEN.

Re:barbara Creative Commons License 2023.08.25 -1 1 237511

Biztos vannak olyan kutyák, akiknek több eszük van, de sajnos van bőven olyan kis méregzsák hónaljkutyus ("nem bánt a kiskutya...."), akik erősen bokaveszélyesek. Kitartóan, acsarkodva és ugatva képesek százmétereken át kergetni a biciklist. :(

 

Egyértelmű, hogy pórázkötelezettség van lakott területen belül.

 

 

 Belterület közterületén – kivéve az ebek futtatására kijelölt területet – ebet csak pórázon lehet vezetni, valamint közterületen ebet csak
olyan személy vezethet, aki az eb irányítására, kezelésére és féken tartására képes.

 

https://portal.nebih.gov.hu/documents/10182/1055767/kutyatartasi_kezikonyv_2018_2kiad_ON.pdf/6139612a-1f45-305d-93f5-9e103cc3a970

 

 

Előzmény: NAR (237510)
NAR Creative Commons License 2023.08.25 -1 3 237510

Szerintem a pórázos verzió rosszabb, mert akkor a pórázon fenn lehet akadni. Nekem az a tapasztalatom, hogy a kutyákban nagyobb a józan ész, mint az emberekben és hamarabb elmennek az útból (a füves részeken egyébként is izgalmasabbak a szagok, mint az aszfalton).

Előzmény: SzeZo (237508)
__Csuzli__ Creative Commons License 2023.08.25 -1 0 237509

Menj ki az Óbudai-szigetre,egy nő,15 kutyával mászkál reggelente.Van köztük akkora,mint egy póniló:)))Egyszer megkergettek,azóta nem járok arra:))

Előzmény: SzeZo (237508)
SzeZo Creative Commons License 2023.08.24 -1 3 237508

Tegnap nem akartam ide röffenteni, hogy milyen gáz 6-8 kutyát póráz nélkül sétáltatni az EV6 Lupa környéki részén. Ma megint belefutottam a társaságba. Két matróna társalgott elmélyülten, közben az ebek a szerjózsa minden irányában szaglásztak, nem volt egy centi hely sem mellettük.

Hiába csengettem, az egyik pirított néni üvöltött, hogy tízzel kéne mennem. Ott, a kutyák között? Kettővel sem lehetett. Megálltam, megkérdeztem, hogy mi a búbánatos francért nem tudják pórázra venni a kutyákat. Nagyon értelmes választ kaptam. Ha nem száguldoznék 720-szal (így mondta, bárcsak tudnék), akkor nem lennék életveszélyben.

Azt mondta, hogy nézzek magamra. Ha így fogok száguldozni, 70-80 évesen szívinfarktust fogok kapni.

Erre csak annyit tudtam válaszolni, ha még egy percig kell hallgatnom a hülyeségeit, akkor itt, helyben elvisz az infarktus.

 

Aki szeretne találkozni velük, tekerjen arra déltájt. A blökik barátságosak, nem harapnak. A gazdákról nem állítanék ilyesmit.

 

Alacsony a kerítés.

altenberger Creative Commons License 2023.08.24 -1 1 237507

Volt nekem is egy ilyen korszakom, de elmúlt! :-)

 

Normálisan, kulturáltan járdázok, ahol indokolt, nem volt még ebből konfliktusom, mert figyelek erre.

A jelzett útszakaszon amúgy inkább bringással találkozok, mint gyalogossal, nem kimondottan séta ösvény. :-)

 

Ha ennyire finnyás vagy pár tíz métert tolhatod is, a Hermina és a felüljáró között, ott van némi gyalogos forgalom, hisz úgy szabályos.

 

Amúgy nekem most a "Nem kerülők!" a fő elvem, persze normálisan maradni közben.

Előzmény: Ashi Valkoinen (237506)
Ashi Valkoinen Creative Commons License 2023.08.24 -1 0 237506

Elvből nem járdázok. :)

Előzmény: altenberger (237502)
altenberger Creative Commons License 2023.08.24 -1 0 237505

Ja, a mély homok a legrosszabb, kicsit hasonló a mély apró sárga kavics is. A macskakövön azért pedálon állva térdet rogyasztva lehet haladni, persze kerülöm, ha lehet!

Előzmény: hbe (237504)
hbe Creative Commons License 2023.08.23 -1 0 237504

Nálam az a járható, ahol elviselhető kényelmetlenséggel valamilyen tempóban tekerni tudok. Ebben bele van értve, hogy itt-ott sínen át kell emelni, felüljáróra feltolni, stb. Nem járható nekem az, ami teljesen szétveri a kerékpárt, meg engem, mint például Tahi utca Tataitól jobbra eső két sarok hosszan Zugló felé. Egy montival ez valószínű járható, de az enyémmel nem. Vagy a másik nem járható, ahol fizikailag lehetetlen tekerni valószínű, még montival is, mint például a Kápolna utca Dunakeszin a Nándori utca meg a Repülőtéri út között. Papíron ez is út, csak a lovas központ miatt fel van töltve mély homokkal az egész szinte.

Előzmény: altenberger (237498)
hbe Creative Commons License 2023.08.23 -1 0 237503

Én csak nyáron és kevesebbet megyek erre, de a tavalyi és idei tapasztalat alapján keletről nyugati irányba nézve a vasúton átjutáshoz ha inkább észak felé van a célpont és a kiindulás, akkor van még az Elem utca.

Inkább dél felé meg van még a Szuglói körvasút sor, aztán Tengerszem, és átcibálni a kerékpárt a gyalogos felüljárón, meg a Tahi utca mellett a jobb szélen kell hajtani. Ha meg a zuglói oldalon délebbről van az indulás, akkor eleve a Rákos patak, és egyenesen az M3 felüljáró, és ugyanúgy, mint az előző.

Előzmény: Ashi Valkoinen (237501)
altenberger Creative Commons License 2023.08.23 -1 0 237502

Szerintem akkor inkább a Hungária krt. felüljáró déli járdája, a Hermina út felül megközelítve. A Vágány utcától már legális bringaút van.

Előzmény: Ashi Valkoinen (237501)
Ashi Valkoinen Creative Commons License 2023.08.23 -1 0 237501

Át lehet kocogni rajta csorogva. Inkább, mint a sosem kinyíló sorompót várjam (hajnalban volt, hogy bár két vonat között megvolt a rendelkezésre álló időablak, a sorompót nem nyitották fel, mert autó nem állt ott, a kezelő pedig kényelmes volt), vagy most, hogy már nem is átjárható, tilosban kódorogjak a bringával a sorompórudak között úgy, hogy ha mégis jön a vonat, akkor az akadályok miatt nem tudom elhagyni gyorsan az átjárót.

 

Zuglóból Észak-Buda felé más átjutási mód pedig nekem nincs, a Városliget - Dózsa György már baromi nagy kerülő, az M3 bevezetőre pedig nem hajthatok fel bringával...

Előzmény: altenberger (237500)
altenberger Creative Commons License 2023.08.23 -1 0 237500

Napi szinten szerintem fárasztó, nem rövidít annyit, hogy megérje. Többet amortizál a bringádon, mint 50 km normál úton. Egyszer-egyszer kalandból érdemes megnézni, 2-3 havonta, szerintem.

Előzmény: Ashi Valkoinen (237499)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!