Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2008.02.22 0 0 928
Előzmény: Törölt nick (927)
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.22 0 0 927

Lehetséges, hogy kimaradunk?

 

 

p0809 Creative Commons License 2007.12.29 0 0 926

Én is "megüzentem" a Jézuskának, az általad említett DVD-t...

Végül az új akusztikus válogatás albumot hozta...

Van rajta két eddig ki nem adott dal is.  http://www.j-tull.com/news/acoustical.html

 

Üdv

Előzmény: Törölt nick (925)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.29 0 0 925
Remélem, hogy igaz, elvégre a 40 éves jubileumi turnén illene eljönniük hozzánk.

Karácsonyra megkaptam a Live at Montreux DVD-t, tényleg nagyon szépen szól, ajánlom figyelmébe mindenkinek.
Előzmény: p0809 (924)
p0809 Creative Commons License 2007.12.29 0 0 924

Kedves RHB és Mindenki!

 

Jó volt látni ezt a jegyet, talán nekem is megvan a saját példányom valahol valamelyik papírdobozban... Na meg is fogom keresni... 

Különösen akkor, ha igaz a HÍR amit most hallottam...

Szóval 2008-ban lehet hogy lesz egy koncertjük, vidéken, nálunk, Debrecenben...

A Főnix Csarnokban!!! A hivatalos infók még a tárgyalásokról szólnak :-(, de

megpróbálok informális úton többett megtudni!!!

 

Ha tudok konkrétumot megírom!

 

Üdv, és BUÉK

Előzmény: RhB (920)
kayleigh Creative Commons License 2007.11.28 0 0 923

Sajnos nekem ez elveszett, de van jónéhány másik. Ízelítőül:

 

Előzmény: RhB (920)
kayleigh Creative Commons License 2007.11.28 0 0 922
JT a téma a Progresszív zene általában c. topikban.
implacabilis Creative Commons License 2007.11.20 0 0 921

Azok voltak a szép idők... (?) Sokkal könnyebben volt 180 forintom jegyre, mint most nyolc meg tízezer.

Előzmény: RhB (920)
RhB Creative Commons License 2007.11.20 0 0 920

Egy kis nosztalgia...

 

 

TheRover Creative Commons License 2007.11.14 0 0 919
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.29 0 0 918
Személy szerint én erről az albumról még nem hallottam, de érdekelne. Amúgy a Wild Turkey nevű bandáról már hallottam.
Előzmény: kayleigh (917)
kayleigh Creative Commons License 2007.09.28 0 0 917
Csak most jutott el hozzám a hír: 2006-ban megjelent egy Wild Turkey (Glenn Cornick, Clive Bunker) album You and Me in the Jungle címmel. Hallott valaki már erről?
Caorle Creative Commons License 2007.09.14 0 0 916

Sziasztok! Szerintem a Montreux eléggé zseniális egy dVD és végre a mágus nem dumálja agyon, így néthetővé vált!

Örülök a beszámolóknak, de nekem Martin nélkül soha többé nem az a dolog!

Törölt nick Creative Commons License 2007.09.01 0 0 915

Na, örülök, hogy tetszett. A Budapestet mindenhol nyomják :-)

A dobos Ian fia volt, tökre hasonlít rá meg minden. Martin meg más elfoglaltsága miatt "nem ért rá", egy huszonpáréves német csóka nyomta helyette. Sankt Pöltenben még Martin meg Doane is ott volt, a bőgős meg a billentyűs ugyanaz volt, mint most, Erdélyben.

Előzmény: Törölt nick (913)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.31 0 0 914
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.31 0 0 913

Hahó! Hát, NAGYON jó volt, bár nem ez volt életem eddigi legnagyobb koncertélménye, sajnos a várható setlist ellenére kevesebbet (percre pontosan 2 órát) játszottak és pont a két kedvencem maradt ki, nem volt Dun Ringill (pedig a hatalmas villámok és a néha szemerkélő eső apropót is adtak a Stromwatch megidézéséhez...) és nem volt Beside Myself sem. Jethro Tull

Nyomták a "kötelező" olvasmányokat. A zenészek nevét nem tudom, de nagyon fiatal gárda volt. A dobos, a gitáros huszonévesek, a billentyűs harmincvalamennyi lehetett. Izgalmas volt a Thick as a brick - számomra - eddig ismeretlen új változata, csodás volt a Jack In a Green és jópofák voltak a klasszikus zenei átdolgozások, Mozart, Bach, de volt egy egyveleg, amiben minden amerikai cuccot beidéztek (csak amiket felismertem: Hold The Line (toto), Dallas (!!!), Purple Haze, Somewhere Over The Rainbow, jenki himnusz, stb) Erről készítettem hosszabb videót is, fel fogom tenni YouTube-ra és megosztom veletek!

A hangosítás profinak tűnt, de az éneket néha alig hallottuk, a billentyűs is háttérben maradt, igaz, hogy a 3. sorban álltunk, hátrább állítólag nagyon OKÉ volt a hangzás. Ez van ha közelről akarod nézni... és hát így is megérte, Anderson olyan dinamikával futkorászott fel s alá, hogy öröm volt nézni. Mintha még fogyott is volna korábbi önmagához képest :).

Ami jópofa volt, hogy nyomták a Budapest-et is :D Erdély közepén... jó volt, főleg, hogy iszonyatosan nagy kontrasztokkal játszották, durva és finom is volt egyszerre :D

2-szer eleredt az eső, de szerencsére hamar el is állt, szerintem Anderson egyszerűen elfújta a vihart... hát, ez van :)

Szóval látszott, hogy a "régi slágerek"-re voltak ráállva, nem is volt nagy baj, de én nagyon szeretem az utolsó 2-3 lemezt, főleg a Roots To Branches-t, szívesebben hallgattam volna ezt az oldalukat, vagy legalább pár dalt.... No, de mindent egybevetve nagyon jó koncertélmény volt, kár lett volna kihagyni. LE A KALAPPAL! Profi volt a szervezés, a színpad, a fények, a hangosítás, a plakátok (sikerült párat elcsennónk az archívumunk számára :D).

A nap dumája... "Jól fújja ez a Jethro Tull..." :)))) A Soundcheck-en pedig amit műveltek az egyszerűen állat volt (pár dal jobban szólt mint koncerten....

Előzmény: Törölt nick (911)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.29 0 0 912
:( sajnálom, hogy nem tudsz eljönni. Ígérem, ahogy lehet beszámolok itt a "történtekről", remélem olyan közel leszek, hogy fotókat is készíthetek!
Előzmény: Törölt nick (911)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.29 0 0 911

Jó bulit! Azért egy élménybeszámoló jól jönne majd ide :-)

 

Én sajnos nem tudok ott lenni.

Előzmény: Törölt nick (910)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.26 0 0 910

Olyan 600-650 km a távolság.

 

Én ott leszek :D (nekem csak 150 km)

Előzmény: Törölt nick (908)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.24 0 0 909
Nagyszebenben ingyenes szabadtéri koncerten lép fel a legendás Jethro Tull együttes.


Az augusztus 30-ára tervezett rendezvényre hozzávetőlegesen 20 000 nézőt várnak. A szervezők 40 000 wattos erősítést és rendkívüli fényjátékot ígérnek a koncertre. Ian Anderson mellett fellép John O Hara billentyűs és harmonikás, James Duncan dobos, David Goodier basszusgitáros és az ifjú német Florian Opahle gitáros. Az együttes régi és új dalokat egyaránt játszik majd.

 

 

Hmm, ezek szerint nem a "rendes" Tull lép fel, nem lesz ott Martin és Ian fia fog dobolni.

Törölt nick Creative Commons License 2007.08.24 0 0 908

Nagyszeben kb. hány km-re van Bp-től?

Törölt nick Creative Commons License 2007.08.24 0 0 907

Nekem eszembe jutott, hogy 60 évesen milyen vidáman ugrabugrál évi párszáz koncerten a színpadon :-)

 

A live at Montreux - ha az amire én gondolok és néhány éves koncertről van szó -, megtekinthető (volt?) a neten is, szóval láttam. Nem rossz, de semmi nagy extra, a közönség meg nyugisan üldögélt (elvégre az egy jazz fesztivál).

Előzmény: kayleigh (906)
kayleigh Creative Commons License 2007.08.24 0 0 906
Hallotta/látta már valaki a Live at Montreaux-t?
kayleigh Creative Commons License 2007.08.24 0 0 905

Senkinek sem jutott eszébe, hogy 10-én volt Anderson 60 éves?

 

Egyébként meg 30-án Nagyszebenben ingyenes Tull koncert lesz. Sajna nekem aznap a The Police-szal lesz randevúm.

Törölt nick Creative Commons License 2007.07.08 0 0 904
Köszi, de nekem már volt jegyem, igaz, a magyar TEX tett rá az árra kétezer-valahányszáz forintot. A Tull nagggyon ott volt a szeren :-)
Előzmény: frumpy (903)
frumpy Creative Commons License 2007.07.05 0 0 903

Erre a fesztiválra van egy fölös jegyünk, ára: 13 800 Ft. Autóval is tudunk vinni, koncertek után jövük vissza. www.lovelydays.at

Akit érdekel, a frumpy@freemail.hu címen lehet jelentkezni.

Előzmény: Törölt nick (902)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.05 0 0 902
Holnap koncert Sankt Pöltenben :-)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.19 0 0 901
Remélem, ott is ő lesz (DP), mert egyre gyakrabban Ian fia, James játszik.
Előzmény: Caorle (900)
Caorle Creative Commons License 2007.06.19 0 0 900
Doane Perry volt a dobos! Ő elég rég húzza már az igát! Remélem, hogy jól fogjátok magatokat érezni, tavaly ugyanott eléggé fura, rövid koncertek voltak!
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.19 0 0 899

És ki dobolt?

 

Én 6-án megyek Sankt Pöltenbe a Lovely Days fesztiválra, megvannak a jegyek meg minden, remélem, mi sem fogunk csalódni :-)

Előzmény: Caorle (898)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!