Keresés

Részletes keresés

mr_ricsi Creative Commons License 2009.09.03 0 0 56
Mert win alatt egy csomó korlátozás van. Pl. nem lehet bootolhatóra formázni, nem lehet bármelyik fájlrendszert rárakni, nem lehet többfele particionálni, stb.
Előzmény: locsemege (55)
locsemege Creative Commons License 2009.09.03 0 0 55
Igazából nem látom a különbséget. Van egy block device, rajta többnyire partíciók, filerendszerek. Felcsatolod, használod, lecsatolod. Mi is a lényegi különbség? Hol érdekel engem, hogy cserélhetőnek neveződik vagy sem?
Előzmény: mr_ricsi (54)
mr_ricsi Creative Commons License 2009.09.03 0 0 54
És miért van az, hogy a SATA adapterbe dugott CF kártya cserélhető meghajtóként jelenik meg, nem HDD-ként???
Mr.Dimitrij Creative Commons License 2009.09.01 0 0 53
Kis trükkös... Na majd holnap kipróbálom.
Köszi!
Előzmény: mr_ricsi (52)
mr_ricsi Creative Commons License 2009.09.01 0 0 52
Tényleg nem lehet...
...de azért megcsináltam. :-)
Formázd le FAT32-re, aztán konvertáld NTFS-re.
DOSablak
convert E: /FS:NTFS

Az E: a kártya betűjele.
Előzmény: Mr.Dimitrij (51)
Mr.Dimitrij Creative Commons License 2009.08.31 0 0 51
...de sajnos nem is működik. :-( Vista SP2 HU és Win7 Ultimate RC sem engedi. Sem a beépített TI kártyaolvasókkal, sem két különböző USB-s reader-rel. A módosítások után ájra is indítottam a masinákat.
Molyol egy kicsit (gyorsformázás vagy normál, tökmindegy), aztán kiírja, hogy nem tudta befejezni a formázást. Természetesen a meghajtó olvashatatlan lesz utána, mindenképp formázni kell.
Mit csinálok rosszul?
Előzmény: Mr.Dimitrij (50)
Mr.Dimitrij Creative Commons License 2009.08.29 0 0 50
Köszi, ezt eddig nem tudtam.
Előzmény: mr_ricsi (49)
mr_ricsi Creative Commons License 2009.08.29 0 0 49
Azért. mert az SD vagy a pendrive alapban gyors eltávolításra van beállítva a Windowsban. Az XP-ben az Eszközkezelőben a Meghajtóknál az SD-kártya tulajdonság-lapjának "Házirendek" fülén kell "Optimalizálás teljesítményre" átkapcsolni, azután az NTFS is használhatóvá válik.
W7-nél nem tudom, hol kell majd ezt állítani, miután megjelenik.
Előzmény: Mr.Dimitrij (48)
Mr.Dimitrij Creative Commons License 2009.08.29 0 0 48
Azt tudja valaki, hogy miért nem tudom (Win7 alatt) a memóriakártyáimat NTFS-re formázni? FAT, FAT32 működik. 2 és 4, 16 és 32GB-osak.
Előzmény: mr_ricsi (47)
mr_ricsi Creative Commons License 2009.08.29 0 0 47
Olvastam a "fenyegetést", és ennek hatására nem vettem meg. Ezért gyakorlati tapasztalatom nincs.
De az is jelenthet valamit, hogy a kezelésiben az előlapi USB használata során következetesen FlashDrive-ként említi a beledugott eszközt.
Előzmény: locsemege (46)
locsemege Creative Commons License 2009.08.29 0 0 46
több partíciót tartalmazó USB eszköz

Ez nem csak amolyan általános fenyegetés? Én úgy partícionáltam a pendrive-omat, hogy az sda1 legyen a FAT, majd ezután jön sda2 és sda3 az ext3-ak. Így a buta mikrohifi is tudja kezelni, hiszen éppen az első partíció bejegyzésben számít a FAT-re.
Előzmény: mr_ricsi (44)
Mr.Dimitrij Creative Commons License 2009.08.28 0 0 45
Van egy olcsóféle DVD-játszóm, az kezeli a CF-kártyámat, ha USB-s kártyaolvasóval dugom bele. SD-vel még nem próbáltam így, valószínűleg azt nem látja, mivel a kártyaolvasón az nem az első eszköz. (ez egyébként érdekes, mivel PC-re kötve nem a CF-slot kapja az első betűjelet)
Előzmény: mr_ricsi (44)
mr_ricsi Creative Commons License 2009.08.28 0 0 44
Ezt nem tudom, mert amikor bootolhatóra formáznak egy flashdriveot, akkor egy másik MBR-t copyznak rá, ami -szerintem- valamiféle kerülő megoldás. Viszont a win ezután floppynak vagy HDD-nek látja, tehát mégis megváltozik a típusa.

Találtam egy DVD-leírást is:
"Külső HDD, kártyaolvasó, több partíciót tartalmazó USB eszköz, lezárt eszköz, és MP3-lejátszó nem használható."
Előzmény: locsemege (43)
locsemege Creative Commons License 2009.08.28 0 0 43
Hogyan változtatható a típus? Hol tárolódik ez az infó? A drive kontrollerének firmware-ében?
Előzmény: mr_ricsi (42)
mr_ricsi Creative Commons License 2009.08.28 0 0 42
Az asztali DVDlejátszók az USB Mass Storage Class Bulk Only Transport (BOT) specifikációból a "Public drive" eszközöket kezelik, az USB-s HDD-k és DVD-k pedig az "additional drive" kategóriába tartoznak.

A pendrive alapban "Public drive", de átváltoztatható "Privat" vagy "additional drive" fajtájúra, és akkor már ezeket sem használják az asztali DVD lejátszók.
Előzmény: mr_ricsi (41)
mr_ricsi Creative Commons License 2009.08.28 0 0 41
"Én nem látok különbséget."

A windows például lát különbséget, mert a HDD-t "alapvető" eszköznek tekinti, a pendrivokat pedig "cserélhető"-nek.
Még drivert is külön tesz fel hozzá, majd újra kell indítani a gépet. Legalábbis ezt tapasztaltam, amikor egy féltucat pendriveval használt gépre először csatlakoztattam rackes HDD-t.
Előzmény: locsemege (36)
locsemege Creative Commons License 2009.08.27 0 0 40
Van ilyen alumínium keretem, alig nagyobb a HDD-nél, és legalább te döntöd el, milyen HDD-t teszel bele. Az alumínium meg azért jó, mert hővezető, szemben a hőszigetelő műanyaggal. Amúgy meg a te dolgod. Kérdeztél, válaszoltam.
Előzmény: bigrace (39)
bigrace Creative Commons License 2009.08.27 0 0 39
Szerintem nem műanyag, de nekem a belső tulajdonságok fontosabbak, mert nem kosárlabdázni akarok vele ,viszont a méret annál lényegesebb, és ez kb negyede a rack-nek méretre és súlyra is.

Ellenben továbbra is kérdezném (és a kérdés mindenkinek szól) hogy belsőleg mennyire megbízható akár a márkát akár az 500 gigát akár más tuilajdonságait nézzük (az alany 2-vel lejjebb).
Előzmény: locsemege (38)
locsemege Creative Commons License 2009.08.27 0 0 38
Ez szerintem műanyag ház, de nem néztem utána. Én jobban szeretem az alumíniumot. Innen egy rack, bele egy 2.5"-os SATA HDD?
Előzmény: bigrace (37)
bigrace Creative Commons License 2009.08.27 0 0 37
Mindenféle DVD-től meg USB-től független kérdés:

Mi a vélemény erről? :

TRANSCEND StoreJet 500GB 2.5" SATA Fekete

( http://www.ipon.hu/webshop/product/transcend_storejet_500gb_2.5_sata_fekete/39352 )

Nekem csak kölcsönben volt egy régi másfajta mostanáig de kéne egy saját mobilvinyó és ha lehet, minél nagyobb GB-nyi. Ennyi talán elég lenne:)

Kérdés még, h mennyire van jelentősége az 5400 vagy 7200 rpm-nek illetve mennyire megbízhatók az 500 gigások, meg ez így egészében, ha megveszem?

BR
locsemege Creative Commons License 2009.08.26 0 0 36
Mi a különbség egy pendrive és egy USB-s keretben lévő HDD között? Nem mindkettő USB fölött SCSI-n kommunikál? Aztán mindkettőn MBR, benne partíciós tábla, rajta partíciók, bennük filerendszerek. Nekem a PC BIOS-a ugyanazon beállítások mellett boot-olja a pendrive-omat illetve az USB keretes HDD-met is. Én nem látok különbséget. Az már más kérdés, hogy a FAT vacak, s ezek a multimédiás csodák meg többnyire csak azt ismerik.
Előzmény: mr_ricsi (33)
mr_ricsi Creative Commons License 2009.08.26 0 0 35
Azt, hogy ha USB-s külső DVD-meghajtót dugsz az előlapra, az sem fog működni.
Előzmény: bigrace (34)
bigrace Creative Commons License 2009.08.26 0 0 34
OK, köszi a válaszokat Neked és a többieknek is!


"Ja, USB-s DVD-meghajtókhoz sincs támogatás."

Ez mit jelent?


BR
Előzmény: mr_ricsi (33)
mr_ricsi Creative Commons License 2009.08.25 0 0 33
Van.
A vezérlőchipben nincs támogatás a HDD-khez, ezért még egy 4GB-ossal is kár próbálkozni. (Azért ezt a méretet hozom példaként, mert ezt Flash drive-ként kezelni tudja.)
Ja, USB-s DVD-meghajtókhoz sincs támogatás.
Előzmény: bigrace (30)
DJG Creative Commons License 2009.08.25 0 0 32
Akármilyennel nem. Direkt olyat kell keresned, amelyik tud ilyet (és jó, ha ki is próbálod, nem csak bemondásra hiszed el). Figyelj a fájlrendszerre, mert gyakori, hogy csak FAT-ot kezelnek (ott bajban is leszel a túl nagy fájlokkal). Energetikailag mindenképpen legyen a lemeznek saját tápja, ne próbáld arról a kis USB-ről etetni.
Előzmény: bigrace (30)
Mr.Dimitrij Creative Commons License 2009.08.25 0 0 31
Egyetlen akadálya, hogy a DVD player nem fogja fölismerni. Már az is nagy szó, ha FAT32-t ismernek, de az NTFS vagy Ext3 felejtős.
WD TV HD-val menni fog, de az nem az olcsó DVD player kategória (bár viszonylag olcsó).
Előzmény: bigrace (30)
bigrace Creative Commons License 2009.08.25 0 0 30
Sziasztok!

Kérdésem, hogy mobil winyóról lehet-e filmet nézni asztali DVD-lejátszón lévő USB-porthoz csatlakoztatva. Igazából a kérdés most hátulról van megközelítve, merthogy az lenne a lényeg, hogy ha veszek egy akármilyen asztali DVD-lejátszót, aminek van USB-portja, az 500 gigás mobilwinyómról tudok-e filmet nézni (ugyanúgy, ahogy pendrive-ról is lehet)? Van-e bármi energetikai vagy egyéb akadálya?

BR
mr_ricsi Creative Commons License 2009.03.23 0 0 29
"Jumper-t is variáltam"
Ebből nekem az jön, hogy fogalmad sincs, mit állítottál be, csak próbálkoztál vele.
Maxtornál egy jumperrel lehet Masterre állítani, és rajta van a cimkén a segédlet.

A vinyón lévő XP-nél csak arra kell figyelni, hogy botolás alatt ne legyen csatlakozva a vinyó, működő XP-nél utólag kell rádugni.
Előzmény: Pfarcz (25)
locsemege Creative Commons License 2009.03.23 0 0 28
Tisztázzunk valamit. Fizikailag nem látszik, vagy csak a filerendszert nem csatolja fel? Például a diskmanager látja, formázni tudnád? Nyilván nem kell megformázni, csak az a kérdés, partíciós táblát fel tudja-e olvasni.
Előzmény: Pfarcz (27)
Pfarcz Creative Commons License 2009.03.23 0 0 27

Kap külső tápot egy gyári adapter segítségével.Ez egy hagyományos tehát nem SATA vinyó,ez nem lehet gond?Na meg van rajta cucc is,többeközt egy xp oprendszer...megpróbáljam az xp lemezzel formázni?LEhet hogy a rajta levő xp nem tetszik neki...

Előzmény: locsemege (26)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!