Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2016.01.18 0 0 2955

Egyes italok gyártásánál is alkalmaznak különféle módon tisztított vizeket. Az már nem "üres víz", amihez később valamit hozzátesznek.

 

Kávé, tea, leves is nyilvánvalóan tartalmaz dolgokat, onnan kezdve már nem üres víz. Alábbi magáért beszél:

 

http://www.tisztaviz-uzlethaz.hu/news/news/119/oki-szakvelemeny.html

Készülék értékelése

    A vízhigiénés vizsgálatok eredményeképpen az RO-100 vízszűrő berendezésekről a következők állapíthatók meg:

a berendezés csak ivóvíz minőségű víz utótisztítására alkalmas. A készüléken áthaladó ivóvíz minőségét a víztisztító berendezés javítja amennyiben eltávolítja az íz- és szagrontó anyagokat; a szabad aktív klór tartalmat csökkenti a kötött aktív klór tartalmat gyakorlatilag eltávolítja, valamint csökkenti a szerves- és szervetlen anyag tartalmat a kezelt vízben.

A berendezés által tisztított víz maradék összes keménység értéke kisebb mint a 201/2001 (X.25.) Korm. rendeletben meghatározott 50 CaO mg/L, így a berendezés által kezelt víz kizárólag ivóvízként történő fogyasztásra nem alkalmas, (a kis keménységű (nagyon lágy) víz tartós fogyasztása egészségügyi szempontból nem javasolható), de egyéb háztartási célokra (főzés, kávé, teakészítés) korlátlan mértékben használható. Ivóvízként korlátozatlan mértékben a visszasózó egységgel használható.

Budapest, 2007. május 30.

 

Vagy:

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=80264009&t=9101266

 

De azért is másoltam oda a dátumot, mert mindez állítólag már nem is aktuális:

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=80317523&t=9101266

Előzmény: f4d4m (2954)
f4d4m Creative Commons License 2016.01.18 0 0 2954

Tehát akkor a te tapasztalatod alapján, ha nem a rendes folyadékbevitel miatt innám(arra maradna ásványvíz, csapvíz), hanem kv-főzőbe, sörfőzéshez használnám, akkor nem lehet semmilyen egészségügyi probléma (elvileg) ?

Előzmény: Törölt nick (2952)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.18 0 0 2953

Még annyit, hogy egyes halfajták az embernél is igényesebbek a tiszta vízre, tehát ez nem egy leminősítő jelző, amikor egy víztisztító akvarisztikai.

Előzmény: Törölt nick (2952)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.18 0 0 2952

Bizonyára ÁNTSZ előírásnak akar megfelelni, másképp nem engednék forgalmazni.

 

Az ivóvizes RO szerkezeteknél is volt valami figyelmeztetés, hogy az utánsózó patron nélkül tilos használni. Tehát ez csak ennyi, hogy az akvarisztikai berendezés nem tartalmaz utánsózót, ezért a hatóság szerint ez már nem emberi.

 

Emberileg én is tiszta RO vizet iszom már régóta, bár van egy olyan érzésem, hogy valóban nem árt az a kis ásvány, vagy kell is. Vagy pótolni kell más módon, táplálékkiegészítők stb.

 

Az érdekesség kedvéért egy olyan RO-MAN membránt használok, amit egy angol cég Amerikában gyártat, akvarisztikai célokra.

Előzmény: f4d4m (2951)
f4d4m Creative Commons License 2016.01.18 0 0 2951

Sziasztok!

 

Egy kis segítséget/véleményt szeretnék kérni. (sajnos részben kicsit elhamarkodottan ) Vásároltam egy RO szűrőt, hogy az akváriumom vizét tudjam lágyítani.  Azért gondoltam rá, hogy befektetek, mert olcsóbb volt mint a neten található, "asztali" (tehát kifejezetten emberi fogyasztásra ajánlott) termékek, az akváriumba biztos jó, és úgy terveztem, hogy kávéfőzéshez, valamin sör/pálinka-főzéshez is használnám az általa szűrt vizet.

Na már most a dobozon az szerepel, hogy emberi fogyasztásra nem ajánlott. A kérdésem az lenne, hogy miért? Miért szokták ráírni egy ilyen készülékre ezt? Igazából - a leírása alapján- kémiai adalékok nélkül, előszűrő(mechanikai), aktívszén, mikronos szűrő (membrán, poliamid-poliszulfon anyag) segítségével szűri a vizet. Opcionálisan az utolsó lépcső egy speciális szűrő no3, po4, sio2 szűrésére. Ezek alapján, én mint laikus úgy gondolom, hogy nem lehetne károsabb mint a szűretlen csapvíz (hisz bele nem tesz semmit, csak elvesz). Mi a véleményetek? (Aquili termékről van szó). Szerintetek kv/sör/pálinka készítéséhez mehetne? 

 

Segítségeteket, válaszaitokat előre is köszönöm!

Törölt nick Creative Commons License 2016.01.17 0 0 2950

Az Aquafilter is kínai cég, lengyelországi vámszabadterületen van egy üzemük, ami nagyrészt összeszerelő, vagy ha jól tudom, helyi gyártás is folyik. Ettől függetlenül nekem megfelelt, sőt az egyik szűrőházat máig használom.

 

Alkatrészeket és eladókat lehet találni keresővel, főleg BlueClear és Aquafilter eredetű szokott lenni. Forgalmaznak elektronikus vezérlőegységet, illetve ilyennel szerelt víztisztítót is láttam régebben.

 

Tartó a legkevesebb, nekem a mosogató alatt egyszerűen le van téve 3 db poharas szűrőház, megáll a saját talpán. Kettő van egymáshoz rögzítve, egy külön.

 

Jobboldalt a szekrény falára függőlegesen van felszerelve a membrán. Rendeltem hozzá műanyag bilincseket is, de csak fel van függesztve egy csavarhoz. Nem gányolás, még ha annak is tűnik, mert a nyíllal jelzett helyen át lehet hurkolni egy drótot vagy gyorskötözőt, utána szépen fel lehet akasztani:

 

 

Tehát így alul kapja a vizet, felül szorítja ki a levegőt. Ha bilinccsel rakom fel, azt nehézkesebb ki-be rakni, esetleg csúszna is lefelé (bár igen szoros, azért sem tetszett).

 

Baloldalt műanyag bilincsekkel rögzítettem a lúgosítót és szénszűrőt, amíg volt, de jelenleg nincs. Korábbi hozzászólásomban látszik a kép, ahol a két egység egymásba volt csavarva egy toldóval. További szerelvényeket, mágnesszelepeket is sikerült úgy elrendezni, hogy rövid úton, esztétikusan csatlakozzon.

 

Alacsony nyomásnál a rosszabb a tisztavíz aránya, de működik, ártani nem árt. A nyomásnövelő pumpához tartozik két nyomáskapcsoló, egyik a hálózati víz nyomása, hiánya esetén nem engedi elindulni, nehogy tönkremenjen. Másik a tartálynyomást, vagy kimeneti nyomást érzékeli. Ha leesik (megnyitják a csapot) indítja a pumpát.

 

Nyomáscsökkentőt is lehet kapni, azt a betápnál kell beiktatni, de lehet pumpa is, ezzel együtt.

Előzmény: tisztavíz_ (2949)
tisztavíz_ Creative Commons License 2016.01.17 0 0 2949

Végignéztem jópár ozmózisos víztisztító gyártót. Sajnos a legtöbb komoly cég amerikai. Nem lenne rossz egy ilyen, bár nagyon drága, behozni pláne nem éri meg:

http://www.axeonwater.com/Light-Commercial-Reverse-Osmosis-Systems-L1-Series.html

 

Európában csak a lengyel Aquafilter számít komoly gyártónak? Esetleg más alternatíva?

 

Szinte kivétel nélkül tartályos ozmózisos rendszereket láttam minden gyártónál. Ha tartály nélkülit szeretnék, csak vegyem ki a tartályt vagy át is kell alakítani? Esetleg ne vegyek komplett rendszert, hanem alkatrészenként? Csak kérdés, hogy a tartókeretet meg lehet-e venni külön is. Itt van, de még nem kapható:

http://aquafilter.com/en/product/4/empty-cases

 

Ha automatikus öblítést szeretnék, tudsz olyat ami ezt már tudja és nem kell utólag belegányolni?

 

A nyomás itt széles keretek között ingazodik, néha alig folyik a víz, máskor elég erősen (napszaktól is függ). Persze ezt is meg kellene mérni. Évente többször fordul elő vízmű probléma, elgyengül a nyomás vagy víz sincs. Ha leesik a nyomás, akkor a szűrés hatékonysága romlik csak (sok lesz a szennyvíz) esetleg nem szűr egyáltalán vagy a RO membrán is tönkremehet? Kell valami védelem, ami nézi és nem engedi át a vizet addig, esetleg pumpa kellene?

 

Ha túl magas a nyomás, gondolom az sem jó a membránnak. Mivel lehet leszabályozni a nyomást szélsőséges ingadozásnál?

Előzmény: Törölt nick (2948)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.16 0 0 2948

Régóta nem követem, hogy mit lehet kapni, az említett lúgosítót például 2012 januárban vettem, vagy egy évig használtam. Az éves karbantartásnál kikerült a rendszerből, majd valahogy elfelejtődött. Noha szétszedve, kiszárítva minden alkotórésze megvan.

 

Annak idején nekem megfelelt a kétlépcsős Aquafilter víztisztító is, csak később a vízkövet is ki akartam venni, ezért egészítettem ki további egységekkel, membránnal.

 

Láttam valahol rozsdamentes acélból készült szűrőházakat is, természetesen extra felárral.

Előzmény: tisztavíz_ (2947)
tisztavíz_ Creative Commons License 2016.01.16 0 0 2947

Európai forrásból lehet lúgosító patront szerezni? A szivacsot szerintem lehetne természetes anyaggal helyettesíteni, az apró kavics és corosex gondolom könnyen beszerezhető, ellentétben a turmalin golyókkal. Gyors kereséssel is csak kínai forrást találtam, állítom, hogy még a magyar víztisztítóban is az van. Kínait semmiképpen sem szeretnék.

 

A ház anyagával kapcsolatban továbbra is azt gondolom, a nagy tisztaságú üveg lenne a legideálisabb. Már az is előrelépés lenne ha csak az alsó része lenne üvegből. Utána tudok kérdezni egy helyen, hogy le tudják-e gyártani.

 

Mindkét típus érdekelne, az egyszerűbb változat (amire azt írtad, ásványvizet ihatok a csapból) és a fordított ozmózisos rendszer. Ha legjobbat szeretném és az ár a legutolsó szempont, merre lenne érdemes körbenéznem készülék ügyileg? Nem ragaszkodom az itthoni beszerzéshez. Vagy inkább építeni érdemes mint egyben megvásárolni?

 

A desztillálást sem zárom ki, egy desztilláló elkészítését ettől függetlenül tervezem. Sajnos a lúgosítás ugyanúgy probléma lesz mint a fordított ozmózisnál.

Előzmény: Törölt nick (2946)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.15 0 0 2946

Szemre közönséges háztartási szivacs, azt csak feltételezni lehet, hogy ilyen célra megfelelő anyagot használnak. A BlueClear elég nagy cég, még ha kínai eredetű is, de nyugati piacokra is elfogadható terméket kell gyártaniuk.

 

A házak anyagáról itt volt szó:

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=134633464&t=9101266

 

Komolyabb víztisztítók szakaszos öblítést alkalmaznak, a fojtószelep nyitása mellett. Sajátomnál egy elektronikát terveztem és építettem hozzá, ami óránként 20 másodpercre nyitja a betáp- és öblítőszelepet. Így a nyári melegben sem tud beposhadni, puffertartályt pedig eleve nem használok.

 

Az ionizációs elven működő lúgosító nem megy tiszta RO-vízzel (ami alig vezeti az áramot), azt előbb vissza kell sózni, legalább kalcium-karbonáttal, utána következhet a lúgosító szerkezet.

Előzmény: tisztavíz_ (2945)
tisztavíz_ Creative Commons License 2016.01.14 0 0 2945

Köszönöm a tippet. Rákerestem a BlueClear BC pH+ patronra, csak egyetlen helyen találtam meg, nem írnak részleteket. A kövek között milyen "szivacs" anyag van, természetes vagy műanyag? Műanyagok esetén még a BPA menteseknél is előfordul, hogy mérgek szivárognak ki belőle. Sajnos ezeknek a szűrőberendezéseknek a háza is műanyag. Megfizetném az üvegre a felárat ha lehetne kapni, de ahogy látom ez nem divat.

 

A fordított ozmózisnál mégha az előszűrőkből be is kerül valamilyen káros anyag a vízbe, a membránon jó eséllyel fennakad. Elvileg a baktériumok (és vírusok?) sem férnek át a membránon. Ami nem tetszik ebben a megoldásban, hogy a patron "visszaszennyezi" a megszűrt vizet. Van rá esély, hogy elkezdenek szaporodni a baktériumok ha valahol megreked benne a víz vagy átmenetileg nincs használva? Csak a szemléltetés miatt írom szándékosan kisarkítva. Úgy tűnik a patronnál jobb megoldás nincs. Ezen kívül tudtommal csak elektrolízissel lehetne lúgosítani, tartok tőle, hogy emberi fogyasztásra nem lenne megfelelő.

 

Az aktív szenes víztisztító jól hangzik. A vízkő nem zavar, ellenben a víz habzása igen. Úgy habzik mintha enyhén mosóporos lenne. Fél-egy nap állás után üvegkancsóból áttöltve pohárba enyhén felhabzik a teteje és hallható pattogás mellett szétdurrannak a felületén levő buborékok, egy része ott marad a pohár szélén körben. Egy kicsit felnagyítva írtam, nem kell óriási habzást elképzelni, de láthatóan, hallhatóan habzik. Arról nem is beszélve, ha állni hagyom, hogy megmelegedjen elég hamar poshadt szaga lesz. Ezt lehet tudni mitől van és érhet valamit ellene az egyszerű víztisztító? Vagy mindenképp be kellene vizsgáltatni a vizet?

 

Azt tudja valaki mi a menete a bevizsgáltatásnak és mennyibe kerül? Ha esetleg határértéken túl van valami hogy tudok fellépni a vízművel szemben? Mégha szűrve is van, sokkal jobb a jobb minőségből kiindulni. Esetleg kiderülhet az is, hogy az egyszerű víztisztítóval érdemes-e foglalkozni vagy mindenképp ozmózis kell.

Előzmény: Törölt nick (2944)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.11 0 0 2944

Kövek, kavicsok, az utánsózóban közönséges mészkő, ártalmatlan szerintem.

 

Amit közelebbről ismerek például a BlueClear gyártmányú BC pH+ patron:

 

 

 

 

Folyásirányban: maifan stone (apró kavics), Corosex (magnézium-oxid darabos alakja) és turmalin golyók.

 

Ez például szétszedhető, átmosható, bár a középső réteg elég könnyen oldódik, tehát egy öblítőedényben, ahányszor vizet engedek rá, azt mindig meszesre színezi. A másik kettő stabil anyag, ilyen szempontból.

 

De kezdetnek ki lehet próbálni egyszerű aktívszenes víztisztítót is (üledékszűrő + szénbetét). Ha valakit nem zavar a vízkő, vagy nem túl sok az adott helyen, akkor ásványvizet ihatsz a csapból. Ugyanakkor különb, mint a palackozott ásványvíz, hiányzik belőle a műanyag aromája.

Előzmény: tisztavíz_ (2943)
tisztavíz_ Creative Commons License 2016.01.11 0 0 2943

Sziasztok!

 

 

Korábban nagyonis iható és magát itató volt a lakhelyemen a csapvíz. A vízmű "variált", máshonnan jön a víz. Nagyobb mértékű a vízkő és enyhén habzik. Nincs gusztusom meginni és már affelől is kételkedem, hogy főzésre alkalmas. Mégsem rohantam bevizsgáltatni, gondolom nem kevés pénzbe kerül és most már egyébként is eldöntöttem, hogy tisztítani szeretném. Lehet mégis jobb lenne látni mitől habzik, mert egy víztisztító sem biztos, hogy mindent kiszűr?


Több forrásból informálódtam a fordított ozmózisos víztisztítás felől. Amiért teljesen elvetettem idiáig az ötletet, mert több helyen írják, hogy enyhén savas kémhatású lesz a szűrt víz, ennek pedig az élettani hatásai nagyon nem jók. A párommal a nyavajáink miatt szigorúan diétázunk és az elsavasodás veszélye fennáll, tehát nem szeretnék reckírozni ilyen dolgokkal (ellenben mérgeket inni sem). Valamennyire rácáfolva nem nehéz megtalálni a magyarázatát, hogy a tiszta víz pH értékét hagyományos műszerekkel nem lehet kimérni, a mért érték eltolódik alacsonyabb irányba, ami nem valós. Azt a következtetést vonom le, hogy többen téves mérési eredményekre hivatkozva terjesztenek téves információkat. Azt is olvastam, hogy a tiszta víz (H2O) kémhatása közel áll a 7.0 pH-hoz, levegővel érintkezve kémiai reakció hatására savasodik (néhány tizeddel eltolódhat lefelé, de ez sok minden függvénye). Leginkább annak örülnék, ha enyhén lúgos kémhatású lenne a víz. Erre a "problémára" találták ki az lúgosítót. Az utókezelőkkel könnyű lerontani a megtisztított víz minőségét vagy akár rosszabb végeredményt készíteni mint ami eredetileg volt. Konkrét készülékek leírásaiban sem találom, hogy mi van ezekben a szűrőfokozatokban, de még ha tudnám is, megkérdőjelezhető a minősége. Nem szeretnék ilyen utókezelőt használni amíg 100%-ra biztosan nem tudom mi van benne, hogy működik és az egészséges abban a formában. Más mód létezik "egészséges" lúgosításra? Egyáltalán kellene aggódnom, hogy a víz enyhén savas kémhatása problémát okoz vagy ez is csak egy rémhírkeltés?

 

 

Előre is köszönöm a segítséget.

 

Törölt nick Creative Commons License 2015.12.01 0 0 2942

Ez olyan dolog, hogy vannak nátriumos ásványvizek is, ami fogyasztható, de inkább csak kúraszerűen szokták ajánlani. Pedig abban általában még a Ca, Mg is megtalálható, míg a központi vízlágyító a természetes arányokat pont felborítja.

 

Aki meg el akar adni ilyen vízlágyítót, nyilván azt fogja mondani, hogy az a kis nátrium ugyan mit számít, sőt még lúgos is.

 

WHO-kutatások szerint az ivóvíz Ca, Mg tartalma egészségvédő, bizonyos határig:

 

http://www.who.int/water_sanitation_health/dwq/nutrientschap12.pdf

 

Tehát nem kell belőle sok, de ha egy ilyen vízlágyítóval teljesen lecserélik nátriumra, az már a természetes arányoktól elég távol van.

 

Nekem például a Brita-kancsó ioncserélt savas vize sem jött be hosszabb távon, ami szintén ilyen eltorzult arányú víznek mondható. Annál még az utánsózatlan RO-víz is jobb, abban legalább nincs semmi. (De én sem csak azt iszom.)

Előzmény: beeex (2941)
beeex Creative Commons License 2015.11.30 0 0 2941

Az a gond, hogy a házba bejövő központi vízcsőhöz férek csak hozzá szabadon, utána ez bemegy a falba és és ott ágazik el valahol bent. Végigbontani nem szeretném, tehát csak a főnyomócsőre tudok központi tisztítót rakni.

Előzmény: Törölt nick (2939)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.30 0 0 2940

Vagy RO-víztisztítóra elvileg ráengedhető a lágyított (nátriumos) víz is, akkor nem kell külön ágat kiépíteni. Gondolom, az RO-készüléknek mindegy, mert azt is kiszűri.

Előzmény: Törölt nick (2939)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.30 0 0 2939

Ilyenkor külön ágon szokták a konyhába vezetni, ahol van egy másik víztisztító, ivóvízre.

 

Utóbbinak pedig több fajtája lehet, de ha például ioncserélős lenne, akkor H+ ionra cserél, mint a Brita-kancsó is, ezáltal a vizet savasítja. Ivóvízre ilyet használnak. Ezeket nevezik sósavval regenerálható gyantáknak, míg a másik a konyhasóval regenerálható típus.

 

Vagy nyilván lehet egyéb víztisztító is. Nátriumos víz tartós fogyasztásra problémás.

Előzmény: beeex (2938)
beeex Creative Commons License 2015.11.29 0 0 2938

Sziasztok

 

nem tudom van e infója valakinek lágyított vízzel kapcsolatban.

Szeretnék a házamhoz egy központi vízlágyító berendezést. Utána olvasva ugyan az az elv mint a mosogató gép, sima sóval regenerált ioncserélő gyanta, ahol a kalciumot nátriumra cserélik.

Azt nem tudom, hogy az ilyen víz fogyasztásra alkalmas e, mert azért meginni  más mint a mosogatógépben

boli77 Creative Commons License 2015.11.22 0 0 2937

Szia ! Rendes cső szivattyú van lent . No ném arra jó,hogy tisztuljon.Sajnos nem éppen jó a kút kialakítás és azért is homokol . Sajnos . Bár nem olyan sok mint amikor írtam sőt már jóval kevesebb de van. Milyen a gyertyaszűrő ?

Előzmény: naox (2935)
davidabc Creative Commons License 2015.11.22 0 0 2936

Paradicsomos üveg néven fut a Lidl-ben, 720 (?) ml környéke, menetes tetővel. Ha attól félsz hogy odakoccan valamihez, szerelvényboltban lehet találsz hozzá méretben passzoló csőhéjat :-).

Előzmény: cekkkk (2930)
naox Creative Commons License 2015.11.03 0 0 2935

Az ilyesmi meg szokott szűnni, ha eleget szivatják a kutat. Esetleg érdemes volna pár hónapig pl. locsolásra használni.

Milyen szivattyút használsz? Ha vibrációsat, akkor mindenképpen cseréld le,  mert nemcsak hogy hozza fel a homokot, de idővel a szűrőt is le fogja szedni a kútról!

Egyébként a legolcsóbb durva gyertyaszűrő megfelel, de ha túl sok a homok, akkor állandóan tisztítani kell. A homok a kútból az sajnos egy eléggé komoly probléma, amit a szűrés nem old meg. HA sok van, az kinyírja a szivattyút, eltömi a csöveket, sőt akár a kutat.

Előzmény: boli77 (2933)
taxiboy Creative Commons License 2015.11.03 0 0 2934

Kis méretű DEMIZSON a legjobb megoldás!!!!!!

Előzmény: cekkkk (2930)
boli77 Creative Commons License 2015.10.20 0 0 2933

Szép reggelt ! Kérdésem a következő . Adva van egy fúrt kút ami kicsit homokol ill az elején opálos lesz . Erre milyen gazdaságos és jó szűrőt lehetne tenni ,hogy jó legyen ? Minden féle javaslat jöhet . Bár az nem,hogy egy nagy tartály azt ülepitsem mert azt nem akarom. Köszönöm.

cekkkk Creative Commons License 2015.10.15 0 0 2932

Köszönöm a válaszod! 

Előzmény: naox (2931)
naox Creative Commons License 2015.09.27 0 0 2931

alumínium?

Könnyű, hőszigetelő (mármint a kulacs), szép, túraboltokban kapható, praktikus.

ÉS a kémiai ismereteimnk szerint semmi nem oldódik belőle. (Persze a kémiai ismereteink szerint a víztisztítás is felesleges...)

Előzmény: cekkkk (2930)
cekkkk Creative Commons License 2015.09.27 0 0 2930

Sziasztok!

 

Olyan kérdésem lenne, hogy ki miben hordja a tisztított vizet munkába/kirándulásra stb?

Sima üveg  „kulacsot” nem találok?

Műanyagban nem szeretném vinni, mi a megoldás?

 

Köszönöm a segítséget. 

naox Creative Commons License 2015.09.26 0 0 2929

alacsony a vastartalom, tehát valószínűleg vízkő a barnaság oka, amin megetelpszik valami baci.

HA vízkő, akkor egy spriccelős flakonba töltsetek háztartási ecetet, hetente egyszer spricnizzétek be a kádat/csapot, etc., hagyjátok állni 5 percig, majd vízzel/szivaccsal mossátok le.

Előzmény: mistermekkmester (2927)
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.22 0 0 2928

Sziasztok!

 

Ezek kozul valasztanek elsosorban a minoseg es tudas alapjan:

 

http://www.agriaaqua.hu/aquaphor-viztisztito/aquaphor-crystal-viztisztito

 

http://viztisztitos.lapunk.hu/?modul=oldal&tartalom=1164723. ( a 37.900+afa verzio)

 

http://www.vitalnet.hu/webaruhaz/asvanyi-anyagot-megtarto-viztisztitok/aquafilter-excito-b-asvanyi-anyagokat-megtarto-viztisztito-ultraszuro-membrannal/

 

Sokat informalodtam...nincs tobb energiam erre. Budapesti viszonylag most is jo csapvizhez.

Melyiket?

 

Elore is koszonom!

mistermekkmester Creative Commons License 2015.08.30 0 0 2927

Az lenne a problèmám , h a kútvizet használva a lakásban, rövid idő alatt bebarnulnak a szaniterek. Udvari locsolással nincs baj a járda nem barnul, pedig 10 ève megy az automata öntöző. Itt egy jegyzőköny a bevizsgálásról, szted mit lehetne tenni, h a lakásban megszűnjön a barnulás?

 

Előzmény: naox (2901)
k.o.v.a.cas Creative Commons License 2015.07.21 0 0 2926

Szia! Én vagy 8 éve Mezőkövesden vettem,nekem is ajánlották. Akkor tényleg itt volt a legolcsóbb. Szűrő ésalkatrészutánpótlás is innen biztosított.

Előzmény: xiwi (2922)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!