Keresés

Részletes keresés

Infomaker Creative Commons License 2011.04.01 0 0 36591

Ez a vetés után egyből műtrágya érdekelne engem is.

 

2 hete vettem, már előbújtak a pici fűszálak. Mehet neki sima NPK15 vagy kiégeti?

BARENBRUG Creative Commons License 2011.04.01 0 0 36590

Ebben tökéletesen egyetértek veled szerintem 5% sincs.Szerintem a világ legszebb stanionjaiba sem tartják be az egyharmados szabályt  pedig ott 2cm-re nyírnak.Elő webcamon figyeltem kb 1-2x nyírnak hetente.Amit nem értek ,h.napi renden téma akár itt a forumon akár a neten mindenhol azt írják,h. a fűnek tápozás ,öntözés meg a  szakszerű fűnyírás vagyis egyharmados szabály a legfontosabb.Nem értem az utobbit minek írják ha a profik sem tartsák be.A városunkba van egy park amit 2-3x vágnak évente igaz nem is nől talán itt be lehetne tartani.

Előzmény: sz_attila (36587)
nickjames Creative Commons License 2011.04.01 0 0 36589

Köszi Samubá!

 

Jó látni a sok szép fűről készült képet. Az én őszi felülvetésem is egyre jobban néz ki, ahol nem vetettem felül (nem volt rá szükség) ott mégnem annyira rózsás a helyzet, de ugye még csak most kap műtrágyát. A kilátások bíztatóak.

 

Sok sikert és szép füvet mindenkinek!  

Előzmény: Samubá (36521)
amator11 Creative Commons License 2011.04.01 0 0 36588

1. Redkívül gyomos a gyepem és kb 1 hete lenyomtam gyomstoppal. Már  szépen megcsavarodtak a gyomok. Lehet majd még 1X meg kell ismételnem később. Mikor kell-lehet lenyírni a füvet?

 

Kb 1 hét múlva. (talán rajta is van...)

 

2. Sok a mohás terület a füvön és az elhalt fűszálak. Gondolom sosem volt gyepszellőzteteés. Sajnos nincs pénzem most gyepszellőztetőre így arra gondoltam, hogy egy barkács áruházból kikölcsönzök egyet és vigimegyek a "gyepen".  Egy Alko gépet néztem ki erre a célra jobbat nem lehet kölcsönözni.

 

Ez is egy megoldás. Olcsóbb változat (kérdés, hogy mekkora a terület) a "lombseprű"

http://www.e-kertmester.hu/index.php?productID=666

 

3. Utána pedíg megkezdeném a fellül vetést. Kipótolnám a hiányos részeket van bőven. A fűmagot simán elszórom vagy jobb ha virágfőldet keverek hozzá?  A gyomstopp miatt 3 hete kell várnom ebből 1 letelt. 2 hét után nem let vetni? Kezdek kicsúszni a tavaszi füvesítésből.

 

Szerintem nem csúszol ki. Májusig lehet csinálni ha nedvesen tudod tartani a felületét...

 

 

4. Vetés után hány héttel lehet a talajt műtrágyázni?

Lehet egyszerre is. Ha nagyon gázos akkor scotts starter...

 

 

5. Hányszor kell egy éveben gyepszellőztetés csinálni?

Célszerű kétszer. Tavasszal és  ősszel

 

 

Előzmény: Csirifiszkió5 (36583)
sz_attila Creative Commons License 2011.04.01 0 0 36587

Az egyharmados szabály az TÖKÉLETES a fűnek. Ha 5% kezeli tökéletesen a gyepét - már ami a nyírását illeti -, azt hiszem, azt sikerként lehet elkönyvelni. Az élet más terén hány % ember cselekszik tökéletesen?

Szóval nem fog tönkre menni a fű, ha nem tartod be a szabályt, aki nem vérprofi és nincsen napi 24 órája a fűápolásra, az nem is tudja majd betartani.

Előzmény: BARENBRUG (36585)
kod1111 Creative Commons License 2011.03.31 0 0 36586

Ma meg volt az első.

BARENBRUG Creative Commons License 2011.03.31 0 0 36585

Nem értem ezt az egyharmados szabályt nálam mikor sport füvem volt tápozás után 1hét alatt 15cm magas lett a gyep és vágtam 4cm-re.Szerintem sokan így csinálják és így messze nem fér bele az egyharmados szabályba.Viszont aki heti 2x vág az márt nagyon jó írják a szakkönyvek de sajna így sem fér bele.En jelenleg 2,5cm nyírok és alig férek bele a minden másnapi nyírásba most pedig jelenleg golfkeverékem van ami nem az intenzív növekedéséről híres szerintem sport lenne akkor naponta nyírhatnék.2,5cm  nem nevezném nagyon alacsony nyírásnak a rotácios fűnyíróval is lehet ilyen mélységig vágni.Es akkor hol van még a május meleg esők stb.Egyszerűen nem értem miért írják mindenhol ezt az egyharmados szabályt szerintem 5%a fűnyíróknak  aki betartja.

Előzmény: Samubá (36582)
Csirifiszkió5 Creative Commons License 2011.03.31 0 0 36584

Még 1 kérdés lenne.

Milyen fűmagot ajánlotok?

Mehet az olcsó barkácsáruházos?

Csirifiszkió5 Creative Commons License 2011.03.31 0 0 36583

Sziasztok,

témában szeretném kérni segítségeteket.

 

Redbe szeretném hozni a füvemet. Első tavaszunk a házban és a volt tulaj nem értette igazán a fű témáját.

 

 

1. Redkívül gyomos a gyepem és kb 1 hete lenyomtam gyomstoppal. Már  szépen megcsavarodtak a gyomok. Lehet majd még 1X meg kell ismételnem később. Mikor kell-lehet lenyírni a füvet?

 

2. Sok a mohás terület a füvön és az elhalt fűszálak. Gondolom sosem volt gyepszellőzteteés. Sajnos nincs pénzem most gyepszellőztetőre így arra gondoltam, hogy egy barkács áruházból kikölcsönzök egyet és vigimegyek a "gyepen".  Egy Alko gépet néztem ki erre a célra jobbat nem lehet kölcsönözni.

 

3. Utána pedíg megkezdeném a fellül vetést. Kipótolnám a hiányos részeket van bőven. A fűmagot simán elszórom vagy jobb ha virágfőldet keverek hozzá?  A gyomstopp miatt 3 hete kell várnom ebből 1 letelt. 2 hét után nem let vetni? Kezdek kicsúszni a tavaszi füvesítésből.

 

4. Vetés után hány héttel lehet a talajt műtrágyázni?

 

5. Hányszor kell egy éveben gyepszellőztetés csinálni?

 

Kösz a helpet.

Samubá Creative Commons License 2011.03.31 0 0 36582

A  barkács árúházakat nézd meg. Valamelyikben biztos van.

Előzmény: Móka02 (36568)
sz_attila Creative Commons License 2011.03.31 0 0 36581

"a Die Liebesschule der Josefine Mutzenbacher"

Ó, azok a jó 80-as, 90-es évek :))))

Előzmény: danielvonjeee (36579)
Samubá Creative Commons License 2011.03.31 0 0 36580

A sportsmaster is jó. A maintenance az 100%ban burkolt, a másik több burkolatlan részt tartalmaz. A hatástartam viszont mindkettőnél 2-3hónap.

Előzmény: nagyjé (36575)
danielvonjeee Creative Commons License 2011.03.31 0 0 36579

Ha nyitott a kerted, bizony hűvösebb van, ma reggel is pl. még fagyott nálunk.

 

Basszus akkor lehet,az nem is kuvasz volt reggel a fehér fuvon,henem jegesmackó?hmmm:-)))

 Ezek szerint mi már nagyon északon vagyunk,ezek a déli betyárok meg már almát szednek!

Vasárnap lesz1 hete hogy kiszórtam a maradék Sportmastert vegyítve egy kis pétisóval,hulye haverok azt hoztak szulinapomra,meg járdaszórósót a borok és egyéb mellé,pedig ha megkérdeztek volna!Na még azért a Die Liebesschule der Josefine Mutzenbacher címu VHS minoségu DVD nagyon odatette magát,pedig furol szó sem esik benne!:-)))))

Előzmény: sz_attila (36570)
sz_attila Creative Commons License 2011.03.31 0 0 36578

Egy pl.

Van husqvarnám és vikingem. Mindkettőt azonos módon tartom karban, a kést is, rendszeresen élezem, kiegyensúlyozom, stb. Ehhez képest a husi szarul, a viking gyönyörűen vág. Miért? A kés geometriája miatt. Pedig a husiban honda motor, a vikingben briggs van. A vágásképnek teljesen mindegy, mi van fölötte, ha az éppen működik.

Előzmény: Laja73 (36577)
Laja73 Creative Commons License 2011.03.31 0 0 36577

Fűnyírás: mennyire fontos, hogy jó gép legyen? Ezek az óriási különbségek az árban a tartósságra, munkabírásra vonatkoznak, vagy effektíve a kés munkájára is. Máshogy megközelítve a kérdést, egy rendszeresen karbantartott kés felett mennyire nem mindegy, hogy mi dolgozik?

sujgojo Creative Commons License 2011.03.31 0 0 36576

de, csak biztos nem jonne meg a hetvegere. ezert mar vettem egyet a hermeszben. lemeztarcsas, majd beszamolok, hogy valik be.

Előzmény: Samubá (36562)
nagyjé Creative Commons License 2011.03.31 0 0 36575

Nálam homokos barnaföld, és a tél folyamán enyhe barnulások vannak az ősszel vettet fűvön. 

Az lenne a kérdésem, hogy a "Maintenance NPK 24-5-12" helyett megfelelő-e a "Sportmaster (26+5+11+2MgO+TE)"?

A hétvégén szertném kiszórni.

Előzmény: Samubá (36522)
Samubá Creative Commons License 2011.03.30 0 0 36574

A szerves trágya pótolhatatlan hatású alaptrágya a telepítés előtt. Szerintem úgy a harmadik évtől kezd eltűnni a hatása. Majd figyelj rá és adj infot tavaszonként.

Előzmény: sz_attila (36557)
Samubá Creative Commons License 2011.03.30 0 0 36573

1.Az őszi felülvetés után most nem szellőztetnék, majd a nyárvégén ha igényli vagy jövő tavasszal.

 

2.Várd meg míg az őszi felülvetés megrősödik, inkább a műtrágyázással erősítsd a növekedését a fűnek. Egyébként nem a szomszéd telke gyomosít, hanem a gyenge tápanyaghiányos feentartás és a szakszerűtlen nyírás, amitől kikopaszodik a gyep.

 

3.Most még nemigen kell öntözni. Majd ha melegszik az idő és a talaj felső része kiszárad, de ezt jelzi a hervadása a fűnek. egyelőre a belvízesedés megoldja a vízellátást, mert szerintem eléri még a fű gyökere.  Öntözni csak reggel illik hogy ne gombásodjon a levele.

 

4.Permetezni majd az első nyírások után vagy előbb akkor ha megejelnik valamelyik gomba, sztem van még két három hét türelmi idő.

Előzmény: luciferke (36564)
Samubá Creative Commons License 2011.03.30 0 0 36572

A moha le fog feketedni. Nem hiszem hogy olyan sok lenne hogy érdemes lenne összegereblyézni, majd elkorhad a helyén és közben eltakarja a fű.

A gyomstop után várni kell amíg elpusztulnak vagy legalább is sárgulnak a gyomok, de ha a fű közben elérte a nyírási magsságot, ami az egyharmadoshoz kell akkor nyírjál. Szerintem a gyom még a nyírási mgasság alatt van és nem fog bezavarni azzal hogy túléli a kezelést, mert lenyírtad róla a vegyszert.

Előzmény: k.laszlo68 (36566)
Laja73 Creative Commons License 2011.03.30 0 0 36571

Gazdabolton a 15 kg-os kiszerelés kilója 770 ft, na mindegy, ha jó a forrása, reális lehet a 700. Elszórtam oszt kész.

Előzmény: amator11 (36567)
sz_attila Creative Commons License 2011.03.30 0 0 36570

Még mindig folyamatban vannak a tavaszi karbantartások... több, mint 20 ügyfelem van erre a munkára és nehéz őket összehozni, hol az egyik nincsen otthon, hol amaz utazott el. Idehaza szórtam ki a legkorábban a trágyát, de eddig hideg volt, csak most kezd jobban zöldülni a fű. Ha nyitott a kerted, bizony hűvösebb van, ma reggel is pl. még fagyott nálunk.

Előzmény: danielvonjeee (36569)
danielvonjeee Creative Commons License 2011.03.30 0 0 36569

Nálad mizu,vagy az ugyfeleknél?Mennyire izguljak?Vasírnap trágyáztam már lassan jonnek a opogos friss fuszálak,de pl.még a fákon is csak most kezdenek duzzadni a rugyek ,még ki sem fakadtak.Lehet kicsit huvosebb nálam a mikroklíma?

Előzmény: sz_attila (36557)
Móka02 Creative Commons License 2011.03.30 0 0 36568

Segítséget szeretnék kérni, fűvesítés előtt állok és compo starter műtrágya kellene nekem de csak 2 kg. Tudnátok e segíteni, hogy ilyen mennyiségben lehet e kapni és Budapesten hol? köszönöm

amator11 Creative Commons License 2011.03.30 0 0 36567

Szorozd vissza a megfelelő fajta árával.

Előzmény: Laja73 (36565)
k.laszlo68 Creative Commons License 2011.03.30 0 0 36566

Köszönöm Samubá!A gyomstop kezelés után hány nap múlva lehet füvet nyírni?A mohát ma lefújtam utána mi a teendö vele?Lehetséges gogy a mohás részeken nem oldódik úgy a műtrágya ahogy kellene?

Előzmény: Samubá (36560)
Laja73 Creative Commons License 2011.03.30 0 0 36565

Sziasztok, senkit nem találtam Scotts trágya-osztozásra, de végül vaterán találtam egy kilós kiszerelésben. Létezik, hogy ez a mennyiség 700 forintból kijön vagy valami utánzat? Lédig érkezett úgyhogy csak azt láttam, oranje és fehér pöttyök.

luciferke Creative Commons License 2011.03.30 0 0 36564

Elkerültem a figyelmet, hátha most, szóval:

 

Sziasztok, segítségre lenne szükségem.

Tavaly gombafertőzés megtizedelte a füvem. Ősszel megszellőztettem, kitisztult, de persze ritkás lett. Felülvetettem, kapott téli trágyát is. Télen jött a kellemetlenül sok (nagyon sok) csapadék. Belvíz ugyan nem volt, de nagyon magas a talajvíz, ezért az esők után lassan szivárgott el a víz. Szóval attól tartok kicsit be is kötött a talaj.

 

A kérdések:

1. Szabad/érdemes/kell most szellőztetnem (rugó)/talajlazítanom (kés)? Az őszi felülvetés nem tudom mit szólna hozzá. Ha nem most, akkor később mikor? Nyár, ősz?

 

2. Felül szeretném vetni most is, mert ritkás. Érdemes, vagy várjak az őszire? A környéken vannak gyomos telkek, félek megtelepednek jobban mint kellene.

 

3. Ha érdemes felül vetnem, akkor hogyan? Kiszórás előtt mit tegyek a földdel, illetve kiszórás után mit tegyek, hogy jól megtapadjon a mag?

 

4. Locsolni kell most, vagy a tavaszi esők, meg a nedves talaj elegendő lesz? A talajvízszint magas, a szivattyúaknába egyelőre nem is tudtam letenni a szivattyút (ha le kell, akkor is időnként ki kell majd szivíttyúznom a vizet belőle, de ez megoldható.)

 

5. Érdemes valamivel most lepermeteznem?

 

Szóval erre a helyzetre kellene egy jó adag segítség. Előre is hálás köszönet.

amator11 Creative Commons License 2011.03.30 0 0 36563
Előzmény: sujgojo (36561)
Samubá Creative Commons License 2011.03.29 0 0 36562

Igen ez az. Ezektől nem tudod megrendelni?

Előzmény: sujgojo (36561)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!