Keresés

Részletes keresés

DanaScully19 Creative Commons License 2006.01.10 0 0 10932

hát úgy tűnik nem lesz szerencsém...nem akarja elfogadni az internetkártyámat...

:O(

ha elfogadná, van valami díj amit fizetni kell a paypal szolgáltatásért?pl. havonta

Előzmény: Zsoltx (10929)
vsiivz Creative Commons License 2006.01.10 0 0 10931
serult csomagot nem kezbesithetnek
ezert kellett a nagypostara menned
ha hianyzik valami a csomagbol, ott helyben jegyzokonyvet keszitenek rola
velem is megesett nemegyszer ilyen
nincs ezzel semmi gond, valoban sokszor serul meg a csomag utazas kozben, ha nincs jol becsomagolva, vagy ha tul sokat dobaljak
Előzmény: xmbela (10930)
xmbela Creative Commons License 2006.01.10 0 0 10930
Nekem már jött csomag felbontva.Nem hozták ki a csomagot a kispostára,bekellett mennem a nagyra.Nem csomagoltak semmit újra.Elnézést is nagynehezen kértek.Azt mondták,így érkezett Mo.-ra.
Előzmény: Törölt nick (10907)
Zsoltx Creative Commons License 2006.01.10 0 0 10929
Semmit. A Paypal az eladótól veszi le a sápot. Alapvetően semmi baj nincs vele, ha az üzlet egyébként rendben van.
Előzmény: DanaScully19 (10928)
DanaScully19 Creative Commons License 2006.01.10 0 0 10928

szia!

 

és semmilyen kezelési költséget, átutalási díjat nem vonnak le??? tehát ha megveszek valamit 1 euróért akkor 200 akárhány forintot vonnak csak le?  a kártyát meg lehet terhelni?

a paypalról elég sok rosszat hallani...nem nagyon merném használni.... 

Előzmény: morbiczer (10927)
morbiczer Creative Commons License 2006.01.10 0 0 10927

"van valami internetkártya a cib banknál amivel ingyenesen lehet vásárolni külföldről-ezt mégis hogy értik, az átulás nem ingyenes...."

 

Ezt ugyanúgy ekll elképzelni, mint a bankkártyás vásárlást bármiylen itthoni boltban. Hiába van mondjuk egy VISA kártyád, a sarki fűszeresnél nem valószínű, hogy fogsz tudni vele vásárolni, mivel a boltban nincs megfelelő terminál. Hasonlóan egy ilyen internetkártyával cask akkor fogsz tudni fizetni, ha az eladó erre technikailag fel van készülve. Ha magánszemélytől akarsz vásárolni az ebayen, akkor szinte biztos, hogy a közvetlen bankkártyás fizetés nem fog működni.

 

Viszont a probléma kikerülhető a PayPallal, mert az gyakorlatilag a bankkártyádról vonja le a pénzt, és küldi el a fogadónak. Gyors, a küldőnek ingyenes, és nagyon sokan fogadják el, főleg angol nyelvterületen. Csak vigyázat, alapesetben csak dombornyomott bankkártyával működik, bár ez, ha minden igaz, kikerülhető ilyen interenetes kártyákkal, bár én azokat nem ismerem.

 

Javaslom, hogy mindenképpen azelőtt regisztráld magad a PayPalnál (www.paypal.com), hogy licitálnál, ne utólag derüljön ki, hogy valamilyen okból mégsem tudod használni, és akkor nem tudsz fizetni az árusnak.

 

Előzmény: DanaScully19 (10925)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.10 0 0 10926

paypallal. ingyenes és villámgyors

 

a cib internetkártya jó hozzá.

Előzmény: DanaScully19 (10925)
DanaScully19 Creative Commons License 2006.01.10 0 0 10925

sziasztok!

 

köszönöm az előző segítségeteket!!!

még  azt meg tudná valaki mondani, hogy hogyan lehet a legolcsóbban vásárolni Londonból? a pénz elküldése Western Unionnal 2000 forint (kisebb összegre), nemzetközi postautalvány nem megy oda (ez 1080)-Amerikába igen...na mind1...van valami internetkártya a cib banknál amivel ingyenesen lehet vásárolni külföldről-ezt mégis hogy értik, az átulás nem ingyenes....

 

 

t.lantos Creative Commons License 2006.01.10 0 0 10924

Hany kilo az a valto?

 

Előzmény: raider (10923)
raider Creative Commons License 2006.01.10 0 0 10923
Lenne tippetek, kivel vagy milyen céggel lehetne elhozatni egy váltót Németországból? Véleményem szerint szállítmányozó kellene, aki kimegy érte a helyszínre (vhol Karlsruhe környékén van). Van ebben valakinek elsőkézbeli tapasztalata? Thx.
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.09 0 0 10922

ezzel csak az a baj, hogy hivatalosan nem nagyon lehet kemikáliákat postázgatni szept 11 óta. :o( én pl a múltkor majdnem licitáltam egy adag múltszázad-eleji kalciumkarbidra bontatlan fémdobozban, de aztán kiderült, hogy postán a seller csak a dobozt tudná küldeni... :o(

 

nemtommér, pedig csak akkor van gáz, ha víz éri... igaz akkor tényleg gáz van, acetilén gáz, ami szép fehér lánggal világít :o)

Előzmény: klapanciusz (10919)
klapanciusz Creative Commons License 2006.01.09 0 0 10921
elirtam az elobb. nyilvanvaloan biztositatlanul kellene feladni :)
Előzmény: klapanciusz (10919)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.09 0 0 10920
inkább egy baktérium kéne, amitől az arcára a "lopós" felirat iródik ki bibircsókos ragyákból :))))
Előzmény: klapanciusz (10919)
klapanciusz Creative Commons License 2006.01.09 0 0 10919
:) multkor nekem is eszembejutott vmi hasonlo. bar en nem pokra gondoltam, hanem pld olyan lemoshatatlan festek bombara amit pld penzszallitokban hasznalnak penzes ladak biztositasara. csak egy ismeros kell aki kulfoldrol biztositva feladja neked a cuccot szepen becsomagolva, es a postan maris fogjak tudni ki a tolvaj ha a wc-ről miután kibontotta a csomagot rikitó kék fejjel jon ki az ürge :)
Előzmény: Törölt nick (10907)
morbiczer Creative Commons License 2006.01.09 0 0 10918

Én tettem be a jelzést.

 

Nem is annyira a riport érdekel, hanem az, hogy miért nem láttam, hogyha ha végig néztem a Spiegel TV-t tegnap este?

 

Na mindegy, valami nagy misztérium van itten.

Előzmény: garfieldka (10917)
garfieldka Creative Commons License 2006.01.09 0 0 10917
Az RTL-en volt. Itt láttam, hogy valaki betette a műsorról a jelzést. A fiam és a nejem nézte meg, aztán ma reggel elmondták, hogy miről szólt. Most pár perce megnéztük az interneten, mit is láttak. A Spiegeltől le tudod kérni a cikket, de pár Euróba kerül.
Előzmény: morbiczer (10916)
morbiczer Creative Commons License 2006.01.09 0 0 10916

???

 

Pedig esküszöm, hogy végignézetm tegnap az egész Spiegel TV-t, és nem volt erről szó, csak akkor, amikor azt mondták, hogy mi lesz jövő héten.

 

Lehet, hogy a Focus TV-val kevered / keverem én? Az is mintha vasárnap este lenne, csak a Spiegel az RTL-en, a Focus a PRO7-en.

 

Na mindegy.

 

 

Előzmény: garfieldka (10914)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.09 0 0 10915

pedig nemis lenne rossz :))

 

mármint az automatikus fizetés.

Előzmény: t.lantos (10913)
garfieldka Creative Commons License 2006.01.09 0 0 10914

Mi azért valahogy megnéztük a tegnap esti műsort. Bár semmi újról nem esett szó benne. Általánosságokról beszéltek, hogy körültekintően kell ebayezni.

Előzmény: morbiczer (10910)
t.lantos Creative Commons License 2006.01.09 0 0 10913

Hol hallottad ezt a zoldseget? Ird meg, kuldjuk Ignort, hogy beszelgessenek :)

Meg az eladok se fizetnek havidijat, kiveve, ha nyit store-t, de akkor meg a listazas filleres tetel.

A vasarloknak teljesen ingyen van. Ha nyertel valamit, az eladoval kell egyeztetni, hogy hogyan kivanod kifizetni. Az ebay ebbe nem szol bele.

 

Előzmény: DanaScully19 (10911)
DanaScully19 Creative Commons License 2006.01.09 0 0 10912

szia!

 

segítséget szeretnék kérni tőled!

szeretnék az ebayen vásárolni, de azt hallottam hogy van havidíj, amit levonnak a kártyádról, ez igaz? (igaz nem sok...)

 

ha megadom a számlaszámom és megnyerek egy licitet, akkor automatikusan levonják a pénzt a kártyámról, vagy eldönthetem, hogy mivel fizetek?!

 

köszönettel,

Melinda

Előzmény: morbiczer (10910)
DanaScully19 Creative Commons License 2006.01.09 0 0 10911

szia!

 

segítséget szeretnék kérni tőled! s

zeretnék az ebayen vásárolni, de azt hallottam hogy van havidíj, amit levonnak a kártyádról, ez igaz? (igaz nem sok...)

 

ha megadom a számlaszámom és megnyerek egy licitet, akkor automatikusan levonják a pénzt a kártyámról, vagy eldönthetem, hogy mivel fizetek?!

 

köszönettel,

Melinda

Előzmény: morbiczer (10910)
morbiczer Creative Commons License 2006.01.09 0 0 10910

"Ma a német RTL-en a 22.25-kor kezdődő Spiegel TV-ben ebayes csalásokról lesz szó."

 

Úgy látszik műsorváltoztatás volt, mert délután még ezt hirdették a teletexten, de a műsorban már nem volt. Viszont a műsor végén a jövő heti előzetesben megint ezt ígérték. Konkrétan arról lesz szó, hogy hogyan veszik át a csalók az ellenőrzést mások accountjai felett, hogy aztán azzal éljenek vissza.

Előzmény: morbiczer (10905)
niko.g Creative Commons License 2006.01.08 0 0 10909
Jesszumpepi......ezt a szót Édesanyámtól,gyerekkoromban hallottam utoljára,(nem tegnap volt.... :)
Előzmény: Törölt nick (10906)
mariska_xx Creative Commons License 2006.01.08 0 0 10908
Egyszer már küldött vki 13 db madárpókbébit borítékban :)))))))
Előzmény: Törölt nick (10907)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.08 0 0 10907

nemtom, szerintem akkor egyszerűen betennék egy nejlonzacsiban elnézéskérő cetlivel, hogy bocs, de megsérült, újracsomagoltuk. nálunk legalábbis így szokták.

a minap gondolkoztam azon, hogy valami nagyon félelmeteset kéne belecsomagolni az ilyen csomagokba, pl valami mérges póknak látszó dolgot, amiről a vevő tudna, de a postás nem. aztán mikor kibontja a szaki, hátha összefosná magát a félelemtől és letenne a további bontogatásokról... elektrotechnikai hajlamúak fotodiódával akár olyan kis 'robotot" is építhetnének pár centből, hogy a pókocska fényre elkezdené mozgatni a lábait.

 

vagy valami hasonló... hmm. lehet, hogy már megint feltaláltam valamit? :o)

 

vagy pl beleírni valami olyan szöveget, hogy azt higgye az ipse, a maffiát lopta meg...

 

na mind1. :oD megyek szörcsölni.

Előzmény: morbiczer (10905)
morbiczer Creative Commons License 2006.01.08 0 0 10905

Nekem is csak olyan dolog tűnt el eddig, amit a kedves postás alkalmazott 100%, hogy nem tud semmire sem használni.

 

Szerintem úgy vannak vele, hogy ha már felbontották a csomagot, akkor inkább kidobják, minthogy visszacsomagolják. Egyrészt az munka, másrészt feltűnő lehetne, ha láthatóan újracsomagoltan érkezik a cucc.

 

Más.

 

Ma a német RTL-en a 22.25-kor kezdődő Spiegel TV-ben ebayes csalásokról lesz szó.

Előzmény: Törölt nick (10903)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.08 0 0 10904
ó dehogynem, minden apróság számít... én már nyertem azért meg dolgot 1 fontért, mert az eladó következetesen elírta a nevét. a többi ugyanilyen általában 14-27 font között talál gazdára. könyvvel is jártam már ugyanígy, erre a legjobb példa az a könyv, amit 7 fontért nyertem, pedig kb negyedmilliót ér. egyszerűen iszonyat pocsék, kisméretű képek voltak felpakolva róla (sztem ráadásul mobillal készülhettek), így aztán nem sok licitáló akadt...
Előzmény: vsiivz (10902)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.08 0 0 10903
hmm, akkor úgy néz ki az én szállítási vonalamon nem túl művelt emberek dolgoznak, mert negyedmilliós értékű könyvek röpdösnek biztosítatlanul pár nap alatt, ellenben nagyon úgy tűnik, hogy felavatódtam, ugyanis egy 8 font értékű kütyüm lassan egy hónapja jön (állítólag légipostával, de abban bízok, hogy nem). Pedig egy 50-es évekbeli mérföldszámláló volt biciklikhez, ráadásul olyan kerékmérethez, ami már nincs is. Hogy mit tudnak vele kezdeni, azt nem tudom, de legalább el nem tudják majd adni (hacsak nem ebay-en vagy vaterán), de szerintem azt sem fogják tudni, mi is ez. Na sebaj, az vígasztal, hogy ma is nyertem 1 fontért egy 120 font körüli listaárú ritkaságot. :o)
Előzmény: vsiivz (10898)
vsiivz Creative Commons License 2006.01.08 0 0 10902
gyakorlatilag mindegy
en inkabb az ebay-et hasznalom
a turbo lister lekicsinyiti az optimalis meretre a kepet, igy nem toltodik hosszu ideig az oldalad, mig ha sajat tarhelyre rakod fel, akkor elkepzelheto, hogy a nagy kepmeret akalyozza a gyors megjelenitest

orulok, hogy nem csak en foglalkozom ilyen aprosagokkal
tobben azt mondtak, hogy nincs sok ertelme a dolognak
funkciojaban nem javul
de ha egyszer olyan szep... :o)
pont ezzel szarakodok mar egy ideje
jokor kerdezted meg, hamar tudtam valaszolni :o)

mutass egy aukciodat, erdekel, milyen lett
en januar vegen teszek fel legkozelebb cuccokat, es kivancsi vagyok az eredmenyre
Előzmény: Törölt nick (10901)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!