Keresés

Részletes keresés

szuromia Creative Commons License 2013.04.18 0 0 485

Biztos nem megy 10 fölé a garázsomban télen a hőmérséklet, csak akkor fűtöm, ha kint már elég hideg van, és akkor is csak annyira, hogy ne faggyon. Abból indultam ki, hogy azért télen is van nappal és éjszaka, csak hidegebb van. Ha megkapja a napi fényadagját, talán közeebb járok a természetes körülményekhez. Azt nem is tudom, hogy ahol most volt telelni, mennyi fényt kapott. Igazából a költöztetéstől akarom megkímélni, mert most még csak-csak, de minél nagyobb lesz, annál nehézkesebb lesz. Gondolom a fa sem élvezi a kirándulást. :)

Előzmény: Gábor 35 (484)
Gábor 35 Creative Commons License 2013.04.18 0 0 484

huuu.....:)

 

hmmm.....A Teleltetést akarod ezzel helyetesíteni? Az a helyzet, hogy ha teletetni akarod rakd hűvös helyre, nem is kell fény akár sötét is lehet de hüvös helyre rakd (0-10 fok között) A legszupibb a 5 lenne:). De ha néha lemegy -3 -4 re az sem baj....Én egy kitört ablakú nyárikonyhában is szoktam teletetni( -3 - +6 fok között szokott lenni).... Ha túl meleg van neki télen na akkor szokott kopaszodni...

 

Egyébként a terved ötletes...:) És nem árt a fának ha nem megy 10 fok fölé.....de kicsit feleslegesnek tartom....

 

 

 

Előzmény: szuromia (483)
szuromia Creative Commons License 2013.04.18 0 0 483

Kösz, az lesz. :)

A teleltetésről meg az jutott eszembe, hogy felraknék a garázsba két teljes spektrumú 6500 Kelvines daylight fénycsövet, az menne napi 8-10 órát, a hőmérséklet mindig plusz (nem nagyon, de plusz). Akkor nem kéne hucolászni évente kétszer. Ez jó lenne a fának?

Előzmény: Gábor 35 (482)
Gábor 35 Creative Commons License 2013.04.17 0 0 482

Tökéletes lesz az is......és rendessen mehet hetente....:)

Előzmény: szuromia (481)
szuromia Creative Commons License 2013.04.17 0 0 481

Köszönöm! Még tegnap első felindulásból vettem az Oázisban Compo mediterrán tápoldatot, az a cimke szerint NPK 7+6+5. Az gyenge neki? Olajfához heti egy trágyázást ír márciustól szeptemberig.

Előzmény: Gábor 35 (480)
Gábor 35 Creative Commons License 2013.04.17 0 0 480

Ne aggodj ...ki fogja heverni. Ha cserépben van szórj rá egy kis NPK 15-15-15 műtrágyát attól majd felpörög..:)

Előzmény: szuromia (479)
szuromia Creative Commons License 2013.04.16 0 0 479

Tegnap visszajött a fám a telelőhelyről. Kicsit el vagyok fancsalodva. Miután elvitték, ledobta a levelek nagy részét. A kertész visszahozatal előtt megmetszette, tény, hogy tavaly nagot nőtt miután átültettük, és elég nyurga ágai voltak. Tele van friss nyíló rüggyel, sőt, inkább már apró levéllel, remélem kiheveri a stresszt és olyan szép lesz, mint volt.

Gábor 35 Creative Commons License 2013.04.16 0 0 478

Szia ....mikor száraz a földje...:)

egyébként ne tartsd lakásban mert megnyúlik és csúnya lesz. Tedd ki az erkélyre...:)

 

Előzmény: Boci & Pipi (477)
Boci & Pipi Creative Commons License 2013.04.15 0 0 477

hello,

 

kaptam a szülinapomra egy pici olajfát, kb 12 cm-es cserépben van. panel lakás 10 emeleten lakunk. szerintetek milyen gyakran kell locsolni? 

 

köszönöm

Djapor96 Creative Commons License 2013.04.02 0 0 476

egy kis nyári hangulat:

Gábor 35 Creative Commons License 2013.03.30 0 0 475

Ezt a fotót tegnap csináltam. A március 15.-i szél kicsit elferdítette.. Azóta ilyen furán áll.....:)

 

oblica

Gábor 35 Creative Commons License 2013.03.30 0 0 474

Ki lehet már rakni.....

Este írok kommentet a fáidról....

Előzmény: torksz (473)
torksz Creative Commons License 2013.03.30 0 0 473

Köszi, ment privát..

 

Mikor fogjátok kitenni a szabadba a cserepeseket? 

Előzmény: Gábor 35 (470)
Gábor 35 Creative Commons License 2013.03.29 0 0 472

Folytatom a Next Generation sorozatot...:)

 

Next Generation 3...:)

 

2 Aglandaou, 4 Leccino, 1 Frantoio

 

Na most a vödörben lévő az a 'Frantoio' akit 2 éve tavaszal előszőr sikerült fagyalra oltanom.......

 

egy közelebbi kép róla....:)

 

Ő a 'fagyalmegszabadulós' módszerrel lett nevelve...:)

 

 

Gábor 35 Creative Commons License 2013.03.29 0 0 471

Ja és azt elfelejtettem mondani, hogy ha lefotózod a törzsét az ágait és az ágvégeit talán többet is tudok mondani......ez akár mehet az e-mail címemre is....

 

Előzmény: Gábor 35 (470)
Gábor 35 Creative Commons License 2013.03.29 0 0 470

Szia...:)

 

Én 2 fajta műtrágyát szoktam használni....Egyik a mezei NPK 15-15-15 (baumaxos) a másik a 'lubofos 12' ami csak káliumot és foszfort és fontos nyomelemeket tartalmaz nitrátot nem. A lubofost csak a kiültetetteknél használom vagy azokra kezdem el nyár végén akit a következő évben ki fogok ültetni...A cserepes növényeknél (független attól hogy anyanövény vagy csemete vagy csak van ....)mikor kihozom a telelőből szórok rá az NPK 15-15-15-ből egy fél vagy egész evőkanálnyit( attól függ milyen mély az evőkanál...:)..). Ez ugye március közepén szokott lenni ami most egy kicsit megcsúszott:). 1 hónap múlva vagy 1,5 (függ attól hogy addig menyit esett az eső és mennyit nőttek ) április közepe vagy végén szórók rá még egy fél evőkanállal és utána már csak nyár közepén egy fél evőkanállal.

Na most ezt az utolsót a leendő kiültetettek már nem kapják meg hanem csak a lubofost.... (Ha esetleg valakinek tavasz közepén vagy végén kivirágzott és felbogyózott akkor érdemes neki is ezt a módszert alkalmazni)

 

Érdemes lenne hűvösebb helyen teleltetni 0-10 fok között...Minél hűvösebb annál jobb (ne féljünk a 3 foktól)...

 

Mit jelent az hogy 'A vastagabb érdekes módon kevésbé..' kevésbé? Bebarnultak a levelei vagy leszáradtak az ágai?

 

Bonsai-osabb legyen...Én nem értek a bonszai-hoz....de ha tömzsi fát akarnák belőle csinálni akkor megcsipkedném a végeit. Ahol elvágom az alatta lévő levélpárból vagy párokból tör ki....Ha nagyon visszavágod erősebben kitör. Mint a vastagabb törzsű. Annak is valaha szép koronája volt...:) Csak levágták hogy kisebb legyen...

 

Egyébként ez a fajta csonkolás nem egyedi...a nagyobb fákat így szokták fiatalítani....

 

Na most a virágzásra még várni kell....Nem a föld hibája olyan stádiumba kell kerülnie....Ha nem piszkálod a végeit csak ritkítod a lombot akkor 2 év múlva van rá esély....

 

Minden attól függ mi a terved vele...Kaja vagy disz..:)

Előzmény: torksz (466)
torksz Creative Commons License 2013.03.29 0 0 469

 

Talán így jobban látszanak..

torksz Creative Commons License 2013.03.29 0 0 468

torksz Creative Commons License 2013.03.29 0 0 467

A kép lemaradt..

torksz Creative Commons License 2013.03.29 0 0 466

Szia Gábor 35!

 

A  cserepes (konténeres) fákra is leírnád a trágyázás tudnivalóit?


Nekem két fám van, mindkettő Horváthországból.

A vékonyabb már második éve, a vastagabb tavalyi szerzemény.

A vékonyabb totál lehullajtotta a leveleit a télen, mert sajnos csak 12-15 fokos sötét pincében tudom teleltetni..

De tavaly is túlélte..

A vastagabb érdekes módon kevésbé..

Gondoltam idén jó erősen visszavágom a vékonyabbat, hogy kicsit bonsai-os legyen..

Szerinted?

 

Aztán olvasom, hogy sima kerti földbe kellett volna ültetni, de sajnos ezen már túl vagyok.

Mikor hazahoztam őket, akkor az eredeti földlabdát megtartva a cserépben a többi helyet JÓ FÖLD-del (narancssárga) töltöttem ki.

Nyáron szépek voltak, sokat nőttek, de egyik sem virágzott..

Előzmény: Gábor 35 (378)
amadar Creative Commons License 2013.03.26 0 0 465
Sziasztok, a fák 6e forint körül lennének (20euro) darabja. Balaton délnyugati felén személyesen, április második felében vagy ugyanezen időszakban postán, egy fotót követően.
TTNora Creative Commons License 2013.03.25 0 0 464

Engem érdekelhet, mennyiért és hol lehetne átvenni? (fajta szempontjából nekem mindegy)

Előzmény: amadar (462)
Gyula1949 Creative Commons License 2013.03.25 0 0 463

Szépek. Mennyibe kerül darabja?

Előzmény: amadar (462)
amadar Creative Commons License 2013.03.25 0 0 462

Sziasztok, ha valakit esetleg erdekelne tudok hozni Olaszorszagbol oliva fajtakat.

Magassaguk kb. 180-200cm, 12x12cm-es cserepben vannak.

A fajtak(olaj):

-Maurino

-Bianchera

-Frantoio

-Pendolino

-Morchione

-Leccino

-Leccio del corno

-Moraiolo

-Grignana

Etkezesre:

-Ascolana

-Uovo di piccione

-Bella di spagna

-Santa Caterina

-Nocellara

Igy neznek ki:

 

Ha leiras kellene a fajtakrol vagy barmilyen mas informacio, irjatok az emailem nyilvanos.

pulipáta Creative Commons License 2013.03.25 0 0 461

nekem a törpöm tele van ezzel atavasszal :)))

minden túlélte a telet erre jön ez a pár hét hideg meg szél.... ha meg akarnak halni tegyék! nem érdekel már .)

Előzmény: Gábor 35 (460)
Gábor 35 Creative Commons License 2013.03.24 0 0 460

a kép meg lemaradt...:)

 

 

 

 

 

Gábor 35 Creative Commons License 2013.03.24 0 0 459

Újra itt a tavasz....csicseregnek a madarak... kinyiltak a virágok...kivirágoztak az olajfák..:)

csak úgy roskad a sok virágtól...:)

Gábor 35 Creative Commons License 2013.03.05 0 0 458

A cikkek nagyon elgondolkodtatóak....Főleg ez a kálcium kloridos.....

 

Mindenesetre ezekkel a fajtakeresztezésekkel én is akarok majd foglalkozni....

 

 

Előzmény: aBaluuuu (457)
aBaluuuu Creative Commons License 2013.03.05 0 0 457


A ruszkik főkertésze aki kárpátaljára álmodta meg a föld legészakibb teaültetvényét páldául nem hitt a genetikában hanem azt mondta hogy a növény alkalmazkodik a környezethez. No már tudjuk hogy genetika van de alaklmazkodás is.
Szóval jó lenne még az életünkben meglelni vagy kitenyészteni az alkalmazkodott olajfát:) A szent grált:D

Ezt a fagytűrő déligyümölcsök topikban találtam:

Sz.Misi     válasz | megnéz     2013.03.04 22:10:12 © (22074)
Kedves mindanyiotok,megosztanám veletek a következő figyelemre méltó cikkeket a növények fagytürésével kapcsolatban.
kálcium-klorid permetezéssel 2.1 °c-al növekedett a gyümölcsfák fagytürőképessége.
Ammónium -trágyázással 4.2°c-al növekedett a cseresznye fagytürése!!!
Olvassátok:

http://www.goodfruit.com/Good-Fruit-Grower/February-15th-1996/Winter-hardiness-increased-with-calcium-treatments-PART-B/
http://www.docstoc.com/docs/46596138/Mineral-Nutrition-as-a-Factor-In-Cold-Tolerance-Of
http://hortsci.ashspublications.org/content/46/7/1015.abstract

Előzmény: Gábor 35 (456)
Gábor 35 Creative Commons License 2013.03.04 0 0 456

A Frantoio-ról.....

Az olaszok egyik legértékessebb fajtája  és tény, hogy a legészakibb helyen is termesztik. De számomra egy rejtélyes növény....

A Franciák azt irják, hogy nagyon fagytűrő de érdekes, hogy maguk az olaszok fagyérzékenynek tartják. Az isztriai részen nagyon alkalmazkodó és fagytűrőnek irják le. Nagyon sok analizist csináltak az olajfák fagytűrésével kapcsolatban (beleértve a Frantoio-t is) és ott nem remekelt a legjobban. A középkategoriásnál kicsit erősebb...:). Olvastam egy spanyol cikket. Arról szólt, hogy valamelyik évben nagyon hideg volt télen és ennek hatására hogy viselkedtek a különböző fajták. Volt aki 80% megmaradt, volt aki kampec...

Na most ott a Frantoio tőig lefagyott. De.....

http://www.oregonolives.com/index_files/OregonOlives2010.htm

Nov 18, 2010...Onnan érdekes az irás. (Az Oregon olives-ről annyit kell tudni, hogy pár évvel ezelőtt kisérleti jelleggel kezdtek olajfákkal foglalkozni és mára már egy szép kis válalkozás lett..:).)

Szóval a cikk szerint a Frantoio leveri még a Leccinot is???? És a Frantoio Kaliforniában fagyérzékeny Oregonban meg nem?

Na erre varjak gombot.....

A válasz szerintem az, hogy jobban alkalmazkodik mint bármelyik, de sajnos azt el is kell érni.

Nekem speciel egy bajom van csak vele hogy elég későn érik. kb November vége December közepe. És ez még csak nem is a magyar klíma szerint. Elég ha addig bejön csak egy északára -5 fok aztán oda a termés...Én magam is csak azért akarom használni mert remek porzó.

Aztán kitudja lehet, hogy még meglep valamivel...:)         poén:(nagy tőigfagyással...:))

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!