Keresés

Részletes keresés

BARENBRUG Creative Commons License 2011.04.02 0 0 36623

Hézagmérő alatt az autók szelepjeinek beállítását hézagmérővel állítják erre gondoltál?A két kés közé kell betenni a széleinél?Gondolom aztán maradhat a 0,5mm távolság. Gondolom a két végét arányosan kell állítani később.Es később mikor kell állítani  mi jelzi ,h.spanolnom kell?

Előzmény: -Tsunami- (36619)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.02 0 0 36622

tudom, hogy off de hátha tud valaki segíteni.

 

Van 8 db leylandi-m, amiből majd sövény lesz, de 2 sárgább mint a többi, meg nem is nő 1 ütemben.

 

geotextil azon pedig dekorkavics van körülötte, valamelyik nap megnéztem, és rengetek csupasz csigát találtam a gyökere körül.

 

ez árthat neki?

ha igen mit lehet tenni?

 

-Tsunami- Creative Commons License 2011.04.02 0 0 36621

6kg

Előzmény: valaki ül kint a szárnyon (36620)
valaki ül kint a szárnyon Creative Commons License 2011.04.02 0 0 36620

Sziasztok. Kb 200m2 fűre hány kg műtrágya kell?

köszi

-Tsunami- Creative Commons License 2011.04.02 0 0 36619

HA fél oldalasan vág akkor ferdén van beállítva a cylinder.

Ha a két szélén vagy a közepén van különbség, akkor szerintem az ellenkésben van egy kanyar.

Ha túl szorosra állítod e miatt hogy vágjon mindenhol, az szerintem az élét is tönkreteszi a késeknek.

Legközelebb ha állítod, akkor érdemes a két szélét hézagmérővel beállítani például 0,5 mm-re és egyszerre állítani a két csavaron a kellő távolságig.

Akkor párhuzamos lesz.

 

Előzmény: BARENBRUG (36618)
BARENBRUG Creative Commons License 2011.04.02 0 0 36618

Nekem a szélein tehát a végétől kb1-2cm-re  mindkét oldalon nem vág rendesen csak akkor ha spanolom de ekkor már szoros a dolog ez normális?Ja meg volt olyan is,h. az eggyik fele vágott a másikfele a hengernek meg nem valószínű sikerült elállítanom tehát nem volt egyenes a henger.Nagyon babra volt vissza állítani a hengert egyenesbe pontosan mert nagyon keveset lehet állítani és nem tudom mikor van totál egyenesbe de végül is sikerült azt hiszem.

Előzmény: -Tsunami- (36617)
-Tsunami- Creative Commons License 2011.04.02 0 0 36617

Az évente 1x csiszolás az Atco honlapján volt, onnét idéztem.

70 euró szerintem a cylinder köszörülése lehet.

Én láttam már vadi új windsor atco gépet, aminek a két szélén tökéletesen vágott a kés, a közepén pedig tépte a papírt.

Ez valószínüleg azért van mert van egy "kifli" az ellenkésben.

Én tisztítás után hetente egy papírcsíkkal leellenőriztem a kést, ha szépen vágta akkor nem piszkáltam.

 

Előzmény: BARENBRUG (36615)
Laja73 Creative Commons License 2011.04.02 0 0 36616

Ah köszi. Akkor a 100m2-emre nem invesztálok masinába, a késre fókuszálok.

Előzmény: sz_attila (36578)
BARENBRUG Creative Commons License 2011.04.02 0 0 36615

Ezt nem értem ha egy kicsit távolabb van már szaggatja a füvet.Spanolok akkor meg szépen nyír.Akkor honnan tudjam mikor kell spanolni?Mi lehet a probléma ha túl spanos?Koptatja a kést?Esetleg a csiszolás tudod mibe kerül mert nekem 70eurót mondtak erre az 51cm hengerkésre meg valami marha drága gép csinálja.Szlovákiában csak 1helyen csinálják jövő héten megyek Prágába az üzletükbe szerinted ott csinálnak csiszolást?

Előzmény: -Tsunami- (36612)
BARENBRUG Creative Commons License 2011.04.02 0 0 36614

Csak akkor tudnám nálam miért nől ilyen vadul pedig nem is sportfű?Lehet engem is érdekelne az a szer amitől nem nől vadul mert lassan naponta kell nyírnom májusba viszont tuti napi nyírás lesz.Viszont ennek a szernek az alkalmazásával tuti spórolnék pénzt is meg munkát is.Szerinted?Hol lehet ilyent beszerezni?Mi a mellékhatása?Csak ezek a világos zöld foltok soványperje ne lenne nagyon el tudja rontani a képet.Mindenki kérdi szép a pázsit de mi az a gyom benne?Jövő héten érkezik a 10 pengés henger kiváncsi leszek.

Előzmény: Samubá (36608)
-Tsunami- Creative Commons License 2011.04.02 0 0 36613

"A hengerkéses fűnyíró csiszolása nagyon alacsony frekvenciájú - 1x egy évben
IGEN, a terep kiváló másolásának és a hengerkéses szerkezet műszaki megoldásának köszönhetően a késeket nem tompítják sem kövek, sem fűcsomók. Ha a gyep tiszta (kövek, ágak nélküli), a hengerkéseket elég lecsiszoltatni minden szezon után."

Előzmény: -Tsunami- (36612)
-Tsunami- Creative Commons License 2011.04.02 0 0 36612

Nem az a lényeg  hogy milyen erővel érjen egymáshoz a két kés, hanem hogy elvileg nem is lenne szabad összeérni a késeknek úgy kellene tudnia elvágni a füvet.

A lehető legközelebb kellene hogy kerüljön egymáshoz a két penge, vágjon is és forgjon is könnyedén a cylinder.

 

Előzmény: BARENBRUG (36611)
BARENBRUG Creative Commons License 2011.04.02 0 0 36611

Elég nehezen megy ez a henger ennek így kell mennie?Az enyémen van két csavar ezzel spanolom,h.a két kés milyen erővel érjen egymáshoz.Mindig kb1mm húzok tehát 1 kattanást jobbról meg balról is ezt kb 2 hetente csinálom.Meddig lehet húzogatni ameddig a csavar engedi?Hát nekem  kb 3-4év lenne mire a csavar végére érnék szerintem az meg túl soknak tűnik.Az élleken kicsorbulást nem látok hisz abszolút kavics meg egyébb szennyeződés mentes a füvem a csiszolásról pedig még eddig nem hallottam.Minek csiszolni ha a két kés éllezi egymást?

Előzmény: -Tsunami- (36610)
-Tsunami- Creative Commons License 2011.04.02 0 0 36610

Egy papírral ellenőrizheted, hogy kell e  élezni a kést.

Évente érdemes lehet összecsiszoltatni a késeket, ezt az új gép üzembehelyezésekor is állítólag meg kellene csinálni.

Ha sérült a penge, akkor természetesen a köszörülés szükséges, ha vigyázol a gépre akkor szerintem elég a csiszolás is.

 

Ez egy tologatós összecsiszolása http://www.reelmowers.info/

 

 

 

Előzmény: BARENBRUG (36606)
Samubá Creative Commons License 2011.04.02 0 0 36609

Ennyire nem ismerem a hengerkésesseket, de függ a kés anyagától, a fű mennyire homokos koptatja e a kést vagy nem. Át évente egyszer elég éleezni, de a golf pályás ismerősünknek több tapasztalata van ebben, kérdezd meg tőle is.

Előzmény: BARENBRUG (36606)
Samubá Creative Commons License 2011.04.02 0 0 36608

Amikor a fű növekedéséhez igazítom a nyírást az a tulajdonképpeni egyharmados lehetőség alapja. Ezért a fűfajok, sőt főleg a fajták növekedési üteme is meghatározó. Ehhez jön a munkaszervezési tapasztalat. A lapok és én is azért hangoztatjuk annyira a kétharmadost, mert az biztosítaná élettani alapon a legegészségesebb füvet. Az hogy most valaki 2 vagy 3 naponként nyír csak látszólagos, mert nem látod a fű magasságot közben, a magadét meg ki tudod tapasztalni, minden esetre én már tapasztaltam érdekes dolgokat, és az itteni kérdések is gykran jelzik hogy van létjogosultsága ennek a szabálynak.  

Egyébként már kapható egy növekedés szabályozó szer, ami lecsökkenti a növekedést és kevesebb nyírás kell, plusz tovább tart a növényvédőszer hatása, mert nem vágjuk le a növénnyel együtt, erősödik a gyökérzet, mert ott marad a levélzet és a szer csak a föld feleti részre hat. stb. Nem lenne piaca, ha mindegy lenne mikor nyírok.

Előzmény: BARENBRUG (36605)
Samubá Creative Commons License 2011.04.02 0 0 36607

Megelőzésre jobb fújni, de nem mindig lesz tünet, viszont ha egyszeer tünetet okoz akkor lassú a gyóygulás. Amit látsz valsz rhizoctonia, mér én is láttam az idén.

Előzmény: k.laszlo68 (36604)
BARENBRUG Creative Commons License 2011.04.01 0 0 36606

A kérdésem az lenne ,h.a hengerkésemet  milyen gyakran kell élezni én minden másnap nyírok 30percet évi 1x elég lenne élezni?Mennyi  élettartalmuk van ezeknek a késeknek mondjuk ha továbbra is ilyen sűrűn nyírnék?

Előzmény: Samubá (36603)
BARENBRUG Creative Commons License 2011.04.01 0 0 36605

Kedves Samubá értem amit mondasz de senki nem tartja be az allianz arenába heti1-2X NYíRNAK szerintem itt sem tartják be akkor otthon miért lenne fontos?Ha 5cm mélyen vágunk az nem alacsony ugyebár ebben az esetben is heti 2-3x kell vágni ha be szeretnénk tartani esetleg ha esik akkor ugye ugrik minden értem én ,h. nem annyira fontos de akkor miért hangosztassák annyit és olyan szigoruan a szaklapok.En minden másnap nyírok a tanácsodra kiváncsi leszek a végeredményre ,h.érdemes e betartani.

Előzmény: Samubá (36598)
k.laszlo68 Creative Commons License 2011.04.01 0 0 36604

Ezeket a szereket megelőzésre kell fújni vagy csak akkor ha megjelenik a gomba betegség?Már láttam a harmatos fűben egy helyen a hét elején,mintha pokhálló lenne.Ez lehet hogy gomba?

Előzmény: Samubá (36602)
Samubá Creative Commons License 2011.04.01 0 0 36603

A kérdésem: nyári stressz oldásnak és őszi téli felkészítőnek megteszi?

 

Megteszi, és mehet a fűre is.

Előzmény: Tibor05 (36597)
Samubá Creative Commons License 2011.04.01 0 0 36602

Az első kezeléshez jó az amistar 10mili/10l víz és bumper 5ml, mehet még hozzá dithane M45-ből 20gram.

Előzmény: luciferke (36594)
Samubá Creative Commons License 2011.04.01 0 0 36601

Jó műtrágyát néztél. Tényleg úgy van készítve hogy lassan oldódjék, de ez nem gond, annyira nem lassú, mert akkor nem lenne szabályozott leadású scotts. A szemcse nem olvad el, de közben adja a tápanyagot. Ezt azért találták ki mert a foszfor hamar bejutva a talajba ott gyorsabban megkötődik, mint ahogy a növények felvehetnék.

A Sportsmaster is jó helyette, ha minőségit akarsz.

Előzmény: kopi.dll (36593)
Samubá Creative Commons License 2011.04.01 0 0 36600

A komplex  NPK 15 -15-15 is alapjában véve starter, no és sok benne a foszfor is.

Előzmény: BARENBRUG (36592)
Samubá Creative Commons License 2011.04.01 0 0 36599

A csirázáskor a hagyományos műtrágyák égethetnek. Várj két hetet és mehet, vagy adj neki burkolt scotts -ot.pl New grass,

Előzmény: Infomaker (36591)
Samubá Creative Commons License 2011.04.01 0 0 36598

Az egyharmados szabályt arra találták ki hogy maradjon a lenyírt száron még levél. Minél magasabbra hagyod a pázsitot annál többet bír a szabály betartása nélkül is, viszont ha nem marad levél, akkor jön a gyökér pusztulás, a ropogós fű, meg ilyenek. Tavasszal nehéz tartani, mert élettani alapon jobban nő a fű mint nyáron vagy ősszel.

Előzmény: BARENBRUG (36585)
Tibor05 Creative Commons License 2011.04.01 0 0 36597

Sziasztok,

 

Tudom még egyáltalán nincs itt az ideje a K túlsúlyos műtrágyának, de rendelnék a gazdablolt.hu ról N-túlsúlyost és egy szállítási költséggel meglenne a kettő.

 

Amire én gondoltam az:

Yara Mila Complex 12-11-18

 

A kérdésem: nyári stressz oldásnak és őszi téli felkészítőnek megteszi?

 

Illetve azt írják gazdabolték, hogy „Elsősorban a csepegtetve tápoldatozott kultúrák”-nak, ez mennyire igaz ki lehet-e szórni a fűre vagy sem?

 

Köszönöm.

Infomaker Creative Commons License 2011.04.01 0 0 36596

Csak sima NPK15-15-15 van itthon...(nem veszek másikat :() rá merjem szórni?

Előzmény: BARENBRUG (36592)
danielvonjeee Creative Commons License 2011.04.01 0 0 36595

kod1111!Asszem ideges lettem,és sikítok!:-)))))csudaszííííp

Előzmény: kod1111 (36586)
luciferke Creative Commons License 2011.04.01 0 0 36594

Köszönöm.

 

Sajnos tavaly a betegség kopaszította a füvet, mert trágyát kapott megfelelően, nagyon jó közelítéssel 1/3-osan nyírtam, egészen a fertőzésig nagyon szép és egyenletesen dús volt. Aztán megjelentek a barna foltok a fűszálakon és megindult a pusztulás.

 

Ezért is kérdezem, hogy mivel fújjam le idén, hogy megelőzem, illetve az új (felülvetés) fűnek nem fog ártani?

Előzmény: Samubá (36573)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!