Keresés

Részletes keresés

digicat Creative Commons License 2006.01.10 0 0 10962
"A kártyával történő vásárlásod (bármilyen hazai, vagy külföldi boltban) szintén olyan mintha átutalás lenne, oszt számodra mégis ingyenes."
Szegényt ne zavard össze még jobban, eddig sem különült el nála eléggé a kártyás fizetés és a banki átutalás.

Az átutalás egy dolog, a kártyás fizetés egy teljesen más. Egy közös van bennük: pénz utazik egyik bankból a másikba. Viszont az útvonal teljesen más.
Előzmény: Elemér_ (10959)
raider Creative Commons License 2006.01.10 0 0 10961
Szerintem 50-60 kg körül.
Előzmény: t.lantos (10924)
regiseg Creative Commons License 2006.01.10 0 0 10960

Sziasztok!

Sokat sikerült tanulnom Tőletek. Általában különböző régiségeket vásárolok, eddig 23 vásárlásom volt ebből 2 nem érkezett meg. Erdekességképpen:

Tavaly okt 18-án vettem meg a tárgyat 100 font.Nem jött meg, levelezgetések , de csak félvállról jött válaszok. Szerencsére PayPal-lal , így papíron visszakaptam a pénzt. Ilyenkor a kártyámra jön vissza?

Ime az eladó utolsó levele, hogy lássam hova tartozom:

 

"Now you listen to me very carefully,feel free to give a negative you will just get one back,I have checked with the post office and they have said it has been delivard to you which makes you a liar and a theif,I really dont know how you can sleep at night stealing from hard working ebayer's,you shouldnt be allowed to cheat people the way you have cheated me,so go ahead do what you want with your negative that will just sum up the low life nasty cheater that you are"

 

Gondolom nem örült annak, hogy a PayPal visszavette tőle a pénzt. E levél után még írtam egy barátságos levelet (nagyon nehéz volt!) , hogy jussunk közös nevezőre, mert nekem a tárgy kell, neki pedig a pénz. Természetesen erre nem válaszolt.

Nem adtam semmilyen értékelést neki!

Elnézést, ha túl hosszú voltam!

Elemér_ Creative Commons License 2006.01.10 0 0 10959
A kártyával történő vásárlásod (bármilyen hazai, vagy külföldi boltban) szintén olyan mintha átutalás lenne, oszt számodra mégis ingyenes.
A paypal, meg gyakorlatilag kártyával való fizetés.
A pénzt nem banktól kéri, hanem mintha egy bolti terminál lenne, a kártyatársaságtól.

(paypalnél is, meg minden kártyás vásárláskor, az eladót terhelik a banki költségek, nem a vevőt - ebben az értelemben persze nem ingyenes, csak nem te fizetedd a költségeket.)
Előzmény: DanaScully19 (10958)
DanaScully19 Creative Commons License 2006.01.10 0 0 10958

Már bíztattak egy páran, hogy nyugodtan használjam a paypalt, nem lesz semmi gond és Ingyenes is. De nem értem. Hogy lehet ingyenes, ez nem átutalásnak minősül?? nem létezik, hogy teljesen ingyenes...

Bandimacs Creative Commons License 2006.01.10 0 0 10957
Szia,
nem írtad el a számát ? Nem 8400-as ? Már ki is próbáltad ? Obi, minden rendben ? Csak azért kérdezem, mert engem is érdekelne Nikon... csak még nem mertem belevágni.
Előzmény: lb51 (10956)
lb51 Creative Commons License 2006.01.10 0 0 10956
Végre megérkezett az USA-ból rendelt fényképezőgépem!
Szerdán adták postára, következő kedden már át is vettem!
kb 30ezerrel volt olcsóbb, mint itthon lett volna...:-)
a vámkezelése is korrekt volt, úgyhogy most már van
egy Nikon Coolpix 4800-am....:-)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.10 0 0 10955

ha a németen szeretnél eladni, siess, mert éjfélig minden ma induló aukció dija 50%-al olcsóbb.

 

ha a németen van reged, postán erősitik meg az eladóvá válásodat egy kóddal, a .com-on emillel.

 

arra nem emlékszem, hogy pntosan milyen lépésekkel, de értelemszerűen felajánlotta, a lényeg, dijfizetésre a dombornyomott hitelkártyádat add meg, és akkor 1 perc alatt eladó lehetsz.

Előzmény: jita (10954)
jita Creative Commons License 2006.01.10 0 0 10954
Sziasztok, új vagyok itt a fórumon és kb fél éve ebayezek. Pár vétel után gondoltam hogy el is kellene adni pár dolgot. Átolvastam a korábbi hozzászólások egy részét de nem tudom megoldani. Tudnátok segíteni hogy hogyan válhat az ember eladóvá?
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.10 0 0 10953

viszotn adott egy tanácsot !!

 

a cimzésbe pl.

 

H - 1156 Budapest

 

kerüljön, mert komoly százalék megy bukarestbe, a külföldi postásoknak ez olyan egyforma.

Előzmény: morbiczer (10952)
morbiczer Creative Commons License 2006.01.10 0 0 10952

Oké, megnyugodtam. Akkor 2006-ban se változott nagyot a világ.

Törölt nick Creative Commons License 2006.01.10 0 0 10951

:)))

 

megnézte nekem a versen y utcai raktárban, hogy hátha van valamim elkallódva , de nem volt, aztán továbbirányitott, egy további illetékeshez, aki megkért,hogy irásban tegyek panaszt, de meg is igérte, hgoy ugyse fog történni semmi.

 

 

Előzmény: morbiczer (10949)
digicat Creative Commons License 2006.01.10 0 0 10950
"Merthogy a licit végén a szállítási (és esetleg egyéb) költségek még megbeszélés tárgyát képezhetik."
Ha alapból többféle szállítási mód volt listázva, vagy pl. volt opcionális biztosítás, akkor fizetésnél tudsz választani. Ha olyanban egyeztetek meg, ami nincs listázva, akkor kell egy "Request total".

Ugyanitt lehet megadni a szállítási címet is, ha nem a regisztrált címre kéred az árut.
Előzmény: Jozsó (10942)
morbiczer Creative Commons License 2006.01.10 0 0 10949
És a "fő-fő postaellenőr" tett lépéseket a további elveszések megakadályozására, vagy csak annyit mondott, hogy sorry?
xmbela Creative Commons License 2006.01.10 0 0 10948
Németo.-ból jött.Nem sérült volt,hanem felvolt bontva.Minden csomag onnét fekete müanyaggal átkötve érkezett.Szándékosan is nehéz elvágni.Bosszúból itthoni csomagfeladásnál párszór ráírtam,hogy paraszt postás ne bontsd fel.Volt is nézés feladáskor.
Előzmény: vsiivz (10931)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.10 0 0 10947

aha :))

 

én is igy gondoltam decemberben, aztán 6 csomagomból 2 jött meg.

 

beszéltem ma egy fő-fő postaellenőrrel, aki kedvesen elmagyarázta, hogy ilyen arányú elveszésnél / 66%/ egyértelmű, hogy egy postás rájött, hogy én szeretek jó dolgokat küldetni magamnak regisztrálatlanul és úgy döntött, hogy részesedik belőle.

 

ráadásul a kislányomnak megmutattam fényképen, hogy milyen jó kis cuccokat vettem neki, azóta is lesi minden nap a postást, hogy hozott-e valamit :((

 

szóval én csak akkor rendelk mégegyszer regisztrálatlanul, ha épp szociális hálónak érzem magam :))

 

 

Előzmény: Jozsó (10946)
Jozsó Creative Commons License 2006.01.10 0 0 10946
Ilyenre gondoltam, hogy pl. 5 EUR a cucc, a biztosított szállítás 16 EUR. Ilyenkor inkább választanám a nem biztosítottat 5 EUR-ért.
Előzmény: mmx669 (10944)
mariska_xx Creative Commons License 2006.01.10 0 0 10945
Először tegyél a kártyádra pénzt. Mármint az internetkártyára.
Előzmény: DanaScully19 (10943)
mmx669 Creative Commons License 2006.01.10 0 0 10944
Ha előre megbeszélted a szállítási költséget, akkor két lehetőség van: Vagy a seller beállítja a licit lejárta után, vagy ha megbeszéltétek, akkor Te is beírhatod, és indíthatod a fizetést. Mindenesetre bátor dolog nem előre leegyeztetni a szállítási és ilyen-olyan díjakat.
Előzmény: Jozsó (10942)
DanaScully19 Creative Commons License 2006.01.10 0 0 10943

sikerült regisztrálni a paypal oldalán de a kártyámat nem fogadta el. erre jön az e-mail, hogy regisztrált tag vagyok, mutatja az egyenlegem is (o ft...) . most ilyenkor mi van???

Előzmény: Jozsó (10942)
Jozsó Creative Commons License 2006.01.10 0 0 10942
Valószínű a te megoldásod jobb, én egyelőre még csak elméleti szakember vagyok :-).

Így fel is merült egy kérdés. Mituán leütötték a licitet rögtön bekerül a kifizethetők közé? Vagy a seller rakja oda? Merthogy a licit végén a szállítási (és esetleg egyéb) költségek még megbeszélés tárgyát képezhetik.
Előzmény: Elemér_ (10940)
edk440 Creative Commons License 2006.01.10 0 0 10941
A Paypallal csak eladók számára lehet gond. A cég időnként befagyasztja az egyeleget. Mivel tőlünk csak fizetni lehet vele és egyenlegünk sem lehet, teljesen biztonságos, ráadásul ingyen van.
Elemér_ Creative Commons License 2006.01.10 0 0 10940
... vagy ez a másik megoldás :)
Előzmény: Jozsó (10939)
Jozsó Creative Commons License 2006.01.10 0 0 10939
Van fent egy "Send Money" fülecske. Például erre kellene kattintanod. Utána kiválaszthatod a "Pay for eBay items"-et. Ha itt megadod az eBay azonosítódat, akkor rögtön hozza a megnyert, és még kifizetetlen cuccaidat, egy "Pay" gomb társaságában.
Előzmény: DanaScully19 (10937)
Elemér_ Creative Commons License 2006.01.10 0 0 10938
igen, a fizetést paypal oldaláról hagyod jová.
Habár a műveletet már a ebay oldalárol eltudod kezdeni (pay with paypal). És így az ebay mindnen szükséges adatott átad a paypalnak, te gyakorlatilag belépés után csak le kell okézd a tranzakciót, ami gyakorlatilag pillanatokon belül megtörténik.
Előzmény: DanaScully19 (10937)
DanaScully19 Creative Commons License 2006.01.10 0 0 10937

és a paypalt hogyan indíthatom el? a paypal oldaláról küldöm a pénzt vagy hogyan megy ez?

Előzmény: Elemér_ (10936)
Elemér_ Creative Commons License 2006.01.10 0 0 10936
A PayPal-ban megbízhatsz, régóta és többször vásároltam segítségükkel.

Ami felmerülhet, azaz, hogy a kártyatársaság, nem mindig a legelőnyősebb árfolyamon váltja át neked a pínzt, így az általad számolthoz képest más lehet a számla vége.
A másik amire figyelhetsz, hogyha euro alapú kártyád van, és dolcsiba vásárolsz, akkor kétszer kell átváltania a kártyatársaságnak, és kétszer a számukra kedvezőbb árfolyamon.
Nemrég volt egy 1200$-os vásárlásom és a bank árfolyamához képest számolva volt 13 ezer forintos különbség.
Mondjuk, ez nem vészes, de számolni kell vele adott esetben.
(Természetesen fordítva is igaz, ha dollár alapú kártyád van-VISA és euróba vásárolsz, illetve ha bármilyen más pénznemben vásárolsz, mint kártyád alapja).

Előzmény: DanaScully19 (10928)
vsiivz Creative Commons License 2006.01.10 0 0 10935
te
Előzmény: DanaScully19 (10934)
DanaScully19 Creative Commons License 2006.01.10 0 0 10934
megfogadom a tanácsod! De annyit még kérdeznék, hogy a paypalt én indítom el, tehát amikor én azt mondom hogy levehetik azt az összeget amit megbeszéltem az illetővel akkor leveszik, vagy az eladó akkor veszi le amikor akarja? és annyit amennyit akar... :O(
Előzmény: vsiivz (10933)
vsiivz Creative Commons License 2006.01.10 0 0 10933
egy dologrol ne feledkezz meg
ha megveszel valamit egy euroert, akkor azzal vallalod azt is, hogy a hozzadkeruleset is te fizeted
ebben a csomagolasi es a postakoltseg van benne

a paypal-al semmi gond nincs
amiota az ebay megvette, kulonosen ugyelnek a tisztasagra
sokaktol hallottam mar, hogy "rosszakat hallani", de semmi konkretum nem hangzott el
kicsit valtoztass a szemleleteden, es akkor nyugodt szivvel nekifoghatsz az internetes vasarlasoknak
(azt azert megjegyzem, hogy a szemleletvaltas nem egyenko a korultekintes elhagyasaval)
Előzmény: DanaScully19 (10928)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!