Keresés

Részletes keresés

benoriel Creative Commons License 2011.07.05 0 0 3821

Ha csak kétfelé oszlik, már akkor is jó.

Hátha más is betársulna. Én mindenképp benne vagyok, keress meg itt vagy e-mailben, ha végleges a döntésed, és a továbbiakat majd lelevelezzük.

Előzmény: csiva69 (3820)
csiva69 Creative Commons License 2011.07.05 0 0 3820

Magyarországra összesen 48,95 euro.  ( 14,95+30 ez utóbbi a mo-i szállítás miatt, Ausztriába csak 4,95 lenne )

 

 

Előzmény: benoriel (3819)
benoriel Creative Commons License 2011.07.05 0 0 3819

Szia!

 

Obelinkes rendelés: engem nagyon érdekelne!

 

Én ezt a pavilont szeretném megrendelni:

http://www.obelink.de/assortiment_overzichtpagina3.asp?cat=6&id=55&arid=6749

 

Mennyi egyébként a szállítási díj Magyarországra (egyelőre az osztatlan)?

 

üdv.

benoriel

Előzmény: csiva69 (3818)
csiva69 Creative Commons License 2011.07.05 0 0 3818

Írtam egy szép hosszút, erre elszállt...

Szóval sátorvásárlás, még mindig. Bocs, ha nagyon alap dolgokat kérdezek. Persze lehetne kérdezni a forgalmazótól, de elég gyatra a nyelvtudásom, és még magyarul sem igazán tudom, nincs-e rá valami szakkifejezés.

 

A Skifes elősátrunknak szoknyája van ( nálunk ezt is használtuk alvásra is, felfújhatós matraccal ), alulra került egy vastag fólia, belülről ráhajtva a sátor falára.  A webshopokban sokszor csak két képet tesznek fel, egy alaprajzot, és egy elő-oldalnézetből fotózott  sátrat. A korábban kinézett ( kuhnshop ) Big Five sátorról is csak egy fotó van, ebből nem derül ki, hogy teljesen zárt-e, vagyis az oldalsó rész egybevarrott-e az aljjal. Ha jól értettem Manac egy korábbi hsz-át, akkor  a Garda 6 nem zárt alulról, de a Lugano igen.

Ha a nappali nem zárt, akkor a hálófülkéket tartalmazó rész is olyan, hogy a fülkék alatt nincs gyárilag más, vagy a hálófülkés rész alatt mindig van egy egybevarrt alap?

 

Mit jelent a gyakorlatban az, hogy eltolható fal, vagy az előlapot teljesen el lehet távolítani? Mi az a "ring and pin system"? Oké hogy gyűrű, meg tű...

Tavaly Zamárdiban kellett volna alaposan szemrevételezni a kínálatot, ott voltak olyan ufo-s sátrak is:)

 

4-5- személyes sátorban gondolkodunk, 200 euro könyéki áron.  A 6 személyes azért jön szóba, mert a 4-5 személyesek 120 centi széles fülkéivel nem kompatibilisek a már meglévő 137 centi széles matracaink.

Ezekben a kategóriákban találni 10 - 25 kilós sátrakat. A 25 kilós stabilabb, szélállóbb, vagy igazából nincs jelentősége, esetleg a felállítása komplikáltabb, hosszadalmasabb a nehezebbnek? 

 

Az ebay-en találtam egy Vango Icarus 500-ast ( sajnos ez csak egy hálófülkés ) , annál írják, hogy van kábel belépési pont, korábban a leírásokban ezzel nem találkoztam. Azért-e, mert azokban nincs, vagy már annyira alap igény, hogy fel sem tüntetik?

Praktikusabb-e a függőleges bejárat, mint a dőlt?

 

Mégegyszer bocs a sok kérdésért, de a válaszokból tanulhatnak más zöldfülűek is. 

 

Kuhnshop-tól, Obelink-től nem lenne most igény rendelésre?

caerleon Creative Commons License 2011.07.05 0 0 3817

http://www.holloscamping.hu/

 

gyönyörű helyen , mosdók 2 éve régiek voltak, de tiszták, túra kezdésre,  kirándulásra csodálatos.

Előzmény: Sábe (3816)
Sábe Creative Commons License 2011.07.05 0 0 3816

Sziasztok!

 

Idén Miskolctapolca környékére tervezzük a nyaralást, tud valaki ajánlani jó kempinget?

Szötyke Creative Commons License 2011.07.05 0 0 3815

Tavaly felírtam ezt az Állatkertet, most valahogy elfelejtettem...köszi, hogy írtad, fel is írtam megint:)! Gyerekeink már nem olyan kicsik, 6 és 9 múltak (pont a határon vannak, mert a kicsi után még nem kell fizetnni, a nagy után is még csak a 9 éves díjat kell - pár napja leleveleztem a Strandkempinggel). Felírtam pár pékséget, boltot a listámra, de igazából nem izgulok ezek miatt, mert biztos megyünk csavarogni sokat, és megtalálunk mindent, ami kell.:) Van egy nagyon finom pizzázó is a kemping közelében, tavaly az nagyon bejött:).

Előzmény: kmrmtms (3814)
kmrmtms Creative Commons License 2011.07.05 0 0 3814

Ha már Fertő-tó: nem tudom ismeritek-e, nekünk tetszett: http://www.steppentierpark.at/

Illetve a Neusidel-i strand is nagyon, van jó kis pancsoló, ha vannak kisgyermekeitek.

Előzmény: Szötyke (3813)
Szötyke Creative Commons License 2011.07.04 0 0 3813

Ma bennem is felmerült, hogy nem biztos, hogy jó választás lenne a Fertő-tó, amikor ránéztem a köpönyeg.hu-ra............bár ennyi erővel az erkélyre is kiállhatnék, mert a köpönyegen kb. naponta más infók vannak............Azért még kitartunk, és bízunk benne, hogy ha nem is lesz kánikula, legalább ne essen az eső és ne fújjon a szél...............

 

Nekünk a Fertő-tó minden szempontból ideális lenne, mert onnan sokfelé tudunk menni bicajjal is, hajókázni is, Bécsbe, Pozsonyba is..............és a tó közvetlen környékén is sok látnivaló van. Kapunk egy NeusiedlerSee Card-ot, amivel rengeteg rendezvényt/kiállítást/egyéb szolgáltatást ingyen vagy minimális térítés fejében vehetünk igénybe; tavaly is jól ki tudtuk ezt használni.

 

Kéretik sok-sok-sok drukk, hogy jó idő legyen!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

kmrmtms Creative Commons License 2011.07.03 0 0 3812

Jó utat majd, ha érdekel még info a Valkaneláról dobj egy mailt (adatlapon publikus) és küldök telefonszámot.

 

Még egy tipp, ha voltatok pl a dubrovniki akváriumban, akkor a porecibe ne menjetek be, mert rettentő ócska. Ha még egyáltalán nem voltatok akváriumban, a porecibe akkor se menjetek be :-)

Előzmény: ---Soci--- (3810)
Manac :-) Creative Commons License 2011.07.03 0 0 3811

Szia!

 

Kösz az infót. Ha nemindiszkrét a kérdés; mennyibe került így jóárusítva?

 

Ha jól olvastam, 15l a kis box. Mindekez hány watt teljesítmény párosul?

Fejszámolással 140W-ra tippelek, de mi van az adattáblájára írva?

 

Köszi a választ.

 

Manac

Előzmény: LoLa Notija (3804)
---Soci--- Creative Commons License 2011.07.03 0 0 3810

Köszi, de mi tavaly Biogradtól Dubrovnikig mindent végigjártunk. Igazából az egész horvát tengerpartot bejártuk már, csak mint írtam Porecs és Umag között nem tudtunk megállni, ezért akarunk most oda menni.

Előzmény: kmrmtms (3809)
kmrmtms Creative Commons License 2011.07.03 0 0 3809

Mi tavaly egy 1,5 és egy 4 évessel voltunk Valkanela, Vrsar kempingben, igaz, hogy volt diszkó a környéken, de tudtunk pihenni.

Idén is oda megyünk, 0,5 2,5 és 5 évessel.

 

Habár ha igazán jó időt szeretnél, lehet érdemesebb Split alatt keresgélni, ott az árak is olcsóbbak.

Előzmény: ---Soci--- (3806)
---Soci--- Creative Commons License 2011.07.03 0 0 3808

Köszönöm!

Nem ismertem ezt a lapot, NAGY segítség volt.

Előzmény: ro1123 (3807)
ro1123 Creative Commons License 2011.07.03 0 0 3807

Szia!

 

Horvát kempingek katalógusa: http://business.croatia.hr/Documents/851/Camping-Horvatorszag-2011.pdf

A kempingek árai euroban: http://business.croatia.hr/Documents/1317/Camping-Croatia-Pricelist-2011-HU.pdf

 

Porec környékén jellemzően sziklás vagy betonos a part.

 

Üdv:

ro1123

Előzmény: ---Soci--- (3806)
---Soci--- Creative Commons License 2011.07.03 0 0 3806

Sziasztok!

 

Gyors segítségre lenne szükségem.

2 nap múlva hétfőn éjjel indúltunk volna  Ausztriába de sajnos esőket írnak ezért úticélt kellett változtatni. Pár éve színtén esők miatt sietve távoztunk az Isztriáról és nem tudtuk megnézni Porecet, Umagot, csak messziről láttuk nagyon szép kisvárosok. Most ide mennénk vissza, de akkora a kempingválaszték, hogy nem tudjuk eldönteni melyik legyen. Nem szívesen töltenék egy napot válogatással, jó volna célirányosan menni, viszont már csak 1 napom van a hely kiválasztására.

Tudtok-e ezen a részen csendes, árnyas tengerparti kempinget? A felkapottság miatt félünk hogy nem lehet pihenni, több helyen olvastuk sok a discó és az éjjeli buli.  Ha nem aranyárban van az sem baj, mert a neten elég húzós árakkal is lehet találkozni. 

Manac :-) Creative Commons License 2011.07.02 0 0 3805

Nekem is hasonló sátram van, mint az első belinkelt alagútsátor. Praktikusabb, tágasabb mint amit másodiknak beszúrtál. Annál túl alacsony a hálófülke, talppal nem is lehetsz benne az ajtó felé....

Jó, hogy van körben szoknya, véd a huzattól és a rovaroktól. Mintha az egyik oldala is nyitható lenne.

A 3000mm vízállóság a szükséges minimum.

Előzmény: csiva69 (3803)
LoLa Notija Creative Commons License 2011.07.02 0 0 3804

 

Bocsi, hogy beszólok, de gondolom hátha másnak is van hűtő gondja:

 

Az elmúlt 20évben sokféle hűtőt próbáltunk.

Volt Peltier elemes hűtődoboz, (nem hűt, inkább csak hőntart),

abszorpciós láda (csak tökély vízszintben indul el és laassacskán és kevéssé hűt),

és végül a tuti 60l-es háztartási kompresszoros is.

(Mire a bázistábor feláll és berendeződik -be is hül a meleg sör.

Egyébként mediterrán vidéken sokan, sok országból ilyet hoztak magukkal.)

 

Most kisebb modulos sátorral megyünk és kisebb hűtőt tudunk csak vinni,

így nagy volt a dilemma...míg Norauto szervízben bele nem botlottunk a leárazott tuningolt Peltier elemes hűtőládába.

 

http://www.ipv-hungen.de/index.phpid=5&L=1&tx_ipvproducts_pi1[showUid]=11773&trade_mark=05&cHash=55f5714bd8

 

A Peltier elem vízhűtést kapott és ezzel az eddigi -18fokos hőfokkülönbség helyett immár állítólag -40fokot tud.

Most van teszt alatt, az eddigi eredmények:

Bepakolt térrel (2x1,5l víz, 250gr margarin, vákumos felvágott, sajtok, paradicsom)

Környezeti hőmérséklet 25fok, hűtőtér 17fok

 

15 perc múlva +6fok

30 perc múlva +4fok

1óra múlva +2fok   --> kaját kivettük, termosztát -20fokra állítva

1ó 15perc múlva -12fok

1ó 30perc múlva -12fok

 

Ez -37fokos hőfokkülönbség, úgy vélem már nem tud többet.

Hát... először azt hittem, hogy csak marketing innováció a dolog,

de úgy tűnik, hogy valós.

 

Hátrányok is vannak:

 

- 12.5A áramot kapna le az autóban, amivel persze jól leégetné a kocsi kábelezését. Nekünk azonban ez nem baj, hisz menet közben a kesztyűtartóban hűtünk.

 

- Úgy tűnik idehaza nemigen kapható, mi is csak véltelenül botlottunk bele az 1éve porosodó és emiatt 33%-al leárazott darabba.

 

 

hogy csak marketing innováció a dolog,de úgy tűnik, hogy valós.AfrikaansAlbanianArabicArmenianAzerbaijaniBasqueBelarusianBulgarianCatalanChinese (Simplified)Chinese (Traditional)CroatianCzechDanishDetect languageDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGeorgianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatinLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishThaiTurkishUkrainianUrduVietnameseWelshYiddish⇄AfrikaansAlbanianArabicArmenianAzerbaijaniBasqueBelarusianBulgarianCatalanChinese (Simplified)Chinese (Traditional)CroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGeorgianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatinLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishThaiTurkishUkrainianUrduVietnameseWelshYiddishEnglish (auto-detected) » Hungarian
AfrikaansAlbanianArabicArmenianAzerbaijaniBasqueBelarusianBulgarianCatalanChinese (Simplified)Chinese (Traditional)CroatianCzechDanishDetect languageDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGeorgianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatinLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishThaiTurkishUkrainianUrduVietnameseWelshYiddishAfrikaansAlbanianArabicArmenianAzerbaijaniBasqueBelarusianBulgarianCatalanChinese (Simplified)Chinese (Traditional)CroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGeorgianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatinLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishThaiTurkishUkrainianUrduVietnameseWelshYiddishEnglish (auto-detected) » Hungarian
csiva69 Creative Commons License 2011.07.02 0 0 3803

Adna valaki egy kis szakvéleményt erről?

http://www.kuhnshop.de/Zelte/Camping-Zelte/Familienzelte-mit-Stehhoehe-Basic/Adventure-Parc-Big-Five::11831.html

 

http://www.kuhnshop.de/Zelte/Camping-Zelte/Familienzelte-mit-Stehhoehe-Basic/DWT-Nova-Gr-5::3698.html

 

Két felnőtt, két kamasz, kell a nappali, de mégse legyen 10 m2, és apró szempont, hogy a hálófülkékben talppal az ajtónyílásra van a fekvési irány.

 

Azt már olvastam itt, hogy a szállító megbízható, többen rendeltetek már tőlük.

 

 

kmrmtms Creative Commons License 2011.07.01 0 0 3802

Sziasztok!

 

Eladó egy nagyon jó állapotban lévő 3,3 kg-os NDK turista / kemping / lakókocsi gázpalack.

A palack remek állapotban van, nem rozsdásodik, nem horpadt, nem sérült.

Jelenleg kb 1 kg gáz van benne.

 

Adok egy hozzá való 30 mbar-os nyomáscsökkentőt is.

 

Ára: 8000 Ft

 

681109 Creative Commons License 2011.06.30 0 0 3801

írtam Neked mélt pár napja :)

Előzmény: nandosz (3786)
No nick name Creative Commons License 2011.06.30 0 0 3800

   Igen, valami ilyet keresgeltem, nagy segitseg tud lenni. Sajnos meg keves rajta a kemping, de gondolom rohamosan bovulni fog a lista.

Előzmény: R-69 (3798)
No nick name Creative Commons License 2011.06.30 0 0 3799

  Kosz!

 

  Megfelelonek latszik a honlapja alapjan.  Es talaltam valamit a kozelben ami erdekli majd a gyerekeket, Robin kalandpark.

Bar a kenuval is nagyszeruen ellesznek.

 

Nnn

Előzmény: tec1 (3794)
R-69 Creative Commons License 2011.06.29 0 0 3798

http://www.campinform.eu/galeria.php?lang=

 

Kempingezők saját fotói és véleményei.

 

kanapekamred Creative Commons License 2011.06.29 0 0 3797
Előzmény: No nick name (3788)
Manac :-) Creative Commons License 2011.06.29 0 0 3796

Szerintem a blogger nem a 100eFt alatti sátrakról írt.

 

Anngolul itt is olvashatsz néhány dolgot, pl az anyagok élettartamáról:

 

http://www.tent-tents.com/tips.asp

 

 

Én eddig két sátrat rendeltem külföldről, jobb ár/érték arányban, mint a hazai kereskedelemben.

Előzmény: csiva69 (3795)
csiva69 Creative Commons License 2011.06.29 0 0 3795

sátorvásárlás előtt állva ezt is hasznos volt elolvasnom:

http://tulelniatermeszetben.blog.hu/2010/07/28/sator_7

tec1 Creative Commons License 2011.06.29 0 0 3794

Tisza Tó ügyben:

 

www.kormorankikoto.hu

 

Kenu- kerékpárbérlés, rendezett körülmények, normális, tiszta vizesblokk. A tiszafüredi strand a gáton, kb. 8-10 perc kerékpárral.

 

tec1

Előzmény: No nick name (3784)
csiva69 Creative Commons License 2011.06.29 0 0 3793

Üdvözletem kempingezők!

Egy sátras Skifünk van, a Balcsira jártunk ezidáig vele, most cserélnénk le egy sátorra mert Görögországba készülünk az idén, jövőre Horvátországba. Szálláshelyeket már kinéztem, már csak a sátor hiányzik:) 

Reggeltől olvasom a topikot, és rengeteg hasznos infóra tettem szert, de majd jövök kérdezni.

 

Törölt nick Creative Commons License 2011.06.27 0 0 3792

Szia!

Mi innen http://www.vadviz-kemping.hu/  szoktuk a vizitúrákat indítani.Van villany,vezesblokk,büfé.Lehet kenut bérelni,de előre kell foglalni.Lehet a töltésen bicózni is,de a kerót vidd magaddal,mert az nem bérelhető.

A kempingben kapsz térképet,amit vissza kell adni amikor elmentek haza.Ha nem vagytok jó térképolvasók,akkor érdemes túravezetőt fogadni,mert nagyon belelehet keveredni az ágakba.

Jelenleg nem túl magas a vízállás ezért lehetnek olyan ágak,ahova úgy kell átemelni a hajót.De nagy élmény,próbáljátok ki!

Előzmény: Törölt nick (3790)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!