Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Törölt nick Creative Commons License 2001.04.11 0 0 934
Az 1-2 órás viszketés "nyelvi" úton eredményesen kezelhető!
:-)
Előzmény: ddorka (931)
ddorka Creative Commons License 2001.04.11 0 0 933
hehehe
Előzmény: Törölt nick (932)
Törölt nick Creative Commons License 2001.04.11 0 0 932
OFF
Szia Dóri!
Első hozzászólás mindjárt a közepébe? Ez igen, csípem a vagány lányokat!
:-)
Előzmény: ddorka (931)
ddorka Creative Commons License 2001.04.11 0 0 931
Nekem csak utána kb. 1-2 órát viszket... habár ha visszagondolok, mikor elkezdtem erosebben és hosszabb ideig volt kellemetlen... szerintem idovel enyhülnek a "tünetek" :-)
Előzmény: Imhoteph (929)
Belya Creative Commons License 2001.04.11 0 0 930
"Kerüld a másnaposságot! Maradj részeg!"
Garfield
Előzmény: Imhoteph (929)
Imhoteph Creative Commons License 2001.04.11 0 0 929
Ahoj

Kedves hölgyek! Mit javasoltok az én drágámnak, hogy a borotválkozás utáni napokban ne őrüljön meg a viszketéstől, amit a rövid kis szőrök okoznak neki? Mert ez az egyetlen dolog zavarja a témában, de az nagyon.
Borotválja naponta?

thx görlz

Pocak Creative Commons License 2001.04.11 0 0 928
Damien,

A gyanta fáj - már a bikinivonalnál is szar, de lejjebb még rosszabb!
Beljebb - a középvonal felé - meg túl puha a bőr és túl sűrű a szőr a gyantához - én nem merném megkockáztatni, baromira fájhat.
De ha már gyanta, legyen meleg, pl. a Tuskóban és a Corában lehet kapni a tubusosat - mikróban is meg lehet melegíteni.
A simaság az viszont sokkal tartósabb, mint borival.

Előzmény: Damien2 (926)
Vegetable Creative Commons License 2001.04.11 0 0 927
A gyanta még a lábon is piszkosul fáj, a meleg ráadásul égési sérüléseket is tud ilyen kényes helyen okozni, arról nem is beszélve, hogy mivel kitépi az egész szőrszálat, nekem pl azt okozta -a lábamon, pedig kevésbé kényes!!!-, hogy 2 hétig a szinte folyamatos fertőtlenítés ellenére egy nagy eleven szőrtüszőgyulladás lettem... Ennyit a kényes bőr vs. gyanta kapcsolatról... Mi lenne, ha mondjuk maradnál az ősi szokásnál, és nem kinoznád meg szegényt vele?
Nekem egyébként a borotvahab + női borotva + alkohol nélküli fertőtlenitő + 5 perc mulva balzsam totál bejön... Ha az utolsó kettőt elhagyom, akkor van néha, hogy van néhány kipattogzott tüsző, ugyhogy nem érdemes az elhagyásával időt spórolni kényes bőr esetén... Van külön borotválkozás utáni női balzsam, ahogy női borotvahab is. És arcra árulnak alkoholmentes fertőtlenítőt. Mivel ez kicsit szárit, ezért kell utólag balzsamozni.
Előzmény: Damien2 (926)
Damien2 Creative Commons License 2001.04.11 0 0 926
Én a kedvesemmel kipróbáltam a
-borotvát - kipattogzott a bőre.
-krémet - nem lett teljesen sima a bőrfelület, pedig az volt a krémre írva, hogy a bőr alatt is leszedi 1 mm-rel
Most akarjuk a gyantát, de nem tudom, hogy :
-Hideget v. meleget?
-A rövid (fél centis) szőrt is lehet-e?
-Nem fáj-e nagyon ezen a kényes területen?
-Mennyire tartós a simaság?
Valaki tudna segíteni?
_ Liar _ Creative Commons License 2001.04.11 0 0 925
Bárhory Erzsébet jobbat talált ki : szüz lányok vérében.....
Előzmény: Purusa (924)
Purusa Creative Commons License 2001.04.10 0 0 924
Eddig azt hittem tejsavbacik csak a hüvely belsejében vannak, nem a szeméremdombon.
[Vagy van olyan elvetemült, aki a kisajkait borotválja? :))]

..Persze, ha valaki példul szamártejben fürdik... akkor lehet... Yah, igazad van, Kleopátra. ;)

FRODO Creative Commons License 2001.04.10 0 0 923
Hát ha a fejen is vannak tejsavtermelő bacik, akkor biztosan.

:)))

Előzmény: Purusa (922)
Purusa Creative Commons License 2001.04.10 0 0 922
...Ezek szerint a rendszeresen kopaszra borotvált fejen jobban korpásodik a haj? [A korpát gomba okozza.]

Hm. :)

Előzmény: Belya (920)
Timna Creative Commons License 2001.04.10 0 0 921
0 zorvosok geci faszok!
Na nekem NE higyjetek, tök részeg vagyok!!!!!!!
A borotvált szebb, kényelmesebb, és min. annyian mondják h ártalmas minthogy jó. Éjjen a kopasz punci!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Belya Creative Commons License 2001.04.09 0 0 920
Ma voltam a szokásos éves nőgyógyászati rákszűrésen, és megkérdeztem a dokimtól, mi a véleménye - orvosi szempontból - a borotvált punciról. A következőket mondta:
A punci "természetesen" baktériumokat tartalmaz. Ha a bacik valalmi miatt kevesebben lesznek, beengedik a gombákat. Nem véletlenül szőrös a punci. A borotválással, akár borotvahabot és pengét, akár krémet, akár elektromos borotvát használsz, eltávolítod a bőr természetes védőrétegét a szőrrel együtt. Az utáni krémek, kencék és egyebek is megváltoztatják a bőr saját flóráját a gombás fertőzéseknek utat engedve! Sőt, a borotválkozás utáni egyszerű vizes öblítés is ugyanezt eredményezi!
Az orvos mondta! nem én!
Azért azt hozzáteszem, hogy én még mindig a puccos puncimat szeretem, és meg is tartom magamnak!
Belya
Pocak Creative Commons License 2001.04.09 0 0 919
Hogy hol a szőr? Hát a nőd lábán, a nájlonharisnya alatt! :-)))
Előzmény: Szeppent (914)
Pocak Creative Commons License 2001.04.09 0 0 918
A szakállas nő... brrr..attól még nem lesz szép alakja!

Akkor már inkább kezdjétek úgy, hogy egyre beljebb haladtok a fazonnal. Mindig egy kicsit beljebb. Befele, egyre beljebb. Oda, bele ;-))))
Ja és igen, a borihoz nem árt egy gyakorlott kéz...

Előzmény: Nőgyógyász (909)
szalka Creative Commons License 2001.04.09 0 0 917
Szrerintem a szakallnyirot (mondjuk 1 centis fokozaton) max eloroviditesre hasznald a leanyzon, ha az meg nem csupaszitotta ott magat. Ha a legrovidebre allitod, akkoris csunyan borostas marad es konnyen megvaghatod vele, alul nagyon lagy a bor.
De en inkabb egy kisolloval valo eloroviditest ajanlok, legalabbis nekem egy szakallnyiro traktorhangja es a forgo pengek latvanya biztos elsokorben nem lenne bizalomgerjeszto.
Ezt akar bele lehet venni az elojatekba. Aztan mikor levagtatok mondjuk centis picire(mindenhol) egy-ket napig szokja a leanyzo aztyan ha mar tetszik neki akkor lehet meg jobban roviditeni. Amire szerintem a krem a legtutibb nem faj, nincs vagasveszely, nincs szortuszogyulladas. Jo probalkozast ;-)))
Belya Creative Commons License 2001.04.09 0 0 916
A kérdés jogos!
Nem szakállnyíróval, hanem női borotvával inkább.
10e Ft körül már egész jót kapsz, vagy 18e körül olyat, ami epilátorral is kombinált. Nekem az utóbbi van. Nem bírom a pengés borotvát, a krémet még próbálni sem mertem, olyan érzékeny a bőröm.
A női borotva egyrészt olyan mint a szakállnyíró: két penge egymáson kétirányba mozog, másrészt olyan mint a férfi elektromos borotvák, egy sima, leheletvékony lyukacsos lap, alatta a penge. Nagyon kíméletes. Igaz, hogy két-három naponta borotválni kell, de rutinból már csak 10 perc. Nincs szőralánövés, kipattogzás, megvágás.
Nálam ez vált be. Azért még egy Gilette krémmel bekenem mindig a biztonság kedvéért.
Én hét éve borotválkozom, és nem szeretnék megint szőrös lenni: izgatóbb, higiénikusabb, úgyhogy megéri az energiaráfordítást.
Belya
Vegetable Creative Commons License 2001.04.09 0 0 915
Ismered a mondást a szőlőről, ami piszok savanyu?
Előzmény: Szeppent (914)
Szeppent Creative Commons License 2001.04.09 0 0 914
A magyar nők többsége hatvan feletti satrafa.Ez statisztikai tény, tragédia.A magyar gén- és punciállomány végveszélyben van.Bármerre nézünk, mindenütt molyrágta puncik vonszolják magukat kimerülten.A fiatalság sem különb.Hol itt a ször!?
Öreg anatómusként állítom, hogy a magyar nőknek nem puncikozmetika,hanem erős vitaminkoktél-bombák kellenének,esetleg Aborigine-himekkel való génfeljavítás...,mivel a magyar férfiaktól csak kölcsönborotva várható.Nyissátok ki a szemeteket :nagyon rondák a magyar nők!Attól tartok, hogy az Aborigine férfiak sem lennánek hajlandók segélynyújtásra.Régen láttam szép magyar puncit.Oh!fájdalom:mind csupa kiütés, bepállott,szoliszagú,olcsó desodor..................
Előzmény: mmoncsi (913)
mmoncsi Creative Commons License 2001.04.09 0 0 913
Azért tisztelet a kivételnek, és momentán ők vannak többségben...
Előzmény: Szeppent (911)
Vegetable Creative Commons License 2001.04.09 0 0 912
Mert nem mind ilyen... pölö :)
Előzmény: Szeppent (911)
Szeppent Creative Commons License 2001.04.09 0 0 911
Szerencsére a magyar nők mind olyan vedlett szőrűek, hipozott, nikotinos fajták.Egy kis áztatás után kihull mind magától, a néhány szál hervadt és sápadt maradékhoz minek a sarló?
Előzmény: mmoncsi (910)
mmoncsi Creative Commons License 2001.04.08 0 0 910
A kérdés nem hülye, de asszem nem lenne tökéletes a simaság...borostás maradna. Nem beszélve arról, hogy a puhácska részeken könnyen megcsípeti a bőrt, úgyhogy vigyázni kell...
Viszont első igazításnál a borotválás előtt kitűnően alkalmas a lerövidítéshez.

Hát a vibráció talán azért nem eléggé érvényesül, mert nem igazán kell odanyomni a gépet a felülethez...márpedig a vibrit nem árt;o)))

Nőgyógyász Creative Commons License 2001.04.08 0 0 909
Sziasztok!

Lehet, hogy hülye kérdés, de ... szerintetek szakállnyíró masinával érdemes megpróbálni? Annyival jobbnak tűnik a borotvánál, hogy nem szántja végig a bőrt, tehát valószínűleg szőrtüszőgyulladást sem okoz. Meg nem fáj, nem vághatsz bele ... gondoljatok egy félénk leányzóra, aki még sosem hordott csupasz puncit, de azért kíváncsiságból talán kipróbálná egyszer. Talán többször is, ha tetszik neki az eredmény :)

Ja, és közben finoman vibrál is az említett ketyere, talán ez sem elhanyagolható élmény ;-))))

Vegetable Creative Commons License 2001.04.08 0 0 908
A Gilette tényleg jó, de az se mindegy, mit használ az ember, mielött rámegy a penge... :o)
Előzmény: Törölt nick (904)
szalka Creative Commons License 2001.04.08 0 0 907
Ja az teny, hogy minosegi beretva kell, de altalaban a legmenobb ferfimarkaknak megvan a noi parjuk is. Gilette es wilkinsoneknal is van , de most ez alegujabb noi borotba 3- penges valosziniu a mach 3 testvere lehet.
Valo igaz, hogy egy lehelettel sejmesebb, de nekem nem eri meg azt az ezernyi szortuszogyulladast :-)
Előzmény: Pocak (906)
Pocak Creative Commons License 2001.04.08 0 0 906
Sziasztok,

Kedves aurorix,

Orulok, hogy egyetertunk a minosegi beretvak teren! ;-)))

Kedves Szalka,

Neha en is szenvedek, igy most felvaltva kezelem, neha krem, neha beretva - a bori szvsz selymibb eredmenyt ad, csak nem lehet tul surun hasznalni.

Törölt nick Creative Commons License 2001.04.08 0 0 905
Kozmetikust próbáltál már? ;-)
Előzmény: szalka (903)