Keresés

Részletes keresés

naox Creative Commons License 2013.01.28 0 0 4689

rejtett rekesz bútorban (de ne fiók aljára ragasztva, mert a fiókokat rablásnál kihúzzák, és kiborítják).

A legtöbb bankban havi 1-2 ezerért is lehet széfet bérelni.

Előzmény: Törölt nick (4687)
Juleska Creative Commons License 2013.01.28 0 0 4688

Szerintem jó ötlet nem csak emiatt, hanem bármi érték otthon tárolásához egy rejtett széfet beépíteni valahova.

Egy kis fantáziával ki lehet neki olyan helyet találni, hogy ember nem is gondolná, hogy ott lehet bármi is.

( pl. a pitbull kutyaházának a padlója alá beépíteni ;) )

Előzmény: Törölt nick (4687)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.28 0 0 4687

 

Hol tartsuk az aranyunkat? Föleg ha nincsen a lakóhelyünkön bérelhető trezor.

Ha betörnek, akkor az aranyat, leginkább az ékszereket viszik el, de nem örülnék, ha a befektetési aranyat elvinnék, netán a számlával együtt.

Mit javasoltok az arany tárolására?

 

 

kiwi 00ógZ Creative Commons License 2013.01.28 0 0 4686

Tisztelt befektető társaim!

 

Egy olyan informácíó jutott a birtokomba, amit meg szeretnék osztani veletek! A Safety Gold ellen demonstrácíó lesz szerdán az irodályuk előtt a követelések kifizetésének érdekében! Kint lesz a Hír tv és az RTL stábja is. Az egészet egy adósságbehajtó cég kezdeményezte! Remélem vissza kapjuk a pénzünket mert ez már türhetetlen állapot!

leparlo02 Creative Commons License 2013.01.27 0 0 4685

Köszi

 

Hol lehet jó és biztonságosan beszerezni az aranyat.

 

köszi

andetta Creative Commons License 2013.01.25 0 0 4684

kiváncsi leszek ez milyen eredménnyel lesz az arany árára:)

 

Soros árfolyamháborúra figyelmeztet

Az elmúlt években stabilak voltak a devizák, de most új fejezethez érkeztünk. Tovább »

forrás: Index.hu

naox Creative Commons License 2013.01.25 0 0 4683

Azért azt is meg kell gondolni, hogy ha normális marad a világ, és előbb-utóbb el akarod adni az aranyadat, akkor nem baj, ha azt megteheted úgy, hogy ne rettegj az adóhatóságtól. Ezért szoktam azt mondani, hogy -bármily fura- aranyba elsősorban legális vagyont érdemes forgatni, megtartani a vételi számlát, így bármikor, legálisan eladhatod, és a bevételt bármire legálisan felhasználhatod.

Elég gyakran jelennek meg különböző (ukrán) "üzletemberek", akiknek egy napjuk van arra, hogy 20+ kiló aranyat kp-ért, okosba eladjanak. És hiába adják világpiaci ár alatt 20-25%-kal, és hiába látogatják végig a kereskedőket, nincs aki megvegye. Nem értik, pedig tény, sok "fekete" aranyat képtelenség gyorsan eladni, még 20-30%-kal ár alatt sem.

Előzmény: leparlo02 (4681)
tamas1000 Creative Commons License 2013.01.24 0 0 4682

jópofa dolog az 50*1 gramm lap is.

 

de azt csak akkor szerintem, illetve olyannak, hogy otthon tartod, amolyan madmax esetekre, és nem befektetési céllal.

az arra való.

 

ha befektetési célból kell, akkor 20 grammos lapkát már vehetsz, az grammárban alig-alig több mint egy 50 vagy 100 grammos lapka.

ráadásul ha kell a pénz, akkor egyszerűbb egy 20 grammosat eladni mint egy 100 grammosat.

 

esetleg jó lehet ilyen csomagolt, Kinebar is, amin ilyen hologram szerű vacak van hátul..

 

ha esetleg érem, akkor kicsiben a dukát utánveret, nagyban az 1 unciás bécsi zenészek.

 

üdv

t

Előzmény: leparlo02 (4680)
leparlo02 Creative Commons License 2013.01.24 0 0 4681

Hát meg persze hol érdemes gondoplom a "határon túl"

leparlo02 Creative Commons License 2013.01.24 0 0 4680

Szaisztok

 

A kérdésem nekem is az arany.

Be akarom fektetni a pénzem egy részét valamilyen nemes fémbe szerintem aranyba.

Én sem nézegetni akarom. Csak felkészűlni egy kicsit.

SZóval az lenne a kérdésem hogy a lapka drágább mint a kissebb tömb. Tehát meg éri e lapkát venni azért

hogy könnyen szétválasztható  kis adagokra vagy inkább tömböt vegyek.

 

 

Jelenleg ez a dillemmám.

 

Köszönöm

BlackVoid2 Creative Commons License 2013.01.23 0 0 4679

"Én valahol attól tartok, hogy ha jön a "baj" akkor mit tudunk tenni ha a cégek akik felvásárolnak, egyszerüen nem fognak vásárolni, vagy csak nagyon alacsony áron veszik vissza. Előfordulhat ez? tudom kicsit irracionális ,de lehetséges?"

 

NEM, csak akkor ha illegális lesz az aranybefektetés magán célra. Valószínűtlen ez is egyébként, mert úgyis betarthatatlan a határőrség visszaállítása nélkül, az meg nem megy egy tollvonással.

 

Ha csak szimplán jön a baj, akkor fogják venni jó áron sokan, attól ne félj (bár akkor már eléggé késő lesz ;) ).

 

 

Előzmény: andetta (4677)
andetta Creative Commons License 2013.01.22 0 0 4678

szuper :) köszönöm!:)

Előzmény: BlackVoid2 (4676)
andetta Creative Commons License 2013.01.22 0 0 4677

a pénzem egy részét szeretném nemesfémben tartani. Nézegetni nem nagyon nézegetném, próbálom érzelmileg elkűlőníteni a dolgot. Mondjuk a "szép" mindig megmozgatja a vágyat az emberben a birtoklás iránt ( lásd Pandás érméknek ezért van piaca) de leginkább afelől közelíteném meg, hogy "befektetés"-"pénzértékőrzése"

 

Folyamatosan veszegettem a dolgokat nem egyszerre, mondjuk szerencsére külföldön ezt egyszerübb ( mondjuk Naox tanácsára minden blokkot/számlát megőrzök).

A könnyen eladható "neveket" vettem eddig, mert az a világ bármely részén könnyen pénzzé tehető ,kis veszteséggel ha úgy adódik.

 

Pár hónapja írtam ide és akkor is a kérdés az ezüst körül volt :)

Legútóbb numizmatikai aranyat vásároltam, nem nagyon nagy dolgot csak 1915 UV 1 dukátot ( osztrák), mert tesztelés végett nézegettem, jobban tartja az "árát" mint egy hasonló arany mennyiségű befektetési érme 1/10 maple leaf pl.

 

Én valahol attól tartok, hogy ha jön a "baj" akkor mit tudunk tenni ha a cégek akik felvásárolnak, egyszerüen nem fognak vásárolni, vagy csak nagyon alacsony áron veszik vissza. Előfordulhat ez? tudom kicsit irracionális ,de lehetséges?

 

Illetve tudom ez nem a befektetési topik, de valakinek van valami javaslata ( kitől olvassak, hol kutakodjak) affelől, hogy hogyan érdemes a pénz megtakarítása ( KP mennyi időre elegendő, mennyi könnyen elérhető/likvid , nehezen felszabadítható/biztos "hozam")

Előzmény: tamas1000 (4675)
BlackVoid2 Creative Commons License 2013.01.22 0 0 4676

Magyarul nem tudok semmit linkelni az ezüstről.

Angolul:

jsmineset.com

silverdoctors.com

goldsilver.com

 

Véletlenül találtam, aranyról magyarul, Bankszövetség, 2011:

http://www.bankszovetseg.hu/wp-content/uploads/2012/10/HSz2011_2_127-141.pdf

 

tamas1000 Creative Commons License 2013.01.21 0 0 4675

szerintem ezt az dönti el mit is akarsz vele kezdeni...

 

nézegetni, játszani, pusztán befektetési célból, hol akarod értékesíteni stb....

 

ha ezek az infók megvannak, akkor tudok "tanácsot" adni, illetve leírom én mit gondolok :)

 

üdv

t

 

 

Előzmény: andetta (4671)
batorpeti Creative Commons License 2013.01.21 0 0 4674

Közben találtam egy osztrák céget, aki magánszemélyeket és vállalkozásokat is kiszolgál.

http://aranyat-vasarolni.hu/1-2-Arany-s-ezuest-vsrls-Bcsben.html

Róluk esetleg lehet tudni valamit?

Előzmény: naox (4673)
naox Creative Commons License 2013.01.21 0 0 4673

Millió oka lehet, pl. kínálnak neki egy nagyobb tétel aranyat, amit csak úgy tud megvenni, ha van pénze, amihez terméket kell értékesítenie. 

Ebben a szegmensben tényleg fura dolgok tudnak előfordulni. A terméked ára egy hét alatt simán változik 3-5%-ot, miközben te pár tized %-ért dolgozol. És közben annyi pénzt mozgat egy 3-5 fős kis cég, mint egy 300 alkalmazottas középvállalat, sőt.

 

Előzmény: batorpeti (4672)
batorpeti Creative Commons License 2013.01.21 0 0 4672

Köszönöm!

Az alatt mit értesz hogy értékesítési kényszere van a kereskedőnek? Meg van neki határozva hogy mondjuk havonta mekkora tételt kell eladnia hogy az adott áron be tudja szerezni a gyártótól?

Előzmény: naox (4667)
andetta Creative Commons License 2013.01.21 0 0 4671

igen a cook islands féle érem-tömbre gondoltam én is ,csak kérdés ,hogy ha el kell adni, akkor ilyet hol lehet, mert azért ezek a cégek okosan csinálják, legutobb is sokkal lejjebb mentek mint más cég a vissza vásárlási értékkel.

 

de akkor te amellett voksolsz, hogy inkább 1 unciásokat mert azt könnyebb eladni, mint 5-10 unciásokat?:) Vagy mondjuk 1 kilós és mellé 10-20 unc vegyes kiszerelésben és akkor lehet szépen megfelelően megvállni tölük?

Előzmény: tamas1000 (4670)
tamas1000 Creative Commons License 2013.01.21 0 0 4670

Szia!

 

Az érmek esetében (van úgynevezett érem-tömb is) 7 %  Áfa Németországban, a tömbök esetében pedig 19 %.

emiatt a hagyományos tömbök haznált ára is jóval magasabb...

 

legközelebb az ezüst valós tőzsdei árához elsősorban 1 unciás ezüst érmeket tudsz venni.

(persze van 2-5-10 unciás és kilós is, azoknak az ára is hasonló grammra vetítve, ha nem valami limitált, vagy érdekesebb dologról van szó)

 

másodkézből tudsz venni jobb áron tömböket is, de az eredeti áfa felár érződik erősen...

 

azért Németországot emeltem ki, mert az EU, és onnan lehet rendelni.

 

Magyarországon 27 % az áfa, így itt új terméket kereskedőtől nem érdemes megvásárolni.

 

üdv

t

 

 

Előzmény: andetta (4668)
andetta Creative Commons License 2013.01.21 0 0 4669

tényleg ti mennyire figyelitek a különböző cégek termékeit?

 

proaurum.de ott ha megnézitek azért elég nagy különbség van árban ugyanaz a kiszerelés de más gyártótól készült termék esetén.

 

 

andetta Creative Commons License 2013.01.21 0 0 4668

van még esetleg valami infod az ezüstről ami nem fősodrás?

Rengeteget utána néztem és valahogy nagyon rizikosnak tünnik.

 

Amúgy érdemesebb tömböt venni mint érméket, bár utóbbi könnyebben pénzé tehető, mível ha valaki vesz akkor nem 1 kilót egyből és az érménél az emberi érzelmek jobban játszanak mint semleges tömböknél ( értsd. nem néznek ki annyira esztétikusan, mint x-y cég érméje).

 

Ki voksol érme és tömb mellett?

Előzmény: BlackVoid2 (4663)
naox Creative Commons License 2013.01.21 0 0 4667

Az árképzésnél a lényeg nem is a konkrét "verdedíj", sokkal inkább a fizetési, szállítási feltételek. Egyszerűen a verdedíj olyan minimális az arany ára mellett, hogy abban már nincs érdemi verseny. Volt már olyan, hogy egy Vicenza-i kereskedő inkább verdedíj nélkül ("ingyen") odaadta a kilós tömböket, csak hogy ne Bécsben vegyük meg, hisz neki értékesítési kényszere volt, és még mindig jobban járt így, mintha be kellett volna olvasztania.

Előzmény: naox (4666)
naox Creative Commons License 2013.01.21 0 0 4666

Nem úgy működik az aranykereskedelem, hogy gyártó-nagyker-kisker. Vannak verdék, akik előállítják a tömböt, az EUban kb. 2-3 cég. Hozzájuk nem lehet kívülről "bekerülni", hanem ők választanak úgy 5-10 viszonteladó céget, leginkább olyat, aki a verdét folyamatosan el tudják látni nyersanyaggal (heti 50-100kiló minimum, és tipikusan 20-30 éves kapcsolatoktról van szó). Ezek a cégek látják el az aranykereskedőket tömbökkel. Korábban elsősorban olasz finomítóktól hozták a tömböket a magyarok (ott elég sok ilyen cég van, hisz renget cég gyárt ékszert). 1-2 éve egy korábban elsősorban német piacon aktív cég megjelent nálunk is, és erősen einstandolta a piacot, ők azok:

http://carl-schaefer.com/hu/austria/kezdolap/

van magyar kereskedelmi kirendeltségük, és lehet, hogy magánszemélyt is kiszolgálnak.

Ill van néhány osztrák kereskedő, elsősorban a http://www.proaurum.at/home.html akinek sok magyar kereskedővel van kapcsolata, továbbá az Ögussa, de ők csak saját gyártású tömböket forgalmaznak.

Előzmény: batorpeti (4664)
tamas1000 Creative Commons License 2013.01.21 0 0 4665

pár kg-os tétel az szerintem nem éppen nevezhető kicsinek, amikor egy 250 grammos kis darab is több mint 3.000.000,- Ft. :)

 

van itt tőlem sokkal hozzáértőbb, de én úgy tudom, hogy pont valamelyik gyártótól szerzik be, hiszen az árrések annyira kicsik, hogy nemigen éri meg egy beiktatott nagykereskedőtől megvenni az árut.

 

 

Előzmény: batorpeti (4664)
batorpeti Creative Commons License 2013.01.21 0 0 4664

Üdv mindenkinek!

Egy ideje már olvasom a topicot, és látom hogy itt vannak befektetési arannyal foglalkozó kereskedők is, illetve néhányan akik értenek hozzá. Egy olyan kérdésem lenne hogy pontosan melyek azok a nagykereskedések akiktől a befektetési arannyal foglalkozó magyarországi kiskereskedők beszerzik az arany lapkákat és érméket? Gondolom nem közvetlenül a gyártótól veszik ezeket a pár kg-os kisebb tételeket.

BlackVoid2 Creative Commons License 2013.01.20 0 0 4663

Platina: nem olyan konnyu eladni.

 

Arany: erdemes venni (szerintem). Akar rovid idotavra is, hiszen nagyon konnyu eladni, kicsi az arres.

 

Amit meg erdemes megfontolni az az ezust.

 

Ehhez van itt egy kis infografika.

http://www.visualcapitalist.com/the-silver-series-investment-part-3

 

Es persze amit igazan erdemes: vegigolvasni ezt a forumot. Es ezen kivul minnel tobbet olvass az aranyrol, csak ne a fosodor sajtoban, onnan csak azt tudod meg, hogy mi tortent tegnap. 

 

 

naox Creative Commons License 2013.01.17 0 0 4662

Így kell ezt csinálni:

http://velvet.hu/blogok/gumicukor/2013/01/17/5_es_fel_kilos_aranyrogot_talalt_egy_amator/

(bár itthon nem tarthatta volna meg, szal ha valaki itthon talál ilyesmit keressen meg szép csöndben egy megbízható kereskedőt....)

naox Creative Commons License 2013.01.17 0 0 4661

27% ÁFA van rajta (az EUban is min. 14), ezt mindenképpen elbukod. Azonfelül sokkal (sokkal!) nagyobb árréssel tudod adni-venni, mint az aranyat (aranynál 1,5-5%, platinánál min. 20%). Azonfelül platinát eladni nagyon nehéz, míg aranyat könnyű. Ráadásul a platina árfolyama nagyon hektikus, kb. kiszámíthatatlan, hogy akár középtávon mi várható...

Előzmény: leparlo02 (4660)
leparlo02 Creative Commons License 2013.01.16 0 0 4660

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!