Keresés

Részletes keresés

W.L. Creative Commons License 2014.10.26 0 0 2201

Szerintem mindenkepp erdemesebb Liangon megszallni, ugye az a sziget egyetlen strandja. De tobb sznorizohely eletesehez ugyis he kell fizetni 1-2 hajoutra.

 

A busz ugyeben inkabb Damitat kerdezzetek meg, szerintem menni fog, es a tajat tenyleg inkabb felefele erdekesebb latni.

 

Temetes szinte biztos lesz.

Előzmény: László2. (2198)
pannn Creative Commons License 2014.10.26 0 0 2200

Nem tudok elérhetőséget. Mi csak bementünk és kaptunk szobát. Nem gondolnám hogy előre kellene foglalni.

Előzmény: Kittim (2199)
Kittim Creative Commons License 2014.10.26 0 0 2199

Probolinggo csak azert jott a kepbe, mert a Bromotol visszafele szeretnenk megnezni a Madikarapurat is, ez pedig csak ugy megy, ha alszunk egyet Probolinggoban, mert aznap mar nem jutunk el az Ijenhez. Kulonben eszunkbe sem jutna, foleg latva az ottani szallasokat.

Bondowosohoz nem ragaszkodnank, jo, sot jobb lenne kozelebb is, ha ott meg akad megfelelo szallas. A kerdes tehat igazabol erre vonatkozott. Megfelelo = tiszta, meleg (tekintve az idojarast), es legalabb egy zuhany legyen, nem gond ha csak kozos, de ne valami olyasmi ahol egy vodorbol locsolod magadra a vizet. A tripadvisort elnezve, hat, Sempol kornyeken mar nem tul eros a kinalat, ezert kerdeztem hogy nincs-e valami konkret tipp. A masik kerdes pedig, ami ezzel kapcsolatban felmerult, hogy ha valahol Sempol kornyeken szallnank meg, ott fogunk-e talalni vkit aki ejjel felvisz a bejaratig, mondjuk motorral.

A surabayai tippet koszi, ott azon gondolkoztunk, hogy a repter kozeleben kellene keresni valamit, leven a masnap kora reggeli geppel mennenk tovabb Keire.

 

pannn, a probollinggoi Lava Lava Hotelhez, amit irtal, tudsz valami elerhetoseget? Ti elore foglaltatok? Agodan nem foglalhato eppen arra az idopontra, honlapot pedig sehogy sem talalok. Illetve ennek van valami koze a CL-ban talahato Cafe Lavahoz, vagy ez telejesen mas?

Előzmény: W.L. (2196)
László2. Creative Commons License 2014.10.26 0 0 2198

Köszönöm, nagyjából én is igy saccoltam, egy kicsit függõvé téve Damita válaszától is, mivel gondolom ebben a szezonban nehezebb lesz temetési szertartást kifogni. Tangkokora többet gondoltam, de ha éjszaka látunk Tarsiust, nem leszek elégedetlen. Megfogadjuk tanácsodat Tomohonra, remélem feljutok a Lokonra is. Nem túl nagy merészség szombat éjszakai busszal visszamenni Makassarba ha 9:35-kor indul a Jakartai gépünk? Igy további idõt nyerhetnénk, és akkor az odaút lenne nappal.

Jól gondolom, hogy Bunaken nyugati része jobb snorkelezésre? Érdemes ezért Pangalisang helyett a távolabbi Liangra menni szállást keresni?

Előzmény: W.L. (2197)
W.L. Creative Commons License 2014.10.26 0 0 2197

Toradzsara probaljatok minimum 3 teljes napot hagyni, plusz az ut, vagyis az mar 5, 1 hetet hagyva Manado kornyekere.

Szerintem nem gond az ejszakai buszra jegyet kapni, de az ut olyan szep, hogy en mindenkinek a nappali utazast ajanlom inkabb, legalabbis odafele.

Tangkokora nekem eleg volt 1 ej, minden helyben intezheto.

Bunaken szamomra eleg unalmas, azt mondanam 2-3 nap boven eleg ra ha nem merultok.

Igy alighanem marad 1-2 nap Tomohonra is vulkanozni.

Nekem ez a kedvenc helyem arrafele, mar csak a klima miatt is.

Előzmény: László2. (2195)
W.L. Creative Commons License 2014.10.26 0 0 2196

En mar tobbszor irtam, hogy szerintem nem egy brillians huzas Probolinggoban es Bondowosoban megszallni, de pannnek ezt tettek es irt ajanlasokat mindkettore - mikent a LP-ben is vannak.

 

Surabayaban olyan boseges a valasztek, hogy inkabb nezd meg, van-e valami speci ajanlat a neten.

Ugyelj arra, hogy kozponti legyen!

Ha a boseg zavaraban elvesznel, ballemek innen a forumrol az Anditaban szalltak meg, ami a $25 koruli kategoriaban szerintem jo helyileg es kenyelemre is.

 

http://www.hotelandita.com

 

Ez egyike azon helyeknek, amik az agodan joval dragabbak, mint kozvetlenul, legalabbis mikor en neztem.

Előzmény: Kittim (2193)
László2. Creative Commons License 2014.10.26 0 0 2195

Sziasztok, 

Hétfön este érkezünk Manadóba Maratuáról. Már csak 12 napunk maradt, amibe Bunaken sznorizás, Tangkoko NP, és Tana Toraja kéne hogy beleférjen (esetleg egy vulkán Manado körül). Minden tanács, ötlet érdekelne idõoptimalizálás  céljából leginkább. A repjegy Manadoból Makassarba még nincs meg, ha 16:25-re érkeznénk, tudunk az éjszakai buszra még jegyet venni? Egyáltalán hogy és milyen buszok mennek Rantepao felé? Nem nagyon találok errõl infót..

(A végén Makassarból indulunk haza 2 hét mulva vasárnap reggel)

Hogy járnak át hajók Manadóból Bunakenre, meg vissza?

Manadoból Tangkoko logisztika? Engedély, belépõ, szállás? 

Damitának már sms-eztem, hogy 2-napot tervezünk vele Nov. 5-7 között, próbáljon temetési ceremóniát találni. Válaszolt, hogy próbál. Nagyjából itt tartunk, most a MDC-UPG jegyen filózok, hogy mikorra lenne optimalis..

 

 

Kittim Creative Commons License 2014.10.25 0 0 2194

Oke, rendben. :-) Koszi a tanacsokat!

Előzmény: W.L. (2192)
Kittim Creative Commons License 2014.10.25 0 0 2193

Probolinggoban, Bondowosoban es Surabayaban van valami jo szallastippetek?

W.L. Creative Commons License 2014.10.25 0 0 2192

Jajj, ne maaaar!

Menetrend? Honlap? Emailezgetes?

Egy buszos ceggel????

Indoneziarol van szo!

Egyszeruen kimesz a buszpalyaudvarra es felulsz a kovetkezore.

Kb felorankent jarnak.

 

Vegig busz alatt a surabayai buszpalyaudvaron atszallast ertettem. Csatlakozas ugyanott, csak atmentek az erkezestol az indulasi oldalra. Surun lesz csatlakozas. Kozvetlenul a Balira tarto joval ritkabban jaro buszok vihetnenek Proboig.

 

En busszal mennek.

A 4 fele odaero vonattal a nyilvanos minibuszokat mar 50-50% esellyel lekeshetitek, akkor marad a berles. Erre nemi szerencsevel talalhattok mas turistakat koltseget megosztani.

Előzmény: Kittim (2191)
Kittim Creative Commons License 2014.10.24 0 0 2191

Utananeztem ennek az EKA-nak, ok lennenek azok?

http://www.ekamirabus.com/

https://www.facebook.com/pages/PO-EKA-MIRA/348263665267338

Menetrendet esetleg tudsz az ejszakai jaratokhoz vagy irjak inkabb e-mailt nekik? Mennyire megbizhatoak ok? Honnan indul Soloban ez a busz? 

 

A vegig busz alatt pontosan mit ertunk? Van kozvetlen buszozasi lehetoseg Solobol Probolinggoba?

 

Ha reggel erunk oda (Surabayaba), akkor lesz egybol csatlakozas vagy ezt is ott keresnunk kell (tehat ahova bevisz a busz, onnan indul nagy valoszinuseg szerint masik tarsasag tovabb vagy egy masik indulasi pontra at kell menni elobb)?

 

Te mit javasolsz, busz vagy a vonat jobb? Idonyeres tekinteteben a busz, viszont en azt annyira nem komalom es raadasul at is kell szallni (valoszinu). Mig a vonat hosszu, de nincs atszallas es kenyelmesebb (nekem). :-)

 

A vonat, ha 15:35-re el Proboba, akkor meg el tudunk jutni Cemoroba?

Előzmény: W.L. (2186)
pannn Creative Commons License 2014.10.24 0 0 2190

Erősen érik ez az út.

Előzmény: W.L. (2188)
W.L. Creative Commons License 2014.10.24 0 0 2189

Vigyel egy vekony dzsekit is, akkor mar nagyon nem szivhatod meg.

Egy dzseki ugyis mindig jol johet. A pulover meg nehol a legkondi miatt is jol jon! ;-)

Szerintem tutira lehet berelni, hiszen az indonezek a hidegre gyakran nincsenek felkeszulve. En konkretan a fennti kilatonal emlekszem, hogy lehetett, de talan akad valahol CL-ban is. Sapkakat es kesztyuket is arulnak.

Előzmény: ISIS/002 (2187)
W.L. Creative Commons License 2014.10.24 0 0 2188

Es akkor par kep Papua Aszmat regiojabol.

Egy nagyon jol sikerult kb 2 hetes joreszt hajos utat tettunk ott meg a ho elejen egy gorog csapattal, a kozponti hegyvidek labatol a korowaiokon at (roluk korabban mar voltak kepek) az aszmat partvidekig, majd Timikaig.

Szerencses idozitessel egy jokora fesztival elokeszuleteit is kifogtuk, az aszmat zene es tanc pazar volt!

Es persze ez Papua fo fafarago kopontja, es mindannyiunk jol felpakolva is utazott tovabb! ;-)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ISIS/002 Creative Commons License 2014.10.24 0 0 2187

Ezen már én is gondolkodtam, hogy konkrétan arra a 24 órára milyen meleg ruhát vigyünk?

 

Hmm, akkor nagyon nem nyúlok mellé, ha tornacipő/hosszú nadrág + 1 meleg polóver lesz nálunk és max. bérelünk egy kabátot??

Tuti lehet bérelni ilyet? Megfázni semmi képpen nem szeretnénk!

 

Előzmény: W.L. (2186)
W.L. Creative Commons License 2014.10.24 0 0 2186

En is csak 2 reggeli/delelotti vonatot latok.

Esetleg Surabayaig, majd onnan busszal?

Termeszetesen keses mindig lehetseges, plane ha egy ekonomi vonat pl a messzi Bandungbol erkezik. Ilyen kesett mar velem 1,5 orat is.

Bar cuccal szerintem erdemesebb lehet tenyleg vegig busszal menni ejjel, es ugy egyszerubb az atszallas is. Az EKA ceg legkondis buszai a legjobbak ezen a vonalon. Kb 6 ora az ut es 75ezer rp.

 

Tenyleg nagyon hideg LEHET, de ez nem igazan kiszamithato.

Egy pulover, sapka es dzseki szerintem eleg. Ha megsem, a kilatonal tobb bolt is berel vastag dzsekiket.

Előzmény: Kittim (2184)
László2. Creative Commons License 2014.10.24 0 0 2185

Szia ISIS/002,

Megnéztem a többi bungit is. A family az egy légtérben egy dupla ágy, és egy emeletes ágy felnött teherbirással.

A shared esetében a fürdöszoba saját tképpen, de nem közvetlen a szobából nyillik. Kettönek van egy közös fala, de double-ban is van ilyen!

Az idejutáshoz felhivod Junet (az itteni manager, helyi ember jo angoltudással), és leszervezi neked a hajót öt fõre - akár a taxit is Berauból.

Tegnap nem voltunk képesek összeszedni két normális biciklit,

sem itt, sem a félórányira lévõ faluban, igy végül gyalog mentünk további másfél órát Payung-payung faluig. Igazából az sem sokkal másabb, talán kicsit hangulatosabb, amibõl viszont sokat levesz, hogy folyamatos a zaj, amint épitik a közeli repteret. Viszont a hosszan benyúló jettyrõl sok nagy teknöst láttunk a sekély vizben, amint 'legeltek'.

Előzmény: ISIS/002 (2177)
Kittim Creative Commons License 2014.10.23 0 0 2184

Szia W.L.,

Tudnal segiteni? ugy latom, hogy Solobol nincs ejszakai vonat probolingoba, ez letezik? Reggeli 8-as indulasut latok, ami delutan 4 fele er oda. Mennyire megbizhato a vonat menetideje (van keses,stb)?

Vagy inkabb valasszunk ejszakai buszt (ha van), hogy idot nyerjunk?

Koszonom elore is a valaszod. :-)

 

Illetve abban meg tudnatok segiteni, hogy a Bromohoz/Ijenhez mennyire kell retegesen oltozni? Tenyleg nagyon hideg van(tobb blogban olvastam, hogy szetfagytak, mikor masztak felfele, folge az Ijen eseteben)?

László2. Creative Commons License 2014.10.22 0 0 2183

Telkomsel szolgáltatónak a simpaty kàrtyájára töltettem 50ezerért 2GB adatforgalom és 20ezerért beszéd/SMS  lehetôséget, mely számitásaim szerint elég lesz az öt hetünkre..

Előzmény: ISIS/002 (2179)
ISIS/002 Creative Commons License 2014.10.22 0 0 2182

Köszönöm :-)

 

Ha van bringa, az nekem már jó :-) 

Előzmény: László2. (2181)
László2. Creative Commons License 2014.10.22 0 0 2181

Azt hiszem a zömére már válaszoltam idõközben, az 5 fõs transzfert meg fogom kérdezni.

A hangulatosabb falucska legalább 2x olyan messze van, oda lehet hogy holnap elbringázunk.

Igen, a losmen és a penginapan kb hasonló szálláskategóriák tapasztalataim szerint.

A double bungi valóban nem nagyon alkalmas a pótágyazásra.

Előzmény: ISIS/002 (2177)
László2. Creative Commons License 2014.10.22 0 0 2180

Köszönjük, igyekszünk :-)

Előzmény: ISIS/002 (2172)
ISIS/002 Creative Commons License 2014.10.22 0 0 2179

:-)

 

Majd mond el milyen kártyát vettél, hogy onnan is tudsz netezni , gondolom nem wi-fi van :-) :-)

 

Értem én a Raja Ampat-i dolgokat, menni is fogunk egyszer oda, de mivel most kb. 1 hetünk lesz csak, inkább áttenném  2016-ra :-)

 

Más ám a tenger szonis szemmel és más , ha beljebb vagy és búvárkodsz :-)

 

( én is olvastam, hogy a halászat nagyon sokat ártott a tenger élővilágának, főleg a koralloknak )

Előzmény: László2. (2178)
László2. Creative Commons License 2014.10.22 0 0 2178

Persze, jóval komfortosabb, itt saját fürdöszoba van minden bungihoz, zuhanyzóval, mosdóval és angol wc-vel. A ház magasitott cölöpökön áll, van egy kis rakodótér a szobában és az ágy matrac az a kiváló minõség, amin itt Indonéziában úgy tünik a legegyszerübb helyeken sem spórolnak.

Mindezek ellenére a Raja Ampati homestayt nem tartom rosszabbnak, a közös bucket-shower dacára sem. Annak a helynek mágikus hangulata volt. Egy asztalnál egy idõben kajáltunk, jókat beszélgettünk a többiekkel, a régebbiek megosztották tapasztalataikat, igazi, régi idõket idézõ backpackers hangulat volt. És most már azt is hozzátehetem, hogy az ottani house riffhez képest az itteni egy nagy nudli. A korall romokban. A finnek ma eredetileg búvárkodni akartak, de végül a sziget belsõ oldalán snorkeleztek és azt mondták ott rendben a korall. Sangalakinál is a jetti környékén lévõ coral garden szép volt. 

Hozzá kell tennem még, hogy Krin nincs jármū, itt a faluban és környékén bizony van, bár errefelé azért nem járnak túl sürün.

Előzmény: ISIS/002 (2171)
ISIS/002 Creative Commons License 2014.10.22 0 0 2177

Szia László2!

 

Nálunk "csak" a szigetre eljutás a kérdés, mert mi 5 napos búvárcsomagot vennénk, így nem kellene az ottani napokra hajót bérelnünk. 

A gh a honlapján a Nabucco Resort búvárbázisát ajánlja, ami elvileg egy német bázis ( habár valahol meg azt olvastam, hogy svájci :-)  )

 

Esetleg meg tudnád nekem kérdezni a házaikatól, hogy szerintük hogy lehetne 5 főre megoldani a hajós transzfert ?

 

( én már írtam nekik a múlt héten, de még nem "egyezkedünk" - igaz válasz kaptam már tőlük , mivel majd csak márciusban megyünk, így még korainak tartanám, hogy részletekbe menően levelezgessünk ill. kifizessem a szállást )

Szóval sétával elérhető a falú  ?, met ők azt írták, hogy érdemes motort bérelni ( no... hát én olyanra fel nem szállok, akkor inkább gyalogolok  :-) ...egyszerűen annyira félek rajta ... )

 

 

A losmen  az egy szállás fajta arra?? Bocsánat, de nem vagyok még perfekt :-)  Indonéziá-ban ...:-)

 

Félre értettél, én az általad, korábbi beírásodban említett Raja Ampat-i szállás és ezen szállás közti  külömbségre tedd megjegyzésedre kérdeztem rá. Az alábbiakat irtad :

 

"Sokkal több tapasztalatunk még nincs itt, de az már körvonalazódik, hogy nem egy Raja Ampat, ahol ráadásul a Koranu Fyak homestayben az 50 dolcsiban benne volt a fenséges 3* kaja és korlátlan ivóviz/tea/kv. "

 

Tehát én ezt kérdeztem, hogy csak az étkezés a külömbség? Ugye itt normális matrac van ill. azt irták, hogy saját kis fürdő van a házhoz.  Mi egyébként arra gondoltunk, hogy az egyik 4 fős házikót vennénk ki + egy 2 főset, így osztanánk el az 5 főt, mivel gondolom a 2 fős nagyon picike , hogy egy pót fekvőhelyet berakjanak?

Előzmény: László2. (2176)
László2. Creative Commons License 2014.10.22 0 0 2176

Szia ISIS/002,

Szerintem a taxi nem gond ötnek, különbözõ méretü terepjárók ezek, és ha kell, a csomagokat felteszik a tetõre. Berau és Tanjung Batu között elég türhetõ azt út, csak állati kanyargós, és emiatt tart 2,5 óráig az amúgy légvonalban nem nagy táv.

A guesthouse motorcsónakja szinte biztos, hogy kicsi 5 embernek csomagokkal. A legtöbb amit láttunk, szintén ilyen felépítésü, a hátsó padon 3 elfér, de elõl a kormány mellett 2 ember elég bajos lenne. A csomagok meg a két pad közötti részen, és a csónak pattog mint a ménkü.

Azért persze vannak nagyobb szerkezetek is, de a gh-é nem ilyen. A gh csónakjával kirándultunk, de volt aki Derawanról rendelt búvárkodásra hasonló árért.

A kaja szuper, izletes, és az adag semi kicsi. Eddig grillezett halat és édes-savanyu csirkét próbáltunk, mindkettõ nagyon izlett.

Ma lesétáltunk a Paradise Resort felé, és a mellette lévõ faluba. Láttunk egy Losment, helyi turistákkal megpakolva. Ha arra válaszoltak amit kérdeztem (ez Indonéziában sohasem biztos), akkor hasonló árban benne a 3*kaja.

A falu egyébként meglehetõsen puccos, nem ilyennek képzeltem egy halászfalut. Amikor megláttuk az elsõ házakat, azt hittük ez már a resort lesz.. Találkoztunk egy olasz sráccal, aki azt mondta itt szált meg egy peginapanban, de nem tudom ez az a bizonyos losmen volt e..

Előzmény: ISIS/002 (2170)
ISIS/002 Creative Commons License 2014.10.21 0 0 2175

Szia!

 

Nekünk márciusban kb. 1.200.000 IDR-t sikerült vennünk jegyet DPS-Labuan desztinációra, 2 nappal az repülés előtt.

Labuan-ban találkoztunk hátizsákos túristákkal, akik egyszerúen csak kimentek a reptérre DPS-n és a legközelebbi járatra simán megvették a jegyet.

Mi Garudá-val repűltünk, ami - állítólag - jóval drágább mint a többi.

Előzmény: tem01 (2166)
ISIS/002 Creative Commons License 2014.10.21 0 0 2172

Ja, és persze nagyon jó nyaralást Nektek :-)

Előzmény: László2. (2169)
ISIS/002 Creative Commons License 2014.10.21 0 0 2171

László2!

 

Még egy kérdés: megnéztem a neten az általad említett Raja Ampat-i homestayt...

Ez a Maratua-i annál ugye konfortosabb? ( matrac az ágyon + fürdő )??? Mivel azt irtad, hogy a kettőt nem tudod összehasonlítani, de ha jól értettem, akkor az inkább az ellátásra vonatkozik???

Előzmény: László2. (2169)
ISIS/002 Creative Commons License 2014.10.21 0 0 2170

László2 !!

 

Te vagy az én emberem :-) Köszönöm az infókat ...Minden érdekel, majd részletesen is, ha haza értetek :-)

Berau taxi: mi öten leszünk, láttatok nagyobb taxit is ?

Maratua-ra csónak: beférünk abba 5-n + a csomagok???

 

Állítólag van a szigeten  egy halász falucska, ha megnézitek majd, légyszi ird le milyen ( gondolom semmi extra, de azért  mégis ) :-)

 

A homestay csónakjával voltatok kirándulni, vagy a búvárbázissal? ( búvárkodásra nekem őket ajánlották ).

 

Kaja milyen a szálláson ( tudom, rendelésre megy + fizetős, de ízre? )

 

Köszönöm!

 

Előzmény: László2. (2169)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!