Keresés

Részletes keresés

nicko Creative Commons License 2013.10.31 0 0 2575

No, kérlek, ezekután tényleg megkérdőjelezhető úgy a műszeres beállítás létjogosultsága - de még az is, hogy az ember mérgelődve állítgassa a színhelyességet minden este - a studiók hangulatának a függvényében.

 

ami neten fellelhető korábbi tévé szériák beállítása, azokat mind műszerrel kalibráltak itt. Ami persze nem lehet minden tévén egységesen használni, de ki induló pontnak jó.

Én többet nem fogok a témában semmit mondani akit érdekel a téma vagy kétsegei vannak ezzel kapcsolatban itt érdeklődjön főleg az ilyen véleménnyel menjél oda kiváncsi leszek mit reagálnak a tőlem hozzáértőbbek. :)

Előzmény: GPS (2574)
GPS Creative Commons License 2013.10.31 0 0 2574

 

Picit visszatérve a színhűség-kérdésre - megint volt egy döbbenetes tapasztalatom.

 

Átkapcsoltam a királyi-csatornára, ahol pont Gndel új vetélkedője ment. Stúdiófelvétel, persze.

 

Jók, (vagy inkább elfogadhatóak) voltak a színek - picit vörösbe-túltengőek az arcok... de azért még elment.

 

Ugye tudjuk, hogy ezeket a műsorokat nem minden nap veszik fel, hanem egy felvétel-napon felvesznek legalább egy hétre valót - csak úgy tesznek, mint ha már "holnap" lenne - ha esetleg egy játékos átcsúszik a másnapi adásra.

Illetve ebédidőkör, vagy adott intervallumokban szünetet tartanak - lámpák kikapcs, mindenki a büfébe - aztán folytatják a felvételt, mint ha az folytonos lett volna.

 

Na és itt jött a döbbenet:

 

Az addíg enyhén vöröses általános bőr-tónus után - ahogy írtam - a következő játékosnál az egész bagázs szinte Avatar-ba váltott... annyira gusztustalanul hulla-kék volt úgy Gundel, mint a játékosok pofázmánya is. Egész a műsor végéig, innentől.

 

Hangsúlyozom: mindez a brutális tónus-váltás egyazon műsor keretén belül, méghozzá HD-ben!

 

No, kérlek, ezekután tényleg megkérdőjelezhető úgy a műszeres beállítás létjogosultsága - de még az is, hogy az ember mérgelődve állítgassa a színhelyességet minden este - a studiók hangulatának a függvényében.

 

Sőt, most már azt is megkérdőjelezem, hogy ilyen adás-jelminőség mellett, egy mondjuk 8000-es széria, vagy akár egy bármilyen plazma - bármit is tenni tudna színhelyesség-ügyben - ha egyszer ilyen ingadozó tónusú jelet kap eleve.

.

Előzmény: nicko (2573)
nicko Creative Commons License 2013.10.31 0 0 2573

mert a legutolsó frissítés óta

 

mit frissítettél? tv fw, java?

pedig ezen úgy tudsz csak változtatni, hogy delete java, allshare.

majd elöbb felrakod a javát utána az allsharet, de a serviio jobb megoldás.

Előzmény: portraiter (2572)
portraiter Creative Commons License 2013.10.30 0 0 2572

Helló! Segítségre lenne szükségem, mert a legutolsó frissítés óta nem működik a samsung link program. Nem látja a TV-t és a TV sem látja a számítógépem mappáit. Amit eddig az AllShare bejövő jelen látott, konkrétan megszűnt. A samsung link kisikonjára kattintva a "közeli eszközök beállítása" inaktív. UE40D6500VS a típusa. Próbálkoztam újratelepítéssel,hálozat javításával de semmit sem értem el vele.

Előre is köszi!

judit56 Creative Commons License 2013.10.28 0 0 2571

kösz a válaszokat, Sharp lett végül, már nem volt Samsung. 

Digi a szolgáltatónk. 

 

Üdv.

 

Előzmény: nicko (2561)
zlota Creative Commons License 2013.10.26 0 0 2570

Kiváncsi vagy, hogy nálad milyen!Majd én is teszek fel.

Előzmény: GPS (2569)
GPS Creative Commons License 2013.10.26 0 0 2569

 

Hát nálam rohadtul nem így van - majd lefényképezem, hogy mit találtak ki nekem ahhoz, hogy megtaláljak egy felvételt.

 

8-10 klikkből már meg is lehet találni nálam egy filmet... persze, csak ha nincs sok felvett anyag.

.

Előzmény: zlota (2568)
zlota Creative Commons License 2013.10.25 0 0 2568

Nem-nem az biztos, hogy nem rózsaszín!

Úgy van, hogy 2 oszlop van.

A film címe, alatta a dátum 24.Okt.2013 és elötte a kis kép róla.Ebből van 2db egy sorba

_____ 10/2013(8)

_ _

_ _

_ _

_ _

_____ 09/2013(4)

_ _

_ _

_____ 08/2013(2)

_ _

_____

 

Valahogy így.Időrendi sorrendben.

Neked nem hasonló?

Előzmény: GPS (2565)
GPS Creative Commons License 2013.10.25 0 0 2567

 

Akkor nekem az 55-ös passzolna :-))))

 

Jajj-jajj ne tudd meg, hogy amikor hazahozták ezt, a párom majdnem kivágott vele.

 

Azt mondta, hogy totál meghülyültem, hogy ebbe a "kis szobába" (4,5 x 5 méteresbe - szerk. megj.) - képes voltam egy ekkora "ólajtó-méretű" TV-t venni  (32-est - szintén a szerk. megj.).

 

Első este azt mondta fáj a feje tőle, szédűl és már kiállt a nyaka ahogy állandóan jobbra-ballra kell húzogassa a fejét, annyira széles a kép.

 

Sőt, azt is megkérdezte, hogy nem lehet-e visszaküldeni és kérni egy kisebbet helyette?

 

Azóta eltelt 1 hónap - és mint ha már nem is tűnne olyan nagynak neki - sőt :-))))

.

Előzmény: nicko (2566)
nicko Creative Commons License 2013.10.25 0 0 2566

32" HD-ban tesztkép alapján (lemértem centivel) 135cm után már nem adja ki a HD részletességét mezei SD-nek felel meg. A 40" is kb.160 cm-ig jó azon felül már csak detto SD mínőség.

Minnél nagyobb a kijelző annál messzebbre adja ki a HD-t.

50" esetében 2 méterre...tudom ennek ára is van már, de sajna ez az igazság.

 

De ez itt mind le van írva.

 

ha jól tudom az új 4K-s UHD tévéket nem is gyártják 55" alatt majd.

Előzmény: GPS (2562)
GPS Creative Commons License 2013.10.25 0 0 2565

 

De neked becsületes lista jelenik meg - avagy nálad is azok az idióta, rózsaszín folder-logók vannak - csatornánként csoportosítva?

.

Előzmény: zlota (2563)
zlota Creative Commons License 2013.10.25 0 0 2564

Kösz mester!

Egy tesztet megér! ;)

Előzmény: nicko (2553)
zlota Creative Commons License 2013.10.25 0 0 2563

Este kipróbálom, hátha müködik!

 

"Ez egy jó nagy faxsága a Samsungnak - meg az is, hogy a felvett műsorokról nem készít simán egy olvasható időrendi listát - címmel, dátummal-időtartammal - áhh, dehogy."

 

Nekem időrendbe rakja- esküdnék is rá... A legutolsó van legelőlaztán lentebb a régebbiek.Azt hiszem havonta külön sávot dob elválasztásnak.Tehát egy szakaszban vannak időrendben az e haviak és aztán méglentebb egy új szakasz, az alatt a múlthaviak (darabszámot is jelöl) majd még lentebb a régebbi hónapokra bontva.

Neked csatorna szerint rakja?Este ezt is megnézem....

GPS Creative Commons License 2013.10.25 0 0 2562

 

"Viszont egy nappaliban ez a képátló nagyon kicsi lesz"

 

Nagyon halkan mondom, hogy a párom ne hallja meg (szinte alig érintem a billentyűket) - de mai eszemmel tuti hogy 40-est vettem volna.

 

HD-ben egész más a "képátló/nézési távolság" viszony - mint egy analóg CRT-nél.

 

- Jelenleg a 32-esemet 2 méterről nézem és cseppet sem zavaró.

- Ugyanez egy ugyanekkora analóg CRT-vel elképzelhetetlen lenne 2 méterről.

.

Előzmény: nicko (2561)
nicko Creative Commons License 2013.10.25 0 0 2561

FHD azt írtam.

Full HD rövidítve :)

 

HD ready ha ezt írom közelebb vagy a megoldáshoz? na ugye :)

Nem írtad ki a szolgáltatód, de ha pl. digikábel akkor egy ilyen felbontású tévénél nem élvezed a HD felbontás örömeit. Másodlagos készüléknek konyhában vagy munkahelyere esetleg nyaralóban mindigtv-hez megfelelő, de elsődleges tévének én ezt inkább kihagynám.

ez nem fér a keretbe? 32"F5300. Mert gondolom a pénz se sok van erre a tételre.

Viszont egy nappaliban ez a képátló nagyon kicsi lesz.

Előzmény: judit56 (2558)
GPS Creative Commons License 2013.10.25 0 0 2560

 

"miért nem használod a vTunner nevű appot?"

 

Kipróbáltam, de nem volt egy sikersztori.

 

1) Ugyanis ez az app lassú, körülményes. Az általam linkelt popularis.hu -hoz képest, legalábbis.

Mert ez utóbbi klikkre egyből harap, nem buferrol, nem gondolkodik, hanem löki az adást instant módon.

 

2) De nagyobb baj, hogy ez az app sem oldja meg a képernyő-kikapcsolás kérdését rádiózás közben - ugyanis amig ez az app fut, addig "nem elérhetőre" teszi még menüből is a kép-kikapcsolást.

 

Ez egy jó nagy faxsága a Samsungnak - meg az is, hogy a felvett műsorokról nem készít simán egy olvasható időrendi listát - címmel, dátummal-időtartammal - áhh, dehogy.

 

Csatornák szerint rendez (mint ha nekem tudnom kéne, hogy 2 hete, az éjjel felvett film a Duna HD-n, avagy a Fem3-an volt-e)

Ezeket aztán szép, Barbi-rózsaszín kockákba rakja - mint a hülyéknek, akik nem képesek egy sima listát végignézni.

 

Így hát ha látni akarja az ember mik vannak felvéve (vagy keres valamit) akkor vagy kinyitja az az összes kockát sorra....vagy feljegyzi egy papírra, hogy melyik felvételt hol találja, hogy ne kelljen nyitogatni mint a hülye.

 

Idióták.

.

Előzmény: nicko (2555)
Doky586 Creative Commons License 2013.10.25 0 0 2559

Itt van pár angol nyelvű példa a teljesség igénye nélkül az FHD rövidítésre:

a magyar nyelvűeket is fel lehetne sorolni...

judit56 Creative Commons License 2013.10.25 0 0 2558

nem tudom mi az az LHD sem:-((((

 

Azt tudom a HD valami jobb minőségű kép, de LHD?

Előzmény: nicko (2556)
Inhouse Creative Commons License 2013.10.25 0 0 2557

"Sokmindent kipróbáltam már - még akkor, amikor vadászni kellett a jelet - de az idéntől olyan térerő van az egész térségben, hogy egy kifeszített drót végeiről zseblámpaizzót lehet üzemeltetni.

De most komolyan: egy darab bármilyen dróttal 80%-os jelerősség van - gyakorlatilag semmilyen (!) antennára nincs szükség, elég megblankolni a koax végé vagy 20-30 centin és kilógatni a lakókocsiból - és "múkodik"."

 

Az, hogy az egyik helyen megy ez a dolog, máshol nem biztos, sőt. Sajnos vannak területek, ahol mostohák a körülmények, ehhez még hegyek sem kellenek. Ahol jó a 20-30cm vezeték, ott jó lesz a kis alops csodaantenna is, ez természetes.

 

"Azt nem tudom, hogy te milyen sorsüldözött, cudar helyen lakhatsz DVBT-ileg - de ha EZZEL AZ ANTENNÁVAL te Magyarosrszág területén nem fogsz Mindig TV-t - akkor ott más bajok is lehetnek."

 

A Viharsarokban élek, épp 3 1/2 adó között, mindtől a lehető legmesszebb. Az UHF sáv aljára került az A mux (a legtöbb helyen), a B és a C feljebb. Tehát, ha csak az ingyenest akarom nézni, akkor pl. a TV2, RTLKlub van legnagyobb frekin. Itt a terjedés is rosszabb, az antenna nyeresége is kisebb. Javulni fog a helyzet, mert az analóg megszüntetésével (Komádi október végén), majd a magasabb frekin levő csomagokat lejjebb rakják. De még akkor sem kockáztatnék egy erősített csoda lapantennával...

Egyébként a linkelt antenna adatainál is feltüntetik, hogy alacsony zajszint, mivel fontos ez a digitálisnál is, csak nem fokozatos mákosodás lesz, hanem kockásodás, bezöldülés, megállás, és nincs jel... Ha álmos vagy, nem az a megoldás, hogy megiszol egy liter kávét, vagy pár doboz energiaitalt, hanem le kell feküdni aludni...nem rád értem, hasonlat a kis antenna, nagyerősítés problémára...

Antenna tesztek és miértek, hogyanok 1, Antenna tippek

 

Üdv

Inhouse

Előzmény: GPS (2545)
nicko Creative Commons License 2013.10.25 0 0 2556

olcsó kategóriás LCD/LED tv kapcsán vagy samsung vagy LG.

 

de azt ugye tudod ami samsungot beraktál az nem FHD? olyan a felbontása mint egy laptopnak  1366 x 768

Előzmény: judit56 (2554)
nicko Creative Commons License 2013.10.25 0 0 2555

miért nem használod a vTunner nevű appot? rengeteg internetes rádiót hozz be nem kell szenvedni webböngészővel.

Előzmény: GPS (2552)
judit56 Creative Commons License 2013.10.25 0 0 2554

bocs a betolakodásért.

Szeretnék venni egy tévét ma, és nem tudom a kettő közül melyik a "jobb", tudna valaki segíteni ebben:

 

SHARP LC-32LD145E vagy

 

SAMSUNG UE32EH4003

 

mindkettő 81 cm, ára ugyanaz.

 

Köszönöm, ha valaki segítene. 

nicko Creative Commons License 2013.10.25 0 0 2553

nem próbáltam csak tipp.

mikor webböngészőt indítasz, kapcsold be a pip funkciót hátha ebben az esetben engedi kikapcsolni a ledet.

Előzmény: zlota (2551)
GPS Creative Commons License 2013.10.25 0 0 2552

 

"Szintén elrontották a szoftvert azzal, hogy kijelzőt nem lehet kikapcsolni, csak TV üzemmódban"

 

Igen, ezt már én is szidtam korábban.

 

Előre örömködtem, hogy rábukkantam egy remek rádiós-oldalra, erre ni: http://www.popularis.hu/radio/

 

....hogy húhh, de prímán fogok én ezzel rádiózni, ha kikapcsolom a képernyőt... mire megdöbbenve tapasztaltam, hogy hát egy nagy túróst.

 

Egyébként én YouTube kliensről nem tudok beletekerni egy szálat sem - mert amikor pl. "gyors-előrét" kérek - kihozza nekem hogy osszam meg a vezérlést laptoppal vagy okosteklóval - és ott a kód is, amit be kéne írni a szinkronizáláshoz.

 

De böngészőből úgy műxik, mint PC-ről, semmi különbség.

 

Jaa és még valami, ami rohadt idegesítő:

 

Nekem ugye van a touchpados távvezérlőm (is).

Ha kliensből lejátszás közben véletlenül hozzáérek a pad-hez - akkor filmnézés közben szó nélkül átvált a sorrendben következő videóra - anélkül hogy bármit is megnyomnék, okéznék, vagy bármit csinálnék.

Visszaállás az addíg nézett pontig NINCS - előről kell(ene) kezdeni az egész filmet.

 

Amikor ezt megcsinálta nekem, azonnal átmentem browseres Youtube-ra ... mert ez a kliens úgy látszik, hogy nem folyamatos nézésre lett kitalálva, hanem inkább ideges, haotikus ugrálásra a videók közt.

Vagyis inkább csak "belenézésre" alkalmas - mintsem nézésre, mint olyan.

.

Előzmény: zlota (2551)
zlota Creative Commons License 2013.10.25 0 0 2551

Én a rádiókabaré 3-4 órás müsorát szerettem volna meghallgatni, de sem Youtbe-kliensbe, sem böngészőben nem sikerült Ha jól rémlik valahol 2-3 óra között mindig elakadt.Eléggé idegesítő, hogy még hallgatni sem lehet rajta semmit.A böngészőbe belefagy ha idönként beletekerek tehát nem tudom átugrani sem a 3szor meghallgatott részt.

Szintén elrontották a szoftvert azzal, hogy kijelzőt nem lehet kikapcsolni, csak TV üzemmódban, pl ha zenecsatornát hallgatsz, vagy digitális rádiót, de ha böngésző megy akkor nem lehet.Azzaz beleéghetne a böngésző keret, mert sokáig van ugyanaz a képernyőn.

Mondjuk, hogy addigra úgyis lefagy... bár akkor is ráég...

Előzmény: GPS (2550)
GPS Creative Commons License 2013.10.25 0 0 2550

 

Azért hogy ne csak szidalmazzam az apparátot, itt egy tegnapi tapasztalat:

 

Több helyen olvastam, hogy bizonyos Smart-szériák - bár futtaták a Youtube-ot - akadtak némi gondok a stabilitással.

 

Vagyis kb. azt, hogy "iparszerűen" nemigen lehetett velük Youtube-ozni, mert hajlamosak voltak menet közben lefagyni, hálózat-kiesést reklamálni indokolatlanul, újrabootolni - ilyesmik.

 

No, erre fel én arra szántam el magam, hogy egy számomra érdekesnek tűnő teljes filmet meg fogok nézni Youtube-on - konkrétan a "Rommel" című alkotást.

Ez egy kereken 2 órás film azért  - nem holmi videoklippecske.

 

No, kollégák - jelentem, hogy a filmet csont nélkül lejátszotta  (elejétől a végéig) - annyira, hogy adott pillanatban teljesen megfeledkeztem arról, hogy netről filmezek és nem TV-adásból.

 

Megjegyzés: igaz ugyan, hogy mindez működik wifiről is - de azért a kábel ajánlott úgy a jobb minőség érdekében, mint az időnkénti bufferelés elkerülése végett.

 

De kábelről kifogástalan!

.

nicko Creative Commons License 2013.10.24 0 0 2549

nekem mákom van, mert egy x éves noname mezei szoba antennával jön a mindigtv (tavaly az M3D is)..de lehet feldobnék a szekrény tetejére egy 40 cm hosszban lecsupaszított koaxot az is behozná a free csatoirnákat.

1,5km-re van a torony.

GPS Creative Commons License 2013.10.24 0 0 2548

 

"Tehát közel sem alanyi jogon jár a DVB-T vétel lehetősége."

 

De, járni jár alanyi jogon - legfeljebb nem jut.

Miért? Futbalstadion jut mindenhova? Ugye hogy nem jut. Pedig az is járna...állítólag. :-)))

 

Na de tegyük félre a "Régen minden jobb volt" című toposzt - és valljuk be, hogy analógból még ennyire sem volt lefedve az ország.

 

És nem ám csak a zsákfalvak nem voltak lefedve - de Siófok környékén is csak elvétve, hébe-hóba akadt egy kis TV-jel maradvány - de nem ám minden adó egy irányba, egy túróst.

Az RTL és tán a hatósági az az egyik irányból jött... a TV2 az meg valahonnan 180 fokkal szemben ettől.

 

Vagyis 1 darab antennával, egy állásból  lehetetlen volt mindkettőt fogni - pedig 5-7 elemes Yagi alatt még bolha sem jött a képernyőre, nem hogy kép.

De amikor mégis bejött nagynehezen fél órára (mert aztán arrébb kellett tenni az antennát, ahogy a felhők mozogtak) - az is kb. a 60-as évek jelminősége volt, vagyis a zajból itt-ott felsejlett valami kép is.

 

Ismétlem: mindez Balatonalmádiban (!) úgy, hogy a lakókocsim ablakából rálátok a siófoki (!) toronyra.Fenti állításokkal kérem nem vitatkozni, mert évekig szívtam miatta - többszáz kempinges-társammal együtt.

 

Na tehát - ha ezzel hasonlítjuk össze a mai állapotokat.....

.

Előzmény: Ati_66 (2547)
Ati_66 Creative Commons License 2013.10.24 0 0 2547

Különben is, a digitális átállásnak nem az a lényege, hogy a lakosság bazinagy antennákkal a háztetőkön pásztázza az étert - mint az egykori szovjet légvédelem a debreceni reptér mellett - hanem az, hogy egy alanyi (állampolgári) jogon járó, ingyenes, állami szolgáltatásban részesüljön mindenki - lakhelyétől függetlenül.

 

Ha ez igaz lenne, a jelenlegi "fehér" foltokon is megoldanák a vételi lehetőséget. Nem is lenne nagy probléma, mert a legtöbb helyen csak egy 0,1 W teljesítményű kis átjátszó kellene, amit rá lehetne tenni a helyi mobil antenna tornyokra.

 

Mindjárt tovább növelnék a jelenleg még nem 100% lefedettséget.  De most már ülnek a babérjaikon, nekik elegendő a 95-96% lefedettség.

Tehát közel sem alanyi jogon jár a DVB-T vétel lehetősége. Főleg nem szoba antennával.

Előzmény: GPS (2545)
Ati_66 Creative Commons License 2013.10.24 0 0 2546

OFF

 

Itt még a "zaj" fogalmát is (mint olyant) át kell értékeljük egy hangyányit - pláne a digitális vételre speciálisan szűrt antennaerősítők esetében.

 

Nem tudom hogyan lehet digitális vételre speciálisan szűrni az anetnna erősítőnek.

Az antenna erősítő ugyan úgy egy analóg vivő frekvencián vett jelet erősít mint analóg adás esetében. Tehát analóg erősítő.

Ebből adódóan a jel zaj viszony szerintem itt is alapvető kérdés. 

Nem szimplán 0-ák és 1-esek sorjáznak az éterben DVB-T jelként. :-)

 

 

Egyébként szerencsétlen lakhelyem miatt "rálátásom" csak egy 125 km távoli adóra van. Van  egy 2,2 m-es antennám 40 dBi erősítéssel.  Ha a légkör megfelelő 100% jelminőség 100% jel erősség. Ha a légkör nem megfelelő 0% jel minőség és 80% jel.

erősség van a zaj erősítése miatt. Itt egy ilyen lapos csodával nem vennék semmit. Tudom mit beszélek, mert ezt az erősítőt próbáltam más antennával is. Már az befolyásolta a vételt, hogy kevesebb volt az antenna saját nyeresége. Egy ilyen szélessávú lapos antenna saját nyeresége talán 1-3 dbi. Az én 2,2 m-es csodámé 6-16 közötti frekvenciától függően.

Előzmény: GPS (2545)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!