Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

oxicort Creative Commons License 2005.09.20 0 0 12
Ilyenről, mint ez a zöld még csak hallottam, de soha nem láttam. Ha jól tudom, Nándi pont ilyet újít fel. Egyik-másik képeken levő nagyon le van gyalázva. Amennyire emlékszem meglehetősen sokat kellett kiállnia az én gépemnek is.
A '70-es évek közepétől a '80-as évek végéig gyártották a kocka Moszkvicsokat, amiket
többnyire itthon ismerünk. Korábban alumínium lökháritós, króm díszléces, műbőr borítású fém ülésesek voltak, fehér kerekekkel, piros műszerfallal. Később kicsit "megfeketedtek": jött a fekete műanyag ülés, fekete műszerfal, fekete műanyag lökháritó, fekete gumiágyban alumínium oldaldíszléc.
Kösz a sok képet!
Előzmény: embecska (8)
szpidro Creative Commons License 2005.09.20 0 0 11

92 környékén lomtalanítottam eggyett -emlékszem aznap volt a Belga nagydíj a TV-ben akkor nyerte meg Schumacher az első versenyét- csak fax voltam és félúton lettem, mert törött volt a kormánya.

Szerintem Pecsánál lehet ilyenek még venni a bolhapiacon, de ami patent állapotú annak tuti megérik az árát. De örök élet, nem fröccsentett műanyag vacak.  

Előzmény: szpidro (9)
embecska Creative Commons License 2005.09.20 0 0 10

inkább másolni beilleszteni

http://matiz.terep.hu/view_album.php?set_albumName=moszkva
Előzmény: embecska (8)
szpidro Creative Commons License 2005.09.20 0 0 9

Ilyen évjárat van zöldben; számítógép alkatrészekre lett cserélve.  :-)

Csak nincsen hozzá szélvédő.

Előzmény: embecska (6)
embecska Creative Commons License 2005.09.20 0 0 8
most pedig megosztom veletek a képeket amiket a neten találtam ebben a témában:)tudtátok hogy volt ezeknek egy elődje amit nem a 408-412 ről mintáztak hanem a 403-407-ről???a zöld kép az.valamint itt egy link egy :<a href="http://matiz.terep.hu/view_album.php?set_albumName=moszkva" target="_blank">teljes kismoszkvics felújításról</a>



szpidro Creative Commons License 2005.09.20 0 0 7

Még anno jártam gyerekkönyvtárba, ott lehetett több évnyi Ezermester újságot egybefűzve kikölcsönözni. Valamelyikben volt ilyen Moszkvics -asszem a nagyon régi kasztnis- átalakítva elektromossá! Na az lehetett a legírígységebb jármű a téren!

Még megvolt az úttörő áruház, ott lehett kapni a 80-as évek közepén kék színben. Világított a lámpája, asszem 1 zsebtelepről ment, és 1500.- Huf-ba került.

Gondolhatjátok; egy 5-6 éves kisrác mennyire rá volt kattanva erre a gépre....

 

:-)

embecska Creative Commons License 2005.09.20 0 0 6
Igen erre gondoltam:)
Nekünk van 2 piros pedálos moszkvicsunk,egyik a régi fajta a másik az újabb fajta.amennyire lehetett kipofoztuk őket.itt vannak a képek róluk
Előzmény: oxicort (4)
szpidro Creative Commons License 2005.09.20 0 0 5

Sziasztok!

 

Gyermekkorom eggyik legjobban áhított játéka (?), narancssárga színben és az újjabb vastag kerekes kiadásban; de sajnos soha nem kaptam a szüleimtől. 

Milyen jókat tudtam volna vele csapatni meg karambolozni itt a kistéren... hm....

Arra emlékszem, hogy ha próbáltam ilyet, akkor nem az ülésben, hanem a csomagtérfedelen ültem, mert így jobban meglehetett hajtani. Tök jól rugózott és nyikorgott, a duda semelyiken sem működött, és törött volt majdnem az összes verda kormánya.

Azóta a bratyóm beszerzett egyett, de már nem férek bele..   :-)

 

 

üdv.

oxicort Creative Commons License 2005.09.20 0 0 4
Szia Embecska!
Jó, hogy ilyen hamar idetaláltál! :) Nem akartam a coupé fórumot teleoffolni, meg szerintem simán megérdemel legalább ennyit ez a kisautó.
Várjuk a képeket!
Itt a link.
Előzmény: embecska (2)
Wolfhauser Ottokár Creative Commons License 2005.09.20 0 0 3
Nekem nem volt ilyenem, pedig szerettem volna.
embecska Creative Commons License 2005.09.20 0 0 2

zsííííír

 

nem te linkeltél egyszer 1 oldalt a skoda fórumba erről?pedalosmoszkvics.hu vagy kismoszkvics.hu valami ilyesmi.....

 

képeket majd teszek fel

Előzmény: oxicort (1)
oxicort Creative Commons License 2005.09.20 0 0 1
Tudom, hogy nem én vagyok az egyedüli, aki nosztalgiával tekint ezekre a kisautókra. Eddig nem találtam róla használható weboldalt, ezért indítottam a topikot. Itt gyűjthetnénk az információkat, képeket, hirdetéseket stb.
bindera Creative Commons License 2005.09.20 0 0 0
0 de j0
oxicort Creative Commons License 2005.09.20 0 0 topiknyitó

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!