Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2010.02.01 0 0 12793
:)

Passz.
Talán céklás darálthús :))
Előzmény: GPS (12790)
Gruau Creative Commons License 2010.02.01 0 0 12792
Jó reggelt!
..... -11fok ...... 45cm-es hó .......
temprás Creative Commons License 2010.02.01 0 0 12791
Tényleg szépen megvolt fagyva nálatok.
Nálunk sajnos nem volt elég hideg hozzá, több helyen a patak jege is beszakadt alattunk.
Majd Februárban talán szebb lesz, mondják a hideget.
Előzmény: Törölt nick (12783)
GPS Creative Commons License 2010.02.01 0 0 12790

'reggelt.

Hát az a két furcsa massza ott a tányéron az mi lehet vajon? Az egyik talán valami kukoricás dolog...de a másik?
.
Előzmény: Törölt nick (12789)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.01 0 0 12789
'reggelt
temprás Creative Commons License 2010.02.01 0 0 12788
Nem jöttek, mert Komlóról végig gyalog mentünk, és 12,5 Km 20cm-es hóba elég fárasztó.
Előzmény: Törölt nick (12785)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.31 0 0 12787

Ez is jóó!

Akkor ti sem unatkoztatok a hétvégén.A képek alapján nagyon sok hó esett arrafelé.Még jó,hogy ide ígértek többet...

Te is mentél volna a lányoddal,ha nem fáj a lábad?

Előzmény: F Artur (12786)
F Artur Creative Commons License 2010.01.31 0 0 12786

Minihóemberépítés Tokajban

Végeredmény

Törölt nick Creative Commons License 2010.01.31 0 0 12785

Akkor elkönyvelem,hogy hasznosan töltöttük a hétvégét.Ti is szép helyen jártatok!

Azt azért sajnálom,hogy én lentről nem tudtam fényképezni!Sajnos nem volt járható az út lefele.Vagyis le még igen,de vissza...

Mindegy így is jó volt!

Család nem tartott veled?

Előzmény: temprás (12784)
temprás Creative Commons License 2010.01.31 0 0 12784
Ma mi is mentünk egyet a haverokkal, megnéztük a Csurgó forrást, de ilyen hidegben nem lehet látni csak hallani, ahogy a jég mögött csordogál a víz.
Előzmény: Törölt nick (12783)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.31 0 0 12783

Ma hirtelen felindulásból,mert az szintén magánügy elmentünk a Bakonyba nevezetesen Bakonynánára a Római fürdőhöz.Nagyon szép volt a befagyott patak és a vízesés:

Így sétálunk a patakmederben.

Törölt nick Creative Commons License 2010.01.31 0 0 12782

Pajti!Szakadjunk már le erről az adó kérdésről!

 

Maradjunk annyiban,hogy én a kerítésen kívül azt a 7x4 métert,mert a többi aszfalt a kapubejáróban, ami ezek szerint szintén az önkormányzat dolga lett volna (hogy kényelmesen betudjak menni az udvaromba) én a hülye fejemmel leaszfaltoztattam!De maradt még 28 m2 amit rendben tartok,mert igénylem,hogy rend legyen a házam előtt is!!!

Ezek szerint gyáva vagyok mindkét szomszédom szintúgy sőt még a szemben lakók is és még azok is akik ebben az utcában laknak,mert álltalában itt mindenki előtt szép az utcafront.És azt is kimerem jelenteni,hogy nem buzgómócsingok vagyunk,hanem ilyen a MENTALITÁSUNK.Érteeed?:A Mentalitásunk!!!

Igényeljük,hogy rend legyen a portánkon a lakókocsiban a lakásban a garázsban stb.

Nem várom a sültgalambot,hanem amikor ideje van akkor megcsinálom!

Ez nem adó kérdése.

Előzmény: GPS (12778)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.31 0 0 12781

Nálunk öszesen 7 ember van az ilyen munkákra.

Szemetet szednek, parkban, tereken füvet nyírnak, lombot söpörnek, utcai kukákat ürítik.

Folyamatosan teszik a dolgukat, ha körbeértek, kezdik ismét elölről.

Ahol rend van, nincs sok tennivalójuk, így hamarabb körbeérnek, és hamarabb kezdik az újabb kört. Nem szakadnak meg, de nincsenek is agyonfizetve.

Havi fixet kapnak, ha rendet rakok a ház előtt, ha nem, nekik ugyanannyi a bérük.

 

Szerencsére oda-vissza működik a dolog az onkormival, mert ha a ház előtt közterületen tárolok pár napig pl tüzifát vagy építőanyagot, nem kel semmilyen engedélyért menni, vagy fizetni. Tudják, hogy eddig is rend volt, ezután is igyekszünk rendet tartani, tehát csak átmenetileg van ott az anyag az ő területükön.

Hangsúlyozom, ez egy 3800 lakosú település, szinte mindeni ismer mindenkit, itt még működnek az ilyen dolgok.

Nagyobb lélekszámnál már személytelen a dolog, nem biztos, hogy működne a hivatalos verzión kívül másik.

Előzmény: GPS (12778)
Crvoyager Creative Commons License 2010.01.31 0 0 12780

Nana. Könnyen beszélsz Te is azzal a 10 méternyi utcafronttal. Ebbe beleférnek ezek.

Egyik ismerősömnek 86 méter járdája van. Ugyhogy akkor Ő meg szabadságolja magát erre az időre merthát a járdának tisztának kell lenni. A szabály az szabály.

Azért arra kiváncsi lennék ilyen esetben pár év lapátolás jégmentesités és egy két büntetés után hogyan beszélnél. Engem nem büntettek meg még de tudod a segélyes közülük sok dolgozni sem akaró emberkének beleférne az idejébe. Például.

Ja és a csuszásmentesitési idő nem csak hóra vonatkozik, oda az anyagot szerinted kinek kell fizetni? Valaki elesik, megsérül aztán életed végéig fizethetsz,mert mondjuk a biróság szerint nem volt elég tiszta a járdád. Igaz Te reggel hatkor letakaritottad, de aztán 11 kor megint esett és az nem lett eltakaritva, majd letaposták és délután háromkor már egy jégpálya. Igaz Te este hat után megcsináltad volna de Mari néni háromkor sétált arra.

 

Előzmény: Törölt nick (12776)
Crvoyager Creative Commons License 2010.01.31 0 0 12779

Itt van egy öreg de igen fullosnak tünő lakóautó. Fogyasztása gondolom van egy 15-20 liter. Még a páromnak is tetszett.

 

http://www.expressz.hu/auto/lakokocsi/hirdetes-18336387/

GPS Creative Commons License 2010.01.31 0 0 12778

Igenám, de ha ilyen kis szorgalmas népség él ott - akkor a további beszedett adóidból is egyre kevesebbet fognak visszaadni szolgáltatás formájában.

Szinte hallom is a dumát az önkorminál:

- Főnök, a Denevér utcába már két éve se gazt nem írtotrtunk se árkot nem pucoltunk. Nem lessz ebből baj, ha megreklamálják?

- Milyen baj lenne? Megcsinálja a sok ottlakó hülye, mit törjük magunkat?
Ugyis alig elég a pénz a vezetők megnövelt cefeteriájára ...még a gazukra is mi költsünk? Ha zavarja őket, kaszálják le ők maguk.

- Jó-jó, de befizették a helyi adót, nem kéne mégis......

- És akkor mi van? Márciustól a közvilágítást is lekapcsoltatom nekik. Amilyen kis gyáva búzgómócsingok laknak ott - dehogy reklamálnak azok.
Inkább mindegyik kivezet magának egy villanyt a kapuja elé - oszt azt a pízt is majd magunkra költhetjük.
Előzmény: Törölt nick (12776)
F Artur Creative Commons License 2010.01.31 0 0 12777

Köszi az infót.

Az elmúlt évben fordult elő a lányokkal, hogy 4-5 fokkal is mellé ment az előjelzés, és hát a szél az váratlanul jött.

Egy-két hete nem megy a félóránkénti mozgókép, pedig egy éve kiszurtuk itthonról a kiscsajt a ruhája és a mozgása alapján a fakarámoknál / korlátok/. amikor lerakták a cuccokat. Ma reggel 7-kor indultak Debrecenből, és fél 2-kor fogtak határt. Lassúak, mert busszal mentek, sok -sok kicsaj ment. Egy óra a pisipihi.

Én meg a párommal elindultam megnézni Saújhelyt.

Nem láttuk. Az nem volt gond, hogy az úton hófúvás volt, mert a téli út nem zavar, bár sokat kellett előzni, mert az emberek többsége indokolatlanul lassan megy. Voltak átfúvások, de áttörhetőek voltak.

A kalandpark parkolója viszont gyönyörűen behavazva, semmi kotrás. Állt ott 2-3 autó, de nem látszott a parkoló a hótól, hogy hol a határ, hol  a padka, hol az árok.. Nem akartam hóláncozni azért a 20m-ért. Két-három megállásom volt, de a téligumival is csak hintázva tudtam elindulni. Fölnéztünk a hegyre/ nem láttuk a felhőtől/ aztán Tokajban kötöttünk ki.Majd a nyáron pótoljuk, úgyis van műanyag pálya.

Előzmény: BiaStrom (12760)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.31 0 0 12776

Hát ezt mondom én is!Ez nem kizárólag arról szól,hogy leadóztam 100 féle helyre és ott rohad a szemét a mocsok és áll a házam előtt a méteres gaz.Egyszerűen nem érezném benne jól magamat.Persze sokszor nyűg a füvet nyírni amikor fáradtan még este neki kell állni,de megcsinálom mert az úgy szép és akkor érzem jól magam,hogy rendben van a portám.

Persze ez főleg mentalitás kérdése is!!!

Van olyan ismerősöm aki 6-odmagával él egy társasházban és havonta összevesznek azon,hogy a 15x20 méteres területen ki a soros a fűnyírásban.Télen meg egymás garázsa elé lapátolják a havat.

Az még egyszer sem jutott az eszébe egyiknek se,hogy lenyírom a füvet te meg addíg hozzál fát aztán tartunk egy bográcspartit...

Én biztos sokkot kapnék egy ilyen közösségben ahol mindenki azt hajtogatja,hogy én nem nyírok füvet nem lapátolok havat,mert leadóztam!

Előzmény: Törölt nick (12775)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.31 0 0 12775

Nálunk elvileg helyi rendelet szabályozza a telek előtti közterület takarítását.

Ha jól emlékszem, a telekhatártól 6 m-t ír elő, ennyin kell rendnek lennie, hóeltakarítás, fűnyírás, ároktisztítás a háztulaj részéről. Az ennél távolabbi részen dolgozik az önkormányzat.

Kb. 25-30 m füves rész van a házunk előt a járdától az útig, eddig més sosem jutott eszembe, hogy csak a kötelező 6 m-ig legyen rend a ház előtt. Lenyírom a placcot, ha kell locsolom is. Szeretem, ha rendben van a környezetem, ha ezért egy kis munka is kell, nem ilyedek meg. És szerencsére a szomszédok is ilyenek, ezért szép a környékünk, jól érezzük magunkat itt.

 

Járdához itt készbetont adtak, mindenki megcsinálta a portája előtti szakaszt.

Illetve nem egészen, mert megbeszéltünk egy szombatot, amikor is kalákában mindenki csinált mindent. Lenyomtuk az egész utcát egyszerre. Voltak akik lapátoltak a földet az önkormi teherautójára, voltak akik zsaluztak, mások betonoztak. És közben rotyogott a bográcsokban egy jó kis ebéd, amit együtt elfogyasztottunk.

Kisebb közöségben még lehet ilyeneket csinálni, nem olyan személytelen az egész.

 

GPS Creative Commons License 2010.01.31 0 0 12774

Azért ez se semmi : SZÉLGENERÁTOR ITT
GPS Creative Commons License 2010.01.31 0 0 12773

Hát figyelj mááá: Ha a járdán akarnék csinálni valamit magamnak...3 másodpercen belül ottlennének, hogy "hát hogy képzelem ezt, közterületen?".

Ami igaz is. Ami nem igaz az az, hogy ha egyszer közterület !, akkor mijafaszért akarják magánszemélyekkel, ingyen takarítatni - miközben a pénzt a közterületfenntartásért már jóelőre felszedték érte?
.
Előzmény: Crvoyager (12772)
Crvoyager Creative Commons License 2010.01.31 0 0 12772

Jó reggelit mindenkinek!

 

Nálunk kb 35 cm hó van és koppanós fagypont.

 

Nagyon király az a lakókocsi madáretető. Jó hogy feldobtad, mert rögtön licitáltam rá egyet,csak nem tudom mennyit akarhat érte. Igaz amilyen ritkán lehet kapni még a villámáron is megéri.

 

Hótakaritásról  csak annyit, hogy voltam panellakó is és most családi házasként is azt mondom, nem azért mert nem szeretem megcsinálni, de nonszensz hogy ilyen törvény még életben lehet.

Az utca az utca takaritsa csak a tulajdonosa.

Nálunk például a járda évek óta,azért avétos, mert ugyan sódert meg cementet alul számolva adnának, de nekem kell megcsináltatni. Hát a habos kávém nem kellene nekik.

Ezért tart itt az ország, mert a hivatalok csak ellenőriznek de a felelősséget letolják magukról.Mindig a másikra mutogatnak, mert ugy vannak a szabályok kialakitva hogy mindig tudnak valakire mutogatni. Bünti az mehet, de meddig is tartana egy kis járdatologatóval végig dzsalózni. Fizetünk annyiféle adót amit elvileg ezekre is szednek.

GPS Creative Commons License 2010.01.31 0 0 12771

Miután megvettem az autómat, kifizettem az összes adóját, megvettem bele a benzint - az összes adójával együtt - akkor senki ne jöjjön nekem olyannal, hogy "járjak mégis inkább gyalog, mert a gyaloglás az egészséges !"

Ha adók formájában felszedték a pénzt a közterületfentartásért - akkor ne az én testmozgásommal foglalkozzanak - mert az nem az ő dolguk. Az ő dolguk elvégezni a munkát, amiért a pénzt felszedték.

Ha mozogni akarok (ha akarok, mert ez is magánügy) - akkor se biztos, hogy azt úgy akarom tenni, hogy más, kifizetett munkáját én végezzem el.

Örülök, hogy vannak, akik szívesen dolgoznak más helyett - sőt, még élvezik is - dehát valahogy helyettem soha nem akarja szórakozásból elvégezni a munkámat...pláne ha én vettem fel a pénzt érte.
.
Előzmény: Törölt nick (12770)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.31 0 0 12770

Jóreggelit!

Szerintem meg a sok kövér ellustult panellakónak jót tenne egy kis mozgás!Ezt nem úgy kellene felfogni,hogy most a szolgáltató vagy a házfelügyelő vagy valaki helyett megcsinálja,hanem a mozgás...

De ehelyett felhívja a mittudomén kit vagy beír az újságba,hogy nem tud elmenni a konditerembe,mert havas,síkos a járda.

A mi házunk előtt nincs szószerinti járda már ami betonozott,hanem csak egy füves sáv az árok és a kerítésem között,de azt is letakarítom.Ugyanúgy ahogy Möglich mondja:a szomszédok előtt is!A postás ugyanis nem a túloldalról járkál át külön minden házhoz,hanem megpróbál végigmenni belül ahol tud.Ugyanis az úton nagyon veszélyes a forgalom miatt!

Nyáron meg nyírom rajta a füvet.Igaz elvileg nem az enyém,hanem közterület.De ha nem nyírom le akkor megbüntetnek.Mióta itt lakunk (11 éve)Egyszer nyírtak füvet az önkormányzatisok!

Előzmény: GPS (12769)
GPS Creative Commons License 2010.01.31 0 0 12769

Hááát, nekem erről vegyes véleményem van.

- Ilyen alapon a kukás autóra se kéne várni - mert senkinek se szakadna le a keze attól, hogy bedobja a csomagtartóba a kukás-zacskóit és amikor arra kanyarodik, akkor leadja saját maga a szeméttelepen.

- Vagy ha lerohad a ház előtt a közvilágítás, olyan nincs, hogy ne lenne egy hozzáértő szomszéd, amelyik megbütykölhetné - minek mindig a városiakra várni, nem igaz?

- Vagy a kikátyusodott járdát se lenne akkora nagy kunszt betömni saját erőből....merthát senkinek se esne le a pecsétgyürüje egy kis talicskázástól.

- Ilyen alapon a gyalogosok se kéne mindig megvárják, hogy valaki újrafesse nekik a zebrát - mert elég egy veder festék és egy ecset...még nagy szakértelem se kell hozzá, csak egy kis jóindulat, ugye?

Hát egy nagy lófaxot, kedves feleim. A közterületfenntartás nem valami AJÁNDÉK, nem holmi grátisz JUTTATÁS !

Az keményen ki van fizetve, az egy kötelezően végrahjtandó szolgáltatás!
Ha valaki ezért (ilyen-olyan helyi- vagy központi adó formájában) beszedte a pénzt és nem csinálja meg: az szerződést szeg, másszóval: lop!
.
Előzmény: Törölt nick (12767)
GPS Creative Commons License 2010.01.31 0 0 12768

Áhh, ne is mondd: engem attól ütött a guta, hogy volt amikor hetente ingáztam kétszer Nagyvárad és Budapest között...reggeli 5:30 -as keléssel. Egy falat nem ment le a torkomon olyankor, az biztos.

De ahogy elindultam, nem mentem 30 km-t...és már túrkáltam a táskámban a szendvicsek után - mert az volt az érzésem, hogy menten éhendöglök.

Tehát otthon, a terített asztalnál kényelmesen reggelizni az nem volt jó. Viszont vezetés közben, félkézzel zabálni, leeni az öltönyt, kilötyögtetni a teát...az már kóser volt...mit ne mondjak?
.
Előzmény: fekvőrendőr (12766)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.31 0 0 12767

Itt is van már pár "elvárosiasodott" emberke, aki le nem takarítaná a ház előtti járdát.

Ha már kimegyek, és letakarítom a házunk előtti szakaszt, gyakran megcsinálom a szomszédoknál is. Ha ők kelnek korábban, ugyanígy tesznek. Évek óta működik, magunktól csináljuk, soha nem kérte meg egyinkünk a másikunkat rá.

Pécsi 10 emeletesben lakók ( asszem 40 család van egy házban ) meg előbb telefonálnak/írnak az újságnak, hogy nincs letakarítva a 20 m járda a ház előtt, mint valamelyikük megfogna egy hólapátot :)

 

 

 

Előzmény: GPS (12765)
fekvőrendőr Creative Commons License 2010.01.31 0 0 12766
Magamra ismertem...
Én ha hajnali négykor indulok valahová, akkor is viszek magammal két szendvicset, és a kocsiban szinte azonnal benyomom, vagy megállok az első lehetőségél kajálni, mert különben fáj a fejem, minden bajom van kaja nélkül.
Nagyon sokáig nem reggelitzem, aztán boldogult detektív koromban sokszor este vettem észre, hogy még nem is reggeliztem, mert nyomult a csapat és nem volt rá idő, meg eszünkbe se jutott. Aztán jöttek a gyomorfájások, és elhatároztam, hogy reggelizni kell, mert az a biztos, aztán, hogy mi jön napközben az már nem.
Erre teljesen átálltam, és szerintem ez így jó.
Kempingben pl. kétszer szoktam reggelizni, mert én ált. fél hatkor ébredek, kiülök a lakó elé, és eszek valamit, aztán a családdal is reggelizek egy jót.
Előzmény: GPS (12763)
GPS Creative Commons License 2010.01.31 0 0 12765

Itt, mifelénk, pláne hétvégén úgymond "tiszteletben tartják az érintetlen téli táj szépségeit".

Vagyis ami leesett...az ott is marad. Még konkrétabban fogalmazva: baxnak havat takarítani.
.
Előzmény: Törölt nick (12764)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.31 0 0 12764

Hólapátolás előtt/után kell a kalória :)

 

Nálunk nem sok minden esett, utak feketék, járdáról elég elsöpörni azt a keveset, ami éjjel esett.

Előzmény: GPS (12763)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!