Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Syd* Creative Commons License 2004.07.14 0 0 119

Sziasztok!

 

A véleményetekre lennék kiváncsi:

 

Hátulról nekimentem egy kocsinak, aki elém vágott.  A helyszínen a másik fél szóban elismerte felelősségét, ezért nem hívtunk rendőrt. A baj csak az, hogy a helyszínen kitöltött Baleseti bejelentőre ez nem került rá.

Én a CASCO-ból rendeztem a káromat, mert az egyszerűbb, mint a kötelező után rohangálni, és nem is térít rendesen.

Pár hét múlva jött értesítő a Köt. Biztosítómtól, hogy a másik fél bejelentette kárigényét a Baleseti Bejelentő alapján. Persze a rajz alapján ő volt elől, én mentem neki.

Visszaírtam a Biztosítómnak, hogy szerintem ő volt a hibás és nem ismerem el a felelősséget.

 

A kérdésem az lenne, hogy mire számíthatok ebben az esetben? Rendőri intézkedés nem volt és nem ismertem el, hogy én voltam a vétkes, mert szerintem nem én voltam.

 

Előre is köszi a válaszokat!

 

Biovadász Creative Commons License 2004.07.13 0 0 118
Nem rughattad volna,mert ez esetben igaza volt.
A kavicsfelverődés nem az ő hibája.
Előzmény: jomy (117)
jomy Creative Commons License 2004.07.12 0 0 117

Két hónapja történt: kétszámjegyű útra kanyarodtam, mentem 100 métert és szemből jött egy kisteherautó. A szélvédőmre csapott kavicstól a látómezőben komoly sérülés lett. Megfordultam, utána mentem és kértem, hogy ismerje el a kárt. Kiröhögött. Én pedig ezért maximum bokán rúghattam volna.

A biztosító (Hungária) egyébként rendezte volna a kárt az ő felelősségbiztosítására, ha elismeri.

De így maradt a Casco.

 

Úgy hogy vadkár meg szélvédő: CASCO!

 

Üdv: jomy

Előzmény: Biovadász (114)
Biovadász Creative Commons License 2004.07.12 0 0 116
"Veszett fejsze?"

Az.
Amit elmondtál, az alapján a kötelező tuti nem fizet.
Előzmény: vanda (115)
vanda Creative Commons License 2004.07.12 0 0 115

Hümm-hümm

Veszett fejsze?

Azért köszi a felvilágosítást

V.

Előzmény: Biovadász (114)
Biovadász Creative Commons License 2004.07.12 0 0 114
Van bónusz-maluszuk, de el szokták ismerni a kárt, mert ha nem teszik akkor rendőrt hívsz ami után elismerik a kárt+büntit is fizetnek mert potyogott a rakományuk. Nem nagyon van ilyenkor olyan, hogy nem ismerik el a kárt.

Ha esetleg arra gondolsz, hogy a kavicsfelverődést beírjátok rakománylepotyogásnak, akkor az már nem nagyon fog menni, főleg ha mondjuk mosógépeket szállított.

Előzmény: vanda (113)
vanda Creative Commons License 2004.07.12 0 0 113

Szia Biovadász,

 

megállítani biztos nem tudtam volna, mert épp egy forgalmas kereszteződésben lőtt ki, én már nem fértem át.  Először egyébként nem is volt olyan vészes a helyzet, de 10 perc alatt végigrepedt az ablak több irányban :(

Járna az valamilyen hátránnyal egy teherautósofőrre, ha elismerné, hogy ránk potyogott a rakománya? Van a teherautósofőröknek bónusz-maluszuk?

 

Köszi:

Vanda

Előzmény: Biovadász (112)
Biovadász Creative Commons License 2004.07.12 0 0 112
Persze a megállítást nem úgy értem, hogy elévágni és leszorítani az útról, hanem valamilyen biztonságos módszerrel. :)
Előzmény: Biovadász (111)
Biovadász Creative Commons License 2004.07.12 0 0 111
Semmit.
Kavicsfelverődésre nem szól a kötelező, nem a teherautósofőr hibája, ezért nem jó rá a felelősségbiztosítás.

Ha mondjuk kavicsot vagy ilyesmit szállít, és a szállítmány üti meg az ablakodat, akkor fizet a biztosító, ha a sofőr elismeri a felelősséget (el szokták).
Lényeg, hogy utána kell menni, meg kell állítani, kék-sárgát kitölteni, a rendszám felírása ebben az esetben sem lenne elég
Előzmény: vanda (110)
vanda Creative Commons License 2004.07.12 0 0 110

Sziasztok!

 

A szélvédőre pattant egy kő egy teherautó alól, de nem írtam fel a rendszámát. :(

 Javíthatatlan, és elég drága a csere. Va valami ötletetek, mit tehetnék, hogy a biztosító kifizesse? Cascóm nincs...

Köszi:

Vanda

Biovadász Creative Commons License 2004.07.09 0 0 109
Hmmm, ha az a Yaris Sol, amit 2003-tól gyártanak, akkor az eurotax szerkesztőségébe még nem érkezett elég adat.

(csak viszonyításképpen: toyota yaris linea sol ami 2003-ban 3.210.000 volt, annak a mostani értéke 2.633.000)
Előzmény: afekete (108)
afekete Creative Commons License 2004.07.09 0 0 108

Köszi!

 

Ez egy 2003 szeptember 30-ai forgalomba helyezésű Toyota Yaris 1.3 Sol 6000 km-rel.

A Sol felszereltségen kívül nincs benne semmi extra.

 

Attila

Előzmény: Biovadász (107)
Biovadász Creative Commons License 2004.07.09 0 0 107
ha megadod a kocsid pontos adatait, akkor belekukkantok az eurotax katalógusba, bár függhet mástol is (extrák stb) ami miatt ,ás jönne ki és ahhoz már kárszakértő kell.
Előzmény: afekete (106)
afekete Creative Commons License 2004.07.09 0 0 106

Megkaptam az ajánlatot, kb. 2,5 milla volna a javítás. Az új ára 3,2 milla volt. Remélem ez így nem gazdasági totálkár. Mindenesetre megkérdezek egy másik szervízt, ott mennyiért csinálják meg.

 

Attila

afekete Creative Commons License 2004.07.06 0 0 105

Köszönöm az infó-t és remélem nem lesz rá szükség. Pénteken kiderül.

 

Attila

Előzmény: Biovadász (104)
Biovadász Creative Commons License 2004.07.06 0 0 104
Eurotax katalógusból párhavonta újat adnak ki, hogy hol lehet venni azt nem tudom, de ha kéred akkor szerintem megmutatják neked.

"Elképzelhető, hogy a szerintük kitalált roncsértéknél többért tudom eladni az autót?"

Persze. Ha elég nagy palimadarat találsz, akkor még sokkal-sokkal többért is. :)
Viszont ha úgy érzed, hogy túl nagy roncsértéket állapítottak meg, akkor kérdezd meg a biztosítótól, hogy melyik bontóban veszik át azon az áron, mondanak olyan helyet ahol tuti átveszik pont annyiért.
Előzmény: afekete (103)
afekete Creative Commons License 2004.07.06 0 0 103

Eurotax árat honnan lehet megtudni? És a roncsértéket?

Elképzelhető, hogy a szerintük kitalált roncsértéknél többért tudom eladni az autót?

 

Köszi,

Attila

Előzmény: Biovadász (102)
Biovadász Creative Commons License 2004.07.06 0 0 102
Ha totálkárra veszik, akkor Eurotax katalógusár -önrész -roncsérték -a biztosítási év végéig esedékes díj.
Előzmény: afekete (101)
afekete Creative Commons License 2004.07.06 0 0 101

Sziasztok!

 

Egy 2003 szeptemberi autót törtem önhibámból. Casco van 10% önrésszel. Ha totálkárra veszik kb. mennyit fizet a biztosító? Van aki 20%-ot mond, van aki 30-at. Hát nem mindegy, mert még van kb. 1 millió hitel az autón.

(De remélem meg tudják javítani.)

Biovadász Creative Commons License 2004.06.21 0 0 100
Mondom: figyelembe veszik az értékcsökkenést és fizetnekm is rá kötelező biztosítás esetén, max nem szabad elfelejteni szólni érte.

A mondat végét nem értem.

Előzmény: Levike (99)
Levike Creative Commons License 2004.06.21 0 0 99
Igen de a baleset miatti ertekcsokkenest, valamint az auto tenyleges arat, azt amibe neked kerul, senki nem veszi figyelembe.

Levi

Előzmény: Biovadász (97)
Korci_PÉCS Creative Commons License 2004.06.21 0 0 98
Biovadász:

Köszi a segítséget.

Korci.

Biovadász Creative Commons License 2004.06.17 0 0 97
Bocsánat, itt van néhány tévedés.

A totálkár összegéből ki lehet fizetni a bankot, feltételezve, hogy nem 0% befizetéssel az első napon törte össze.

Másik, hogy elég sokan csinálják, hogy 6 évre veszik hitelre az autót, 3 év után eladják és a vételárból rendezik a maradékot és elindítanak egy új autót ismét hitelre. Senkit nem zavar.

Előzmény: Levike (96)
Levike Creative Commons License 2004.06.17 0 0 96
Ja es addig nem tudod eladni, amig a banknak nem fizettel, az pedig a hatralevo teljes osszeg.
Ha TK lesz, az a legszarabb, mert megkapod a roncsertek es az eurotax alapjan szamolt ertek kozotti kulonbozetet, de a roncsot nem tudod eladni, hiszen az autot nem fizetted meg ki.
Szoval szar az ugy...probald elkerulni emiatt a TK-t. Egy haverom szivott igy, csak motorral.
Nyilegyenen orszaguton csorgott 70korul, baratnovel hatul, amikor egy lada elkaszalta hatulrol. TK, biztosito fizetett, a bank meg kerte a penzt, de a teljeset am. Haver meg nem nagyon tudott fizetni, leven a motor arabol tudott volna, de azt meg nem adhatta el.
Ha meg visszaveszik, akkor bukta az eddig befizetett penzt. Legalabbis ha jol ertelmeztem, valahogy igy volt. Jo mi ?

Nekem annyi kulonbseg van, hogy nincs reszlet az autora. Ami viszont gaz, hogy ez egy kiemelkedoen gyonyoru allapotban levo, akkor 13 eves Celica volt, amire jocskan koltottem is, hogy olyan legyen mint szeretnem.
Tehat mindenkeppen bele kellett olnom meg egy csomo penzt a helyreallitasaba.
Igy is buktam egy csomot, de legalabb megprobalom meg hasznalni egy par evig.

Levi

Előzmény: Korci_PÉCS (94)
Biovadász Creative Commons License 2004.06.17 0 0 95
Ezt nem tudom pontosan, de szerintem nekik csak annyi jár amennyivel tartozol még nekik.
Előzmény: Korci_PÉCS (94)
Korci_PÉCS Creative Commons License 2004.06.17 0 0 94
Biovadász:

Köszi. Máris egy hasznos infóhoz jutottam. Tehát minél nagyobb értékcsökkenést kell kihajtani belőlük?

Mi a véleményed? Szerinted a fizetett értékcsökkenésre is ráteszi a bank a kezét? Vagy van esélyem azt megtartani?

K.

Előzmény: Biovadász (93)
Biovadász Creative Commons License 2004.06.17 0 0 93
"Gyakorlatilag semmi esélyem nincs arra, hogy valakiből is kipréseljem azt a járulékos kárt, amit az ez miatti értékvesztésen szenvedtem. (Jelen esetben ez több százezer Ft.)"

Mint mondottam volt, kötelezőnél lehet értékcsökkenésre kártérítést kérni és ezt meg is szokták adni. Max az összegen lehet vitatkozni.

Előzmény: Korci_PÉCS (92)
Korci_PÉCS Creative Commons License 2004.06.17 0 0 92
Biovadász:

Igen sejtettem, hogy a kötelező fizet. (ezt a kár bejelentésekor máris mondták)

Nincs semmi sérülés a kocsin, kivéve ezt mostanit.

Levike:

Nagyon nagyban vagyok, hiszen most múlt egy éves a kocsi, rengeteg hitel van még rajta, ha megjavítják is, mikor tudom rendes áron eladni a sérülések miatt. Nincs az az ember, aki ezek után fizetne rendesen érte.

Gyakorlatilag az egész hátulja sérült + ülések kiszakadtak, + kipufogórendszer, tető is sérült. Elég rendesen legyepálta a teherautó.

Sehogy se tudok kijönni ebből pénzveszteség nélkül. Gyakorlatilag semmi esélyem nincs arra, hogy valakiből is kipréseljem azt a járulékos kárt, amit az ez miatti értékvesztésen szenvedtem. (Jelen esetben ez több százezer Ft.)

A gond az, hogy nem is tudok okos lenni, hiszen minden megoldáson én bukok.

Ha vannak ötletek, hogy mikre figyeljek oda a kárfelvételnél, ügyintézéseknél stb. azt nagyon megköszönném.

Korci.

Előzmény: Levike (91)
Levike Creative Commons License 2004.06.17 0 0 91
Hat te is eleg nagy szarban vagy :/
Mennyire K.O. a kocsi ?

Levi

Előzmény: Korci_PÉCS (89)
Biovadász Creative Commons License 2004.06.17 0 0 90
Casco az esetedben nem érdekes.

Ha teljesen letarolt, akkor valószínüleg totálkárra veszik fel, a kifizetés a már korábban említett módon történik, Eurotax katalógus szerinti értéke a kocsidnak, minusz roncsérték.
Ha még hitel van rajta, akkor a bank a kedvezményezett.

Ha nem veszik fel totálkárra, akkor vigyél számlát a javításról és mivel kötelező biztosítás ne felejts el a javítás után az értékcsökkenés miatt is pénzt kérni, ezt a nem cserélt, hanem a javított elemekre lehet kapni, csak nem szokták megemlíteni.

(casconal nincs értékcsökkenésre kifizetés, de az itt most nem lényeges)

Az egész ügyet csak az kavarhatja meg, ha már korábban is volt kár az autódon.

Előzmény: Korci_PÉCS (89)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!