Keresés

Részletes keresés

Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2018.09.04 0 0 90567

"nálam ez ugy müködik hogy a pénz nálam van öcsi vagy azt csinalod amit mondok vagy mehetsz a faszomba ."

 

Találkoztam már több ilyen nagymellényűvel, csakhogy én nem vagyok az az ijedős+elszaladós fajta és többségük tíz perc alatt nagyon visszavesz a stílusából, amikor kezdi sejteni, hogy én már óvodás koromban tíz másodperc alatt jobb megoldásokat tudtam az ő problémájára, aminek a megoldásán ő három hete gondolkodik :)

 

Az egyik pl elkezdi magyarázni, hogy kéne a ház csúcsára egy egész kertet bevilágító erős reflektor, de nem akarja, hogy megint végig legyen vésve a ház, ezért csak falra ragasztott és a fal színére lefestett lapos kábellel szabad menni és nem lehet födémáttörés és a  ennek kerti reflektornak kell egy kapcsoló a hátsó ajtóhoz és kell egy kapcsoló mindkét emeleti erkély ajtónál és legyen egy kapcsoló a kert közepén lévő szaletliben is, de tilos felásni a gyepet, helyette a kerti út kövei legyenek felszedve és az alatt fusson a kábelárok... nagy nehezen leállítottam a részletesen kidolgozott grandiózus terv részletes ismertetését és megkérdeztem tőle: és mi lenne, ha ezt a reflektort egyszerűen rákötném a tetőtérben a legközelebbi kettőhúszra és a reflektor vezetékébe közbeiktatnék egy 15 centis dobozkát, amit ha bárki a családból telefonon megcsörget, akkor kapcsolódik a reflektor?

Előzmény: Mutual Friend (90530)
Mutual Friend Creative Commons License 2018.09.04 -1 0 90566

Igaz egyenáram jelenleg csak transzport  funkcióval bír. 

 

Ez lesz majd a jövő csak venni kell majd a világnak egy nagy lélegzetet és átállni rá.

Előzmény: Lassu Viz (90564)
Mutual Friend Creative Commons License 2018.09.04 0 0 90565

 

Ma meg megkérdeztük hogy tényleg Gedeonnak is meglesz a villanyszerelő szakmája nálunk és azt  mondták hogy valsz' igen de ne higgyük hogy benne fog dolgozni.

Az minket nem vigasztal hogy ennyit fog érni a papírunk úgy hogy a munkanélküliek is mondjuk 8 hónap alatt tanulják azt amit itt bárki 2-3 évig.

 

Alapból a gyerekeket nem érdekli hogy hova jár és mit tanul. Első negyedévben kiesik a 25% de nem tudom hogy az év végére mennyi az aki olyan szinten elvégzi hogy bármiféle munkavégzésre képes lenne. Mint írtam a fiatalok körében nem hencegés faktor az OKJ papír megléte. Ez ma ciki azaz szégyenfaktor hogy ennyi vagy, erre vitted.

Előzmény: Atis57 (90558)
Lassu Viz Creative Commons License 2018.09.04 0 0 90564

Szabad a gazda. Mit lehet rádugni egy 160V DC hálózatra? És milyen csatlakozót építesz ki hozzá, amit nem kever össze egy hozzám hasonló átlag user 1.1? Mivel lehet biztosítani az olvadó biztosítékon kívül? Mióta beírtad a feladványod azóta guglizok, hogy mint egyszerű lakó mire mennék a 160V DC hálózatommal, de nem jutottam előrébb. Valamelyik hozzászólásban felbukkanó HVDC sem segített, mert a wiki szerint az 100kV és 1500 kV közötti DC hálózat.

Előzmény: Atis57 (90555)
Atis57 Creative Commons License 2018.09.04 0 0 90563

Szia!

 Ez a tengerhajózásban kb a 30-s évek végére kialakult szokás volt.

 France, Normandia, Germánia, Deutschland   stb utasszállitók.

 

A kisfeszültségű kapcsolók  is innen erednek.

 Ma meg"okosház" --hogy nem durran el a fejük?

 legalább olyan mint a MIDI --agya ?

Előzmény: Mutual Friend (90561)
ötfelezős Creative Commons License 2018.09.04 0 1 90562

Hát bocsánat. :)

Előzmény: gergerg (90542)
Mutual Friend Creative Commons License 2018.09.04 0 0 90561

Ö az összes villanykapcsolót külön, az összes dugaljat egyenként külön, az összes lámpatestet egyenként külön kivitte mondjuk a villanyóra szekrénybe. 

 

NA jó mióta bejött ez ethernet kábel mint mindenre jó dolog evidens hogy csinál egy rendezőt az ember és ha akkora a kecó akkor meg egy 12-24 portos switchet is feltesz az ember ha szükséges.  Bár nekem csak csövek vannak mivel felesleges es drága csatlakozó dobozokat beépiteni. A szolgáltatót rühellik hisz plusz hibaforrás.

Előzmény: Atis57 (90559)
sámli_ Creative Commons License 2018.09.04 0 0 90560

"Nagy meló? Igen. Mondható szabályosnak? Nehezen. VAn ertelme? Szerintem kevés."

 

Tudatlanságod az eget verdesi.

Előzmény: Mutual Friend (90557)
Atis57 Creative Commons License 2018.09.04 -1 0 90559

Szia!

 

 Ez nem újdonság  1980 után kezdődött a németeknél--s utána az NDK ban is ....

 

Tehát elosztó Biztositó ----kábel 1 dugalj...

 hasonlóan az infotechnika is...

Előzmény: Mutual Friend (90557)
Atis57 Creative Commons License 2018.09.04 0 0 90558

Szia!

 Azért  1970 --85 között a tanulok 2-15% nem ment át a vizsgákon , ezt el is várták a tanártól.

 Ma meg......?

Akkoriban megvolt a rangsor  autószerelő/ villanyszerelő   ez volt a teteje

  Az építőipar meg a legalja......

 

 Ma bármelyik c.....gyerek henceghet --5 szakmám van ! pl;falsimogató, csempeadogató stb

 

Mert mit gondolsz a Házvetőnő + a kisegitőjéről ? mint Eu-s szakma?

 

Nálam a Délvidék =Vajdaság, Bánság , Szerémség.....

 Dolgozol Szerbiában is?

 

Az utolsó mondat a Németeknél sem igaz....!

Előzmény: Mutual Friend (90556)
Mutual Friend Creative Commons License 2018.09.04 0 0 90557

Mint látható szeretek bosszantóan viselkedni, bár úgy sem hiszitek el azért ennél simulékonyabb faszi vagyok.

 

A felesleges cizellált okoskodást nem tudom elviselni mert értelme semmi nincs. 

Szoktam volt mondani azt hogy én mit csináltam anno és hány sor programot írtam meg saját kútfőből ma senkit nem érdekel. Feleslegesen mindent el lehet bonyolítani a végtelenségig csak az a kérdés hogy van-e értelme.

 

Egy kolléga maga csinalta a villamos hálózatát és - nem akarok hazudni hogy teljesen mindent-e - de mondjuk hogy minden eszköz ki van vezetve nála egy elosztóba.

Minden kapcsoló!, minden konnektor egyenként!, minden eszköz !!!

 

Ott van neki összehuzalozva azert hogy ha változnak a szokások akkor könnyen hozzá tudja igazítani a konfigurációt!

3 fázis szobánként 3 kiállás falon   hogy ha elmegy egy fázis akkor a szobában csak atdugja és megy minden tovább.

 

Nagy meló? Igen. Mondható szabályosnak? Nehezen.

VAn ertelme? Szerintem kevés. 

 

Előzmény: Atis57 (90555)
Mutual Friend Creative Commons License 2018.09.04 -1 0 90556

Én nem hencegek OKJ számmal mert minek. Lássuk már be ma a fizikai munka az nem divatos. Mindenki diplomásnak akarja nevelni a gyerekét mert azzal sokat keres, a társadalmi ranglétrán magasabban fog elhelyezkedni és ha egyszer meggondolja magát még mindig lehet lángossütő vagy akár villanyszerelő is. Ha csak valami OKJ van, az nem ad okot hencegésre az ma inkább ciki kategória ...

 

Anno akkor is ma meg még inkább ontják a tudatlan senkiháziakat minden szakmában a szakmunkásképző iskolák.

Minden majdhogynem minden lófaszjóskát átengednek a fejkvóta miatt így minden szakma rettenetesen felhígult.

 

Cégem is keres szakembert délvidékre - nem villanyszerelőt annál azért többet - de csak kéményseprők, festők, és hentesek jelentkeztek munkára.

Hogy a bánatban akarnak ezek angol dokumentációt olvasni és érteni mindenhez a telekommunikáció terén ?

Előzmény: Atis57 (90550)
Atis57 Creative Commons License 2018.09.04 -1 0 90555

Szia!

 Tizen-huszon éve elég gyakori volt  a 120--300 V dc ről működtetett kapcsolóüzemű táp.

 Azok akkor ritkábban hibásodtak meg, + szünetmentes lett.

Előzmény: Mutual Friend (90549)
Atis57 Creative Commons License 2018.09.04 0 0 90554

Szia!

 Igen --lehagytam a reteszelést !--de utólag nem lehet javitani.......

Előzmény: Mutual Friend (90553)
Mutual Friend Creative Commons License 2018.09.04 -1 0 90553

gergerg irta paraméterként azért emlegetem a pára vagy szagelszívót. 

 

Nekem az egy de gondolom a megrendelő feloldja ezt a kérdést hogy valójában mit a kar és hova. Egy sima páraelszívó ami a általános konyhai párát csapja ki egy szellőzőbe vagy szagelszívót szeretne a tűzhelye felé ... :)

 

 

 

Előzmény: Atis57 (90550)
Mutual Friend Creative Commons License 2018.09.04 -1 0 90552

Ha szárnyam lett volna én lennék a helikopter ...

Előzmény: gergerg (90542)
Mutual Friend Creative Commons License 2018.09.04 -1 0 90551

Mint mondottam amit most rajtam számon kérsz az nem villanyszerelő kompetencia.

Egy elemiben tökhülye gyerek aki anno akkor is mikor én voltam fiatal, és most is ment villanyszerelőnek és vált azzá 2 év bukdácsolás után.

Egy kis lófasz házat tervezhet hagyományos megoldással és semmi másra nincs jogosultsága.  Még PEN szétválasztasra sem mert arra csak regszerelő jogosult keleten... :)

Szóval a mütősfiúk ne erölködjenek hogy kilátott már nyitott szivműtétet ...

 

 

Előzmény: Atis57 (90547)
Atis57 Creative Commons License 2018.09.04 0 0 90550

Szia!

 12 éve még nem kellett szagelszivó....

 Mivel akkor még LED alig , alig volt--halogén izzóval meg nem szokás bútorvilágitást csinálni.

 

 A "szakembert"  én az OKJ számmal hencegőkre használom ........Én még azelőtt"értem meg."

s utána jártam szakmunkás képzőbe......

Előzmény: Mutual Friend (90548)
Mutual Friend Creative Commons License 2018.09.04 0 0 90549

Ez nagyonjó eddig azt sem tudtátok hogy van HVDC ...

Előzmény: Atis57 (90547)
Mutual Friend Creative Commons License 2018.09.04 -1 0 90548

Várom melyik falra mi kell tenni, egyfazis 3 fázis hol van a lakáselosztó ....

 

Hanyag vagy ...

 

Szagelszívó reteszelőt kihagytad

Bútorvilágítás feszültségét kihagytad

 

Csak "szakemberrel" ne kezdjen az ember ...

Előzmény: gergerg (90544)
Atis57 Creative Commons License 2018.09.04 -1 0 90547

Szia!

 Mogyoród és Szada között van egy lakópark.

 A villanyszerelést emigyen kérték;

 --12vDC a világitásnak

 --Dc 160V  tv, video, számgép stb

 --1x230V  ac dugaljaknak

--3x 230v ac villanysűtó/tűzhely részére

 

 Az "utcáról bejön  300V dc  és 3x 230V  ac leginkább a szélgenerátorról...

 várom az ötleteket mivel, hogyan kötnéd be?

Előzmény: Mutual Friend (90537)
gergerg Creative Commons License 2018.09.04 0 0 90546

Én is megvettem ezt a pólót a VL előfizetéskor, ha az első megbeszélésnél észreveszem hogy bugris a tulaj, a második alkalomra felveszem, hogy még ha véletlenül rá is szánnám magam hogy elvéllaljam a melót, ő ne akarjon megbízni.  Mondjuk pár éve már nincs szerencsém az ilyen okostojásokhoz mert kiszálltam a dolgooznekemmajdénmegmondomhogyhamegmégsemtebasztadeldelegyenolcsó piacról. Ipari csarnokokban röhögve keresünk sokkal jobb pénzt mint lakossági cirkuszokban.

Előzmény: Atis57 (90545)
Atis57 Creative Commons License 2018.09.04 0 0 90545

Szia!

 Igen sok ilyen megrendelővel találkoztam már -- de a másik 30..40 villanyszerelő sem vállalt nála munkát. S mivelegyedül  engem nem zavar , ha nála nincs áram.......

 ilyenkor jön a póló felirata;

Előzmény: Mutual Friend (90530)
gergerg Creative Commons License 2018.09.04 0 0 90544

Ugye rajzolsz már Volumen?

Atis57 Creative Commons License 2018.09.04 0 0 90543

Szia!

 Ezt is jól kapisgálod ---majdnem beletaláltál!

 

ez a része; "- Másik lehetőség: az erőműve......"

 

A nagyobb erőmüvek (kb 100MW gépméret felett)nem négyszögjel szerint szabályozhatóak.

Hanem a gázturbinással kb2-3óra , gőzturbinással 4-6 óra a le vagy a felfutási idő .

 Azaz 30% (ez a gazdaságossági határ)terhelésről ennyi idő alatt lehet 100% felvinni/levinni  a teljesitményt.A hőtágulás nagy szerepet játszik bármelyik turbina tipusnál.

persze ezeket is szeretnék neked "jól eladni".

 

A teljes kikapcsolás esetén meg 24-48 órán keresztül kell egy külső villanymotorral forgatni az egészet.

 Mert mire 550---350C fokról lehül , meggörbülne --illetve 100Tonna mértékű vasanyag lassan hűl.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (90522)
gergerg Creative Commons License 2018.09.04 0 1 90542

Ugyan már, ti égtetek volna be, mint az egyfázis 50A ha ötfelezős nem köp bele a levesembe.

Előzmény: Mutual Friend (90541)
Mutual Friend Creative Commons License 2018.09.04 0 0 90541

Te a kétfázis nulla áramviszonnyal rendesen beégtél szerintem ...

 

Ezt mindenki megjegyezte ...

Előzmény: gergerg (90538)
gergerg Creative Commons License 2018.09.04 0 0 90540

A lakásszerelés valóban nem nagy történet, egy villanyszerelőnek. Egy kóklernek az. Egy okostojás megrendelőnek az. Neked is az. Ha nem, akkor bizonyítsd! Rajzolj mondjuk egy konyha falnézetet, legyen benne mondjuk egy különálló sütő, egy főzőlap, egy páraelszívó, egy mosogatógép, egy hűtő, bútorvilágítás, némi munkaasztal és pár dugalj. Légyszives méretezd is. Aztán megnézzük sikerül-e hiba nélkül. Ha igen, akkor annyit hajlandó vagyok elismerni hogy te azon kivételek közé tartozol, akikre legalább a szerelvények/kiállások elhelyezését rá lehet bízni.

Előzmény: Mutual Friend (90537)
Atis57 Creative Commons License 2018.09.04 0 0 90539

Szia!

 Majdnem jó!

 A csillag -zegzug is ugyanezt csinálja,mint a delta -csillag

 Elárulom 100% 1fázison 0,4kV -----ez 22kVn L1 45%--L2 45% és L3 10% (a háromoszlopos vasmag másnesköre miatt)

Előzmény: Mekk Elek ezermester (90512)
gergerg Creative Commons License 2018.09.04 0 2 90538

Most a magadfajta megrendelőkről beszéltél, mindenhez(is) értő olvtárs?

Előzmény: Mutual Friend (90537)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!