Keresés

Részletes keresés

similis Creative Commons License 2015.03.02 0 0 11790

Azt hogy mi alapján ítéli meg, hogy kapj prolot vagy sem, nem tudom, én a katéteres hegoldás miatt mentem első konzultációra kicsit több mint 4 éve, és erről a terápiáról akkor hallottam először.

Nekem a Péterffyben csinálták a katétert is és a prolot is.

Az hogy hogy zajlik, látszik a lejjebb linkelt videón, sokkal többet nincs mit róla mondani.

Az hogy hányszor voltam és mit éreztem is sztem 1-2 oldallal ezelőtt megtalálod.

Valóban felületesen ismerve kimértnek és katonásnak tűnhet, de belül nem olyan, a legelhivatottabb orvos akit ismertem valaha is, és egyébként tud kedves is lenni ha épp van ideje és kettesben van az emberrel. 

Engem l5-s1 sérvvel műtöttek, ha 2010 június-tól keresgélsz elég sokat voltam itt akkoriban, a többit visszakeresheted.

 

Sajnos erről a blokádról nem hallottam a műtét előtt, és egyébként az infúziós kezelést sem igen ajánlotta fel senki, vagy gyógytornát mondtak, vagy ha olyan helyre mentem műtétet. Pedig sztem nem hülyeség, de sajnos nem tudtam hogy van ilyen. Egyébként nekem ez a blokád érdekes, mert aztán később a drnőtől 1x kaptam, meg a katéterezésnél is kellett volna zsibbadást érezni és nekem egyiknél se volt.

 

Szerencsére most nemigen fáj már, de ez beletelt vagy 5 évembe, és ki tudja meddig tart :S Hozzáfűzném hogy gyógytornát is vagy egy éve nem csináltam, előtte is csak ha épp elkezdett fájogatni 2-3 hétig.

 

 

Előzmény: Neil_ (11784)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.02 0 0 11789
Neil!

Mikor kezdik neked a prolot? Kell hozzá friss mr?
Üdv.
Előzmény: Neil_ (11785)
similis Creative Commons License 2015.03.02 0 0 11788

Hát szerintem az hogy hány ampulla az lényegtelen, lényeg hogy hány szúrást kapsz :P

 

Egyébként ennél az Ormos dokinál én is voltam többször régebben, főleg ha beállt a nyakam, általában 1-2 alkalom után sokkal jobb lett. És nem az a rángatós fajta, olyanhoz soha többet. Alaposan megnézi az MR-t és csak akkor nyúl hozzád, vagy ha úgy ítéli hogy ártana, nem nyúl.

 

Hátránya hogy rengetegen vannak, nagyon nagyüzemben megy az egész, többnyire bejelentkezve is sokat kell várni.

 

Anyukám volt nála vagy 20 éve, na akkor nagyon jó volt azt mondta, 1 órát foglalkozott 1 beteggel legalább.

Előzmény: Törölt nick (11781)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.02 0 0 11787
Szia!

A blokád miatt nem kéne befelüdnie, de többféle kezelést is kap.
Igen, ez nem azonos az infúzió kúrával.

Üdv.
Előzmény: Neil_ (11785)
1323333 Creative Commons License 2015.03.02 0 0 11786

Hát igen..én fel is mennék, de feltétlezem nem egy alkalom:(

Előzmény: Törölt nick (11782)
Neil_ Creative Commons License 2015.03.02 0 0 11785

Szia brigi57,

 

Rendben,ehhez be kell feküdni vagy ez egy speciális eset?

Ez nem egyenlő infúzió kúrával ugye?

 

Szép napot!

Szia :)

Előzmény: Törölt nick (11774)
Neil_ Creative Commons License 2015.03.02 0 0 11784

Szia Similis,

 

 

Azt gondoltam talán a túl sok kérdés nem igazán érdekel mást.

Felteszem a kérdéseim :)

 

Mi alapján ítélték meg neked,hogy proloterápiát kapj,"mi volt a diagnózisod?"

Hol kaptad a proloterápiát?

Pontosan letudnád írni lépésekben,hogy hogyan is zajlik?

Hányszor voltál ott? Az injekciók utáni tapasztalataid? Mikorra várható a javulás?

A doktornő hozzáállása milyen orvosnak ítéled meg? Azt hallottam kimért és katonás.

Milyen beavatkozásokat kaptál még?

Gerincednek mi a baja? Milyen fájdalom társul hozzá?

Nos elég kérdés hegyek.:)

 

 

A diagnosztikus idegblokád szóba jött-e nálad?

"A diagnosztikus injekció során anesztetikumot (Lidokain) injektálunk a gyanított ideg köré.

A beavatkozás csak egy tesztvizsgálat és nem egy hosszú távú kezelés. Az érzéstelenítő csak egy bizonyos ideig hat, ezért a beteg feladata a fájdalom erősségének monitorozása számos órával a beavatkozást követően is. Az érzéstelenítés nemcsak a fájdalom csökkentését okozza, hanem zsibbadás érzését is, ezért a fájdalom megítélésénél a zsibbadást figyelmen kívül kell hagyni."

 

 

 Kinek javasolt?

Azoknál a betegeknél javasolt, akiknél a fájdalom eredetét egyéb módszerekkel (CT, MRI, RTG, fizikális vizsgálat) nem sikerült kideríteni!

 

 Köszönöm a válaszaid előre is.

Szép napot!

Szia :)

 

 

 

Előzmény: similis (11777)
Neil_ Creative Commons License 2015.03.02 0 0 11783

Szia Gyuszimok,

 

Igen arra gondoltam,remélem válaszol a doktornő és sikerül intézned valamit ez ügyben.

Szép napot!

Szia :)

 

Előzmény: Gyuszimók (11780)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.01 0 0 11782
Szia!

Ormos doki nem az a hirtelen megrángatos, és csak akkor csinálja a manuálterápiát ha szükség van rá. Egy hátránya van számodra, hogy Budapesten rendel :(
Előzmény: 1323333 (11771)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.01 0 0 11781
Szia!

Megnéztem a videót és azt láttam,hogy egy ampulla tartalmát szúrják be több helyre.
Igy csinálják a gunát is, de azt csak a bőr alá.
Úgy láttam, ezt jó mélyre szúrják, talán csontig :-(
Előzmény: similis (11778)
Gyuszimók Creative Commons License 2015.02.28 0 0 11780

Kösz !

 

Gondolom ismered a doktornőt és jónak ítéled meg. Megtaláltam az e-mail címét és írtam neki, ha válaszol, megírom neked is . Köszike!

Előzmény: Neil_ (11767)
1323333 Creative Commons License 2015.02.28 0 0 11779

Persze mire az mr re jutottam,3 honap gyogytorna állt mögöttem,lehet arra visszahúzodott az a pici kiboltosulas,ha volt...meg megszűnt a háti,ill.a lapocjapanaszom,vegülis ha,nem megxek thai masszazra akkor is ez.lesz csak lassabban....ez van,gyogyuljunk meg!!!

Előzmény: Törölt nick (11776)
similis Creative Commons License 2015.02.28 0 0 11778

Sztem aki még akar menni prolora, az ne nézze meg a videót :) Engem legalábbis már a látványától kiráz a hideg, pedig nekem már csinálták, de nézni még rosszabb :)

 

Egyébként olyanoknak csinálják, akinek " gyárilag kötőszöveti gyengesége van, vagy valami sérüléstől lazák a szalagok.

 

Bár mondjuk az egészben az érdekes az hogy még annó a műtét előtt jártam egy kínaihoz aki úgy próbálta a sérvet helyrerakni, hogy előbb kilazította a szalagokat és mikor x alkalom után már elég lazák voltak, akkor kezdte a sérvet tologatni vissza a helyére. Na ő mindig azon morgott h milyen feszesek :D

 

Aztán végül az egész semmit se ért nekem, de sokan voltak ott akiket meggyógyított az a kínai.

 

Előzmény: Neil_ (11763)
similis Creative Commons License 2015.02.28 0 0 11777

Hát nem tudom, mivel a Te címed se publikus így nem tudom oda megírni az enyém :(

 

Tedd fel itt a kérdéseid, legalább a többiek is tanulnak, meg hátha mást is érdekel.

Előzmény: Neil_ (11759)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.28 0 0 11776
Biztos azért nem nézték, mert a felsö háti részen nagyon ritka a sérvesedés.
Azért abból a megemelésböl adódhatott valami olyan sérülés, amit az mr nen mutat és csak lassan gyógyul.
Előzmény: 1323333 (11775)
1323333 Creative Commons License 2015.02.28 0 0 11775

Szia! teljesen igazad van,nem lenne gondom...az áll a leleten hogy a lordozis megtartott,csigolyák épeg,szabályosak,Erdemi hernia vagy protrusio nem mutathato ki.Tehát egy pici lehet..vagy becsípődes,vagy izületi blokk amit nem mutat. Ugy vagyok vele,hogy mindegy csak gyogyulhak meg..csak az agyeki szakaszr vizsgaltak.nekem először a hátammal,lapockammal volt gond,bizsergett,fajt,az teljesen megszűnt,pedif a gyogytornasu szerint ott van serv...csak ugye azzal nem lehet mit kezdeni,csak torna..itt Szombathelyen nincs olyan gerincdoki akihez menni tudjak..esetleg meg majd egy masik reumatologust kiprobalok....pici eselyt meg adok a deneverpadnak,azert azota alakul az allasi időm:)

Előzmény: Törölt nick (11773)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.27 0 0 11774
Izületi blokád tapasztalat csak áprilisban lesz, akkor fekszik be a testvérem 5 napra az OGYK-ba. Ha nem késö az április, megírom.

Üdv.
Előzmény: Neil_ (11761)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.27 0 0 11773
Én azért ezt a negatív leletedet nem értem
Nincs ott valami, amire csak úgy rálegyintettek? Olyasmire gondolok, amit mutat az mr, de semmiségnek tartjanak.
Mint nálam: "Ön nem beteg, és ne is engedje, hogy bárki is annak tartsa"- mondta dr Eröss Lóránd idegsebész.
Persze nagyon örülök, hogy nem vagyok beteg, de attól nekem még fáj a nyakam a kigyenesedett lordózistól, a discopatiától, a három protrúsiótól, a kisizületi artrózistól.
Szóval valami ilyesmire gondolok......

Vagy, egyszerüen nem mutatja az mr.




Mert ez is, az is lehet.
Előzmény: 1323333 (11771)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.27 0 0 11772
Szia Neil.! Én a tesómat kísértem el a fájdalomambulanciára Dr. Eröss Lórándhoz az OITI-be, majd ö ájánlotta Rácz doktornöt és a kanülös módszert, amit a Péterfyben csináltak. Ahogy nézegettem a Doktornö honlapját, kutakodva a terápiáról, nen tudtam miért is olyan ismerös nekem a magánrendelö címe. Hát azért, mert úgy másfél éve jártam ott fenn nevezett doki magánrendelésén. Mindketten ott magánrendelnek. Biztos vagyok benne, hogy csak úgy nem kezdenek alkalmazni egy módszert, terápiát, nyilván megelözi valamiféle "alkalmassági"viszgálat. A honlapja viszonylag jól eligazít abban, hogy kiknek ajánlott a terápia. Kívánom, hogy sikerüljön!
Előzmény: Neil_ (11763)
1323333 Creative Commons License 2015.02.27 0 0 11771

Szia! Thai  masszazs utan mozdult el..a reumatologus-manualterapeuta doki jó volt,mert nem nyult hozzam ott,elküldott gyogytornara,a lassú nyujtas huzta vissza a helyere ,még nem teljesen,.mert az állast nem birom sokaig,de többet nem merek ilyen hirtelen hozzanyulos dologra elmenni

Előzmény: Neil_ (11766)
ex-petike23 Creative Commons License 2015.02.27 0 0 11770

Köszi, azt hittem már feltaláltak valami újat.

A NSAID (Cataflam/Voltaren/Aflamin/Xilox) nekem nem sokat értek, meg a Mydeton sem; A Rheosolon vitte le a gyulladást.

A Benfogamma jó még az idegeknek. Neurotopot kaptam még.

 

A NSAID-oknál vigyázz a gyomrodra, mert gyomorfekélyt okozhatnak !!

Szokás melléjük protonpumpa-gátlót szedni, én tejet ittam bevétel után.

Előzmény: fekete22 (11768)
Gyuszimók Creative Commons License 2015.02.27 0 0 11769

Szia !

 

Kösz , hogy hozzászoltál. Pontosan melyik problémámra gondolsz, a csigolyacsúszásra vagy az autoimmun betegségemre ?

Előzmény: Neil_ (11767)
fekete22 Creative Commons License 2015.02.27 0 0 11768

Szia! NSAID 2x1 és Mydetont este egy de az elsőtől még a szívem is szúródott.

Előzmény: ex-petike23 (11735)
Neil_ Creative Commons License 2015.02.27 0 0 11767

Szia,

 

 

Nem tudom,hogy mennyire kivitelezhető,fel kellene hívnod Dr. Mezei Györgyi adjuntusnőt,bár ő gyerek orvos,de hátha tud abban neked segíteni,hogy kit keress meg ezzel a problémával.

Egy telefont megér van magánrendelése is szintén gyerek.

Szia

Előzmény: Gyuszimók (11752)
Neil_ Creative Commons License 2015.02.27 0 0 11766

Szia, 

 

Az elmozdult porckorongot visszalehet tenni manuálterápiával nem?

Az nem mindegy kinyúl hozzád,sokszor hallani,hogy sokan meg is nyomorodtak hála az olyan hozzáértőknek,akik nem tudják,hogy mit csinálnak,mert nincsen szakértelmük.

Nem mindenki jó csontkovács,se masszőr,se manuálterepauta.

Remélem sikerül jó kezekbe kerülnöd.

Szia

:)

 

Dr.Ormos Gábort jónak tartják,megpróbálhatnád.

 

 

 

Előzmény: 1323333 (11758)
Neil_ Creative Commons License 2015.02.27 0 0 11765

Sziasztok,

 

 

Találtam egy gerinc szótárt ami segíthet a kapott leletek lefordításában,ha valaki nem tudja a latin orvosi szakszavak közt eligazodni.Én sem tudtam.:)

http://gerinces.hu/szotar/

Neil_ Creative Commons License 2015.02.27 0 0 11764

Szia zlota,

 

Köszönöm,hogy válaszoltál.:)

Beutalóval jársz úszni vagy magán úton?

Hová jársz úszni?

 

 

 

Előzmény: zlota (11694)
Neil_ Creative Commons License 2015.02.27 0 0 11763

Szia brigi57,

 

Ezt a terápiát nem tudom kik kaphatják,de ahogyan írta  similis is,-nem mindenki kaphatja.

Engem egy fájdalom ambulanciás orvos irányított a doktornőhöz.

Majd megyek hozzá,de nem tudom kezd-e velem valamit.

Találtam videót felrakom és megnézhető,hogy milyen is a proloterápia.

  

https://www.youtube.com/watch?v=NzoXvIObD94

 

 

Kanülös eljárást nem mondták még nekem,nem ismerem megnézem mi a lényege.

 

 

Rendben,megírom segített-e rajtam,az tetszik,hogy mindenki próbál segíteni a másiknak,hisz mindenkinek van már sajnos benne tapasztalata.

Bár ne lenne.

 

 

Velem az a baj,hogy túl összetett és sok a bajom.

 

 

Előzmény: Törölt nick (11693)
1323333 Creative Commons License 2015.02.27 0 0 11762

Igen,te is fogsz hidd el!! nekem is van, volt sok melypontom!!!'

Előzmény: Gyuszimók (11760)
Neil_ Creative Commons License 2015.02.27 0 0 11761

Sziasztok,

 

Csináltak valakinek kisizületi blokádot? Ideggyök nyomásnál alkalmazzák.

Tapasztalatok?

Orvos vélemények? Arra gondolok ki csinálta és milyen volt az orvos.

 

Köszönöm a válaszokat előre is. :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!