Keresés

Részletes keresés

Asztalos szaki Creative Commons License 2011.05.14 0 0 406

Essen környékén lenne a munka,nem tudom az melyik tartomány.

Előzmény: kocsissanyi (405)
kocsissanyi Creative Commons License 2011.05.13 0 0 405

szoval, ha Bayernbe mesz, többet kapsz mint mondjuk Sachsenben vagy Nordrhein-Westpfallenben.... Viszont az az igazsag h bayern nagyon drága, es gyre kevesebb a melo. en szemely szerint sachsent, vagy Niedersachsent celoznam meg, mert az itteni szakik mind Bayernbe vagy baden-würtenbergbe mentek at a remszervaltas utan...:)

Előzmény: Asztalos szaki (403)
Asztalos szaki Creative Commons License 2011.05.11 0 0 403

Kösz szépen az infót.

 

Előzmény: Csopaki malom (402)
Csopaki malom Creative Commons License 2011.05.11 0 0 402

Sajnos erre a kérdésre így nem lehet válaszolni.

 

Elöszöris a dolog attól függ, hogy melyik tartományban leszel, mert más és más bérszabályok érvényesek tartomáynonként.

Minimálbér nincs, a béreket és egyéb juttatásokat a tartományi kollektív szerzödés szabályozza.

A bérszínvonal természetesen függ munkatapasztalattól is.

A bruttóból a nettot kiszámítani szintén nagyon nehéz, mert kismillió dolgot le lehet írni az adóalapból és pl családi adózás is van.

Tehát leginkább Te tudsz ennek utánanézni az interneten: keress rá a "Tischler" vagy "Schreiner" és a Tariflohn vagy Tarifvertrag szavakra és írd be a tartomány nevét is németül, ahol dolgozni fogsz!

 

Előzmény: Asztalos szaki (401)
Asztalos szaki Creative Commons License 2011.05.11 0 0 401

Sziasztok.

 

Németországban mennyi egy asztalos szakmunkás alapbére/amit kötelező megadni?Nettóban.Köszi előre is

Thomas T. Creative Commons License 2011.05.08 0 0 400

Sziasztok. Azzal a kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy 3 barátommal szeretnénk Júliustól Németországba kimenni dolgozni, és hogy milyen okányokat kell beszereznünk, csináltatnunk ( pl. bankkártya, stb)? Illetve milyen létfontosságú dolgokra lesz szükségünk (pl. telefon, stb). Ha bármi az eszetekbe juk kérlek segítsetek. Üdv.: Thomas T.

tillgabi Creative Commons License 2011.05.04 0 0 399

Parkettást keresünk német alapfokú német nyelvtudással, munkatapasztalattal, egy megbízható német céghez.

Ha van rá jelentkező, ide írjon nekem  : till.gabriella@gmail.com

tillgabi Creative Commons License 2011.05.04 0 0 398

Kedves Zsófi, mi parkettást keresünk, alapfokú német nyelvtudással, pár éves tapasztalattal.

A cég Ulm mellett Munderkingenben van. Ez egy hosszú évek óta fenálló, megbízható cég.

Májustól munkavállalási engedély sem kell.

Ha aktuális még a dolog, ide tudsz nekem írni: till.gabriella@gmail.com

 

Üdv. Gabi

Előzmény: zsófia72 (242)
csympy Creative Commons License 2011.04.19 0 0 397

Sziasztok! Tudtok magyar pszichiátert Baden-Würtemberg tartományban?

milak1 Creative Commons License 2011.04.19 0 0 396

Münchenben élő németül és magyarul beszélő hölgyet keresek , münchenben ősszel nyíló ingatlanirodába ! Kérem a mielőbbi jelentkezéseket! 06 20 776 2448 as számon vagy a milakne@invitel.hu

JAMIE222 Creative Commons License 2011.04.19 0 0 395

Nyugodtan ott hagyhatod, arrafelé nem lopnak ilyesmit. Ha valaki elcsór valamit, az  külföldi lesz, de az ritka.A használt bicikli nem érték.

Pénzed, személyes iratok mindig nálad legyenek.

 

Rá fogsz szokni a sörre, pocsék ásványvizeket lehet ott venni, az olcsóbb sörök is ihatóbbak:))

Előzmény: szentesi53 (394)
szentesi53 Creative Commons License 2011.04.19 0 0 394

Köszi a jó tanácsot, nagyon rendes vagy. A bringát biztonságban tudhatom, nem bántják mondjuk ha bemegyek egy boltba?

Előzmény: JAMIE222 (393)
JAMIE222 Creative Commons License 2011.04.19 0 0 393

Egy Pennyben,Lidlben hasonló árakon vásárolsz, mint itthon, és van belőlük minden szinte minden faluban, de vasárnap minden zárva van.Esetleg nagyobb településen találhatsz éjjel-nappalit, de ritka.

1l tej 1€ körül, zsömle 20-30cent, kenyeret is 1€-tól kapsz már.A péksüti viszont drágább, 2-3€/db.Az üveges sör 60-80centről indul, de a flaskát csak oda tudod visszavinni, ahol vetted.

Vendéglőben olyan 7-8€-tól indul egy tál étel,egy korsó sör olyan 3€. Döner kebab(török gyros) olyan 3,5-4€. Nagyon tuti, nyugodtan vehetsz a lakókocsis török csávóktól is:))Mondjuk hétvégén ők sem dolgoznak.

Előzmény: szentesi53 (390)
szentesi53 Creative Commons License 2011.04.19 0 0 392

Hm, kb ennyire gondoltam, kaja+szállás/nap. Ebben a nappali kaja is benne van.

Előzmény: JAMIE222 (391)
JAMIE222 Creative Commons License 2011.04.19 0 0 391

Üres zseb és jó beszélőke, vagy teli zseb és mindent elnéznek, csak fizess mint a katonatiszt.Bárhová mész, beválik.

De most képzeld el, hogy bekopogsz valahová szállásért, és pár eurókon alkudozol, valami érthetetlen dialektusban.az nem megy.

Rendesebb helyen, mondjuk egy szállodában az angollal is boldogulsz, de ott esetleg mélyebben kell zsebbe nyúlni.

Szerintem számolj napi 40 euró kiadással, akkor kevésbé érhet meglepetés.Ha egy rendőr igazoltat, simán megkérdezi, hogy mennyi pénzed van, honnan-hová tartasz.

Előzmény: szentesi53 (389)
szentesi53 Creative Commons License 2011.04.19 0 0 390

Még egy kérdés: alapvető élelmiszerárakról, mint kenyér, tej, pld. 10dkg szalámi, sör tudnál-e infót adni?

Előzmény: JAMIE222 (388)
szentesi53 Creative Commons License 2011.04.19 0 0 389

Ha beszerzek egy kis útiszótárt, ami az alapokat segíti, az talán elég lesz? Sajnos, a nyelvet nem tudom.

Előzmény: JAMIE222 (388)
JAMIE222 Creative Commons License 2011.04.19 0 0 388

Sok sikert és jó utazást kívánok neked, bátor ember vagy!:))

Még annyit, hogy sokkal könnyebb dolgod lesz, ha meg tudsz szólalni németül.Könnyebb kialakítani egy jó kontaktust, barátságosabban állank hozzád.

Jó utat!

 

Előzmény: szentesi53 (387)
szentesi53 Creative Commons License 2011.04.19 0 0 387

Köszi a segítséget. Ha visszaértem, majd beszámolok itt az oldalon pár szóban. Ezzel megyek.

Előzmény: JAMIE222 (386)
JAMIE222 Creative Commons License 2011.04.19 0 0 386

A preisliste-ban keresgélj.

Előzmény: JAMIE222 (385)
JAMIE222 Creative Commons License 2011.04.19 0 0 385

Találomra nézegetek camping árakat, szerintem 7-10 euróból meg kell úszni egy éjszakát, akármit is sóznak rád.

Egy árlista:

 

http://www.moewenplatz.de/

Előzmény: JAMIE222 (384)
JAMIE222 Creative Commons License 2011.04.19 0 0 384

Üdv!

Közben látom, hogy máshol már írtak neked.Én is csak azt mondom, hogy nagyon lutri így elindulni.

Németeknél vidéki panzióban 25-28euró/éjszaka, reggelivel, illetve kisebb városi szállodákban is.

A spontán kiruccanás üres zsebbel nem egyszerű arrafelé, könnyen összeakadhat a bajszod a perzekútorokkal.Szimpla csavargónak hisznek majd.Mondanám, hogy tervezd meg nagyjából, valamennyire, hogy hová mikor érkezel, és az alapján keress kempingeket.

Előzmény: szentesi53 (383)
szentesi53 Creative Commons License 2011.04.19 0 0 383

Köszi a választ. Tudsz valamit a kemping vagy a szobaárakkal kapcsolatban? Esetleg anyagilag mire számíthatok, egy személy/éjjel.

Előzmény: JAMIE222 (382)
JAMIE222 Creative Commons License 2011.04.19 0 0 382

Németországban vadkemping meg becsöngetés?:))) felejtsd el, nagyon lutri.

Nem ismerem a kemping díjakat, de soknak tűnik, amit írsz.Ennyiért panzióban szobát bérelsz.

Amúgy így marhaság elindulni, ez nem kishazánk.Sok helyen, kisebb településeken akkor gyanakodva néznek rád, ha gyalogolsz, nemhogy még szállást kérni....

Előzmény: szentesi53 (381)
szentesi53 Creative Commons License 2011.04.15 0 0 381

Üdvözletem az oldal olvasóinak. Nekem egy elég speciális kérdésem lenne, ne nevessetek ki érte. Arról lenne szó, hogy tervezek egy kerékpártúrát a nyáron, feltettem egy képet a bringámról. Magyarországi-Hegyeshalomtól a Németországi-Fuldáig. 760km-re számítok, kb. 7-8 nap alatt tervezem letekerni a távot, napi 80-100km. Visszafelé, Fulda-Passau-Hegyeshalom. Bringámon GPS-t használok. Most jön a naív kérdés, ötlet: elképzelhető-e szerintetek hogy mondjuk becsöngetek valamelyik településen a szélső házak valamelyikébe azzal a kérdéssel, hogy a sátramat felállíthatnám-e 1 éjszakára? Esetleg a vadkemping szóba jöhet-e? Erdőszélen vagy patakparton. Mennyire veszik komolyan vagy kemények az ilyen dolgokban? Ausztriai oldalon nem jött be az ötletem. Az igazság az, hogy anyagilag nem állok jól, és olvasgattam hogy a campingek általában 20-30 euróba kerülnek. Annyi meg szerintem a napi étkezésre kb. elég is lenne nekem. Nos, erre szeretnék tőletek választ kapni. Előre is köszönöm a segítségeteket. Pilisvörösvárról, a bringas.

Krisz 30 Creative Commons License 2011.04.14 0 0 380

Sziasztok!Hallot már valaki valamit a Scneuing kft.-ről? Schüttorfba toboroznak embereket.Mi a véleményetek róla,megbízható cég?Írjon aki tud segíteni!S.O.S

Csopaki malom Creative Commons License 2011.04.03 0 0 379

Nézd, mindenkinek egy állandó lakcíme lehet. Tehát vagy itt, vagy ott. Aztán hogy te hogy szeretnél félhivatalosan variálni, az egy más dolog.

 

Az tény, hogy ha családod Németországban él, akkor 8 napon belül be kell öket jelentened illetve azonnal kell német tb nekik. Ez persze azt vonja magával, hogy otthonról ki kell öket jelenteni. Hogy ezt hányan nem teszik meg és ezt ki ellenörzi, nem tudom.

 

Annyit biztosan mondhatok, hogy Németországban feleségedek nem jár az anyasági ellátás, de gyermekednek - ha megkérvényezed - azonnal jár a családi pótlék és a német tb. Mindkettö szuper, ezt tapasztalatból mondom.

Előzmény: kölle (378)
kölle Creative Commons License 2011.04.03 0 0 378

Ha itt bejelentem őket, viszont azt szeretném, hogy a családi pótlék, illetve a gyes az óvoda megkezdéséig a régiben maradjon, (tehát otthon kapjuk meg) az lehetséges?

Előzmény: Csopaki malom (377)
Csopaki malom Creative Commons License 2011.04.03 0 0 377

Igen. Ezt egyèbkènt a nèmet szabàlyok is eloìrjàk (8 nap utàn be kell jelentkezni), de Nektek is hasznos lesz majd sokszor: felesèged munkavàllalàsàhoz, a nèmet csalàdi pòtlèk igènylèsèhez, òvodai beiratàshoz mindenhol kèrik a lakcìmet.

Előzmény: kölle (376)
kölle Creative Commons License 2011.04.02 0 0 376

Köszönöm a gyors választ mindkettőtöknek.

Még annyi kérdésem van, hogy ha a Krankenkasse-nál bejelentem, hogy a feleségem és gyerekem is van (amikor ezt intéztem, akkor még egyik sem volt) akkor az őket is be kell jelentenem ide a Meldeamt-nál? Tehát, nekik is kell, h német cimmel rendelkezzenek?

Előzmény: Exxon73 (375)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!