Keresés

Részletes keresés

asztalos sanya Creative Commons License 2017.04.21 0 0 27124

Szerinten kicsit leragadtál a barátnál. Ha tényleg hozzáértő beépítő, valószínűleg elmondta Neked, hogy a műszaki adatlapon miért a 123*148 méret szerepel. Látatlanban mondom, nincs ilyen méretű ablak a konszignációban.

Biztosan elmondta, hogy  a leendő szigetelés miatt milyen síkra kerül a szerkezet. Mesélt a páralecsapódásról, hőhidakról, beépítés mikéntjéről. Használandó anyagokról, rögzítési lehetőségekről a falszerkezet függvényében. 

Egyszóval a jóbarátok néha anyagilag nem kifizetődőek.

 

 

Előzmény: galip (27123)
galip Creative Commons License 2017.04.21 0 0 27123

A két honlapról van olyan nyílászáró, amelyet megéri beépíttetni egy új 30-as tégla házba, amire 10 cm szigetelés kerül?

A Fischer ablakait egy barátom építené be, akivel teljesen meg vagyok elégedve, már épített be nekem ablakokat. Viszont az itt olvasottak alapján elbizonytalanodtam, hogy jók-e a termékek, mert a munkájával elégedett vagyok teljesen, de azért nem bánnám, ha új házba ha már fizetek érte, jó nyílászáró kerüljön.

Valamelyik ablak vállalható?

 

Köszi!

 

Előzmény: gabeeen (27121)
surgi01 Creative Commons License 2017.04.21 0 0 27122

Tiszelt Fórum Tagok!

 

Segítségeteket szeretném kérni. Ablakcsere előtt állunk. Már csak két ajánlat közül kéne választani.

 

 Van e jelentősége vagy sem, hogy az egyik ablak 83 mm ( marsall m9000) a másik 88 mm (trocal). Van e lényegi külömbség a két profil közül vagy a pár mm elhanyagolható?

 

 A másik kérdésem, hogy erkély ajtó esetén van e értelme a hőhidmentesen kialakitott aluminium küszöbnek. Azt mondták erre, hogy inkább ne mert mindig hideg forrása lesz és az ajtó alján így csak egy gumicsík fogja csak a hőt.

 

Ha tudnátok ezekre válaszolni nagy segítséget jelentene. Előre is köszönettel

gabeeen Creative Commons License 2017.04.21 0 0 27121

Az Aranyablak nem gyártó hanem forgalmazó, persze ez még nem azt jelenti hogy alapból ki kéne őket pipálni.

Előzmény: galip (27120)
galip Creative Commons License 2017.04.21 0 0 27120

Sziasztok!

 

A közelünkben ezek a gyártók vannak, az alábbi ablakokról vélemény, tapasztalat?

 

http://fischerablak.hu/fischer-supreme-id-8000-md/

http://www.aranyablak.hu/Bluevolution-82/termek/1640/

ahkeez Creative Commons License 2017.04.21 0 0 27119

Sziasztok,

Ezen ablakokról tudnátok véleményt nyilvánítani?

Schüco Classic CT 70

Schüco Classic+ CT 70 íves

Schüco Thermo Design

Schüco Thermo Design+

QQ Creative Commons License 2017.04.20 0 0 27118

Holnap lesz a nagy nap. Par erdekesseg ami holnap var ram.

A regi eleg jo allapotu ablakokat meghirdettem jofogason. Ma delutan otkor hivnak hogy kene az ablak es reggel 7re eljonnek kiszedni.

Az ujabalakos csapat 9re igerte magat. Ok azt mondtak hogy 8 ablak ki 11 ablak be meg a bejarati ajto egy nap alatt kesz. Ezek kozt van negy darab 270x150 is.

Kicsit orulok hogy elviszik ezeket az ablakokat nem volt szivem kidobni oket. Bar erdekes lesz a beepites nehogy utolerje a kiszedest :)

 

Valami jotanacs holnapra?

galip Creative Commons License 2017.04.20 0 0 27117

Sziasztok!

 

Borsodban szeretnék egy új házba nyílászárókat. Melyik céget ajánlanátok és melyik típusú, márkájú nyílászárókat?

2 vagy 3 rétegű üvegezést?... 30-as tégla fal 10 cm-es szigeteléssel? Minél többet olvasok, annál kevésbé tudom mit kellene választani.

Nálunk Decco ablakokat építenek be, de azt "nem igazán dicséritek".

Fischer Ablak által gyártott termékeket gondoltunk. 

Másik dolog, hogy teraszajtónak 360cm szélességben milyet ajánlanátok, toló, nem toló? Nekünk 4 szárnyas, középen nyíló bukó van tervezve.

 

Köszönöm!

Attesz88 Creative Commons License 2017.04.20 0 0 27116

Én teljesen nyugodt vagyok, mert szerencsére nem nálunk dolgoznak, csak segíteni próbálok nekik, mert megkért, hogy kérdezzek meg 1-2 dolgot.
Ami viszont a személyes véleményem, hogy ha valaki így viselkedik egy megrendelővel az elfogadhatatlan. Arra, hogy az 1 naposra ígért munka 2 napig tart azt mondom, benne van a pakliban, mert tényleg bármi közbejöhet. Ezzel szerintem a legtöbb embernek nem is lenne gondja, ha a kivitelező korrekt módon áll hozzá a dologhoz. Az is egy szerencsétlen eset, hogy az ünnep miatt a 2 naposra csúszott munka gyakorlatilag 6 nap felfordulás lenne, ha időben végeztek volna. De az, hogy a szándékosan hanyag módon elvégzett munkájuk után össze-vissza sumákolnak, hazudoznak és bujkálnak az már, elnézést a szóhasználatért, de gusztustalan. Ők a tegnapi napon egyszer sem keresték a barátomat telefonon, mindig Ő próbálta hívni a kivitelezőt. Ha tételezzük fel, hogy tényleg nem bujkálni és sumákolni akarnak, akkor miért nem hívták fel, hogy ne haragudjon, de ma nem fogunk tudni elmenni, befejezni a munkát, de holnap vagy holnapután tuti ott leszünk. Én is dolgoztam az építőiparban 5 évet, de ha így viselkedtünk volna egy megrendelővel tuti kivágtak volna, mint a macskát…. Arról nem is beszélve, ha ilyen munkát csináltunk volna a főnököm tuti munkaidő után javítatta volna ki, szerintem még aznap, ha a megrendelőnek ez megfelelne.
Nem mellesleg a kedves vállalkozó miatt 1 hete a szülőknél laknak 4-en egy 12m2-es szobában, ami azért nem kényelmes, valamint 4 napja felváltva vannak szabadságon, várva, hogy a kedves vállalkozó méltóztasson befejezni, amit elvállalt.
Egyébként ma felhívta a barátom egy a vállalkozó számára tök ismeretlen számról, mert ma sem mentek természetesen és mit ad isten, egyből felvette a telefont. Mikor megtudta, ki keresi elkezdett hebegni-habogni, hogy mennyi gondja van az embereivel, a kocsijával meg mindennel. Ígérete szerint holnap reggel Ő maga fog kimenni és megcsinálni.

Előzmény: gabeeen (27112)
szszilikis Creative Commons License 2017.04.19 0 0 27115

Szia

 

Ha lesz redőny akkor mindenképp 20cm szigeteléssel tervezz, mert csak akkor lehet falsíkra rakni az ablakokat és akkor elspórolhatod a kávaszigetelést.

Nekem Rehau Sinego fog bekerülni kb. 2-3 hét múlva. Közvetlenül a gyártótól, győri csapat, ha gondolod megadhatom az elérhetőséget.

 

De kb. a paraméterei a következők legyenek bármit is választasz:

- legalább 80mm beépítési mélység

- MD profil

- melegperem legalább 16os távtartókkal és 3 réteggel, ilyenkor az Ug kb 0,6

- értelmes vasalat, Macho, Roto stb.

 

Ami még szerintem jó az a toktoldó elhagyása, mert az drága pénzért vett hőhíd csak. Helyette inkább széles tok(kb. 82mm)...szerintem

RAL szalagos beépítés jó, de szerintem túl van árazva.

 

Már régebben írtam neked emailt. Ha gondold írj és megosztom a tapasztalataimat az építkezéssel kapcsolatban így kb 50%os készültségnél. Már most lenne pár dolog, amit máshogy csinálnék.

 

Üdv 

Előzmény: Építkezek_yolo (27109)
asztalos sanya Creative Commons License 2017.04.19 0 0 27114

Ki is énekelte?

"Aki hazudik, az csal, aki hazudik az lop.

Hazudni, csalni csúnya dolog"

asztalos sanya Creative Commons License 2017.04.19 0 0 27113

Szerintem pedig épp mostantól kell "erőből" keresni a megoldást. Persze csak képletesen. Valaki vállalt valamit. Valaki fizetett érte, de nem kapta meg a pénze ellenértékét. Szóvá tette kultúráltan, kapott egy ígéretet, ami a levegőben maradt. A telefont sem veszi fel, kvázi arra sem méltatja, hogy elmondja neki, hogy nem méltatja semmire.

Jobb helyeken egy ilyen eset után a cég vezetője személyesen ül le megbeszélni a továbbiakat. Jobb helyeken.

Előzmény: gabeeen (27112)
gabeeen Creative Commons License 2017.04.19 0 0 27112

Kicsit legyél még türelemmel, lehet valami közbe jött nekik.

Remélem meg tudod oldani a a szitut de az tuti hogy nem erőből fog menni.

Nyugi.

Előzmény: Attesz88 (27110)
ganser Creative Commons License 2017.04.19 0 0 27111

Miért nem csodálkozom?

 

Előzmény: Attesz88 (27110)
Attesz88 Creative Commons License 2017.04.19 0 0 27110

Neked is köszönjük a segítséget. Ebből volt egyébként az egyik vita tegnap, hogy ők csak rá akarták ragasztani, de így nem fogadta el az ismerősöm.

Amúgy szerintem nem meglepő, de nem sikerült ma odaérniük és gondolon már nem is fognak. Délelőtt még azt mondták, hogy dél körül mennek. Délután meg már a telefont sem vették fel.

Ilyen esetben mit lehet egyébként csinálni, mert a lakás teljesen szét van szedve, ahol egyébként laknának. Illetve ma az egyik ablaknál már be is áztak.

Az 50% előleg lett eddig kifizetve, amit a megrendeléskor kértek. A szerelésen kívül, minden anyagra elkérték az 50%-ot, de ugye a takarólécek kb. felét vitték csak oda, amit a belső oldalra fel is használtak.

Ha kerít valakit SOS-be, hogy csinálja meg rendesen, azt az összeget, amit elkérnek tőle ezért, levonhatja a végösszegből?

Előzmény: ganser (27108)
Építkezek_yolo Creative Commons License 2017.04.18 0 0 27109

Sziasztok!

Új építésű házamhoz keresek műanyag ablakokat, de nem igazán tudom, hogy mi lenne az ár / érték arany középút, milyen u értékű ablakok között lesegessek?

30 -as porotherm + 15 grafitos szigetelés, a 125 nm-re 7kw hőszükséglet számítva.

 

Előre is köszi!

ganser Creative Commons License 2017.04.18 0 0 27108

Azért arra figyeljetek,hogy a redőny lefutó alá kerüljenek a takarólécek!

Persze ezért még jobban fognak a beépítők szeretni,mert a redőnyt vissza kell bontsák miatta, de másképp ne fogadjátok el!

Ha mégis,akkor jó eséllyel a darazsak és egyéb állatfajták kedvelt lakhelyévé fog válni a lefutósín és a panel közötti rés.

Mondjuk a denevérek imádják....

 

Előzmény: Attesz88 (27107)
Attesz88 Creative Commons License 2017.04.18 0 0 27107

Köszönöm a segítséget a barátom nevében.

Ezek szerint nem előírás, de erősen ajánlott. Ha meg fel is számolták, akkor meg ugye azt kellene megcsinálni, amit elvállaltak.

Ma szólva lett a beépítőknek, mert ma végeztek volna. Pont ott voltam náluk, amikor szólt nekik, hogy ha már az ajánlat tartalmazza, ami alapján fizetni fog a végén, építsék is be a takaróléceket. Hát nem voltak valami kedvesek a beépítők. Először elkezdték, hogy nem is kell az oda, mert a redőny lefutója takarja a purhabot, ez egyébként nem volt igaz, mert kívülről látszott a hab. Aztán mondták, hogy annyival kevesebbet kell majd fizetni, mert a felmérő kolléga hibázott és nyugodjon meg, nem kell olyanért fizetni, amit nem végeznek el. Szó szót követet, végül közölték, hogy nincs is náluk ennyi takaróléc szóval majd visszajönnek pár napon belül megcsinálni, de azért a munkát ki kellene fizetni. Természetesen nem lett kifizetve. A végsőnek tűnő megoldás az lett, hogy beszéltek a két beépítő főnökével, aki letette a nagyesküt, hogy holnap kimennek és megcsinálják. Kíváncsian várják, hogy holnap tényleg kimennek e, mert így is eléggé gáz, hogy az amúgy 1 naposra ígért munka és az ünnep miatt 1 hétig szét van szedve a lakás.  

Előzmény: kiss_atti (27091)
kiss_atti Creative Commons License 2017.04.18 0 0 27106

Az ISO Kft

 

Szentendrén elég jót gyárt a hírek szerint.

Beépítőt elpasszolom.

Előzmény: Tom2600 (27099)
Angela4 Creative Commons License 2017.04.18 0 0 27105

Szia,

Ajtók, de tény, hogy Uw és Ug értékeket írták. Csak én azt hittem ugyan az. Szóval Salamander jó, és a màsik kettő nem tud annyival többet?! Köszönöm!!!

Angéla

Előzmény: ganser (27103)
ganser Creative Commons License 2017.04.18 0 0 27104

Aki RAL szabvány szerint beépítés munkadíját négyzetméterben adja meg,az igazi tudatlan kókler.

A húst meg literre adják?

 

Előzmény: mrtotya (27102)
ganser Creative Commons License 2017.04.18 0 0 27103

Nincs szó semmilyen különbségről!

A salamander Uw (Uwindow)értéket adott meg.Ez az ablak teljes felületére vonatkozik kétrétegű üveggel.

A másik kettő pedig Ug(Uglass),ami csak az üvegre szól.

Százalékosan nagyon nagy az eltérés!

40 % nem lehet!

Ha ez valós-amit nagyon erősen kétségbe vonok-akkor válaszd a salamandert.

Előzmény: Angela4 (27100)
mrtotya Creative Commons License 2017.04.18 0 0 27102

Ez anyag és munkadíj együtt??? Nekem m2-ra adták meg és így 10.000 Ft/m2-t mondtak!

Előzmény: körte- (27084)
lesi fotós Creative Commons License 2017.04.18 0 0 27101

Köszönöm a segítséget!

 

Üdv: Zoli

Előzmény: kiss_atti (27098)
Angela4 Creative Commons License 2017.04.18 0 0 27100

Sziasztok,

Még egy kis segítséget szeretnék kérni.

Salamander 82mm U=1,2 w/m2k ára: 120.000 Ft

Kömmerling EuroFutur Elegáns U=1,0 w/m2k ára: 170.000 Ft

Renault Synego 80 AD/MD U=1,0 w/m2k ára: 170.000 Ft

Mindhárom cégről találtam referenciát, ismerősökön keresztül. Szóval kérdésem az, hogy 50.000 Ft pluszt megér-e valamelyik? Vagy a Salamander is jó? És az a 0,2 érték ad-e annyi pluszt?

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv Angéla

Tom2600 Creative Commons License 2017.04.17 0 0 27099

Segítséget kérnék.

Megbízható beépítő (és gyártó) aki ilyet szállít? Ha nem publikus privátba.

Köszönöm.

 

Előzmény: kiss_atti (27094)
kiss_atti Creative Commons License 2017.04.17 0 0 27098

A tokhoz.

Kell venni tartókonzolokat, és azokat rögzíted önmetszőkkel a tokban futó vasba.

Előzmény: lesi fotós (27097)
lesi fotós Creative Commons License 2017.04.17 0 0 27097

Köszi!

 

hova tudom rögzíteni (gondolom,nem a stadurhoz) ?

Előzmény: kiss_atti (27096)
kiss_atti Creative Commons License 2017.04.17 0 0 27096

Igen,  meg lehet oldani.

Előzmény: lesi fotós (27095)
lesi fotós Creative Commons License 2017.04.17 0 0 27095

Sziasztok!

 

Egy kis segítséget kérnék:

 

hamarosan 3rétegű üvegezésű Salamander nyílászárókat fognak beépíteni nálunk. Panel lakás, erkély panel komplett lesz cserélve.

 

Most, az ablakok belső oldal alatt, egy 2 méter hosszú,20 cm széles párkány van (20mm-es bútorlap),amit két konzol tart. Ezen vannak a virágok. (néhány cserép orchidea, nem egy nagy súly)

 

Az lenne a kérdésem,hogy az új nyílászáróknál meg lehet-e oldani egy ilyen felszerelését valahogyan?

 

A segítséget előre is köszönöm!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!