Keresés

Részletes keresés

nicko Creative Commons License 2013.11.10 0 0 2602

nálam bejönnek a színek de ennyi..ez inkább a kalibráláshoz kell amit műszeresen végeznek el.

Előzmény: GPS (2600)
Törölt nick Creative Commons License 2013.11.10 0 0 2601

Ezekhez a funkciókhoz médialejátszó kellene, a Samu saját playere ezt nem tudja.

 

De amúgy ugrani tudsz, olyan 15 másodpercet a balra/jobbra nyilakkal. Vagy ha előcsalogatod a tools menüt lejátszás közben, ott konkrét időpontra is ugorhatsz.

 

Amúgy érdemes lenne kipróbálni a plex szervert, ahhoz van a samu app store-ban kliens.

 

 

Előzmény: Gsx-rr (2597)
GPS Creative Commons License 2013.11.10 0 0 2600

 

Onnan gondoltam, hogy te nyilvánvalóan "power-user" vagy - vagyis az átlagon felüli hozzáértésű TV-néző (és tv-tulajdonos is) :-))))

 

Nem gáz, hogy nem használtad - egy próbálkozást megért.

 

Egyébként azt a funkciót (a fax-tudja miért, ez egy másik, n-edik Samsung baromság) szóval ezt a funkciót csak KÜLSŐ FORRÁS (pl. STB, ilyesmi)  esetén lehet CSAK behívni.

 

A TV saját működése közben: NEM - nehogy már lássa a paraszt, hogy hogyan is állnak a színei valójában.

.

Előzmény: nicko (2599)
nicko Creative Commons License 2013.11.10 0 0 2599

miből gondolod, hogy én használtam valaha is? :)

nem tudom.

Előzmény: GPS (2596)
GPS Creative Commons License 2013.11.10 0 0 2598

 

Hehe, én pont a tegnap próbáltam a DLNA dolgot.

 

Két szervert is kipróbáltam, az egyik a Tornado, a másik a Servillo. Keress rájuk, mindkettő ingyenes.

 

Te milyen DLNA szerverrel próbálkoztál?

 

Na szóval, a Servillo látta a TV-t (wifin keresztül is) - úgy listázta ki, hogy UE326400F.

 

De magával a szerver-progival nem tudtam szót érteni. Látni látja a cuccot, de a tartalmakat metafile-ok után szeretné mutatni (tudod: szerző-rendező-gyártási év-műfaj-ilyesmik)

 

A Tornado-val szót tudtam érteni - de nem a TV-vel, hanem a set-top-ommal, amit vettem és net-képes az is.

Viszont az is makacsul csak a C-t látja, hiába írom be a felkínált drive-okhoz, hogy D, vagy E, vagy más.

 

Na, vissza a kérdésedre: az adatok (pl. film) hibátlanul lejön - de csak az elejétől és nem lehet beletekerni.

Úgy látszik visszafelé nem vezérli a vincseszterről való olvasást.

 

Mondjuk ez valahol érthető is - ugyanis adó-oldalról kéne valami DLNA-csatolt player-féleség, ami tudja a beletekerést, stb.

Én most a VLC player DLNA-sítása után kutakodok... ugyanis a Windows Media Playerre már van megoldás.

.

Előzmény: Gsx-rr (2597)
Gsx-rr Creative Commons License 2013.11.10 0 0 2597

Sziasztok!

 

Van valaki aki DLNA-n keresztül NAS-ról ,vagy routerre kötött hdd-ről néz filmeket?

A tekerés a filmben működik? ,vagy ha megállítod a filmet következő indításkor folytatja ugyanonnan?

Mert nekem nem f6500

GPS Creative Commons License 2013.11.05 0 0 2596

 

Figyú: neked van halvány segédfogalmad arról, hohgy hogyan kell használni azt az Expert pattern-t (tán "Szakértői minta" magyarul)

 

Én behívtam, nagyon príma - na de mit kell nézni (főleg a második, szín-állító ábrán)?

Van ugyan egy rövid leírás, de abból ember nem érti, hogy mi a fenét is kell követni.

 

Ha te tudod, kérlek oszd meg velem (velünk) is a dolgot.

.

Előzmény: nicko (2593)
GPS Creative Commons License 2013.11.02 0 0 2595

 

Itt egy idevágó, mai cikk A UPC-ről.

 

Na most akkor ez azt jelenti, hogy a UPC egy szar szolgáltatás? Ugyan dehogy.

 

Ezek rendkívül bonyolult és hatalmas rendszerek - egy-egy kiesés szinte trövényszerű. Emiatt senkit nem kell lebarmolni - szerintem.

.

Előzmény: GPS (2594)
GPS Creative Commons License 2013.11.02 0 0 2594

 

"korrektebbet? talán igen."

 

Tudja a fene - engem a Digi még nem cseszett át, mint olyan.

 

Amit ígért - megadta, működni-működik...ráadásul 2 évig félpénzért használtam, mert volt valami 2 éves hűség-akció, amit aláírtam.

Naná, hogy aláírtam - hisz nem is mehettem volna máshova.

 

Sőt, egész nyáron a mobil-stickjükről mentem (Telenor-alapú, 9 Giga=5k Ft / hó, az ő ingyen-stickjükkel.)

És ez is kifogástalanul működött, hiba nélkül egész nyáron (május-szeptember) - pl. sokkal stabilabban mint a lakókocsi-szomszédom Tmobilos netje.

 

Hogy vannak kifogásolni valók? Lehet.

Ugyanakkor el kell fogadni, hogy "Tökéletes szolgáltatás márpedig NEM LÉTEZIK!"

 

Olyan még nem volt a történelemben, hogy egy szolgáltatás kapcsán valakinek ne akadt volna valamilyen kifogáslnivalója.

 

Lásd, az egyik kolléga azt mondja, hogy van hogy napokig nincs netje.

 

Ebben én egyrészt kételkedek - másrészt meg számomra ez ismeretlen fogalom.

Az 5 év alatt - ha összeadom - összesen nem volt 20-30 perc kiesés (mondom: összesen!)...de ebben talán benne van az is, amikor pár éve, egy éjellre karbantartást jelentettek de az se tartott tovább pár percnél.

.

Előzmény: nicko (2593)
nicko Creative Commons License 2013.11.01 0 0 2593

olcsóbbat, kötelező hűség nélkül, kódolatlan digitális csatornákkal...nem.

korrektebbet? talán igen.

azért az a trehány jelző elég régen született még EMKTV korszakukban azóta sok minden jobb lett ketdve az üfsz és hiba elhárítás terén, de addig jó sok veszekedés, perek, feljelentések kötbérek mentek mire megtanulták ki van kiért...

Előzmény: GPS (2591)
Ati_66 Creative Commons License 2013.11.01 0 0 2592

gondolom valahol ajánlanak benne a Digi-nél jobb, korrektebb - és főleg olcsóbb országos szolgáltatót is.

 

Szerintem ilyet hiába keresel.

 

 

Előzmény: GPS (2591)
GPS Creative Commons License 2013.11.01 0 0 2591

 

Tetszik a címe a topiknak.

 

Nem mélyültem bele a topikba, de gondolom valahol ajánlanak benne a Digi-nél jobb, korrektebb - és főleg olcsóbb országos szolgáltatót is.

 

Egyelőre az Invitel húzgál itt kábeleket Veszprémben (de nem ám felásva a járdát az optikának aztán vissza-aszfaltozva, hanem a távfűtő csövek mentén láttam húzgálni a sárga vezetéket) - szóval érdekelt volna, hogy mit ajánlanak a "legtrehányabb" helyett?

 

Hát egyelőre azt láttam, hogy havi 2 rugóval (évi 24 ezerrel) drágábban ajánlják kb. ugyanazt, mint amim most van a digitől.

 

El is döntöttem, hogy egyelőre kihagyom ezt a "príma" ajánlatot :-))))

.

Előzmény: nicko (2590)
nicko Creative Commons License 2013.11.01 0 0 2590

De erről ne itt, hanem itt.

Előzmény: nicko (2589)
nicko Creative Commons License 2013.11.01 0 0 2589

Történet elég régre nyúl vissza.

Még 1994-ben HBO terjesztőként jelent meg nálunk a kerületben egy cég valamilyen BT néven. Majd ez a cég 2 év múlva nevet és társasági formát változtatva lett valamilyen KFT. Állandó viták voltak velük a szar trehány elszámolás miatt, téves számlázások, követelések kapcsán.Jött az említett csillagpontrendszerre a tőrvény és mivel nálunk nem az volt így a lakók (lakás szövetkezet) választhatott, hogy saját pénzén építi ki vagy a hálózatot bérba adják 20 évre egy cégnek aki cserébe kiépíti a csillagpontot. Szerződés azt is tartalmazta mely csatornákat kell továbbra is biztosítania x éven át. 1999-t írunk.

Ekkor jött képbe az EMKTV 6 kerület helyi közösségét egybe gyúrva (köztünk a miénket) akik aztán rövid idő alatt Bp-i kerületi elsősorban panelekre álltak rá és kebelezték be a helyi közösségi tv hálózatot és annak ügyfeleit. Nálunk az EMKTV kerületi kirendeltségében azok az emberek űltek akik 1994-ben HBO terjesztőként megjelentek. És ugyanazok a problémák merültek fel velük szemben itt is de már EMKTV emberekként. Útólag már azt mondom ez egy gondosan felépített, tudatos formája volt az egész cég bevezetésére Mo-n.

Aztán sok minden volt az évek alatt rengeteg bírságot kapott a cég az NHH-től jogos panaszok miatt, ÁSZF durva negsértése vagy nem létező volta miatt, bizonyos dolgokban. Az üfsz. síralmastól is síralmasabban bánt az ügyfeleivel

Eljött a 2007-es év és behozták a tányéros tévét vele együtt kidobták az EMKTV nevet és lett digi. Romániában sem Digi volt a név az csak 2006/2007-ben lett bevezetve.

 

És hogy a kérdés kapcsán talán ezeknek hiszel, ha nekem nem:

 

részlet a wikiből:

A 2004-ben alapított cég az EPA-HCS néven 1994-ben alapított, később EMKTV (HDSNET) néven ismert cég infrastruktúráját használja, a cégek tulajdonosi szerkezete gyakorlatilag ugyanaz.

 

részlet a digi honlapjáról:

 

A magyarországi leányvállalat, a DIGI Távközlési és Szolgáltató Kft. (korábban: Egyesült Magyar Kábeltelevízió Kft.) 1996-ban alakult, hat kisebb kábeltelevíziós cég összeolvadásából. A folyamatos fejlesztéseknek köszönhetően a cég portfóliójában hamarosan megjelent a kábeltelevíziót, szélessávú, korlátlan internetet és alacsony havidíjú telefonszolgáltatását magába foglaló triple-play szolgáltatás.

 

http://digi.hu/rolunk/digi/ceginformacio

Előzmény: GPS (2588)
GPS Creative Commons License 2013.10.31 0 0 2588

 

"tehát.. a digi őse az EMKTV..."

 

Háát, ez sem tűnik túl valószínűnek, ugyanis a Digi az egy román cég.

 

Pontosabban a román  RDS & RCS ( Romanian Data System & Romanian Cable System) magyarországi leányvállalata.

 

Kevéssé valószínű, hogy bármilyen magyarországi őse lett volna.

.

Előzmény: nicko (2587)
nicko Creative Commons License 2013.10.31 0 0 2587

jó más járt az eszemben..

 

tehát.. a digi őse az EMKTV...

Előzmény: Doky586 (2586)
Doky586 Creative Commons License 2013.10.31 0 0 2586

"digi őse a Mindigtv rengeteg házba (...) építette ki a csilagpontos rendszert"

 

A MindigTV az az AH. Sohase épített ki házaknál semmit. A Digi az más..

Előzmény: nicko (2583)
Androidfan Creative Commons License 2013.10.31 0 0 2585

A 2.1 két hangszóró plusz mélynyomó. Amire te gondolsz, az 2.0.

 

Mélynyomó nélküli projektor pl: http://www.edigital.hu/Mikro_HiFi_rendszer/LG_NB2020A_Hangprojektor-p341742.html 

Optikai kábellel kötöd össze a TV-vel.

Előzmény: -ikszipszilonze- (2577)
nicko Creative Commons License 2013.10.31 0 0 2584

Billentyű kapcsán már írtam ezügyben a samsung a 2012-es modelleknél ES/EH változtatott addigi üzletpolitikáján és már nem csak a drága samsung billt lehet használni rajta. nekem még sajnos csak a 45K-s lenne használható. sőt a D szériában is csak D6300-tól volt használható az most a F66xx-nek felel meg kb.

kamera kapcsán semmi változás vagy a samsungot használod vagy veszel egy F7000/8000 tipust amibe bevan már építve.

 

nem nagyon fog próbáltak többfélét.

Előzmény: GPS (2582)
nicko Creative Commons License 2013.10.31 0 0 2583

digi őse a Mindigtv rengeteg házba (1998-tól folyamatosan)az akkori új törvény szerint építette ki a csilagpontos rendszert cserébe megkapták a helyi kábeltv ügyfeleit. Ha nem így lett volna akkor a lakóknak kel megfizetni a csillagpontos rendszer kiépítését. Vagy más szolgáltatótól vették meg az előfizetőket. Főleg Bp-i lakótelepek majd vidéki nagyvárosokban volt ez 2000-től nagy üzemben.

Lényeg..lakásokba koaxon jött vagy eleve az volt már és sok még most is a hibás kötés, rossz elosztókat raknak lakásokba (anno olyat szereltek ami 2db tévére osztotta meg a jelet nanár, hogy sokan cseréltük le 4.es elosztóra)vagy megtört vezeték...mind okozhat hibás megjelenést a digitális tévén ami erre kifejezetten allergiás szemben a réri analóg tévékkel.

így már érthető?

Előzmény: GPS (2581)
GPS Creative Commons License 2013.10.31 0 0 2582

 

"mivel a samsung F6400-hoz is csak samsung kamerát lehet használni,..."

 

Ezzel azért lehet, hogy érdemes eljátszadozni egy rövid kört.

 

Ugyanis az F6400 -nál SEHOL nem írja, hogy működik kutyaütő, noname billentyűzettel is (mindenhol kizárólag csak a sajátját ajánlja) - és mégis hibátlanul müxik azzal is.

 

Lehet meglepődnénk, ha kiderülne, hogy még valamilyen fajta noname kamerával is beindul - ami nem publikus, természetesen.

.

Előzmény: nicko (2580)
GPS Creative Commons License 2013.10.31 0 0 2581

 

Áhh nem, nálunk a Digi újat húzott. vagyis a második emeletre szerelték a media-konvertert (odáig optika jön be a házba, onnantól réz) - és onnan sima koaxot (meg persze egy UTP-t is) húztak a lakásokig.

 

Szerintem ezzel sok baj nem lehet - bár azt most sem értem, hogy ha gyenge minőségű a vezetékezés, az hogyan okozhat gyengébb képminőséget - amennyiben nincs kép-szétesés meg ilyesmik?

.

Előzmény: nicko (2579)
nicko Creative Commons License 2013.10.31 0 0 2580

a kerdesem az, hogy vajon mas gyarto bluetooth -os hangfaljaival (vagy epp egy BT -s fulhallgatoval...) vajon ez tud -e mukodni,

 

mivel a samsung F6400-hoz is csak samsung kamerát lehet használni, egyáltalán nem lennék meglepődve, ha BT tekintetében is csak samsung márkát fogadná el.

Előzmény: -ikszipszilonze- (2577)
nicko Creative Commons License 2013.10.31 0 0 2579

Bevallom neked, hogy ezeket a hibákat én a digitális (!) technikában egyszerűen nem tudom értelmezni.

 

ugye az megvan, hogy az 1998-ben lakásba behúzott, koaxon jön nálam most is az FHD digisport? :) hogy nálad min jut el a tévédig nem tudom...

Előzmény: GPS (2578)
GPS Creative Commons License 2013.10.31 0 0 2578

 

"...és akkor még ott van a kábelezés hibái, esetleg törés, kontakt hiba, földhurok a hibás jel elosztás vagy gyenge mínőségű elosztó stb."

 

Bevallom neked, hogy ezeket a hibákat én a digitális (!) technikában egyszerűen nem tudom értelmezni.

 

- Mert az analóg világban (abban nőttem fel) - bármi előfordulhat és minden hiba, vagy szűk keresztmetszet a képminőség egyenes romlásához vezet.

 

- Na de "digitáliséknál", a bit vagy átjön... vagy nem. Ha gyenge, vagy torlódik, viszaveri a vacak eszköz, stb. - az olyan, mint ha nem jönne meg - vagyis értelmezhetetlen a dekóderek számára.

Ilyenkor konkrétan nem, vagy csak nagyon szarul, tördezett képpel, stb. működik.

 

Én azt nem tudom elképzelni, hogy egy ennyire bonyolult módon kódolt digitális jelen mondjuk egy szar elosztó pl. élesség-romlást, kontúr-duplázást, netán színhibát okozna - sokkal inkább egy szétesett képre tippelnék ebben az esetben.

 

Nálam is sok elosztás van (volt eddig legalábbis a lakás örökölt kábelezése miatt) - vagyis konkrétan a TV-ig 3 darab, igencsak kutyaütő, 200 Ft-os, bazári elosztón keresztül jutott a jel.

 

Amikor megelégeltem a sok állítgatást, azt is kipróbáltam, hogy kiiktattam ezt az összes ótvaros elosztót - és egy direkt koaxot vezettem a bejövő fali-csatlakozó és a TV között.

SEMMI különbséget nem véltem felfedezni - sőt, a mért jelerősség is mindkét esetben 98% volt, a jelminőség meg 100 % - elosztókkal és azok nélkül - egyaránt.

 

Tehát kérdezném, hogy mégis hogyan tudná befolyásolni a csatlakozó-rendszer minősége  a digitális TV-kép minőségét - amennyiben a jel úgy erősségben mint minőségben a topon van?

.

Előzmény: nicko (2576)
-ikszipszilonze- Creative Commons License 2013.10.31 0 0 2577

sziasztok!

 

van egy low-end f6400 sorozatu samsungom, mely specifikacio szerint tudja a Soundshare nevu szolgaltatast, ami ha jol ertem, nem mas mint egy marketing nevvel ellatott bluetooth megoldas, mely kepes kulso eszkozre ezen a modon a hangot tovabbitani. bizonyos samsung aktiv hangfalakon fel is van tuntetve ez a Soundshare funkcio. a kerdesem az, hogy vajon mas gyarto bluetooth -os hangfaljaival (vagy epp egy BT -s fulhallgatoval...) vajon ez tud -e mukodni, probalta -e mar valaki? azt sejtem, hogy lehetseges, de jo lenne egy megerosites.

 

illetve egy kisse OFF kerdes, hatha: az egesz dolog onnan indult, hogy a TV beepitett hangszoroit szeretnem "lecserelni" egy olcsobb projektoros hangfalra. ki is neztem egy samsung 2.1 megoldast (120w, bluetooth (airtrack), pontos tipus: Samsung HW-F355/EN), viszont ehhez tartozik egy melynyomo is, ami viszont nem annyira illik bele abba az elkepzelesembe, hogy hangfalat kerulgessek es optikailag szennyezze a helyseget (ezek egyeni preferenciak). igy aztan hasrautve talaltam olyat mas gyartonal pl., hogy 5.1 rendszer, melynyomo nelkul. valamilyen mod elocsalogatnak nemi melyt a projektor dobozabol allitolag. nyilvan nem ugyanaz mint egy lada. es akkor a konkret kerdes az, hogy vajon milyen lehet ez a virtualis terhatasu hangzas? nem igazan izgulok fel az 5.1 -re, szoval ha az a mondas, hogy nincs ertelme, akkor maradnek valami 2.1 -nel (szinten melynyomo nelkul). +1 kerdes: hogyan kell elkepzelni ezt a hangprojektor megoldast egyebkent? a projektor vetitesi kepen kivul eso resznel eszrevehetoen halkabb osszehasonlitva a normal hangfalak hangszorasi kepevel?

nicko Creative Commons License 2013.10.31 0 0 2576

a gyenge vételre, hibás készülékre nincs az a műszer ami jól beállítja a színhelyességet.

és akkor még ott van a kábelezés hibái, esetleg törés, kontakt hiba, földhurok a hibás jel elosztás vagy gyenge mínőségű elosztó stb.

Előzmény: nicko (2575)
nicko Creative Commons License 2013.10.31 0 0 2575

No, kérlek, ezekután tényleg megkérdőjelezhető úgy a műszeres beállítás létjogosultsága - de még az is, hogy az ember mérgelődve állítgassa a színhelyességet minden este - a studiók hangulatának a függvényében.

 

ami neten fellelhető korábbi tévé szériák beállítása, azokat mind műszerrel kalibráltak itt. Ami persze nem lehet minden tévén egységesen használni, de ki induló pontnak jó.

Én többet nem fogok a témában semmit mondani akit érdekel a téma vagy kétsegei vannak ezzel kapcsolatban itt érdeklődjön főleg az ilyen véleménnyel menjél oda kiváncsi leszek mit reagálnak a tőlem hozzáértőbbek. :)

Előzmény: GPS (2574)
GPS Creative Commons License 2013.10.31 0 0 2574

 

Picit visszatérve a színhűség-kérdésre - megint volt egy döbbenetes tapasztalatom.

 

Átkapcsoltam a királyi-csatornára, ahol pont Gndel új vetélkedője ment. Stúdiófelvétel, persze.

 

Jók, (vagy inkább elfogadhatóak) voltak a színek - picit vörösbe-túltengőek az arcok... de azért még elment.

 

Ugye tudjuk, hogy ezeket a műsorokat nem minden nap veszik fel, hanem egy felvétel-napon felvesznek legalább egy hétre valót - csak úgy tesznek, mint ha már "holnap" lenne - ha esetleg egy játékos átcsúszik a másnapi adásra.

Illetve ebédidőkör, vagy adott intervallumokban szünetet tartanak - lámpák kikapcs, mindenki a büfébe - aztán folytatják a felvételt, mint ha az folytonos lett volna.

 

Na és itt jött a döbbenet:

 

Az addíg enyhén vöröses általános bőr-tónus után - ahogy írtam - a következő játékosnál az egész bagázs szinte Avatar-ba váltott... annyira gusztustalanul hulla-kék volt úgy Gundel, mint a játékosok pofázmánya is. Egész a műsor végéig, innentől.

 

Hangsúlyozom: mindez a brutális tónus-váltás egyazon műsor keretén belül, méghozzá HD-ben!

 

No, kérlek, ezekután tényleg megkérdőjelezhető úgy a műszeres beállítás létjogosultsága - de még az is, hogy az ember mérgelődve állítgassa a színhelyességet minden este - a studiók hangulatának a függvényében.

 

Sőt, most már azt is megkérdőjelezem, hogy ilyen adás-jelminőség mellett, egy mondjuk 8000-es széria, vagy akár egy bármilyen plazma - bármit is tenni tudna színhelyesség-ügyben - ha egyszer ilyen ingadozó tónusú jelet kap eleve.

.

Előzmény: nicko (2573)
nicko Creative Commons License 2013.10.31 0 0 2573

mert a legutolsó frissítés óta

 

mit frissítettél? tv fw, java?

pedig ezen úgy tudsz csak változtatni, hogy delete java, allshare.

majd elöbb felrakod a javát utána az allsharet, de a serviio jobb megoldás.

Előzmény: portraiter (2572)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!