Keresés

Részletes keresés

Güsziológus Creative Commons License 2007.09.05 0 0 21274

Hajrá Gergő!

 

Mikor megyünk túrázni a Börzsönybe?

 

Karajsó nekem még hiányzik.

Előzmény: emgergo (21267)
Güsziológus Creative Commons License 2007.09.05 0 0 21273

OKT (Aggtelek - Bódvaszilas)

A másik véglet.

 

Azt hiszem, ha akartam volna, akkor sem tudtam volna a teljes távot egyben teljesíteni, de ami a lényeg, begyűjtöttem a pecséteket.

Aggtelek

Jósvafő

Derenk

Szabó-Pallag eh.

Bódvaszilas

 

Harmadik nekifutásra végre sikerült néhány barlangot is megnézni.

Aggtelek

Vörös-tó - Jósvafő (középtúra)

Vass Imre

Ez utóbbo a legnagyobb durranás.

Érintetlen és csodaszép.

Kell némi "előgyaloglás" (3 km oda, ugyanennyi vissza), de megéri.

Nincs beton, néha szűk a rés, de csodásak a képződmények.

Déután indul a túra, 15:00-kor.

1 fő esetén is indítják, minden nap!!!

Szép volt a Tohonya-szurdok is, láttuk a hucul ménest oda is és vissza is.

Egyik másik "paci" igen barátságos volt, de láttunk vágtatókat is.

 

Ami a túrát illeti.

Előtúraként váraztunk a Mátrában és Pétervására volt a "bázis".

Innen kora reggel indultunk, át a mesés Ó-Bükk völgyét kerülgetve, Aggtelekig meg se álltunk.

Itt reggeli, barlang, majd irány Jósvafő.

Már elnézést, de kerestem eleget a nyáron és kellett egy kis kényeztetés, szóval a Tengerszem szállóban foglaltunk szállást és a vendéglőt sem hagytuk ki. Van ízlése a helyieknek, ittuk a ház borát, mely történetesen szekszárdi rose. Beletrafáltunk.

Szállásfoglalás után most már busszal irány Aggtelek.

Egy nagyon kellemes kora délutáni séta Jósvafőig.

Végre köd- és esőmentes túra a karsztvidéken!

Nem siettünk, a lényeg az élvezet és a pihenés volt.

 

Másnap már egyedül indultam, korán.

Fel a dombra, majd rövid ereszkedés és már Jósvafőn voltam, a patakok összefolyásánál.

7:00-kor feltankolva indultam Jósvafőről, szurdok, töbrök, kellemes hullámvasutazás az egyre szebb erdőben, majd rövid pihenő Szelcepusztán.

Jó tempóban haladtam, bár nem volt szempont az idő.

A "kerülő" után jó volt a Nagy-oldalt bámulni a másik oldaláról. Ez a "domb" is szigorúan védett.

Rövid völgytúra, majd érkezett a régi út, innen már keményebben emelkedett és a nap is rátett egy lapáttal.

Megcsodáltam a fennsíkot Derenk előtt, majd bélyegzés, rövid elmélkedés, majd irány Szögliget.

K+ jel van a műúton, egész Szögligetig.

A PL jelnél kacérkodtam a vártúrával, de maradtam az eredeti tervnél, fontosabb volt elérni a déli buszt, a várat majd máskor.

Eseménytelen ereszkedés, álmélkodás, sör, busz, punnyadás.

 

A következő napon barlangásztunk, délelőtt a középtúra, délután a már említett barlang volt a program.

Közben 2 román kori templom (Zubogy, Ragály).

 

Szerdán már lógott az eső lába, mint később kiderült Bódvaszlas környékén volt eső az éjjel, de akkor már fel voltunk spannolva.

Kocsival mentünk Bódvaszilasra, innen a piroson fel, majd a kéken folytattam a túrát.

Kimaradt egy rövid szakasz, de a vártúrával majd bepótoljuk. A kilométer bőven összejött:o)

Sok-sok töbör között felkapaszkodtunk az erdészházig.

Igen szép lenyomatot sikerült produkálni.

Az eső nem okozott nagy problémát, tapadt az út, de sár nem volt.

Jó döntés volt befejezni a szakaszt.

Kellemes ereszkedés a hatalmas töbrök között, majd pecsét a postán, hideg kaja.

 

A rövid pihenő után irány Tornaszentjakab.

Kicsit csalódtam, messziről hangulatosabb volt (ld. Cserehát turistája), na és csak egy bélletes ajtó a román kori (ez is "csak úgy"), a többi barokk.

A domb, melyen a templom áll, messziról látszott.

Sajnos, eleredt az eső, minek következtében kimaradt Tornaszentandrás.

Van ok visszamenni!

 

Másnap, hazafelé kerültünk csöppet, megnéztük a pici templomot Abodon, belülről is.

A gyülekezet 8 fős, de a templom rendezett, takaros.

Ez volt tehát a 4 hónapot követő levezető/bevezető túra.

 

Végül egy személyes "hír".

Ismét dolgozom:o(

Már nem célfeladaton, és kizárólag csak munkaidőben, de kell még néhány regeneráló túra, hogy elindulhassak ismét egy teljesítménytúrán.

 

A jelszó a régi, OKT forever.

Vagdalthús Creative Commons License 2007.09.05 0 0 21272
De egy kreatív turista minden akadályt legyőz :-))
Előzmény: G(Dzsí) (21271)
G(Dzsí) Creative Commons License 2007.09.05 0 0 21271
Igen, a pecsételés nem túl egyszerű feladat így, hogy át kell dugni a drótkerítésen a füzetet...
Előzmény: hörpölin (21269)
László67 Creative Commons License 2007.09.04 0 0 21270

"Az Élet Gyöngyei át lett keresztelve Via Margaritarum-ra. A jelzések szempontjából érdemes tudni, hogy ahol együtt fut más jelzéssel, gyakran csak a fordulások, jelzésváltások vannak kijelezve."

Aha... Akkor ez az, amit Városlőd és Németbánya között láttam. Elképzelésem nem volt róla, hogy ez milyen jelzés lehet, akkor valami tanösvényre gondoltam...


 

Előzmény: padler (21251)
hörpölin Creative Commons License 2007.09.04 0 0 21269

OKT póló? Nem rossz ötlet! ;-))) De szigorúan önkéntes alapon. Én pl biztos, hogy nem hordanám, még akkor se, ha a kéket járnám...

De mi akkor nem kékeztünk, mi a piroson jöttünk Leányfaluból és mentünk tovább Pszlászlóra. A padokon úgy emléxem négyen ültünk, a többiek járkáltak a tisztáson.

 

Egyébként nem tetszik a Pap-réten a erdészház új kerítése, meg hogy mögötte van a stempli az oszlopon. Régebben valahogy otthonosabb volt az a hely a fakerítéssel.

Előzmény: G(Dzsí) (21266)
Zete Creative Commons License 2007.09.04 0 0 21268

Ő az :-) Ha ideje engedi, nyilván ír majd pár sort róla.

Előzmény: lükepék (21265)
emgergo Creative Commons License 2007.09.04 0 0 21267
Én anno fölmentem, fotóztam is. A Hegyes-tetői panoráma jobb, de elfogult vagyok ;-)
Előzmény: hörpölin (21260)
G(Dzsí) Creative Commons License 2007.09.04 0 0 21266
Nem csak 3-4-en ültetek az asztalnál? Lehet rendszeresíteni kellene, OKT felíratú túrapólót, vagy valamit? :)
Előzmény: hörpölin (21264)
lükepék Creative Commons License 2007.09.04 0 0 21265
Gyanús nekem az augusztus 27-i Gábor nevű biciklis teljesítő... :)
Előzmény: padler (21251)
hörpölin Creative Commons License 2007.09.04 0 0 21264
De igen. Most már emlékszem. :-)))) Mármint a szövegre. Mert amúgy a térképet nézegettem...
Előzmény: G(Dzsí) (21263)
G(Dzsí) Creative Commons License 2007.09.04 0 0 21263
Így van, egy kerékpáros csapat, mely másik fele éppen akkor ért oda, s kiálltottak nekik, hogy álljanak meg, ott vannak. Mi akkor értünk oda, majd mikor elmentünk a padok mellett, nem találtuk hirtelen, merre megy a kék, s éppen fogolódtunk. Az egyik asztaltól szóltak, hogy balra van a jelzés. Nem ti voltatok?
Előzmény: hörpölin (21262)
hörpölin Creative Commons License 2007.09.04 0 0 21262

De igen. Egy hétfős társaság voltunk. Előttünk az aszfaltút felé eső nagy fa alatt egy nagyobb kerékpáros csapat pihengetett.

Én viszont nem emlékszem rátok. :-((( Csak az időpontok egyezése miatt szóltam róla.

Előzmény: G(Dzsí) (21261)
G(Dzsí) Creative Commons License 2007.09.04 0 0 21261

Mi is akkor értünk oda. Nem az asztaloknál ültetek véletlenül?

Előzmény: hörpölin (21260)
hörpölin Creative Commons License 2007.09.04 0 0 21260

Azt hiszem, azt a nagy-villámi kilátót nem lett volna szabad kihagyni, még ha fizetni kell érte, akkor is. Szenzációs ugyanis onnan a panoráma!

Viszont a Pap-réten mi is ott voltunk úgy háromnegyed egy felé. Leányfaluból jövet pihentünk egyet ott, aztán leereszkedtünk a Pilisszentlászlóra.

Előzmény: emgergo (21256)
G(Dzsí) Creative Commons License 2007.09.04 0 0 21259
Hát ez az. Ezért lehetne oda tenni ugyanúgy egy OKT bélyegzőt, nem? Sokkal szebb lenne, mint egy MáV-os pecsét szerintem.
Előzmény: Vagdalthús (21258)
Vagdalthús Creative Commons License 2007.09.04 0 0 21258
A nagymarosi komp pénztárában már pecsételtem nem egyszer túrajelentésbe, sőt a Duna Menti 40 kerékpáros teljesítménytúrán eleve ott kell, viszont a lenyomat "Atlantis kft., Visegrád", s bár ebből tudják, hogy az a komp, viszont nem tartalmaz Nagymaros feliratot.
Előzmény: G(Dzsí) (21253)
G(Dzsí) Creative Commons License 2007.09.04 0 0 21257
Mindenesetre érdekes, olyyan, mintha a János kilátóban is fizetni kellene... pláne, mivel Visegrádnál még van nem kevés hely, ahonnan remek a panoráma. A vendégkönyvben van néhány olyan beírás, hogy feljöttek, de nem fizettek 300 Ft-ot.
Előzmény: emgergo (21256)
emgergo Creative Commons License 2007.09.04 0 0 21256
Nem, a Nagy-Villám tornya már három éve sem volt ingyenes.
Előzmény: G(Dzsí) (21253)
G(Dzsí) Creative Commons License 2007.09.04 0 0 21255
Én a mangalica és szürkemarha pörit váltogatom :) Fenomenális :)
Előzmény: emgergo (21254)
emgergo Creative Commons License 2007.09.04 0 0 21254
"Vonatra szálltunk, majd szinte azonnal le, mivel a kismarosi Patak vendéglőt nem szoktuk kihagyni, ha arra járunk."

Helyes! Múltkor valami isteni roston sült csirkét ettem, ami juhsajttal volt töltve.
Előzmény: G(Dzsí) (21253)
G(Dzsí) Creative Commons License 2007.09.04 0 0 21253

OKT Pilisszentlászló-Nagymaros

 

A busz a vasárnapi menetrend szerint ért be Piliszentlászlóra dél előtt, a központban leszállva anyával a kocsma felé vettük az irányt, épp Talmácsi veresenye ment a tévében. Bélyegző a pulton, tintapárna is van, pecsételtünk a füzetbe, ettünk-ittunk, majd nekivágtunk a kéknak. Kábé 5 métert haladtunk és megálltunk a szemben lévő cukrászdánál, s ettünk egy angol meggyest. A faluból kiérve egy bringás sporttárssal találkoztunk, épp jött le a kéken, majd a folyamataosan emelkedő úton egy gyalogos túratársat is megelőztünk. A Pap réti erdészház kerítésénél egy kutya fogadott minket, a bélyegző a kerítésen megtalálható, kicsit nehézkes azonban a pecsételés művelete, kevés a hely a drótkerítés miatt. De a lenyomat szintén kiváló, nem fémbélyegző. Itt sok kirándulót láttunk, főleg bringásokat. Innen tovább a kéken, kellems tempóban haladtunk, szedtük a szedret, élveztük a jó időt. A Moli pihenőnél megálltunk, majd a Borjúfőnél, ahol a panoráma továbbra is leírhatatlan. Itt egy kis 3 fős csoporttal találkozunk, egyikük egy kábé 80 feletti hölgy volt túrabottal felszerelkezve. Innen tovább haladva még szembejött 4 túrázó, majd kiértünk a bobpályához, ahol rengetegen voltak. Felmantünk a Nagy-Villámhoz, a toronyba való feljutáshoz 300 Ft-ot kértek. Volna, de inkább kihagytuk. Azt hittem, ez ingyenes, vagy ez csak nyári bevételforrás? A jegykiadó kislány kérésemre viszont egyből adta a bélyegzőt egy zsebkendős tasakból, párna nincs, viszont a sajátomból jól betintáztam. Lefelé lezúdultunk a vár mellől, spont elértük a kompot. A pénztárban a jegykiadó néni kérdés nélkül már tolta is elénk a bélyegzőt és a párnát, s elmondta, hogy nagyon sokan kérik tőle és pecsételnek, azt mondta, egyre többen. Átkompoztunk Nagymarosra, s pecsételtettünk a Máv pénztárban, ahol külön kérésem ellenére rápecsételt a jegykiadó az egyszer már meglévő pecsétemre, hiába mondtam, hogy mellé legyen kedves. Nem tudom, nem lenne e jobb valami más megoldás Nagymaroson? Mondjuk ott is a komp pénztár? Vagy egy fán pl a templomnál egy OKT bélyegző? Vonatra szálltunk, majd szinte azonnal le, mivel a kismarosi Patak vendéglőt nem szoktuk kihagyni, ha arra járunk. Most is remek ételeket ettünk - mangalicapörkölt, fokhagymás kacsa, sör - , s az öt órás zónázót elérve értünk vissza Pestre. Összegezve, remek időnk volt, szép helyeken jártunk, remek kilátásokkal, bélyegzők mindenhol rendben.

emgergo Creative Commons License 2007.09.04 0 0 21252
OKT és BVT infók frissítve, linket az OKT Nagymaros-Nógrád szakaszára utánaraktam: http://freeplone2.openia.com/borzsony/turamozgalmak
padler Creative Commons License 2007.09.03 0 0 21251
Az Élet Gyöngyei át lett keresztelve Via Margaritarum-ra. A jelzések szempontjából érdemes tudni, hogy ahol együtt fut más jelzéssel, gyakran csak a fordulások, jelzésváltások vannak kijelezve.
Az Élet Gyöngyei
Előzmény: galendil (21249)
emgergo Creative Commons License 2007.09.03 0 0 21250
Ez az Élet Gyöngyei (jól emlékszem?) országos zarándokútnak a jelzése. Amerre az olvasó középső szeme fordl (kereszteződésekben), arra kell menni.
Előzmény: galendil (21249)
galendil Creative Commons License 2007.09.03 0 0 21249

A Cserhátban szinte végig, a kék melett, az alábbi sárga pöttyös jel is fel volt feste.

Ez milyen mozgalomhoz kapcsolódik?

padler Creative Commons License 2007.09.03 0 0 21248
Májusban is ott volt még, bár az x-ek nem voltak a legegyértelműbbek.
Előzmény: László67 (21245)
emgergo Creative Commons License 2007.09.03 0 0 21247
2006 nyarán mi se találtunk táblát Drégelyvárnál, gondolom azóta került ki.
emgergo Creative Commons License 2007.09.03 0 0 21246
Danke!
Előzmény: MacGy (21244)
László67 Creative Commons License 2007.09.03 0 0 21245

"Drégelyvárat a Szondin nem sikerült megtalálnunk"

 

A "Börzsönyi várak" kódja ott van a kép közepén látható rúdon.

(Tavaly decemberi a kép...)

 

 

Előzmény: MacGy (21244)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!