OKT (Aggtelek - Bódvaszilas)
A másik véglet.
Azt hiszem, ha akartam volna, akkor sem tudtam volna a teljes távot egyben teljesíteni, de ami a lényeg, begyűjtöttem a pecséteket.
Aggtelek
Jósvafő
Derenk
Szabó-Pallag eh.
Bódvaszilas
Harmadik nekifutásra végre sikerült néhány barlangot is megnézni.
Aggtelek
Vörös-tó - Jósvafő (középtúra)
Vass Imre
Ez utóbbo a legnagyobb durranás.
Érintetlen és csodaszép.
Kell némi "előgyaloglás" (3 km oda, ugyanennyi vissza), de megéri.
Nincs beton, néha szűk a rés, de csodásak a képződmények.
Déután indul a túra, 15:00-kor.
1 fő esetén is indítják, minden nap!!!
Szép volt a Tohonya-szurdok is, láttuk a hucul ménest oda is és vissza is.
Egyik másik "paci" igen barátságos volt, de láttunk vágtatókat is.
Ami a túrát illeti.
Előtúraként váraztunk a Mátrában és Pétervására volt a "bázis".
Innen kora reggel indultunk, át a mesés Ó-Bükk völgyét kerülgetve, Aggtelekig meg se álltunk.
Itt reggeli, barlang, majd irány Jósvafő.
Már elnézést, de kerestem eleget a nyáron és kellett egy kis kényeztetés, szóval a Tengerszem szállóban foglaltunk szállást és a vendéglőt sem hagytuk ki. Van ízlése a helyieknek, ittuk a ház borát, mely történetesen szekszárdi rose. Beletrafáltunk.
Szállásfoglalás után most már busszal irány Aggtelek.
Egy nagyon kellemes kora délutáni séta Jósvafőig.
Végre köd- és esőmentes túra a karsztvidéken!
Nem siettünk, a lényeg az élvezet és a pihenés volt.
Másnap már egyedül indultam, korán.
Fel a dombra, majd rövid ereszkedés és már Jósvafőn voltam, a patakok összefolyásánál.
7:00-kor feltankolva indultam Jósvafőről, szurdok, töbrök, kellemes hullámvasutazás az egyre szebb erdőben, majd rövid pihenő Szelcepusztán.
Jó tempóban haladtam, bár nem volt szempont az idő.
A "kerülő" után jó volt a Nagy-oldalt bámulni a másik oldaláról. Ez a "domb" is szigorúan védett.
Rövid völgytúra, majd érkezett a régi út, innen már keményebben emelkedett és a nap is rátett egy lapáttal.
Megcsodáltam a fennsíkot Derenk előtt, majd bélyegzés, rövid elmélkedés, majd irány Szögliget.
K+ jel van a műúton, egész Szögligetig.
A PL jelnél kacérkodtam a vártúrával, de maradtam az eredeti tervnél, fontosabb volt elérni a déli buszt, a várat majd máskor.
Eseménytelen ereszkedés, álmélkodás, sör, busz, punnyadás.
A következő napon barlangásztunk, délelőtt a középtúra, délután a már említett barlang volt a program.
Közben 2 román kori templom (Zubogy, Ragály).
Szerdán már lógott az eső lába, mint később kiderült Bódvaszlas környékén volt eső az éjjel, de akkor már fel voltunk spannolva.
Kocsival mentünk Bódvaszilasra, innen a piroson fel, majd a kéken folytattam a túrát.
Kimaradt egy rövid szakasz, de a vártúrával majd bepótoljuk. A kilométer bőven összejött:o)
Sok-sok töbör között felkapaszkodtunk az erdészházig.
Igen szép lenyomatot sikerült produkálni.
Az eső nem okozott nagy problémát, tapadt az út, de sár nem volt.
Jó döntés volt befejezni a szakaszt.
Kellemes ereszkedés a hatalmas töbrök között, majd pecsét a postán, hideg kaja.
A rövid pihenő után irány Tornaszentjakab.
Kicsit csalódtam, messziről hangulatosabb volt (ld. Cserehát turistája), na és csak egy bélletes ajtó a román kori (ez is "csak úgy"), a többi barokk.
A domb, melyen a templom áll, messziról látszott.
Sajnos, eleredt az eső, minek következtében kimaradt Tornaszentandrás.
Van ok visszamenni!
Másnap, hazafelé kerültünk csöppet, megnéztük a pici templomot Abodon, belülről is.
A gyülekezet 8 fős, de a templom rendezett, takaros.
Ez volt tehát a 4 hónapot követő levezető/bevezető túra.
Végül egy személyes "hír".
Ismét dolgozom:o(
Már nem célfeladaton, és kizárólag csak munkaidőben, de kell még néhány regeneráló túra, hogy elindulhassak ismét egy teljesítménytúrán.
A jelszó a régi, OKT forever.