Keresés

Részletes keresés

kingoftailor Creative Commons License 2013.03.15 0 0 49852

15 évig vas és fémszerkezet lakatosként dolgoztam. Elég jól tudok hegeszteni. Amúgy sem biztos hogy SK fogom csinálni a rendszert, vagy nem az egészet. Lehet, hogy így is kölcsönzök, ha van itt a kölcsönzőnél. Meglátom milyen árajánlatot kapok majd a szerelőtől.

Mindettől függetlenül megtervezem a rendszert a többiek segítségével, aztán majd a fűtésszerelő kezébe nyomom. Így a hibás rendszer eséje kissebb. A szerelés még képlékeny.

Előzmény: Gogol69 (49850)
Gogol69 Creative Commons License 2013.03.15 0 0 49851

Az idéző jel lemaradt ,,hegyesztek" + :-)).

Előzmény: Gogol69 (49850)
Gogol69 Creative Commons License 2013.03.15 0 0 49850

Szia !

Nekem sincsen metszőm .

 Az utolsó alkalommal viszont megfogadtam , hogy legközelebb inkább megint kikölcsönzök 1-et.

 Olcsóbb is + elég sokat szívtam mire, sehol sem csöpögött. :-((

 Ugyan is sajnos aparátom sincs .(Tehát egy inverteres hegesztőt használtam )

 Persze nekem a hegesztés annyira nem megy + naon ritkán hegyesztek. (Évente kb. 1-2)

 Gondold át neked mi áll kézre.

 

Előzmény: kingoftailor (49843)
WendelkeS Creative Commons License 2013.03.15 0 0 49849

"Nem támogatom a fűtésszerelést sem saját kivitelezésben!"

 

Alapvetően egyetértenék veled, de kettő dolgot azért megemlítenék.

 

1. Akinek van némi műszaki vénája, esetleg még végzettsége is, némi tanulás árán azt hiszem, hogy jól és biztonságosan meg tudja otthon építeni a rendszerét.

 

2. Ha nem lenne annyi kókler, aki magát fűtésszerelőnek hívja, - roszabb esetben ez is a végzettsége -, miközben azt sem tudja, hogy mi az a puffer, meg a VTC VTA stb.(És itt most természetesen nem Rád gondolok)

 

Amikor megkérdeztem egy, szerintem egyébként jó viz-gáz-fűtés szerelőt a pufferről, azt kérdezte, hogy minek az. Amikor kész lett az enyém, megmutattam neki és úgy tűnt, hogy most sikerült neki újat mutatni.

 

A kazánomat ahol vettem, tettem egy látogatást a kazángyártó cégnél, beszélgettünk erről, arról, ahol is mondtam, hogy pufferre fogom kötni a kazánt. Válasz: minek a puffer, az hülyeség....

 

Viszont rá egy évre már elkezdték forgalmazni a puffereket is:-)

Előzmény: gmkiev (49845)
WendelkeS Creative Commons License 2013.03.15 0 0 49848

Egyet értek veled maximálisan, én is ugyezt írtam volna. Viszont neked akkor lehet, hogy még új volt a menetmetsződ:) Az enyém már erősen használt kivitelű.:)

Előzmény: Amperszag (49846)
aratóbab Creative Commons License 2013.03.15 0 0 49847

Kösz a jó tanácsot! Igazából a kazánt és a puffert kell összekötni és bekötni a rendszerbe. Volt vegyes csak a zárt rendszer végett, ki kellett dobni. Pár helyen érdeklődtem a kazán iránt és rákérdeztem a beszerelésre, sokaltam a 100ezer forintot.

Előzmény: gmkiev (49845)
Amperszag Creative Commons License 2013.03.15 0 0 49846

A kazán-puffer kör nálam végig 5/4"-os és bizony kellet néhány menetet is vágni, de az még nem az a méret ami közben átgondolja az ember, hogy tulajdonképpen kell-e nekem ez a variálás :)  A 2"-os az már igen, abba bele kell kapaszkodni rendesen.

Nekem sem volt nagy kedvem a menetmetszéshez, de azt még mindig jobban meg tudtam oldani magam mint a hegesztést.

Megmondom őszintén nagyobb bizodalmam van a jól bekócolt, faggyúzott 5-6 menetet fogó kötések iránt mint a forrasztott rézcső kötések iránt. 

Előzmény: WendelkeS (49836)
gmkiev Creative Commons License 2013.03.15 0 0 49845

Tudod mióta egy műtétet sem végezhettem magamon, pedig ambícionáltam a dolgot.

Nem támogatom a fűtésszerelést sem saját kivitelezésben!

De nem javítok, Tv.-t rádiót autót és nem építek házat.

Nem azért írtam hogy megharagudj, csak elgondolkodtatásnak.

Előzmény: aratóbab (49844)
aratóbab Creative Commons License 2013.03.15 0 0 49844

Gondolod van nekem gépészem? Magam akarom megoldani. 

Előzmény: gmkiev (49841)
kingoftailor Creative Commons License 2013.03.15 0 0 49843

Nincs menetmetszőm. Az előző fűtésszerelő se vagdosta a menetet, hanem menetvéget hegesztett a csövekre.

Előzmény: Dolmar__fan (49835)
kingoftailor Creative Commons License 2013.03.15 0 0 49842

Tudom, hogy van KB hollanderes golyóscsap, de az nem illeszkedik a pufferhez, ahogy mások jelezték. 

Ha a hollander a puffer felé van, akkor a csap elveszti a funkcióját. Ha kifelé, akkor plusz csavarzat kell a bal oldalon, hogy a csap hollander külső menetét csatlakoztatni lehessen a cső végén lévő menethez.

 

Előzmény: Dolmar__fan (49834)
gmkiev Creative Commons License 2013.03.15 0 0 49841

No, ettől egyszerűbb kötés nincs is! Itt legalább egyszázszor került szóba. De a gépészed is ismerheti. Ha vacillál, akkor keress olyat aki magabiztos a dologban. No ettől még elbaltázhatja, akkor nyomd az orra alá a "szakszeres" rajzot. :)

Előzmény: aratóbab (49840)
aratóbab Creative Commons License 2013.03.15 0 0 49840

Azt hogy oldod meg hogy először a lakás felé fűtök ha az nem kér akkor a pufferba, amikor még hideg a puffer. 

Előzmény: 42tibcsi (49839)
42tibcsi Creative Commons License 2013.03.15 0 0 49839

Működik ez egy egyszerű termo karos (láncos) huzat szabályzó vall is, nálam egy hétig úgy ment. A Laddomat keringetőjét meg egy kapcsolóval indítottam. Csak nekem meg volt ill. megmaradt a régi kazánomról a rexik. (meg az elektronika egy része)

Most viszont így nem kíván felügyeletet, biztonságos, ha túlmelegedne megszólal a sziréna, meg fent a nappaliban a csipi, de van még egy extra ha le csőken a fűst hőfoka 110°ra a csipi jelzi, így ha szükséges még utána tudok rakni a kazánra mert még nem aludt ki, fent is van info a pufferok töltött ségéről. Nem kell le fel futkosnom tudod egy bizonyos kor után az ember el kényelmesedik.

Előzmény: aratóbab (49838)
aratóbab Creative Commons License 2013.03.15 0 0 49838

Igen, olvastam a fórumon a hózzászolásaidat tudtam az ajtókról. Én a szabályzástól tartok így olvasva kínai (rexi + sestos) azt se tudom mik ezek. De majd belejővök, remélem. Bekötés szerinted jó lessz így , csak nekem zárt rendszerem van.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: 42tibcsi (49837)
42tibcsi Creative Commons License 2013.03.15 0 0 49837

 

Bár jeleztem a gyártónak ezt az ajtó problémát, kérdés reagálnak e. Valaki említtette , hogy ipari tanuló szerűen hegesztették én örülnék ha így tudnák hegeszteni. (persze védőgázossal biztos könnyebb). Az ajtók vízszintes részeinél az a gond, hogy le köszörülték a varratott és így el gyengült. Régebben fikáztam a Hajdut, hogy bádog ból van az ajtaja igen ám de mögötte jó vastag hőálló beton van amire a bádog rá van dolgozva így az nem vetemedik. A B-teel nél 4mm lemezből van a belső rész valószínű vékonyabb de ha közte gyárilag lenne beton v. samott biztos merevebb lenne. Lehet, hogy a beton szilárdabb főleg ha nem három részből van hanem egyben majd a gyakorlat el dönti. A zsanér megoldásra ezt javasoltam, bár én csak a csapszeget alul oda heftőltem,úgy sem lötyög.

   Az eredeti

 A megegoldás

 

Előzmény: aratóbab (49832)
WendelkeS Creative Commons License 2013.03.15 0 0 49836

Én is úgy vágtam a  menetet, kézzel:) Az 5/4"-os csővel megszenvedtem, pedig nem vagyok nyámnyila gyerek. A 6/4"-os nem semmi lenne kézzel, bár edzésnek nem rossz:)

Előzmény: Dolmar__fan (49835)
Dolmar__fan Creative Commons License 2013.03.15 0 0 49835

Menetet vágni nem akarsz, vagy nem tudsz?

(mármint nincs menetmetsződ?)

A hegesztéseknek sem lesz egyszerű a nyomáspróbája.

Előzmény: Dolmar__fan (49834)
Dolmar__fan Creative Commons License 2013.03.15 0 0 49834

Tegnap leírtam miért kell ennyi idomot használni?

Van K-B hollanderes golyós csap 6/4-ben is.(puffer bekötés)  alul- fölül

Előzmény: kingoftailor (49833)
kingoftailor Creative Commons License 2013.03.15 0 0 49833

Na, frissítettem is a rajzon a bojler bekötést. Kevesebb lett az alkatrész és a kémény kiugrás is meg van oldva így.

Köszönöm az ötleteket.

Előzmény: kingoftailor (49828)
aratóbab Creative Commons License 2013.03.15 0 0 49832

Szia tibcsi!

 

Gratulálok, nagyon frappáns lett ha nem haragszol majd koppintom az ötletedet. A nagy kazán agyalásnak egy B-steel 28Kw  lett a vége.

Előzmény: 42tibcsi (49831)
42tibcsi Creative Commons License 2013.03.15 0 0 49831

Össze jött a tuning a B-steelnél, most tökéletesen zárnak az ajtók, nincs fűst szag.

Ajtók ként ez a 3 db 2cm vastag samott lapot sikerült jól felragasztanom + alul megfogattam kis fém lapokkal. Így nem vetemednek.

Most egy rakattal (30kg) sikerült felfűtenem a két puffert és ment a fűtésre és a HMV re is, ezt a Lignoval nem tudtam elérni. A fűst az végig 170°alatt van tehát valahol ez biztos hasznosul de nem akarom most már ezt számszerűsíteni mert csak kételyeket ébresztenék másokban.

Tehát nem bántam meg a cserét, ha ezt az ajtós problémát megoldaná a gyártó nyugodtan  ajánlanám másoknak is.

 Eredeti

Át alakitott

Törölt nick Creative Commons License 2013.03.15 0 0 49830

Semmi. Amikor megy a keringető, ami 65 C-nál indul, fűtődik a boiler a tápvíz hőfokán, ha leáll, meg nem. Olyan 50-56 C-ra a külső hőmérő szerint. A kialakított vízzsák álló szivattyúnál  megakadályozza a visszahűlését. Kb 1-2 óra alatt fűtődik fel 25>50 C-ra, a visszatérőn levő csappal lehet csökkenteni a rá jutó szivattyúteljesítményt.

Előzmény: kingoftailor (49826)
Törölt nick Creative Commons License 2013.03.15 0 0 49829

Jóvanna... Mindig elhatározom, hogy rendes csőbilincsek, meg távtartók, de ami már működik, az nem kér enni, majd, ha nyugdíjas leszek, ráérek szépészkedni.

Előzmény: gmkiev (49824)
kingoftailor Creative Commons License 2013.03.15 0 0 49828

Át is alakítom 5 rétegű csövezésre a rajzot. Nem is értem miért nem ez jutott eszembe előbb. :-(

Előzmény: WendelkeS (49827)
WendelkeS Creative Commons License 2013.03.15 0 0 49827

Én így csináltam meg, a pufferből fűtöm, úgy hogy hidrováltós a bekötés.

 

 

A szürke csövek 5 rétegű műanyag csövek, csak szigetelve vannak. A bejövő hideg víznél látható szigetelés nélkül.

kingoftailor Creative Commons License 2013.03.15 0 0 49826

Akkor mi szabályozza a bojler hőfokát?

Valószínűleg én is 5 rétegű csővel fogom bekötni a bojlert, mert azt lehet tekergetni és sokkal olcsóbban jön ki, mint vascsővel.

A gázkazán most be van kötve a bojler elé ötrétegű csővel és semmi probléma nincs vele. Úgysem fogom 95 fokos vízzel fűteni a bojlert.

Előzmény: Törölt nick (49822)
Törölt nick Creative Commons License 2013.03.15 0 0 49825

kaposvár melletti faluban , nálunk is a szomszédban kb 1.5 méter van a pajta mellett .

nálam ,,csak,, 50-60 cm voltak ,de már kiástam  . a helyzet nálunk is olyan ,hogy én még hazaértem

tegnap ,de utánam 1 órával már nem bírtak lemenni a belső faluba akkora hófal ,hogy hómaró kellene !

ami a gond ,hogy még mindig orkánerejű a szél , épp ,ost voltam fent a padláson mivel sajna nincs lefóliázva

hááát mit mondjak 6-8 vödör havat szórtam ki a tetőre (felemeltem 4 cserepet ) a fürdő sarkában +

sikeresen leáztunk . 24 éve lakom a házban ilyen még nem volt ! ez van, ez is csak elmúlik egyszer  persze

a nyáron festettünk mindenhol, mondanom se kell !

Előzmény: WendelkeS (49823)
gmkiev Creative Commons License 2013.03.15 0 0 49824

Nagyon szép!

Előzmény: Törölt nick (49822)
WendelkeS Creative Commons License 2013.03.15 0 0 49823

Te merre vagy Somogyban? Én a 65-s út mellett, Siófok alatt, nem kicsit durva a helyzet.:( Az utca végén 2.5 m-s hófalat emelt a szél.

Előzmény: Törölt nick (49818)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!