Keresés

Részletes keresés

Neil_ Creative Commons License 2015.03.03 0 0 11808

Szia,

 

Háát már elég rosszul kezdődik.A xilox használt?

A lábfej is rosszul hangzott.

Most hogy vagy?

Szia





Előzmény: Törölt nick (11802)
Neil_ Creative Commons License 2015.03.03 0 0 11807

szia,


Írtam neki emailt remélem a legjobbakat,próbálom üldözni,ez hátha alapon.
Addig túl kell élni.

Előzmény: Törölt nick (11799)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.03 0 0 11806
Bocsi, de annyi nyavajánk van, néha nem tudom megjegyezni:(
Előzmény: 1323333 (11805)
1323333 Creative Commons License 2015.03.03 0 0 11805

igen, de úgy látszik ez is "sérülhetett+ , meret jót tesz, és ugye én volt hogy nem tudtam sarkon járni...köszi a dokiról az infot

Előzmény: Törölt nick (11800)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.03 0 0 11804
A nyakamtól a hátam és a lapockám fáj, a hátfájás tényleg pokoli tud lenni. Bár a nyakam is fájt már úgy, hogy a falat kapartam.
A lapockáról nem is beszélve. De a primet a hát viszi :(
Az ágyéki szakaszom nem vészes a fájdalom szempontjából.

Azt hiszem a gerinc szisztemás.Nem véletlen hasonlítja kígyóhoz a gerincet az ayurvéda, mondván: "Ha meghúzod a farkát, felssziszen a feje".

Üdv.
Előzmény: similis (11803)
similis Creative Commons License 2015.03.02 0 0 11803

Igazából nekem a nyakamat is kezelte + mér a hátamat is, mert régebben az is fájt sokat, sokszor se feküdni se ülni se állni nem tudtam, rosszabb mint a nyak meg lumbális fájdalom együttvéve :(

De amiatt külön nem mentem, csak ha épp nagyon rossz volt, oda is kaptam pár szúrást :)

 

Az ár az ugyanannyi persze, nem szúrásonként. Bár mondom kb 2 éve voltam azt hiszem utoljára...

Előzmény: Törölt nick (11801)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.02 0 0 11802
Neil!


Egymást követöen kétszer sérültem

Elöször, egy rosszul sikerült lótusz üléssel meghúztam a szalagot,folyadékgyülem volt a térdemben. Nem tudtam behajlítani. Kaptam rá xiloxot. Ma már nincs gond a behajlítással.

Másodszor beleléltem egy gödörbe. A szemem elött feketedett meg a lábfejem és püffedt a duplájára. Részleges szalagszakadást állapított meg a doki. Ennek ellenére másnap nem volt semmi bajom.Csak ronda volt.

A térdem sokkal kisebb sérülést szenvedett mint a bokám, és még mindig szúr. Pedig már majd egy év eltelt.

Üdv.
Előzmény: Neil_ (11793)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.02 0 0 11801
Szia!

Igen, a fájdalom szempontjából valóban a szúrások száma a lényeges.
Arra gondoltam, hogy anyagi szempontból nem annyira a szűrások száma , hanem az injekcó száma a meghatározó.
Mert gondolom, az árat nem a szúrások számához kötik.


Irtad, hogy a nyakad is kezelte a dr.nö.
Gondolom a nyakadtól neked is fájt vagy a vállad, vagy a lapockád.....Ezeket is injekciózza? Vagy csak a nyakat, mint a fájdalom forrását?
Mert úgye nem mindegy hány szúrást kell elviselni :-(


Üdv.



Előzmény: similis (11788)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.02 0 0 11800
Szia!

Nagyon örülök, hogy jobban vagy. Akkor folytasd, amit csinálsz.


Én úgy tudom a peroneus izom a lábszár külső oldalán van és a lábfejet mozgatja, de lehet, hogy tévedek,majd utána nézek :)

Ormos dokinál iszonyú sokan vannak pont olyan a helyzet, ahogyan azt Similis is leírta .
Hiába van időpontod, órákat kell várni :(

Üdv.


Előzmény: 1323333 (11792)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.02 0 0 11799
Szia! Térdben nagyon otthon van dr.Hangodi Láazló az Uzsokiban. Személyesen nem ismerem, de olvastam róla. Pont arról, hogy milyen térdműtétet végez. Sajnos nem mindegyik eljárást finanszírozza az OEP:( Akit személyesen ismerek, az dr.Perlaky Tamás az ortopéd klinikáról. A nyakammal voltam nála, késöbb láttam a klinika honlapján,hogy valojában a térd a specialitása. Azét mentem hozzá, mert kb.nyolc éve megoperálta a lábfejem valgus miatt és az nagyon jól sikerült. Nem utolsó sorban, mint ember is remek. Az ágyéki szakaszon lévő gondjaidra megoldás lehet a prolo, gondolok itt a lelapult porckorckorongra és a szalagra. Kiváncsi leszek, mit mond majd a Doktornö. Üdv.
Előzmény: Neil_ (11798)
Neil_ Creative Commons License 2015.03.02 0 0 11798

Szia,

 

Figyelmetlen voltam,te már sokat kérdeztél a prolóterápiátról nem olvastam el.

 

Több mint egy hónap múlva  lesz az első találkozás  a doktornővel,mit  kellene csinálni ezt csak ráírták a papíromra,hogy valójában mit csinál a doktornő azt nem tudom.

Érdekessége a doktornőnek,hogy maga is szenved gerinsérvvel.

 

"- Testi fájdalma volt Önnek?-kérdezték a doktornőt

- Nyaki és ágyéki sérvemet Rácz Gábor kezelte, Stogicza Ági meg szalagerősítést végzett."

 

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (11789)
Neil_ Creative Commons License 2015.03.02 0 0 11797

Szia,

 

Izgalmas,majd én is megyek a doktornőhöz,aggódom a blokkád miatt.

Kapok-e proloterápiát azt sem tudom.

Köszi :)

Előzmény: Törölt nick (11787)
Neil_ Creative Commons License 2015.03.02 0 0 11796

Szia

 

Mit jelent a „piriformis” kifejezés?

A piriformis egy izom neve 

Itt mregtalálod,olvashatsz róla

http://physioinfo.hu/betegsegek-serulesek/csipo/piriformis-szindroma

 

gerinces.blog.hu/2014/05/15 /ego_combfajdalom

 

Az égető érzést a comban én is érzem.

 

 

 

Előzmény: Gyuszimók (11746)
Neil_ Creative Commons License 2015.03.02 0 0 11795

Szia,

 

Külön térhajlatra kis labdával van a torna

 

Valami hasonlót csináltatnak

https://www.youtube.com/watch?v=hR0zb83h8Cg&list=PL4TqjY577NSPM9ig4z12oIym9WdN24A_L

 

https://www.youtube.com/watch?v=dKsl-8IB2J8

Előzmény: Törölt nick (11603)
Neil_ Creative Commons License 2015.03.02 0 0 11794

Szia Gyuszimok,

 

Gyerekorvosként találkoztam vele,ő volt az első olyan  lelkiismeretes orvos,aki átnézte az összes leletet.

Azt vettem észre,hogy magas beosztású orvosokkal dolgozik együtt és kiakarja deríteni mi a baj,-ezért ajánlottam figyelmedbe,hátha ő maga tud segíteni vagy tud olyan orvost ahogyan szokta is tovább küld ahhoz,akinek ez a speciális területe pl:alcsoport vizsgálat a vérből.

Remélem lesznek ötletei.

Azt nem tudom,hogy szokott-e e-mailre válaszolni,de meg is próbálhatod felhívni,csak bizakodni tudok veled,hogy tud segíteni.

Szia

 

Egy ötlet volt,hátha,de nagy tudású orvos.

 

Előzmény: Gyuszimók (11791)
Neil_ Creative Commons License 2015.03.02 0 0 11793

Sziasztok,

 

Volt kérdés felém,hogy pontosan mi a problémám.

A sérülésem balesetből származik.

 

 

Az akkori diagnózis a szárkapocscsont nyaka ( az vékonyka kis csont a sípcsont mellett ) megnyaklott-kérdeztem a dokit,hogy ez mit jelent eltört?  -Azt mondta igen és rugalmas pólyát rakott rá és kidobott.

 

Majd a radiológia átírta a diagnózist zúzódásra,bár aki megnézte a rtg-t látszik,hogy valóban elcsúszott a csont,ez nem tudom milyen problémákat okozhat,ha nem látták el kellőképpen.

Akkor is mondtam zsibbadnak a lábaim és fáj a hátam,derekam.

 

Végre több hónap után jöttek az MR-ek melyek sorra bebizonyították,hogy nem hiába panaszkodom.

 

Térd MR
-A térdizületben nagy mennyiségű folyadék gyülem alakult ki.
Az elülső keresztszalag mentén is kifejezett folyadék gyülem figyelhető meg.
A popliteus ín mellett mérsékelt fokú folyadék gyülem észlelhető.
Kifejeztten térd izületi synovitis
Mediális meniscus hátsó szarvának részleges szakadása.
Másodlagos térizületi arthrosis.

 

Dopper

Azóta megspékelve lett a történet egy cysztával a térdhajlatban és kimutatta a dopper vizsgálat,hogy elnyomja az ereket,ezért ezen az  oldalon a kezeimben nem jó a vérkeringés

 

A gerinc
A peremszélek enyhén megnyúltak. Az LIV-V és az LV-SI porckorong dehydralt.
Az LIV-V discus szélek alappak körkörösen enyhén meghaladja a csigolyatest peremét,az előboltosuló porckoronga jobb oldali L4 gyököt jelentősen comprimálja.
A LV-SI szinten bal oldali latero-foraminalis enyhe discus protrusio látható gyöki érintettség nélkül.
Az alsó segmentumokban enyhe kisizületi degeneratív jelenségek láthatóak.

Protruscio disci intervertebralis LIV-V,LV-SI

Interspinosus ligamnentumok kifejezetten atrophiasak (azaz sorvadnak )-ez lett azóta még és a gerincem is romlott.

Járok tornára,kezelésekre.

 

EEG

Idegpálya mozgás ahol kellene lennie nem volt kimutatható.

 

Panaszok amelyeket okoznak

Azt érzem behajlításnál fáj a térdem a másik térdem meg majdnem minden kinyújtás behajlításnál kattog,azzal nem is foglalkoznak és az is fáj,bele-bele nyilal néha álláskor is és ha behajlítom az is fáj kicsit.

Még mindig ott a folyadék gyülem mindenhol. a térdemben.

Az egész lábam leszakad és a alsó lábszáron gyakran az az érzésem,hogy törik a csontot.
A papírjaimon az van írva-röhejes módon -kiegyensúlyozott járás,sántítani szoktam,mert kímélem és fáj.

Kész röhej és nincs is bedagadva a lábam.

 

 

Azóta megspékelve lett a történet egy cysztával a térdhajlatban és kimutatta a dopper vizsgálat,hogy elnyomja az ereket,ezért ezen az oldalon a kezeimben nem jó a vérkeringés.A két oldal nem egyforma.

Sokat van migrénes fejfájásom és sok gyógyszert szedek fájdalomcsillapítókat,újabban a diclofenák AL ampullát is iszom.

 

Voltam több térdesnél is,de azt mondta TA is,hogy több sebből vérzek,nem tudja eldönteni,hogy mit kezdjen velem.
Volt olyan térdes aki egyszer megműtött volna,aztán visszakozott,szerinte a gerincem a felelős és azzal kellene kezdeni valamit.
A gerinces szerint meg a térddel is kellene kezdeni valamit.
Nos én nem vagyok orvos és honnan tudhatnám,hogy akkor most ez az egész hogy is van.
Sajnos nincs pénzem magándokira ezért csak kallódok a rendszerbe.
Balesetből származó sérüléseket lesöpörnek az asztalról.
Menjek xy-hoz,hogy egy kézben legyen a történet,aki újabb xy-hoz küld.

 

Azt érzem,hogy újabban már egy telefont sem tudok tartani hosszasan a kezeimben,mert azok is fájnak válltól végig.

Elterjedhetett a gyulladás a szervezetemben? Miért lett ilyen rossza az állapotom?

Állni,menni azaz létezni fáj és nem nagyon bírom,de már a fekvésnél is érzem a fájdalmat.

 

Ki mit érez gerincsérvnél?

Összefügg a térd és gerinc?

A térd több év alatt mennyit romolhatott? Térd műtéthez valami nagyon jól értő doki kell,mert nem szeretnék protézist semmiképpen.

 

Ötletek merre menjek tovább.Orvos ajánlások?

Sajnos orvos fóbiám lett azóta,legszívesebben már feladnám.

Köszönöm as hozzászólásokat,segítségeket.

 

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (11693)
1323333 Creative Commons License 2015.03.02 0 0 11792

Kepzeld brigi! Honapok ota,nem volt olyan jo a labam,derekam mint ma:)a hetvegen nekialltam a peroneus  altal beidegzett reszre nyujtani,mondom hatha azeet feszes a vadlim stb,most vagy ez jött be vagy a deneverpad most hat,3 hete hasznalom,remelem igy marad,vagy jobb lesz,vagy a statikam kezd helyre allni,pedig mar elgondolkodtam Ormos dokin,nehez bekerülni? apr,13-14 megyunk a velencei tohoz ,onnan nincs messze...

Gyuszimók Creative Commons License 2015.03.02 0 0 11791

Már nagyon várom a válaszát. Téged kezelt ?

Előzmény: Neil_ (11783)
similis Creative Commons License 2015.03.02 0 0 11790

Azt hogy mi alapján ítéli meg, hogy kapj prolot vagy sem, nem tudom, én a katéteres hegoldás miatt mentem első konzultációra kicsit több mint 4 éve, és erről a terápiáról akkor hallottam először.

Nekem a Péterffyben csinálták a katétert is és a prolot is.

Az hogy hogy zajlik, látszik a lejjebb linkelt videón, sokkal többet nincs mit róla mondani.

Az hogy hányszor voltam és mit éreztem is sztem 1-2 oldallal ezelőtt megtalálod.

Valóban felületesen ismerve kimértnek és katonásnak tűnhet, de belül nem olyan, a legelhivatottabb orvos akit ismertem valaha is, és egyébként tud kedves is lenni ha épp van ideje és kettesben van az emberrel. 

Engem l5-s1 sérvvel műtöttek, ha 2010 június-tól keresgélsz elég sokat voltam itt akkoriban, a többit visszakeresheted.

 

Sajnos erről a blokádról nem hallottam a műtét előtt, és egyébként az infúziós kezelést sem igen ajánlotta fel senki, vagy gyógytornát mondtak, vagy ha olyan helyre mentem műtétet. Pedig sztem nem hülyeség, de sajnos nem tudtam hogy van ilyen. Egyébként nekem ez a blokád érdekes, mert aztán később a drnőtől 1x kaptam, meg a katéterezésnél is kellett volna zsibbadást érezni és nekem egyiknél se volt.

 

Szerencsére most nemigen fáj már, de ez beletelt vagy 5 évembe, és ki tudja meddig tart :S Hozzáfűzném hogy gyógytornát is vagy egy éve nem csináltam, előtte is csak ha épp elkezdett fájogatni 2-3 hétig.

 

 

Előzmény: Neil_ (11784)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.02 0 0 11789
Neil!

Mikor kezdik neked a prolot? Kell hozzá friss mr?
Üdv.
Előzmény: Neil_ (11785)
similis Creative Commons License 2015.03.02 0 0 11788

Hát szerintem az hogy hány ampulla az lényegtelen, lényeg hogy hány szúrást kapsz :P

 

Egyébként ennél az Ormos dokinál én is voltam többször régebben, főleg ha beállt a nyakam, általában 1-2 alkalom után sokkal jobb lett. És nem az a rángatós fajta, olyanhoz soha többet. Alaposan megnézi az MR-t és csak akkor nyúl hozzád, vagy ha úgy ítéli hogy ártana, nem nyúl.

 

Hátránya hogy rengetegen vannak, nagyon nagyüzemben megy az egész, többnyire bejelentkezve is sokat kell várni.

 

Anyukám volt nála vagy 20 éve, na akkor nagyon jó volt azt mondta, 1 órát foglalkozott 1 beteggel legalább.

Előzmény: Törölt nick (11781)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.02 0 0 11787
Szia!

A blokád miatt nem kéne befelüdnie, de többféle kezelést is kap.
Igen, ez nem azonos az infúzió kúrával.

Üdv.
Előzmény: Neil_ (11785)
1323333 Creative Commons License 2015.03.02 0 0 11786

Hát igen..én fel is mennék, de feltétlezem nem egy alkalom:(

Előzmény: Törölt nick (11782)
Neil_ Creative Commons License 2015.03.02 0 0 11785

Szia brigi57,

 

Rendben,ehhez be kell feküdni vagy ez egy speciális eset?

Ez nem egyenlő infúzió kúrával ugye?

 

Szép napot!

Szia :)

Előzmény: Törölt nick (11774)
Neil_ Creative Commons License 2015.03.02 0 0 11784

Szia Similis,

 

 

Azt gondoltam talán a túl sok kérdés nem igazán érdekel mást.

Felteszem a kérdéseim :)

 

Mi alapján ítélték meg neked,hogy proloterápiát kapj,"mi volt a diagnózisod?"

Hol kaptad a proloterápiát?

Pontosan letudnád írni lépésekben,hogy hogyan is zajlik?

Hányszor voltál ott? Az injekciók utáni tapasztalataid? Mikorra várható a javulás?

A doktornő hozzáállása milyen orvosnak ítéled meg? Azt hallottam kimért és katonás.

Milyen beavatkozásokat kaptál még?

Gerincednek mi a baja? Milyen fájdalom társul hozzá?

Nos elég kérdés hegyek.:)

 

 

A diagnosztikus idegblokád szóba jött-e nálad?

"A diagnosztikus injekció során anesztetikumot (Lidokain) injektálunk a gyanított ideg köré.

A beavatkozás csak egy tesztvizsgálat és nem egy hosszú távú kezelés. Az érzéstelenítő csak egy bizonyos ideig hat, ezért a beteg feladata a fájdalom erősségének monitorozása számos órával a beavatkozást követően is. Az érzéstelenítés nemcsak a fájdalom csökkentését okozza, hanem zsibbadás érzését is, ezért a fájdalom megítélésénél a zsibbadást figyelmen kívül kell hagyni."

 

 

 Kinek javasolt?

Azoknál a betegeknél javasolt, akiknél a fájdalom eredetét egyéb módszerekkel (CT, MRI, RTG, fizikális vizsgálat) nem sikerült kideríteni!

 

 Köszönöm a válaszaid előre is.

Szép napot!

Szia :)

 

 

 

Előzmény: similis (11777)
Neil_ Creative Commons License 2015.03.02 0 0 11783

Szia Gyuszimok,

 

Igen arra gondoltam,remélem válaszol a doktornő és sikerül intézned valamit ez ügyben.

Szép napot!

Szia :)

 

Előzmény: Gyuszimók (11780)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.01 0 0 11782
Szia!

Ormos doki nem az a hirtelen megrángatos, és csak akkor csinálja a manuálterápiát ha szükség van rá. Egy hátránya van számodra, hogy Budapesten rendel :(
Előzmény: 1323333 (11771)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.01 0 0 11781
Szia!

Megnéztem a videót és azt láttam,hogy egy ampulla tartalmát szúrják be több helyre.
Igy csinálják a gunát is, de azt csak a bőr alá.
Úgy láttam, ezt jó mélyre szúrják, talán csontig :-(
Előzmény: similis (11778)
Gyuszimók Creative Commons License 2015.02.28 0 0 11780

Kösz !

 

Gondolom ismered a doktornőt és jónak ítéled meg. Megtaláltam az e-mail címét és írtam neki, ha válaszol, megírom neked is . Köszike!

Előzmény: Neil_ (11767)
1323333 Creative Commons License 2015.02.28 0 0 11779

Persze mire az mr re jutottam,3 honap gyogytorna állt mögöttem,lehet arra visszahúzodott az a pici kiboltosulas,ha volt...meg megszűnt a háti,ill.a lapocjapanaszom,vegülis ha,nem megxek thai masszazra akkor is ez.lesz csak lassabban....ez van,gyogyuljunk meg!!!

Előzmény: Törölt nick (11776)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!