Keresés

Részletes keresés

háromnevűl Creative Commons License 2014.03.10 0 0 1734

Én nem szedtem semmit, így nem tudom, hogy a rendszeres gyógyszerekkel mi a teendő. A "bátorságtablettát" csak egy korty vízzel. Én a fejfájásomra nem mertem semmit bevenni, rémes éjszakám is volt, de az infúzióba tettek valamit, amitől elmúlt. Hajrá! :)

Előzmény: benssz (1733)
benssz Creative Commons License 2014.03.10 0 0 1733

rendben köszi.gyógyszert reggel 1 korty vízzel csak beszabad venni ?! :)

Előzmény: háromnevűl (1732)
háromnevűl Creative Commons License 2014.03.10 0 0 1732

Remélem, elmondta neked is az orvos/aneszteziológus: Este 6 után nem ehetsz és éjfél után nem ihatsz semmit. Tartsd be, nem olyan nehéz... az ember úgyis más miatt aggódik! :)

Előzmény: benssz (1731)
benssz Creative Commons License 2014.03.10 0 0 1731

holnap reggel fél 8kor kell jelentkeznem Tatán a műtétre.enni inni meddig szabad a mai nap folyamán? 

pom-pom77 Creative Commons License 2014.03.07 0 0 1730

"A jövő lehetősége az eredeti keresztszalag felépítését jobban modellező többköteges műtéti eljárás, a számítógépes navigációval segített tökéletes célzás a furatok kialakításához, a géntechnika a jobb graft-vérellátásért és beidegzésért, vagy a szövettenyésztéssel kialakított az eredeti keresztszalag tulajdonságait elérő graft."Ezt az eljárást double bundle (kétköteges) eljárást akarta megcsinálni az a doki akit aztán lemondtam.Megjegyzem a bal lábamból Ő vette ki a levált porcot,és nagyon megvoltam vele elégedve.Beszéltem H.P.-el  telefonon aki azt a felvilágosítást adta,hogy ez a módszer nem igazolta a vele szemben támasztott követelményeket. Nemzetközi szinten sem.Ennek ellenére megcsinálta volna nekem ingyen.

pom-pom77 Creative Commons License 2014.03.07 0 0 1729

A te esetedben érthető mert az egy komplikált egyedi eset volt.A patella-inas pótlásnál is logikus.A hamstring-pótlásnál viszont T.A. nem alkalmazza soha .Mennyit szoktál futni,milyen terepen ,milyen gyakran, és mennyi idő alatt?

L0riana Creative Commons License 2014.03.06 0 0 1728

A draincső szétcsúszása az említett közös dokinknál történt... Azért tette be a csövet, mert szétfúrta a sípcsontomat, ahogy kiszedte azt a csonthengert, amivel pótolta a csontot a korábbi szalagpótlás miatti lukban, meg a kiszedett és beletört csavarok miatt is vérezhetett, ki tudja. Persze tény, hogy utána a pótlásnál már nem volt draincső, szerintem is feleslegesen használják a többi kórházban... de néha azért szükség van rá. Én is most jöttem meg futásból, és én sem tudom ledolgozni azt a 2 cm különbséget, ez van.

Előzmény: pom-pom77 (1726)
pom-pom77 Creative Commons License 2014.03.06 0 0 1727

Barátnőm  megmérte mind a két combizmomat a térdkalács felett 10 cm-re  4 hónappal ezelőtt.Akkor volta  bal combom kerülete 46 cm (2013 május 9-én volt operálva) és szintén akkor mérte meg a jobb combom is(2013 augusztus 01-én volt műtve) ugyan abban a magasságban 48 cm volt.És bármennyire is furcsa most is mérte ugyan ott,de semmit nem változott a mérete!! 46 cm és 48 cm most is.Pedig,ha valaki akkor én kurvára komolyan veszem a gyógytornát. Heti 3-szór több mint egy óra alkalmanként,és ugyan azt csinálom mint a kézilabdás csajok. Az igaz,ha befeszítem akkor csont kemény.

pom-pom77 Creative Commons License 2014.03.06 0 0 1726

Drain csövet nem kaptam egyszer se.Bezárt a doki a műtét után ,és leszívás se volt.Onnantól kezdve csak kontroll .Nekem már a 1,5 cm  varratokat is nagyítóval kell nézni.Nem is értem,hogy a többi doki miért tesz be csövet.Ma újabb csúcsot döntöttem. 22 perc 04 mp alatt futottam 4,2 km-t ami  már majdnem 5 perc/km.Pedig 174 magas vagyok 78 kg és lúdtalpas.  Recept....  több mint 100 gyógytorna ahol a gatyámról is csurog a víz.És még valami.... jól kell  tudni dokit választani!!!És aki kételkedik az jöjjön el Csepelre  és futhatunk együtt. A kis fahídtól( +80)  a kompig és vissza.2 hetente döntöm a csúcsokat.Az utolsó 2 hete volt 23.06.több mint 1 percet javítottam .És hetente  csak egyszer futok.Sose voltam élsportoló.20 éve csak tenisz,semmi futás.Most a műtétek hatására életmódot váltottam.Lehet,hogy az is benne van,hogy a híres doki ,számomra elhíresült  mondata " mehet állami kórházba,OTT !!! majd megcsinálják magának" még mindig ide cseng a fülembe,késztetett arra,hogy  igazoljam  Őt milyen igaza lett. 

Katy75 Creative Commons License 2014.03.06 0 0 1725

Köszi a választ!

Tulajdonképpen másnap reggeli fel sem kelsz az ágyból jól értem?

Most , hogy így belegondolok mi a fenét fogok én ott fekve csinálni, nagyon unalmas lesz ugye?

Amúgy meg háton hosszabb ideig nem is nagyon tudok feküdni, mert megfájdul a derekam, hát ez nagyon jó lesz így.

Az ágytáltól már előre félek, egyszer már volt benne részem olyan 17 éve, és emlékszem ,hogy nagyon rossz volt mert nagyon kellett már pisilnem de nagyon nehezen ment úgy, hogy közben a szobában mások jöttek mentek körülöttem.

Na mindegy majd lesz valahogy.

Előzmény: háromnevűl (1723)
háromnevűl Creative Commons License 2014.03.06 0 0 1724

Hát még ha pár hétre a műtét után ránézel! 3. hete hordom a rögzítőt, viszket, kényelmetlen és elég szörnyű. 30 fokon van, panelban lakunk, még a wc ajtót se tudom becsukni, mert ugye nem hajlik rendesen. A fürdés is kész "gyönyör". (kukazsákot használok!:D) Visszaszámolok, mikor veszik le.

Előzmény: benssz (1722)
háromnevűl Creative Commons License 2014.03.06 0 0 1723

Én nem nagyon kaptam "bátorító" koktélt, nem hatnak rám ilyenek, végig fent voltam. Csontfúrás, kalapálás- kész horror. Két cső volt a lábamban, 6 órán keresztül nem szabadott felülni. Oldalra lehet a fejet forgatni, kezedet is, de tényleg ne ülj fel. Igazából olyankor az ember nem is nagyon akar mozogni... Utána már óvatosan lehet inni, én csokit is ettem... Az ivást nem kell túlzásba vinni, kb. 4-6 óra, mire kimegy az érzéstelenítő. Utána meg kell próbálni ügyeskedni az ágytállal.. ha már sikerült, lehet bátran inni. Másnap reggel kötözés, cső ki és lehet óvatosan terhelni, de csak a gyógytornász segítségével javasolt felkelni először.

Előzmény: Katy75 (1721)
benssz Creative Commons License 2014.03.06 0 0 1722

nekem febr 11-én szakadt el a térdszalagom.kedden műtenek és tegnap előtt voltam először gyógytornán...hát az én lábam is nem egyszerű szinten kisebb,mint a másik :( elkeserítő ránézni...

Előzmény: háromnevűl (1718)
Katy75 Creative Commons License 2014.03.06 0 0 1721

Egyébként kb mennyi időt kell feküdni a gerincérzéstelenítés után "mozdulatlanul" ?

 

Katy75 Creative Commons License 2014.03.06 0 0 1720

Szia, elhiszem csak ahogy te is írod olyan hihetetlen , de biztos így van különben nem mondátok ,meg még a doki is.

Igen erre én is gondoltam, hogy az a kis felesleges zsírt leszívhatnák közben :)

 

Előzmény: háromnevűl (1718)
pcsaba12 Creative Commons License 2014.03.06 0 0 1719

Nekem több mint 6 hete volt keresztszalag pótlásom. A műtött lábam combizma több centit összeesett. Nehezen tudom elviselni,hogy az egyik combom kisebb,mint a másik pedig én is rendszeresen sportoltam a műtét előtt! A gyógytornát rendszeresen csinálom és ma kezdtem el egy Fizikoterápia kúrát,remélem hatásos lesz!

háromnevűl Creative Commons License 2014.03.06 0 0 1718

Szia! Egyszerűen képtelen voltam elhinni az izomleépülést. Pedig mindenki mondta, láttam a saját szememmel másokon, mégse. Most 21 nappal a műtét után határozottan kisebb a combom... (Arra is gondolta, viccből, a doki érzéstelenítés alatt megcsinálhatná egyben a zsírleszívást is:D). Ajánlom felszerelési tárgyként a babáknak való popsitörlőt, én ezt használtam "kézmosáskor" .Kifeküdtem a kellő időt gerincérzéstelenítés után, nem fájt a fekem, katéterről szó se volt.

Előzmény: Katy75 (1704)
háromnevűl Creative Commons License 2014.03.06 0 0 1717

Szia! Tatán volt egy srác, aki felvétel előtt szinte 10 percenként rágyújtott. Aztán másnap már lehet menni... viszont csak azt láttuk a szomszédommal, hogy szállnak el a füstkarikák az ablak előtt, ami tudtommal tilos...

Előzmény: benssz (1707)
Katy75 Creative Commons License 2014.03.05 0 0 1716

Lehet, hogy most nagy butaságot gondolok, de nem lehet hogy nálad pont azért tűnt olyan drasztikusnak az izomleépülés,mert eleve nagyon izmos lábad volt.

Fura egy dolog az biztos, az ember egyébként azt gondolná hogy lefogyni sokkal nehezebb, pedig nem legalábbis úgy tudom, hogy az izomépítés sokkal nagyobb munkát igényel. Hát majd meglátjuk mi marad belőlem :)

 

Egyébként neked hol csinálták a műtétet, erről az érzéstelenítési módszerről nem is hallottam még.

 

Előzmény: gurabli (1713)
gurabli Creative Commons License 2014.03.05 0 0 1715

Ezekre emlékszem, hát, nem semmi, hogy mi mindenen mentél keresztül:( Sikerült jó pár dologba belekóstolnod, sajnos. Azért szerencsére nem ez a jellemző, így nem szabad megijedni:)

A draincső pedig valóban az ördög találmánya, és bár vitathatatlanul hasznos is, de messze a legsz**abb dolog, ami a fájdalmat illeti normál esetben. Persze ettől sem kell megijedni, bőven ki lehet bírni és nem tart sokáig:)

Előzmény: L0riana (1712)
gurabli Creative Commons License 2014.03.05 0 0 1714

Eleve nem ajánlott a dohányzás, érzéstelenítés és altatás előtt nem árt, ha legalább egy héttel előtte nem gyújtasz rá, illetve utána még egy ideig. Tökéletes alkalom a leszokásra:)

Előzmény: benssz (1707)
gurabli Creative Commons License 2014.03.05 0 0 1713

Az izom a combról és a vádliról is (de főleg comb) úgy tűnik el, mint a hóember a napon, sajnos... Én nagyon komolyan fociztam, edzettem, heti 4 alkalommal, majdnem minden este futás, edzőterem, heti 3-4 foci, hétvégén nagypályás, mellette fallabda, úszás, tenisz, bowling:). A foci sok-sok éven át, igazából óvodás korom óta, kisebb-nagyobb megszakításokkal, sokáig klubnál, majd egy jó ideje már csak amatőr szinten, hobbiból. A két lábam combnál majdnem összeért az izomtól:) Baromi vastag volt mindkét combom, tiszta izom. Na ez úgy tűnt el egy hónap alatt, hogy majd elbőgtem magam. 7cm lett a különbség a jobb lábam combizomzatához képest, úgy, hogy az is csökkent valamennyit. Arról nem is beszélve, hogy az izomtónus milyen lett, siralmas. Igaz, még így is több izom maradt rajtam, mint a legtöbb nem sportoló embernek, de nem lehet velük összehasonlítani, mert ugye nekem más is az elvárásom illetve máshoz szoktam:)

 

Visszaküzdeni az izomzatot (ne ebből indulj ki, ha nem sportolsz ilyen intenzíven mint én tettem), pedig kínkeservesen nehéz és elképesztően lassú folyamat. Már egy éve lesz és most tartok 3-4 cm különbségnél, de az izomtónus az siralmas. Szerintem negyede akkorát tudnék a labdába rúgni, mint előtte, illetve még mindig viccesen festek, látszik nagyon, hogy sokkal vékonyabb a bal lábam, mint egy gólya:)

 

A legtöbb esetben és normál napi használatra azért komolyan vett gyógytornával rendesen vissza lehet dolgozni egy év alatt.

 

Vezetett érzéstelenítés: a műtött lábba futó főideget blokkolják, de nem a gerincnél, hanem a forgó/lágyék körül. Csak a műtött láb zsibbad el 6-7 órára, nincsenek a gerinc közelében tűvel, az amúgy is alacsony kockázat megszűnik. Kétszer szúrnak meg egy jó nagy tűvel (szinte semmit sem érezni, de komolyan), fenék körül és lágyéknál, valamint elektromos ingerrel mozgatják az izmokat közben, így látni, tudni, hogy jó helyen szúrnak-e vagy sem, illetve mekkora adag kell belőle. Nincs fejfájás, rögtön emelheted a fejed.

Hátránya kb az, mint a spinálisnál, csak ha baj van, akkor elvileg itt "csak" az adott lábnak lőttek (nagyon ritka), valamint spéci szakember kell hozzá. Illetve előfordul, hogy nem hat rendesen, olyankor elaltatnak.

Előzmény: Katy75 (1706)
L0riana Creative Commons License 2014.03.05 0 0 1712

Ja és azt mondtam már, ha már a szaftos sztoriknál tartunk, hogy egyszer elfelejtette kinyitni az ügyeletes orvos a daincsövet, és másnap a dokinak sem tűnt fel, csak miután kihúzta a csövet a térdemből? Dőlt belőle a vér. Ezután két kézzel esett neki - érzéstelenítés nélkül, fájdalomcsillapítót sem ettem akkor, és kipréselte belőle a lét, mondván, hogy benne nem maradhat. És azt meséltem, hogy egy másik alkalommal pedig éjjel szétjött a draincső, és aminek a flakonba kellett volna folynia, az az ágyra folyt? Tudod, a nagy számok törvénye akkor működik, ha minden úgy csinálnak, ahogy a nagykönyvben meg van írva, de tapasztalatból mondom, hogy azért ez ritkán történik így. Nem ijesztgetni akarok én senki, csak felkészíteni. A sokadik ilyen után már csak nevetni tud rajta az ember :-).

Előzmény: pom-pom77 (1710)
L0riana Creative Commons License 2014.03.05 0 0 1711

Nos, én nem féltem a szúrástól, mert ugye 1000-ből 1 a komplikáció esélye, ellenben amit leírtam, az megtörtént. Gondolom, tudod, milyen, amikor úgy atomból bevágod a könyököd a legérzékenyebb ponton. Na, pont ilyen érzésem volt percekig, csak jóval nagyobb területre, az egész alsó testfelemre kiterjedően. Ezután volt 5 év, amikor elutasítottam a spinálisat. Az ezt követő 6. alkalommal végre sikerült egy normális aneszteziológust kifognom, aki elmagyarázta, hogy az elmondásom alapján - amit egyáltalán nem vont kétségbe végre - mi történt. Ezután éreztem csak azt, hogy jó kezekben vagyok, és vágtam bele újra a spinálisba. Szerencsére nem ért ilyen élmény újra, de egyéb okból én kizárólag altatást fogok kérni a továbbiakban.

Előzmény: pom-pom77 (1710)
pom-pom77 Creative Commons License 2014.03.05 0 0 1710

Én is féltem a szúrástól. Az aneszteziológus érzékeltette az ,hogy mennyi az esélye annak,hogy komplikáció léphet fel.Nos... ezt mondta "sokkal nagyobb annak az esélye,hogy közlekedési balesetet szenvedek amíg a kórházba  jövök a műtétre".Megkérdezte tőlem ,hogy " ismerek-e olyan embert aki maradandó károsodást szenvedett volna  az injekció hatására.Válaszom..."csak hallottam róla".Azt ugye tudjuk,hogy az emberek össze-vissza beszélnek,mert szeretik a szaftos sztorikat.

L0riana Creative Commons License 2014.03.04 0 0 1709

Vitatkoznék veled :-).

Nekem este 8-ig szabadott ennem.

A tűt - jobb esetben - oda szúrják, ahova kell. Rosszabb esetben meg megnyomják a durazsákot, és az baromira tud ám fájni. Végül is csak a gerincvelő van ott a közelben... de kívánom neked, hogy ne legyen ilyesmiben részed sosem, nekem örök emlék marad, ami miatt azért eléggé ódzkodom a spinális érzéstelenítéstől.

Előzmény: pom-pom77 (1708)
pom-pom77 Creative Commons License 2014.03.04 0 0 1708

Igen a dohányzást felejtsd el. A mankó Kb. 4-5 ezer forint receptre. Írasd fel a dokival,vagy szerintem a rendelőintézetben is akármelyik ortopédsebész felírja.Toalett  papírt is vinnem kellett. Ne felejtsd el,hogy előző nap este 18 óráig ehetsz,és éjfélig ihatsz.Aztán semmi folyadék és kaja.Fogmosásnál se nyeld le az szájöblítőt:-) Nyugi mert a spinális érzéstelenítésnek nincs semmi kockázata,mert a tűt oda szúrják ahol még a madár se jár .Magyarul nincs a környéken sem ideg amit megsérthetnének.Nem biztos,hogy neked a térdrögzítő kell,lehet kompressziós harisnya. Úgy tudom Béres is a mindjárt hajlításos módszert alkalmazza.Ezt beszéld meg vele.Egyébként a térdrögzítő több  9000 Ft volt. Én szívesen kölcsönadom neked,ha  az kell.És ha a méret is megfelel neked.

benssz Creative Commons License 2014.03.04 0 0 1707

bagatellnek tűnhet,de a dohányzás gondolom esélytelen abban a 2 napban amíg ott leszek

Katy75 Creative Commons License 2014.03.04 0 0 1706

Köszi a választ.

Egyébként mi az a vezetett érzéstelenítés?

Engem  Budán a gerincgyógyászati központban fognak műteni, majd még lesz egy talim az altató orvossal gondolom ő mindenről felfog homályosítani :)

 

Igen az "izomépítést" mondta nekem is a doki először nem is értettem, hogy miért aztán egy kicsit utána olvasgattam és így már értem, bár elsőre olyan hihetetlenül hangzott, hogy elég 3 hét és "elfogy " az izmom :)

 

Bárcsak a felesleges zsírpárnák is így elfogynának :)

 

Kata

Előzmény: gurabli (1705)
gurabli Creative Commons License 2014.03.04 0 0 1705

Nem emlékszem mennyi volt a mankó, de nem vészes, 1-2e körül lehetett, de valami komolyabb német mankó. Recept nélkül szerintem 10 felett.

Mindkét módszernek van előnye és hátránya is, mindegy melyiket választod. Nekem vezetett érzéstelenítésben csinálták (elég spéci módszer, de nagyon jó), persze itt is vannak kockázatok. Nagyon kevés helyen alkalmazzák, mert külön felszerelés kell hozzá és nagyon gyakorlott szakember (nincs rá pénz).

Akkor addig erősíteni a combizmokat, mert három hét alatt elfogynak a műtét után:(

Előzmény: Katy75 (1704)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!