Keresés

Részletes keresés

Matt Farrell Creative Commons License 2018.04.12 0 0 98165

Nekem mondod????   Evekkel ezelott levittem a fiamat abba a putriba, amit magyar konzulátusnak csúfolnak. A váróhelyiség tele volt erdélyi k.. k.. kislányokkal, akik egymás kozott rogton elkezdtek románul beszélni, mikor felfedezték egymást. Az osszes frissen hazasodott, az oisszes magyar útlevelet akart a román férjének.

Egy évre rá találkoztam is kettovel. Reggel kezdtem (sofor vagyok), a kocsi fulkéje tele volt szeméttel. Jelentettem, lefényképezték, stb. Este kérdeztem az irányítót, ki volt ez az állat, aki így hagyta? Megnézte, e azt mondta; "Honfitársad, magyar, Ciora a neve". Mondtam neki, hogy ez román név, nem magyar, egy belépo román kollega is megerosítette. Mire az irodista csaj: "Ne hulyéskedjetek már, én másoltam le az útlevelét, vadonatúj magyar útlevele van!"

Előzmény: Bmrenault (98154)
IgIzTib_ Creative Commons License 2018.04.12 0 0 98164

A kispartok az atszavazasok miatt szivtak meg...

Előzmény: Pomber Béla (98163)
Pomber Béla Creative Commons License 2018.04.12 0 0 98163

Értem, te korrelációt vélsz felfedezni a nyilvánosan elmondott pártpreferenciák és a valós adatok közt.

 

Ez kb. ahhoz hasonlít, hogy Juhászék annyira elhitték a lájkolóik számát és lelkesedését, hogy még 50 millió bankhitelt is felvettek a kampányra, csak kiderült, hogy a fülkében máshogy lájkolnak a népek mint az önmegvalósítás közben a fészen.

Előzmény: jwdo07 (98160)
Matt Farrell Creative Commons License 2018.04.12 0 0 98162

Ez nagy valószínuséggel így van.

Előzmény: jwdo07 (98160)
Pomber Béla Creative Commons License 2018.04.12 0 0 98161

fuggetlen

 

Ennél a szónál kacagtam fel hangosan...:-)))

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (98156)
jwdo07 Creative Commons License 2018.04.12 0 0 98160

Hehehe :-D nyugi Mr Zlot, a tiedet is atjavitottak.

 

Te is a fidess-re szavaztal csak nem tudsz rola ;-)

Előzmény: Zlot (98158)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.04.12 0 0 98159

A legtobb embernek fogalma sincs a partok programjarol. Kulonosen nem a reszletekrol. Aztan ezek az embertomegek hoznak egy erzelmi dontest. Partokrol, amiknek a programjaba, osszetetelebe (partokban ulo politikusok) stb nincs beleszulasuk. Aztan a nyertes part csinal valamit 4-5 evig - jo esetben tobbe kevesbe azt amit igert, maskor viszont nem azt, vagy epp az ellenkezojet - kulonosebb elszamoltathatosag nelkul. Ez a demokracia? Hat nem mukodik tul hatekonyan...

Előzmény: seci (98157)
Zlot Creative Commons License 2018.04.12 0 0 98158

Na igen. En levelben szavaztam. Nem Fideszre, kisebbsegben vagyok :D

Előzmény: seci (98151)
seci Creative Commons License 2018.04.12 0 2 98157

Most tedd szepen le a Galaktika magazint es menj jatsz egy kicsit a telefonoddal :D

-seci

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (98156)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.04.12 0 0 98156

En ezt az egesz szavazosdit ertelmetlennek talalom. Sokkal egyszerubb es hatekonyabb lenne szerintem a kovetkezo:

  1. Felallitani egy fuggetlen bizottsagot amiben gazdasagi, bel- es kulpolitkai, penzugyi, egeszegugyi, biztonsagi, stb szakemberek vannak. Mondjuk 100 szakerto osszesen.
  2. Letrehozni a partokat (vagy tolem akar atvehetik a mostaniakat is, Fidesz, Jobbik, stb.)
  3. Minden part keszit egy tervet, hogy megvalasztasa eseten a kovetkezo negy evre mit tervez, mit iger gazdasagi, bel- es kulpolitikai, penzugyi, egeszsegugyi, biztonsagi teruleteketn. Reszeletesen, kiterve adokra, nyugdijakra, uthalozatra, kozbiztonsagra, mindenre.
  4. A 100 tagu bizottsag (lasd 1. pont) megvizsgalja, hogy melyik part igeri a legkedvezobbet.
  5. A legkedvezobbnek itelt part komanyt alapithat negy evre.
  6. A negy ev leteltevel ha elertek a kituzott celok/igeretek legalabb 80%-at akkor ismet indulhatnak a kovetkezo negy evert folytatott versenyben a tobbiekkel egyutt. Ha nem ertek el a celok 80%-at, akkor az illeto part kiesett, tobbet soha nem indulhat, fel kell szamolni, a partban reszt vevo politikusokat 20 evre eltiltani a politikatol.

Ilyen egyszeru szerintem. Lenne motivacio jobbitani az orszag helyzeten, es kituzott celokat el is erni. Es nem az nyerne aki a videken beiger a szavazoknak egy ezrest ha rajuk szavaznak...

Matt Farrell Creative Commons License 2018.04.12 0 0 98155

Mert még mindig sok a hulye, aki ajnározza oket. 

Előzmény: Pomber Béla (98153)
Bmrenault Creative Commons License 2018.04.12 0 0 98154

Az is megvan hogy rengeteg határon túli magyar jött ki Angliába magyar útlevéllel? Meg rengeteg olyan aki azt állítja magyar de se magyarul se magyar neve nincs? Ja és ahogy ide kiér egyből kiderül hát hogy ő ....

 

Előzmény: Matt Farrell (98152)
Pomber Béla Creative Commons License 2018.04.12 0 0 98153

A DK ennek egy finomabb változatával kampányolt és hoztak vele 5,2%-ot. A te verzióddal elérhetnék akár a 0,9-et is! De tőlem virágozzék minden virág.:-)

Előzmény: Matt Farrell (98152)
Matt Farrell Creative Commons License 2018.04.12 0 0 98152

Egyszer és mindenkorra le kell számolni a határontúliakkal. Szavazati jogot, magyar útlevelet elvenni toluk, ha be akarnak vándorolni Magyarországra, ugyanolyan feltételekkel johessenek, mint bárki.

Előzmény: seci (98151)
seci Creative Commons License 2018.04.12 0 0 98151

Oh, az csak par szaz vagy par ezer ember...

Ámde: 

 

Levélben történő szavazás =>  96938 szavazat/93.91 % a FIDESZre. Ergo 100ezer "hataron tulit" siman megvettek a zállampolgarsaggal...

Forrás és további részletek: http://www.valasztas.hu/dyn/pv18/szavossz/hu/orszlist.html

 

Azert megneznem hogy mi lenne (persze sosem lesz ilyen) ha a kulfoldon elo es dolgozo magyar-magyarok szavazhatnanak postai uton...

 

 

-seci

Előzmény: Zlot (98150)
Zlot Creative Commons License 2018.04.12 0 0 98150

http://hvg.hu/itthon/20180412_csepel_hataron_tuli_szavazok

 

Azert eleg szomoru, hogy ilyen formaban ment az ugyeskedes ... 

AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.04.12 0 0 98149

Oh, okay. Igy mar jobban nez ki.

Előzmény: seci (98147)
Matt Farrell Creative Commons License 2018.04.12 0 0 98148
seci Creative Commons License 2018.04.12 0 0 98147

A BA-nak vannak igencsak olcso city-breakjei (repjegy+szallas), nezd csak meg!

 

https://www.britishairways.com/en-gb/destinations/holiday-types/city-breaks

 

-seci

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (98146)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.04.11 0 0 98146

Nem happy: https://www.avios.com/gb/en_gb/about-us/avios-travel-rewards-programme-is-changing?from=banner

Avios tok jol mukodik, ebbol volt szallasunk par eve Romaban is. Miert van egy olyan erzesem, hogy most hogy British Airways Executive Club-ba alakul at majd csak British Airways jaratokra fog mukodni, es csak meregdraga szallodakkal (amikkel a British Airways szerzodesben van)? :-(

cam aro Creative Commons License 2018.04.11 0 0 98145

nalunk is voltak kummantosok. (mar nincsenek ) 

soha nem ertettem oket..

a munkaido ugyanakkor telik le ha csinal valamit, ha nem,. 

(monnyuk ez a topik is jellemzoen munkaidoben porog.. szvsz .. :D ) 

 

volt kedvencem is .. 

- miert nem csinalsz valamit ? 

- nem kaptam bonuszt! 

- ahoz dolgoznod kellene, nem ? 

- nem! ..elobb a bonusz, aztan majd dolgozok.. 

 

 

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (98143)
seci Creative Commons License 2018.04.11 0 0 98144

Adjust!

-seci

Előzmény: dracoo25 (98142)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.04.11 0 0 98143

Van ilyen boven. Nekem a "kedvencem" hogy elvegzek valami munkat amit mondjuk 6 kolleganak kell jovahagyni teszteles utan. Megcsinalom, elkuldom az emailt rola, semmi valasz. Ket nap mulva uj follow up email, semmi. Ha szerencsem van egy approvolja egy het utan.

Vagy masik: meetinget szervezek 10 kollegaval olyan temaban ami nekik erdekuk elsosorban hogy tisztazva legyen / eldontsuk a kerdeseket stb. Atlag 4 nem valaszol a meeting requestre egyaltalan, ketto-harom nem er ra, 3-4 visszajelez hogy jon, de 1-2 megse teszi tiszteletet a meetingen. Nem is tudom hany ilyen volt hogy 10-bol 2-en vagy 3-an meetingeltunk. Aztan utana meg vannak lepodve a dolgokon, hogy dontest hoztunk nelkuluk stb.

Aktualis pelda: mernokseg/termeles/process management/marketing eldontni, hogy ilyen es ilyen uj termek-verziokra, illetve azok frissitett order-configuratoraira van szukseg. Tok jo, alljunk neki. SAP-ban kell hozzajuk termeszetesen part number. Amit a mernoksegnek kell letrehoznia (vagy legalabb is elinditani a letrehozasi process-t). Kihamozom a meetingekbol hogy mit is akarunk pontosan, letisztazom, beteszem egy tabalazatban. Kerek ra approvalt. Harom napig semmi, irok rola megint. Egy hettel kesobb megvan az approval. Elkuldom mernoksegnek, hogy ezeknek kell part number, es hogy surgos, mert marketing nemsokara mar rendelhetove akarja tenni. Semmi. Harom nap utan odamegyek szemelyesen illeto mernokhoz, hogy mi a helyzet. Azt mondja, hogy a managerenek kell betennie a schedule-ba, es majd a managere ha mondja hogy csinalja, akkor csinalhatja csak. Nagyszeru, megyek a managerhez (aki ott volt a meetingeket, tudja hogy mirol van szo, tudja hogy kellenek). Megigeri hogy beteszi a schedule-ba. Masnap semmi. Kovetkezo nap semmi. Kuldok emailt. Semmi. Egy het mulva kuldok voros (high importance) emailt, hogy most mar tenyleg kifutunk az idobol, tegye mar be a schedulbe - es rateszek CC-ben mindenkit, foneket, fonoke fonoket, en fonokomet stb. Masnap vegre valaszol, hogy kovetkezo nap nekiallhat a mernok. Eltelik egy nap. Ket nap. Harmadik nap megkerdezem a mernokot, hogy mi van, mondja, hogy csuszas van, de bennt van a shcedule-ban, szoval meg a heten nekiall. Talan jovo hetre lesz belole valami. Part number enrichment ujabb egy het atlagban. ... Mi a rohej az egeszben? Ez kb 3 embernek kb fejenket 1 oras munkaja. Es eltart vagy 5-6 hetig... Ez abszurd... De mas nagy multi cegeknel is hasonlokat tapasztaltam...

Előzmény: dracoo25 (98142)
dracoo25 Creative Commons License 2018.04.11 0 0 98142

Elmentem mult heten szabadsagra. Kedves brit kollegammal megbeszeltem hogy mit kene megcsinalnia helyettem/mivel kellene haladnia a heten.

 

A megbeszeltekbol konkretan 0%-ot csinalt meg. Csak azt nem tudom mit csinalt egesz heten? Ja, semmit, szokasos, kiegek. Elkepeszto az a lustasag ami itt van.

 

Most meg o van szabadsagon egesz heten es tegnap felhiv rohogve hogy mi a helyzet meg hogy milyen jol erzi magat meg hogy ne dolgozzak tul sokat.........

 

Elegem van hogy masok baszok ra attitudje miatt oltom folyamatosan a tuzet vagy epitem szarbol a varat.

 

Elkepeszto....A managerunk meg latja hogy: lusta, lassu, nem csinal semmit es ahelyett hogy elkuldene jo messzire cask rohog rajta.

 

AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.04.11 0 0 98141

Ha valaki elkezdené használni a Google Pay-t, szoljon es kuldok invitation-t, igy amikor eloszor fizet Google Pay-en keresztul (30 napon belul) mindketten kapunk £10-et ami Google Play-en elkoltheto. 

seci Creative Commons License 2018.04.11 0 0 98140

Én ennel nagyobb aranyu fidesz gyozelemre szamitottam, teljesen tisztaban vagyok azzal, hogy a gondolkozasra kepes es egy hetnel hosszabb memoriaval rendelkezo nepesseg aranya <10%.

 

-seci

 

Előzmény: Pomber Béla (98139)
Pomber Béla Creative Commons License 2018.04.11 0 0 98139

Leegyszerűsíted a képet.

 

A baloldal teljesen magára hagyta a vidéket (a szavazóik nagy részét át is vette a Jobbik), a liberálisok soha nem voltak ott, a Jobbik meg ugye a második legerősebb párt a Parlamentben. Márpedig Budapesten az országnak csak a 20%-a él.

 

A bel-pesti, hipszterszakállas, elkényeztetett ficsúrértelmiségiek (a momemntumtól kezdve az elempén át az összes) úgy gondolták, hogy beleordítják a fészbúkba, hogy mit gondoljon a sok vidéki bugris és ettől ők majd kormányt váltanak. Az Orbán meg gumicsizmát húz, kolbászt tölt, megpályinkázik és Kossuth-nótát énekel nekik. Az eredményt látod a választási térképen. Mindössze csak megint kiderült, hogy nem a lájkok alapján osztják a mandátumokat.

Előzmény: seci (98138)
seci Creative Commons License 2018.04.11 0 0 98138

Ez egy jo kis elemzes: https://index.hu/belfold/2018/valasztas/2018/04/10/orszagszakadas_amig_a_fidesz_elkisgazdasodni_a_baloldal_kinyirta_magat_videken/

 

Bejott a népbutitás: minel iskolazatlanabb, annal fideszesebb ;)

Hajrá Magyarország, hajrá magyarok!

 

-seci

jwdo07 Creative Commons License 2018.04.11 0 0 98137
Előzmény: Pomber Béla (98119)
jwdo07 Creative Commons License 2018.04.11 0 0 98136

Ne haragudj, hogy kiakasztottalak, nem allt szandekomban de azt azert szeretnem megjegyezni, hogy nem partolom az extremitast ahogy jelezted. Realista, pragmatikus, ateista, alltalaban pozitiv gondolkodasu es abszolut elutasito a torvenytelenseggel szemben. Tortenetesen es jelen esetben a fidess-el szemben.

 

Sajnalom, hogy ezt az allaspontot valtotta ki beloled az elozo hsz-eim de ugy latszik nem jott le amit mondani akartam.

 

Szorri.

 

Jwdo

Előzmény: netszkvid (98129)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!