Keresés

Részletes keresés

zekkkk Creative Commons License 2012.02.17 0 0 3207

A betegállományt, jó magyar szokás szerint szabadsággal váltottam meg, ilyen világot élünk sajnos... Könnyű fizikai munkát végzek, de azért csak álló meló egész nap, úgyhogy szoktam azért érezni még mindig hogy hol is volt a sérvem. Figyelem ám minden rezdülésem:-) és egyre ritkábban jönnek elő ezek, végülis már fél éve történt a műtét. írtam pü-t.

Előzmény: tiburon51 (3206)
tiburon51 Creative Commons License 2012.02.17 0 0 3206

Köszönöm, bíztatóan hangzik. Ugyanis másodszorra már "biztosra" akarok menni. Egyrészt az a nem észrevett jobboldalam....Másrészt él bennem a gyanu, hogy azt, hogy végül is nem raktak belém baloldalra hálót  a takarékosság vezérelte , nem az "erős" hasfalam (ld jobboldal).Úgyhogy megyek Istenhegyre, kerül amibe kerül, egyszer élünk. Gondolom miniplasztikával a lábadozási, forradási idő is jóval rövidebb (fájdalom, betegállomány, kiesett jövedelem nagyon nem mindegy) mint a hagyományos megoldásnál! 

 

Szép napot!

Előzmény: zekkkk (3205)
zekkkk Creative Commons License 2012.02.17 0 0 3205

Engem ott műtöttek augusztusban lágyéksérvvel. Nem akarom újból leírni, olvasd vissza a 2829-es hozzászólásomat, benne van minden:-)

Előzmény: tiburon51 (3204)
tiburon51 Creative Commons License 2012.02.17 0 0 3204

Istenhegyi magánklinika.

Van infoja valamelyikteknek?

dalmata13 Creative Commons License 2012.02.17 0 0 3203

én kétágyas szobában voltam a szobatársam egy thai box bajnok volt aki sajnos már 10-dik napja volt ágyhoz kötve, infúzió volt az ebédje, reggelije, vacsorája,ágytál,kacsa és a többi

Delwen Creative Commons License 2012.02.16 0 0 3202

Hát, a kórházi társaságról én is tudnék mesélni. A szomszéd szobában volt egy idős néni, aki (nem tehet róla szegény) már nem volt teljesen Ok. Hajnali kettőkor sürgős műtétje volt, de fél órával az után, hogy visszahozták, már fel akart kelni, és közben kiabált, mint akit nyúznak. A szobatársai meg, két másik idős néni, kórusban kiabálták, hogy fel ne merjen kelni... Szóval volt egy éjszaka... Ez az én műtétem után két nappal volt. A végén az ominózus nénit lekötözték, de a hanghatásoktól így sem tudták megkímélni a többi beteget. Na... én is bocs az OFF-ért.

 

A műtéti terület érzéketlensége, és nem csak a konkrét vágási területé, teljesen normális. én is már elmúltam egy hónapos, és csak a napokban kezdtem érezni, hogy kezd visszatérni némileg az érzékelésem. Ezzel együtt némi tompa fájdalom is, sajna, de talán lassan majd elmúlik.

Előzmény: charpentier111 (3200)
charpentier111 Creative Commons License 2012.02.16 0 0 3201

Bocs, megint én....

Nem vagyunk egyformák, nekem viszont mind a két oldalamat végigtapogatta az orvos....

Apám magánban volt (vagy 10 éve), nagyon sok pénzért, de ott jól "elizélték", többször is vissza kellett mennie gennyesedés miatt, meg valami cérnafoszlányok miatt.....

charpentier111 Creative Commons License 2012.02.16 0 0 3200

Én az Irgalmasoknál voltam (egy ismerős ajánlotta), nagyon kedvesek-rendesek az orvosok, de a nővérek is.

Kicsit fapados, ennek ellenére nem éreztem rosszul ott magamat.

 

Való világ..:)), egy szobában voltam egy 82 éves, kissé szenilis bácsikával (gyakran nem találta az ágyát sem. Gyomorműtéte volt, ehhez képest gyorsabban járt, mint én, a vacak sérvemmel...:)), egy brazíliai olasz túristával (komolyabb dolognak gondolt gyomorrontással). Nem tudtunk kommunikálni rendesen, közös nyelv hiányában, de sokat segített nekünk. Azon kívül egy nagyon rendes katona srác, őt váltotta egy nemzetiségi.

Jajgatott, hogy éheztetik (szigorú diétán volt), de titokban nyomatta befelé a sülthúst. Fél óra múlva már követelte a fájdalomcsillapító injekciót.

Bocs az OFF-ért.....

 

Vissza gondolva: egynapos műtétet nem vállalnék be.....

Előzmény: Bombyna (3197)
charpentier111 Creative Commons License 2012.02.16 0 0 3199

Kicsit megkésve: köszönjük szépen...:))

40 nap után hajlamos vagyok elfelejkezni róla, hogy vigyázzak (most is felszaladtam a lépcsőn, mert csörgött a telefon). Külső hegnek nyoma sincs, belül a varrás ceruza-kemény. Ami még idegesít, a combomon a lágyéknál a bőr - harmadtenyérnyi foltban eléggé érzéketlen, mintha nem is az én bőröm lenne. Ami furcsa a számomra, ez nem is a műtéti terület.

Talán azzal van (volt) összefüggésben, hogy a sérv valami ideget nyomhatott a lágyék/combhajlatban, mert ilyenkor brutálisan tudott fájni.(A szakadás efölött volt).

Most már abba hagyom a cinktabletta fogyasztását is.

Előzmény: Teextinna (3166)
joevagyok68 Creative Commons License 2012.02.15 0 0 3198

NEM !

Tényleg problémamentes !

Nem akarok én itten kampányolni....hisz magam se használom napi szinten.....sőőőt

De az biztos, hogy (sok) minden fejben dől el !! 

És az is  lehet/valószínű azért volt gyorsabb a gyógyulás és jobb a végeredmény, mert úgy indultam neki a dolognak, hogy.... !

 

De hogy ne süllyedjen el a topik és ha neked úgy jobb , mondogasd mindenkinek , hogy :

"Lesz ez még rosszabb is,"

 

Úgyhogy nekem mind1...

Na csá...majd az 5 éves évfordulómon visszanézek  :-))

Előzmény: tristen (3196)
Bombyna Creative Commons License 2012.02.15 0 0 3197

János kórházt messziről elkerülni a legszarabb kórház ami valaha is volt.

Előzmény: tiburon51 (3190)
tristen Creative Commons License 2012.02.15 0 0 3196

Szia!

 

Szerintem ezzel a nagy agykontrollos életérzéssel csak a valóságtól menekülsz el.

 

üdv.

Előzmény: joevagyok68 (3193)
tristen Creative Commons License 2012.02.15 0 0 3195

Szia!

 

Nem semmi a történeted, de azért KITARTÁS!!!!!!!!

 

üdv.

Előzmény: tiburon51 (3194)
tiburon51 Creative Commons License 2012.02.15 0 0 3194

Merthogy tegnap voltam magánrendelőben, magándokinál és ott diagnosztizálta, hogy (ihaj, csuhaj) a jobb oldalamon is van egy még kicsi, most kezdődő lágyéksérvem. Úgyhogy ősszel - előbb nincs időm rá - újra kezdődik a cirkusz. A doki főállásban a Jánosban van, ezért érdeklődöm, hogy ott milyen a sebészet.

 

Mondta az orvos egyébként, hogy ezzel a jobbbossal nyugodtan biciklizhetek, futhatok, úszhatok...Most még.

 

Ezt az újoncot egyébként valszeg én fedeztem fel jó két hete, miközben őseim trónján ültem nagy gondok közepette, majd köhögtem egy jót...először megütött a guta...azután úgy döntöttem, nem tapizom magam, majd az orvos eldönti. És lőn...

 

A magánrendelőt nem véletlenül hangsúlyozom. Állami ellátásban nem jutott a doki eszébe, hogy ha már ott járok,  a baloldal megvizsgálása után megnézze (kb. egy perc alatt) a baloldaltól igazán nem messze lévő jobb oldalamat. Mondjuk - kis túlzással - egyidejűleg jobbra is gipszeltek ott éppen valakit, balra is...

 

Hát ennyi!

Kedves műtött és műtendő társaim! Tanulság: ha már a doki vizsgálja az egyik oldalatokat, nem árt megnézetni azt a másikat is!

 

Szép (hóeséses) napot mindenkinek!

Előzmény: tristen (3192)
joevagyok68 Creative Commons License 2012.02.15 0 0 3193

"Lesz ez még rosszabb is,"

NEM EZT BESZÉLTÜK MEG !!!!!!! :-)))

"Egyre jobban és jobban vagyunk!"

Előzmény: tristen (3191)
tristen Creative Commons License 2012.02.15 0 0 3192

Szia! 

 

Sajnos nekem nincs..

 

üdv.

Előzmény: tiburon51 (3190)
tristen Creative Commons License 2012.02.15 0 0 3191

Szia!

 

Teljesen természetes, amit érzel!

 

Lesz ez még rosszabb is, nekem legalábbis volt rosszabb.

 

hali

Előzmény: Delwen (3188)
tiburon51 Creative Commons License 2012.02.15 0 0 3190

Szép, tünetmentes napot mindenkinek!

 

A János Kórház sebészetéről, egynapos sebészetéről van infoja / tapasztalata valakinek?

 

 

tiburon51 Creative Commons License 2012.02.13 0 0 3189

Szia,

 

Amikor először beléptem a fórumba, magam is lényegében hasonló kérdésssel indultam. Műtöttek a "0". napon, rá négy hétre kezdett felszívódni a külső varrat, öt hétre rá minden príma volt, csuhaj...Azután, hogy a seb már gyakorlatilag eltűnt és eltűnt a vele járó fájdalom is - a belső varrat és a varrott hasfali izmok kezdtek alhastájékon idegesíteni, ahogy látom téged is. Engem nagyon. Most három hónapos a jubileum, érzem néha - ahogy sokan közületek - az emelést, élő barométer és frontjelző vagyok ...de az a tompa fájdalom, ami öthetesen kezdődött már a múlté. Persze előtte - mivel hipochonder is vagyok - elhúztam hasi ultrahangra és mindenféle "férfias" vizsgálatokra, de semmi hál Istennek, "csak" a sérvműtét lassan de biztosan múló nyomai.

Előzmény: Delwen (3188)
Delwen Creative Commons License 2012.02.13 0 0 3188

Én nem akarok folyton parázni, csak egy kérdés...

Az lehet, hogy ahogy kezd visszatérni az érzékelésem, vagyis inkább elmúlni az érzéketlenségem, újra érzem, hogy fáj a belső varratom?

Most egy kicsit rosszabb, mint az elmúlt napokban volt :-(((

tristen Creative Commons License 2012.02.12 0 0 3187

Nem semmi! :)))))))

Előzmény: dalmata13 (3186)
dalmata13 Creative Commons License 2012.02.12 0 0 3186

A csuda jól vagyok,hüüü de jól érzem magamról nekem mindig a Gyalog galopp hullaszállítós jelenete ugrik be:-)))

Előzmény: tristen (3185)
tristen Creative Commons License 2012.02.10 0 0 3185

Egyre jobban és jobban vagyunk! Így van! :)

Előzmény: joevagyok68 (3184)
joevagyok68 Creative Commons License 2012.02.09 0 0 3184

"de mikor lehet mondjuk úszni,"

Ezt 2010.07.18.-án írtam !

"akkor lehet korai volt még a Balatonba fürdeni ??? :-)   

3szor is volttam benn a vízbe.. má nem bírtam tovább

( 5.-én volt műtét, 14.-én ehét szerdán volt varratszedés"

 

"vagy bringázni"

Én >

"Műtét után 2 héttel már tekertem pár kilómétert.

Csak kiváncsiságból....., hogy hogy bírom :-)

1 hónappal utánna már azzal jártam dolgozni......"

 

 

 

Amúgy üdv mindenkinek !

Minap eszembe jutott a volt sérvem, és az, hgy mennyire nem jut eszembe !  :-))

Legutóbb a zasszony juttatta az eszembe, mert ottan visszketett és pont meglátta, hogy ott "matatok", vakarom és rákérdezett, hogy fáj-é ....na akkor eszembe jutott..

Amúgy meg nem....

 

Egyre jobban ...tudjátok...:-))

 

 

Előzmény: Delwen (3169)
tristen Creative Commons License 2012.02.09 0 0 3183

Köszi az igen tartalmas beszámolódat!

Előzmény: picidio (3179)
tristen Creative Commons License 2012.02.09 0 0 3182

A súlyzózást én sem bírom ..

Előzmény: dalmata13 (3178)
tristen Creative Commons License 2012.02.09 0 0 3181

Szia!

 

A hidat akkor inkább ne próbáld meg, esetleg egy mérlegállást! :)

Előzmény: Delwen (3176)
tristen Creative Commons License 2012.02.09 0 0 3180

Na látod, és semmi bajod nem lett. Szóval jól megcsináltak! :)

Előzmény: Bombyna (3177)
picidio Creative Commons License 2012.02.09 0 0 3179

Visszaolvastam egy régebbi postomat, én három hónap után mondhatnám hogy szinte teljesen jól voltam, végre nyakamba ugorhatott Párom és egyebek. Ment a futás is fájdalom nélkül, viszont súlyzózásba én nem kezdtem. Azt hiszem ebben az időszakban már simán elmertem volna indulni úszni, kicsit sportolni....más kérdés, hogy én nem tettem. (öreg hiba)

A hangsúly a folyamatos terhelésen van, ezt azt hiszem mindenkinek elmondja az orvosa is műtét után.

Túlzásba nem szabad esni, mert annak rossz vége lehet.


1év eltelt a műtétem után...épp minap mutattam Muthernak milyen a sérvem helye, azt mondta "hát ez nagyon szép kisfiam" :D (Neki mindig a "kisfia" maradok :D")

A vágás kisebb is lett, el is halványodott, igazából alig látszódik. Teljesen ugyanolyan életet élek, mint műtét előtt, egyetlen különbséggel, hogy jobban odafigyelek mit és hogyan emelek meg. Nekem fájdalmaim legfeljebb akkor vannak, ha akár 10-15kg-ot is cipelek, de hosszasan..én mondjuk bíztam abban, hogy ilyesmivel nem lesz gond műtét után ennyi idő elteltével, de ha megeröltetem picit magam, akkor viszont szúr a műtét helyén. Igazából bele is nyugodtam, ez van. Nyílván egy kis sport segítene, de nem nagy ambíciózus van most bennem ilyen dolog irányába...de ki tudja hogy alakul a jövő.. :-)


Mindenkinek jobbulást, és kitartás kíván egy éve hű fórumtársatok és olvasótok:picidio

dalmata13 Creative Commons License 2012.02.09 0 0 3178

Egy régi mondás szerint- Próbálkozni a kutya szokott-nos ezesetben nem árt próbálkozni .kisérletezgetni mútét után.Nálam a félkezes súlyzózás például nem jön be.Pedig ülök,csak a kar mozog, csak 10 kiló,mégis utána sajog a műtét helye.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!