Keresés

Részletes keresés

Andyyka84 Creative Commons License 2013.01.23 0 0 6413

kandee84@freemail.hu, köszönöm szépen :)

Előzmény: grea (6408)
Rece-fice Creative Commons License 2013.01.23 0 0 6412

Iciska-Vicuska!

 

Van egy KerGiz oldal, ott szerintem minden megvan, ami elképzelhető Xszemben:-)))) Ismered?

 

http://www.date.hu/~kergiz/cross/index.htm

 

 

Kössz, Grea:-)))) reménykedem:-)))

Előzmény: icuska54 (6410)
grea Creative Commons License 2013.01.23 0 0 6411

ilyen, vagyis egyből kivarrom az aktuális x-et, de így a minta hátulja "vonalas" nem olyan mint a szine

Előzmény: icuska54 (6410)
icuska54 Creative Commons License 2013.01.23 0 0 6410

Bocsánat, de el lettünk nyomva :))))))  Légyszi aki talpon van e vidéken, kéretik válaszolni  a 6369 és 6372 hosszászólásban feltett kérdésre...

Köszi

grea Creative Commons License 2013.01.23 0 0 6409

Nagyon szép lesz a blackwokod!

Előzmény: Rece-fice (6382)
grea Creative Commons License 2013.01.23 0 0 6408

nekem van egy zöld-sárga EMS traktorom emailben szívesen elküldöm, ha adsz meg címet

Előzmény: Andyyka84 (6406)
Rece-fice Creative Commons License 2013.01.23 0 0 6407

Nem győztem kivárni a tanácsokat - beszereztem a zöld osztott hímzőt: nagyon jó vele dolgozni, elfér több öltés is u.abba a rácspontba, term. jobban kifekszik, mint a perlé,  és szebben kiadja a mintát...

 

Rózsaszín: 12-es perlé

Bal alsó zöld levél: 8-as perlé

Piros: 8-as perlé

Jobb oldali levelek: osztott hímző(700)

 

Ennél maradok:-)

Andyyka84 Creative Commons License 2013.01.23 0 0 6406

Természetesen minden megoldás érdekel :) Nagyon nagyon szépen köszönöm! :)

Előzmény: Törölt nick (6405)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.22 0 0 6405

OK holnap (ha addig nem kapsz) készítek egy mintát. Mondjuk 35*35 x méretben.

Persze a traktor oldal nézetéről, mert ilyen kis méretben az jobban felismerhető.

Előzmény: Andyyka84 (6403)
Andyyka84 Creative Commons License 2013.01.22 0 0 6404

Végre :) Köszönöm a segítséget Antal László! :)

Előzmény: Andyyka84 (6403)
Andyyka84 Creative Commons License 2013.01.22 0 0 6403

Előzmény: Törölt nick (6402)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.22 0 0 6402

Ha feltöltötted a képet, akkor a megjelenő kép mellett a beillesztés gombra is kattints rá.

Előzmény: Andyyka84 (6401)
Andyyka84 Creative Commons License 2013.01.22 0 0 6401

Az előbb lemaradt a kép...

Andyyka84 Creative Commons License 2013.01.22 0 0 6400

Az a helyzet, hogy még soha nem csináltam ilyet, most próbálkoznék először! Így nem is tudom, hogy hány öltésben. Magát az anyag méretét tudom megmondani, 7*7 cm-es minta kellene kb, és jó lenne leszámolható, hogy tudjam számolgatni merre hány szem kell. Még az öltést most fogom tanulni, de állítólag nem olyan nehéz és még van időm rá, hogy elkészítsem...mert személyes ajándéknak szeretném szánni. Egy fülkés traktor kellene, kb ilyesmi, amit beillesztettem képet, remélem mutatja majd...

Előzmény: Törölt nick (6399)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.22 0 0 6399

Bár nekem nincsenek kész mintáim, nyilván sokat segítene ha elmondanád milyen méretű mintára gondolsz. (lehetőleg öltésben)

Előzmény: Andyyka84 (6396)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.22 0 0 6398

PDF-et nem sikerül. Na, mindegy.

Előzmény: Törölt nick (6397)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.22 0 0 6397

Én.

És mivel ez képernyőre-hímzés :), sok munka van vele, formázni, tervezni, miegymás. Ezért, aki kér, annak küldök, de nem teszem őket közszemlére (a vagy hétszáz mintát nehéz is lenne). Kiadni viszont azért adom ki, mert mulatságos, de a neten sokkal szűkebb körhöz jut el, és egyenként sokkal kevésbé szakmai az információ, mintha kiadnám (saját költségen, persze). Majd egy néprajzossal fogom egyeztetni, hogy tájegység, némi információ is beleférjen. Hadd tanuljanak az emberek...

Remélem, még belefér az életembe.

Talán sikerül elküldeni - valahogy így...

Előzmény: Törölt nick (6395)
Andyyka84 Creative Commons License 2013.01.22 0 0 6396

Sziasztok!

 

Kérlek segítsetek! Új vagyok itt is és egyáltalán a keresztszemes öltésben. De egy konkrét minta kellene, traktoros! Akinek van esetleg... Köszönöm elére is! :)

Törölt nick Creative Commons License 2013.01.22 0 0 6395

OFF

 

Bár nem tisztem megvédeni Őket, azért van némi változás a néprajzi háza táján. Legalábbis remélem.

Ugyanis a tűhimzés kapcsán régebben megkereste őket valaki (névre sajnos nem emlékszem), s felajánlotta hogy odaadná az általa készített képeket a kiállításra. Röpke 10 év körüli munka volt elkészíteni. A múzeum szívesen fogadta volna, ha az illető fizeti a biztosítást, szállítást, és egyéb költségeket...

Mostanra már eljutottak odáig hogy örülnének ha kiállíthatnák (s minden öltséget Ők állnak).

 

A minták feldolgozását szintén felajánlottam, azonban nem mentem el igazgatói szintig.

Ugyanis én ne tervezem könyvben kiadni a mintákat, hanem ingyen szeretném továbbra is közreadni. S így jó eséllyel nem fognak ehhez támogatást nyújtani (még annyit sem hogy hozzáférjek normális felbontású fotókhoz).

Miután nem válaszoltak, hagytam a fenébe.

A linkeket továbbra is kiteszem, hisz nem saját gyűjtés.

 

ON

 

Sajnos nekem ezek a vaterás minták kiesnek. Mivel annyira nem ismerem a mintákat, így nem igazán tudom azonosítani. Tehát (egyelőre) inkább csak kedvelem hozzáértés nélkül.

 

Most így elgondolkodtam. Te készíted Excell-be a mintákat... S küldtél is néhányat.

Törölt nick Creative Commons License 2013.01.22 0 0 6394

Nem menti. Tervezi. :)

A Néprajzinak meg a nénikéjét. Engem úgy kivágtak, mint a macskát (nem a hímzettet), anikor anno felajánlottam, hogy feldolgozom nekik ingyen és bérmentve az anyagaikat. Főigazgatói szinten, levélben (emlékként őrzöm).

Úgyhogy kép elő, nagyít, leszámol, megtervez (ami azt jelenti, hogy az eredeti darabot újraalkotom, ha párnavég, párnavég, ha ágyfűtől való, ágyfűtől való - a teljes használati darabot alkotom újra, nem csak a minta részletét) és kihímzi a legszebbeket. És majd a mintákat kiadom egyszer, ha kedvem lesz, mert a nyilvános anyagok nem védettek. Legfeljebb, ha rendes vagyok (vagyok), hivatkozom a lelőhelyre... :)

Egyébként a neten is lehet vadászni. Még a Vaterán is bukkanok gyöngyszemekre néha, bár ott csak következtetni lehet, honnan is van a motívum. Persze a mintakincs sokszor ismétlődik, van olyan minta, amelynek hat-nyolc változatát is sikerült már összegyűjtenem.

Aztán utazom, fényképezek, múzeumok, tájházak, hasonló szenvedélybetegek - megy ez... :)

 

Előzmény: Törölt nick (6393)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.22 0 0 6393

Ja igen. A néprajzi...

Sajnos elég nehézkes a minták átvétele. Sokszor gyenge minőségű képek vannak még fenn a weboldalukon (bár lassan haladnak azért). Viszont a képeket nem tehetem be a minták mellé (pedig szívem szerint megtenném), ugyanis ezt nem engedik. Így maradnak kizárólg a hivatkozások. Persze külön pénzért készíthetnék képeket a tárgyakról...

Érdeklődtem ugyan a képek ilyen formában történő felhasználásáról, de még csak válaszra sem méltattak (annak ellenére hogy én is fizetem azt az adót amiből gazdálkodnak).

Tehát kissé felemás a véleményem róluk, ugyanis szinte csak onnan lehet mintákra szert tenni.

Előzmény: zugatty (6391)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.22 0 0 6392

Ez a "terelgetés" időnként parázs vitákat vált ki. Ugyanis szerintem lehet és kell is hagyni hogy bátran nyúljon bárki őseink hagyatékához. Ahogy az előzőleg linkelt blogban is látni. S igen, ez időnként giccsbe hajlik esetleg. Azonban idővel letisztul, s remélhetőleg az értékes rész marad fenn.

Tehát szerintem a mintakincsünk esetén is ugyanúgy hagyni kell ahogy a nyelv esetében is. Had fejlődjenek a minták is.

Persze van a másik véglet mely szerint csak és kizárólag a múzeumban őrzött minták másolása (az összes egykor elkövetett hibát is beleértve) hímezhető.

(Persze a két véglet közt is rengeteg árnyalat van még)

Tehát csupán egyetlen véleményt képviselek.

 

Tehát Te vagy az aki excelbe menti a mintákat?

Előzmény: zugatty (6391)
zugatty Creative Commons License 2013.01.22 0 0 6391

Nem róluk volt szó, fehér szemét mindenhol létezik.

Viszont Csonka-Magyarországon is megőrződtek minták, tájházakban, a Néprajziban, és még sok helyütt, csak keresni kell. A net is nagy segítség, bár rengeteg a giccs. Neked is nagy érdemed, hogy segíted terelgetni a bizonytalanokat.

Előzmény: Törölt nick (6390)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.22 0 0 6390

OFF

 

Igen, sok esetben jobban képviselik a határon túliak a magyarságot mint mi magunk. Szebben beszélnek, őrzik a mintákat. S ez bár természetes (hisz így tudták elkerülni a beolvadást) kissé elszomorító.

Viszont így könnyebb visszanyúlni a hagyományainkhoz, ha úgy tetszik kevesebb veszett el.

 

Persze itt elsősorban nem a rendszerváltás környékén hazánkba érkező sok esetben csak magyarul beszélő román segédmunkásokra kell gondolni...

 

ON

Előzmény: Törölt nick (6389)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.22 0 0 6389

Ezt különben egy évekkel ezelőtti Mesterségek Ünnepén láttam először, ami a hímzésekre volt kihegyezve, a Galériában rendezett tematikus kiállításon. Attól kezdve kezdtem a bukovinaiakat feldolgozni, amiben nagy segítségemre volt a Hertelendyfalva-anyag az elektronikus könyvtárban.

http://mek.oszk.hu/01800/01857/01857.pdf

Ráadásul megismertem a népcsoport történelmét is. Kitartásuk, kultúrűjukhoz való ragaszkodásuk megindító. A Magyarországra került részük a mai napig őrzi hagyományait.

http://www.bukovina.hu/

 

Előzmény: Törölt nick (6387)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.22 0 0 6388

Ez nagyon aranyos ötlet! Még a végén kivarrom a gyerekeknek...

Előzmény: Törölt nick (6385)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.22 0 0 6387

Nagyon szép! Az utóbbi egy-két évben én is beleszerettem a Holbein-öltésekbe, készítettem is egy-két dolgot ezzel a módszerrel (assisi mintát, vagy kis biscornu-ket). Igaz, párhuzamosan egy szép bukovinait is kivarrtam, csak úgy magyarkodásból. Most viszont éppen hárászkendőt csipkekötök határok nélkül. :)

Előzmény: Rece-fice (6382)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.22 0 0 6386

Lehet benne német beütés. Valaha a kezembe akadt egy háromkötetes Erdély-útikönyv sok fényképpel, számos hímzés is lefényképeztetett benne, de természetesen az író nem részletezte a lelőhelyeket. Ez "széki sálas-sárkányos"-néven futott. A középső motívumot láttam már egyebütt fiókáit etető pelikános-mintában is.

Egyébként a mintáid nagyszerűek. Sokukat tőled függetlenül magam is feldolgoztam, csak kevésbé profi módszerrel. Egyszer még kiadom őket, bár sose lesz vége a szebbnél szebb minták leszámolásának.

Másrészt ugyan ez IRL, de mi már váltottunk eszmét... :)

Előzmény: Törölt nick (6381)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.22 0 0 6385

Upsz! Kép lemaradt...

Előzmény: Törölt nick (6384)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.22 0 0 6384

Egy tetszetős ötlet. (Ahogy a hozzászólások közt látom nem teljesen eredeti ötlet, csak nekem új, de tetszik).

http://www.palkolap.blogspot.hu/2013/01/495-hertelendyfalvi-macska-katze-vom.html A blog ahonnan származik.

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!